Θέμα: savage log

Σελίδα 57 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 747555657585967 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 841 έως 855 από 1341
  1. 09-10-10 23:05 #841

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    ναι ρε 25-25.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-10-10 03:01 #842

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    προπ πλατης σημερα

    μονοζυγο με σχετικα ανοιχτη λαβη

    ζεσταμα
    8χ45 κιλα υποβοηθηση
    4χ30 κιλα υποβοηθηση


    κανονικα σετ με 20 κιλα υποβοηθηση
    10,10,10 επαναλ αντιστοιχα(στο τελευταιο σετ δεν εφτασα μεχρι πανω στις 2 τελευταιες)

    pull downs με κλειστη 2η λαβη απο τροχαλια
    11,10,10 η 11 (δε θυμαμαι) επαναλ αντιστοιχα στα 65 κιλα(μικρη ανοδος)

    διαγωνιες ελξεις με σκοινι καθισμενος στο πατωμα απο υψηλη τροχαλια στο cross over
    12,12,10 επαναλ αντιστοιχα με 50 κιλα

    διαγωνιες αρσεις ωμοπλατης απο χαμηλη τροχαλια cross over με σκοινι
    12,12,16 επαναλ αντιστοιχα με 65 κιλα

    σκυφτη κωπηλατικη με τη λαβη που χρησιμοποιουμε στο σταυρο απο χαμηλη τροχαλια cross over
    45 κιλα για 3χ10 επαναλ (πτωση σε κιλα αλλα καλυτερη τεχνικη)

    σκυφτη κωπηλατικη με 2η λαβη (ανοιγμα στο ευρος των ωμων) απο χαμηλη τροχαλια cross over
    3χ10 στα 35 κιλα(πτωση σε κιλα αλλα καλυτερη τεχνικη)

    υπερεκτασεις με 15κιλη πλακα
    3χ12 (failure στο τελευταιο)--->συνολικη ανοδος 6 επαναλ

    Διαρκεια 47 λεπτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-10-10 03:21 #843
    Προεπιλογή
    Savage θα ηθελα να σε ρωτησω τρια πραγματα!

    1.βλεπω οτι στο πρωινο παιρνεις πολυβιταμινη κ επισης πινεις κ πρασσινο τσαι!Θυμαμαι παλιοτερα που ειχα παρει κ εγω πολυβιταμινη οτι ελεγε στις οδηγιες οτι οταν παιρνεις την πολυβιταμινη για την επομενη 1 ωρα να μην πιεις καφε ή τσαι!Εσυ τι λες για αυτο?

    2.Ειδα οτι στο τελευταιο γευμα τρως γιαουρτι,πρωτεινη(λιγη),κ ξηρους καρπους!Την πρωτεινη σε αυτο το γευμα πως την λαμβανεις?Την ανακατεβεις στο σεικερ με νερο ή την βαζεις μεσα στο γιαουρτι?

    3. Κ τελευταιο!Θυμαμαι πριν λιγο καιρο που αρχισες να πινεις μετα την προπονηση το waxy maze κ μετα απο 10 λεπτα την πρωτεινη!Τελικα ειδες πως ειναι καλυτερα ετσι αποτι κ τα 2 μαζι?

    Σευχαριστω πολυ εκ των πτωτερων!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-10-10 20:16 #844

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    1)βασικα το τσαι το πινω μετα το πρωινο(μεταξυ πρωινου και προπονησης μεσολαβουν σχεδον 3 ωρες.μετα απο μιση με μια ωρα,αρχιζω να πινω τσαι(μια κουπα καθε λιγα λεπτα) και στο συνολο πινω 3-6 κουπες.
    σαφως και δε το πινω μαζι μετο πρωινο και την πολυβιταμινη.
    2)Την πρωτεινη την ριχνω μεσα στο γιαουρτι για να παρει πιο ωραια γευση.Δεν εξυπηρετει κανενα αλλο σκοπο εκεινη την ωρα.
    3)Η μονη εμφανης διαφορα που εχω δει,ειναι οτι δε πειναω τοσογρηγορα οσο πριν.Για ολα τα υπολοιπα επιφυλασσομαι ακομα,καθως θεωρω πως το χρονικο διαστημα που τα πινω ξεχωριστα ειναι μικρο.



    Υγ.Σημερα το προγραμμα ειχε μονο αεροβια(30 λεπτα διαδρομο και 20 λεπτα ποδηλατο),μιας και ο καιρος και οι βροχες μας εχουν χαλασει ο μπασκετ εδω και 3 μερες (καποια εκανε βουντου φαινεται)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-10-10 21:42 #845
    Προεπιλογή
    νικο ηθελα να σε ρωτησω σχετικα με τις σαλατες.τι βαζεις συνηθως?ρωταω επειδη εγω ειμαι γενναιοδωρος με τις δικες μου και βαζω τις παναγια τα ματια μεσα(τιγκα μαρουλι ντοματα κοκκινες πρασινες πιπεριεσ κρεμμυδια).
    μηπως ειναι too much?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-10-10 22:07 #846
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lef Εμφάνιση μηνυμάτων
    νικο ηθελα να σε ρωτησω σχετικα με τις σαλατες.τι βαζεις συνηθως?ρωταω επειδη εγω ειμαι γενναιοδωρος με τις δικες μου και βαζω τις παναγια τα ματια μεσα(τιγκα μαρουλι ντοματα κοκκινες πρασινες πιπεριεσ κρεμμυδια).
    μηπως ειναι too much?
    sorry για την εισβολή savage
    Τις ντομάτες ίσως να προσέξεις λίγο ανάλογα βέβαια και με το ποσοστό λίπους σου.Εχουν σάκχαρα.Νομίζω το ίδιο ισχύει και για τα κρεμμύδια αλλά πόσα να φας?
    Σε οτιδήποτε πράσινο θεωρώ δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-10-10 22:13 #847
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Manos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry για την εισβολή savage
    Τις ντομάτες ίσως να προσέξεις λίγο ανάλογα βέβαια και με το ποσοστό λίπους σου.Εχουν σάκχαρα.Νομίζω το ίδιο ισχύει και για τα κρεμμύδια αλλά πόσα να φας?
    Σε οτιδήποτε πράσινο θεωρώ δεν υπάρχει πρόβλημα.
    ναι για τις ντοματες το ξερω αλλα τρωω 1 την ημερα(απο μιση σε καθε σαλατα).δεν νομιζω να ειναι τοσο προβλημα.τωρα για τα κρεμμυδια το εχω ακουσει αλλα οπως το λες ποσο ν βαλω.αρα ν περιοριστω και στις πρασινες πιπεριες μονο λες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-10-10 22:17 #848
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lef Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι για τις ντοματες το ξερω αλλα τρωω 1 την ημερα(απο μιση σε καθε σαλατα).δεν νομιζω να ειναι τοσο προβλημα.τωρα για τα κρεμμυδια το εχω ακουσει αλλα οπως το λες ποσο ν βαλω.αρα ν περιοριστω και στις πρασινες πιπεριες μονο λες?
    Εγώ προσωπικά τρώω αγγούρια,λάχανο,μαρούλι,κρεμμύδι,πιπερίες όλα τα χρώματα,κουνουπίδι,μπρόκολο και γενικά ότι πράσινο το αγοράζω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-10-10 22:26 #849
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Manos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προσωπικά τρώω αγγούρια,λάχανο,μαρούλι,κρεμμύδι,πιπερίες όλα τα χρώματα,κουνουπίδι,μπρόκολο και γενικά ότι πράσινο το αγοράζω
    κουνουπιδι και μπροκολο τωρα που χειμωνιαζει θα παιξουν πολυ.θα δοκιμασω και το λαχανο που λες.thanks
    οπου να ναι θα μας δωσει και τα φωτα του και ο savage
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-10-10 00:34 #850

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    ηρθε κι ο savage.
    εγω συνηθως τρωω για σαλατα κατα σειρα προτιμησης μαρουλι,αγγουρι,λαχανο,ντοματα,πιπερια.συνηθως εχω ενα απ'ολα αυτα(βασικα βαριεμαι να κοβω πολλα μαζι).
    αυτο για τις ντοματες εχει βαση που λεει ο μανος,αλλα ειναι το τελευταιο που πρεπει να μας ανησυχει.Εννοω οτι πριν φτασουμε στην εξωση της ντοματας απο τη διατροφη μας,υπαρχουν αλλα μετρα που μπορουμε να παρουμε,ετσι δεν ειναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-10-10 00:41 #851
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηρθε κι ο savage.
    τι δουλεια εχει αυτος εδω μεσα??

    ουρτ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-10-10 00:59 #852
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)βασικα το τσαι το πινω μετα το πρωινο(μεταξυ πρωινου και προπονησης μεσολαβουν σχεδον 3 ωρες.μετα απο μιση με μια ωρα,αρχιζω να πινω τσαι(μια κουπα καθε λιγα λεπτα) και στο συνολο πινω 3-6 κουπες.
    σαφως και δε το πινω μαζι μετο πρωινο και την πολυβιταμινη.
    2)Την πρωτεινη την ριχνω μεσα στο γιαουρτι για να παρει πιο ωραια γευση.Δεν εξυπηρετει κανενα αλλο σκοπο εκεινη την ωρα.
    3)Η μονη εμφανης διαφορα που εχω δει,ειναι οτι δε πειναω τοσογρηγορα οσο πριν.Για ολα τα υπολοιπα επιφυλασσομαι ακομα,καθως θεωρω πως το χρονικο διαστημα που τα πινω ξεχωριστα ειναι μικρο.



    Υγ.Σημερα το προγραμμα ειχε μονο αεροβια(30 λεπτα διαδρομο και 20 λεπτα ποδηλατο),μιας και ο καιρος και οι βροχες μας εχουν χαλασει ο μπασκετ εδω και 3 μερες (καποια εκανε βουντου φαινεται)
    Σ ευχαριστω πολυ savage για τις απαντησεις!Να σαι καλα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-10-10 01:01 #853
    Προεπιλογή
    Savage, διάβασα κάποιες μέρες πριν σε ένα ποστ σου πως με την διατροφή θα έχεις από δω και πέρα θα πίνεις και πρωτεΐνη ενδιάμεσα στον ύπνο. Το ερώτημά μου είναι το εξής: είναι σωστό να διακόπτεις την ροή του ύπνου σου για να πιείς την πρωτεΐνη (και για οποιονδήποτε άλλο λόγο εννοείται)? Όντας natural, δηλαδή δεν παίρνεις τις ορμόνες σου από έξω, μήπως η διακοπή του ύπνου σε επηρεάζει αρνητικά στην παραγωγή κάποιων ορμονών που γίνονται κατά τη διάρκεια του ύπνου?

    ΥΓ. Beef, πραγματικά με κάποιες εκφράσεις που έχω δει να χρησιμοποιείς είναι λες και βλέπω κάποιους γνωστούς μου που μόνο αυτούς έχω ακούσει να τις χρησιμοποιούν... Λες και είσαι και εσύ από αυτή την παρέα...
    You 're not training to win friends.
    You 're not training to look pretty.
    You 're not training to stare some chick's ass (well... sometimes).
    You know why you 're training. And if you don't, then get the hell out because you 're just taking up space... This is heavy duty.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-10-10 01:14 #854
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Μα δε βαζει ξυπνητηρι για να πιει την πρωτεινη!Οταν σηκωνεσαι για κατουρημα καλο ειναι να πινεις.Ειδικα ο savage με τοσα υγρα και τσαγια πρεπει να ναι καθε τρεις και λιγο στη βεσε.

    Εννοειται οτι δεν αξιζει να χαλας τη ροη του υπνου σου για να πιεις πρωτεινη,αυτο μπορει να επιφερει προβληματα με τον καιρο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-10-10 01:17 #855

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    τομι,λαθος καταλαβες!!!!
    δεν θα ξυπναω απο δω και περα να πινω πρωτεινη στη μεση του υπνου.




    το κανω 2 χρονια τωρα

    απλα εγραψα οτι αλλαζει η διατροφη μου απο δω και περα(λογω αγωνων,αλλα βασικα οι αλλαγες αφορουσαν τη μειωση των ποσοτητων στα υπολοιπα.δεν εγκειται στο ξυπνημα η διαφορα.αυτο υπηρχε οπως ειπα απο παλια.

    τωρα για το θεμα των ορμονων,ιδου η αποψη μου.
    καταρχας δε βαζω ποτε ξυπνητηρι και δε διακοπτω τον υπνο μου.απο φυσικου μου ξυπναωι.απλα σηκωνομαι ετσι κι αλλιως για κατουρημα κανα 2 φορες τη νυχτα,οποτε εκει που θα επινα 1 ποτηρι νερο,εεε απλα αυτο το ποτηρι εχει σκονη μεσα.σιγα τη διαφορα και ξανακοιμαμαι στο λεπτο.

    οποτε δε θεωρω πως διακοπτω την εκχυση αυξητικης ορμονης στον οργανισμο μου.
    και οπως εχω ξαναπει,αν και εχω διαβασει καμποσες μελετες και αρθρα,εγω ειμαι πρακτικος τυπος.εχω δοκιμασει και τις 2 οδους(με ροφημα στον υπνο και χωρις ροφημα),και βλεπω καλυτερα αποτελεσματα τα τελευταια χρονια (με ροφημα),οποτε συνεχιζω ως εχει.

    εχω ξαναπει παντως:ολες οι ερευνες λιγο πολυ η μια αντικρουει την αλλη.αν δεν πειραματιστειτε μονοι σας να δειτε τι δολευει πανω σας,μην περμενετε προκοπη.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 57 από 90 ΠρώτηΠρώτη ... 747555657585967 ... ΤελευταίαΤελευταία