Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 24-07-10 13:14 #1
    Προεπιλογή Προγραμμα γυμναστικης-Ασκησεις
    Γεια σας.Στοχος μου ειναι να χασω το περιττο λιπος απο κοιλια + μεση δηλ σωσιβιο και στηθος.Επισης να γραμμωσω οσο γινεται το σωμα μου και να φουσκωσω λιγο δικεφαλους.Τις τελευταιες 8 βδομαδες απο αποψη διατροφης προσεχω αρκετα ως πολυ στο τι τρωω.Εχασα 5 κιλα..Τωρα ομως βλεπω μια στασιμοτητα.Για αυτο καποιος που ξερει μπορει να μου δωσει ενα προγραμμα γυμναστικης η εστω καποιες ασκησεις?Εξοπλισμο εχω μονο αλτηρες και μονοζυγο.Μεχρι τωρα κανω διαφορες ασκησεις κοιλιακων,καμσεις,ραγχιαους,με αλτηρες και μονοζυγο και αεροβικη καμποση.Επισης οι ασκησεις που ενδεχομενως να προτεινεται να μην ειναι μονο με τα ονοματα πχ αρσεις θανατου-που δεν ξερω τι ειναι-μια εξηξηση η εικονα θα βοηθουσε.

    Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις

    *****καλώς ήρθες στο φόρουμ! πρόσεχε λίγο για να μην ανοίγεις τα θέματα σου όπου νάνε!!, mods team *****
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-07-10 13:21 #2
    Προεπιλογή
    αδερφε γραψε μας περισσοτερα για σενα(ηλικια ,διατροφη,ποσοστο λιπους ,κιλα ) για να μπορεσουν οι ειδικοι να σου απαντησουν καταλληλοτερα


    υ.γ. καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-07-10 13:45 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arisfwtis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αδερφε γραψε μας περισσοτερα για σενα(ηλικια ,διατροφη,ποσοστο λιπους ,κιλα ) για να μπορεσουν οι ειδικοι να σου απαντησουν καταλληλοτερα


    υ.γ. καλως ηρθες

    18 χρονων.1.79 υψος . 70 κιλα.Διατροφη δεν ακολουθω καποια διατα.Προσεχω να μην τρωω πολυ και ειδικα βραδυ.Εχω κοψει εντελως τα γλυκα και τα αναψυκτικα.Φαστ φουντ τα ελαχιστοποιησα δηλ τρωω μια φορα καθε 10-14 μερες και προσεχω να τρωω οσο γινεται μη παχυντικα.Νομιζω οτι τρωω σωστα,τι λες?
    ποσοστο λιπους δεν ξερω,εμενα παντως πολυ μου φενεται αν και εχω χασει λιγο τον τελευταιο καιρο.

    Το περιεργο ειναι οτι ατομα που εχουν λιγοτερο λιπος απο μενα και δεν εχουν ογκο και μυς ζυγιζουν περισσοτερο απο μενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-07-10 14:03 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nwnc Εμφάνιση μηνυμάτων
    18 χρονων.1.79 υψος . 70 κιλα.Διατροφη δεν ακολουθω καποια διατα.Προσεχω να μην τρωω πολυ και ειδικα βραδυ.Εχω κοψει εντελως τα γλυκα και τα αναψυκτικα.Φαστ φουντ τα ελαχιστοποιησα δηλ τρωω μια φορα καθε 10-14 μερες και προσεχω να τρωω οσο γινεται μη παχυντικα.Νομιζω οτι τρωω σωστα,τι λες?
    ποσοστο λιπους δεν ξερω,εμενα παντως πολυ μου φενεται αν και εχω χασει λιγο τον τελευταιο καιρο.

    Το περιεργο ειναι οτι ατομα που εχουν λιγοτερο λιπος απο μενα και δεν εχουν ογκο και μυς ζυγιζουν περισσοτερο απο μενα
    Γράψε αναλυτικά τι τρώς και τις ώρες που τρώς.
    Αν μπορείς βάλε και φωτό βοηθάει να έχει κανείς πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-07-10 14:55 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε αναλυτικά τι τρώς και τις ώρες που τρώς.
    Αν μπορείς βάλε και φωτό βοηθάει να έχει κανείς πιο ολοκληρωμένη εικόνα.
    Πρωι τρωω συνηθως στις 11.Μια φετα μελι συνηθως.Καμια φορα και τοστ.Το μεσημερι τρωω οτι φαγητο εχω στο σπιτι κατα τις 3.Αν δεν μου αρεσει δεν τρωω τιποτα.Και τελος το βραδυ προτιμω κατι ελαφρυ.Μια σαλατα ισως,δημητριακα,ενα τοστ,σπανια κρεπα απο εξω.Αλλα γενικα δεν τρωω συγκεκριμενα πραγματα εκτος το πρωι.Α,και ενδιαμεσα απο τα 3 γευματα τρωω αλλες 2 φορες περιπου,συνηθως φρουτα.Πολλα φρουτα τωρα το καλοκαιρι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-07-10 15:04 #6
    Προεπιλογή
    Μμμμμμμμμμμ................

    Διάβασε την ενότητα που αναφέρεται στην διατροφή. Εκεί θα βρείς επίσης παραδείγματα για διατροφή. Καλή επιτυχία στους στόχους σου.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-07-10 15:50 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μμμμμμμμμμμ................

    Διάβασε την ενότητα που αναφέρεται στην διατροφή. Εκεί θα βρείς επίσης παραδείγματα για διατροφή. Καλή επιτυχία στους στόχους σου.

    Ναι αλλα δεν ρωταω για διατροφη.Αλλα για ενα προγραμμα η ασκησεις γυμναστικης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-07-10 16:02 #8
    Προεπιλογή
    ξεχνα το προγραμμα χωρις διατροφη ειδικα στη περιπτωση σου που θες να χασεις κιλα πρωτα η διατροφη ειναι το Α και το Ω...επισης αυτα τα θελω να μεγαλωσω δικεφαλους ξεχνα τα καλυτερα σκεψου θελω να αναπτυχθει ολο μου το σωμα εκτος αν θες να καταληξεις να μοιαζεις με τον Ποππάι...η ασυμμετρια σε μεγαλο βαθμο δν ειναι ωραια..τεσπα ακου τα παιδια τι σου λενε η διατροφη ειναι πλ σημαντικη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-07-10 17:46 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεχνα το προγραμμα χωρις διατροφη ειδικα στη περιπτωση σου που θες να χασεις κιλα πρωτα η διατροφη ειναι το Α και το Ω...επισης αυτα τα θελω να μεγαλωσω δικεφαλους ξεχνα τα καλυτερα σκεψου θελω να αναπτυχθει ολο μου το σωμα εκτος αν θες να καταληξεις να μοιαζεις με τον Ποππάι...η ασυμμετρια σε μεγαλο βαθμο δν ειναι ωραια..τεσπα ακου τα παιδια τι σου λενε η διατροφη ειναι πλ σημαντικη..

    Eιμαι 18 ετων.Τι παραπανω διατροφη να κανω?να ξεκινισω αυστηρη διαιτα?δεν νομιζω οτι χρειαζεται.Αν επρεπενα χασω 20 κιλα επειγοντως λογω υγειας πχ οκ. Το ξερω οτι η διατροφη ειναι πολυ σημαντικη και φροντιζω σε μεγαλο βαθμο για αυτο.Ασκησεις γυμναστικης ζηταω και αν ειναι αναγκαιο να παω γυμναστηριο που το σκεφτομαι.

    Οσο για την συμμετρια.Εχεις δικαιο δικο μου λαθος που δεν το εξηγησα απο την αρχη.Φυσικα δεν θελω μονο δικεφαλους,αλλωστε λιγες ειναι οι ασκησεις που γυμναζουν μονο δικεφαλους.Απλα εστιασα εκει που νομιζω χρειαζομαι γυμναστικη περισσοτερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-07-10 18:51 #10
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    δίαιτα μην κάνεις!
    διατροφή σωστή κάνε και βαλε σκοπό να βάλεις κιλά!
    σωστή διατροφή, καλή προπόνηση και μελετημένη αερόβια!!

    για ασκησεις δες τα στικαρισμενα προγραμματα και ενα απο αυτα το δουλευεις στα μετρα σου!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-07-10 19:03 #11
    Προεπιλογή
    o γιαννης εδωσε την απαντηση αλλα στο λεω και γω οταν λεμε διατροφη δεν εννοουμαι διαιτα αυστηρη και τετοια...εκτος αν εισαι σε φαση στεγνωματος αλλη συζητηση που απεχει απο τους στοχους που εστιαζεις τωρα...απλα μια διατροφη για να βαλεις κιλα γτ κανοντας τις προπονησεις θα χανεις ετσι κ αλλιως...εισαι αρκετα κιλα κατω απ οσο θα πρεπε και το λιπος απλα εχει συσσωρευτει στην περιοχη του στομαχιου σου..και αμφιβαλλω αν τα κιλα που εχασες ηταν ολα λιπος...γι αυτο η διατροφη σε συνδιασμο με τη γυμναστικη + αεροβια 1-2 φορες τη βδομαδα θα σε βοηθησει να χανεις λιπος και να φροντιζεις τη μυικη σου μαζα αρα και να βαλεις ποιοτικο ογκο ..αν τα κατανοησεις αυτα και μπεις σε ενα πλανο (που δν ειναι τοσο αυστηρο οσο νομιζεις) εισαι σε καλο δρομο 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-07-10 20:30 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    o γιαννης εδωσε την απαντηση αλλα στο λεω και γω οταν λεμε διατροφη δεν εννοουμαι διαιτα αυστηρη και τετοια...εκτος αν εισαι σε φαση στεγνωματος αλλη συζητηση που απεχει απο τους στοχους που εστιαζεις τωρα...απλα μια διατροφη για να βαλεις κιλα γτ κανοντας τις προπονησεις θα χανεις ετσι κ αλλιως...εισαι αρκετα κιλα κατω απ οσο θα πρεπε και το λιπος απλα εχει συσσωρευτει στην περιοχη του στομαχιου σου..και αμφιβαλλω αν τα κιλα που εχασες ηταν ολα λιπος...γι αυτο η διατροφη σε συνδιασμο με τη γυμναστικη + αεροβια 1-2 φορες τη βδομαδα θα σε βοηθησει να χανεις λιπος και να φροντιζεις τη μυικη σου μαζα αρα και να βαλεις ποιοτικο ογκο ..αν τα κατανοησεις αυτα και μπεις σε ενα πλανο (που δν ειναι τοσο αυστηρο οσο νομιζεις) εισαι σε καλο δρομο 8)
    προβλημα ογκου δεν εχω.Τωρα γιατι δεν εμφανιζονται παραπανω κιλα στην ζυγαρια δεν ξερω.Οταν λετε διατροφη για να παρω κιλα τι ακριβως εννοειται? αν και εγω θελω να χασω 5 ακομα..Και κοιταξα τα αλλα θεματα με τις ασκησεις αλλα δεν καταλαβαινω τις ονομασιες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-07-10 20:44 #13
    Προεπιλογή
    σημασια δν εχουν το ποσα κιλα εισαι αλλα το ποσο απο αυτα τα κιλα ειναι μυς και ποσα λιπος
    δλδ ειναι προτιμοτερο να εισαι πχ 80 κιλα και απο αυτα το 15% να ναι λιπος παρα να εισαι 70 κιλα και απο αυτα το 20 % να ναι λιπος

    στην πρωτη περιπτωση θα δειχνεις και πιο μυωδης και πιο αδυνατος παρολο που χεις παραπανω κιλα
    οσο για τις ασκησεις copy paste τις ονομασιες στο youtube η το google και θα σου λυθουν ολες οι απορις

    δοκιμασε και αυτο το site για ασκησεις που θελεις
    http://www.exrx.net/Lists/WtMale.html

    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-07-10 19:46 #14
    Προεπιλογή
    Γυμναστηριο αξιζει να παω?θα δω τρομερες διαφορες σε 2 μηνες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-07-10 20:03 #15
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    πως θα μπορουσε να δεις τρομερες διαφορες???

    αυτοι που κανουν χρονια γυμναστικη τι θα επρεπε να δουν μεχρι τωρα!!

    αποτελεσματα και βιαστικα δεν γινετε!!

    υπομονη θελει!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία