Σελίδα 108 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 85898106107108109110118158 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.606 έως 1.620 από 3080
  1. 10-06-10 22:56 #1606
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΣΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντίνα εμείς που δεν είδαμε το κους κους που μπορούμε να δούμε το βίντεο???

    Αγάπη μου στο γυναικείο bb εχουμε ανοιξει τόπικ κ βάλανε τα παιδιά το βίντεο!!
    Σ.Κ απαντάω σε ολα τα ποστ!!!Φιλιά
     

  2. 10-06-10 22:58 #1607
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο hotdevil Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα και απο μενα,ειμαι εδω γιατι θα σας δωσω ενα προγραμμα της κοπελας μου και να μου πειτε αν ειναι οκ διοτι εγς το βλεπψ κακο προγραμμα διοτι εχει πολλες μυικες ομαδες μαζι.Η κοπελα ειναι 1.55υψος 50κιλα αδυνατη οπως πρεπει και κανει γυμναστηριο 5 μηνες.

    δευτερα. ποδια,πλατη,τρικεφαλους
    τριτη.στηθος,ομους,δικεφαλα
    τεταρτη.αεροβιο,κοιλιακοι,ραχαιοι
    πεμπτη.ξεκιναει παλι επαναληψη του προγραμματος αν εχετε να προτεινεται αλλο προγραμμα δεκτο
    Καλώς ηρθες στο φόρουμ!!Είναι αστα να πάνε Σ.Κ σου ποστάρω, λιγο υπομονή
     

  3. 11-06-10 10:12 #1608

    Εγγραφή
    11-05-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nίκη μου καλημέρα!!!Πόσταρε την διατροφή σου μωρό μου (ακριβώς) την ωρα περίπου προπόνησης σου, αν παίρνεις συμπληρώματα κ τι? κ τι σημεία προπονείς καθημερινά, κ φωτο σου στο email μου!!Πολύ χαίρομαι για σενα είσαι ολο ενέργεια φιλιά!!!Περιμένω
    καλημερα Κωνσταντινουλα μου..αργησα να απαντησω sorry ημουν εκτος Ελλαδος-λοιπον ξεκιναμε -κιλα ειμαι 52,3 με 52,7 το περισσοτερο, υψος 1,64 - φωτο και προγραμματα που εκανα τα τελευταια 2 χρονια σου στελνω στο email σου (feni2128@windowsline.com )-επιβεβαιωσε please ανα ειναι σωστο για να τα στειλω αμεσα.

    -συμπληρωμα Πρωτεινης (syform balance 92%)- vital plus Q10 πολυβιταμινουχο συμπληρωμα
    τη πρωτεινη τη πινω απο 29/5/10

    06.30 1ο πρωτεινη -μηλο ή μπανανα ( εδω πινω 1.5 σκουπ.σωστο? το κουτι λεει daily 30 γρ κ γω το εσπασα σε 2 γευματα. μηπως να βαζω λιγο παραπανω?)

    10.00 2o 6 ασπραδια, 1 κροκο, 30γρ βρωμη, 2 κουταλιες γαλα Low fat -ομελετα

    13.00 3ο κρεας ή ψαρι εναλλαξ με βραδινο στα 150 με 170 γρ ,ρυζι ή πατατα, φουλ μαρουλι ,2 κουτ. λαδι κ ξυδι

    16.00 προπονηση

    18.00 4ο πρωτεινη, 3 ρυζογκοφρετες ( επισης 1,5 σκουπ )

    21.00 5ο κρεας ή ψαρι 150 -170 γρ, ρυζι ή πατατα, φουλ μαρουλι ,2 λαδι ,ξυδι

    αν βαρεθω την ομελετα στο 2ο βαζω γιαουρτι αλλιως ρυζογκοφρετα με κοταζ
    τρωω κ μοσχαρι 1-2 φορες σε μπιφτεκι ζυμωμενο με βρωμη χωρις λαδια κ τονο απο κονσερβες. Αυτα σε συνδιασμο με πολυ νερο - προσπαθω να μην πινω συχνα (μονο κρασι κοκκινο μου αρεσει) κ ΠΟΤΕ ζαχαρη σε καφε ή οποιοδηποτε γλυκο-μονο 2 δαμασκηνα αποξ. αν τρελαθω .

    στην προπονηση ακολουθω απο 1/6/10 ενα προγραμμα που συστηνεις
    1/ποδια,κοιλια
    2/στηθος,γαμπες,διαδρομο
    3/ ρεπο 4/πλατη-ωμους,κοιλια,διαδρομος 5/χερια-γαμπες ,διαδρομο
    καπως ετσι ηταν κ το προηγουμενο που εκανα -σημειωνω παντα τα κιλα που κανω κ παντα προσπαθω να τα ανεβαζω λιγο λιγο-αλλαζω τις ασκησεις για καθε μυικη ομαδα καθε 2-3 μηνες γιατι συνηθιζω κ δεν μπορω να ανεβασω αλλο κ νιωθω στασιμη κ οτι δεν με πιανουν.Τις κανω αργα για να με πιανουν κ προσπαθω να μη χανω προπονησεις-Αν καποια μερα δεν μπορω να παω gym (σπανια) κανω σπιτι με τα λιγα οργανα που εχω.
    κωνσταντινογλυκουλα επιβεβαιωσε μου το e-mail σου να σου στειλω φωτο κ προγραμμα(...αν μπορεσω ο στοκος...
    φιλια πολλα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FREDDY : 15-06-10 στις 07:35
     

  4. 11-06-10 19:49 #1609
    Προεπιλογή
    Γεια σου Κωνσταντίνα μου...
    Καταρχήν συγχαρητήρια για την μέχρι τώρα εκπληκτική πορεία σου στον χώρο και την καταπληκτική δουλειά στο κορμί σου σε ΘΑΥΜΑΖΩ απόλυτα !!!!!!

    Είμαι νέο ενεργό μέλος στο φορουμ (αλλά σας διαβάζω καιρό),22 ετών (ίσως πιο μικρή απτην μεγάλη σου κόρη ) γυμνάστρια και μια ζωή πορωμένη με γυμναστική και σωστή διατροφή και με όλη την φιλοσοφία της ζωής αυτής
    (διότι προέρχομαι και από πρωταθλητισμό)..

    Θέλω να σου γράψω το πρόγραμμα διατροφής μου (γράμμωση) να μου πεις την γνώμη σου:

    1ο γεύμα- 5ασπραδια + 60γρ. βρώμη σε νερό+κανέλα η
    πιτάκια βρώμης (ασπράδια+βρώμη+κανέλα ανακατεμένα) στο φούρνο

    2ο γεύμα- τόνο η φιλέτο κοτόπουλο με καστανό ρύζι η πατάτα βραστή η γλυκοπατάτα

    3ο γεύμα- μυοφουσιον 1σκουπ+1 μήλο

    4ο γεύμα- ένα γιαούρτι τοταλ 2% +πολύ λίγα αμύγδαλα η καρύδια (όχι πάντα )

    5ο γεύμα- η ψάρι(πέρκα,βακαλάο,γλώσσα) η σολωμό (όχι πάνω από 200γρ.) η φιλέτο κοτόπουλο η φιλέτο μοσχαρίσιο (1 φορά)
    με σαλάτα μπρόκολο/κουνουπίδι η μαρούλι αγγουράκι (και μερικές φορές πολύ ελάχιστο αβοκάντο μέσα )
    ++1κουταλιά ελαιόλαδο (μισή αν βάλω αβοκάντο η αν έχω σολωμό)

    Τις μέρες ξεκούρασης μπορεί να το διαφοροποιήσω λίγο..

    Την σπάω την διατροφή για γλυκό η κάτι λιπαρό 1 φορά τον μήνα αν δεν αντέχω και με πιάσει κρίση υπογλυκαιμίας

    Είμαι σε πολύ καλό επίπεδο φυσικά σε καμία περίπτωσηγια οποιουδήποτε είδους αγώνες
    και έχω πολύ καλό αποτέλεσμα πάνω μου ..

    Είμαι 1.70 και 59κιλά(απο 62-63 που ανεβαίνω τον χειμώνα)

    Και από θέμα βιταμινών παίρνω πολυβιταμίνη, Β-complex, C ester, χρώμιο και μόλις τελείωσα και τους δύο μήνες με CLA

    Δεν έχω πιει καθόλου ΒCAA φέτος όπως και τίποτα άλλο



    Και ακόμα θέλω να κάνω μια ερώτηση μέχρι πόσους παλμούς περίπου (μέγιστη τιμή) καίμε λίπος στο αερόβιο????...
    Δηλαδή _
    Ξέρω μεσαίας έντασης δύναμη 60%-75% αλλά στους πόσους παλμούς περίπου αρχίζουμε και το ξεπερνάμε ???

    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σου
    ...STAY HUNGRY...
     

  5. 12-06-10 09:27 #1610
    Cool ok
    κωσταντινα μου θα περιμενω απαντηση σου θελω καινουριο προγραμμα και αν εχεισ και καμια διατροφη δεκτη.Ευχαριστω για την απαντηση
     

  6. 12-06-10 13:07 #1611
    Smile
    γεια σου Κωνσταντινα!με λενε Στελλα και ειμαι καινουργια..θα ηθελα τις συμβουλες σου για να αποκτησω σφιχτα και καλλιγραμμα ποδια αλλα και σφιχτους γλουτους..ειμαι 1.79,66 κιλα και 22 χρονων.γυμναζομαι καθημερινα αλλα ο χρονος ειναι ελαχιστος γιατι εργαζομαι,οποτε ο χρονος που αφιερωνω στο γυμναστηριο ειναι 1μιση ωρα την ημερα και σ'αυτο το χρονο κανω αεροβια (διαδρομο) και κοιλιακους.η δουλεια μου ειναι δουλεια γραφειου..κανω διατροφη και προσφατα πηρα λυποδιαλυτες και αυτο γιατι απο την μεσα μερια των γονατων συσορευω λιπος..η διατροφη μου περιλαμβανει:1ποτ.γαλα με 3 κ.σ κουακερ και 1 μπανανα.1-2 φρουτα.1 φρουτο.κοτοπουλο ψαρι 1 φ.ψωμι και σαλατα.1 γιαουρτι.2 φρουτα.(μια φορα την βδομαδα τρωω και 2 αυγα η φασολακια)περιμενω τις συμβουλες σου.. πιστευω να εγραψα στο σωστο μερος...σε ευχαριστω εκ των προτερων!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stellalef : 12-06-10 στις 13:18
     

  7. 12-06-10 20:07 #1612
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stavroula Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου κωνσταντινα!!
    σας παρακολουθω κ γω πολυ καιρο τωρα απο μακρια βεβαια και πηρα το θαρρος να γινω και γω μελος της ομορφης παρεας σας!χρειαζομαι την βοηθεια σου!
    ειμαι 25 χρονών 1,72 και 74 κιλα.στοχος μου εκτός απο την μείωση των κιλών-λιπους ειναι και η συσφιξη καθώς έχω χάσει αρκετά κιλά (περιπου 25) και δυστυχως δεν ειναι η πρωτη φορα , έχω μεγαλα σκαμπανεβασματα στο βαρος μου κατα καιρους, με αποτελεσμα να έχω χαλαρωσει αρκετα ιδιαιτερα στην περιοχη των μηρων και των βραχιονων. σου παραθετω την διατροφη μου και το προγραμμα γυμναστικης μου- το οποιο ακολουθω 2 μηνες τωρα- και ειναι καλοδεχουμενες οι πολυτιμες συμβουλες σου αφου κατεχεις το θεμα αριστα!

    πρωινο: πρωτεινικη μπαρα κ 1 φρουτο
    μεσημεριανο:110 γρ.πρωτεινης (ψαρι, κοτοπουλο, κοκκινο κρεας)
    σαλατα
    100γρ. αμυλουχα λαχανικα η οσπρια
    1 φρουτο
    απογευματινο: πρωτεινικη μπαρα κ 1 φρουτο
    βραδινο:110 γρ.πρωτεινης (ψαρι, κοτοπουλο, κοκκινο κρεας)
    σαλατα



    προγραμμα γυμναστικης

    ΔΕΥΤΕΡΑ/ ΤΕΤΑΡΤΗ:
    πιεσεις με αλτηρες 4χ12
    εμπροσθολαιμιες ελξεις 4χ12
    προσαγωγοι 4χ20
    απαγωγοι 4χ20
    γλουτιαιοι 4χ20
    καμψεισ μηριαιων δικεφαλων 4χ15
    καμψεισ με αλτηρες καθιστη 4χ12
    τροχαλια σχοινι 4χ12
    γαλλικες με αλτηρες αν.ωμου 4χ12
    προτασεις με αλτηρες 3χ12
    shrugs 3x15
    κοιλιακοι 4χ20
    ραχιαιοι παγκος 4χ20
    πλαγιοι παγκος 3χ12

    στο τελος 45 λεπτα διαδρομο (στο 6,5 περιπου)

    ΤΡΙΤΗ/ ΠΕΜΠΤΗ/ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ:

    30 λεπτα ελλειπτικο
    50 διαδρομο

    ειδικα στο προγραμμα γυμναστικης εχω ιδιαιτερο προβλημα καθωσ δεν ξερω αν ειναι αποτελεσματικο η απλωσ κουραζω τον οργανισμο μου αδικως και οι γυμναστες στο γυμναστηριο που παω δεν μπορω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα βοηθητικοι!!!
    τισ ημερεσ που κανω μονο αεροβικη παω στο γυμναστηριο νηστικη γιατι μου ειπαν οτι καισ παραπανω λιπος. ισχυει κατι τετοιο?
    μετα το γυμναστηριο πρεπει να περασει καποια συγκεκριμενη ωρα να φαω το μεσημεριανο μου??μου ειπαν οτι πρεπει να περασει τουλαχιστον μιση ωρα.
    και ένα τελευταιο ερωτημα- επιτελουσ!!- στο διαδρομο θα πρεπει να χω σταθερη ταχυτητα μετριασ έντασης και μεγαλης χρονικησ διαρκειας η μεγαλησ εντασησ και μικρης χρονικησ διαρκειας ή εναλλαγη μεταξυ των 2???

    σε ευχαριστω παααααραπολυ και το χρονο σου!!!ελπιζω μη σε κουρασα πολυ αλλα ειλικρινα χρειαζομαι μια καθοδηγηση απο καποιον που οντωσ γνωριζει γιατι θελω πολυ να βελτιωσω το σωμα μου γιατι ετσι θα βελτιωσω και την ψυχολογια και την αυτοπεποιθηση μου... περιμενω εναγωνιως τισ συμβουλεσ σου!!!!!!!!!!

    Kαλώς ηρθες Σταυρούλα μου στο φόρουμ, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!


    4 προπονήσεις την εβδομάδα

    Δευτέρα: απο 2 ασκήσεις (στήθος-πλάτη- ωμοι) διαδρομο 40 λεπτά γρήγορο βάδιν-κοιλιακούς

    Τρίτη:Χέρια-πόδια -γάμπες- ποδήλατο 20 λεπτά

    Τεταρτη ρεπό

    Πεμπτη: οτι κ την Δευτέρα

    Παρασκευή: οτι κ την Τρίτη


    Διατροφή:Θα βγάλεις την μπάρα κ θα βάλεις πρωτεινούχο ρόφημα, κ στα 2 γευματα που εχεις την μπάρα, το πρωτεινούχο φαγητό θα το κάνεις 150 γραμ. λάδι 2 κουταλιές κ στο μεσημεριανό κ στο βραδυνό κ απαραιτητα 5 κουταλιές ρύζι στο μεσημεριανό κ 2 μετριες πατάτες στο βραδυνό, φρούτο αλλη ωρα μόνο του!!Μιαμιση ωρα αδειο στομάχι πριν την προπόνηση, γευμα οταν πας σπίτι μετά την προπόνηση κ αν πεινάς βάλε κ αλλο ενα γευμα 5 αυγά ενα κροκο κ 4 ρυζογκοφρέτες, μην φοβάσαι καθόλου αυτό το φαγητό σε αδειάζει σε λίπος κ σε προστατευει πάρα πολύ να μην χαλαρώσεις, κάθε αλλο σιγά σιγά θα σου γεμίζει μυς αν θα γυμνάζεσαι!!Η δίαιτες χωρίς υδατάνθρακα είναι καταστροφικές:ατονία, αδυναμία , υπογλυκαιμια, τρέλλα στο κεφάλι, κ μετά πέφτεις με τα μούτρα στο φαγητό!!
    Προπόνηση: οχι με πολλα κιλά κ με πολύ ενταση οταν υπάρχει χαλάρωση φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα!!
    τα γευματα σου ανα 3 ωρες περίπου, μιάμιση ωρα μετά το φαγητό υπνο!!Απο Σεπτέβριο θα αλλάξουμε προπόνηση, τώρα θα πάμε ετσι!
    Φιλάκια πολλά είμαι στην διαθεσή σου, αν κάτι δεν σου αρέσει να το αλλάξουμε!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kaskani Konstantina : 12-06-10 στις 20:11
     

  8. 12-06-10 20:12 #1613
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vassia Εμφάνιση μηνυμάτων


    Τα λόγια είναι περιττά.

    φιλάκια ρουφηχτά φιλεναδίτσα μου(αν φυσικά μου επιτρέπεις να σε αποκαλώ έτσι)

     

  9. 12-06-10 20:19 #1614
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bigmama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωνσταντίνα καλώς ήρθες και πάλι.

    Εμένα αυτή τη φορά η ερώτησή μου έχει να κάνει με την προπόνηση.

    Ακολουθώ μια προπόνηση που είχες ποστάρει εδώ, με μια μυική ομάδα τη μέρα και η προπόνηση είναι σούπερ.
    Αν δεν κάνω λάθος είχες πεί 4x8-10 για σημεία που θέλουμε να κάνουμε πιο μεγάλα και 4x12-15 για αυτά που θέλουμε να κάνουμε πιο μικρά με εξαίρεση τα πόδια που είναι 4x12-15.

    Η απορία μου είναι η εξής. Εγώ ακόμα προσπαθώ να χάσω λίπος. Οπότε γενικά θέλω να γίνω "πιο μικρή" στην εικόνα, όμως μυικά επειδή θέλω να μειώσω την όποια απώλεια μυικής μάζας ή ακόμα καλύτερα να έχω και κάποια ανάπτυξη, ακολουθώ προπόνηση 4x8-10 για όλα τα σημεία εκτό από τα πόδια. Μήπως δεν συμβαδίζουν αυτά που κάνω? Δηλαδή να θέλω έστω και ελάχιστη ανάπτυξη μυικής μάζας και να έχω και απώλεια λίπους? Κάπου είχα διαβάσει οτι γράμμωση και όγκος δεν πάνε μαζί. Ή το ένα ή το άλλο. Τι λές?
    Τα κιλά φευγουν αργά, (λόγω μερικών παρασπονδιών- όχι τίποτα τραγικά πράγματα) αλλά βλέπω διαφορά στο σώμα μου με την προπόνηση.

    Θα χαρώ να έχω τη συμβουλή σου, για όποια βελτίωση
    Κάνε οτι κάνεις κ ασε την μυική μάζα, 1200 γραμ, πρωτεινούχο φαγητό τρωω του σκασμού την ημέρα για να κρατήσω 3 κιλά μυικά τον χρόνο, μην με τρελαίνειςςςςςςςςςςςςςΟτι είπαμε, οσο για την προπόνηση αυτή, δεν υπάρχει καλύτερη, αγωνιστική σου εχω δώσει!!

