Θέμα: Female Gym Tips

Σελίδα 640 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 140540590630638639640641642 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 9.586 έως 9.600 από 9687
  1. 11-10-12 21:08 #9586
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vickypek Εμφάνιση μηνυμάτων
    τζιμ θα εισαι στο σεμιναριο στο κεντρο??θα ειναι τελειο..σι γιου δεαρ!!
    Τι σεμιναριο εχει για πειτε μου κ εμενα!!!!!
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  2. 11-10-12 21:50 #9587
    Προεπιλογή
    την καλυτερη δουλεια κανεις στελλιτσα μου..
    κ ενα απο τα καλυτερα για τις ραγαδες ειναι το αγριο τριανταφυλλο ,οπως και το βερικοκο
     

  3. 11-10-12 21:53 #9588
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    A, πάντως υποθέτω ότι δεν θα έχει και κάτι που δεν ξέρουμε.
    Τα καλυτερα για την ελαστικότητα και αναπλαση του δερματος είναι το αμυγδαλελαιο, το σιτελαιο και η βιταμίνη Ε.
    Εγώ τωρα με την εγκυμοσύνη βάζω ενα μιγμα με αμυγδαλέλαιο, έλαιο τζοτζόμπα, έλαιο από φύτρο σίτου πλούσιο σε βιταμίνη Ε μαζί με εκχύλισμα άρνικας. Εκει γύρω στα 20€ το παιρνω και γω.
    Τα 3 που εγραψα πιστευω ότι αρκουν. Τα λάδια είναι ότι καλύτερο για την επιδερμίδα. Οι κρέμες δεν κάνουν τίποτα!
    παντως εγω που δεν εκανα ουτε μιση ραγαδα στην εγκυμοσυνη μου χρησιμοποιουσα καθε μερα σε ολο το σωμα (και στο στηθος) την pepanthol στο σωληναριο, την μπλε.δεν ξερω βεβαια αν οφειλεται εκει η στην ποιοτητα του δεματος, αλλα βρε κοριτσια δεν τα αντεχω τα λαδια
     

  4. 11-10-12 22:33 #9589
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω πρίν τα γράψεις είδες σου έγραψα πως λειτουργείς και αντιδρας , γιατι καταλαβαίνω την ψυχολογία κάποιας που έχει τετοιο θεμα , έχω δεί παρα πολλα περιστατικά

    απο φυσικα διουρητικά εγω θυμάμε πρίν τους αγώνες έτρωγα μέχρι και μαιντανό ωμό , έφερνε φυσική διούρηση , αλλα απο σκεύασμα δεν θυμάμε αν πάς σε ενα φαρμακείο η κατάστημα με φυσικές υγιεινες τροφές μπορείς να πάρεις απο κεί κάποιο τσάι όπως το πράσινο η κατι πιο δυνατο και να κάνεις δουλεια

    απο τροφές πάντως που έχουν διουρητική δράση επιβεβαιωμενα και δοκιμασμένα είναι οι εξής
    καρπούζι, αγγούρι (μιλάμε στην δίαιτα με κοτόπουλο και ρύζι πήγαινε σε κάθε γεύμα και δεν έχει και θερμίδες όπως και το καρπούζι ανάλογα με τον όγκο που πιάνει στο στομάχι), ντομάτα ,μαρούλι , το πράσινο τσάι , που με την καφείνη που περιέχει φέρνει φυσική διούρηση , τα κράνα είναι άγρια φρούτα κόκκινα μικρά που ο χυμός τους είναι ενα φυσικό και γρήγορο διουρητικό και διατηρεί και το φυσικό ph των ούρων και έχουν και βιταμίνη β . επίσης τα σπαράγγια που τα έχουμε και σε αφθονια εδω στην περιοχή μας αλλα κανείς δεν τα τρώει όλα για εξαγωγές στην γερμανία πάνε , ενω είναι άριστης ποιότητας και αποτελεσματικα στην διούρηση και την υγεία του οργανισμού , απλα εμείς δεν μαθαμε να τα τρώμε.

    τα τεύτλα είναι ισχυρό διουρητικό που καθαρίζει τα νεφρα και το σικώτι και καταστρεφει τις λιπαρές ουσίες απο τα αιμοσφαίρια , τα λαχανάκια βρυξελών . το πληγούρι βρώμης και αρκετες άλλες τροφές αλλα με αυτα που τα θεωρώ σημαντικα κάνεις σοβαρή δουλεια , εγω να πω την αλήθεια τα έχω δοκιμάσει με καλα αποτελέσματα , επίσης να μην το ξεχάσω και ο καφές που είναι γνωστος για την διουρητική του δράση

    αλλα το κυριότερο είναι μη κάνεις το λάθος να μην πίνεις νερό όταν πίνεις μειώνετε η κατακράτηση και διώχνει πιο εύκολα ο οργανισμός , δηλαδη αν πίνουμε ενα ποτήρι ο οργανισμός δεν αποβάλει ένα αλλα παραπάνω και απο το πλεόνασμα εφόσον πίνουμε όχι υπερβολικά αλλα κανονικα αρκετό

    ακόμα και διουρητικα να πέρνει κάποιος χημικά , πάλι πρέπει να πινει νερό να δουλέψει το διουρητικό , γι αυτο βλέπουμε φαινόμενα αθλήτών στους αγώνες να μην έχουν κουραγιο να ποζάρουν απο την αφυδατωση και άλλους να είναι πιο κομένοι αλλα να δείχνουν υγιείς και ενεργητικοί

    με την προπόνηση και την αερόβια που λες κανένα πρόβλημα , απλα μπορείς να κάνεις πάλι στην αρχή αλλα λιγότερο χρόνο για ζέσταμα και το περισσότερο άφησε το για το τελος , είναι καλύτερα μετα τα βάρη , σε σύνολο πάλι μπορείς τον ίδιο χρόνο η και λιγότερο αλλα κάντο στο τελος το πολυ είναι πιο αποτελεσματικα .

    επίσης αν το πρωί με καφε μπορείς και βγάζεις προπόνηση σωστη κανένα πρόβλημα απλα τρώς μετα και είσαι κομπλέ , πάει να πεί έχεις αποθέματα γλυκογόνου στο σώμα και μπορεις να βγάλεις προπόνηση το πρωί , απλα αν έχει μεγάλη διάρκεια η προπόνηση εκεί μπορεί να καταλάβεις ότι μένεις απο δυνάμεις και θέλει να τρώς

    αλλα εφόσον αμέσως μετα τρώς δεν υπάρχει θεμα ούτε καταβολίζεσαι , απλα το μετα γεύμα να το δίνεις βαρύτητα είναι σημαντικό

    γι αυτο είπα εγω για άγχος και υπερβολική μείωση θερμίδων που είναι λάθος γιατι νομίζεις έβαλες λίπος ενω είναι νερά , με αποτέλεσμα να αδειάζουν οι μυς και η κατακράτηση λόγω έλειψης υδατανθράκων να είναι πιο έντονη γιατι το νερό δεν κρατιέτε μεσα στούς μυς αλλα στο δέρμα .

    γι αυτο λέω όλα γίνονται απλα τροποποιούμε το πρόγραμμα μας ανάλογα με τις ιδιαιτερότητες και μειώνουμε η εξαφανίζουμε τις παρενέργειες
    Ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις πολυτιμες συμβουλες!
    Ομολογω με καλυψατε πληρως και ειδικα στο θεμα τις αεροβιας, γιατι ολοι ειχαν πεσει πανω μου τον τελευταιο καιρο και καλα ειδημονες και μου ελεγαν να σταματησω να κανω 30' αεροβιο στην αρχη και γενικα να μην κανω πανω απο 3 φορες τη βδομαδα γιατι χανω πολυ μυικα και οτι τζαμπα τα κανω τα βαρη!

    Τις περισσοτερες απο αυτες τις διουριτικες τροφες τις τρωω ηδη και ειδικα τα σπαραγγια τα λατρευω!
    Απλα καποιες απο αυτες με πρηζουν παρα πολυ! Γενικα εχω προβλημα με πρηξιματα απο τροφες! Ειδικα βρωμη και γάλα μου κανουν προβλημα μεγαλο και το μαρουλι επισης! Τον τελευταιο καιρο που εκοψα το γαλα παρατηρησα οτι παλι πρησμενη ειμαι και νομιζω οτι φταιει η πρωτεινη!
    Θελω να παω απαραιτητα να κανω ενα τεστ απλα δεν ξερω πιο ειναι το σωστο να κανω και φοβαμαι μην με κοροιδεψουν με χρηματα κ τετοια!
    Θα περιμενω βεβαια να σταματησω τα αντισυλληπτικα για να φυγουν τα νερα και μετα να βγαλω συμπερασματα γιατι τωρα η εικονα μου δεν ειναι η πραγματικη! Νερακι δεν το σταματω ποτε!

    Σημεραπηγα στο φαρμακειο και συζητησα με τη φαρμακοπειο γαι να μου προτεινει ενα φυσικο διουρητικο και αυτη μου ειπε σταγονες λουιζας αλλα εγω πινω ηδη ροφημα λουιζας οποτε δεν εχει νοημα... τη ρωτησα για κατι πιο δυνατο και χημικο και μου ειπε πως δεν θελει να μου δωσει κατι χημικο ( κατι για lasix ανεφερε ) γιατι θα εχει λεει παρενεργειες και δεν το συστηνει! Μου προτεινε ενα στυλ ομοιοπαθητικο που επιδρα στα νεφρα και ειναι διουρητικο και αποτοξινωτικο και λεγεται lymphomyosot drops και οτι θα μου εκανε καλο λεει και η τιμη του 13 ευρω! Δεν το πηρα παρολα αυτα γιατι ηθελα να το ψαξω πρωτα και μετα αν μου γεμιζει το ματι να το παρω! Α ν το ξερεται θα ηθελα την αποψη σας!

    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που ειπατε πως αν δεν παιρνουμε αρκετο υδατανθρακα εντεινεται το προβλημα της κατακρατησης!
    Εγω τοσο καιρο προσπαθω να τον περιοριζω γαιτο ξερω πως κραταει παραπανω νερα στο σωμα, οποτε ειπα μην κανω χειροτερο το προβλημα!
    Κανω λαθος?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη grace : 11-10-12 στις 22:35
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  5. 11-10-12 22:35 #9590
    Προεπιλογή τραβηγμα στο καρπο
    σημερα στη προπονηση ενοιωσα ενα τραβηγμα στο καρπο, δηλαδη ενω μπορουσα να ανεβασω κιλα δεν ενοιωθα στερεο τον ενα μου καρπο και ψιλοτρομαξα, δεν ποναω καθολου αυτη τη στιγμη, ισως ενα ελαφρυ μουδιασμα οταν το περιστρεφω. δεδομενου οτι απο το καλουπι μου εχω μικρους σε διαμετρο καρπους, πιστευετε πως πρεπει να αγορασω περικαρπια ?
     

  6. 11-10-12 23:21 #9591
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις πολυτιμες συμβουλες!
    Ομολογω με καλυψατε πληρως και ειδικα στο θεμα τις αεροβιας, γιατι ολοι ειχαν πεσει πανω μου τον τελευταιο καιρο και καλα ειδημονες και μου ελεγαν να σταματησω να κανω 30' αεροβιο στην αρχη και γενικα να μην κανω πανω απο 3 φορες τη βδομαδα γιατι χανω πολυ μυικα και οτι τζαμπα τα κανω τα βαρη!

    Τις περισσοτερες απο αυτες τις διουριτικες τροφες τις τρωω ηδη και ειδικα τα σπαραγγια τα λατρευω!
    Απλα καποιες απο αυτες με πρηζουν παρα πολυ! Γενικα εχω προβλημα με πρηξιματα απο τροφες! Ειδικα βρωμη και γάλα μου κανουν προβλημα μεγαλο και το μαρουλι επισης! Τον τελευταιο καιρο που εκοψα το γαλα παρατηρησα οτι παλι πρησμενη ειμαι και νομιζω οτι φταιει η πρωτεινη!
    Θελω να παω απαραιτητα να κανω ενα τεστ απλα δεν ξερω πιο ειναι το σωστο να κανω και φοβαμαι μην με κοροιδεψουν με χρηματα κ τετοια!
    Θα περιμενω βεβαια να σταματησω τα αντισυλληπτικα για να φυγουν τα νερα και μετα να βγαλω συμπερασματα γιατι τωρα η εικονα μου δεν ειναι η πραγματικη! Νερακι δεν το σταματω ποτε!

    Σημεραπηγα στο φαρμακειο και συζητησα με τη φαρμακοπειο γαι να μου προτεινει ενα φυσικο διουρητικο και αυτη μου ειπε σταγονες λουιζας αλλα εγω πινω ηδη ροφημα λουιζας οποτε δεν εχει νοημα... τη ρωτησα για κατι πιο δυνατο και χημικο και μου ειπε πως δεν θελει να μου δωσει κατι χημικο ( κατι για lasix ανεφερε ) γιατι θα εχει λεει παρενεργειες και δεν το συστηνει! Μου προτεινε ενα στυλ ομοιοπαθητικο που επιδρα στα νεφρα και ειναι διουρητικο και αποτοξινωτικο και λεγεται lymphomyosot drops και οτι θα μου εκανε καλο λεει και η τιμη του 13 ευρω! Δεν το πηρα παρολα αυτα γιατι ηθελα να το ψαξω πρωτα και μετα αν μου γεμιζει το ματι να το παρω! Α ν το ξερεται θα ηθελα την αποψη σας!

    Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι αυτο που ειπατε πως αν δεν παιρνουμε αρκετο υδατανθρακα εντεινεται το προβλημα της κατακρατησης!
    Εγω τοσο καιρο προσπαθω να τον περιοριζω γαιτο ξερω πως κραταει παραπανω νερα στο σωμα, οποτε ειπα μην κανω χειροτερο το προβλημα!
    Κανω λαθος?
    πάνω απ όλα όχι στις υπερβολές ακόμα και στο αερόβιο , αυτο που κάνεις αν σ ευχαριστει είσαι μια χαρα , απλα δώσε βάση στα βάρη να μην τα φοβάσαι , αυτα θα σε χτίσουν το σώμα , την αερόβια όπως είπα εφόσον κάνεις κάνε το περισσότερο στο τελος αντι για την αρχή , δηλαδη μετα τα βάρη και ας έχεις τον ίδιο χρόνο πάλι
    και ο υδατάνθρακας χρειάζετε στο σώμα είναι η καλύτερη πηγή ενέργειας , αυτος φορτωνει τους μυς και για να γίνει αυτο χρειάζετε το νερό

    και αναφερω ενα παράδειγμα , ρωτησα κάποτε σε ενα σεμινάριο που με φώναξαν στα παιδια , αν έχουμε 2 φετες ίδιες ψωμί η μια βρεγμένη και η άλλη στεγνή , πια θα μας δώσει περισσότερη ενέργεια και λένε το ίδιο ακριβώς γιατι το νερο δεν έχει θερμίδες
    όμως με το νερό θα φορτώσει ο υδατάνθρακας στο μυ και θα δώσει πιο γρήγορη ενέργεια , άρα νερο και υδατάνθρακες είναι αλληλένδετα , η υπ'άρχουν αθλητες ββ που πρίν τους αγώνες για να γραμωσουν δεν πίνουν για μερες νερο με αποτέλεσμα να είναι φλάτ οι μυς γιατι οι υδατάνθρακες που τρώνε στο φόρτωμα δεν τούς πιάνουν , άρα ο υδατάνθρακας δεν κόβετε ποτε παρα μόνο ελατώνετε και κόβετε μόνο στο άδειασμα και αυτο για 2-3 μερες

    άλλωστε γι αυτο λέμε και ενα σλόγκαν αν κάποιος λέει χαζομάρες , άντε φαε υδατάνθρακες να συνέλθεις γιατι ακόμα και ο εγκέφαλος χρειάζετε κάποια ποσότητα να δουλέψει σωστα.

    το θεμα είναι η σωστη πηγη υδατανθρακα και το τάιμινκ , δηλαδη στο ξεκινημα της μερας φουλάρουμε και ελατώνουμε πρός το τέλος και να προτιμάμε το ρύζι την πατάτα την βρώμη , τα φρούτα σαν πιο γρήγορους και για τις βιταμίνες και σαλάτες που είναι ινώδης χωρίς πολλες θερμίδες

    οπότε στο σύνολο θερμίδων που λαμβάνεις την ημέρα ενω λέμε περισσότερο πρέπει να πέρνεις υδατάνθρακα λιγότερο πρωτείνη και ακόμη λιγότερο λίπος , εσυ μπορείς να το μοιράσεις στη μεση δηλαδη αναλογία 50-50 υδατανθρακα πρωτείνη , αλλα όχι να τους κόψεις τελείως η πολυ χαμηλά

    και να ξέρεις και κατι άλλο το σώμα σοκάρετε δηλαδη αν για κάποιο διάστημα δεν τρώς η τρώς πολυ λίγους υδατανθρακες μπορεί να δείς μια αντιδραση και να λές έβαλα κιλα και θόλωσα , αυτα γίνονται γενικότερα όταν πολλα άτομα είναι υποχόνδρια δεν τρώνε καθόλου σαβούρα τα τσιτ μιλ που λέμε και μόλις φανε καμια φορα τιποτε παραπάνω αμέσως θολώνουν και νοιώθουν ότι χαλαν , το σώμα συμπεριφερετε όπως του φερόμαστε ανάλογα .

    απο διουρητικα θα μπορούσα να πω ενα σωρο και όχι λασιξ που είναι απο τα δυνατα και δημιουργει απώλεια ηλεκτρολυτων , έχει και πιο λάιτ , αλλα δεν θελω να πω γιατι δεν πρέπει και δεν χρειάζετε δεν γίνετε συνεχεια να παίρνουμε διουρητικα να κρατιόμαστε σε φόρμα , αυτα δεν γίνονται , ενω έχει πολυ λάιτ με μικρή απώλεια σε ηλεκτρολύτες και κραταν το κάλιο στο σώμα , αλλα δεν κάνει

    επίσης παίζει ρόλο να δείς σε ποιες τροφες έχεις δυσανεξία να τις αποφεύγεις για να μην έχεις πρηξίματα και δυσφορία

    επίσης επειδη μ αρέσει να μιλάω με παραδείγματα χθες ήρθε ένας στο γυμναστηριο καμια 50 χρονων να πάρει λιποτροπικα , ασχολείτε με την ποδηλασία και όταν λέω ποδηλασία κάνει καθε φορα 250 με 300 χιλιόμετρα μέχρι και αθήνα αλεξανδρούπολη με το ποδήλατο κάνει και με τόση αερόβια έχει λίπος και με ζήτησε λιποτροπικα , άρα κατι σημαίνει αυτο δεν σημαίνει δηλαδη ότι η υπερβολή κανει καλό , η διατροφη παίζει ρόλο αλλα όχι λιμοκτονία και ακρότητες του στυλ δεν τρώμε υδατάνθρακες αυτα είναι για λίγο να σοκάρουμε το σώμα δεν είναι για συνέχεια σαν τρόπο ζωής

    επίσης η φαρμακοποιός που είπε για σταγόνες λουίζας ίσως οι σταγόνες να έχουν μεγαλύτερη συμπυκνωση και να είναι πιο δραστικες απο το ρόφημα , αυτο δεν το ξερω αλλα ρώτησε καλύτερα και ψάξτο με τα συστατικα μήπως έχεις καλύτερα αποτελέσματα στην διούρηση , αν και μόλις σταματήσεις τα φάρμακα θα επανέλθει το σώμα στάνταρ

    ο υδατάνθρακας όπως είπες κραταει νερα στο σώμα αλλα μέσα στους μυς το θεμα είναι να διώξουμε τα νερα τα υποδόρια να φυγουν απο το δερμα που μας θολώνουν και μας δείχνουν πλαδαρούς και να πάνε μεσα στους μυς , αφου οι μυς 70% ειναι νερο και γι αυτο χρειάζετε μια ισοροπία ηλεκτρολυτων , απλα αποφεύγεις το πολυ αλάτι δεν λέμε καθόλου εφόσον έχουν μεσα οι τροφές , απλα να μην προσθετουμε επιπλέον , αυτο που πέρνουμε απο τροφες και επεξεργασμένα τρόφιμα αρκεί
    και πρέπει να μεγαλώσουν οι μυς με τα βάρη έτσι θα τονιστει το σώμα και ποτε υπερβολικό ενοείτε αυτα τα υπερβολικα που βλέπουμε σε γυναίκες δεν γίνονται μόνο με βαρη χωρίς υποστηριξη χημική , οπότε δεν τα φοβόμαστε καθόλου , έτσι και ο μεταβολισμός αυξανετε αλλα και οι μυς όπως οι κοιλιακοί αν χοντραίνουν και τονιστούν με το ίδιο λίπος επειδη θα είναι πιο χοντρα κοματια θα φαίνονται όμορφα ενω αν είναι άτονοι οι μυς και φλαταρισμένοι κοματια θα είμαστε και δεν θα φαίνονται
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  7. 11-10-12 23:30 #9592
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anastacia Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα στη προπονηση ενοιωσα ενα τραβηγμα στο καρπο, δηλαδη ενω μπορουσα να ανεβασω κιλα δεν ενοιωθα στερεο τον ενα μου καρπο και ψιλοτρομαξα, δεν ποναω καθολου αυτη τη στιγμη, ισως ενα ελαφρυ μουδιασμα οταν το περιστρεφω. δεδομενου οτι απο το καλουπι μου εχω μικρους σε διαμετρο καρπους, πιστευετε πως πρεπει να αγορασω περικαρπια ?
    απο την στιγμη που υπάρχει τράβηγμα και πόνος , έχει ζοριστει ο καρπός και έχει στρεσαριστει οπότε απλα θέλει προσοχή στην επιβάρυνση και αν για κάποιο διαστημα τον προσέξεις καλα θα κάνεις γιατι έχει ευαισθησια να μην υποτροπιάσει

    καλό είναι να τους σταθεροποιήσεις με περικάρπια αλλα αυτα απο μόνα τους δεν κάνουν δουλεια αν δεν προσέξεις και τις ασκήσεις να μην τους πολυζορίζεις δηλαδη όταν πιάνεις αλτήρες που είναι πιο ελεύθερη λαβη θελει προσοχή , γενικα ασκήσεις που να γυμνάζονται οι μυς χωρίς να ζορίζονται οι καρποί και έτσι έχε τους και δεμένους , η πρόληψη δεν είναι κακό εκτός αν περάσει και δεν έχεις καμια ενόχληση , αλλα και πάλι θέλει προσοχή επειδη έδωσε κάποιο σημάδι να μην υποτροπιασει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
     

  8. 12-10-12 15:34 #9593
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο την στιγμη που υπάρχει τράβηγμα και πόνος , έχει ζοριστει ο καρπός και έχει στρεσαριστει οπότε απλα θέλει προσοχή στην επιβάρυνση και αν για κάποιο διαστημα τον προσέξεις καλα θα κάνεις γιατι έχει ευαισθησια να μην υποτροπιάσει

    καλό είναι να τους σταθεροποιήσεις με περικάρπια αλλα αυτα απο μόνα τους δεν κάνουν δουλεια αν δεν προσέξεις και τις ασκήσεις να μην τους πολυζορίζεις δηλαδη όταν πιάνεις αλτήρες που είναι πιο ελεύθερη λαβη θελει προσοχή , γενικα ασκήσεις που να γυμνάζονται οι μυς χωρίς να ζορίζονται οι καρποί και έτσι έχε τους και δεμένους , η πρόληψη δεν είναι κακό εκτός αν περάσει και δεν έχεις καμια ενόχληση , αλλα και πάλι θέλει προσοχή επειδη έδωσε κάποιο σημάδι να μην υποτροπιασει
    ευχαριστω πολυ για την απαντηση, θα παω να αγορασω περικαρπια με την πρωτη ευκαιρια
     

  9. 12-10-12 22:48 #9594
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάνω απ όλα όχι στις υπερβολές ακόμα και στο αερόβιο , αυτο που κάνεις αν σ ευχαριστει είσαι μια χαρα , απλα δώσε βάση στα βάρη να μην τα φοβάσαι , αυτα θα σε χτίσουν το σώμα , την αερόβια όπως είπα εφόσον κάνεις κάνε το περισσότερο στο τελος αντι για την αρχή , δηλαδη μετα τα βάρη και ας έχεις τον ίδιο χρόνο πάλι
    και ο υδατάνθρακας χρειάζετε στο σώμα είναι η καλύτερη πηγή ενέργειας , αυτος φορτωνει τους μυς και για να γίνει αυτο χρειάζετε το νερό

    και αναφερω ενα παράδειγμα , ρωτησα κάποτε σε ενα σεμινάριο που με φώναξαν στα παιδια , αν έχουμε 2 φετες ίδιες ψωμί η μια βρεγμένη και η άλλη στεγνή , πια θα μας δώσει περισσότερη ενέργεια και λένε το ίδιο ακριβώς γιατι το νερο δεν έχει θερμίδες
    όμως με το νερό θα φορτώσει ο υδατάνθρακας στο μυ και θα δώσει πιο γρήγορη ενέργεια , άρα νερο και υδατάνθρακες είναι αλληλένδετα , η υπ'άρχουν αθλητες ββ που πρίν τους αγώνες για να γραμωσουν δεν πίνουν για μερες νερο με αποτέλεσμα να είναι φλάτ οι μυς γιατι οι υδατάνθρακες που τρώνε στο φόρτωμα δεν τούς πιάνουν , άρα ο υδατάνθρακας δεν κόβετε ποτε παρα μόνο ελατώνετε και κόβετε μόνο στο άδειασμα και αυτο για 2-3 μερες

    άλλωστε γι αυτο λέμε και ενα σλόγκαν αν κάποιος λέει χαζομάρες , άντε φαε υδατάνθρακες να συνέλθεις γιατι ακόμα και ο εγκέφαλος χρειάζετε κάποια ποσότητα να δουλέψει σωστα.

    το θεμα είναι η σωστη πηγη υδατανθρακα και το τάιμινκ , δηλαδη στο ξεκινημα της μερας φουλάρουμε και ελατώνουμε πρός το τέλος και να προτιμάμε το ρύζι την πατάτα την βρώμη , τα φρούτα σαν πιο γρήγορους και για τις βιταμίνες και σαλάτες που είναι ινώδης χωρίς πολλες θερμίδες

    οπότε στο σύνολο θερμίδων που λαμβάνεις την ημέρα ενω λέμε περισσότερο πρέπει να πέρνεις υδατάνθρακα λιγότερο πρωτείνη και ακόμη λιγότερο λίπος , εσυ μπορείς να το μοιράσεις στη μεση δηλαδη αναλογία 50-50 υδατανθρακα πρωτείνη , αλλα όχι να τους κόψεις τελείως η πολυ χαμηλά

    και να ξέρεις και κατι άλλο το σώμα σοκάρετε δηλαδη αν για κάποιο διάστημα δεν τρώς η τρώς πολυ λίγους υδατανθρακες μπορεί να δείς μια αντιδραση και να λές έβαλα κιλα και θόλωσα , αυτα γίνονται γενικότερα όταν πολλα άτομα είναι υποχόνδρια δεν τρώνε καθόλου σαβούρα τα τσιτ μιλ που λέμε και μόλις φανε καμια φορα τιποτε παραπάνω αμέσως θολώνουν και νοιώθουν ότι χαλαν , το σώμα συμπεριφερετε όπως του φερόμαστε ανάλογα .

    απο διουρητικα θα μπορούσα να πω ενα σωρο και όχι λασιξ που είναι απο τα δυνατα και δημιουργει απώλεια ηλεκτρολυτων , έχει και πιο λάιτ , αλλα δεν θελω να πω γιατι δεν πρέπει και δεν χρειάζετε δεν γίνετε συνεχεια να παίρνουμε διουρητικα να κρατιόμαστε σε φόρμα , αυτα δεν γίνονται , ενω έχει πολυ λάιτ με μικρή απώλεια σε ηλεκτρολύτες και κραταν το κάλιο στο σώμα , αλλα δεν κάνει

    επίσης παίζει ρόλο να δείς σε ποιες τροφες έχεις δυσανεξία να τις αποφεύγεις για να μην έχεις πρηξίματα και δυσφορία

    επίσης επειδη μ αρέσει να μιλάω με παραδείγματα χθες ήρθε ένας στο γυμναστηριο καμια 50 χρονων να πάρει λιποτροπικα , ασχολείτε με την ποδηλασία και όταν λέω ποδηλασία κάνει καθε φορα 250 με 300 χιλιόμετρα μέχρι και αθήνα αλεξανδρούπολη με το ποδήλατο κάνει και με τόση αερόβια έχει λίπος και με ζήτησε λιποτροπικα , άρα κατι σημαίνει αυτο δεν σημαίνει δηλαδη ότι η υπερβολή κανει καλό , η διατροφη παίζει ρόλο αλλα όχι λιμοκτονία και ακρότητες του στυλ δεν τρώμε υδατάνθρακες αυτα είναι για λίγο να σοκάρουμε το σώμα δεν είναι για συνέχεια σαν τρόπο ζωής

    επίσης η φαρμακοποιός που είπε για σταγόνες λουίζας ίσως οι σταγόνες να έχουν μεγαλύτερη συμπυκνωση και να είναι πιο δραστικες απο το ρόφημα , αυτο δεν το ξερω αλλα ρώτησε καλύτερα και ψάξτο με τα συστατικα μήπως έχεις καλύτερα αποτελέσματα στην διούρηση , αν και μόλις σταματήσεις τα φάρμακα θα επανέλθει το σώμα στάνταρ

    ο υδατάνθρακας όπως είπες κραταει νερα στο σώμα αλλα μέσα στους μυς το θεμα είναι να διώξουμε τα νερα τα υποδόρια να φυγουν απο το δερμα που μας θολώνουν και μας δείχνουν πλαδαρούς και να πάνε μεσα στους μυς , αφου οι μυς 70% ειναι νερο και γι αυτο χρειάζετε μια ισοροπία ηλεκτρολυτων , απλα αποφεύγεις το πολυ αλάτι δεν λέμε καθόλου εφόσον έχουν μεσα οι τροφές , απλα να μην προσθετουμε επιπλέον , αυτο που πέρνουμε απο τροφες και επεξεργασμένα τρόφιμα αρκεί
    και πρέπει να μεγαλώσουν οι μυς με τα βάρη έτσι θα τονιστει το σώμα και ποτε υπερβολικό ενοείτε αυτα τα υπερβολικα που βλέπουμε σε γυναίκες δεν γίνονται μόνο με βαρη χωρίς υποστηριξη χημική , οπότε δεν τα φοβόμαστε καθόλου , έτσι και ο μεταβολισμός αυξανετε αλλα και οι μυς όπως οι κοιλιακοί αν χοντραίνουν και τονιστούν με το ίδιο λίπος επειδη θα είναι πιο χοντρα κοματια θα φαίνονται όμορφα ενω αν είναι άτονοι οι μυς και φλαταρισμένοι κοματια θα είμαστε και δεν θα φαίνονται

    Αγαπω τα παραδειγματα σας! Μου εχετε λυσει απιστευτες αποριες που εψαχνα τοσο καιρο! Βασικα, ειδικα τωρα με τα χαπια ειχα ελαττωσει πολυ τον υδατανθρακα και γενικοτερα τα τελευταια χρονια δεν τρωω καθολου μακαρονια - ρυζι - πατατα, μονο αν βρεθω για φαγητο εξω! Την πρωτεινη του γευματος μου τη συνοδευει παντα μειγμα σαλατικων που συνηθως εχει μαρουλι-αγγουρι-καροτο-αβοκαντο-καλαμποκι καποιες φορες και πιπεριες ή κολοκυθακια ή σπανακι-ροκα και αλλα αναλογα με τις ορεξεις μου, χιχιχι αλλαεχω μια αδυναμια σε κριτσινακια ολικης και ντακακια κ αλλα τετοια που μπορει να συνοδευσουν ενα γευμα με μετρο βεβαια και οχι καθε μερα! Επισης καμια φορα φτιαχνω στα τρελα κεφια και μετα απο σκληρη προπονηση, κινοα που μ'αρεσει πολυ!
    Δεν εχω παρατηρησει ελλειψη ενεργειας η ατονια και αλλα τετοια, αλλωστε αν παω για φαγητο εξω τρωω απ'ολα! Απλα δεν ξερω πως θα ηταν αν ερτωγα πχ ρυζι η μακαρονια! Πιστευω θα με φουσκωναν! Εχω που εχω προβλημα με τη χωνεψη!

    Πρεπει να κανω οπωσδηποτε τεστ δυσανεξιας γιατι οτι και αν κοψω παλι δυσφορια νιωθω και ειναι πολυ κουραστικο! Δεν μπορω να σκεφτω τι φταει, αλλα πιστευω ειναι εντερικο γιατι εχω φουσκωματα καθε μερα χαμηλα, εκτος αν φαω ελαχιστα μεσα στη μερα οποτε ειναι μικροτερο το πρηξιμο, τι να πω πρεπει να το ψαξω...

    Τα διουρητικα προς το παρον τα ξεχναω, θα πινω πολυ νερο που ηδη το κανω και τσαγακια και αλλα τετοια! Θα κανω υπομονη, 2 μηνες εμειναν!

    Τα βαρη δεν τα φοβαμαι, κανω κανονικα ειδικα ποδια τα γυμναζω με αρκετα κιλα! Αλλα η απορια μου που χρειαζομαι συμβουλη επειγοντως και συγγνωμη αν σας εχω βομβαρδισει με ερωτησεις, ειναι για τα χερια! Τα χερια μου τα γυμναζω μια φορα τη βδομαδα την καθε μυικη ομαδα. Ωμους μια μερα σε στυλ σουπερ σετ και δικεφαλα-τρικεφαλα μαζι 3 ασκησεις για την καθε ομαδα 1-1 εναλλαξ χ 3 σετ! εχω καταληξει σε αυτο γιατι οι διαλειμματικες εχω παρατηρησει οτι μου φουσκωνουν τα χερια απλα χωρις να γραμμωνουν! Παρολα αυτα μετα απο τοσα χρονια και τοσες δοκιμες τα χερια μου δεν ειναι οπως θελω, στεγνα δηλαδη να διαγραφονται οι μυες ( αφου υπαρχουν απο μεσα ). Σιγουρα δεν ειναι θεμα διατροφης γιατι εδω δεν κανω λαθος πιστευω... κιλα δε τα φοβαμαι βαζω οσο αντεχω αλλα τπτ! Επαναληψεις κανω μεχρι 12-15 και οταν δεν αντεχω τα κιλα κατεβαζω και συνεχιζω! Τι κανω λαθος????

    Επισης τους κοιλιακους που τους γυμναζω περιπου 3-4 φορες τη βδομαδα 2 με βαρη και 2 πολλα σετακια σουπερ σετ για καψιμο, ηθελα να ρωτησω αν ειναι στη φυση μας να μεγαλωνουν εως καποιο σημειο? Δηλαδη οσα κιλα και να αυξανω μηπως δεν μεγαλωνουν αλλο αλλα φτανουν μεχρι καποιο σημειο και μετα αναδεικνυονται με διατροφη και αεροβιο??

    Αχ σε ποιο σημειο της Ελλαδας βρισκεστε να ερθω να μου τα πειτε απο κοντα??? Να μην σας πρηζω...
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  10. 13-10-12 11:46 #9595
    Προεπιλογή Απορείες
    γεια σας κορίτσια ! χρειάζομαι τα φώτα σας.. Κάθε φορά που κάνω προπόνηση σε όλη τι διάρκεια της προπόνησης χασμουριέμαι...είναι πολύ σπαστικό.. τι μου συμβαίνει μου λείπει ενέργεια; τι να κάνω; (από συμπληρώματα παίρνω μια σειρά της scitec new form που είναι για γυναίκες)...
    Πόσο σημαντικά είναι τα αμινοξέα μου είπαν ότι είναι καλό να παίρνεις μετά την προπόνηση.. εγώ δε θέλω να πάρω μυική μάζα, θέλω να χάσω λίπος και να στεγνώνω σιγά σιγά, θα μου έκανε καλό να έπαιρνα;
    ευχαριστώ
     

  11. 13-10-12 13:39 #9596
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο REGIT Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας κορίτσια ! χρειάζομαι τα φώτα σας.. Κάθε φορά που κάνω προπόνηση σε όλη τι διάρκεια της προπόνησης χασμουριέμαι...είναι πολύ σπαστικό.. τι μου συμβαίνει μου λείπει ενέργεια; τι να κάνω; (από συμπληρώματα παίρνω μια σειρά της scitec new form που είναι για γυναίκες)...
    Πόσο σημαντικά είναι τα αμινοξέα μου είπαν ότι είναι καλό να παίρνεις μετά την προπόνηση.. εγώ δε θέλω να πάρω μυική μάζα, θέλω να χάσω λίπος και να στεγνώνω σιγά σιγά, θα μου έκανε καλό να έπαιρνα;
    ευχαριστώ
    Oσον αφορα το χασμουρητο... και γω το χω..ειδικα παλια χασμουριομουν συνεχεια στ γυμ..ομως συνεχεια....τελικα ειναι επειδη χρειαζεσαι περισσοτερο οξυγονο εκεινη την στιγμη... δεν ειναι τιποτα μ χε πει ο γυμναστης τοτε.. και τωρα το παθαινω που κ που...
     

  12. 13-10-12 14:23 #9597
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Και γω το παθαίνω αυτό με το χασμουρητό.
    Δεν το ήξερα ότι ήταν λόγω αναγκης για περισσότερο οξυγόνο.
    Το μαθαμε κι αυτό!
     

  13. 13-10-12 14:43 #9598
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάνω απ όλα όχι στις υπερβολές ακόμα και στο αερόβιο , αυτο που κάνεις αν σ ευχαριστει είσαι μια χαρα , απλα δώσε βάση στα βάρη να μην τα φοβάσαι , αυτα θα σε χτίσουν το σώμα , την αερόβια όπως είπα εφόσον κάνεις κάνε το περισσότερο στο τελος αντι για την αρχή , δηλαδη μετα τα βάρη και ας έχεις τον ίδιο χρόνο πάλι
    και ο υδατάνθρακας χρειάζετε στο σώμα είναι η καλύτερη πηγή ενέργειας , αυτος φορτωνει τους μυς και για να γίνει αυτο χρειάζετε το νερό

