Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 642 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 142542592632640641642643644 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.616 έως 9.630 από 9687
  1. 25-11-12 08:33 #9616
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Elrandir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω, το γλυκο του κουταλιου πειραζει στη "διαιτα" - διατροφη? Οχι τρελες ποσοτητες.. Σημερα μετα την προπονηση εφαγα ενα γιαουρτακι 2% με λιγους ξηρους καρπους και ενα κουταλακι (του γλυκου οχι της σουπας) γλυκο κυδωνι. Σαν επιπροσθετο εφαγα κι ενα αυγο βραστο. Σημειωτεον, το συγκεκριμενο γευμα ηταν και πρωινο γιατι αργησα να ξυπνησω..
    Oλα εχουν να κανουν με την θερμιδικη σου προσληψη οποτε το αν ''κανει κακο'' ειναι σχετικο για τον καθενα απο εμας.
    Μην το κανεις και συστημα αλλα βαλτο μια φορα στο τοσο για να σπαει την μονοτονια που ελπιζω να μην εχεις ουτως η αλλως στο διατροφολογιο σου.
     

  2. 25-11-12 08:39 #9617
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ydeka15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! Είμαι καινούργια στην παρέα και έχω μια απορία. Ασχολούμαι με το τρέξιμο εδώ και ένα χρόνο, ενώ πήγαινα γυμναστήριο για αρκετά χρόνια πριν πολύ καιρό (πάρα πόλύ θα έλεγα). Τον τελευταίο εναμιση μήνα κάνω διαλειμματική προπόνηση 5-6 φορές εβδομαδιαίως, την οποία έχω βρει πολύ καλή λύση για κάψιμο λίπους. Δυστυχώς όμως ανεβάζω πολύ εύκολα σφυγμούς, πρόβλημα που το είχα ανακαλύψει και παλιότερα και τώρα με τη διαλειμματική με δυσκολεύει γιατί δεν μπορώ παρόλη την αντοχή μου και την καλή φυσική κατάσταση, να τρέξω στους ρυθμούς που με ευχαριστούν. Περιττό να αναφέρω ότι, στον χρόνο που πρέπει να περπατάω για να κατεβάσω σφυγμούς, περπατάω σαν χελώνα. Ως μέτρο σύγκρισης της αυξημένης αντοχής, σε αντίθεση με τους καρδιακούς παλμούς, θα σας αναφέρω ότι πριν αρχισω αυτού του ειδους την προπόνηση έτρεχα 6χλμ 4-5 φορές την εβδομάδα. Επίσης να πω ότι τρέχω παντα πρωί έχοντας πιει μόνο νερό με λεμόνι. Ξέρει κάνεις εάν κάποια στιγμή αυτό θα διορθωθεί;
    Καλές προπονήσεις σε όλες σας!

    Καλημερα και καλως ηρθες στην παρεα μας!
    Το οτι ανεβαζεις ευκολα σφυγμους δειχνει οτι φτιαχνεις την φυσικη σου κατασταση και οσο πιο καλα γινεται αυτο με την παροδο του χρονου κρατωντας την συνεπεια σε αυτο που κανεις τοσο πιο δυσκολα θα ανεβαζεις παλμους αλλα και τοσο πιο συντομα θα πεφτεις σε σφυγμους καθως θα μειωνεις ταχυτητα με σκοπο να ξανανεβασεις.

    Το ερωτημα-απορια σου θα λυθει με την εξασκηση και την διαρκεια στο μελλον σε αυτο που κανεις .Αν πχ σταματησεις ,θα σε αφησει και αυτο,αν συνεχισεις τοτε θα ανεβεις.Παντως μην σε ανησυχει κατι γιατι στην προπονηση αυτου του στυλ βελτιωνεσαι σχετικα πιο ευκολα απο οτι σε αλλες αν το δουλεψεις οπως και σε αφηνει ευκολα αν το αφησεις.

    Για το λεμονι με νερο διισταντατι οι αποψεις....διαβασε και εδω αν θες...εγω παντως δεν το κανω,δεν το εκανα λογω πιεσης.http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%B9
     

  3. 25-11-12 08:47 #9618
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Elrandir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα κοριτσια! Ειμαι καινουργια εδω και θα ηθελα τις συμβουλες σας σε καποια πραγματα.. Ειμαι 23 χρονων, 1,66 στο υψος και 52 κιλα. Ειχα αρχισει λιγο πριν το Πασχα προπονηση με βαρη αλλα με αρκετα διαλειμματα αναμεσα λογω εξεταστικης, δουλειας και διαφορων υποχρεωσεων. Τους τελευταιους 2 μηνες γυμναζομαι αρκετα συστηματικα με βαρη και που και που πηγαινω και για τρεξιμο. Το προγραμμα διατροφης δεν ειναι κατι τρομερα συγκεκριμενο αλλα πανω κατω εχει ως εξης: για πρωινο 1 αυγο βραστο ή 2 φετες γαλοπουλα με παξιμαδι ολικης χωρις ζαχαρη, ενα φρουτο ή λαχανικο (ντοματα συνηθως) και 2 κουπες πρασινο τσαι. Για μεσημερι ή βραδυ οτι εχει το σπιτικο μενου σε κανονικη μεριδα. Πολλες φορες δεν προλαβαινω να φαω "κανονικο" φαγητο το μεσημερι οποτε μεταφερεται για βραδυνο (μαζι με σαλατα παντα). Στα ενδιαμεσα τρωω ενα φρουτο, τοστ ή μια χουφτα ξηρους καρπους. Θα ηθελα τις συμβουλες σας πανω στο προγραμμα διατροφης. Επισης, θελω να ρωτησω σχετικα με τα συμπληρωματα. Επειδη ακουω διαφορα και δεν ξερω τι γνωμη να σχηματισω αν παρω πχ πρωτεινη (επειδη εχω ακουσει οτι βοηθαει στο καψιμο λιπους και θελω να χασω το "μπυροκοιλι" που λεμε) θα κανει δουλεια? Υπαρχει περιπτωση να ?φουσκωσω"? Ποια ειναι η καλυτερη σαν μαρκα? Επιπλεον, σκεφτομουν να παρω ενα συμπληρωμα φυτικων ινων για τις μερες που δεν περιλαμβανονται αρκετα φρουτα και λαχανικα στο μενου για διαφορους λογους..
    Σορι που σας ζαλισα και ευχαριστω εκ των προτερων!

    Καλημερα και καλως ηρθες στην παρεα μας!Αν θες μας λες και το ονομα σου για να ξερουμε με ποια μιλαμε και πως να σε φωναζουμε καλε χιχι!
    Απο οτι βλεπω με προλαβε η λιλα μας και πολυ καλα εκανες και στα λεει μια χαρα.
    Η βαση σου θα ειναι η προπονηση σου.Πολλοι κανουν το λαθος να δινουν σημασια ειτε μονο στη διατροφη ειτε μονο στην προπονηση και χανουν το πακετο.Αν ομως εισαι δυνατη και στα δυο τοτε εχεις ενα σιγουρο αποτελεσμα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν φρόντισε να τα δίνεις όλα στην προπόνηση. Προσπάθησε είτε να αυξάνεις συνεχώς τις αντιστάσεις/επαναλήψεις είτε να μικραίνεις τον χρόνο των διαλλειμάτων
    Χωρίς σωστή προπόνηση η διατροφή δε θα σου κάνει τίποτα γιατί είσαι ήδη ελαφριά για το ύψος σου. Σου λείπει μυική μάζα

    Στο θέμα της διατροφής φρόντισε να παίρνεις αρκετή πρωτείνη (80-100gr για σένα)
    Πάρε εάν θές και συμπλήρωμα, το μόνο που πρέπει να σε ενδιαφέρει είναι η περιεκτικότητα πρωτείνης ανα 100 γραμ σκόνης. (τουλάχιστον 70/100)
    Που σημαίνει ότι θα πας σε συμπληρωματάδικο και θα ζητήσεις καθαρή πρωτείνη χωρίς υ/κα , δε σε ενδιαφέρει η μάρκα

    Οτι και να κάνεις, ότι και να φάς, όσα βάρη και να σηκώσεις δεν θα φουσκώσεις, μην ανησυχείς. Εκτός αν αρχίσεις να τρως το καταπέτασμα και βάλεις λίπος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Elrandir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω πολυ! Γενικα προσπαθω να φτανω στα ακρα λιγο οσον αφορα την προπονηση.. Κανω συνολο με ζεσταμα γυρω στα 45 λεπτα, αλλα εντονη ασκηση. Οσον αφορα την πρωτεινη προσπαθω να παιρνω οση περισσοτερη απο το φαγητο γινεται αλλα δεν ειναι παντα ευκολο. Και για αυτο σκεφτομουν για συμπληρωμα και ειδικοτερα τη WHEY GOLD STANDARD 100% της ON. Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω.. Περιπου ποσα γραμμαρια υδατανθρακων πρεπει να προσλαμβανει ενας οργανισμος καθημερινα? Ειχα ακολουθησει μια διαιτα σχετικα χαμηλη σε υδατανθρακες για να χασω καποια κιλα παλιοτερα και τωρα τους κραταω σε ενα επιπεδο 120-170gr τη μερα.. Ειναι σωστο αυτο?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό θα το καθορίσουν οι θερμίδες συντήρησής σου.
    Αν ξέρεις πάνω κάτω πόσες είναι, υπολόγισε πόσες σου μένουν όταν αφαιρέσεις τις θερμίδες των πρωτεινών
    (πχ 90 γραμ πρωτείνης = 360 θερμίδες. Αν έχεις συντήρηση 1500 τότε έχεις υπόλοιπο 1140 το οποίο μπορείς να γεμίσεις με υ/κες και λιπαρά σε ότι αναλογία θες εσύ)
    Γενικά να ξέρεις ότι περισσότερο ρόλο παίζουν οι θερμίδες στο σύνολό τους παρά οι υ/κες.
    Αν κάνεις δίαιτα αρκεί να κρατάς ψηλά την πρωτείνη και να παραμένεις υποθερμιδικά

    Η ον είναι μια χαρά! Υπάρχουν κ άλλες επιλογές
    Μπες στην ενότητα με τις πρωτείνες, υπάρχουν πολλά ριβιούς

    Και αν θες να διαβασεις γενικα και ειδικα πανω την διατροφη τσεκαρε λιγο αυτα τα θεματα εδω και οποια απορια εχεις ποσταρε την και θα σε βοηθησουμε.

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%BF...

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BD%CE%B5%CF%82

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...AF%CF%80%CE%B7

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BA%CE%B5%CF%82
     

  4. 25-11-12 14:11 #9619
    Προεπιλογή ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑ-ΚΑΥΣΗ ΛΙΠΟΥΣ
    Λοιπόν παίδες εχουμε και λεμε...αυτο το ποστ αφορα μια ΓΥΝΑΙΚΑ η οποια ειναι :
    ετων 22
    υψος 1.73
    και βαρος 72 κιλα.
    Βασικός της στοχος ειναι να χασει 10 κιλα με υπομονη σε 2-3 μηνες... και φυσικα με την απαραιτητη γυμναστικη.(αεροβια κυριως)
    Θελω τα φωτα απο οσους /οσες γνωριζουν καλα την υποθεση γυναικειο φιτνες και αδυνατισμα να μου προτεινει μια ημερησια διατροφη να της πω ...Ευχαριστω εκ των προτερων ..Nα σημειωσω οτι η κοπελα παιρνει σν συμπληρωμα για το ανοσοποιητικο της κυριως το centrum . Υπαρχει λογος να το σταματησει?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MrPresidento : 25-11-12 στις 14:16
     

  5. 26-11-12 18:28 #9620
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα και καλως ηρθες στην παρεα μας!
    Το οτι ανεβαζεις ευκολα σφυγμους δειχνει οτι φτιαχνεις την φυσικη σου κατασταση και οσο πιο καλα γινεται αυτο με την παροδο του χρονου κρατωντας την συνεπεια σε αυτο που κανεις τοσο πιο δυσκολα θα ανεβαζεις παλμους αλλα και τοσο πιο συντομα θα πεφτεις σε σφυγμους καθως θα μειωνεις ταχυτητα με σκοπο να ξανανεβασεις.

    Το ερωτημα-απορια σου θα λυθει με την εξασκηση και την διαρκεια στο μελλον σε αυτο που κανεις .Αν πχ σταματησεις ,θα σε αφησει και αυτο,αν συνεχισεις τοτε θα ανεβεις.Παντως μην σε ανησυχει κατι γιατι στην προπονηση αυτου του στυλ βελτιωνεσαι σχετικα πιο ευκολα απο οτι σε αλλες αν το δουλεψεις οπως και σε αφηνει ευκολα αν το αφησεις.

    Για το λεμονι με νερο διισταντατι οι αποψεις....διαβασε και εδω αν θες...εγω παντως δεν το κανω,δεν το εκανα λογω πιεσης.http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BF%CE%BD%CE%B9
    Ναι, όσο αναφορά την μείωση των σφυγμών, έχω διαπιστώσει κι εγώ ότι κατεβαίνουν πολυ εύκολα.
    Σε μια βδομάδα τελείωνει το πρόγραμμα της διαλειμματικής προπόνησης που ακολουθώ. Τι είναι καλύτερο, να κάνω μια παύση κάνοντας συνεχόμενο τρέξιμο ή να το αρχίσω πάλι διπλασιάζοντας τους χρόνους (που μπορώ να τους βγάλω άνετα);
     

  6. 26-11-12 23:47 #9621
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Θα ηθελα να ρωτησω κατι..Οσον αφορα την προπονηση ποδιων και τις επαναληψεις.. μεχρι στιγμης σ ολα μ τα προγραμματα εχω 12 επαναληψεις στ ποδια...
    και αυτο καθως ελενη στ πρωτο μ προγραμμα ειχες βαλει 12 επαναληψεις..μετα ειδα κ στ τοπικ της κασκανη κατι του συλ οι γυναικες ας εχουν 12 στα ποδια για το καψιμο κτλ....
    η γνωμη σας ποια ειναι? συμφωνειτε με αυτο? και αν ναι γιατι... και αν οχι...προτεινετε να παω σ 8-10 επαναληψεις? ή και πυραμιδα..
     

  7. 27-11-12 02:13 #9622
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Tα πόδια είναι μυική ομάδα που δουλεύουν πολύ καλά οι high reps (12-20 ή και παραπάνω)
    Ανάλογα την άσκηση....
    δούλευε σε όλο το έυρος, ξεκίνα με ψηλές και κατέβαζε
    Να ξέρεις ότι αν δουλεύεις σωστά τις ψηλές ρεπς είναι ΜΕΓΑΛΟΣ πόνος
     

  8. 27-11-12 11:34 #9623
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα πόδια είναι μυική ομάδα που δουλεύουν πολύ καλά οι high reps (12-20 ή και παραπάνω)
    Ανάλογα την άσκηση....
    δούλευε σε όλο το έυρος, ξεκίνα με ψηλές και κατέβαζε
    Να ξέρεις ότι αν δουλεύεις σωστά τις ψηλές ρεπς είναι ΜΕΓΑΛΟΣ πόνος
    Μωρε οτι ειναι ειναι..απλα σταματησα να ανεβαινω.. πχ λεγκ εξτενσιον ειμαι 25 κιλα ΜΗΝΕΣ τωρα..και ακομα με καιει..απορω..μετα απ τοσο καιρο κ ακομα τσουζει τοσο?? αφου φαντασου στην τελευταια ρεπ δεν μ παει μεχρι τελειως πανω
     

  9. 18-12-12 00:13 #9624
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    καλησπερα κοριτσια,ζητω συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος[καθως δεν ειναι ιατρικο φορουμ] το γραφω στη γυναικεια στηλη,αλλα ας ρωτησω μηπως εχει συμβει σε καποιο απο τα κοριτσια της παρεας μας,εχω αγχωθει αρκετα καθως τους τελευταιους δυο μηνες παρατηρω διαταραγμενη εμμηνο ρυση,τι θελω να πω, οτι κατα την διαρκεια του μηνα το ’’γυναικολογικο φαινομενο’’ συμβαινει 2 και 3 φορες,μειωμενο βεβαια σε σχεση με τις μερες που πρεπει να υπαρχει,ακουω διαφορα οτι μπορει να φταινε συμπληρωματα,ισχυει?ακομα εχω ακουσει οτι συμβαινει σε γυναικες που αθλουνται να μην εχουν σταθερο κυκλο και αλλα διαφορα,θα ηθελα μια γνωμη πρωτα πριν ρωτησω γιατρο,ευχαριστω εκ των προτερον
    ευακι
     

  10. 18-12-12 08:06 #9625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FITNESS GIRL Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακομα εχω ακουσει οτι συμβαινει σε γυναικες που αθλουνται να μην εχουν σταθερο κυκλο και αλλα διαφορα
    καλημερα συνηθως συμβαινει το ακριβως αντιθετο στην περιπτωση που εγραψες, αμηνορροια δηλαδη.

    Δεν ξερω τι ροη εχεις, αλλα σε καποιες γυναικες ειναι φυσιολογικο κατα την ωορηξια να εχουν καποιες σταγονες,δεν πιστευω οτι χρειαζεται να ανησυχεις. το πολυ πολυ να σου γραψει αντισυλληπτικα και να στρωσει η κατασταση.
     

  11. 18-12-12 13:47 #9626
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nastya Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα συνηθως συμβαινει το ακριβως αντιθετο στην περιπτωση που εγραψες, αμηνορροια δηλαδη.

    Δεν ξερω τι ροη εχεις, αλλα σε καποιες γυναικες ειναι φυσιολογικο κατα την ωορηξια να εχουν καποιες σταγονες,δεν πιστευω οτι χρειαζεται να ανησυχεις. το πολυ πολυ να σου γραψει αντισυλληπτικα και να στρωσει η κατασταση.
    καλημερα μειωμενη και τρεις περιπου φορες ,ευχαριστω για την απαντηση θα κανω λιγο υπομονη και αν δω οτι συνεχιζει πολυ θα παω γιατρο
    ευακι
     

  12. 23-12-12 15:09 #9627
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MrPresidento Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν παίδες εχουμε και λεμε...αυτο το ποστ αφορα μια ΓΥΝΑΙΚΑ η οποια ειναι :
    ετων 22
    υψος 1.73
    και βαρος 72 κιλα.
    Βασικός της στοχος ειναι να χασει 10 κιλα με υπομονη σε 2-3 μηνες... και φυσικα με την απαραιτητη γυμναστικη.(αεροβια κυριως)
    Θελω τα φωτα απο οσους /οσες γνωριζουν καλα την υποθεση γυναικειο φιτνες και αδυνατισμα να μου προτεινει μια ημερησια διατροφη να της πω ...Ευχαριστω εκ των προτερων ..Nα σημειωσω οτι η κοπελα παιρνει σν συμπληρωμα για το ανοσοποιητικο της κυριως το centrum . Υπαρχει λογος να το σταματησει?
    γεια σου!!κατ αρχας θα επρεπε να βαλεις καλυτερα την κοπελα να ποσταρει διοτι εδω δινονται συμβουλες για κοπελες και ποσταρουν ΜΟΝΟ κοπελες....anyway...

    δεν ειναι τακτικη μας να δινουμε ετοιμες διατροφες διοτι διαιτολογοι δεν ειμαστε.Μπορουμε ομως να σε/την καθοδηγησουμε ωστε να την βγαλει μονη της...ανσ ε ενδιαφερει αυτο τσεκαρεις τα αρθρα στην διατροφη και χρησιμοποιιεις την αναζητηση με τις ΄λεξεις κλειδια ωστε να πας στο τοπικ που ζητας...

    το συμπληρωμα εφοσον το χρειαζεται,ποιος ο λογος να το κοψει?μονη της το πηρε η απο γιατρο?
     

  13. 23-12-12 15:10 #9628
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ydeka15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, όσο αναφορά την μείωση των σφυγμών, έχω διαπιστώσει κι εγώ ότι κατεβαίνουν πολυ εύκολα.
    Σε μια βδομάδα τελείωνει το πρόγραμμα της διαλειμματικής προπόνησης που ακολουθώ. Τι είναι καλύτερο, να κάνω μια παύση κάνοντας συνεχόμενο τρέξιμο ή να το αρχίσω πάλι διπλασιάζοντας τους χρόνους (που μπορώ να τους βγάλω άνετα);
    λογικα θα χει τελειωσει η εβδομαδα της διλαειμματικης
    τι εκανες τελικα γιατι δεν εχει νοημα να σου απαντησω στο ερωτημα απο πανω θεωρω πλεον
     

  14. 23-12-12 15:14 #9629
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ηθελα να ρωτησω κατι..Οσον αφορα την προπονηση ποδιων και τις επαναληψεις.. μεχρι στιγμης σ ολα μ τα προγραμματα εχω 12 επαναληψεις στ ποδια...
    και αυτο καθως ελενη στ πρωτο μ προγραμμα ειχες βαλει 12 επαναληψεις..μετα ειδα κ στ τοπικ της κασκανη κατι του συλ οι γυναικες ας εχουν 12 στα ποδια για το καψιμο κτλ....
    η γνωμη σας ποια ειναι? συμφωνειτε με αυτο? και αν ναι γιατι... και αν οχι...προτεινετε να παω σ 8-10 επαναληψεις? ή και πυραμιδα..
    ελινακι στο προγραμμα που σου ειχα βγαλει ο λογος των 12 επαναληψεων ηταν επειδη δεν ηξερες τεχνικη και ενα ςλογος που βαζουμε ψηλες ρεπς ειναι για να μαθει το σωμα σου την κινηση με λιγα κιλα για αποφυγη τραυματσιμων αλλα και για να προσαρμοστεις σιγα σιγα στο νεο αυτο προγραμμα εκγυμνασης ...δεν γινεται ενας αρχαριος απο την αρχη να μπει σε ενα προγραμμα 5 επαναληψεων...με πιανεις πιστευω ετσι?

    η απαντηση στο ερωτημα σου ειναι αναλογα τον στοχο σου...
    τι ειναι οι 8-10 επαναληψεις?τι ειναι η πυραμιδα?τι κανουν ολα αυτα?αυτα ειναι τα πρωτα απο τα οποια ξεκινας και μετα αναρωτιεσαι τι να κανεις...

    επισης το τι κανουν ολοι/ολες δεν μας αφορα γιατι απλα ο καθενας ειναι διαφορετικος...
     

  15. 23-12-12 15:17 #9630
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FITNESS GIRL Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα κοριτσια,ζητω συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος[καθως δεν ειναι ιατρικο φορουμ] το γραφω στη γυναικεια στηλη,αλλα ας ρωτησω μηπως εχει συμβει σε καποιο απο τα κοριτσια της παρεας μας,εχω αγχωθει αρκετα καθως τους τελευταιους δυο μηνες παρατηρω διαταραγμενη εμμηνο ρυση,τι θελω να πω, οτι κατα την διαρκεια του μηνα το ’’γυναικολογικο φαινομενο’’ συμβαινει 2 και 3 φορες,μειωμενο βεβαια σε σχεση με τις μερες που πρεπει να υπαρχει,ακουω διαφορα οτι μπορει να φταινε συμπληρωματα,ισχυει?ακομα εχω ακουσει οτι συμβαινει σε γυναικες που αθλουνται να μην εχουν σταθερο κυκλο και αλλα διαφορα,θα ηθελα μια γνωμη πρωτα πριν ρωτησω γιατρο,ευχαριστω εκ των προτερον
    τι συμπληρωματα ΑΚΡΙΒΩΣ παιρνεις?και σε τι συχνοτητα προπονεισαι?ξεκινησες αποτομα πολυ γυμναστικη,μειωσες /αυξησες ποσοτητα φαγητου/περνας δυσκολες περιοδους με αγχος κτλ?ειναι πολλα που παιζουν και δεν μπορεις να βγαλεις ακρη αν δεν πας σε γιατρο...και μενα μου συμβαινει αυτο αλλα ξερω οτι ειναι οταν κανω αποτομες αλλαγες σε διατροφη/γυμναστικη και περναω εντονες περιοδους με αγχος...με χτυπαει εκει και πολλες γυναικες το εχουν αυτο...

    αν συνεχιστει πας στον γιατρο σου χωρις δευτερη σκεψη...
     

Σελίδα 642 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 142542592632640641642643644 ... ΤελευταίαΤελευταία