Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 60
  1. 22-10-10 17:08 #46
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    ston teo?
    ναι στον τεο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-10-10 17:23 #47
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantinos.rs Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι στον τεο
    ωραια...πολυ καλα...!

    αν και ξερω οτι δεν πεφτει ζεσταμα μεταξυ μας ...αλλα οκ...ειναι καλα..!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-11-10 21:51 #48
    Προεπιλογή πονος στη μεση
    καλησπερα παιδια εχω ενα μικρο πονο στη μεση οταν στεκωμε ορθιος και κατα την ωρα της προπονησης τι μπωρει να ειναι λετε να εχω κουραστη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-11-10 22:23 #49
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    έγινε συγχώνευση κάποιων θεμάτων.

    αν θες ρίξε μια ματιά από την αρχή και αν δεν σε βοηθήσει κάτι από αυτά το αναλύουμε εκτενέστερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-12-10 17:54 #50
    Προεπιλογή
    Γεια σας παιδες, μολις διαβασα ολα τα προηγουμενα του θεματος αλλα κανενα δεν ειναι σαν το δικο μου προβλημα...

    λοιπον ακουστε, εδω και αρκετο καιρο εχω ενα πονο στη μεση ο οποιος πιστευω(οπως τον νιωθω) οτι ειναι μυικος. Με ποναει σχεδον παντα ακομα και οταν χρησιμοποιω μυες της μεσης οταν καθομαι. Πολυ εντονο πονο μου κανει οταν τρανταζομαι και οταν κανω περιστροφικες κινησεις της μεσης... Επισης, με πεθαινει οταν: Εχω το σωμα μου σε ορθη γωνια καθισμενος σε μια καρεκλα και σκιβω μπροστα μολις κανω λιγο προς τα αριστερα η προς τα δεξια μου κανει εναν πονο , ο οποιος ειναι σαν να τριβεται μυς με μυ η κατι τετοιο τελος παντων.....
    Τωρα τελευταια επισης ο πονος ειναι πιο αισθητος στην αριστερη μερια της μεσης...
    εχω σκεφτει μεχρι και το οτι μπορει να φταιει το στρωμα του κρεβατιου μου αλλα δεν νομιζω....
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thns.tnt : 15-12-10 στις 18:03
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-12-10 18:00 #51
    Προεπιλογή
    Επειδη εκεινη η φοτο δεν δειχνει .... κοιταξτε τα σημεια αυτηνης..

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-01-11 00:36 #52

    Εγγραφή
    19-11-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή provlima me ti mesi...sos
    agapitoi mou filoi, prin apo 5 meres kata ti diarkeia proponisis sta podia (squats), eniwsa ena entono tsimpima sti dexia pleura tis mesis kai katw apo ti lekani..

    tin epomeni mera piga sto giatro kai mou diegnwse isxialgia...mou egrapse mioxalarwtika kai ena antiflegmonodes kai mou proteine 5 meres xekourasi..

    auto pou thelw na rwtisw einai :
    1. eparkei o xronos autos gia pliri anarrwsi ?
    2. mporw na epanelthw kai pali stis proponiseis xwris na antimetopisw to idio provlima ?
    3. kai ti eidous askiseis-diataseis prepei na kanw prin tin proponisi gia zestama ?

    Thanks a lot kai sorry gia ta greeklish...!!!


    ***Γράφε μόνο Ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ.***Mods TeaM***
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-01-11 00:43 #53
    Το avatar του χρήστη Wolve

    Εγγραφή
    28-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    797
    Προεπιλογή
    Αυτο θα το απαντησεις εσυ. Αν νιωθεις καλα μετα απο 5 μερες θα το δεις μονος σου. Μην βαλεις τα μεγιστα κιλα αμεσως στις προπονησεις σου, σιγα σιγα. 10 λεπτα ζεσταμα στο διαδρομο και διατασεις σε χερια και ποδια ( λιγο πολυ ειναι γνωστες ή μπορεις να τις ψαξεις και στo internet ) ειναι must καθε φορα. Το ζεσταμα και οι διατασεις ειναι μεγαλης σημασιας.
    Μέσα στα σπλάχνα μιας απάνθρωπης κοινωνίας που τόσο μας πληγώνει, υπάρχει και αναπτύσσεται μια άλλη, διαφορετική κοινωνία, που ειρηνικά και αθόρυβα ζει και δημιουργεί οραματιζόμενη τ’ αστέρια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-01-11 01:04 #54

    Εγγραφή
    19-11-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    file Wolve euxaristw gia to minima..

    episis thelw na pw pws ekana kai aktinografia xwris na deixei kati anisixitiko (stenwseis kai metatwpiseis spondilwn), alla o giatros me enimerwsw pws mono i axoniki mporei na deixei tetoiou eidous traumata opws kili mesospondiliou diskou, stin opoia ofeiletai autos o enoxlitikos ponos...

    de thelw na ginw kourastikos, alla ektos apo to gegonos oti mporei na ''dialithei'' i mesi mou, xanw oles tis proponiseis me squats kai deadlifts..!!

    telos tha ithela na xerw ean esi prosopika i estw kapoios allos, eixe paraplisio provlima kai afou anarrwse epestrepse stis proponiseis kai ti provlimata tou parousiastikan ?


