Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 07-02-10 20:15 #1
    Προεπιλογή Γυμναστικη με λαστιχα
    καλησπέρα και καλως σας βρήκα..
    συγχαρητηρια για την ωραια σας παρέα, ελπιζω να μπορειτε να με βοηθησετε..
    παλιοτερα εκανα κολυμπι (περιπου 10 χρονια ) και γυμναζομουν υπερβολικα..βαρακια, μονοζυγο, καμψεις κτλ..
    χωρις προγραμμα με αποτελεσμα να "καψω" τα χερια μου..επικονδυλιτιδες, παγιδευσεις νευρων)
    σταματησα τη γυμναστικη απογοητευμενος (οτι και αν εκανα πονουσα πολυ) στα 20 μου χρονια..
    τωρα ειμαι 35 και εδω και 2 χρονια κανω αρκετα εντονα ποδηλατο βουνου.
    το προβλημα μου ειναι το στηθος μου που εχει χαλαρωσει πολυ και ειναι αρκετα αντιαισθητικο..(τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω)
    Θα ηθελα να μου πειτε ασκησεις για να γυμνασω τους δελτοειδης μπας και διορθωθει η κατασταση..Λεω λαστιχα γιατι βαρη δε μπορω με τιποτα και δοκιμασα λαστιχα και νομιζω οτι μπορω σε καποιο βαθμο (χωρις να εχω τα χερια μετα μια μερα στον παγο)
    μερα παρα μερα ειναι καλα? δε σηκωνω αλλο τραυματισμο...τι ακριβως ασκησεις να κανω?
    δε ξερω αν εχει σχεση αλλα ειμαι 1,72 και 75 kg...
    Συγνωμη αν σας κουρασα, εδωσα πολλες πληροφοριες για να παρετε μια οσο δυνατον καλυτερη εικονα...σας ευχαριστω προκαταβολικα, καλο απογευμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-02-10 23:07 #2
    Προεπιλογή
    Οι ασκήσεις δελτοειδών γυμνάζουν τους δελτοειδείς όχι το στήθος.
    Προσπάθησε να γυμνάσεις το στήθος σου για αρχή με ελαφριούς αλτήρες, βέβαια αν δεν πιέσεις το σώμα σου διαφορά δεν θα δεις.
    Το λάστιχο δεν κατάλαβα τι είναι, αν μπορείς περιέγραψε τη μορφή της άσκησης
    τώρα για τον τραυματισμό σου μετά από τόσα χρόνια δεν μπορεί κανείς από το φόρουμ να σε πάρει στο λαιμό του
    Μέρα παρά μέρα μην πιέζεις το στήθος, δεν προλαβαίνει να ανναρώσει

    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-10 19:37 #3

    Εγγραφή
    16-12-2009
    Περ.
    Δαφνη
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα και καλως σας βρήκα..
    συγχαρητηρια για την ωραια σας παρέα, ελπιζω να μπορειτε να με βοηθησετε..
    παλιοτερα εκανα κολυμπι (περιπου 10 χρονια ) και γυμναζομουν υπερβολικα..βαρακια, μονοζυγο, καμψεις κτλ..
    χωρις προγραμμα με αποτελεσμα να "καψω" τα χερια μου..επικονδυλιτιδες, παγιδευσεις νευρων)
    σταματησα τη γυμναστικη απογοητευμενος (οτι και αν εκανα πονουσα πολυ) στα 20 μου χρονια..
    τωρα ειμαι 35 και εδω και 2 χρονια κανω αρκετα εντονα ποδηλατο βουνου.
    το προβλημα μου ειναι το στηθος μου που εχει χαλαρωσει πολυ και ειναι αρκετα αντιαισθητικο..(τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω)
    Θα ηθελα να μου πειτε ασκησεις για να γυμνασω τους δελτοειδης μπας και διορθωθει η κατασταση..Λεω λαστιχα γιατι βαρη δε μπορω με τιποτα και δοκιμασα λαστιχα και νομιζω οτι μπορω σε καποιο βαθμο (χωρις να εχω τα χερια μετα μια μερα στον παγο)
    μερα παρα μερα ειναι καλα? δε σηκωνω αλλο τραυματισμο...τι ακριβως ασκησεις να κανω?
    δε ξερω αν εχει σχεση αλλα ειμαι 1,72 και 75 kg...
    Συγνωμη αν σας κουρασα, εδωσα πολλες πληροφοριες για να παρετε μια οσο δυνατον καλυτερη εικονα...σας ευχαριστω προκαταβολικα, καλο απογευμα
    Eγω αν ημουν στη θεση σου 8α επαιρνα μια γνωμη απο ορθοπαιδικο.Η υγεια μας ειναι πανω απ ολα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-02-10 20:37 #4
    Προεπιλογή
    Τα λαστιχα ειναι μια πολυ καλη μεθοδος εκγυμνασης οταν δεν θες να διαθεσεις πολλα χρηματα. Ασκησεις υπαρχουν παρα μα παρα πολλες αρκει να γραψεις στο youtube band workouts, οσο για λαστιχα προτεινω τα bodylastics εχουν αρκετη αντισταση αφου μπορεις να τα προσθεσεις μεταξυ τους, αυτα μπορεις να τα βρεις στο ebay.de. Για απλα λαστιχα me μια αντισταση δεν θα το προτεινα ειναι πεταμενα λεφτα.
    NO PAIN NO GAME
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-07-11 18:03 #5
    Το avatar του χρήστη Mimas88

    Εγγραφή
    09-07-2011
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο klidaras1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα λαστιχα ειναι μια πολυ καλη μεθοδος εκγυμνασης οταν δεν θες να διαθεσεις πολλα χρηματα. Ασκησεις υπαρχουν παρα μα παρα πολλες αρκει να γραψεις στο youtube band workouts, οσο για λαστιχα προτεινω τα bodylastics εχουν αρκετη αντισταση αφου μπορεις να τα προσθεσεις μεταξυ τους, αυτα μπορεις να τα βρεις στο ebay.de. Για απλα λαστιχα me μια αντισταση δεν θα το προτεινα ειναι πεταμενα λεφτα.
    Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω του φίλου απλα θα σου πρότεινα τα bands απο Αμερική ή Αγγλία (bodylastics.com) απο εμπειρία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-07-11 18:13 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα και καλως σας βρήκα..
    συγχαρητηρια για την ωραια σας παρέα, ελπιζω να μπορειτε να με βοηθησετε..
    παλιοτερα εκανα κολυμπι (περιπου 10 χρονια ) και γυμναζομουν υπερβολικα..βαρακια, μονοζυγο, καμψεις κτλ..
    χωρις προγραμμα με αποτελεσμα να "καψω" τα χερια μου..επικονδυλιτιδες, παγιδευσεις νευρων)
    σταματησα τη γυμναστικη απογοητευμενος (οτι και αν εκανα πονουσα πολυ) στα 20 μου χρονια..
    τωρα ειμαι 35 και εδω και 2 χρονια κανω αρκετα εντονα ποδηλατο βουνου.
    το προβλημα μου ειναι το στηθος μου που εχει χαλαρωσει πολυ και ειναι αρκετα αντιαισθητικο..(τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω)
    Θα ηθελα να μου πειτε ασκησεις για να γυμνασω τους δελτοειδης μπας και διορθωθει η κατασταση..Λεω λαστιχα γιατι βαρη δε μπορω με τιποτα και δοκιμασα λαστιχα και νομιζω οτι μπορω σε καποιο βαθμο (χωρις να εχω τα χερια μετα μια μερα στον παγο)
    μερα παρα μερα ειναι καλα? δε σηκωνω αλλο τραυματισμο...τι ακριβως ασκησεις να κανω?
    δε ξερω αν εχει σχεση αλλα ειμαι 1,72 και 75 kg...
    Συγνωμη αν σας κουρασα, εδωσα πολλες πληροφοριες για να παρετε μια οσο δυνατον καλυτερη εικονα...σας ευχαριστω προκαταβολικα, καλο απογευμα
    Ο τραυματισμος πο ειχες στα 20 δηλαδη σου εμεινε μεχρι τα 35??????????
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-11 21:25 #7
    Προεπιλογή
    καλα ρε μαν επαθες τοσο σοβαρτη ζημια?
    make love NO drugs
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-07-11 23:43 #8
    Προεπιλογή
    Άν θέλεις την δική μου γνώμη, καλύτερα να πάς πρώτα σε ορθοπεδικό και μετά σε φυσιοθεραπευτή.Άν δείς οτι είσαι καλύτερα και η κατάσταση της υγείας σου σου το επιτρέπει ξεκίνα με λάστιχα σιγά σιγά να κάνεις κάποιες ασκήσεις.Έπειτα μεταπηδησε σε αλτηρες με λίγα βάρη έτσι ώστε οι μύς σου να προσαρμοστούν ομαλά στις ασκήσεις και τις επαναλήψεις.....Πάνω απ' ολα όμως πρόσεξε την υγεία σου!!!
    περαστικά φίλε και καλως ήρθες!!!

    Υ.Γ Μπορείς να κολυμπήσεις ακόμα? Άν ναι τότε συνέχισε με κολύμπι και με αερόμπικ.
    Απάντηση με παράθεση