Σελίδα 13 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 195 από 569
  1. 27-12-11 14:24 #181
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mantus3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο για τον αγώνα σου, συνέχισε δυναμικά, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με τον καιρό θα στρώσουν όλα…
    Xαίρομαι ...και ευχαριστώ!

    Και εγω παλια ετσι νομιζα..
    Αλλα τελικα μαλλον δεν ειναι γυναικομαστια
    Οταν φαινεται ετσι χαλαρο το βυζι και μεγαλη η ρογα -ισως αυτο δημιουργει μια ψευδαισθηση
    Ωραία ευχαριστώ,εύχομαι να είναι έτσι
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-12-11 14:36 #182
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιάννηςς Εμφάνιση μηνυμάτων
    30 συνεχόμενα νομίζω δεν αντέχω! Πρέπει να κάνω 2 φορές την βδομάδα 150-180 push ups. Αν τα κάνω σε 15άρια σετ;Και απορώ κιόλας γιατί δεν μπορώ...την βδομάδα 12 ώρες γυμναστήριο κάνω!Από αυτές τις 4 βάρη.Βέβαια μετά το καλοκαίρι ξεκίνησα να ασχολούμε ουσιαστικά,και τα 12ωρα τα κάνω εδώ και κανά μήνα!Τι να πώ...σιγά σιγά λογικά θα βελτιώνομαι!

    Και 15 καλά είναι αλλά κάνεις πολλή ώρα γυμναστήριο. 4 ώρες γυμναστική με βάρη είναι υπεραρκετές για το επίπεδό σου, οτιδήποτε που πάει παραπάνω θα σε εξουθενώσει. Θα μπορούσες να κάνεις πολλή λιγότερη ώρα γυμναστική.Αυτά με την προυπόθεση ότι δεν κωλοβαράς όταν γυμνάζεσαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-12-11 15:03 #183
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και 15 καλά είναι αλλά κάνεις πολλή ώρα γυμναστήριο. 4 ώρες γυμναστική με βάρη είναι υπεραρκετές για το επίπεδό σου, οτιδήποτε που πάει παραπάνω θα σε εξουθενώσει. Θα μπορούσες να κάνεις πολλή λιγότερη ώρα γυμναστική.Αυτά με την προυπόθεση ότι δεν κωλοβαράς όταν γυμνάζεσαι.
    Όχι πραγματικά δεν κωλοβαράω...προσπαθώ σε όλα να τα κάνω σωστά και να βελτιώνομαι.Αν κωλοβαρέσω λίγο θα είναι στο κικ μπόξινγκ καμιά φορά γιατί μας βάζει καμιά φορά με αρχάριους και δεν μπορείς να παίξεις πιο δυνατά .Κάνω τόσες ώρες γιατί είναι όλα ωραία ! Και το κικ και το body combat επειδή ασχολούνται με πολεμικές τέχνες μ' αρέσουν απίστευτα!Ευχαριστώ!

    Υ.Γ
    Ωραίο blog!! (metavolismos.com)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιάννηςς : 27-12-11 στις 15:05
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-12-11 17:07 #184
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Και κάτι άλλο.Γενικά είμαι λίγο χαμένος...θέλω να αρχήσω όγκο αλλά κάθε φορά που αρχίζω να ψάχνομαι είναι τόσες πολλές οι πληροφορίες και γνικά αυτά που πρέπει να κάνεις που χάνομαι...και υπάρχουν και μερικά που για μένα είναι αδύνατα!Ας πούμε: Έκανα πρόχειρη λιπομέτρηση με υπολογισμούς,και μου έβγαλε οτι έχω 19,χ % λίπος.Άρα,για να μειώσω λίπος που θέλω πρέπει να χάσω κιλά!Πόσα όμως ακόμα;Σε όποιον λέω οτι θέλω να χάσω κιλά πέφτει να με φάει...Επίσης,θέλω να κάνω όγκο,αλλά νομίζω οτι το πρόγραμμα που κάνω δεν ευνοεί την ανάπτυξη των μυών,αλλά την γράμμωσή τους(για το body pump λεω),και επιπλέον,διάβασα οτι για να κάνεις όγκο πρέπει να αυξήσεις κατά πολύ τις θερμίδες,αλλά εγώ παχαίνω πολύ εύκολα!!Θα αρχίσω πάλι να γίνομαι γουρουνάκι ενώ ταυτόχρωνα θέλω να χάσω λίπος και να αυξήσω μυϊκότητα;....Δεν συμβαδίζουν!Πως θα αρχίσω και τι θα κάνω;Έχω μπερδευτεί!Στο body pump,κάνουμε κυκλικό πρόγραμμα με πολλές(πολλές όμως) επαναλήψεις...και προσπαθώ να βάζω όσα περισσότερα κιλά αντέχω!Μ' αυτό όμως κάνω όγκο;Όσο για την διατροφή,προσπαθώ να έχω κάθε μέρα πρωτεϊνη αλλά δεν είναι όλα τα γεύματα μου με πρωτεϊνη,μετά το μεσημεριανό δεν τρώω τίποτα εκτός απο φρούτα η γάλα με βρώμη...Ξέρω οτι είναι λάθος αλλά ξέρω οτι αν αρχήσω να τρώω πιο πολύ θα αρχήσω να βάζω κιλά!Εκτός αν αρχήσω να τρώω ποιο ποιοτικά και να μοιράσω καλύτερα τις θερμίδες ανά ημέρα...και αν γίνει αυτό,τι πως και πότε πρέπει να τρώω;Με το πρόγραμμα που κάνω τώρα τι θα καταφέρω;Απλά γράμμωση;Αλλά για γράμμωση πρέπει να χάσω και κιλά!Με λίγα λόγια........ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΩ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-12-11 17:48 #185
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    @Γιάννηςς

    αν όντος είσαι 19% στα έξι κιλά κάτω απο το ύψος σου νομίζω οτι χρειάζεσαι μια skinny fat διατροφή . θα μπορούσες να φτιάξεις μια διατροφή στις θερμίδες συντήρησης με σωστά μάκρος (πρωτεΐνη/υδ/λυπ) για τις ανάγκες σου και μένοντας στα ίδια κιλά να κάνεις αντικατάσταση λίπους χτίζοντας μυς. (αυτό παίρνει πολύ χρόνο βέβαια).

    και προς θεού ξεκόλλα! αν φας σωστά δεν θα πάρεις κιλά!! το έκανα και εγώ και αν το συνέχιζα θα κατέληγα skinny fat αλλα ευτυχώς χάρη στο φορουμ και τα παιδιά που με βοήθησαν ξύπνησα γρήγορα και το απέφυγα.

    αυτά απο εμένα , περισσότερα θα σου πουν οι πιο έμπειροι.
    καλή συνέχεια
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-12-11 18:06 #186

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιάννηςς Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι άλλο.Γενικά είμαι λίγο χαμένος...θέλω να αρχήσω όγκο αλλά κάθε φορά που αρχίζω να ψάχνομαι είναι τόσες πολλές οι πληροφορίες και γνικά αυτά που πρέπει να κάνεις που χάνομαι...και υπάρχουν και μερικά που για μένα είναι αδύνατα!Ας πούμε: Έκανα πρόχειρη λιπομέτρηση με υπολογισμούς,και μου έβγαλε οτι έχω 19,χ % λίπος.Άρα,για να μειώσω λίπος που θέλω πρέπει να χάσω κιλά!Πόσα όμως ακόμα;Σε όποιον λέω οτι θέλω να χάσω κιλά πέφτει να με φάει...Επίσης,θέλω να κάνω όγκο,αλλά νομίζω οτι το πρόγραμμα που κάνω δεν ευνοεί την ανάπτυξη των μυών,αλλά την γράμμωσή τους(για το body pump λεω),και επιπλέον,διάβασα οτι για να κάνεις όγκο πρέπει να αυξήσεις κατά πολύ τις θερμίδες,αλλά εγώ παχαίνω πολύ εύκολα!!Θα αρχίσω πάλι να γίνομαι γουρουνάκι ενώ ταυτόχρωνα θέλω να χάσω λίπος και να αυξήσω μυϊκότητα;....Δεν συμβαδίζουν!Πως θα αρχίσω και τι θα κάνω;Έχω μπερδευτεί!Στο body pump,κάνουμε κυκλικό πρόγραμμα με πολλές(πολλές όμως) επαναλήψεις...και προσπαθώ να βάζω όσα περισσότερα κιλά αντέχω!Μ' αυτό όμως κάνω όγκο;Όσο για την διατροφή,προσπαθώ να έχω κάθε μέρα πρωτεϊνη αλλά δεν είναι όλα τα γεύματα μου με πρωτεϊνη,μετά το μεσημεριανό δεν τρώω τίποτα εκτός απο φρούτα η γάλα με βρώμη...Ξέρω οτι είναι λάθος αλλά ξέρω οτι αν αρχήσω να τρώω πιο πολύ θα αρχήσω να βάζω κιλά!Εκτός αν αρχήσω να τρώω ποιο ποιοτικά και να μοιράσω καλύτερα τις θερμίδες ανά ημέρα...και αν γίνει αυτό,τι πως και πότε πρέπει να τρώω;Με το πρόγραμμα που κάνω τώρα τι θα καταφέρω;Απλά γράμμωση;Αλλά για γράμμωση πρέπει να χάσω και κιλά!Με λίγα λόγια........ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΩ
    Ενα μεγαλο μπραβο για τα κιλα που καταφερες να χασεις!

    Αν και βγαινουμε εκτος θεματος.
    Εισαι πολυ μικρος για να κατσεις και να μετρας και το γραμμαριο.
    Απλα να τρως καθαρα (οχι πολλα τηγανητα, οχι πολλα γλυκα και φαγητα απεξω. Δε σου λεω να τα κοψεις τελειως, απλα να τα περιορισεις λιγο), να κανεις την προπονηση σου και ολα τα αλλα θα ερθουν, δε χρειαζονται υπερβολες απο τετοια ηλικια.
    Αν παρ'ολα αυτα θες να κανεις κατι, υπολογισε θερμιδες συντηρησης και να κοιταξεις να μη τις ξεπερνας.
    Που και παλι, στα 15 μου φαινεται υπερβολη..

    Απο τις φωτογραφιες παντως δε μου φαινεται να εχεις προβλημα, λιπος σε συνδιασμο με λιγο χαλαρωμενο δερμα μου κανει, θα στρωσει με τον καιρο! (Που να δεις και μενα σε τι κατασταση ειμαι με το χαλαρωμενο δερμα στο στηθος.. )
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-12-11 20:21 #187
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Γιάννηςς

    αν όντος είσαι 19% στα έξι κιλά κάτω απο το ύψος σου νομίζω οτι χρειάζεσαι μια skinny fat διατροφή . θα μπορούσες να φτιάξεις μια διατροφή στις θερμίδες συντήρησης με σωστά μάκρος (πρωτεΐνη/υδ/λυπ) για τις ανάγκες σου και μένοντας στα ίδια κιλά να κάνεις αντικατάσταση λίπους χτίζοντας μυς. (αυτό παίρνει πολύ χρόνο βέβαια).

    και προς θεού ξεκόλλα! αν φας σωστά δεν θα πάρεις κιλά!! το έκανα και εγώ και αν το συνέχιζα θα κατέληγα skinny fat αλλα ευτυχώς χάρη στο φορουμ και τα παιδιά που με βοήθησαν ξύπνησα γρήγορα και το απέφυγα.

    αυτά απο εμένα , περισσότερα θα σου πουν οι πιο έμπειροι.
    καλή συνέχεια
    Βασικά τώρα τα χριστούγεννα μπορεί να πήγα και 70... 19% περίπου μου εβγαλε με κάτι υπολογισμούς που μετράς περίμετρο μέσης,περίμετρο λαιμού και ύψος.Κανονική λιπομέτρηση δεν έχω κάνει...Tι ακριβώς είναι το skinny fat??
    Eυχαριστώ!!

    Ενα μεγαλο μπραβο για τα κιλα που καταφερες να χασεις!

    Αν και βγαινουμε εκτος θεματος.
    Εισαι πολυ μικρος για να κατσεις και να μετρας και το γραμμαριο.
    Απλα να τρως καθαρα (οχι πολλα τηγανητα, οχι πολλα γλυκα και φαγητα απεξω. Δε σου λεω να τα κοψεις τελειως, απλα να τα περιορισεις λιγο), να κανεις την προπονηση σου και ολα τα αλλα θα ερθουν, δε χρειαζονται υπερβολες απο τετοια ηλικια.
    Αν παρ'ολα αυτα θες να κανεις κατι, υπολογισε θερμιδες συντηρησης και να κοιταξεις να μη τις ξεπερνας.
    Που και παλι, στα 15 μου φαινεται υπερβολη..

    Απο τις φωτογραφιες παντως δε μου φαινεται να εχεις προβλημα, λιπος σε συνδιασμο με λιγο χαλαρωμενο δερμα μου κανει, θα στρωσει με τον καιρο! (Που να δεις και μενα σε τι κατασταση ειμαι με το χαλαρωμενο δερμα στο στηθος.. )

    Bασικά να συνεχίσω έτσι όσον αφορά τη γυμναστική;Και ας μην είναι όγκου;Και με την διατροφή,ουσιαστικά να τρώω υγειηνα με μπολικες πρωτεϊνες,καλούς υδατανθρακες(βρωμη,μαυρο ρυζι,ολικης αλεσεως κτλ),και καλα λιπη(ψαρι,ελαιολαδο,ξυροι καρποι) και να αποφευγω τηγανητα,γλυκα και γενικα σαβουρα.Βέβαια όλα αυτά χωρίς να ξεπερνάω θερμίδες συντήρησης...αλλά ρε παιδιά,οι θερμίδες συντήρησης θα μου βγαίνουν πολύ υψηλές με 12 ώρες τη βδομαδα...εγώ δεν πρέπει να τρώω λίγες θερμίδες παρακάτ απ της συντήρησης για να χάνω κιόλας σιγά σιγά λίπος ενώ θα ανεβάζω μυϊκότητα;; Ευχαριστώ και πάλι!!
    Σε νιώθω!! Πιάνεις και εσύ αυτά τα γρομπαλάκια σε περιοχές με συσσορευμένο λίπος;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-12-11 21:04 #188
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιάννηςς Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά τώρα τα χριστούγεννα μπορεί να πήγα και 70... 19% περίπου μου εβγαλε με κάτι υπολογισμούς που μετράς περίμετρο μέσης,περίμετρο λαιμού και ύψος.Κανονική λιπομέτρηση δεν έχω κάνει...Tι ακριβώς είναι το skinny fat??
    Eυχαριστώ!!
    δεν ξέρω πόσο αποκλεισμό έχει η μέθοδος που χρησιμοποίησες για λιπομέτριση , καλύτερα να κάνεις μια κανονική αν μπορέσεις αν και δεν το βρίσκω απαραίτητο αυτη την στιγμή.

    skinny fat είναι οτι λέει η λέξη , αδύνατος στα κιλά αλλά με αρκετό παραπανίσιο του φυσιολογικού λίπος. Ας πούμε για παράδειγμα ένας μέσος άντρας στα κιλά του ύψους του έχει ιδανικό bodyfat 15% και μια γυναίκα 20-26% . Όταν είσαι 19% στα 6 κιλά κάτω του βάρους σύμφωνα με το ύψος σου σημαίνει οτι έχεις αρκετό παραπάνω λίπος απο το ιδανικό(fat) αλλα είσαι αδύνατος (skinny) = skinny fat.


    Αυτό που σου χρειάζεται ΔΕΝ είναι να χάσεις κιλά αλλά λίπος. Να μαζέψεις την χαλάρωση και να βάλεις μερικά μυικά κιλά.

    *Τα μυικά κιλά αυξάνουν τον μεταβολισμό σου (όταν κουβαλάς 10kg μυς καις παραπάνω θερμίδες μέσα στην ημέρα , ενώ με 10kg περισσευούμενο λίπος κουβαλάς 10kg σκουπίδια)

    οπότε μυς = άνοδος μεταβολισμού - > μεταβολισμός = καύσεις.

    Οπότε η συμβουλή μου είναι.
    1. τρώγε καλά (θερμίδες συντήρησης ) και σωστά (σωστές τροφές ). Αν δεν τρως ρίχνεις τον μεταβολισμό σου και καις λιγότερο και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χάνεις και μυς.! (δηλαδή και δεν τρως και αντίθετα αποτελέσματα έχεις).

    2. Μην αγχώνεσαι , είσαι μικρός ακόμα ... και μάλιστα στην ηλικία σου μπορείς να βάλεις και εύκολα μυς . Αν το κάνεις σωστά θα τρίβεις τα μάτια σου και θα γουστάρεις τρελά με το αποτέλεσμα.

    τα παραπάνω νούμερα είναι ενδεικτικά για να σου δώσω να καταλάβεις. Αν έκανα κάποιο λάθος παρακαλώ οι πιο έμπειροι να με διορθώσουν. (Μην τρέχτε να με βάλετε στις κορυφαίες ατάκες , ακόμα μαθαίνω ).

    συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου και το μέχρι τώρα αποτέλεσμα και καλή συνέχεια .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 27-12-11 στις 21:07
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-12-11 22:44 #189

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιάννηςς Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bασικά να συνεχίσω έτσι όσον αφορά τη γυμναστική;Και ας μην είναι όγκου;Και με την διατροφή,ουσιαστικά να τρώω υγειηνα με μπολικες πρωτεϊνες,καλούς υδατανθρακες(βρωμη,μαυρο ρυζι,ολικης αλεσεως κτλ),και καλα λιπη(ψαρι,ελαιολαδο,ξυροι καρποι) και να αποφευγω τηγανητα,γλυκα και γενικα σαβουρα.Βέβαια όλα αυτά χωρίς να ξεπερνάω θερμίδες συντήρησης...αλλά ρε παιδιά,οι θερμίδες συντήρησης θα μου βγαίνουν πολύ υψηλές με 12 ώρες τη βδομαδα...εγώ δεν πρέπει να τρώω λίγες θερμίδες παρακάτ απ της συντήρησης για να χάνω κιόλας σιγά σιγά λίπος ενώ θα ανεβάζω μυϊκότητα;; Ευχαριστώ και πάλι!!
    Σε νιώθω!! Πιάνεις και εσύ αυτά τα γρομπαλάκια σε περιοχές με συσσορευμένο λίπος;;
    Δεν υπαρχει διαφορα στη γυμναστικη για ογκο/γραμμωση, η διαφορα σε αυτα τα δυο ειναι στη διατροφη και μονο. Η προπονηση ειναι η ιδια (αντε ας πουμε λιγο λιγοτερο αεροβιο οταν κανεις ογκο..).
    Κατα τη γνωμη μου μην μπλεξεις καν με θερμιδες, απλα φαε σωστα.
    Στην αρχη, οταν εισαι σχετικα αγυμναστος, βαζεις μυς πολυ ευκολα ακομα και αν τρως λιγοτερες θερμιδες, μειωνωντας και το λιπος ταυτοχρονα. Γι'αυτο μην αγχνωνεσαι. Αυτο με τις θερμιδες το ξανακοιτας μετα απο 2-3 χρονια.
    Γενικα μη βιαζεσαι, θελει πολυ υπομονη.

    Υ.Γ. Τι γρομπαλακια.. Ζελε πιανω στην κοιλια μου εγω! (ε και λιγο στο στηθος απο τη χαλαρωση). Αλλα εχω χασει παραπανω κιλα (49). Βεβαια θα το στρωσω και αυτο που θα παει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-12-11 00:28 #190
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Ρε παιδιά πραγματικά σας ύπερευχαριστώ!Συζήτησα με τον δάσκαλό μου στο κικ και μου είπε ακριβώς τα ίδια!!Να συνχίσω το κυκλικό πρόγραμμα που κάνω με τα βάρη(το κάνει και ο ίδιος και μου είπε οτι είναι καλό),να τρώω υγειηνά και σιγά σιγά θα ανεβάζω μυϊκότητα και μετά το λίπςο σιγά σιγά θα φεύγει μόνο του λόγο του μεταβοσλισμού εξ ετείας των μυών όπως μου είπες και εσυ!!!άρα ουσιαστικά θα φτιάξω την διατροφή μου,θα βάλω(τα έβαλα από σήμερα) ασπράδια αυγού στο τηγάνι χωρίς λάδι(μούρλια είναι!!!) για πρωτεϊνη μετά την προπόνηση(μέχει στιγμής έτρωγα φρούτα),λίγους υδατάνθρακες πριν την προπόνηση για ενέργεια,το μεσημέρι πρωτεϊνη και υδατάνθρακες χαμηλου γλυκαιμικου δείκτη(ρύζια ολικης αλέσεως καρότα κτλ λαχανικα μαρουλια κτλ) και το πρωϊ βρώμη με γάλα ή γιαούρτι καμιά μπανανίτσα κανά μανταρινάκι και πού και πού (σπάνια) καμιά σαβούρα η κανά γλυκό για να ηδονίζομαι().Κάπως έτσι πρέπει να είναι το πλάνο διατροφής;;;Στο γυμναστήριο στα βάρη θα προσπαθήσω όσο μπορώ κάθε φορά να γίνομαι καλύτερος,αερόβιο ήδη έχω πολύ καλές αντοχές απο τα 70λεπτα διάδρομο που έκανα...οπότε ουσιαστικά δεν θα κάνω ούτε γράμμωση ούτε όγκο...απλά θα κάνω βάρυ θα κάνω την διατροφή που προείπα θα κάνω και αερόβιο και θα φτιάξει το σώμα μου σιγά σιγά...και μετά ανάλογα τα αποτελέσματα φτιάχνω διατροφή (γιατί όπως μου είπατε η διατροφή και οχι τα βάρη μετράνε στον όγκο) οπότε θα φτάσω εκεί που θέλω!Ρε παιδιά καλά τα λέω;Πολύ απλά φαίνονται τώρα αν είναι έτσι!Γιατί διάβαζα για κάτι σκουπ γουεϊ κάτι ινσουλίνες και κάτι παράξενα και μπερδευόμουν!Στα παραπάνω πρέπει να διορθώσω ή να προσθέσω κάτι;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-12-11 00:37 #191
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Μήπως πρέπει και το πρωϊ να παίρν πρωτεϊνες απο κρέας;Γιατί εγώ θα παίρνω μόνο απο γάλα/γιαούρτι...
    Και κάτι άλλο το βράδυ μετά την προπόνηση η ασπράδια με λαχανικά,ή τόνο σε νερό με μαρούλι και ντομάτα...κάπως έτσι;
    Και για μεσημεριανό,ότι έχουμε σπίτι,απλώς να προσέχω να τρώω τα πιο υγειηνά: Πρωτεϊνη χωρίς τα λίπη,υδατάνθρακες καλούς(παξιμάδι ολικης αλεσεως αντι για ψωμι),ρύζι καμια πατάτα στο φούρνο με κοτόπουλο..και λαχανικα!
    Ουσιαστικά 4 γευματα την ημέρα,άντε 5 αν παίρνω και κανά φρούτο στο σχολείο (ναι το έχω κάνει..πρώτη λυκείου με το μηλαράκι στο διάλλειμα! )
    Για τα βάρη να σας πώ οτι ήδη βλέπω διαφορά!...μικρή βέβαια!Και τώρα που θα φτιάξω και διατροφή ελπίζω ακόμα καλύτερα...
    Μέχρι στιγμής η διατροφή μου ήταν άθλια...πρωϊ γάλα με κανά μπισκότο η τπτ σαβούρα,(άντε βρώμη άμα με έπιανε καμιά μέρα το αθλητικό),μεσημέρι ότι είχαμε με ψωμί,και μετά φρούτα μέχρι το επόμενο πρωϊ...Γενικά πως με βλέπεται με την διατροφή καλά τα σχεδιάζω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-12-11 00:46 #192
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    !!Έβγαλα τις θερμίδες συντήρης που μου αντιστοιχούν,και μου έβγαλε 3.416 θερμίδες ημερισίως με συντελεστή άσκησης 1.9(έβαλα το χαμηλότερο δυνατό από την έντονη μιας και κάνω 12 ώρες τη βδομάδα).Μήπως να χαμηλώσω το συντελεστή;Βασικά και τώρα νομίζω τόσες παίρνω...παραπάνω κιόλας γιατί ας πούμε χθές έκανα πρωϊνό 3000 θερμιδών(καταραμένα μελομακάρονα) και την υπόλοιπη μέρα πείνα(έφαγα λίγο ρύζι με λίγο στήθος κοτόπουλο και 2 μανταρίνια μέχρι το βράδυ)...οπότε λογικό μου φένεται να είναι τόσες οι θερμίδες συντήρησης...Βασικά θα δοκιμάσω για αρχή τόσες περίπου,και βλέπω,αν παίρνω μειώνω λίγο μέχρι να το σταθεροποιήσω!
    Kαι μία τελευταία ερώτηση: Δεν ισχύει οτι αν θέλω όγκο πρέπει να κάνω λίγες επαναλήψεις με πολλά κιλά ενώ για γράμμωση λίγα κιλά με πολλές επαναλήψεις;...εμείς στο body pump κάνουμε το 2ο.Λίγα κιλά πολλές πολλές! επαναλήψεις!Δικέφαλα σήμερα δεν άνοιγαν τα χέρια απ το κάψιμο!!

