Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 28
  1. 07-04-12 00:27 #1
    Προεπιλογή Εβδομαδιαιο Προγραμμα αθλητη για αυξηση ογκου!
    Λοιπον θελω να μου πειτε εαν αυτο το πραγραμμα που θα κανω ειναι καλο ωστε να πετυχω βαζοντας καποια μυικα κιλα...!Να πω οτι ειμαι 17 1.90 υψος 65κιλα(143 lbs) μονο και τον τελευταιο καιρο παρακολουθουμε απο διατροφολογο!Ας αρχισω με μηχανηματα που κανω στο γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα:
    Δευτερα,τεταρτη,παρασκευη κανω κυκλικη προπονηση 3*12 εκτασεις τετρακεφαλων,καμψεις ποδιων καθιστος,κοπιλατικη με τροχαλια επισης καθιστος,πιεσεις στηθους κ καποιες φορες βαζω και μπαρα με καμια ασκηση για την ομωπλατη!Στο τελος βαζω κανα 10λεπτο τρεξιματακι μαζι με 3*25 κοιλιακους και τελος!
    Τριτη,Πεμπτη εχω push ups 3*25 μαζι με βυθισεις επισης τα ιδια σετ και κανα αλτηρα με εκτασει ομων κ δικεφαλων!Καμια φορα κανω και λιγο μονοζυγο.Σαββ/κυριακο μπασκετακι χαλαρα...!
    Χρειαζομαι επιγωντος ενδυναμωση και να βαλω μερικα κιλα!Πειτε μου λιγο εαν το προγραμμα θελει αλλαγες γιατι ειμαι αρκετα αρχαριος με βαρη ωστε να δω καποιο σοβαρο αποτελεσμα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-04-12 16:00 #2
    Προεπιλογή
    Tο προγραμμα αυτο πρεπει να το αλλαξεις!!! πρεπει να ακολουθησεις αλο προγραμμα..
    αφού όπως λες σε παρακολουθεί διατροφολογος τοτε θα δεις πολυ πιο γρηγορα αποτελεσματα!!!
    συμβουλέψου έναν γυμναστή μην κανεις βαρη χωρης προγραμμα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-04-12 16:36 #3
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Big Foot Εμφάνιση μηνυμάτων
    ) μονο και τον τελευταιο καιρο παρακολουθουμε απο διατροφολογο
    ποσταρε την διατροφη που σ χει δωσει
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-04-12 13:13 #4
    Προεπιλογή
    Το προγραμμα διατροφης μιας ημερας ειναι:
    7:30-1ποτ. γαλα 2 φετ. ψωμι μελι χυμος πορτοκαλι
    10:00-1 μετριο σταφιδοψωμο
    14:30-2 κουπες φασολακια 2 φετες ψωμι 2 κομματια φετα τυρι σαλατα εποχης με 2 κ γ. ελαιολαδο
    18:30-1 φρουτο
    21:30-2 τοστ, 4 φετες ψωμι 2φ γαλοπουλα 2φ κασερι σαλατα εποχης
    Μετα ελευθερη ωρα εχω καποιο γιαουρτι 2%!Παραλληλα πινω πολυ γαλα κοντα στα 3λιτρα ημερησιως!
    7:30 ή 21:30 πινω σε 500ml βιταμινη C

    Οταν κλεισω 1 μηνα διατροφης,μαλλον θα παρω καποια αμινοξεα μαζι με πρωτεινη...!

    Σχετικα τωρα με το προγραμμα με βαρη πηγα κ ρωτησα τον γυμναστη και μου ειπε πως θα το ακολουθησεις για μικρο χρονικο διαστημα και θα δουμε στην πορεια τι θα αλλαξουμε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-04-12 15:10 #5
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Ξέρει τι κάνει ο Thegravijjia, ο διατροφολόγος ξέρει πως είσαι αθλητής και κυνηγάς και αύξηση μυικού όγκου?
    Αν ναι ή τον παρατάς και κινείσαι μόνος με ενημέρωση από διάφορα σαιτ, ή τον αλλάζεις με έναν γνώστη του αντικειμένου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-04-12 16:37 #6
    Προεπιλογή
    Φιλε destroyer τον διατροφολογο δεν θα τον παρατησω γιατι ο συγκεκριμενος κανει παρα πολυ καλα την δουλεια του...!Αρχικα,αυτος 9α ειναι που θα σε βαλει στον σωστο δρομο της υγιεινης διατροφης βαζοντας με μερικα κιλακια και σε συνδιασμο με σοβαρη γυμναστικη κατι πιστευω να πετυχω...!Αθλητης και αυξηση ογκου/μαζας πανε παντοτε μαζι!Το μονο που περιμενω απο εσας ειναι να μου προτεινετε να ακολουθησω ενα καλο προγραμμα με βαρη ωστε να δω αποτελεσματα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-04-12 16:45 #7
    Προεπιλογή
    συμφωνω οτι ο διατροφολογος θα σ βαλει στο τρυπακι της υγιεινης και πληρης διατροφης... ΑΛΛΑ δν σημαινει οτι ειναι στο αντικειμενο του μια διατροφη που πρεπει να κανεις οταν γυμναζεσαι για να βαλεις μαζα...

