Σελίδα 15 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 5131415161725 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 211 έως 225 από 768
  1.  

  2. 25-05-12 20:48 #212
    Προεπιλογή
    η κρεατινη?..γιατι ετσι?ηταν κ αλλες φορες ανεβασμενη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-05-12 20:55 #213
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο xelashai Εμφάνιση μηνυμάτων
    η κρεατινη?..γιατι ετσι?ηταν κ αλλες φορες ανεβασμενη?
    Πρωτη φορα κανω εξετασεις, και αυτες οι εξετασεις για το θυρωειδη μου κυριως και για την επειληψια που εχω.. Αλλα εχει και γενικες μεσα κ καποιες αλλες που χρειαζοντουσαν για εδω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-05-12 20:58 #214
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανες 2-3 ημέρες οφ απο το γυμναστήριο πριν κάνεις εξετάσεις ;
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-05-12 21:20 #215
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανες 2-3 ημέρες οφ απο το γυμναστήριο πριν κάνεις εξετάσεις ;
    Καμια
    Δεν γνωριζα καν οτι χρειαζοταν.. και οπως αναφερα δν ηταν να παω για τις εξετασεις για τα συμπληρωματα κλπ.
    Θα κανω ομως κ μια επομενη εξετασει σε καμια βδομαδα κ θα κανω 2-3 μερες οφφ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-05-12 21:23 #216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο s0k0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια
    Δεν γνωριζα καν οτι χρειαζοταν.. και οπως αναφερα δν ηταν να παω για τις εξετασεις για τα συμπληρωματα κλπ.
    Θα κανω ομως κ μια επομενη εξετασει σε καμια βδομαδα κ θα κανω 2-3 μερες οφφ.
    δεν ηξερες..δε ρωταγες??
    λογικα γι αυτο θα ηταν ανεβασμενη αλλα οπως ειπες κανε μια επαναληπτικη να εισαι σιγουρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-05-12 21:48 #217
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Μεσο του ΙΚΑ με ειπανε θα κοστισουν κοντα στα 10-15ευρο, τις πιο πολλες τις εχω ετοιμες απο αυτη την εξεταση οποτε ακομα πιο λιγες θα χρειαστει.
    Θα πω τον γιατρο να μου γραψει συνταγη κ κατευθειαν 3μερες οφφ κ θα παω για την εξεταση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-05-12 22:31 #218
    Προεπιλογή
    εντάξει μια χαρά εισαι.. μόνο το γιατρο να αλλάξεις .. όνομα είναι αυτο? ακου εκεί μπουρ(δ)ελακης
    © We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-05-12 23:03 #219
    Προεπιλογή
    Θέλω να κάνω εξετάσεις αίματως και ούρων και θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να λάβω σοβαρά τα αποτελέσματα τεστοστερόνης γιατί είμαι 17. Είναι ένας από τους δείκτες που με ενδιαφέρει περισσότερο μαζί με την χοληστερίνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-05-12 00:53 #220
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να κάνω εξετάσεις αίματως και ούρων και θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να λάβω σοβαρά τα αποτελέσματα τεστοστερόνης γιατί είμαι 17. Είναι ένας από τους δείκτες που με ενδιαφέρει περισσότερο μαζί με την χοληστερίνη.
    Δεν ξερω να πω με σιγουρια για την τεστο αλλα την χοληστερινη δεν θα πρεπει να την λαβης σοβαρα σαν τιμη μονη της.Ειναι αποτελεσμα καλης και κακης χοληστερινης.Αυτα τα δυο θα πρεπει να σε αφορουν και οχι το αθροισμα τους τοσο!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-06-12 07:14 #221
    Προεπιλογή
    Χθεσινές εξετάσεις!


    AST/SGOT 43
    ALT/SGPT 33
    UREA 44
    CREATININE 1.23


    CREATINE KINASE (cpk) 842
    Nothing to show here
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-06-12 21:44 #222
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Οι πρώτοι δείκτες είναι κοντά στα άνω όρια, δε νομίζω πως πρέπει να ανησυχείς. Τι σου είπε ο παθολόγος;

    Η cpk ανεβαίνει πολύ αν έχεις κάνει προπόνηση τη προηγούμενη μέρα. Έκανες οφ ή όχι; Δες σε τι τιμές μπορεί να φτάσει: Αυξημενο CPK
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-06-12 01:00 #223
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πρώτοι δείκτες είναι κοντά στα άνω όρια, δε νομίζω πως πρέπει να ανησυχείς. Τι σου είπε ο παθολόγος;

    Η cpk ανεβαίνει πολύ αν έχεις κάνει προπόνηση τη προηγούμενη μέρα. Έκανες οφ ή όχι; Δες σε τι τιμές μπορεί να φτάσει: Αυξημενο CPK

    Μου είπε πως οι πάνω δείκτες είναι σε σχετικά φυσιολογικά πλαίσια, αν και θα πρέπει να κάνω μία ακόμα εξέταση για επαλήθευση. Για το cpk μου είπε πως είναι σε μεγάλα επίπεδα και πως θα πρέπει να το ξανακοιτάξω, αλλά την προηγούμενη μέρα έκανα full body με τρελά ντομς στα πόδια, οπότε πιστεύω δικαιολογείται το νούμερο.


    Επίσης θέλω να ρωτήσω το εξής. Ως οργανισμός είμαι σχετικά ευαίσθητος δηλαδή αρρωσταίνω σχετικά εύκολα και νομίζω πως ίσως κάτι φταίει για αυτό. Για να δω αν φταίει κάτι πρέπει να κάνω ενδοκρινολογικές εξετάσεις ή δεν μπορώ να διαπιστώσω το λόγο της ευαισθησίας του ανοσοποιητικού;
    Nothing to show here
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-06-12 12:00 #224
    Προεπιλογή
    καλημέρα,

    εκανα καποιες εξετασεις αιματος για κατι αλλεργιες που εχω και ο γιατρος μου εβαλε και ηλεκτροφορηση πρωτεινων, οι τιμες ειναι οι παρακατω:

    Alboumin 71,6 με τιμες αναφορας 57-70
    Alpha 1 2,3 με τιμες αναφορας 1,4-3,5
    Aplha 2 8,4 με τιμες αναφορας 7-12
    Beta 8,7 με τιμες αναφορας 8-15
    Gamma 9 με τιμες αναφορας 9.5-18.5
    Σχέση 2,52

    θα παω και στο γιατρο μεσα στη βδομαδα, απλα αμα γνωριζει κανεις, να ανησυχω ? παιρνω την πρωτεινη της ON την platinum hydro
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-06-12 13:29 #225
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Γεια χαρα!
    Σημερα πηρε στα χερια του τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις ενας φιλος μου. Του ειπανε οτι εχει καμβανακη ή κατι τετοιο στο συκωτι. Και τον ρωτησε για συμπληρωματα ειπε πως παιρνει αμινοξεα πρωτεινη κ λιποδιαλιτη (στην ουσια λιποδ. του ειναι καρνιτινη ασετιλ και καφεινη) και του ειπε οτι υπηρεαζει στο συκωτη σαν να το καιει ή το μπουκονει... κατι τετοιο ουτε ο ιδιος καταλαβε βασικα ακριβως...

    Οριστε και μια φωτο απο τις εξετασεις.
    Όνομα: DSC01306.jpg Εμφανίσεις: 2048 Μέγεθος: 110,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 15 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 5131415161725 ... ΤελευταίαΤελευταία