    Υ.Γ. Τι γρομπαλακια.. Ζελε πιανω στην κοιλια μου εγω! (ε και λιγο στο στηθος απο τη χαλαρωση). Αλλα εχω χασει παραπανω κιλα (49). Βεβαια θα το στρωσω και αυτο που θα παει!
    Eκεί που έχω χαλαρό δέρμα,αν πιέσω σαν να ψιλαφίζω πιάνω παντού σαν ζυμαράκι,γρομπαλάκια...σαν σβολιασμένο ζυμαράκι!Σαν λιποσακούλες!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιάννηςς : 28-12-11 στις 00:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-12-11 19:25 #193

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιάννηςς Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eκεί που έχω χαλαρό δέρμα,αν πιέσω σαν να ψιλαφίζω πιάνω παντού σαν ζυμαράκι,γρομπαλάκια...σαν σβολιασμένο ζυμαράκι!Σαν λιποσακούλες!
    Ναι κατι τετοιο εχω και γω, αλλα λογω της μεγαλης απωλειας βαρους το εχω και στο στηθος.. Δεν ειναι γυναικομαστια ομως, αυτο στρωνει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-12-11 21:03 #194
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagg Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο με το κοτοπουλο ειναι σαν τη μλκια που προκαλει τυφλωση
    κλαιω.......αχαχαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 03-01-12 23:52 #195
    Προεπιλογή gyno
    παιδια γεια σας...δεν ηξερα που να ανοιξω αυτο το θεμα και το ανοιξα εδω...λοιπον ειμαι 13,5 χρονων και στα 12 ειχα ενα καρουμπαλακ πισω απο τη ρωγα και μου ειπανε οτι ειναι απο την εφηβια και η ρωγα ειχε μεγαλωσει λιγο..τωρα ομως το καρουμπαλακι μ εχει φυγει αλλα η ρωγα παραμενει μεγαλη εφυγε πριν απο 6 μηνες..αλλα δε βλεπω να μικραινει και ανησυχω αρκετα.......αυτο ειναι γυναικομαστεια??υπαρχει κατι να κανω για να μικρυνει??
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 13 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία