Σελίδα 10 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 201
  1. 18-11-11 20:59 #136
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μετα απο ολα αυτα ερχομαι να ρωτησω τι να πρωτοπιστεψω???
    θα σου πω τασσο την γνωμη μου..
    αν ειναι να πεσουν,θα πεσουν..οτι κ αν παρεις.
    οποτε αστο χεστο,κ αν δεν εισαι σιγουρος μην το ρισκαρεις με παρενεργειες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-11-11 22:03 #137
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα σου πω τασσο την γνωμη μου..
    αν ειναι να πεσουν,θα πεσουν..οτι κ αν παρεις.
    οποτε αστο χεστο,κ αν δεν εισαι σιγουρος μην το ρισκαρεις με παρενεργειες..
    +1
    επίσης μην τρομοκρατείτε τον κόσμο με το άγχος,τη λακ,το τζελ κλπ
    το θέμα μαλλί είναι 100% θέμα γονιδίου.
    και εξηγούμαι:ναι μεν το άγχος,η λακ κλπ επιβαρύνουν το μαλλί και ευθύνονται κάποιες φορές για τριχόπτωση, ΟΜΩΣ οι τρίχες αυτές που πέφτουν από αυτούς τους παράγοντες ΞΑΝΑΒΓΑΙΝΟΥΝ.
    αυτές που δεν ξαναβγαίνουν είναι αυτές που και άγχος να μην έχει κάποιος θα πέσουν και δεν πρόκειται να ξαναβγούν επειδή έτσι όρισε το άτιμο το DNA μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-11-11 22:09 #138
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    νομιζω γονιδιακο ειναι και το ασπρισμα των μαλλιων....εγω κοντευω 34 Μαιων και δεν εχω ουτε μια ασπρη τριχα (εχω παρει απ τον πατερα μου κι αλλοι στην ηλικια μου ειναι Νικοπολιδης....
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-11-11 22:21 #139
    Το avatar του χρήστη spartankid

    Εγγραφή
    14-12-2010
    Περ.
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    49
    Προεπιλογή
    Δεν αξίζει κάποιος να μπεί σε θεραπεία με big 3 η οποία περιλαμβάνει Φιναστεριδη κτλπ κερδίζεις κάποια πράγματα αλλά ρισκάρεις παααρα πολλά και έπειτα αν την διακόψεις χάνεις μέσα στους 6 μήνες ότι κέρδισες όλες τις καινούργιες τρίχες αλλά και ότι είχες κρατήσει μέχρι τότε δλδ αν είναι τις μοίρας σου σε 5 χρόνια να είσαι αεροδρόμιο και κάνεις την θεραπεία σε 5 χρόνια θα έχεις πιθανών τα μαλλιά σου ίσως και περισσότερα αλλά αν το διακόψεις στους 6 μήνες θα είσαι στο μηδέν κ θα είσαι όπως θα ήσουν αν δεν είχες κάνει ποτέ την θεραπεία. Στο λέω αυτό έχοντας καλπάζουσα τριχόπτωση από τα 16 μου τώρα είμαι 20 και σε 2-3 χρόνια βλέπω να μην έχω τρίχα, ξέρω ότι είναι δύσκολο έχω περάσει άπειρα διαστήματα αφείνωντας να με πάρει από κάτω αλλά κάποιες φορές πρέπει να αποδεχόμαστε ορισμένα πράγματα από το να ρισκάρουμε σε τέτοιες θεραπείες που μπορεί να χάσεις πάρα πολλά και μπορεί να σου βγάλουν άπειρες παρενέργειες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-11-11 23:16 #140
    Προεπιλογή
    α το ζελε κ ολα τα λυπα δεν επηρεαζουν τοσο το μαλι ειδικα αν δεν μπουν στην ριζα
    β χρειζοναστε ολοι ενα σαμπουαν για τον τυπο μαλιο μας κ ενα ουδετερο σαμπουαν για ουδετερο παρτε Johnson baby
    γ ναι καποια συμπληρωματα βοηθανε
    δ προσοχη στα συνατα φαρμακα υπαρχει περιπτωση τρυχοφιας κ σε αλα σημεια -ανικανοητα στυστης
    +1000 στα οσα ειπε ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ ειπε οσα ηθελα να καλυψω αλα δεν βρηκα τον χρονο πολυ ψαγμενο το post σου φιλε μου.
