Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 28-07-13 14:56 #1
    Προεπιλογή Πως να παρω κιλα γρηγορα?
    Γεια σας ... Ειμαι 19 χρονον 57 κιλα .. θελω να παρω κιλα αλλα λογο του μεταβολισμου μου..ειναι πολυ δυσκολο !!! Θα μπορουσατε να με κατατοπισετε λιγο ωσ προς τιν γρηγορη αυξηση βαρους? Πως μπορω να παρω πολλα κιλα και γρηγορα? Με συμπλιροματα? η με αλλες ουσιες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-07-13 15:01 #2
    Προεπιλογή
    Ωραίος, έκανες αυτό που σου είπα, αν και το σωστότερο ήταν να το ανοίξεις εδώ

    http://forum.bodybuilding.gr:8081/fo...BB%CF%8E%CE%BD

    αλλά δεν βαριέσαι.

    Για πες μας, πόσο ύψος έχεις και τι τρως σε μια τυπική μέρα σου;
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-07-13 15:40 #3
    Προεπιλογή
    Λοιπον ειμαι 1.82 περιπου... εμ δεν εχω συγκεκριμνεδιατροφη αλλα ουτε ωρες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-07-13 16:28 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LoCoPaKo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον ειμαι 1.82 περιπου... εμ δεν εχω συγκεκριμνεδιατροφη αλλα ουτε ωρες..
    Θα σου βάλει χέρι πολύς κόσμος εδώ μέσα...

    Λοιπόν, ξεκίνα κάνοντας 3-4 γεύματα την μέρα, τρώγε καλές ποσότητες και άρχισε να διαβάζεις τα θέματα εδώ μέσα, γιατί με τέτοια διατροφή όσες κρεατίνες και να πάρεις, στα ίδια κιλά θα μείνεις.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-07-13 16:37 #5
    Προεπιλογή
    Ok ευχαριστω... θα προσπαθησω...αν τρωω για πρωινο 2-3 τοστ ειναι καλα ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-07-13 20:42 #6
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Θα σου γραψω 2 πραγματα εδω για να μην χαλαμε το αλλο τοπικ.

    Βασικα δε χρειαζεσαι τιποτα απο συμπληρωματα. Δωσε τα λεφτα σου για φαι.
    Αν τρως βλακειες και λιγο δεν προκειται να βαλεις κιλα.

    Επισης αν δεν στρωσεις τον κωλο σου να διαβασεις για διατροφη, δεν θα πας πουθενα.
    Σε παρακολουθω απο το μεσημερι να τρωγεσαι με την κρεατινη και να εχεις ανοιξει περισσοτερα τοπικ στο φορουμ απο οτι εγω σε 2 χρονια!
    Αξιοποιησε το χρονο σου για να μαθεις μελετωντας! Ολα ειναι γραμμενα, δεν υπαρχουν μυστικα και μαγικοι ζωμοι!

    Σχετικα με την προπονηση η πολεμικη τεχνη δεν ειναι οτι καλυτερο για να βαλεις κιλα. Χωρις να εχω ασχοληθει πιστευω οτι σε αποτρεπει κιολας! Για να βαλεις μυικα κιλα θελεις βαρη και πολυ αλλά καθαρο και μελετημενο φαγητο!

    Αν απλα θες να βαλεις κιλα, δες εδω για ιδεες:
    http://forum.bodybuilding.gr:8081/sh...t-meal!/page68
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-07-13 09:03 #7
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Να προσθεσω στα παραπανω ...πως το γρηγορο που ζητας δεν σημαινει και σωστο.Κανε σταδιακη αυξηση της τροφης σου αφηνοντας το σωμα να συνηθιζει στις αλλαγες ωστε να μαθει να αναζητα και να αφομοιωνει την τροφη αλλιως μια που θα τρως και μια που θα τρεχεις στο μπανιο,αρα αδικως κοπος και λεφτα!Παραλληλα ξεκινα δραστηριοτητες που θα σε κανουν να πεινασεις και να θες να φας.Ολα θελουν τον τροπο τους και φυσικα τον χρονο τους!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-07-13 14:16 #8
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Στο παραπάνω ποστ να προσθέσω, εξειδικεύοντας, ότι δεν πρέπει να βάζεις πάνω από 400-450 γραμμάρια τη βδομάδα. Καταλαβαίνω ότι καίγεσαι να βάλεις βάρος γρήγορα και πολύ καλά κάνεις, αλλά υπάρχει ένα όριο στο "πόσο γρήγορα", ώστε να κρατηθεί το λίοπς εντός "λογικών" ορίων. Τώρα δεδομένης της ηλικίας σου, του γρήγορου μεταβολισμού σου και του ότι είσαι πολύ κάτω σε κιλά, το σώμα σου μάλλον θα σου συγχωρήσει λίγο σαβούριασμα και μερικά τσιτ μιλς παραπάνω, αλλά μην ξεφύγεις από το παραπάνω όριο. Ζύγισμα κάθε βδομάδα λοιπόν και καλή επιτυχία στο στόχο σου.
    100 γρ. μπέικον = 541 θερμίδες (377 από λίπος)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-07-13 14:50 #9
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LoCoPaKo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας ... Ειμαι 19 χρονον 57 κιλα .. θελω να παρω κιλα αλλα λογο του μεταβολισμου μου..ειναι πολυ δυσκολο !!! Θα μπορουσατε να με κατατοπισετε λιγο ωσ προς τιν γρηγορη αυξηση βαρους? Πως μπορω να παρω πολλα κιλα και γρηγορα? Με συμπλιροματα? η με αλλες ουσιες?
    Φτιάξε τη διατροφή σου, πολύ φαί, αρκετά γεύματα τη μέρα πλούσια σε πρωτείνες και υδατάνθρακες! Δεν μπορείς να καίγεσαι αν θα λιπώσεις, για να φτιάξεις στα κιλά που είσαι, πρέπει να περάσεις και από το λίπωμα!

    Συμπλήρωμα, κυρίως μετά το γυμναστήριο και οποιουδήποτε είδους άσκησης! Εννοείται και γυμναστήριο, έτσι; Φίλε, η περίπτωση σου είναι πολύ ιδιαίτερη και θες απαραίτητα κάποιον ειδικό, να δει το σώμα σου, να κρίνει και να φτιάξει ειδική διατροφή για 'σένα! Τα βασικά, θα στα πουν και τα παιδιά, αλλά... τρώγε! 57 κιλά δεν δικαιολογείσαι τόσο ψιλό παιδί.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο παραπάνω ποστ να προσθέσω, εξειδικεύοντας, ότι δεν πρέπει να βάζεις πάνω από 400-450 γραμμάρια τη βδομάδα. Καταλαβαίνω ότι καίγεσαι να βάλεις βάρος γρήγορα και πολύ καλά κάνεις, αλλά υπάρχει ένα όριο στο "πόσο γρήγορα", ώστε να κρατηθεί το λίοπς εντός "λογικών" ορίων. Τώρα δεδομένης της ηλικίας σου, του γρήγορου μεταβολισμού σου και του ότι είσαι πολύ κάτω σε κιλά, το σώμα σου μάλλον θα σου συγχωρήσει λίγο σαβούριασμα και μερικά τσιτ μιλς παραπάνω, αλλά μην ξεφύγεις από το παραπάνω όριο. Ζύγισμα κάθε βδομάδα λοιπόν και καλή επιτυχία στο στόχο σου.
    Αγορίνα, 1.82 στα 57 κιλά, σαν ανορεκτικός θα είναι. Νομίζω η περίπτωση του είναι ιδιαίτερη!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση