Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 614 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 114514564604612613614615616624 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.196 έως 9.210 από 9687
  1. 25-06-12 22:14 #9196
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρε γυμουλα μου αφου φαινεταιιι

    να παρε σημειωμενο τι εννοω

    Συνημμένο Αρχείο 50272
    Χριστος και η Παναγια...βασικα ασε τον γιατρο,σε παπα να πας!ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ....




    υγ ελινα μου σε παρακαλω κοπελα μου,συνελθε!στο λεω οσο πιο ευγενικα μπορω αυτην τη στιγμη!
     

  2. 25-06-12 22:48 #9197
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    και η πρωτη φωτο μετα απο σχεδον εναν ολοκληρο μηνα ανελεητης σε βαθμο αηδιας σαβουρας (ε μιλαμε για υπερβολες ομως) βρισκεται στο αλμπουμ μ... να τα τα πλαινακια ελα ελα

    (δεν σκοπευα να βαλω φωτο σημερα..αλλα ειχαμε τις κλασσικες πανιληθιες συζητησεις μας με το κουκουτσακι οποτε ετυχε ν βγαλω φωτο για να δει και ειπα να την βαλω..τν παρασκευη θα βαλω τις υπολοιπες να θαυμασετε την παρακμη μου )
     

  3. 25-06-12 23:28 #9198
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και η πρωτη φωτο μετα απο σχεδον εναν ολοκληρο μηνα ανελεητης σε βαθμο αηδιας σαβουρας (ε μιλαμε για υπερβολες ομως) βρισκεται στο αλμπουμ μ... να τα τα πλαινακια ελα ελα

    (δεν σκοπευα να βαλω φωτο σημερα..αλλα ειχαμε τις κλασσικες πανιληθιες συζητησεις μας με το κουκουτσακι οποτε ετυχε ν βγαλω φωτο για να δει και ειπα να την βαλω..τν παρασκευη θα βαλω τις υπολοιπες να θαυμασετε την παρακμη μου )
    Ειλικρινα θα ηθελα να σε δειρω αυτη τη στιγμη!!!!
    Αντι για διαιτολογο μαλλον θες ψυχολογο!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  4. 25-06-12 23:29 #9199
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινα θα ηθελα να σε δειρω αυτη τη στιγμη!!!!


    μα να εχει παρει ενα δυο ποντάκια και με τρομαξε λες και θα εβλεπα καμια φαλαινα
     

  5. 25-06-12 23:45 #9200
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειλικρινα θα ηθελα να σε δειρω αυτη τη στιγμη!!!!
    Αντι για διαιτολογο μαλλον θες ψυχολογο!!!!
    κοιτα εγω δεν βλεπω να παχυνα παρολες τις βλακειες :S (προχθες φαντασου εφαγα μια πιτσα...ναι ολη..2 σοκολατες..γκουντις... μισο καρπουζι..1 κιλο κουλουρακια.. μετα ενα πακετο αλλα κουλουρακια... μετα πατατακια..2 τηγανικα λουκανικα... και τηγανιτες πατατες.. και ολα αυτα εκτος του κανονικου φαγητου της μερας... οτι δεν μπορουσα να παρω ανασα ειναι προφανες...η μαμα μου με βριζει εχω φαει ολο το σπιτι..καθε μερα ετσι ημουν.... λεω ημουν γιατι σημερα δεν εκανα τιποτα ) αλλα καποια εδω περα γκουχ γκουχ μ πε οτι τα πλαινακια μ παχυναννν
     

  6. 26-06-12 00:47 #9201

    Εγγραφή
    10-06-2012
    Περ.
    Greece
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερααα!

    Οτιδηποτε κανεις απο αεροβια δραστηριοτητα ειτε ειναι ποδηλατο ειτε ειναι τρεξιμο ειτε ειναι κωπηλατικο κτλ κτλ εαν πιανεις παλμους γυρω στο 50-60% της ΜΚΣ σου,τοτε θα χασεις λιπος .Επισης,χρειαζεται να εχεις ενα θερμιδικο ελλειμμα στη διατροφη σου το οποιο θα ερθει ειτε απο την προπονηση ειτε απο τη διατροφη ειτε και απο συνδυασμο τους.

    Αλλα για να καταληξω,ναι το ποδηλατο θα σε βοηθησει αρκει να μην κανεις λες κ πας βολτουλα!

    Το θεμα του γλυκογονου οπως εχουμε πει ειναι πολυ δυσκολο να ''καει'' ετσι απλα με μια προπονηση,μετα απο μαραθωνιο με πολλα χλμ στην πλατη σου μπορει αλλα με μια προπονηση αεροβια χαμηλης εντασης με τιποτα.

    Οι επιλογες σου ειναι οι εξης

    1.αεροβιο πρωι πριν το πρωινο σου αλλα μπορεις να πιεις εναν σκετο καφε

    2. αεροβιο αμεσως μετα τα βαρη

    3.αεροβιο οποιαδηποτε στιγμη τη μερα μπορεις εφοσον δεν μπορεις το ενα η το δυο....απλα καντο να μην το χασεις στη μερα σου!

    Προσεξε τη διατροφη σου να μην ξεφευγεις θερμιδικα και να τα δινεις ολα στην προπονηση σου!
    Σ ευχαριστώ πολυ πολυ για την απαντηση σου Gym μου!! ειναι κατατοπιστικότατη!! κανω την επιλογη 1 εδω και 1 εβδομαδα που διαβαζω το φόρουμ!!
    Ειναι βαριαααααα η πρωινη γυμναστική!!
    Κανω διαιτα μαζι φυσικα! εδω και 5 μηνες εχω χασει 14 κιλα αργα και σταθερα όχι με υπερβολές!!
    Απλα εχω μερικες ερωτησουλες ακομα αν εχεις όρεξη να μου απαντησεις!
    1.ποσες φορες την εβδομαδα πρωινη αεροβική ειμαι καλυμμενη!?
    2.οι παλμοι μου με το ποδηλατο το στατικό φτάνουν τους 80-90 ! ειναι λίγοι ε συμφωνα με το φόρουμ είχα υπολογίσει 120?
    3.κανω ζουμπα 2 φορες την εβδομαδα 1 ωρα , δεν καιω λίπος με αυτη τη μορφη ασκησης ε , μαλλον απλα βελτιωνεται η φ. κατασταση?
    4. ποσα κιλα πρεπει να χασω ακομα πιστευεις , θα φυγει αυτη η κοιλίτσα επιτέλους?

    Σε ευχαριστώ για τις απαντησεις σου και το χρόνο που διαθέτεις , απλα δεν ξερω και πολλα και θέλω να μαθω!
    συγνωμη αν σας κουραζω!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Belle : 26-06-12 στις 00:51
     

  7. 26-06-12 13:01 #9202
    Προεπιλογή
    Γεια!

    Έχω κολλήσει με το αερόβιο και σήμερα που ξύπνησα θέλω απλά να πάω γυμναστήριο
    Νιώθω το κορμί μου να μου ζητάει να "τραβηχτεί", να τεντώσει..........
    αλλά είμαι στη μέση του πουθενά και παίζει μόνο διάδρομος

    πφφφφφ..
    δεν την παλεύω!

    έντιτ: γράφω να πω τον πόνο μου
    Στο άπειρο πορεύομαι,

    απ' το άπειρο ξεκίνησα.

    Κέντρο του σύμπαντος κι αθάνατος

    νόμισα ο άμυαλος πως ήμουνα
     

  8. 26-06-12 18:46 #9203
    Προεπιλογή
    Αφαιρέθηκαν τα 3κ;
    ο κόσμος μου καταρρέει.....

    για να είμαι κ λίγο ον.... εγώ συνεχίζω την προετοιμασία για τον μαραθώνιο, χθές έκανα 18 χλμ !
    Γενικά από χρόνους τα πάω μια χαρα, προσπαθώ να μην ζορίζω τα γόνατά μου κ πολύ κ ελπίζω να συνεχίσω έτσι

    Τουλάχιστον τρώω επιτέλους υδατάνθρακα κ τον φχαριστιέμαι
    Με το που τρώω νομίζω πως τον χωνεύω κιόλας
    We don't need eyes to see, we need vision
     

  9. 26-06-12 19:34 #9204
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια!

    Έχω κολλήσει με το αερόβιο και σήμερα που ξύπνησα θέλω απλά να πάω γυμναστήριο
    Νιώθω το κορμί μου να μου ζητάει να "τραβηχτεί", να τεντώσει..........
    αλλά είμαι στη μέση του πουθενά και παίζει μόνο διάδρομος

    πφφφφφ..
    δεν την παλεύω!

    έντιτ: γράφω να πω τον πόνο μου

    Κανε κανε προγραμματακι με διατασεις ,κυκλοφορουν αρκετα στο internet!!Θα μου λιωσεις εσυ!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  10. 26-06-12 19:37 #9205
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφαιρέθηκαν τα 3κ;
    ο κόσμος μου καταρρέει.....

    για να είμαι κ λίγο ον.... εγώ συνεχίζω την προετοιμασία για τον μαραθώνιο, χθές έκανα 18 χλμ !
    Γενικά από χρόνους τα πάω μια χαρα, προσπαθώ να μην ζορίζω τα γόνατά μου κ πολύ κ ελπίζω να συνεχίσω έτσι

    Τουλάχιστον τρώω επιτέλους υδατάνθρακα κ τον φχαριστιέμαι
    Με το που τρώω νομίζω πως τον χωνεύω κιόλας
    Πεγκυ μου προσπαθουν να μας χωρισουν!!

    Τοσα ειναι το λογκ ραν σου;Πολλα μπραβο εισαι πεισματαρα και σου φαινεται!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  11. 26-06-12 20:00 #9206
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφαιρέθηκαν τα 3κ;
    ο κόσμος μου καταρρέει.....

    για να είμαι κ λίγο ον.... εγώ συνεχίζω την προετοιμασία για τον μαραθώνιο, χθές έκανα 18 χλμ !
    Γενικά από χρόνους τα πάω μια χαρα, προσπαθώ να μην ζορίζω τα γόνατά μου κ πολύ κ ελπίζω να συνεχίσω έτσι

    Τουλάχιστον τρώω επιτέλους υδατάνθρακα κ τον φχαριστιέμαι
    Με το που τρώω νομίζω πως τον χωνεύω κιόλας
    pegy ποσα long εχεις κανει μεχρι τωρα?οι χρονοι σου πως πανε?
     

  12. 26-06-12 20:02 #9207
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια!

    Έχω κολλήσει με το αερόβιο και σήμερα που ξύπνησα θέλω απλά να πάω γυμναστήριο
    Νιώθω το κορμί μου να μου ζητάει να "τραβηχτεί", να τεντώσει..........
    αλλά είμαι στη μέση του πουθενά και παίζει μόνο διάδρομος

    πφφφφφ..
    δεν την παλεύω!

    έντιτ: γράφω να πω τον πόνο μου
    οταν λες στη μεση του πουθενα εννοεις δεν εχεις γυμναστηριο κοντα σου?>

    διατασεις μπορεις να κανεις και σπιτι σου,εχω δωσει πολλες φορες βιντεακια με προπονηση διατασεων αλλα κ με ενα γρηγορο search οπως σου ειπε και η νικη θα βρεις πολλα βιντεακια για να κανεις...
     

