Σελίδα 12 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 166 έως 180 από 768
  1. 03-02-12 00:26 #166
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρκετα ειναι αν εισαι φυσικος...παντο στο 1-5 με 2 μαξ και ξανα κανε τις ιδιες εξετασεις μετα απο ενα μηνα..
    φυσικός είμαι ναι...απλά επειδή πιο πολύ διαβάζω τα αμερικανάκια σε αυτά τα θέματα τα κοίταζα σε lbs όλα. Παίζω, 1.2-1.3γρ x 185lbs, περίπου 222-240γρ πρωτείνης καθημερινά.

    Θα το ρίξω τώρα στο 200άρι περίπου.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-02-12 02:10 #167
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Φίλε GeoDask, νομίζω ότι το ψηρίζεις χωρίς λόγο. Κάνε την γυμναστική σου και μην μπαίνεις στο άγχος των εξετάσεων, το οποίο αν δεν είσαι σε ομάδα υψηλού κινδύνου (π.χ. να κάνεις καθιστική ζωή + καπνιστής) είναι περιττό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-02-12 12:50 #168
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε GeoDask, νομίζω ότι το ψηρίζεις χωρίς λόγο. Κάνε την γυμναστική σου και μην μπαίνεις στο άγχος των εξετάσεων, το οποίο αν δεν είσαι σε ομάδα υψηλού κινδύνου (π.χ. να κάνεις καθιστική ζωή + καπνιστής) είναι περιττό.
    Better safe than sorry φίλε Αντρέα. Γενικότερα δεν πίνω, δεν καπνίζω , πήγα και τις εξετάσεις στον γιατρό και μου είπε απλά να ανεβάσω το νερό μου +1.5λίτρο γιατί οι τιμές αυτές δείχνουν ότι τα νεφρά δυσκολεύονται να μεταβολίσουν την ποσότητα πρωτείνης που εγώ τους δίνω. Το θέμα είναι ότι ήδη πίνω minimum 2λιτρα ημερησίως. Να ενυδατώσω καλύτερα τον οργανισμό μου, είπε και να επαναλάβω τις εξετάσεις μόνο για να δώ τις συγκριμένες τιμές.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-02-12 12:56 #169
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μαν δεν ξερω..κ γω συμφωνω με τον αντρικο απο πανω..
    ετσι κ αλλιως για να εχεις καποιο προβλημα οπως αυτα που αναφερεις,οι τιμες θα επρεπε να ειναι επι μονιμου βασεως 2πλασιες μη σου πω 3πλασιες..
    με τις τιμες τις δικες σου που ειναι ελαφρως πανω απο ορια δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα πουθενα..
    η πρωτεινη που περνεις βεβαια ειναι ψηλα..
    αλλα οι τιμες κ παλι δεν ειναι ανησυχητικες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-02-12 13:21 #170
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαν δεν ξερω..κ γω συμφωνω με τον αντρικο απο πανω..
    ετσι κ αλλιως για να εχεις καποιο προβλημα οπως αυτα που αναφερεις,οι τιμες θα επρεπε να ειναι επι μονιμου βασεως 2πλασιες μη σου πω 3πλασιες..
    με τις τιμες τις δικες μου που ειναι ελαφρως πανω απο ορια δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα πουθενα..
    η πρωτεινη που περνεις βεβαια ειναι ψηλα..
    αλλα οι τιμες κ παλι δεν ειναι ανησυχητικες..
    Κοίτα, είχα κάνει τις ίδιες εξετάσεις το καλοκαίρι και τα πάντα ήταν οκ. Το μόνο που άλλαξα απο τότε ήταν η ποσότητα πρωτείνης που λαμβάνω.
