Σελίδα 27 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 17252627282937 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 391 έως 405 από 768
  1. 26-12-12 18:40 #391
    Προεπιλογή
    Να ρωτήσω, για ορμονολογικές που θέλω να κάνω που πρέπει να απευθυνθώ? Επίσης, όταν οι εξετάσεις είναι προληπτικές τότε το ΙΚΑ δεν καλύπτει τίποτα έτσι? Επίσης πόσο περίπου κοστίζουν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-12-12 19:05 #392
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    τιποτα....δεν καλυπτουν απο οσο ξερω γιατι το ειχα ψαξει και κοστιζουν γυρω στο 300αρι...αναλογα τι κ τι θα κανεις αλλα γενικα ειναι πολλα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-12-12 19:26 #393
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω, για ορμονολογικές που θέλω να κάνω που πρέπει να απευθυνθώ? Επίσης, όταν οι εξετάσεις είναι προληπτικές τότε το ΙΚΑ δεν καλύπτει τίποτα έτσι? Επίσης πόσο περίπου κοστίζουν?

    Εάν τις κάνεις έξω, κάπου στα 20€ ανά ορμόνη υπολόγιζε.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-12-12 20:53 #394
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω, για ορμονολογικές που θέλω να κάνω που πρέπει να απευθυνθώ? Επίσης, όταν οι εξετάσεις είναι προληπτικές τότε το ΙΚΑ δεν καλύπτει τίποτα έτσι? Επίσης πόσο περίπου κοστίζουν?
    θα πας σε μικροβιολογικο εκει κοντα σου,15-20 ευρω η καθε τιμη παιζει.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-12-12 20:59 #395
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν τις κάνεις έξω, κάπου στα 20€ ανά ορμόνη υπολόγιζε.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα πας σε μικροβιολογικο εκει κοντα σου,15-20 ευρω η καθε τιμη παιζει.

    Thanks! Ποιές τιμές είναι οι πιό σημαντικές για τό BB?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-12-12 21:58 #396
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Ε πιο σημαντικες για το bbing τωρα δεν κολλαει σαν ερωτηση.Τις κανεις αυτες τις εξετασεις ειτε οταν σου εχει παρουσιαστει καποιο προβλημα ειτε οταν θες να μπεις σε θεραπεια με aas οπου κανεις πριν και μετα για να δεις αν επανηλθες κτλ.Συνηθως κανεις Free Test,Total Test,E2,Prolactin,SHBG,LH,FSH,TSH,T3,T4
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-12-12 05:41 #397
    Προεπιλογή Κρεατινινη
    Παιδες,καλησπερα.
    Την προηγουμενη βδομαδα,εκανα εξετασεις αιματος και ειχε αυξημενη ΚΡΕΑΤΙΝΙΝΗ ( τα φυσιολογικα νουμερα ειναι 0.60-1.20 και εγω ειχα 1.36). Δεν χρησιμοποιω κρεατινη.Χρησιμοποιω ομως μια πρωτεινη αυξησης βαρους, που εχει λιγο κρεατινη μεσα.Οχι πολυ ομως.Ελαχιστη ποσοτητα. Μου ειπαν πως πολυ αυξημενοι αριθμοι στην κρεατινηνη χτυπανε νεφρο.Ισχυει κατι τετοιο? Γενικα θελω την γνωμη σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-12-12 10:42 #398
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Ποσο νερο πινεις καθημερινα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-12-12 17:17 #399
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jay_Houston Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες,καλησπερα.
    Την προηγουμενη βδομαδα,εκανα εξετασεις αιματος και ειχε αυξημενη ΚΡΕΑΤΙΝΙΝΗ ( τα φυσιολογικα νουμερα ειναι 0.60-1.20 και εγω ειχα 1.36). Δεν χρησιμοποιω κρεατινη.Χρησιμοποιω ομως μια πρωτεινη αυξησης βαρους, που εχει λιγο κρεατινη μεσα.Οχι πολυ ομως.Ελαχιστη ποσοτητα. Μου ειπαν πως πολυ αυξημενοι αριθμοι στην κρεατινηνη χτυπανε νεφρο.Ισχυει κατι τετοιο? Γενικα θελω την γνωμη σας.
    Νταξει,γιατροι δεν ειμαστε αλλα 1.36 νομιζω δεν ειναι και τρομακτικο νουμερο,μην αγχωνεσαι..προς το παρον τουλαχιστον.Για να χτυπησεις νεφρο πρεπει να ξεπερασεις 4-5 φορες το οριο..βεβαια η τιμη της κρεατινινης δεν λεει και κατι απο μονη της,παιζει ρολο το ποσα κιλα,υψος εισαι και ποσο μυικη μαζα κουβαλας..καποιος που ειναι 80 κιλα με 20% λιπος λογικα θα εχει λιγοτερη κρεατινινη απο καποιον που ειναι 80 κιλα με 10% λιπος.Να πινεις αρκετο νερο και μετα απο καποιο διαστημα ξανακανε εξετασεις..εαν δε πεσει μειωσε λιγο την συνολικη προσληψη πρωτεινης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-12-12 17:24 #400
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Αυτο που ειπε ο Eddie για τη μυικη μαζα,παιζει μεγαλο ρολο...επειδη η κρεατινινη κατα κυριο λογο συντιθεται στους σκελετικους μυες,οσους περισσοτερους μυες κουβαλας το πιο πιθανο ειναι να "τσιμπιεται" λιγο προς τα πανω.Καλο θα ειναι επισης να αυξησεις κ το νερο.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-12-12 17:41 #401
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε πιο σημαντικες για το bbing τωρα δεν κολλαει σαν ερωτηση.Τις κανεις αυτες τις εξετασεις ειτε οταν σου εχει παρουσιαστει καποιο προβλημα ειτε οταν θες να μπεις σε θεραπεια με aas οπου κανεις πριν και μετα για να δεις αν επανηλθες κτλ.Συνηθως κανεις Free Test,Total Test,E2,Prolactin,SHBG,LH,FSH,TSH,T3,T4
    Επειδή όπως το κόβω θα μου πάρουν και το σώβρακα αμα τις κάνω όλες θα κάνω μόνο για τεστ γατί υποψιάζομαι ότι έχω χαμηλή. Οπότε πάω και ζητάω να μου κάνουν εξέταση μόνο για Ελέυθερη και Ολική Τεστοστερόνη ή χρειάζομαι και κάποιες άλλες τιμές από αυτές που είπες για να έχω μια ολοκληρωμένη άποψη για την τεστοστερόνη μου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-12-12 17:45 #402
    Προεπιλογή
    Εαν δεν εχεις ελεγξει τον θυρεοειδη σου θα σου ελεγα να κοιταξεις και αυτες τις ορμονες αν σε παιρνει οικονομικα.
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-12-12 17:46 #403
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    μετρωντας μονο τεστο δεν θα εχεις καλη εικονα.Τουλαχιστον κανε τις 7 πρωτες οπου θα καταλαβεις αν παιζει τπτ.

    Και ο θυροειδης μπορει να επηρεασει εμμεσα την τεστο αν εχει σημαντικο προβλημα αλλα ειναι λιγο απιθανο πιστευω.Εχει κανενας γονιος τπτ?
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-12-12 17:50 #404
    Προεπιλογή
    Δεν το λεω μονο για την τεστο, απλα για τις ορμονες του θυρεοειδη εχουν βρεθει υποδοχεις παντου. Μπορει να επηρεαζει αμεσα ή εμμεσα τα παντα, οποτε το θεωρω βασικο να γνωριζει καποιος εαν εχει καποιο θεμα

    Το μονο κακο ειναι οτι ανεβαζει αρκετα την τιμη (κανενα 120αρι ή 150αρι μου ειχε παει πιο παλια γενικη αιματος και θυρεοειδης)
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-12-12 17:53 #405
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Τωρα το "υποψιαζομαι οτι εχω χαμηλη τεστο" μου ακουγεται λιγο περιεργο.Πώς εβγαλες το συμπερασμα?
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 27 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 17252627282937 ... ΤελευταίαΤελευταία