    και αναφερω ενα παράδειγμα , ρωτησα κάποτε σε ενα σεμινάριο που με φώναξαν στα παιδια , αν έχουμε 2 φετες ίδιες ψωμί η μια βρεγμένη και η άλλη στεγνή , πια θα μας δώσει περισσότερη ενέργεια και λένε το ίδιο ακριβώς γιατι το νερο δεν έχει θερμίδες
    όμως με το νερό θα φορτώσει ο υδατάνθρακας στο μυ και θα δώσει πιο γρήγορη ενέργεια , άρα νερο και υδατάνθρακες είναι αλληλένδετα , η υπ'άρχουν αθλητες ββ που πρίν τους αγώνες για να γραμωσουν δεν πίνουν για μερες νερο με αποτέλεσμα να είναι φλάτ οι μυς γιατι οι υδατάνθρακες που τρώνε στο φόρτωμα δεν τούς πιάνουν , άρα ο υδατάνθρακας δεν κόβετε ποτε παρα μόνο ελατώνετε και κόβετε μόνο στο άδειασμα και αυτο για 2-3 μερες

    άλλωστε γι αυτο λέμε και ενα σλόγκαν αν κάποιος λέει χαζομάρες , άντε φαε υδατάνθρακες να συνέλθεις γιατι ακόμα και ο εγκέφαλος χρειάζετε κάποια ποσότητα να δουλέψει σωστα.

    το θεμα είναι η σωστη πηγη υδατανθρακα και το τάιμινκ , δηλαδη στο ξεκινημα της μερας φουλάρουμε και ελατώνουμε πρός το τέλος και να προτιμάμε το ρύζι την πατάτα την βρώμη , τα φρούτα σαν πιο γρήγορους και για τις βιταμίνες και σαλάτες που είναι ινώδης χωρίς πολλες θερμίδες

    οπότε στο σύνολο θερμίδων που λαμβάνεις την ημέρα ενω λέμε περισσότερο πρέπει να πέρνεις υδατάνθρακα λιγότερο πρωτείνη και ακόμη λιγότερο λίπος , εσυ μπορείς να το μοιράσεις στη μεση δηλαδη αναλογία 50-50 υδατανθρακα πρωτείνη , αλλα όχι να τους κόψεις τελείως η πολυ χαμηλά

    και να ξέρεις και κατι άλλο το σώμα σοκάρετε δηλαδη αν για κάποιο διάστημα δεν τρώς η τρώς πολυ λίγους υδατανθρακες μπορεί να δείς μια αντιδραση και να λές έβαλα κιλα και θόλωσα , αυτα γίνονται γενικότερα όταν πολλα άτομα είναι υποχόνδρια δεν τρώνε καθόλου σαβούρα τα τσιτ μιλ που λέμε και μόλις φανε καμια φορα τιποτε παραπάνω αμέσως θολώνουν και νοιώθουν ότι χαλαν , το σώμα συμπεριφερετε όπως του φερόμαστε ανάλογα .

    απο διουρητικα θα μπορούσα να πω ενα σωρο και όχι λασιξ που είναι απο τα δυνατα και δημιουργει απώλεια ηλεκτρολυτων , έχει και πιο λάιτ , αλλα δεν θελω να πω γιατι δεν πρέπει και δεν χρειάζετε δεν γίνετε συνεχεια να παίρνουμε διουρητικα να κρατιόμαστε σε φόρμα , αυτα δεν γίνονται , ενω έχει πολυ λάιτ με μικρή απώλεια σε ηλεκτρολύτες και κραταν το κάλιο στο σώμα , αλλα δεν κάνει

    επίσης παίζει ρόλο να δείς σε ποιες τροφες έχεις δυσανεξία να τις αποφεύγεις για να μην έχεις πρηξίματα και δυσφορία

    επίσης επειδη μ αρέσει να μιλάω με παραδείγματα χθες ήρθε ένας στο γυμναστηριο καμια 50 χρονων να πάρει λιποτροπικα , ασχολείτε με την ποδηλασία και όταν λέω ποδηλασία κάνει καθε φορα 250 με 300 χιλιόμετρα μέχρι και αθήνα αλεξανδρούπολη με το ποδήλατο κάνει και με τόση αερόβια έχει λίπος και με ζήτησε λιποτροπικα , άρα κατι σημαίνει αυτο δεν σημαίνει δηλαδη ότι η υπερβολή κανει καλό , η διατροφη παίζει ρόλο αλλα όχι λιμοκτονία και ακρότητες του στυλ δεν τρώμε υδατάνθρακες αυτα είναι για λίγο να σοκάρουμε το σώμα δεν είναι για συνέχεια σαν τρόπο ζωής

    επίσης η φαρμακοποιός που είπε για σταγόνες λουίζας ίσως οι σταγόνες να έχουν μεγαλύτερη συμπυκνωση και να είναι πιο δραστικες απο το ρόφημα , αυτο δεν το ξερω αλλα ρώτησε καλύτερα και ψάξτο με τα συστατικα μήπως έχεις καλύτερα αποτελέσματα στην διούρηση , αν και μόλις σταματήσεις τα φάρμακα θα επανέλθει το σώμα στάνταρ

    ο υδατάνθρακας όπως είπες κραταει νερα στο σώμα αλλα μέσα στους μυς το θεμα είναι να διώξουμε τα νερα τα υποδόρια να φυγουν απο το δερμα που μας θολώνουν και μας δείχνουν πλαδαρούς και να πάνε μεσα στους μυς , αφου οι μυς 70% ειναι νερο και γι αυτο χρειάζετε μια ισοροπία ηλεκτρολυτων , απλα αποφεύγεις το πολυ αλάτι δεν λέμε καθόλου εφόσον έχουν μεσα οι τροφές , απλα να μην προσθετουμε επιπλέον , αυτο που πέρνουμε απο τροφες και επεξεργασμένα τρόφιμα αρκεί
    και πρέπει να μεγαλώσουν οι μυς με τα βάρη έτσι θα τονιστει το σώμα και ποτε υπερβολικό ενοείτε αυτα τα υπερβολικα που βλέπουμε σε γυναίκες δεν γίνονται μόνο με βαρη χωρίς υποστηριξη χημική , οπότε δεν τα φοβόμαστε καθόλου , έτσι και ο μεταβολισμός αυξανετε αλλα και οι μυς όπως οι κοιλιακοί αν χοντραίνουν και τονιστούν με το ίδιο λίπος επειδη θα είναι πιο χοντρα κοματια θα φαίνονται όμορφα ενω αν είναι άτονοι οι μυς και φλαταρισμένοι κοματια θα είμαστε και δεν θα φαίνονται
    Grace ξαναδιάβασε λίγο αυτά που σου γράφει ο Ηλίας.
    Απ΄οσο καταλαβα σου λέει ότι είναι λάθος να αποφευγεις τους υδατάνθρακες, αρα αυτό που λες ότι στη διατροφή σιγουρα δεν κάνεις λάθος δε νομίζω να ισχύει.
    Για να τονιστουν οι μυς μας και να διαγράφονται κάτω από το δερμα χρειάζονται υδατάνθρακες και νερό, αλλιως είναι φλαταρισμένοι και όσο και να γυμναζόμαστε δεν προκειται να φανουν.
    Τωρα που δεν τρως υδατάνθρακες αν πας και προσθεσεις απότομα είναι λογικό να αντιδράσει το σώμα σου όπως λέει και ο Ηλιας...μας φερεται όπως του φερόμαστε.
    Ξεκίνα και προσθεσε σιγά σιγά μικρες ποσότητες κάθε μερα και σιγά σιγά θα συνηθίσεις.
    Εγώ όταν αρχίσα να τρωω περισσότερη πρωτείνη ήμουν κάθε μερα χαλια φουσκωμένη και βαρια γιατί δεν είχα συνηθίσει να τρωω καθε μερα κρέας. Αλλά αυτο σιγά σιγά αλλαξε μιας και ο οργανισμός μπορεί και προσαρμόζεται, οπότε εμαθα με τον καιρό να χωνευω και τις μεγάλες ποσότητες πρωτείνης.
    Δωσε στο σώμα σου απ΄όλα τα μακροσυστατικά στις σωστες αναλογίες (ο Ηλιας σου λεει να παιξεις 50-50) και θα προσαρμοστεις και οι μυς σου στα χερια και στην κοιλια θα φαίνονται πιο μεγαλοι αρα και εσυ πιο γραμμωμενη εφόσον είσαι χαμηλά σε λίπος.
    Και επίσης μη σε πιάνει πανικός και κάνεις ακρότητες επειδη κράτησες λίγα νερα. Ενταξει συμβαινει αυτό σε όλες μας, γυναικες είμαστε και οι ορμόνες μας είναι περιεργες....
    Δε νομίζω να είναι κατι που φαινεται τραγικά, μαλλον μόνο εσυ το νοιώθεις.
    Εξαλλου αν δεν έχεις κάποιους αγώνες ή καποιο event που πρεπει να είσαι οπωσδήποτε αδεια από νερα, δε χρειάζεται να αγχώνεσαι. Συνεχισε την προπόνηση που σε ευχαριστει και ο οργανισμός σου θα τις βρει τις ισσοροπίες του με τους δικους του ρυθμους...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stella : 13-10-12 στις 14:45
     

  14. 14-10-12 14:27 #9599
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Grace, ενα φυσικο διουρητικο ειναι και το τσαι τσουκνιδας (στα βιολογικά) ή αν θες γαντακια και μαζεμα εξω στην φυση, οπως επισης το ginger. Αγορασα αποξηραμένα και απο τα 2 στην Γερμανια, το πινεις και πας σουμπιντο για πιπι
    Αχαχαχα
    Τσουκνιδες μαζευα για τις χιονιστρες!
    Αλλα το τζιντερ το τιμαω! Αν δεν σταματησω τα φαρμακα δεν θα ειναι αντικειμενικο το αποτελεσμα! ΑΑΑ θα σου ποσταρω στο λογκ σου καινουργιο χιτακι για πολυ λιωσιμοοο!
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

  15. 14-10-12 14:30 #9600
    Το avatar του χρήστη grace

    Εγγραφή
    04-03-2012
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    160
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    Grace ξαναδιάβασε λίγο αυτά που σου γράφει ο Ηλίας.
    Απ΄οσο καταλαβα σου λέει ότι είναι λάθος να αποφευγεις τους υδατάνθρακες, αρα αυτό που λες ότι στη διατροφή σιγουρα δεν κάνεις λάθος δε νομίζω να ισχύει.
    Για να τονιστουν οι μυς μας και να διαγράφονται κάτω από το δερμα χρειάζονται υδατάνθρακες και νερό, αλλιως είναι φλαταρισμένοι και όσο και να γυμναζόμαστε δεν προκειται να φανουν.
    Τωρα που δεν τρως υδατάνθρακες αν πας και προσθεσεις απότομα είναι λογικό να αντιδράσει το σώμα σου όπως λέει και ο Ηλιας...μας φερεται όπως του φερόμαστε.
    Ξεκίνα και προσθεσε σιγά σιγά μικρες ποσότητες κάθε μερα και σιγά σιγά θα συνηθίσεις.
    Εγώ όταν αρχίσα να τρωω περισσότερη πρωτείνη ήμουν κάθε μερα χαλια φουσκωμένη και βαρια γιατί δεν είχα συνηθίσει να τρωω καθε μερα κρέας. Αλλά αυτο σιγά σιγά αλλαξε μιας και ο οργανισμός μπορεί και προσαρμόζεται, οπότε εμαθα με τον καιρό να χωνευω και τις μεγάλες ποσότητες πρωτείνης.
    Δωσε στο σώμα σου απ΄όλα τα μακροσυστατικά στις σωστες αναλογίες (ο Ηλιας σου λεει να παιξεις 50-50) και θα προσαρμοστεις και οι μυς σου στα χερια και στην κοιλια θα φαίνονται πιο μεγαλοι αρα και εσυ πιο γραμμωμενη εφόσον είσαι χαμηλά σε λίπος.
    Και επίσης μη σε πιάνει πανικός και κάνεις ακρότητες επειδη κράτησες λίγα νερα. Ενταξει συμβαινει αυτό σε όλες μας, γυναικες είμαστε και οι ορμόνες μας είναι περιεργες....
    Δε νομίζω να είναι κατι που φαινεται τραγικά, μαλλον μόνο εσυ το νοιώθεις.
    Εξαλλου αν δεν έχεις κάποιους αγώνες ή καποιο event που πρεπει να είσαι οπωσδήποτε αδεια από νερα, δε χρειάζεται να αγχώνεσαι. Συνεχισε την προπόνηση που σε ευχαριστει και ο οργανισμός σου θα τις βρει τις ισσοροπίες του με τους δικους του ρυθμους...
    Εχεις δικιο Στελλιτσα μαλλον εχει σοκαριστει λιγακι ο οργανισμος μου και κραταει νερα απο τα φαγητα που εχω αρχισει να ΞΑΝΑτρωω...

    Πρεπει οπωσδηποτε ομως να κανω το τεστ δυσανεξιας γιατι εχω σιγουρα προβλημα σε πολλα τροφιμα! Λαχανικα, φυτικες ινες, γαλα κτλ ολα δηλαδη
    I'm Only Responsible For What I Say... Not For What You Understant...
     

Σελίδα 640 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 140540590630638639640641642 ... ΤελευταίαΤελευταία