Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 612 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 112512562602610611612613614622 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.166 έως 9.180 από 9687
  1. 20-06-12 13:17 #9166
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι καταλαβα. Αυτό θέλω να πω και γω, ότι μπορεί να έχουμε τη δύναμη (όπως η περίπτωση της Νικης) και να θέλει να δουλέψουμε την τεχνική ή την προσαρμογή που λες.
    αυτο που παντα λεμε ρε στελλακι το ιδιο πραγμα με αλλα λογια με εντυπωσιαζει ως προς την εξελιξη του ειδους μας τολμω να πω! χαχαχ
     

  2. 20-06-12 13:19 #9167
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koukoutsaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εχω ενταξει σταθερα πλεον...περαν των αλλων που κανω για κοιλια ....ειδικα το 2:00 ΑΠΛΑ δεν υπαρχει
    με τους πλαγιους ζοριζομαι λιγο (την αμεσως επομενη ασκηση που δειχνει ) γιατι μου γλιστραει κ φευγει η μπαλα
    gym καμια ιδεα? ή απλα επιμονη μεχρι να το πετυχω ?
    χαχα...καταλαβα...σφιξε καλυτερα τον κορμο σου και δουλεψε με τον πυρηνα σου κ οχι απλα με τα ποδια...
     

  3. 20-06-12 22:16 #9168
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως ηρθες στην παρεα μας λοιπον ραφαελλα!
    απο διατροφη πως πας?

    βασικα απο διατροφη προσεχω...πρωινοο θα φαω 6-7 κουταλιες βρωμη με γαλα μετα απο 2 ωρες 2 φρουτα μετα μεσημεριανο τρωω σιγουρα σαλατα και απο φαγητο τρωω κοτοπουλο,ψαρι,οσπρια βασικα τρωω απο ολα μεσα στην εβδομαδα μετα απο 2-3 ωρες παλι 2 φρουτα περιπου κ το βραδυ σαλατα με κατι επιπλεον που θα εχω σπιτι )


    στοχος σου θα επρεπε να ειναι γενικοτερη αυξηση μυικοτητας η οποια θα ερθει με σωστη προπονηση με βαρη/αντιστασεις με πολυ καλη ενταση,να τα δινεις ολα και μια ισορροπημενη διατροφη που θα φτιαξεις στα μετρα σου καθως ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος και εχει διαφορετικες προτιμησεις/επιλογες οσον αφορα τη διατροφη του




    ποιο το ιστορικο σου γενικοτερα με την γυμναστικη?
    4 με 5 προπονησεις την εβδομαδα ειναι μια πολυ καλη συχνοτητα προπονησεων..

    γραψε ακριβως τι κ τι κανεις σε γυμναστηριο και κουζινα....
    οπως και θα μπορουσες να βαλεις φωτο στο προφιλ σου σε αλμπουμ για να το δουν μονο οι φιλοι σου
    ετσι θα δουμε καλυτερα το σωμα σου κ θα μπορεσουμε να σου δωσουμε καταλληλες συμβουλες
    εβαλα νομιζω μια φωτογραφια πριν λιγο!!λιπος τελικα δεν ειναι 25.4 που σας ειπα προηγουμενος..μετρηθηκα σημερα κ με εγραψε 24.4...δε ξερω αν ειναι εγκυρο βεβαια !!!εχτος απο γυμναστηριο κανω και αλλο αθλημα..μπασκετ που χρειαζεται δυναμη στην οποια υστερω...
     

  4. 22-06-12 11:27 #9169
    Προεπιλογή
    καλημέρα κοριτσάκια, ομαρφα και fitnessάκια.... πώς τα λέω έτσι η άτιμη...
    πάω σε λιγάκι γυμναστήριο, έχω πόδια σήμερα... ειμαι πολύ χαρούμενη, ανέβασα κιλά στο σμιθ. (50kg σκουωτ, 80 kg γάμπες)... Δυναμώνω!!! όλα τέλεια, μόνο η εξεταστική μου ρίχνει την ψυχολογια...
     

  5. 22-06-12 15:32 #9170

    Εγγραφή
    10-06-2012
    Περ.
    Greece
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Γεια σας κορίτσια απο το νεούδι~!!
    Περιμενω επισκευαστη να μου φτιάξει το ποδηλατακι μου!διαβασα όλα τα θεματα με τη λυποδιάλυση και διαπιστωσα οτι για λυποδιάλυση είναι καλα
    3 φορες την εβδομαδα το πρωι αεροβικη για 45' στους 120-160 παλμους ή απογευμα μετα απο βάρη για να καψω το γλυκογόνο!
    Αρα θα φτιάξω το ποδηλατάκι μου και θα κανω μερα παρα μερα πρωι λεω!
    Eίμαι καλυμμένη ετσι λέτε?
    Πρεπει να κάνω τιποτα άλλο αρχικά?
    Λιπος δεν εχω μετρησει ακόμα , αλλα οταν μου τελειωσει η περιοδος θα παω!
    Υπενθυμίζω είμαι 1,79 72,5 κιλα και 22 χρονων με λιπος λιπος λιπος στη κοιλια!που πρεπει να δοσω τελος σε αυτο!
     

  6. 22-06-12 17:31 #9171
    Προεπιλογή λιπομέτρηση
    Γεια σας κορίτσια! Ελένη μου θα ήθελα να ρωτήσω ποιος είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος λιπομέτρησης στο σπίτι. Τι θα μου πρότεινες να πάρω, ζυγαριά ή δερματοπτυχόμετρο; Σε ευχαριστώ πολύ!
     

  7. 22-06-12 23:34 #9172
    Προεπιλογή γειααα
    καλησπερα. ειμαι η νατασα , 43 χρ ,μητερα παιδιου7χρ, 1.66 κ 83 κιλα . Απο μικρο παιδι αδυνατη ,ενηλικη 52 -60 κιλα μεχρι πριν 10 χρονια που αρχισα σταδιακα να βαζω ....πολλες διαιτες με καλα αποτελεσματα τις πρωτς φορες .αργοτερα κουραστηκα κ δν τηρουσα τα προγραμματα .παρακαλω πολυ να μου στειλετε ενα προγραμμαδιατροφης με στοχο να χασω κιλα και ποντους στην κοιλια κ στα ψωμακια.Ναενημερωσω οτι οι διατροφες με πολλες πρωτεινες μου προκαλουν δυσφορια και εκνευρισμο..δεν αγαπω πολυ ταγλυκα , προτιμω τα πικαντικα.. ευχαριστω προκαταβολικα για τη συνεργασια και τη βοηθεια σας!!
     

  8. 23-06-12 07:24 #9173
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Nατάσα καλήμερα! Αν προσπαθήσεις να μάθεις από εδω από το φορουμ 5 βασικά πράγματα για τη διατροφή να είσαι σίγουρη ότι σταδιακά θα χάσεις τα κιλά και δε θα χρειαστει ούτε διατροφή "κονσερβα" να ακολουθήσεις (εννοω αυτες που δίνουν οι διαιτολόγοι και πρέπει να τις ακολουθούμε ως εχουν), ούτε θα κουραστεις.
    Όταν λες για τις πρωτεινικές δίαιτες νομίζω ότι καταλαβαινω τι εννοείς. Εννοείς αυτες που έχουν 2 γευματα με ψητό και σαλάτα και κατι ψιλολόια για ενδιάμεσα.
    Οι διατροφές που ακολουθούμε εμεις εδώ που αγαπάμε τα βάρη μπορεί να έχουν πολλή πρωτείνη αλλά καμία σχεση με αυτό που εχεις στο μυαλό σου καθώς είναι πλούσιες και σε συνθετους (κυρίως) υδατάνθρακες (ρύζι, πατατες, δημητριακα κλπ) και σε καλά λιπαρα (ελαιόλαδο, λιπαρά ψαρια, ξηρους καρπους).
    Επειδή δεν είναι εφικτό να σου βγάλουμε μια διατροφή όπως λες γιατί ούτε τις γευστικες σου προτιμήσεις ξέρουμε, ούτε τις ποσότητες που χρειάζεσαι για συντήρηση, ούτε την καθημερινότητά σου, θα σου δωσω σε πρώτη φάση μερικά λινκς να διαβάσεις για να καταλάβεις περίπου τι παιζεται.
    Κατόπιν μπορείς να ανοίξεις ένα λόγκ οπου εκει θα γράφεις τι τρως μεσα στη μέρα σου και΄μεις θα σου επισημαινουμε κάποια λαθακια, παραλειψεις κλπ. Το θέμα είναι να μάθεις μόνη σου να κάνεις σωστες επιλογες και να τις προσαρμόζεις στην καθημερινότητα σου.
    Από γυμναστική πες μας κάνεις τίποτα; Είχες ασχοληθει ποτέ στο παρελθόν;

    Ορίστε τα λινκ για αρχή: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...CE%BD%CE%BF...

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BC%CE%B1%CE%B9

    Προτείνω να μην καθήσεις απο τώρα να υπολογίσεις τα μακρος και μπερδευτεις. Μεινε στις θερμίδες και στις γενικες κατευθύνσεις.
    Επίσης ενα πολύ ωραίο τοπικ για γυναικεία διατροφή είναι αυτό: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...F%84%CE%AC-...

    Και επίσης ρίξε και μια ματια στα ημερολόγια προπόνησης των γυναικών για να πάρεις ιδέες.
    Αυτά για αρχή! Οπως καταλαβαίνεις χρειάζεται λίγο διάβασμα. Το να σου βγάλουμε μια διατροφή και να την κάνεις ακριβως για ένα μηνα πχ, δεν έχει νόημα. Θα χάσεις κάποια κιλά και μετα θα τα ξεναπάρεις. Ενω αν μάθεις μόνη σου να ρυθμίζεις τη διατροφή σου δε θα έχεις αναγκη κανέναν να σου βγάζει διατροφή και θα ρυθμίζεις εσύ τα γευματα σου αναλογα με το τι γουσταρεις να φας και πως σε βολευει!
    Ότι δεν καταλαβαίνεις ρώτα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stella : 23-06-12 στις 07:27
     

  9. 23-06-12 22:25 #9174
    Προεπιλογή
    καλησπερα κοριτσαρεσ μου ....χαθηκααααααααααα..!!!!αρρωστησα ασχημα ειχα και θεματα με αναιμια αφηστε τα χαλιαααααα εχασα κιλα εγινα σαν φρικιο ...γεννησε και η αδερφη του αντρα μου και δινω και σε κεινο γαλατακι με θηλαστρο ..!!!!συντομα θα ξαναρχισω να σασ γραφω απλα ολα μου πηγαν στραβαααααααααα..!!!!!!!!φιλια σε ολεσ
     

  10. 24-06-12 11:02 #9175
    Προεπιλογή
    Μπαίνω στο φόρουμ, ψάχνω απο δω ψάχνω απο κεί πουθενα τα FGT, θα το βρώ αργότερα λέω.
    Πάω στα ημ προπ να δω τι κάνει η μαρβιν, πουθενα κ αυτή. Α! λέω μας διαγράψανε....

    Τα λένε αυτα ρε παιδιά.....!
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  11. 24-06-12 11:02 #9176
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή Helloooo!
    Καλημερα σε ολες τις κοριτσαρες μας!

    Ευχομαι να ειστε ολες καλα και να συνεχιζετε δυναμικα τις προσπαθειες σας χωρις πολλες ατασθαλιες!

    Οπως θα εχετε προσεξει,εχει γινει μια αλλαγη ακομη στο φορουμ οσον αφορα το γυναικειο κομματι.

    Εχουμε μια νεα ,αποκλειστικα για τις γυναικες, ενοτητα ,η οποια σιγα σιγα θα εμπλουτιζεται και θα διαμορφωνεται.

    Εγω αυτο που θα ηθελα να σας συμβουλευσω ειναι να συμμετεχετε,να μην ντρεπεστε να ρωτησετε κατι,οσες νιωθετε οτι εχετε γνωσεις να τις προσφερετε με σοβαροτητα οπως παντα και γενικα,να την εκμετελλευτειτε την ενοτητα αυτη στο φορουμ γιατι
    αλλωστε....για σας ειναι!

     

  12. 24-06-12 11:03 #9177
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαίνω στο φόρουμ, ψάχνω απο δω ψάχνω απο κεί πουθενα τα FGT, θα το βρώ αργότερα λέω.
    Πάω στα ημ προπ να δω τι κάνει η μαρβιν, πουθενα κ αυτή. Α! λέω μας διαγράψανε....

    Τα λένε αυτα ρε παιδιά.....!
    Αγχωθηκε η πεγκαρα μας!

    Τα λεω βρε τα λεω δεςςς!
     

  13. 24-06-12 11:04 #9178
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patience Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα κοριτσαρεσ μου ....χαθηκααααααααααα..!!!!αρρωστησα ασχημα ειχα και θεματα με αναιμια αφηστε τα χαλιαααααα εχασα κιλα εγινα σαν φρικιο ...γεννησε και η αδερφη του αντρα μου και δινω και σε κεινο γαλατακι με θηλαστρο ..!!!!συντομα θα ξαναρχισω να σασ γραφω απλα ολα μου πηγαν στραβαααααααααα..!!!!!!!!φιλια σε ολεσ
    καλημερα κουκλα μου....ελπιζω να εισαι καλυτερα τωρα και οποτε αποφασισεις να επανελθεις εδω ειμαστε εμεις!
     

  14. 24-06-12 11:09 #9179
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο natasa1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα. ειμαι η νατασα , 43 χρ ,μητερα παιδιου7χρ, 1.66 κ 83 κιλα . Απο μικρο παιδι αδυνατη ,ενηλικη 52 -60 κιλα μεχρι πριν 10 χρονια που αρχισα σταδιακα να βαζω ....πολλες διαιτες με καλα αποτελεσματα τις πρωτς φορες .αργοτερα κουραστηκα κ δν τηρουσα τα προγραμματα .παρακαλω πολυ να μου στειλετε ενα προγραμμαδιατροφης με στοχο να χασω κιλα και ποντους στην κοιλια κ στα ψωμακια.Ναενημερωσω οτι οι διατροφες με πολλες πρωτεινες μου προκαλουν δυσφορια και εκνευρισμο..δεν αγαπω πολυ ταγλυκα , προτιμω τα πικαντικα.. ευχαριστω προκαταβολικα για τη συνεργασια και τη βοηθεια σας!!

    Νατασσα μου καλημερα!Καλωσηρθες στην παρεα μας!
    Καταλαβαινω πως θελεις να χασεις τα κιλα σου και να μπεις σε μια σειρα αλλα το να παρεις ετοιμη τροφη στο πιατο οπως λεμε απο εδω μεσα,μονο καλο δεν θα σου κανει!

    Ακολουθησε το παρακατω ποστ της στελλας για να παρεις μια ιδεα για το πως θα κινηθεις και οτι χρειαστεις ,ειμαστε εδω!

    Αρχικα θα ηταν καλο να ξερεις που κινεισαι θερμιδικα και επειτα να ενταξεις σωστη προπονηση μεσα στην καθημερινοτητα σου!
    Τα πραγματα με τη σωματικη διαπλαση και τη διατροφη γενικοτερα ειναι πολυ πιο απλα απο οσο νομιζουμε και μας κανουν να πιστευουμε οσοι ασχολουνται με το εμποριο(βλεπε διαιτολογους,κεντρα αδυνατισματοςκτλ κτλ) και αυτο γιατι οτι ειναι απλο,δεν ειναι και in!

    Οποτε θα σου συμβουλευα να ξεψαχνισεις το φορουμ,να μας ποσταρεις τις αποριες σου και πολυ διαβασμα!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nατάσα καλήμερα! Αν προσπαθήσεις να μάθεις από εδω από το φορουμ 5 βασικά πράγματα για τη διατροφή να είσαι σίγουρη ότι σταδιακά θα χάσεις τα κιλά και δε θα χρειαστει ούτε διατροφή "κονσερβα" να ακολουθήσεις (εννοω αυτες που δίνουν οι διαιτολόγοι και πρέπει να τις ακολουθούμε ως εχουν), ούτε θα κουραστεις.
    Όταν λες για τις πρωτεινικές δίαιτες νομίζω ότι καταλαβαινω τι εννοείς. Εννοείς αυτες που έχουν 2 γευματα με ψητό και σαλάτα και κατι ψιλολόια για ενδιάμεσα.
    Οι διατροφές που ακολουθούμε εμεις εδώ που αγαπάμε τα βάρη μπορεί να έχουν πολλή πρωτείνη αλλά καμία σχεση με αυτό που εχεις στο μυαλό σου καθώς είναι πλούσιες και σε συνθετους (κυρίως) υδατάνθρακες (ρύζι, πατατες, δημητριακα κλπ) και σε καλά λιπαρα (ελαιόλαδο, λιπαρά ψαρια, ξηρους καρπους).
    Επειδή δεν είναι εφικτό να σου βγάλουμε μια διατροφή όπως λες γιατί ούτε τις γευστικες σου προτιμήσεις ξέρουμε, ούτε τις ποσότητες που χρειάζεσαι για συντήρηση, ούτε την καθημερινότητά σου, θα σου δωσω σε πρώτη φάση μερικά λινκς να διαβάσεις για να καταλάβεις περίπου τι παιζεται.
    Κατόπιν μπορείς να ανοίξεις ένα λόγκ οπου εκει θα γράφεις τι τρως μεσα στη μέρα σου και΄μεις θα σου επισημαινουμε κάποια λαθακια, παραλειψεις κλπ. Το θέμα είναι να μάθεις μόνη σου να κάνεις σωστες επιλογες και να τις προσαρμόζεις στην καθημερινότητα σου.
    Από γυμναστική πες μας κάνεις τίποτα; Είχες ασχοληθει ποτέ στο παρελθόν;

    Ορίστε τα λινκ για αρχή: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...CE%BD%CE%BF...

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BC%CE%B1%CE%B9

    Προτείνω να μην καθήσεις απο τώρα να υπολογίσεις τα μακρος και μπερδευτεις. Μεινε στις θερμίδες και στις γενικες κατευθύνσεις.
    Επίσης ενα πολύ ωραίο τοπικ για γυναικεία διατροφή είναι αυτό: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...F%84%CE%AC-...

    Και επίσης ρίξε και μια ματια στα ημερολόγια προπόνησης των γυναικών για να πάρεις ιδέες.
    Αυτά για αρχή! Οπως καταλαβαίνεις χρειάζεται λίγο διάβασμα. Το να σου βγάλουμε μια διατροφή και να την κάνεις ακριβως για ένα μηνα πχ, δεν έχει νόημα. Θα χάσεις κάποια κιλά και μετα θα τα ξεναπάρεις. Ενω αν μάθεις μόνη σου να ρυθμίζεις τη διατροφή σου δε θα έχεις αναγκη κανέναν να σου βγάζει διατροφή και θα ρυθμίζεις εσύ τα γευματα σου αναλογα με το τι γουσταρεις να φας και πως σε βολευει!
    Ότι δεν καταλαβαίνεις ρώτα!
     

  15. 24-06-12 11:12 #9180
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο φραουλίτσα Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας κορίτσια! Ελένη μου θα ήθελα να ρωτήσω ποιος είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος λιπομέτρησης στο σπίτι. Τι θα μου πρότεινες να πάρω, ζυγαριά ή δερματοπτυχόμετρο; Σε ευχαριστώ πολύ!
    Στο σπιτι ε?Ο ΚΑΘΡΕΦΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΟΥ....

    δερματοπτυχομετρο πρεπει να εισαι ειδικος και να εισαι εμπειρη στο να μετρας,δεν ειναι τοσο απλο οσο νομιζουν μερικοι οτι παιρνεις μια τσιμπιδα και μετρας.Ακομη και οι επαγγελματιες,για να ειπωθει οτι ειναι αξιοπιστοι στις μετρησεις τους με δερματοπτυχομετρο εκτος του οτι πρεπει να εχουν σωστο εργαλειο ,το οποιο μπορει να κοστισει απο 300 και ανω ευρω(ενα πχ σου δινω),πρεπει να εχουν κανει απο απο χιλιες μετρησεις και αυτο για να συνηθισει το χερι και το ματι τους στο τι ''θα πιασουν''.

    Οποτε οχι σε δερματοπτυχομετρο εκτος κ αν πας σε ειδικο,ζυγαρια θα ειναι πεταμενα λεφτα....

    Κανε μια λιπομετρηση σε εναν καλο διαιτολογο κ αυτο μονο για να εχεις μια γνωμη εφοσον θες και τιποτε παραπανω!
     

Σελίδα 612 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 112512562602610611612613614622 ... ΤελευταίαΤελευταία