Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Αποτρίχωση......Τι κανετε?

Ψήφισαν
502. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Τιποτα απολυτως

    125 24,90%
  • Ξυραφι

    137 27,29%
  • Wax ζεστο

    25 4,98%
  • Wax αυτοκολλητες ταινιες (βλεπε veet)

    40 7,97%
  • Laser (για τα high tech ατομα..)

    36 7,17%
  • Αποτριχωτική μηχανή

    38 7,57%
  • Κουρευτική μηχανή

    101 20,12%
Σελίδα 18 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718192028 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 256 έως 270 από 696
  1. 13-01-10 10:50 #256
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο No Cash Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως τα λεει η μπεμπα... δεν περναει πανω απο tattoo ομως σε περιπτωση που εχεις καπου..

    επισης εαν το αποφασισεις... πηγαινε σε καναν γιατρο της προκοπης... οχι σε laserline και τετοια...


    οσο πιο ανοιχτοχρωμο το δερμα σου και σκουροχρωμη η τριχα τοσο καλυτερα αποτελεσματα... μαυροι δεν μπορουν να κανουν και γενικα πολυ σκουροχρωμες επιδερμιδες..

    γι αυτο και ξεκινας νωρις εαν θελεις να προλαβεις το καλοκαιρι... τωρα πρεπει να ξεκινησεις με λιγα λογια εαν θες φετος να το παιξεις κονιορδος στην παραλια
    Ετσι ακριβώς είναι όπως το περιγράφει ο No Cash. Και εγώ σε δερματολόγο πάω για λειζερ. Νιώθω περισσότερη ασφάλεια σε γιατρό. Επίσης να πώ ότι είναι καλό να γίνεται χειμώνα γιατί δεν πρέπει τις μέρες μετά το λειζερ να "βλέπει" ο ήλιος το δέρμα στα σημεία που έγινε η αποτρίχωση. Επίσης μπορεί μια ώρα πριν το λειζερ να βάλει κανείς στο δέρμα του αναισθητική κρέμα και ο πόνος περιορίζεται πάρα πολύ.
    Δοκιμάστε το.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-01-10 11:10 #257
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    εισαι θεα...!


    ενταξει δεν ποναει και τοοοσο πολυ..... αν το συγκρινω με το tattoo...ε μαλλον καμια σχεση... και τελειωνει και γρηγορα....
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-01-10 11:22 #258
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο No Cash Εμφάνιση μηνυμάτων
    εισαι θεα...!


    ενταξει δεν ποναει και τοοοσο πολυ..... αν το συγκρινω με το tattoo...ε μαλλον καμια σχεση... και τελειωνει και γρηγορα....
    Οχι δεν πονάει πολύ. Εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει κρέμα. Μια φίλη μου που πάμε μαζί όμως δεν μπορεί χωρίς κρέμα. Εξαρτάται προφανώς από το πόσο ευαίσθητος είναι στον πόνο ο καθένας.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-01-10 12:28 #259
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    ... και το σημειο που κανεις... αυτο παει στις γυναικες..... χαρας το κουραγιο τους....
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-01-10 13:13 #260
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο No Cash Εμφάνιση μηνυμάτων
    εισαι θεα...!


    ενταξει δεν ποναει και τοοοσο πολυ..... αν το συγκρινω με το tattoo...ε μαλλον καμια σχεση... και τελειωνει και γρηγορα....
    Εντάξει μωρέ πόσο μπορεί να πονέσει κι ένα ταττού και το συγκρίνεις με όλα..

    Α και κάτι άλλο, για αυτούς που κάνουν λέιζερ. Πόσο μπορεί να κοστίζει η κάθε επίσκεψη αν μιλάμε πχ για πλάτη? Γιατί η κολλητή μου έκανε στα πόδια της και τις κοστισε σύνολο 2.500Ε και είναι ανοιχτοχρωμη. Σε γνωστή δερματολόγο της Θεσσανονίκης.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-01-10 00:16 #261
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    δεν ειναι ανυποφορος ο πονος του τατου.... απλα τον χρησιμοποιω ενδικτικα ως μετρο συγκρισης...


    η καθε επισκεψη για πλατη..... γυρω στα 300... οι τιμες φανταζομαι ποικιλουν απο γιατρο σε γιατρο... συνηθως απο τη δευτερη συνεδρια και μετα η τιμη ψιλοπεφτει...
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-01-10 00:19 #262
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    φφφφφφφφ! Πάρα πολλά τα χρήματα. Και μπορεί να χρειαστούν και πάνω από 10 επισκέψεις φαντάζομαι. Πάρα πολλά χρήματα για κάποιον που δεν έχει πραγματικό πρόβλημα.

    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-01-10 09:47 #263
    Προεπιλογή
    Η τιμή Στέλιο εξαρτάται από την ώρα που κάνεις. Σε χρεώνουν με τα λεπτά. Επίσης όσο πιο ανοιχτόχρωμες και λεπτές είναι οι τρίχες τόσες περισσότερες επισκέψεις χρειάζονται.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-01-10 10:19 #264
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τιμή Στέλιο εξαρτάται από την ώρα που κάνεις. Σε χρεώνουν με τα λεπτά. Επίσης όσο πιο ανοιχτόχρωμες και λεπτές είναι οι τρίχες τόσες περισσότερες επισκέψεις χρειάζονται.
    Αλήθεια? Το αντίθετο είχα στο μυαλό μου. Όπως και να 'χει, δε μου χρειάζεται, δε σκεφτομαι καν το λειζερ, ρώτησα για να 'χω μια ιδέα.

    Σας ευχαριστώ και πάλι
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-01-10 19:34 #265
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    θα ξαναπώ κάτι που το έγραψα σε προηγούμενα πόστ σε αυτο το τόπικ , κοροιδεύαμε τις γυναίκες και τωρα τα λουζόμαστε και μείς και ασχολούμαστε με τρίχες και τωρα που αν συνηθίσουν στο άτριχο και βελούδινο δερμα αντε να τρεχουμε και για λέιζερ γιατι παλια αν δεν είχαμε αγωνες ντρεπόμασταν να είμαστε σπανομαρίες αν και εγω μιλάω εκ του ασφαλούς γιατι ποτε δεν είχα πυκνο τρίχωμα αλλα αργότερα απο το ξύρισμα απέχτησα , αλλα όταν συντρέχει λόγος αγώνες η μια φωτογραφηση δεν λέει να πας με την προβια αλλα και να τρεχουμε και σε ινστιτούτα πάει πολύ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-01-10 21:43 #266
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ξαναπώ κάτι που το έγραψα σε προηγούμενα πόστ σε αυτο το τόπικ , κοροιδεύαμε τις γυναίκες και τωρα τα λουζόμαστε και μείς και ασχολούμαστε με τρίχες και τωρα που αν συνηθίσουν στο άτριχο και βελούδινο δερμα αντε να τρεχουμε και για λέιζερ γιατι παλια αν δεν είχαμε αγωνες ντρεπόμασταν να είμαστε σπανομαρίες αν και εγω μιλάω εκ του ασφαλούς γιατι ποτε δεν είχα πυκνο τρίχωμα αλλα αργότερα απο το ξύρισμα απέχτησα , αλλα όταν συντρέχει λόγος αγώνες η μια φωτογραφηση δεν λέει να πας με την προβια αλλα και να τρεχουμε και σε ινστιτούτα πάει πολύ



    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-02-10 16:04 #267
    Προεπιλογή
    δεν αποτριχωνομαι..αφου ετσι κ αλιως δεν ειμαι τριχας..μονο κουρεματακι στη μασχαλη και πιο χαμηλα,πιο χαμηλα,πιο χαμηλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-03-10 23:40 #268
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλαγη φυλου.
    Αλλος χρειάζεται νομίζω αλλαγη φύλου ! Μήπως εισαι σε περιοδο ? ( και δεν ενοω κρεατινης )
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-03-10 14:37 #269
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Ηλεκτρόλυση>>>laser
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-03-10 15:20 #270
    Προεπιλογή
    Να πω κι εγώ την εμπειρία μου ως γυναίκα έχοντας δοκιμάσει τα πάντα. (εκτός από τη μέθοδο της κλωστής).

    Ξυρισμα
    (απαράδεκτο οι τρίχες γουρουνιάζουν σε χρόνο dt.
    Κερί (καλό αποτέλεσμα παρότι καμιά φορά οι τρίχες γυρίζουν μέσα)
    Χαλάουα (πολύ καλό αποτέλεσμα αλλα θέλει γνώση στην τεχνική για να μην παιδευεσαι μια ώρα, και αν αφορά πλάτη σίγουρα θέλεις κάποιον να στην κάνει. Το δέρμα πιο απαλό απο το κερί και οι τρίχες σπανίως εως ποτέ δεν γύρισαν μέσα)
    Ηλεκτρόλυση (να χα με να λέγαμε.... Πολύς χρόνος αποκλέιονται μεγάλες επιφάνειες. αποτελέσματα μέτρια σε εμένα τουλάχιστον, την σταμάτησα γιατί μου δημιούργησε φλέγμονή και έτρεχα)
    Μηχανή κουρέματος (τη χρειάστηκα μόνο για το λεϊζερ, στις γυναίκες δεν έχει εφαρμογή πιστευω)
    Μηχανή αποτρίχωσης. Λίγος πόνος αλλά ευχάριστος (εντάξει αυτό εξαρτάται απο τον άνθρωπο κιολάς) την χρησιμοποιώ μέχρι και σήμερα για τα πόδια μέχρι να τελειώσω το μπικίνι ώστε να κάνω κι εκεί λείζερ.
    Λείζερ Είμαι ευχαριστημένη, οι τρίχες είναι πλέον αδύναμες και πολύ λεπτές σαν χνούδι. Ανάλογα με την περιοχή ο πόνος υπάρχει. Το μπικίνι πάντως πονάειιιιιι οτι κι αν λένε. Όταν φευγω σχεδόν δεν μπορώ να περπατήσω ίσια. Το αποτελεσμα όμως ανταμοίβει. Τα λεφτα είναι σχετικά. Μου έχουν ζητήσει στο σύνολο 450 ευρώ την επίσκεψη για τις περιοχές που κάνω. Έχω καταλήξει σε ένα δερματολογικό ιατρείο που μου παίρνει 110-120 για όλα. Αυτό που θα ήθελα να σημειώσω είναι το εξής. Το λείζερ δεν έχει αποτέλεσμα σε όλους. Ακόμα και 2 πανομοιότυποι τύποι δέρματος μπορεί να έχουν διαφορετικές αντιδράσεις. Το σίγουρο όμως είναι πως ακόμη και αν δεν καταφέρει κάποιος να απαλαγεί οριστικά, μπορεί να το χρησιμοποιεί σαν μέθοδο αποτρίχωσης καθώς μπορεί να χαρίσει και 2 - 2μιση μήνες ελευθερίας (σημαντικό για το καλοκαίρι) μετά από τις αρχικές επισκέψεις.

    Α ξέχασα να πω πως υπάρχει και το τσιμπιδάκι.... αλλά οκ υπάρχει και το μαρτύριο της σταγόνας οπότε δεν αναφέρομαι περαιτέρω.
    Ζητώ συγνώμη για το μεγάλο ποστ.

    edit: για να είμαι και πιο σωστή (μην πάρει κανείς μηχανή αποτρίχωσης και την πατήσει) Με τις μηχανές αποτρίχωσης υπάρχει ο κίνδυνος να γυρίσουν οι τρίχες μέσα και αποτέλεσμα θυλακίτιδες κτλ (σε παλιά μου εμπειρία) και καλά ξεμπερδέματα. Αυτό μπορεί πολύ ευκολα να αποφευχθεί εαν γίνει μια επάληψη με οινόπνευμα στην περιοχή της αποτρίχωσης καθώς και σωστό καθάρισμα της μηχανής (στο σημείο που έρχεται σε επαφή με το δέρμα). Είναι και το βολικό της υπόθεσης γιατί μπορείς το καλοκαίρι να την έχεις μαζί σου στης διακοπές, γιατί κεριά χαλάουα κτλ απο τη ζέστη δεν έχουν σωστή συμπεριφορά και δυσκολευουν το έργο. Αυτά είπα να το μεγαλώσω λίγο ακόμα χιχι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bigmama : 20-03-10 στις 23:19
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 18 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718192028 ... ΤελευταίαΤελευταία