  13. 26-06-12 20:07 #9208
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Belle Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ ευχαριστώ πολυ πολυ για την απαντηση σου Gym μου!! ειναι κατατοπιστικότατη!! κανω την επιλογη 1 εδω και 1 εβδομαδα που διαβαζω το φόρουμ!!
    Ειναι βαριαααααα η πρωινη γυμναστική!! μια συνηθεια ειναι ολα...
    Κανω διαιτα μαζι φυσικα! εδω και 5 μηνες εχω χασει 14 κιλα αργα και σταθερα όχι με υπερβολές!!
    Απλα εχω μερικες ερωτησουλες ακομα αν εχεις όρεξη να μου απαντησεις!
    1.ποσες φορες την εβδομαδα πρωινη αεροβική ειμαι καλυμμενη!? δεν υπαρχει το ''εισαι καλυμμενη με τοσα''...εφοσον εισαι στην αρχη μην πεσεις με τα μουτρα σε ολα,δεν υπαρχει λογος.ειδες και μονη σου οτι το αργα και σταθερα δουλευει καλα...οποτε βαλε μεσα στην εβδομαδα σου τις ημερες που κανεις οφφ απο βαρη ενα αεροβιο σε steady pace ...δηλαδη σιγουρα θα εχεις δυο και αν θες βαλε ακομη ενα...ολα σχετιζονται αναλογα με το επιπεδο σου...δεν μπορω να σου πω εγω η καποιος αλλος κανε τοσα,οταν δεν εχουμε μια εικονα του επιπεδου σου ...γενικος ''κανονας'' ειναι βλεποντας και κανοντας...εαν βλεπεις οτι με αυτα που κανεις τωρα,πας καλα κ προχωρας,μενεις εκει...εαν δεις οτι κολλας καπου,το αλλαζεις
    2.οι παλμοι μου με το ποδηλατο το στατικό φτάνουν τους 80-90 ! ειναι λίγοι ε συμφωνα με το φόρουμ είχα υπολογίσει 120?

    ναι ειναι λιγοι...εχουμε πει 50-60% της ΜΚΣ

    3.κανω ζουμπα 2 φορες την εβδομαδα 1 ωρα , δεν καιω λίπος με αυτη τη μορφη ασκησης ε , μαλλον απλα βελτιωνεται η φ. κατασταση?

    εαν πιανεις τους παλμους που εγραψα παραπανω καις...το θεμα ειναι τους πιανεις η οχι?πιο πολυ δες το σαν διασκεδαση,μην το απορριπτεις..και η ψυχολογια ειναι σημαντικος παραγοντας
    4. ποσα κιλα πρεπει να χασω ακομα πιστευεις , θα φυγει αυτη η κοιλίτσα επιτέλους?

    αυτο θα στο πει ο καθρεφτης σου κ οχι εγω...μην πας με τα νουμερα αλλα με τα ρουχα σου κ τον καθρεφτη σου

    Σε ευχαριστώ για τις απαντησεις σου και το χρόνο που διαθέτεις , απλα δεν ξερω και πολλα και θέλω να μαθω!
    συγνωμη αν σας κουραζω!
    anytime girl!
     

  14. 26-06-12 20:08 #9209
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα εγω δεν βλεπω να παχυνα παρολες τις βλακειες :S (προχθες φαντασου εφαγα μια πιτσα...ναι ολη..2 σοκολατες..γκουντις... μισο καρπουζι..1 κιλο κουλουρακια.. μετα ενα πακετο αλλα κουλουρακια... μετα πατατακια..2 τηγανικα λουκανικα... και τηγανιτες πατατες.. και ολα αυτα εκτος του κανονικου φαγητου της μερας... οτι δεν μπορουσα να παρω ανασα ειναι προφανες...η μαμα μου με βριζει εχω φαει ολο το σπιτι..καθε μερα ετσι ημουν.... λεω ημουν γιατι σημερα δεν εκανα τιποτα ) αλλα καποια εδω περα γκουχ γκουχ μ πε οτι τα πλαινακια μ παχυναννν
    φανταστικη εικονα...!

    ελινα δεν παχυνες...ενταξει?εισαι οκ μην φοβασαι...
     

  15. 26-06-12 22:24 #9210
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων

    εαν δεν τρεχει λογος τραυματσιμου η συστασης απο γιατρο λογω ανατομικων /μυοσκελετικων προβληματων,ποιος ο λογος να μην κανεις σκουωτ με πληρες ευρος κινησης?


    Γιατί μπορεί να ενοχλεί η μέση-γόνατα γιατί υπερτεντώνουν οι ΄τενοντες, ή να μην μπορεί καν να κατέβει κάτω από το παράλληλο (όπως εγώ πχ)...plus ότι αισθάνεσαι καλύτερα την κίνηση στους μυς στα παράλληλα
     

Σελίδα 614 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 114514564604612613614615616624 ... ΤελευταίαΤελευταία