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-02-12 13:44 #171
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι οκ,γιαυτο μπορεις να την μειωσεις για να δεις..αλλα κ παλι οπως γραψαμε απο πανω οι μεταβολες που εχεις στις τιμες δεν ειναι κ τπτ ανυσηχητικο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-02-12 15:22 #172
    Προεπιλογή
    Καλησπερα παιδια πηγα για εξετασεις αιματος σημερα το πρωι,ολα τα αποτελεσματα ηταν καλα εκτος απο ενα την κρεατινοφωσφοκιναση ( cpk) που οι φυσιολογικες τιμες της ειναι 24-195 και εγω ειχα 285!Ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι επειδη πηγα χτες γυμναστηριο και εχουν καταπονιθει οι μυς μου!Ισχυει οντος κατι τετοιο η πρεπει να ανυσηχω;Ολο το προηγουμενο διαστημα επερνα κανονικα πρωτεινη μεχρι και χτες το βραδυ στις 8 μαζι με γευμα και μετα δεν ξαναφαγα μεχρι σημερα που εκανα τις εξετασεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-02-12 15:29 #173
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια πηγα για εξετασεις αιματος σημερα το πρωι,ολα τα αποτελεσματα ηταν καλα εκτος απο ενα την κρεατινοφωσφοκιναση ( cpk) που οι φυσιολογικες τιμες της ειναι 24-195 και εγω ειχα 285!Ο μικροβιολογος μου ειπε οτι ειναι επειδη πηγα χτες γυμναστηριο και εχουν καταπονιθει οι μυς μου!Ισχυει οντος κατι τετοιο η πρεπει να ανυσηχω;Ολο το προηγουμενο διαστημα επερνα κανονικα πρωτεινη μεχρι και χτες το βραδυ στις 8 μαζι με γευμα και μετα δεν ξαναφαγα μεχρι σημερα που εκανα τις εξετασεις!
    οτι σου ειπε.... δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο... σημβαινει σε ολους οσους προπονουντε.... νορμαλ τιμη ειναι...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-02-12 15:44 #174
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Better safe than sorry φίλε Αντρέα. Γενικότερα δεν πίνω, δεν καπνίζω , πήγα και τις εξετάσεις στον γιατρό και μου είπε απλά να ανεβάσω το νερό μου +1.5λίτρο γιατί οι τιμές αυτές δείχνουν ότι τα νεφρά δυσκολεύονται να μεταβολίσουν την ποσότητα πρωτείνης που εγώ τους δίνω. Το θέμα είναι ότι ήδη πίνω minimum 2λιτρα ημερησίως. Να ενυδατώσω καλύτερα τον οργανισμό μου, είπε και να επαναλάβω τις εξετάσεις μόνο για να δώ τις συγκριμένες τιμές.
    Καλά. Να ξέρεις πάντως πως οι φυσιολογικές τιμές είναι από δίαιτες που είναι χαμηλές σε πρωτεΐνη και οι μη φυσιολογικές από νεφροπαθείς που πάλι οι περισσότεροι έκαναν δίαιτες χαμηλές σε πρωτεΐνη . Επίσης το νερό φιλτράρεται και αυτό από τα νεφρά, και εξελικτικά δεν είμαστε σχεδιασμένοι να πίνουμε νερό χωρίς να διψάμε. Αυτό είναι κάτι που πρωτοπαρουσιάστηκε τις τελευταίες δεκαετίες , αποτέλεσμα της πίεσης από την βιομηχανία ενεργειακών ποτών και εμφιαλωμένου νερού.Για εκατομμύρια χρόνια πίναμε νερό όταν διψούσαμε και μόνο τότε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-02-12 17:37 #175
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά. Να ξέρεις πάντως πως οι φυσιολογικές τιμές είναι από δίαιτες που είναι χαμηλές σε πρωτεΐνη και οι μη φυσιολογικές από νεφροπαθείς που πάλι οι περισσότεροι έκαναν δίαιτες χαμηλές σε πρωτεΐνη . Επίσης το νερό φιλτράρεται και αυτό από τα νεφρά, και εξελικτικά δεν είμαστε σχεδιασμένοι να πίνουμε νερό χωρίς να διψάμε. Αυτό είναι κάτι που πρωτοπαρουσιάστηκε τις τελευταίες δεκαετίες , αποτέλεσμα της πίεσης από την βιομηχανία ενεργειακών ποτών και εμφιαλωμένου νερού.Για εκατομμύρια χρόνια πίναμε νερό όταν διψούσαμε και μόνο τότε.
    Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Το να καταναγκάζεις τον οργανισμό σου όμως να πίνει νερό ακόμα και όταν δεν διψάς στην προσπάθεια σου να τον κρατάς συνεχώς ενυδατωμένο πιστεύεις ότι έχει βάση ;
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-02-12 18:02 #176
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoDask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο. Το να καταναγκάζεις τον οργανισμό σου όμως να πίνει νερό ακόμα και όταν δεν διψάς στην προσπάθεια σου να τον κρατάς συνεχώς ενυδατωμένο πιστεύεις ότι έχει βάση ;
    Δες εδώ και εδώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-02-12 14:55 #177
    Προεπιλογή
    καλησπερα,
    εκανα εξετασεις αιματος και μολις πηρα τα αποτελεσματα, τα συμπληρωματα που παιρνω ειναι 2-3 scoop whey με μισο scoop δεξτροζη την ημερα.
    οι τιμες πανω απο το οριο ειναι ηωσινοφιλα 0,9 με οριο 0,04-0,4 ( μικρος ημουν αλλεργικοσ σε πολλα φαγητα, τωρα ομως οχι μονο στο ασπρο ψαρι, κατι εξετασεις που είχα κανει πολυ μικρος ελεγαν οτι ειμαι αλλεργικοσ στο ασπραδι αλλα τωρα το τρωω κανονικα), PDW 17.5 με οριο 9-17, MPV μεσος ογκος PLT 12,4 με οριο 6-11,φωσφορος 4,8 με οριο 2,7-4,5 και CPK 2314 με οριο 38-190. σε ολα τα αλλα ειμαι οκ δλδ σε SGPT, SGOT, γGT, κρεατινινη, ουρια κλπ. την προηγουμενη ημερα ειχα κανει προπονηση το απογευμα και κατα τισ 9-10 το βραδυ οταν τελειωσα ηπια whey με δεξτροζη, θα παω και σε γιατρο να τις δει, αλλα πρεπει να ανησυχω για κατι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-02-12 15:33 #178
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chelsea7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα,
    εκανα εξετασεις αιματος και μολις πηρα τα αποτελεσματα, τα συμπληρωματα που παιρνω ειναι 2-3 scoop whey με μισο scoop δεξτροζη την ημερα.
    οι τιμες πανω απο το οριο ειναι ηωσινοφιλα 0,9 με οριο 0,04-0,4 ( μικρος ημουν αλλεργικοσ σε πολλα φαγητα, τωρα ομως οχι μονο στο ασπρο ψαρι, κατι εξετασεις που είχα κανει πολυ μικρος ελεγαν οτι ειμαι αλλεργικοσ στο ασπραδι αλλα τωρα το τρωω κανονικα), PDW 17.5 με οριο 9-17, MPV μεσος ογκος PLT 12,4 με οριο 6-11,φωσφορος 4,8 με οριο 2,7-4,5 και CPK 2314 με οριο 38-190. σε ολα τα αλλα ειμαι οκ δλδ σε SGPT, SGOT, γGT, κρεατινινη, ουρια κλπ. την προηγουμενη ημερα ειχα κανει προπονηση το απογευμα και κατα τισ 9-10 το βραδυ οταν τελειωσα ηπια whey με δεξτροζη, θα παω και σε γιατρο να τις δει, αλλα πρεπει να ανησυχω για κατι?
    το CPK ειναι 231 οχι 2314
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-02-12 17:24 #179
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chelsea7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα,
    εκανα εξετασεις αιματος και μολις πηρα τα αποτελεσματα, τα συμπληρωματα που παιρνω ειναι 2-3 scoop whey με μισο scoop δεξτροζη την ημερα.
    οι τιμες πανω απο το οριο ειναι ηωσινοφιλα 0,9 με οριο 0,04-0,4 ( μικρος ημουν αλλεργικοσ σε πολλα φαγητα, τωρα ομως οχι μονο στο ασπρο ψαρι, κατι εξετασεις που είχα κανει πολυ μικρος ελεγαν οτι ειμαι αλλεργικοσ στο ασπραδι αλλα τωρα το τρωω κανονικα), PDW 17.5 με οριο 9-17, MPV μεσος ογκος PLT 12,4 με οριο 6-11,φωσφορος 4,8 με οριο 2,7-4,5 και CPK 2314 με οριο 38-190. σε ολα τα αλλα ειμαι οκ δλδ σε SGPT, SGOT, γGT, κρεατινινη, ουρια κλπ. την προηγουμενη ημερα ειχα κανει προπονηση το απογευμα και κατα τισ 9-10 το βραδυ οταν τελειωσα ηπια whey με δεξτροζη, θα παω και σε γιατρο να τις δει, αλλα πρεπει να ανησυχω για κατι?
    Αν έπρεπε να ανησυχείς για κάτι δεν θα μπορούσες να κάνεις βάρη. Η έπαρκεια για έντονη γυμναστική είναι ένας πολύ καλός δείκτης υγείας από μόνη της.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-02-12 17:39 #180
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έπρεπε να ανησυχείς για κάτι δεν θα μπορούσες να κάνεις βάρη. Η έπαρκεια για έντονη γυμναστική είναι ένας πολύ καλός δείκτης υγείας από μόνη της.
    ναι αλλα διαβασα οτι ο πολυς φωσφορος ειναι ενδειξη για κατι που δεν γινετε σωστα στο νεφρο, και τα ιωσινοφιλα μου φαινονται λιγο ψηλα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 12 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία