Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 641 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 141541591631639640641642643 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.601 έως 9.615 από 9687
  1. 14-10-12 14:33 #9601
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω το παθαίνω αυτό με το χασμουρητό.
    Δεν το ήξερα ότι ήταν λόγω αναγκης για περισσότερο οξυγόνο.
    Το μαθαμε κι αυτό!
    Εγω παλι μετα την προπονηση και κατα τη διαρκεια της νιωθω οτι θα τα σπασω οοολα! Χασμουριεμαι μονο αν δεν εχω κοιμηθει που και παλι αυτα φευγει μεσα στο μισαωρο! Ειδικα μετα την προπονηση δεν μπορω ουτε στον καναπε να ηρεμησω καποιες φορες δεν με πιανει ουτε υπνος το βραδυ, και να φανταστειτε καφε πινω μονο το πρωι! Μεγαλο προβλημα να μην μπορεις να ηρεμησεις...
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  2. 15-10-12 18:20 #9602
    Το avatar του χρήστη chryssa

    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    μελισσια
    Μηνύματα
    56
    Arrow θα με βοηθησετε κι εμενα?? :)
    καλησπερα,
    ειμαι 1.71 και εχω φτασει στα 79 κιλα.
    εγω σε αυτην την φαση θελω να χασω περιπου 15 κιλα.
    προπονηση κανω 3 φορες την εβδομαδα (σε δυο ομαδες την μια μερα : στηθος-πλατη-δικεφαλοι-κοιλιακοι
    την αλλη μερα : ποδια-ωμοι-τρικεφαλοι-κοιλιακοι)
    τις υπολοιπες μερες κανω 20 διαλειμματικη αεροβικη προπονηση στον διαδρομο με τρεξιμα-περπατημα ή πλυομετρικες ασκησεις

    η διατροφη μου είναι 5 μικρα γευματα σου max 350 θερμιδες το καθενα, στα γραφω αναλυτικα πιο κατω ολες τις επιλογες μου:

    ΠΡΩΙΝΟ -στις 8πμ
    Ένα τοστ με δυο ασπραδια
    Μισό ποτήρι γάλα-1/3 φλ βρώμη-1 κ.σ σταφίδες και 1/2 σκουπ πρωτεινη
    Ένα γιαούρτι-4 κουταλιές δημητριακά-2 δαμάσκηνα


    ΚΥΡΙΟ ΓΕΥΜΑ -στις 2μμ
    1φλ μακαρόνια-σαλατα-τυρί τριμμένο/110γρ κιμάς/γαρίδες
    110γρ ψάρι/κοτόπουλο/κρέας-ένα φλιτζάνι σαλάτα-μια φέτα ψωμί
    1φλ όσπριο με μια φέτα ψωμί και 30γρ μανουρι


    ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΓΕΥΜΑ -στις 8μμ
    Ένα φλιτζάνι σαλάτα-110γρ κοτόπουλο/τόνος/αυγο-μια φρυγανιά
    Ένα φλιτζάνι σαλάτα-μια φρυγανιά-30γρ μανουρι και γαλοπούλα
    Μια πατάτα-ένα αυγό-ένα φλιτζάνι βραστά λαχανικά


    ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ -στις 11πμ και -στις 5μμ
    1. Μισό φρούτο-φιστικοβούτυρο
    2. Ένα πρωτεϊνούχο ρόφημα - μισο φρουτο ή δαμασκηνα

    οπως θα δεις δεν τρελαινομαι στην πρωτεινη γιατι δεν μου αρεσει το κρεας και το ψαρι τα τρωω με το ζορι και προσθετω σε καθε γευμα μου εστω λιγη - στην εβδομαδα βαζω και οσπριο ή λιγο γιαουρτι κλπ.
    στοχος μου είναι να καταφερω να χασω αυτα τα κιλα και να αναδειχθει η γραμμωση εστω και υποτυπωδης που ήδη υπαρχει, αλλα χωρις να αγχωθω και να φρικαρω με την αναλογια πρωτεινης σε καθε γευμα.
    γινεται?
     

  3. 18-10-12 14:45 #9603
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chryssa Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα,
    ειμαι 1.71 και εχω φτασει στα 79 κιλα.
    εγω σε αυτην την φαση θελω να χασω περιπου 15 κιλα.
    προπονηση κανω 3 φορες την εβδομαδα (σε δυο ομαδες την μια μερα : στηθος-πλατη-δικεφαλοι-κοιλιακοι
    την αλλη μερα : ποδια-ωμοι-τρικεφαλοι-κοιλιακοι)
    τις υπολοιπες μερες κανω 20 διαλειμματικη αεροβικη προπονηση στον διαδρομο με τρεξιμα-περπατημα ή πλυομετρικες ασκησεις

    η διατροφη μου είναι 5 μικρα γευματα σου max 350 θερμιδες το καθενα, στα γραφω αναλυτικα πιο κατω ολες τις επιλογες μου:

    ΠΡΩΙΝΟ -στις 8πμ
    Ένα τοστ με δυο ασπραδια
    Μισό ποτήρι γάλα-1/3 φλ βρώμη-1 κ.σ σταφίδες και 1/2 σκουπ πρωτεινη
    Ένα γιαούρτι-4 κουταλιές δημητριακά-2 δαμάσκηνα


    ΚΥΡΙΟ ΓΕΥΜΑ -στις 2μμ
    1φλ μακαρόνια-σαλατα-τυρί τριμμένο/110γρ κιμάς/γαρίδες
    110γρ ψάρι/κοτόπουλο/κρέας-ένα φλιτζάνι σαλάτα-μια φέτα ψωμί
    1φλ όσπριο με μια φέτα ψωμί και 30γρ μανουρι


    ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝ ΓΕΥΜΑ -στις 8μμ
    Ένα φλιτζάνι σαλάτα-110γρ κοτόπουλο/τόνος/αυγο-μια φρυγανιά
    Ένα φλιτζάνι σαλάτα-μια φρυγανιά-30γρ μανουρι και γαλοπούλα
    Μια πατάτα-ένα αυγό-ένα φλιτζάνι βραστά λαχανικά


    ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ -στις 11πμ και -στις 5μμ
    1. Μισό φρούτο-φιστικοβούτυρο
    2. Ένα πρωτεϊνούχο ρόφημα - μισο φρουτο ή δαμασκηνα

    οπως θα δεις δεν τρελαινομαι στην πρωτεινη γιατι δεν μου αρεσει το κρεας και το ψαρι τα τρωω με το ζορι και προσθετω σε καθε γευμα μου εστω λιγη - στην εβδομαδα βαζω και οσπριο ή λιγο γιαουρτι κλπ.
    στοχος μου είναι να καταφερω να χασω αυτα τα κιλα και να αναδειχθει η γραμμωση εστω και υποτυπωδης που ήδη υπαρχει, αλλα χωρις να αγχωθω και να φρικαρω με την αναλογια πρωτεινης σε καθε γευμα.
    γινεται?
    γινεται απλα να ξερεις πως η πρωτεινη σε βοηθαει και στο κορεσμο πολυ καλυτερα απο καθε αλλο μακροσυστατικο αλλα εφοσον σε αγχωνει...ειναι επιλογη σου

    για να χασεις κιλα πρεπει να βρεις στις ποσες θερμιδες συντηρεις αυτα τα κιλα σου κ ετσι απο εκει να κατεβασεις σε ενα ελλειμμα για αρχη των 250-300 θερμιδων...

    εαν το κανεις αυτο κ παραλληλα με την προπονηση σου που θα ειναι εννοειται γερη κ οχι παιδικη χαρα,θα τα χασεις τα κιλα και ειναι ζητημα χρονου...

    το εχεις κανει αυτο που γραφω σχετικα με τις θερμιδες?
     

  4. 18-10-12 15:56 #9604
    Το avatar του χρήστη chryssa

    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    μελισσια
    Μηνύματα
    56
    Προεπιλογή
    ναι συντηρουμαι στις 2100 περιπου και η συγκεκριμενη διατροφη είναι περιπου στις 1600 θερμιδες
    αρα φαινεται οκ για να χάσω.
    πως σου φαινεται εσενα?

    οσο για την πρωτεινη μην νομιζεις ερχεται και γινεται η δουλεια γιατι πινω και ενα με δυο ροφηματα μεσα στην ημερα οποτε ειμαι οκ και με τα οσπρια, το κοτοπουλο και το ψαρι, τα γαλακτοκομικα κλπ
     

  5. 18-10-12 16:01 #9605
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chryssa Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι συντηρουμαι στις 2100 περιπου και η συγκεκριμενη διατροφη είναι περιπου στις 1600 θερμιδες
    αρα φαινεται οκ για να χάσω.
    πως σου φαινεται εσενα?

    οσο για την πρωτεινη μην νομιζεις ερχεται και γινεται η δουλεια γιατι πινω και ενα με δυο ροφηματα μεσα στην ημερα οποτε ειμαι οκ και με τα οσπρια, το κοτοπουλο και το ψαρι, τα γαλακτοκομικα κλπ
    ε τοτε γιατι αγχωνεσαι για την πρωτεινη καλε?ποιος ειπε οτι πρεπει να σκασεις κιολας απο φαγητο για να θεωρειται επαρκης η διατροφη σου?

    πως το βρηκες οτι συντηρεισαι σε αυτες τις θερμιδες?

    κοιτα...πηγαινε το κ εμπειρικα...τωρα ποσο καιρο παιζεις στις 1600?εχεις δει διαφορα κ βλεπεις ακομα?κρατα το εκει αλλιως αλλαζεις
     

  6. 18-10-12 16:30 #9606
    Το avatar του χρήστη chryssa

    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    μελισσια
    Μηνύματα
    56
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστω αυτο θα κανω θα το δοκιμασω για λιγο καιρο και θα το τεσταρω.

    το αγχος με την πρωτεινη με πιανει οταν αναγκαζω τον εαυτο μου να τρωει σε καθε γευμα καθε μερα κοτοπουλο η ψαρι η κρεας η αυγα.
    με αγχωνει γιατι καποιες φορες δεν θελω να φαω καλα και ντε κοτοπουλο η κατι απο τα παραπανω αλλα λαδερο ή όσπριο ή κατι αλλο.

    και ερχεται το απογευμα και λεω τωρα μην φαω μονο το φρουτο να φαω οπως δηποτε και πρωτεϊνη.....

    και ξερεις επειδη διαβαζω κι εδω οτι πρεπει να τρωμε πρωτεινη με καθε γευμα για να αναπτυχθουν οι μυες...ερχομαι κι αγχωνομαι η γυναικα...
    οκ εφοσον το συνολο της ημερας με καλυπτει ας βαζω κι απο αλλες ομαδες φαγητα
     

  7. 28-10-12 13:33 #9607
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chryssa Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστω αυτο θα κανω θα το δοκιμασω για λιγο καιρο και θα το τεσταρω.

    το αγχος με την πρωτεινη με πιανει οταν αναγκαζω τον εαυτο μου να τρωει σε καθε γευμα καθε μερα κοτοπουλο η ψαρι η κρεας η αυγα.
    με αγχωνει γιατι καποιες φορες δεν θελω να φαω καλα και ντε κοτοπουλο η κατι απο τα παραπανω αλλα λαδερο ή όσπριο ή κατι αλλο.

    και ερχεται το απογευμα και λεω τωρα μην φαω μονο το φρουτο να φαω οπως δηποτε και πρωτεϊνη.....

    και ξερεις επειδη διαβαζω κι εδω οτι πρεπει να τρωμε πρωτεινη με καθε γευμα για να αναπτυχθουν οι μυες...ερχομαι κι αγχωνομαι η γυναικα...
    οκ εφοσον το συνολο της ημερας με καλυπτει ας βαζω κι απο αλλες ομαδες φαγητα
    δεν υπαρχει λογος αγχους.Το πιο σημαντικο σε μια διατροφη ειναι να μην νιωθεις οτι μπαινεις σε καλουπι και οτι αγχωνεσαι γιατι ετσι αργα η γρηγορα,θα διακοψεις το προγραμμα σου και στην χειροτερη να φτασεις σε υπερφαγικα επεισοδια λογω κοπωσης με το συγκεκριμενο μοτιβο.Δεν θελει υπερβολες,δεν θελει ακροοτητες απλα να βρεις το στυλ που σου αρεσει και σε γεμιζει.Αυτο θελει προσωπικη αναζητηση ...trial and error παντα...
     

  8. 07-11-12 10:36 #9608
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή GCD 35
    Για να ξεσκουριασουμε λιγακι εεεεε....


    ''Παρτε μια πετσετα και τοποθετηστε την κατω απο τις μυτες των ποδιων σας.

    Ελατε σε θεση καμψης με τεντωμενα ποδια.

    Χερια κατω απο τους ωμους τεντωμενα και λιγο πιο ανοιχτα.

    Το σωμα σε μια ευθεια και καθως παιρνετε εισπνοη φερτε τα ποδια κοντα στο στηθος,εκπνοη καθως απομακρυνονται.

    Αυτο το κανετε για 1 λεπτο οσες επαναληψεις βγαλετε επι 5 φορες.''


    Καλημερααααα!!!!!
     

  9. 15-11-12 21:48 #9609
    Προεπιλογή Καρδιακοί παλμοί και διαλειμματική προπόνηση.
    Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! Είμαι καινούργια στην παρέα και έχω μια απορία. Ασχολούμαι με το τρέξιμο εδώ και ένα χρόνο, ενώ πήγαινα γυμναστήριο για αρκετά χρόνια πριν πολύ καιρό (πάρα πόλύ θα έλεγα). Τον τελευταίο εναμιση μήνα κάνω διαλειμματική προπόνηση 5-6 φορές εβδομαδιαίως, την οποία έχω βρει πολύ καλή λύση για κάψιμο λίπους. Δυστυχώς όμως ανεβάζω πολύ εύκολα σφυγμούς, πρόβλημα που το είχα ανακαλύψει και παλιότερα και τώρα με τη διαλειμματική με δυσκολεύει γιατί δεν μπορώ παρόλη την αντοχή μου και την καλή φυσική κατάσταση, να τρέξω στους ρυθμούς που με ευχαριστούν. Περιττό να αναφέρω ότι, στον χρόνο που πρέπει να περπατάω για να κατεβάσω σφυγμούς, περπατάω σαν χελώνα. Ως μέτρο σύγκρισης της αυξημένης αντοχής, σε αντίθεση με τους καρδιακούς παλμούς, θα σας αναφέρω ότι πριν αρχισω αυτού του ειδους την προπόνηση έτρεχα 6χλμ 4-5 φορές την εβδομάδα. Επίσης να πω ότι τρέχω παντα πρωί έχοντας πιει μόνο νερό με λεμόνι. Ξέρει κάνεις εάν κάποια στιγμή αυτό θα διορθωθεί;
    Καλές προπονήσεις σε όλες σας!
     

  10. 16-11-12 00:00 #9610
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ydeka15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! Είμαι καινούργια στην παρέα και έχω μια απορία. Ασχολούμαι με το τρέξιμο εδώ και ένα χρόνο, ενώ πήγαινα γυμναστήριο για αρκετά χρόνια πριν πολύ καιρό (πάρα πόλύ θα έλεγα). Τον τελευταίο εναμιση μήνα κάνω διαλειμματική προπόνηση 5-6 φορές εβδομαδιαίως, την οποία έχω βρει πολύ καλή λύση για κάψιμο λίπους. Δυστυχώς όμως ανεβάζω πολύ εύκολα σφυγμούς, πρόβλημα που το είχα ανακαλύψει και παλιότερα και τώρα με τη διαλειμματική με δυσκολεύει γιατί δεν μπορώ παρόλη την αντοχή μου και την καλή φυσική κατάσταση, να τρέξω στους ρυθμούς που με ευχαριστούν. Περιττό να αναφέρω ότι, στον χρόνο που πρέπει να περπατάω για να κατεβάσω σφυγμούς, περπατάω σαν χελώνα. Ως μέτρο σύγκρισης της αυξημένης αντοχής, σε αντίθεση με τους καρδιακούς παλμούς, θα σας αναφέρω ότι πριν αρχισω αυτού του ειδους την προπόνηση έτρεχα 6χλμ 4-5 φορές την εβδομάδα. Επίσης να πω ότι τρέχω παντα πρωί έχοντας πιει μόνο νερό με λεμόνι. Ξέρει κάνεις εάν κάποια στιγμή αυτό θα διορθωθεί;
    Καλές προπονήσεις σε όλες σας!
    Καλησπερα και καλως μας ηλθες!
    Αυτο που εχω με σκουρα γραμματα με μπερδεψε λιγο...
    εννοεις ότι οι σφιγμοι σου είναι πολυ υψηλοι, ενω εσυ νοιωθεις την αναπνοη σου και τα ποδια σου να είναι ξεκουραστα και να μπορεις να δωσεις περισσοτερη ενταση;
    Δηλ το καρδιοσυχνομετρο σου δειχνει πχ ότι είσαι στο 90% και εσυ νοιωθεις ότι η ενταση σου είναι χαμηλοτερη πχ 75%;

    Επισης τα 6 χλμ είναι μια καλη αποσταση που δειχνει μεν ότι δεν είσαι αρχαρια αλλα το επιπεδο της φυσικης σου καταστασης θα καθοριστει αναλογα με το σε ποσο χρονο τα κανεις αυτα τα χιλιομετρα.
     

  11. 16-11-12 03:09 #9611
    Προεπιλογή
    Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια εδω και θα ηθελα τις συμβουλες σας σε καποια πραγματα.. Ειμαι 23 χρονων, 1,66 στο υψος και 52 κιλα. Ειχα αρχισει λιγο πριν το Πασχα προπονηση με βαρη αλλα με αρκετα διαλειμματα αναμεσα λογω εξεταστικης, δουλειας και διαφορων υποχρεωσεων. Τους τελευταιους 2 μηνες γυμναζομαι αρκετα συστηματικα με βαρη και που και που πηγαινω και για τρεξιμο. Το προγραμμα διατροφης δεν ειναι κατι τρομερα συγκεκριμενο αλλα πανω κατω εχει ως εξης: για πρωινο 1 αυγο βραστο ή 2 φετες γαλοπουλα με παξιμαδι ολικης χωρις ζαχαρη, ενα φρουτο ή λαχανικο (ντοματα συνηθως) και 2 κουπες πρασινο τσαι. Για μεσημερι ή βραδυ οτι εχει το σπιτικο μενου σε κανονικη μεριδα. Πολλες φορες δεν προλαβαινω να φαω "κανονικο" φαγητο το μεσημερι οποτε μεταφερεται για βραδυνο (μαζι με σαλατα παντα). Στα ενδιαμεσα τρωω ενα φρουτο, τοστ ή μια χουφτα ξηρους καρπους. Θα ηθελα τις συμβουλες σας πανω στο προγραμμα διατροφης. Επισης, θελω να ρωτησω σχετικα με τα συμπληρωματα. Επειδη ακουω διαφορα και δεν ξερω τι γνωμη να σχηματισω αν παρω πχ πρωτεινη (επειδη εχω ακουσει οτι βοηθαει στο καψιμο λιπους και θελω να χασω το "μπυροκοιλι" που λεμε) θα κανει δουλεια? Υπαρχει περιπτωση να ?φουσκωσω"? Ποια ειναι η καλυτερη σαν μαρκα? Επιπλεον, σκεφτομουν να παρω ενα συμπληρωμα φυτικων ινων για τις μερες που δεν περιλαμβανονται αρκετα φρουτα και λαχανικα στο μενου για διαφορους λογους..
    Σορι που σας ζαλισα και ευχαριστω εκ των προτερων!
     

  12. 16-11-12 11:41 #9612
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Καταρχήν φρόντισε να τα δίνεις όλα στην προπόνηση. Προσπάθησε είτε να αυξάνεις συνεχώς τις αντιστάσεις/επαναλήψεις είτε να μικραίνεις τον χρόνο των διαλλειμάτων
    Χωρίς σωστή προπόνηση η διατροφή δε θα σου κάνει τίποτα γιατί είσαι ήδη ελαφριά για το ύψος σου. Σου λείπει μυική μάζα

    Στο θέμα της διατροφής φρόντισε να παίρνεις αρκετή πρωτείνη (80-100gr για σένα)
    Πάρε εάν θές και συμπλήρωμα, το μόνο που πρέπει να σε ενδιαφέρει είναι η περιεκτικότητα πρωτείνης ανα 100 γραμ σκόνης. (τουλάχιστον 70/100)
    Που σημαίνει ότι θα πας σε συμπληρωματάδικο και θα ζητήσεις καθαρή πρωτείνη χωρίς υ/κα , δε σε ενδιαφέρει η μάρκα

    Οτι και να κάνεις, ότι και να φάς, όσα βάρη και να σηκώσεις δεν θα φουσκώσεις, μην ανησυχείς. Εκτός αν αρχίσεις να τρως το καταπέτασμα και βάλεις λίπος
     

  13. 16-11-12 14:59 #9613
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω πολυ! Γενικα προσπαθω να φτανω στα ακρα λιγο οσον αφορα την προπονηση.. Κανω συνολο με ζεσταμα γυρω στα 45 λεπτα, αλλα εντονη ασκηση. Οσον αφορα την πρωτεινη προσπαθω να παιρνω οση περισσοτερη απο το φαγητο γινεται αλλα δεν ειναι παντα ευκολο. Και για αυτο σκεφτομουν για συμπληρωμα και ειδικοτερα τη WHEY GOLD STANDARD 100% της ON. Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω.. Περιπου ποσα γραμμαρια υδατανθρακων πρεπει να προσλαμβανει ενας οργανισμος καθημερινα? Ειχα ακολουθησει μια διαιτα σχετικα χαμηλη σε υδατανθρακες για να χασω καποια κιλα παλιοτερα και τωρα τους κραταω σε ενα επιπεδο 120-170gr τη μερα.. Ειναι σωστο αυτο?
     

  14. 16-11-12 15:50 #9614
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Αυτό θα το καθορίσουν οι θερμίδες συντήρησής σου.
    Αν ξέρεις πάνω κάτω πόσες είναι, υπολόγισε πόσες σου μένουν όταν αφαιρέσεις τις θερμίδες των πρωτεινών
    (πχ 90 γραμ πρωτείνης = 360 θερμίδες. Αν έχεις συντήρηση 1500 τότε έχεις υπόλοιπο 1140 το οποίο μπορείς να γεμίσεις με υ/κες και λιπαρά σε ότι αναλογία θες εσύ)
    Γενικά να ξέρεις ότι περισσότερο ρόλο παίζουν οι θερμίδες στο σύνολό τους παρά οι υ/κες.
    Αν κάνεις δίαιτα αρκεί να κρατάς ψηλά την πρωτείνη και να παραμένεις υποθερμιδικά

    Η ον είναι μια χαρά! Υπάρχουν κ άλλες επιλογές
    Μπες στην ενότητα με τις πρωτείνες, υπάρχουν πολλά ριβιούς
     

  15. 25-11-12 00:24 #9615
    Προεπιλογή
    Να ρωτησω, το γλυκο του κουταλιου πειραζει στη "διαιτα" - διατροφη? Οχι τρελες ποσοτητες.. Σημερα μετα την προπονηση εφαγα ενα γιαουρτακι 2% με λιγους ξηρους καρπους και ενα κουταλακι (του γλυκου οχι της σουπας) γλυκο κυδωνι. Σαν επιπροσθετο εφαγα κι ενα αυγο βραστο. Σημειωτεον, το συγκεκριμενο γευμα ηταν και πρωινο γιατι αργησα να ξυπνησω..
     

Σελίδα 641 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 141541591631639640641642643 ... ΤελευταίαΤελευταία