    Με συγκίνησες πάρα πολύ που ηρθες εστω κ για 2 λεπτά να με δεις στο Novotel!!!To εχω σκεφτεί πολλές φορές, φιλιά κουκλα μου!!
     

  10. 12-06-10 20:23 #1615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mariane Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αυτά είναι τα συγχαρητήρια για τις επιδόσεις σου τις απίστευτες!!Είδα βίντεο στο youtube και φωτογραφίες σου και σε θαύμασα!!!μπραβοοοοοοοοοοοοο. Εχω και μια τρέλα με τα ποδια σου!!Περιμένουμε και άλλο υλικό αν έχεις!
    όσον αφορά τα κορίτσια εδώ του φόρουμ ειλικρινά δεν πιστεύετε τι αποτελέσματα έχουν οι συμβουλές της!ότι ακριβώε λέει όμως!!Κωνσταντίνα μου έτσι δεν ήμουνα ποτέ. έχω φτάσει 56 από 65 και η σύσφιξη που έχω καταφέρει είναι μεγάλη! Και συνεχίσω υπομονετικά γιατί κάποια πράγματα θέλουν φυσικά και χρόνο!όλοι μου λένε πόσο έχω χάσει πόσο έχω <μαζέψει> και τέτοια
    Θα ήθελα να σε ρωτήσω μόνο αν επιτρέπεται το πεπόνι και αν μπορώ να τρώω μούσλι το απόγευμα αντί για γιαούρτι που μαρέσει πολύ!
    Ασκήσεις πλέον ανεβάζω κιλά παίρνω πιο μεγάλα βάρη επαναλήψεις συνεχίζω πόδια με 14 και χέρια με 10. Κάνω και άλλες ασκήσεις που βλέπω από κάποιους έμπειρους στο γυμναστήριο για ποικιλία. Πειράζει? Γενικά μαρέσει να πειραματίζομαι με νέες ασκήσεις για να ξαφνιάζω το σώμα και με κάτι καινούριο!Και κάτι τελευταίο. Τι είναι πιο αποδοτικό. Ο διάδρομος ή το ελλειπτικό?Νιώθω ότι με το διάδρομο γυμνάζεται καλύτερα το πόδι!
    Σε ευχαριστώ πολύ 4 everything!!!!!
    Χαίρομαι πάρα πολύ για σενα βάλε που κ που οτι φρούτο σου αρέσει!!Κάνε αλλαγή με μούσλι!!!Πολύ καλά κάνεις κ αλλάζεις ασκήσεις!!Φιλιά μωράκι!!
     

  11. 12-06-10 20:28 #1616
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΝΑΣΙΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχ βρε Κωνσταντίνα! Πόσο δίκαιο έχεις σε όλα που λες!
    8 χρόνια ο άντρας μου δε μπόρεσε να με πείσει να τον ακολουθήσω σε αυτόν τον τρόπο ζωής και εσύ μου άλλαξες το τρόπο σκέψης σε 1 βδομάδα!
    Άργησα να το καταλάβω αλλά τώρα έχω πέσει με τα μούτρα στη προσπάθεια! Από όταν μπήκα σε αυτή τη παρέα και σε παρακολουθώ γενικότερα τους έχω ζαλίσει όλους με την πάρτυ σου! Είσαι το πρότυπο μου! Τέλος!
    Μεγάλη υπόθεση το ωραίο κορμί τελικά! Πρώτα για τον εαυτό μας και μετά για τους άλλους!
    Όπως σου είπα από 2 Μαίου που ξεκίνησα από 75 έπεσα στα 69 (1,65ύψος) και θα συνεχίσω με την ίδια διατροφή όπως προτείνεις! Μου αρέσει έτσι και αλλιώς! Γυμναστική φουλ και αρχές Ιούλη θα σου γράψω ξανά τα νέα μου!
    Είσαι θεά!
    Αν βρεθείς Θεσ/νικη ή Σέρρες θα έρθω να σε γνωρίσω και από κοντά!

    Μπράβο κοριτσάρα μου, που να μπορούν οι αντρες να μας αλλάξουν ευκολο είναι, απλά τους αφήνουμε να νομίζουν καμιά φορά οτι τους περνάει χαχα!!Αν ερθω θα μου ετοιμάσεις κ φαγητό για να δω τα κάνεις οπως σου τα ειπα!!!
     

  12. 12-06-10 20:28 #1617
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλώς ηρθες στο φόρουμ!!!Εγω θα σου πω οτι η βάση σου στην προπόνηση πρέπει να είναι τα βάρη κ λίγο αερόβιο, την μυική σου μάζα θα την αυξήσεις σιγά σιγά κ με υπομονή, με σωστή διατροφή κ εντατική προπόνηση κ οχι υπερπροπόνηση, η σειρά που εχεις τις μυικές ομάδες είναι πολύ μπερδεμένη, θέλω αν καταφέρεις να κάνεις 4 προπονήσεις την εβδομάδα το ανώτερο μια ωρα την ημέρα κ εφυγες!!
    Δευτέρα:Πόδια-γάμπες
    Τρίτη:Στήθος-κοιλιακούς-40 διάδρομο
    Τετάρτη:Ρεπό
    Πέμπτη:Πλάτη-Ωμοι-20 λεπτά ελλειπτικό
    Παρασκευή:Χέρια-κοιλιακούς-Διαδρομο 40 γρήγορο βάδιν πάντα οχι τρέξιμο
    Σ.Κ ξεκούραση

    ΟΛΑ ΤΑ ΣΕΤ 4 ΕΠΙ 8!!Τα κιλά σου δεν θα ξεπερνάνε την δυναμή σου, καθε μήνα θα ανεβάζεις κ λίγο παραπάνω, οχι μεγάλα διαλείματα ανάμεσα στα σετ, το σώμα σου να είναι ζεστό, δεν χαζευουμε στο gym ok????

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    1oΤόστ ολικής με 2 φέτες γαλοπούλα κ μια κουταλιά cottage
    2oγιαούρτι αγγελαδίτσα 2% κ μια μπανάνα
    2ο ψητό απαχο κρεατικό με λίγο ρύζι 120 γραμ. περίπου η μακαρόνια η πατάτα με αφθονη σαλάτα κ 2 κουταλιές λάδι, αν εχετε λαδερό φαγητό 2 τρυπητές κουταλες (απέφυγε σάλτσες κ λάδια) κ μια φέτα ψωμί ολικής με τα λαδερά
    4ο γιαούρτι complet κ ενα μήλο
    5o τόνο η οτι ψάρι σου αρέσει 150 γραμ με 200 κ σαλάτα πράσινη κ ενα αγγούρι με 2 κουταλιές λάδι
    Βαλε οσο ποιο πολύ μπορείς πρωτεινούχα
    Αν παίρνεις πρωτείνη κάνε αντικατάσταση σε οποια γευμα θες εκτος απο τα βασικά δηλ. το μεσημεριανό κ το βραδυνό
    Φιλιά Καλό Πάσχα!!
    Κωνσταντινα μου,τι κανεις?
    Εχω να σου πω οτι εχω φτασει τα 48,5 κιλα(απο 51-52 που ημουνα)!!!!!Με πολλες παρασπονδιες βεβαια αλλα δν το κανουμε θεμα......
    Σου οφειλω ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη βοηθεια σου.........και συνεχιζω και θελω παλι να με βοηθησεις σε κατι!
    Τους μηνες αυτους (μαζευω λεφτα για τις διακοπες)μειωσα τη συνδρομη του γυμναστηριου σε 3 επισκεψεις την εβδομαδα κ δεν θα μπορεσω να παρω κ ροφημα πρωτεινης.....
    Με τι θα μπορουσα να την αντικαταστησω?Με γιαουρτακια 2% οπως μου ειχες αρχικα?
    Και με τις προπονησεις?Πως θα συνδιασω τις μυικες ομαδες για 3 προπονησεις?
    Ααα!!Να σου πω οτι σπιτι μου εχω και ποδηλατο,και μπορω να κανω και εκει το αεροβιο μου.
    Περιμενω απαντηση................σε ευχαριστω κ παλι.Φιλακια!!!!!!!!!!
     

  13. 12-06-10 20:30 #1618
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο youli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά θα ηθελα εαν είχες χρόνο να μου έβγαζες ένα προγραμματάκι...καποιες ασκησεις γιατι αυτες που κανω στο gym δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά..

    Πόσταρε μου λίγο την προπόνηση που σου εχουν δώσει οταν εχεις χρόνο!!
     

  14. 12-06-10 20:36 #1619
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Qlim4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στηθος:
    1) σε οριζοντιο παγκο με αλτηρες πιεσης στηθους (4χ12)
    2) σε οριζοντιο παγκο με αλτηρες εκτασης στηθους (4χ12)
    3) σε επικλινη παγκο με αλτηρες πιεσοις στηθους (4χ12)

    Πλατη:
    1) οπισθολεμιες ελξης τροχαλιας (4χ12)
    2) εμπροσθολαιμιες ελξης τροχαλιας (4χ12)
    3) χαμηλη κοπιλατικη (4χ12)

    Ομοι:
    1) καθηστη με αλτηρες πιεσης ομον (4χ12)
    2) ορθια με αλτηρες πλαγιες εκτασης, (4χ12)
    3) ορθια με αλτηρες προτασεις (4χ12)

    Δηκφαλοι:
    1) Ηαmmer (4χ12)
    2) ελξης τροχαλιας (4χ12)

    Τρικεφαλοι:
    1) kick backs (4χ12)
    2) πιεσεις τροχαλιας (4χ12)

    Ποδια:
    1) εκτασεις τετρακεφαλων (4χ12)
    2) leg curle (4χ12)
    3) απαγογους (4χ12)
    4) προσαγογους (4χ12)
    5) γαμπες στην πρεσα (4χ12)


    ειμαστε οκ με αυτες της ασκησεις? σετ επαναληψεις? σταθερα κηλα η αυξανομενα?
    Ναι πολύ ωραία!Πηγαινέ την ετσι ολο το καλοκαίρι, κιλά οσο αντέχει μην την εξαντλήσουμε κ απο τέλος Σεπτεμβρίου θα τις βάλουμε απο μια μυική ομάδα την ημέρα, μόνο στήθος πλάτη μαζί!
     

  15. 12-06-10 20:39 #1620
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kritikia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα να σου πω κανω το ιδιο προγραμμα σχεδον 4 μηνες και αρχισα να το ψιλοβαριεμε επειδη μονο εσενα εμπιστευομαι πες μου αν μπορεις τι ειναι καλυτερο να κανω....προσεχω την διατροφη μου οπως μου εχεις πει και παλιοτερα και γενικα εχω διαβασει τις συμβουλες σου και λιγο πολυ εμαθααλλα με το προγραμμα δεν εχω καποιον στο γυμναστηριο να ρωτησω..ειναι καλυτερο να σου στειλω φωτο μου ???Συγνωμη ρε Κωσταντινα αν σε ενοχλω αλλα ειλικρινα ειμαι λιγο μπερδεμενη..σημερα ξανακανα παλι το ιδιο προγραμμα με το παλιο και εκανα 4 σετ με 15 επαναλληψεις και στα δυο τελευταια σετ ανεβασα λιγο τα κιλα.....παλι βλακεια εκανα??????HELP ME
    Μια μυική ομάδα την ημέρα εχουμε?? αν ναι αυτό θα συνεχίσεις!!!Στείλε μου φωτο μωρό μου να σε δω!Καλά εκανες κ ανέβασες, τράβα οσα αντέχεις!!
     

Σελίδα 108 από 206 ΠρώτηΠρώτη ... 85898106107108109110118158 ... ΤελευταίαΤελευταία