    εισαι 1.90 και 64 κιλα . αυτο θα ηταν οριακα φυσιολογικο για ενα αδυνατο κοριτσι της ηλικιας σου... αυτη η διατροφη δν θα σ βγαλει καπου , στο εγγυωμαι εγω προσωπικα και ολοι εδω (θελω να πιστευω) για τους στοχους που εχεις... δν χρειαζεται να φας σαν βοδι ... αλλα αυτη τη στιγμη ο μεταβολισμος σου ειναι στο ζενιθ . θα εισαι πολυ τυχερος αν δν ΧΑΣΕΙΣ κιλα με αυτη τη διατροφη σε συνδιασμο με τις προπονησεις που κανεις + το μπασκετ....

    προτεινω: πολυ κρεας (και λευκο και κοκκινο και μαυρο και τα παντα ολα) , βραστα αβγα ( θα σ βοηθησουν να εχεις καλα λιπαρα + καλες θερμιδες στη διατροφη σου) , ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ υδατανθρακα (μακαρονια , πατατες , ρυζια) και πολυ χορταρικο (να βοσκεις κανονικοτατα).

    μετα μιλαμε για προπονησεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-04-12 17:20 #8
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο destroyerody94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει τι κάνει ο Thegravijjia, ο διατροφολόγος ξέρει πως είσαι αθλητής και κυνηγάς και αύξηση μυικού όγκου?
    Αν ναι ή τον παρατάς και κινείσαι μόνος με ενημέρωση από διάφορα σαιτ, ή τον αλλάζεις με έναν γνώστη του αντικειμένου.
    χχααχα με καταλαβες ..!!
    ναι του ειπα να βαλει την διατροφη που του εχει δωσει ο ''ειδικος'' γιατι ηξερα ποσο χαλια θα ναι ...


    φιλε αμα περιμενεις με αυτη την διατροφη να βαλεις μαζα ξεχασετο .αυτη η διατροφη βαρια να φθασει τα 20γραμμαρια πρωτεινης την ημερα...οχι απλα ειναι λιγα ...

    δηλ πηγες του πες θελω μια διατροφη για αυξηση μαζας κ σου εδωσε αυτο ...πως θα αυξηθει η μαζα σου αμα δεν τρως πρωτεινη ...με το μελι η με τα σταφιδοψωμα...

    φιλικα παντα ..μην παρεξηγηθεις ...

    ps τωρα το δα τα πε ολα ο loukis !!!
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-04-12 18:52 #9
    Προεπιλογή
    Συμφωνω σε πολλα πραγματα που ειπατε παραπανω!Εδω βλεπω οτι στις επομενες μερες εχω μπολικο κρεας κ αρκετο υδατανθρακα αλλα απο οτι φαινεται δεν φτανει...πραγματικα τωρα δεν ξερω τι κανω!Εχω κολλησει...λετε να σταματησω τα βαρη κ να αφοσιωθω μονο σε ασκησεις τυπου calisthenics ωστε να δεσει το σωμα μου?Εχω δοκιμασει αρκετες διατροφες αλλα τιποτα...μηπως μπορειτε να μου δωσετε μια διατροφη στα μετρα μου μπας κ γινει τπτ?9α το εκτιμουσα παρα πολυ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-04-12 20:32 #10
    Προεπιλογή
    Ξαναδες το αυτο με την διατροφη!!
    η διατροφη ειναι το παν!!!!!!!!!
    Αλλα πρεπει να ελενξης και τον θυροειδη σου..
    δεν δικαιολόγησε να είσαι τόσο λίγα κιλά για το υψος σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-04-12 20:50 #11
    Προεπιλογή
    Mε τον θυροειδη φιλε ειναι ολα comple...πηγα σε παθολογο,εκανα εξετασεις και δεν διαπιστωθηκε κατι προβληματικο!Το μονο που μου μενει ειναι να κανω την διαιτα της παναγιας,να τρωω τον αμπακο και στο τελος να να πιανω την κοιλια μου κ να λεω την εξης φραση:Ωχ Παναγια μουυυυ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-04-12 21:05 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Big Foot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε τον θυροειδη φιλε ειναι ολα comple...πηγα σε παθολογο,εκανα εξετασεις και δεν διαπιστωθηκε κατι προβληματικο!Το μονο που μου μενει ειναι να κανω την διαιτα της παναγιας,να τρωω τον αμπακο και στο τελος να να πιανω την κοιλια μου κ να λεω την εξης φραση:Ωχ Παναγια μουυυυ!
    XAXAXAXA!!!!
    Να τρως,Μην το φοβάσαι το φαει σημασια εχει τι τρως οxι ποσο τρως!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-04-12 00:15 #13
    Το avatar του χρήστη lonsdale