    ***Γράφε μόνο Ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ. Επόμενο μήνυμα θα διαγραφεί.***Mods TeaM***
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-12-13 22:21 #55
    Προεπιλογή
    πεδες εχω πονο εκει που δειχνει πιο πανω η photo ακριβως εκει που σπαει η μεση τωρα πως εγινε αυτο.. ειχα πολυ καιρο να κανω dead lift και ξεκινησα να κανω πριν 12 μερες αρχισα με 100κιλα και εφτασα 140κιλα την πρωτη φορα τα εβγαζα σχετικα καλα της επομενες 2 μερες ειχα ενα σχετικο πιασιμο στην περιοχη απο κει και περα ολα καλα.
    κανω μετα απο 4 μερες παλι με τα ιδια κιλα φευγω απο το gym και νιωθο ενα πονο στην περιοχη παω σπιτι και δεν μπορουσα ουτε να κατσω... εν το μεταξυ με ειχε πιασει μια ψιλοενοχληση απο την προηγουμενη ασκηση κωπιλατικη με μπαρα την επομενη ημερα παλι ειχα μια ενοχληση αλλα πολυ καλητερα.
    μετα αρωστησα και δεν πηγα gym για καμια βδομαδα δεν ειχα καμια ενοχληση λες και δεν ειχε γινει τπτ...παω σημερα με το που παω να κανω καθισματα (με λιγα κιλα για ζεσταμα 50 κιλα) κατευθειαν απο το 1ο καθισμα με πονεσε η μεση τεσπα βγαζω το 1 σετ παω να κανω το 2ο με +20 κιλα γιατι ειχα ενοχληση δεν φορτωσα πολλα και το εβγαλα με το ζορι οπου δεν συνεχεισα μετα εκανα αλλες ασκησης .. τωρα εχω μια μικρη ενοχληση μονο παντως οταν καθομε η οταν ειμαι ορθιος δεν με ποναει μονο οταν παω να λιγυσο πολυ την μεση η να την τεντοσω.
    το εχει παθει κανεις? λετε να παω σε γιατρο μια γνωμη οποιος μπορει
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-12-13 23:03 #56
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    θες ακτινογραφια για αρχη,αν κ μαλλον δεν θα δειξει κατι ιδιαιτερο..
    αν εχεις καλυψη ασφαλιστικη κανε μαγνητικη να ξερεις σιγουρα..
    το να το αφησεις θα ειναι λαθος..
    μπορει να εχεις θεμα κ καποια στιγμη στο μελλον να την πατησεις ασχημα..καλυτερα να ξερεις,παρα να πηγαινεις με φοβο στο αγνωστο,απο την στιγμη που εχεις ενοχλησεις εκει περα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-12-13 00:21 #57
    Προεπιλογή
    παιδιά γεια σας εχω εδω και μερικεσ μερες κατι ενοχλήσεις στην μέση οταν ξαπλώσω να κοιμηθώ δεν πονάω αλλα την νιώθω σφιχτή πειτε μου καμια άσκηση να την γυμνάσω για να είναι πιο ελαστικη(να φοράω ζωνη στα βάρη?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-01-14 13:44 #58
    Το avatar του χρήστη iovas

    Εγγραφή
    29-06-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    63
    Προεπιλογή
    Καλημέρα και καλή χρονιά!!!
    Φίλε μου επειδή έχω και 'γώ θεματάκι με τη μέση μου-όχι όμως σοβαρό- θα σου έλεγα, άν είσαι απλά πιασμένος και τη νιώθεις ''σφιχτή'',να δοκιμάσεις
    την αλοιφή ''λέοντος''.
    Είναι της ίδιας εταιρείας που βγάζει και τα γνωστά αυτοκόλητα έμπλαστρα,και μπορώ να πώ οτι με ανακουφίζει.
    Και πάντα ΠΡΟΣΟΧΗ με τη μέση στις προπονήσεις!
    -acta non verba-
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-01-14 15:29 #59
    Προεπιλογή
    ναι αυτα μπορώ να τα κάνω αλλά εγω ροτάω αν υπαρχουν καποίες ασκήσεις για να την γυμνάσουμε και να ναι' πιο δυνατή και ανθεκτική.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-01-14 22:29 #60
    Προεπιλογή
    τσεκαρε τις καλημερες http://www.youtube.com/watch?v=Iycq-kJann0 και κανε διατασεις για τη μεση μερικες φορες τη βδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234