Σελίδα 62 από 609 ΠρώτηΠρώτη ... 1252606162636472112162562 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 916 έως 930 από 9134
  1. 24-04-10 21:14 #916
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bbonline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το ήξερα. Είναι απόλυτα ασφαλές δηλαδή όλα εκείνα που γράφουν ότι έχουν μέσα.
    Οκ, ποιά isolate μου προτείνετε;
    παρε αυτη κ καθαρισες..δεν ειναι ακριβως ισο,αλλα οτι ποιο κοντα,κ με καλες αναλογιες(+εξτρα αμινο),ανα μεζουρα..

    http://x-tremestores.gr/216/eshop/De...x?prod_id=1596
     

  2. 24-04-10 22:35 #917

    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περ.
    Limassol
    Μηνύματα
    83
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρε αυτη κ καθαρισες..δεν ειναι ακριβως ισο,αλλα οτι ποιο κοντα,κ με καλες αναλογιες(+εξτρα αμινο),ανα μεζουρα..

    http://x-tremestores.gr/216/eshop/De...x?prod_id=1596
    Την καλοέβλεπα αυτή γιατί διάβασα καλά σχόλια.

    Με όλο αυτό το κουτί, πόσους μήνες περίπου τη βγάζω αν παίρνω 1 scoop την ημέρα;
     

  3. 24-04-10 22:50 #918
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Καλησπερα,σκεφτομαι να παρω ενα Joint Care και ενα συμπληρωμα Ω.

    1)-Εχει παρει καποιος joint care,βλεπεις διαφορα?Λεω να χτυπησω της ultimate ενα που εχει γλυκοζαμινη-χονδροιτινη-MSM.

    2)-Για λιπαρα,επειδη καλοβλεπω ενα Ω3 σε καλη τιμη/περιεκτικοτητα.Αλλα στα πλαισια μιας κανονικης διαιτας θα επαρκει το Ω3 η θα πρεπει να παμε σε ολοκληρωμενη φορμουλα Ω3-Ω6-Ω9??

    Καλη η πρωτεινη και τα αμινο αλλα πρεπει να ασχοληθουμε και πιο βαθια αν θελουμε να τα κανουμε σωστα.
     

  4. 25-04-10 01:01 #919
    Προεπιλογή
    Φιλε προσεχε παντως με συμπληρωματα για αρθρωσεις! Βαρανε νεφρα!! Δεν ειναι πρωτεινη!
     

  5. 25-04-10 01:45 #920
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε προσεχε παντως με συμπληρωματα για αρθρωσεις! Βαρανε νεφρα!! Δεν ειναι πρωτεινη!
    Που το ξερεις,ειναι σιγουρη πηγη?Εδω παιρνουμε αλλα κι αλλα,αυτο βρηκε να βαραει?
    Φτουυυ
     

  6. 25-04-10 01:50 #921
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε προσεχε παντως με συμπληρωματα για αρθρωσεις! Βαρανε νεφρα!! Δεν ειναι πρωτεινη!
    Παίρνω περίπου 6 μήνες γλυκοσαμίνη, μου την έχει γράψει ο γιατρός σα θεραπεία? Είναι επικινδυνή? Απ ότι ξέρω θα συνεχίσω για κανένα 6μηνο ακομα...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
     

  7. 25-04-10 03:08 #922
    Προεπιλογή
    Ο ορθοπαιδικος μου μου το εχει πει! Γενικα ειναι ουσιες που χρησιμοποιουνται σε προχωρημενα σταδια! Πχ χονδροπαθιες κλπ!
     

  8. 25-04-10 05:49 #923
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)-Εχει παρει καποιος joint care,βλεπεις διαφορα?Λεω να χτυπησω της ultimate ενα που εχει γλυκοζαμινη-χονδροιτινη-MSM.

    Γιατί να πάρεις συμπλήρωμα και δε πας σε έναν συμβεβλημένο με το ταμείο σου ορθοπεδικό να σου τα γράψει σα φάρμακα;


    2)-Για λιπαρα,επειδη καλοβλεπω ενα Ω3 σε καλη τιμη/περιεκτικοτητα.Αλλα στα πλαισια μιας κανονικης διαιτας θα επαρκει το Ω3 η θα πρεπει να παμε σε ολοκληρωμενη φορμουλα Ω3-Ω6-Ω9??

    Καλύτερα Ω3. Στα Ω δε μας ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά η αναλογία σχετικά με Ω6-9. Δε θυμάμαι ακριβώς την αναλογία τώρα.... τέσπα. Ω6-9 παίρνουμε αρκετά στα πλαίσια μιας σωστής διατροφής, τα Ω3 είναι που λείπουν.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
     

  9. 25-04-10 10:45 #924
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Μονο η γλυκοσαμινη γράφετε , όχι όλα τα άλλα ... ! Εχω τενοντίτιδα και περιτονίτιδα και ξερω...!
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
     

  10. 25-04-10 14:51 #925
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ορθοπαιδικος μου μου το εχει πει! Γενικα ειναι ουσιες που χρησιμοποιουνται σε προχωρημενα σταδια! Πχ χονδροπαθιες κλπ!
    Δε νομιζω ρε συ.Εγω ξερω φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.Αμα σηκωνεις πολλα κιλα στην προπονηση ειναι λογικο μετα απο 10-20χρονια να αρχισουν οι πονοι,ξερεις ποσοι ταλαιπωρουντε απο οστεοαρθριτιδα και γενικες αρθριτιδες?Γι αυτο καλα ειναι να υπαρχει προληψη.Το θεμα ειναι ομως οτι εαν ισχυει αυτο που λες για τα νεφρα(που δε νομιζω) τοτε θελει προσοχη.



    Στελιο,βαριεμαι την ταλαιπωρια ρε συ,να πας σε γιατρο αντε να του εξηγησεις τι εχεις και γιατι τα θες,ασε που θα σε στειλει για ακτινογραφιες στανταρ,και εαν δει οτι ολα καλα θα σου ριξει και ενα ακυρο

    Μπορεις να βρεις συμπληρωματα που κοστιζουν 10Ε το μηνα περιπου.
    Επισης για τα Ω3,θα το παρω γιατι το βρηκα σε καλη τιμη,1γρ/καψουλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eddie : 25-04-10 στις 15:14
     

  11. 25-04-10 14:59 #926
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bbonline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την καλοέβλεπα αυτή γιατί διάβασα καλά σχόλια.

    Με όλο αυτό το κουτί, πόσους μήνες περίπου τη βγάζω αν παίρνω 1 scoop την ημέρα;

    75 μερες περιπου..
     

  12. 25-04-10 15:10 #927
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε προσεχε παντως με συμπληρωματα για αρθρωσεις! Βαρανε νεφρα!! Δεν ειναι πρωτεινη!
    καλο..το αλλο με τον τοτο το ξερεις??εγω δινω κ στη μανα μου το elastamine ths primaforce,με πολυ καλα αποτελσματα,μαζι με ω 3,6,9 λιπαρα..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομιζω ρε συ.Εγω ξερω φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα.Αμα σηκωνεις πολλα κιλα στην προπονηση ειναι λογικο μετα απο 10-20χρονια να αρχισουν οι πονοι,ξερεις ποσοι ταλαιπωρουντε απο οστεοαρθριτιδα και γενικες αρθριτιδες?Γι αυτο καλα ειναι να υπαρχει προληψη.Το θεμα ειναι ομως οτι εαν ισχυει αυτο που λες για τα νεφρα(που δε νομιζω) τοτε θελει προσοχη.
    μπιλυ,δεν βαρανε τπτ..απλα να παρεις ενα προιον,που να χει τουλαχιστον 2γρ,γλουκοσαμινη,κ 2γρ χονδροιτινη,μαζι με MSM,κ να δεις οπωσδηποτε να υπραχουν συν παραγοντες για αφομοιωση των παραπνω..το ανιμαλ φλεξ,πρεπει να ειναι καλο αν κ δεν το χω δοκιμασει..

    τα συστατικα αυτα,επειδη δεν τα περνουμε απο διατροφη,χρειαζονται που κ που,εστω κ προληπτκα..εγω περνω κανα 2 κουτια, το χρονο απο αυτο που εγραψα παραπανω..επισεις,για να "δουλεψουν"θες μεγαλες δοσεις,πανω απο 4 γρ τη μερα απτο καθενα συστατικο,κ αν θα δεις αποτελσματα σε πονο,κλπ,θα ειαι μετα απο 15-20 μερες γιατι δεν λειτουργουν σαν φαρμακα(αμεσα)..το θεμα ειναι να κανεις μια καλη ερευνα αγορας,γιατι αυτα ειναι πολυ φτηνα συμπληροματα,αλλα καποιοι τα πουλανε φωτια κ λαβρα..μη σου πιασουν τον κωλο..κ απεφυγε τα του φαρμακιου.ειναι για τον φουτσο..πανακριβα,κ με δοσεις(αναλογειες) για τον γατο μου,οχι για ανθρωπους..
     

  13. 25-04-10 15:21 #928
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,σκεφτομαι να παρω ενα Joint Care και ενα συμπληρωμα Ω.

    1)-Εχει παρει καποιος joint care,βλεπεις διαφορα?Λεω να χτυπησω της ultimate ενα που εχει γλυκοζαμινη-χονδροιτινη-MSM.

    2)-Για λιπαρα,επειδη καλοβλεπω ενα Ω3 σε καλη τιμη/περιεκτικοτητα.Αλλα στα πλαισια μιας κανονικης διαιτας θα επαρκει το Ω3 η θα πρεπει να παμε σε ολοκληρωμενη φορμουλα Ω3-Ω6-Ω9??

    Καλη η πρωτεινη και τα αμινο αλλα πρεπει να ασχοληθουμε και πιο βαθια αν θελουμε να τα κανουμε σωστα.
    @ Eddie: ειχα προβλημα με τενοντα στον πυχη, το εχουμε ξανασηζητησει εμεισ οι δυο σε αλλο τοπικ. πηρα το joint care και πραγματικα μεσα σε μια βδομαδα με περασαν οι πονοι και δεν με ξαναεπιασαν απο τοτε.πραγματικα δεν περιμενα να κανει κατι αλλα να ομως να που λειτουργησε.και δεν εκανα κανονικα τον κυκλο. μολις με περασε το σταματησα.

    Κατι για εμενα τωρα. Κανω υποθερμιδικη διαιτα εδω και 2 μηνεσ και ελατωσα αρκετα τον υδατανθρακα με αποτελεσμα βεβαια να μην σηκωνω τα κιλα που σηκωνα και η αποδωση στο gym επεσε. σκευτικα για νιτρικο αλλα τα νιτρικα δουλευουν με υδατανθρακα. καποιο αλλο συμπληρωαμα για να μου δοσει ενεγεια και δυναμη στο gym?
     

  14. 25-04-10 15:28 #929
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπιλυ,δεν βαρανε τπτ..απλα να παρεις ενα προιον,που να χει τουλαχιστον 2γρ,γλουκοσαμινη,κ 2γρ χονδροιτινη,μαζι με MSM,κ να δεις οπωσδηποτε να υπραχουν συν παραγοντες για αφομοιωση των παραπνω..το ανιμαλ φλεξ,πρεπει να ειναι καλο αν κ δεν το χω δοκιμασει..

    τα συστατικα αυτα,επειδη δεν τα περνουμε απο διατροφη,χρειαζονται που κ που,εστω κ προληπτκα..εγω περνω κανα 2 κουτια, το χρονο απο αυτο που εγραψα παραπανω..επισεις,για να "δουλεψουν"θες μεγαλες δοσεις,πανω απο 4 γρ τη μερα απτο καθενα συστατικο,κ αν θα δεις αποτελσματα σε πονο,κλπ,θα ειαι μετα απο 15-20 μερες γιατι δεν λειτουργουν σαν φαρμακα(αμεσα)..το θεμα ειναι να κανεις μια καλη ερευνα αγορας,γιατι αυτα ειναι πολυ φτηνα συμπληροματα,αλλα καποιοι τα πουλανε φωτια κ λαβρα..μη σου πιασουν τον κωλο..κ απεφυγε τα του φαρμακιου.ειναι για τον φουτσο..πανακριβα,κ με δοσεις(αναλογειες) για τον γατο μου,οχι για ανθρωπους..
    Διονυση βρηκα ενα καλο,αλλα δεν εχει χονδροιτινη.Εχει περ.2γρ γλυκοζαμινη,700mg MSM,ζελατινη,κολλαγονο νομιζω και συστατικα αποροφησης πχ βιταμινη C.Το flex φιλε ειχει 47Ε!!!!!


    Ωραιος Michael
     

  15. 25-04-10 15:41 #930
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διονυση βρηκα ενα καλο,αλλα δεν εχει χονδροιτινη.Εχει περ.2γρ γλυκοζαμινη,700mg MSM,ζελατινη,κολλαγονο νομιζω και συστατικα αποροφησης πχ βιταμινη C.Το flex φιλε ειχει 47Ε!!!!!


    Ωραιος Michael
    mmm,ειχα ξεχασει την ελληνικη πραγματικοτητα στις τιμες..

    αν θες στειλε κανα λινκ σε πμ,αλλα αυτο που μου λες καλο ακουγεται..
    η τιμη??
     

Σελίδα 62 από 609 ΠρώτηΠρώτη ... 1252606162636472112162562 ... ΤελευταίαΤελευταία