    Εγγραφή
    14-12-2011
    Περ.
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    319
    Προεπιλογή
    Η διατροφη που σου εδωσε ο διαιτολογος ειναι αθλια και δεν θα σε βοηθησει σε καμια περιπτωση για τον σκοπο που θελεις.Διαβασε το φορουμ και βγαλε μια διατροφη καλη και φαε και λιγο σαβουρα φαε ΠΟΛΥ κρεας,γιατι σε λιγο θα εχεις και προβλημα 64 κιλα με 190 υψος δεν γινεται προσεξε το
    ΟΙ ΜΠΥΡΕΣ ΜΕ ΕΣΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-04-12 19:26 #14
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Γίγαντα, φόρτωσε φαγητό και θερμίδες και στο γυμναστήριο καλό είναι να κάνεις ελεύθερα βάρη, όχι μηχανήματα. Τα ελεύθερα βάρη θα σε δυναμώσουν, στο λέω από πείρα. Είμαι 2.03 και ήμουν 67 κιλά. Έχω παρει 30 κιλά από τότε... Φαγητό ανα 2 με 3 ώρες γιατι με απλά λόγια είσαι εκτόμορφος...!!!
    YOU FEELIN' LUCKY PUNK...???
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-04-12 19:35 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Big Foot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το προγραμμα διατροφης μιας ημερας ειναι:
    7:30-1ποτ. γαλα 2 φετ. ψωμι μελι χυμος πορτοκαλι
    10:00-1 μετριο σταφιδοψωμο
    14:30-2 κουπες φασολακια 2 φετες ψωμι 2 κομματια φετα τυρι σαλατα εποχης με 2 κ γ. ελαιολαδο
    18:30-1 φρουτο
    21:30-2 τοστ, 4 φετες ψωμι 2φ γαλοπουλα 2φ κασερι σαλατα εποχης
    Μετα ελευθερη ωρα εχω καποιο γιαουρτι 2%!Παραλληλα πινω πολυ γαλα κοντα στα 3λιτρα ημερησιως!
    7:30 ή 21:30 πινω σε 500ml βιταμινη C

    Οταν κλεισω 1 μηνα διατροφης,μαλλον θα παρω καποια αμινοξεα μαζι με πρωτεινη...!

    Σχετικα τωρα με το προγραμμα με βαρη πηγα κ ρωτησα τον γυμναστη και μου ειπε πως θα το ακολουθησεις για μικρο χρονικο διαστημα και θα δουμε στην πορεια τι θα αλλαξουμε!
    Αν και δεν ειμαι ειδικος κι εμενα μου φαινονται πολυ λιγα αυτα...εισαι και 2 μετρα!!!συζητησε με το γιατρο σου και πες του οτι ο σκοπος σου ειναι να αυξησεις τη μυικη σου μαζα...για να καταλαβεις εμενα το προγραμμα μου πριν 2 χρονια (στην ηλικια σου σχεδον) που ημουν περιπου 67 κιλα τοτε ηταν

    πρωι-δημητριακα με γαλα και βρωμη εξτρα,2 φετες ψωμι ταχινι με μελι,1 κουλουρι και αμυγδαλα μια χουφτα
    δεκατιανο-1 τοστ και 1 χυμο
    μεσημερι-1 μεριδα φαγητο με στανταρ 25 γραμ πρωτεινης και 40-50 υδατανθρακα
    απογευμα-1 τοστ και 1 smoothie (γιαουρτι,μπανανα χτυπημενο και αραιωμενο με χυμο)<----δοκιμασε το λεει!
    βραδυ-1 μεριδα φαγητο με στανταρ 25 γραμ πρωτεινης και 40-50 υδατανθρακα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία