Σελίδα 307 από 609 ΠρώτηΠρώτη ... 207257297305306307308309317357407 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 4.591 έως 4.605 από 9134
  1. 30-05-11 13:10 #4591
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    σχετικα με το πρασινο τσαι σε καψουλες,υπαρχει καποιο που να ξεχωριζει ή ολα ειναι λιγο πολυ ιδια??
     

  2. 30-05-11 21:05 #4592

    Εγγραφή
    06-02-2011
    Περ.
    Κατερινη city
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    γνωστοποίηση=η εταιρια λεει τα συστατικά του προιόντος που προκειται να κυκλοφορίσει και αφου ο εοφ εγκρινει τα συστατικά (δεν υπαρχει δηλαδη καμια παρανομη ουσια) λεμε τοτε οτι το προιον εχει γνωστοποιηση απο τον εοφ

    εγκριση=παιρνει ο εοφ το προιον, κανει εξονυχιστικούς ελεγχους και αν το βρει οκ τοτε κυκλοφορει

    όμως στην γνωστοποιηση, αφου ο εοφ δεν προκειται να ελέγξει το προιον κανοντας ελεγχους, για ποιον λογο η εταιρια εστω κι αν εχει κατι παρανομο στο προιον της να το αναφερει στον εοφ?

    επισης καποιες πρωτεινες που εχουν απλα γνωστοποιηση και λενε πχ οτι εχουν 80% πρωτεινη, πολλες φορες εχουν χαμηλοτερα ποσοστα. (απο 80 που λεει ας πουμε να εχει 75%, ή ακομη και 20% κάτω απο αυτο που αναγραφει η ετικετα)
    θα μου πεις "και τα 5 γρ θα κανουν διαφορα?" όχι, απλα σε πιανουν "κοροιδο"

    νομιζω οτι υπαρχουν και πρωτεινες με εγκριση εοφ, αλλα θα ειναι και πανακριβες. όμως θα ξερεις τι παιρνεις


    edit: ψαχνοντας διαβασα πως οι πρωτεινες δεν μπορουν να παρουν ποτε εγκριση απο τον εοφ διοτι δεν ειναι φαρμακα. μπερδευτικα κι εγω τωρα.. τοτε το ιδιο δεν θα ισχυε και για την γνωστοποιηση?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη worfel : 30-05-11 στις 21:11
    Αν δεν υφίσταται ανισότητα, παραβίαση, κυριαρχία, δύναμη, υποταγή... Δεν υπάρχει σεξουαλικός ερεθισμός...
    Νίκος
     

  3. 30-05-11 21:47 #4593
    Προεπιλογή
    εγκριση σαν φαρμακο δεν νομιζω οτι μπορει να παρει το οποιοδηποτε συμπληρωμα συζηταμε.Για να εγκρινει ο ΕΟΦ σαν φαρμακο ενα σκευασμα πρεπει να το μελετησει σε βαθος χρονου,να δει παρενεργειες (τις συντομες αλλα και αυτες που προκυπτουν σε βαθος χρονου) και να εγκρινει οτι οντως λειτουργει το σκευασμα(δηλαδη οτι ο λιποδιαλυτης οντως κανει λιποδιαλυση)
    Η πρωτεινη π.χ. το θεωρω αδυνατο να παρει εγκριση οπως προειπε και ο φιλος.
     

  4. 31-05-11 13:09 #4594
    Το avatar του χρήστη gmalamos

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    2.186
    Προεπιλογή
    Παιδες αυτην τν εχει δοκιμασει κανενας.Γευστικα εννοω.

    http://www.xtr.gr/proteines/1742/NEC...r__SYNTRAX.htm
    I love .
     

  5. 31-05-11 13:57 #4595
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gmalamos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες αυτην τν εχει δοκιμασει κανενας.Γευστικα εννοω.

    http://www.xtr.gr/proteines/1742/NEC...r__SYNTRAX.htm
    την γευση αυτη οχι,αλλα οι νεκταρ της εταιριας αυτης ειναι απτις καλυτερες γευστικα που εχω δοκιμασει..
     

  6. 31-05-11 13:59 #4596
    Το avatar του χρήστη gmalamos

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    2.186
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    την γευση αυτη οχι,αλλα οι νεκταρ της εταιριας αυτης ειναι απτις καλυτερες γευστικα που εχω δοκιμασει..
    I love .
     

  7. 31-05-11 14:02 #4597
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    την γευση αυτη οχι,αλλα οι νεκταρ της εταιριας αυτης ειναι απτις καλυτερες γευστικα που εχω δοκιμασει..
    εχω το fuzzy navel....τα σπαει....
    τιποτα...
     

  8. 31-05-11 14:15 #4598
    Προεπιλογή
    παιδια να ρωτησω κατι εγω μεχρι τωρα επερνα της Reflex πρωτεινη isolate και την επινα μετα το γυμναστηριο και το πρωι αλλα τωρα λεω να δοκιμασω κατι διαφορετικο οπως αυτη την πρωτεινη Μuscle infusion black της Nutrex(η οποια ειναι 7 πηγων).Ειμαι 17.5 χρονων μπορω να την χρισιμοποιησω(μιας και μπορω να την αγορασω τωρα που εχω τα χρηματα) ή να παρω μια απο τα ιδια παλι επειδη ακουσα οτι εχει πολυ σιδηρο(τι μπορει να δημιουργησει αυτο?).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Toxical : 31-05-11 στις 14:30
     

  9. 31-05-11 14:49 #4599
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο worfel Εμφάνιση μηνυμάτων
    γνωστοποίηση=η εταιρια λεει τα συστατικά του προιόντος που προκειται να κυκλοφορίσει και αφου ο εοφ εγκρινει τα συστατικά (δεν υπαρχει δηλαδη καμια παρανομη ουσια) λεμε τοτε οτι το προιον εχει γνωστοποιηση απο τον εοφ

    εγκριση=παιρνει ο εοφ το προιον, κανει εξονυχιστικούς ελεγχους και αν το βρει οκ τοτε κυκλοφορει

    όμως στην γνωστοποιηση, αφου ο εοφ δεν προκειται να ελέγξει το προιον κανοντας ελεγχους, για ποιον λογο η εταιρια εστω κι αν εχει κατι παρανομο στο προιον της να το αναφερει στον εοφ?

    επισης καποιες πρωτεινες που εχουν απλα γνωστοποιηση και λενε πχ οτι εχουν 80% πρωτεινη, πολλες φορες εχουν χαμηλοτερα ποσοστα. (απο 80 που λεει ας πουμε να εχει 75%, ή ακομη και 20% κάτω απο αυτο που αναγραφει η ετικετα)
    θα μου πεις "και τα 5 γρ θα κανουν διαφορα?" όχι, απλα σε πιανουν "κοροιδο"

    νομιζω οτι υπαρχουν και πρωτεινες με εγκριση εοφ, αλλα θα ειναι και πανακριβες. όμως θα ξερεις τι παιρνεις


    edit: ψαχνοντας διαβασα πως οι πρωτεινες δεν μπορουν να παρουν ποτε εγκριση απο τον εοφ διοτι δεν ειναι φαρμακα. μπερδευτικα κι εγω τωρα.. τοτε το ιδιο δεν θα ισχυε και για την γνωστοποιηση?
    Και μπορεί ο ΕΟΦ χρονικά να ελένξει τόσα σκευάσματα η απλά πληρώνουν κάποιο ποσό και βάζουν την ετικέτα και καλά οτι είναι εγκεκριμένα απο τον ΕΟΦ όπως έχω ακούσει;
     

  10. 31-05-11 15:01 #4600
    Προεπιλογή
    Δουλειά του ΕΟΦ, είναι να ελέγχει φάρμακα και συμπληρώματα που προορίζονται για φαρμακευτική/ιατρική χρήση.

    Για τον λόγο αυτό δεν ασχολείται με πρωτεϊνες κτλ οι οποίες δεν είναι φάρμακα.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  11. 31-05-11 15:02 #4601
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλειά του ΕΟΦ, είναι να ελέγχει φάρμακα και συμπληρώματα που προορίζονται για φαρμακευτική/ιατρική χρήση.

    Για τον λόγο αυτό δεν ασχολείται με πρωτεϊνες κτλ οι οποίες δεν είναι φάρμακα.
    Άρα δεν υπάρχουν συμπληρώματα που είναι η όχι εγκεκριμένα απο τον ΕΟΦ;
     

  12. 31-05-11 15:04 #4602
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα δεν υπάρχουν συμπληρώματα που είναι η όχι εγκεκριμένα απο τον ΕΟΦ;
    νοπ

    ολα τα συμπληρωματα για να ειναι νομιμα πρεπει να εχουν σφραγιδα του εοφ


    ασχετο : χθες ειδα σε φαρμακειο πρωτεινες της ΕΑΣ
     

  13. 31-05-11 15:09 #4603
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    νοπ

    ολα τα συμπληρωματα για να ειναι νομιμα πρεπει να εχουν σφραγιδα του εοφ


    ασχετο : χθες ειδα σε φαρμακειο πρωτεινες της ΕΑΣ
    Και εγώ έχω δει σε φαρμακείο το μοναδικό θα έλεγα ίσως συμπληρώματα και τις ΕΑΣ και Sci-mx.
    Αυτά συμπληρώματα που έχουν την σφραγίδα του εοφ είναι όντως ελεγμένα;
     

  14. 31-05-11 15:38 #4604
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα δεν υπάρχουν συμπληρώματα που είναι η όχι εγκεκριμένα απο τον ΕΟΦ;
    Τα συμπληρώματα που αγοράζουμε από το εμπόριο, όχι, κανένα.

    Αλλά και συμπληρώματα που βλέπεις σε φαρμακεία, επίσης δεν είναι. Οι πρωτεϊνες, οι βιταμίνες και διάφορα άλλα που βλέπεις να πουλάνε εκεί μέσα, δεν έχουν έγκριση από ΕΟΦ καθώς ΔΕΝ είναι ΦΑΡΜΑΚΑ.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  15. 31-05-11 16:02 #4605
    Προεπιλογή
    παιδια αλλη η εγκριση ως σκευασμα και αλλη η εγκριση ως φαρμακο
     

Σελίδα 307 από 609 ΠρώτηΠρώτη ... 207257297305306307308309317357407 ... ΤελευταίαΤελευταία