    ξαναλεω πολυ βασικος παραγοντας ειναι η διατροφη μας κ ο τροπος ζωης +για μενα μεγαλυτερος παραγωντας η ψυχολογια.
    rey τοστιερες ψαλιδι κλπ τα ξεχνας καταστεφουν την τριχα...
    πιστολακι μπορεις να βαζεις αφοβα σε αποσταση 30cm κ οχι σε πολυ δυνατη ταχητητα-θερμοτητα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jojosmj : 18-11-11 στις 23:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-11-11 23:44 #141
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω γονιδιακο ειναι και το ασπρισμα των μαλλιων....εγω κοντευω 34 Μαιων και δεν εχω ουτε μια ασπρη τριχα (εχω παρει απ τον πατερα μου κι αλλοι στην ηλικια μου ειναι Νικοπολιδης....
    κατά βάση σωστό είναι κι αυτό, αν και εδώ μεγάλο ρόλο παίζει και το άγχος δηλαδή η έκκριση αδρεναλίνης ασπρίζει τις τρίχες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-11-11 01:22 #142
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Ναι ρε παιδια οκ. Δεν ειναι ομως γονιδιακο, ειναι ορμονολογικο. Θα μου πεις και ορμονες γονιδιακο θεμα ειναι αλλα δεν υπαρχουν παντα το ιδιο. Οσο μεγαλωνει κανεις του πεφτουν τα επιπεδα καποιων οπως η τεστο και η αυξητικη. Το ιδιο μπορει να συμβαινει και με την διυροτεστοστερονη αφου απο την τεστοστερονη γινεται. Κρατωντας το μαλλι με οποιες θεραπειες φυσικες ή μη για καποιο καιρο δεν θα πεσουν καποια στιγμη τα επιπεδα της ορμονης. Δεν λεω καποιος που εχει πανω απο 500 (ανω οριο) αυτου αντε να του παει στα 400 (λεμε τωρα) αλλα εμενα π.χ που ειναι 295. Δε ξερω. Ισως θελει λιγο παραπανω ψαξιμο απο το να το αποδεχτει κανεις οτι ειναι η μοιρα του. Απ τα 30 και μετα μπορει να κανει εμφυτευση κανεις οποτε αν τα κρατησει καποιος μεχρι τοτε με συμπληρωματα, σαμπουαν και λοιπα (εστω οχι φιναστεριδη αφου ειναι επικινδυνη) μετα κανει και την εμφυτευση και καθαρισε. Βεβαια ολα αυτα θα κοστιζουν μαλλον μια περιουσια οποτε μαλλον δεν αξιζει τον κοπο αλλα οτι μπορεις να τα γλυτωσεις μπορεις ακομα και στο γονιδιο σου να ειναι

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-11-11 01:24 #143
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε παιδια οκ. Δεν ειναι ομως γονιδιακο, ειναι ορμονολογικο. Θα μου πεις και ορμονες γονιδιακο θεμα ειναι αλλα δεν υπαρχουν παντα το ιδιο. Οσο μεγαλωνει κανεις του πεφτουν τα επιπεδα καποιων οπως η τεστο και η αυξητικη. Το ιδιο μπορει να συμβαινει και με την διυροτεστοστερονη αφου απο την τεστοστερονη γινεται. Κρατωντας το μαλλι με οποιες θεραπειες φυσικες ή μη για καποιο καιρο δεν θα πεσουν καποια στιγμη τα επιπεδα της ορμονης. Δεν λεω καποιος που εχει πανω απο 500 (ανω οριο) αυτου αντε να του παει στα 400 (λεμε τωρα) αλλα εμενα π.χ που ειναι 295. Δε ξερω. Ισως θελει λιγο παραπανω ψαξιμο απο το να το αποδεχτει κανεις οτι ειναι η μοιρα του. Απ τα 30 και μετα μπορει να κανει εμφυτευση κανεις οποτε αν τα κρατησει καποιος μεχρι τοτε με συμπληρωματα, σαμπουαν και λοιπα (εστω οχι φιναστεριδη αφου ειναι επικινδυνη) μετα κανει και την εμφυτευση και καθαρισε. Βεβαια ολα αυτα θα κοστιζουν μαλλον μια περιουσια οποτε μαλλον δεν αξιζει τον κοπο αλλα οτι μπορεις να τα γλυτωσεις μπορεις ακομα και στο γονιδιο σου να ειναι
    η εμφυτευση δε πιανει παντα
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-11-11 02:09 #144
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jojosmj Εμφάνιση μηνυμάτων
    α το ζελε κ ολα τα λυπα δεν επηρεαζουν τοσο το μαλι ειδικα αν δεν μπουν στην ριζα
    β χρειζοναστε ολοι ενα σαμπουαν για τον τυπο μαλιο μας κ ενα ουδετερο σαμπουαν για ουδετερο παρτε Johnson baby
    γ ναι καποια συμπληρωματα βοηθανε
    δ προσοχη στα συνατα φαρμακα υπαρχει περιπτωση τρυχοφιας κ σε αλα σημεια -ανικανοητα στυστης
    +1000 στα οσα ειπε ο ΑΡΧΕΛΑΟΣ ειπε οσα ηθελα να καλυψω αλα δεν βρηκα τον χρονο πολυ ψαγμενο το post σου φιλε μου.
    ξαναλεω πολυ βασικος παραγοντας ειναι η διατροφη μας κ ο τροπος ζωης +για μενα μεγαλυτερος παραγωντας η ψυχολογια.
    rey τοστιερες ψαλιδι κλπ τα ξεχνας καταστεφουν την τριχα...
    πιστολακι μπορεις να βαζεις αφοβα σε αποσταση 30cm κ οχι σε πολυ δυνατη ταχητητα-θερμοτητα
    Eπαυξάνω σε αυτά που πρόσθεσες αδερφέ..
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-11-11 02:13 #145
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εμφυτευση δε πιανει παντα
    Σε κάποιους πιάνει σε κάποιους όχι και αυτό εξαρτάται απ το αν έχεις ακόμα αρκετούς ενεργούς θύλακες εναπομείναντες. Πίστεψε με 2 άτομα που γνωρίζω προσωπικά έκαναν εμφύτευση, ο ένας είχε αδειάσει αρκετά απ τους κροταφους οπότε έπιασε καλά η εμφύτευση λόγω αρκετών θυλάκων, ενώ ο γαμπρός μου που είναι λίγο μικρότερος από μένα (30) Τα έχασε σχεδόν όλα στην κυριολεξία και όταν πήγε για εμφύτευση ήταν ήδη αργά.. 2 φορές έσκασε τόσα λεφτά και το μόνο που αποκόμισε ήταν χνούδι.. Τα συμπεράσματα δικά σας..
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-11-11 02:25 #146
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε παιδια οκ. Δεν ειναι ομως γονιδιακο, ειναι ορμονολογικο. Θα μου πεις και ορμονες γονιδιακο θεμα ειναι αλλα δεν υπαρχουν παντα το ιδιο. Οσο μεγαλωνει κανεις του πεφτουν τα επιπεδα καποιων οπως η τεστο και η αυξητικη. Το ιδιο μπορει να συμβαινει και με την διυροτεστοστερονη αφου απο την τεστοστερονη γινεται. Κρατωντας το μαλλι με οποιες θεραπειες φυσικες ή μη για καποιο καιρο δεν θα πεσουν καποια στιγμη τα επιπεδα της ορμονης. Δεν λεω καποιος που εχει πανω απο 500 (ανω οριο) αυτου αντε να του παει στα 400 (λεμε τωρα) αλλα εμενα π.χ που ειναι 295. Δε ξερω. Ισως θελει λιγο παραπανω ψαξιμο απο το να το αποδεχτει κανεις οτι ειναι η μοιρα του. Απ τα 30 και μετα μπορει να κανει εμφυτευση κανεις οποτε αν τα κρατησει καποιος μεχρι τοτε με συμπληρωματα, σαμπουαν και λοιπα (εστω οχι φιναστεριδη αφου ειναι επικινδυνη) μετα κανει και την εμφυτευση και καθαρισε. Βεβαια ολα αυτα θα κοστιζουν μαλλον μια περιουσια οποτε μαλλον δεν αξιζει τον κοπο αλλα οτι μπορεις να τα γλυτωσεις μπορεις ακομα και στο γονιδιο σου να ειναι
    Φίλες Τάσο θα σε πρότεινα ειλικρινά σαν καλός φίλος να κόψεις τα φάρμακα που σε χορήγησαν μιας και αυτά που ανάφερες ΄΄ηδη σε θέμα παρενεργειών ισχύουν και το λένε αποδεδειγμένα και στα αφροδίσια! Απλά θα κάνεις κακό στον εαυτό σου και δεν αξίζει αδερφέ.. Το μόνο που θα σε παρότρυνα να πάρεις ως συμπλήρωμα ξεχωριστά κυστίνη μιας και παίζει καταλυτικό ρόλο για την ενδυνάμωση ρίζας, ένα καλό δυναμωτικό σαμπουάν είτε ρωτώντας κάποιο δερματολόγο είτε βλέποντας ποιό σε "κάθεται" καλύτερα δίχως να προκαλεί κνησμούς κτλ.. Του σούπερ μάρκετ δυστυχώς περιέχουν σε υπερβολικό βαθμό αλκοόλες και διαφόρων είδών χημικά τα οποία μόνο καλό δεν κάνουν. Μπορείς κάλλιστα να πάρεις και μια λοσιόν ενδυνάμωσης όπως DYCRAY ANASTIM ή CHRONOSTIM οι οποίες κάνουν δουλειά αυξάνοντας τον χρόνο ζωής των τριχών και εξυγιαίνοντας το τριχωτό. Έχεις και την πολυβιταμίνα σου και είσαι καλυμένος.. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.. Η επιλογή δική σου..
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-11-11 02:31 #147
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΑΡΧΕΛΑΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλες Τάσο θα σε πρότεινα ειλικρινά σαν καλός φίλος να κόψεις τα φάρμακα που σε χορήγησαν μιας και αυτά που ανάφερες ΄΄ηδη σε θέμα παρενεργειών ισχύουν και το λένε αποδεδειγμένα και στα αφροδίσια! Απλά θα κάνεις κακό στον εαυτό σου και δεν αξίζει αδερφέ.. Το μόνο που θα σε παρότρυνα να πάρεις ως συμπλήρωμα ξεχωριστά κυστίνη μιας και παίζει καταλυτικό ρόλο για την ενδυνάμωση ρίζας, ένα καλό δυναμωτικό σαμπουάν είτε ρωτώντας κάποιο δερματολόγο είτε βλέποντας ποιό σε "κάθεται" καλύτερα δίχως να προκαλεί κνησμούς κτλ.. Του σούπερ μάρκετ δυστυχώς περιέχουν σε υπερβολικό βαθμό αλκοόλες και διαφόρων είδών χημικά τα οποία μόνο καλό δεν κάνουν. Μπορείς κάλλιστα να πάρεις και μια λοσιόν ενδυνάμωσης όπως DYCRAY ANASTIM ή CHRONOSTIM οι οποίες κάνουν δουλειά αυξάνοντας τον χρόνο ζωής των τριχών και εξυγιαίνοντας το τριχωτό. Έχεις και την πολυβιταμίνα σου και είσαι καλυμένος.. Τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.. Η επιλογή δική σου..
    εγω παιρνω εδω και καιρο ψευδαργηρο+τις βιταμινες Β+n-acetyl-cysteine αλλα τιποτα το πεσιμο,πεσιμο
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-11-11 11:23 #148
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΑΡΧΕΛΑΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλες Τάσο θα σε πρότεινα ειλικρινά σαν καλός φίλος να κόψεις τα φάρμακα που σε χορήγησαν μιας και αυτά που ανάφερες ΄΄ηδη σε θέμα παρενεργειών ισχύουν και το λένε αποδεδειγμένα και στα αφροδίσια!
    Σε ποια αναφερεσαι?? Και στην μινοξιδιλη λοσιον?? Φιναστεριδη δε μου χορηγησε ακομα. Μου πε θα μου δωσει αν δεν δουλεψει η λοσιον, το συμπληρωμα και το σαμπουαν, αλλα μετα απ αυτα που ακουσα μαλλον δε θα την παρω. Αυτο το συμπληρωμα που μου εδωσε εχει L-κυστεινη μεσα. Για τη λοσιον ξερεις αν εχει καμια σοβαρη παρενεργεια περα απο την φαγουρα που με πιανει αραια και που?

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-11-11 12:33 #149
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ελμερ Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι αλλοι στην ηλικια μου ειναι Νικοπολιδης..
    Ax αx
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-11-11 04:04 #150
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποια αναφερεσαι?? Και στην μινοξιδιλη λοσιον?? Φιναστεριδη δε μου χορηγησε ακομα. Μου πε θα μου δωσει αν δεν δουλεψει η λοσιον, το συμπληρωμα και το σαμπουαν, αλλα μετα απ αυτα που ακουσα μαλλον δε θα την παρω. Αυτο το συμπληρωμα που μου εδωσε εχει L-κυστεινη μεσα. Για τη λοσιον ξερεις αν εχει καμια σοβαρη παρενεργεια περα απο την φαγουρα που με πιανει αραια και που?
    Καλημέρα αδερφέ. Αναφέρομαι κυρίως σε φιναστεριδη είτε λοσιόν είτε χάπια. Είναι διαβολεμένα επικίνδυνη και από περίπτωση συγγενή μου όπως αναφέρθηκα και πιο πριν!.Απόφυγέ τα φίλε μου! Βέβαια αυτός τα έχασε όλα και στο τέλος έκανε εμφύτευση 2 φορές μάλιστα με μικρό αποτέλεσμα αλλά είπαμε, ανάλογα με την περίσταση και τους ενεργούς εναπομείναντες θύλακες.

    Η L - κυστείνη σε συνδιασμό ενός multi προφίλ βιταμινών (κυρίως ψευδάργυρος, ιώδιο, κάλλιο, μαγνήσιο, ασβέστιο!) δυναμώνουν τις είδη υπάρχουσες ρίζες και τριχωτό. Όσο για την λοσιον με μινοξιδίλη ο ερεθισμός που νιώθεις κάποιες φορές είναι φυσιολογικός αφού προκαλεί υπεραιμία στο τριχωτό (καλύτερη αιμάτωση και κυκλοφορία) η οποία βοηθά στην ανάπτυξη της τρίχας κυρίως.. Όπως αναφέρεται ιατρικά η μινοξιδίλη είναι ισχυρό αντιυπερτασικό φάρμακο δηλαδή χρησιμοποιείται για την αντιμετώπιση της υψηλής πίεσης. Προκαλεί διάταση των αιμοφόρων αγγείων και με το μηχανισμό αυτό στο κεφάλι, βοηθά στην ανάπτυξη των μαλλιών και συμβάλλει στη διατήρηση της ανάπτυξης των μαλλιών που υπάρχουν. Βέβαια κάποιες έρευνες αναφέρουν ότι σε άτομα με αλλεργίες ή σοβαρά προβλήματα σε καρδιά προκαλεί αλλεργικές αντιδράσεις, υπερευαισθησία, εξανθήματα κτλ . Απλά πλέον στα περισσότερα σαμπουάν, λοσιόν κτλ που περιέχουν την ουσία αυτή προσθέτουν και κορτιζόνη για να υπάρχει ισορροπία μεταξύ των δυο και φυσικά γρηγορότερη ανάπτυξη της τρίχας (ισχύει σε στατιστικά). Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει να την χρησιμοποιείς σε κύκλους (3-6μηνών) ή απλά "εποχικά" για συντήρηση και όχι συνεχόμενα επ αόριστον για να μην έχεις αντίθετα αποτελέσματα.Τα θετικά πάντως λειτουργούν αποτελεσματικά στα αρχικά στάδια της αλωπεκίας ή γενικά της αραίωσης.
    Όταν φτάσεις στο σημείο να θέλεις να τα παρατήσεις, είναι η στιγμή που πρέπει να προχωρήσεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία