Σελίδα 12 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 166 έως 180 από 270
  1. 24-01-12 00:21 #166
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν θα έχω χρήματα θα το κάνω και δεν είναι υπερβολικό ,είναι αισθητικό.Γιατί εγώ στα 14 έβγαλα στην πλάτη και στα 19 μετά από εγχείρηση σκωληκοειδίτιδας έβγαλα λόγω μείωσης και επειτα αύξησης βάρους από γυμναστική στους δικέφαλους και το σημείο που ενώνουν με τους ώμους.Τέτοια παράσημα τι να τα κάνουμε Αν είναι πάμε κ κάνουμε τατοο για παράσημο
    οπως νοιωθεις εσυ καλυτερα
    οι μαλακες πολλοι και οι μπυρες τελειωνουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-01-12 00:39 #167
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 141004 Εμφάνιση μηνυμάτων


    το βιντεο διαθεσιμο στις 11.12..
    3 επαναληψεις στα 110Kg στην τελευταια πηγα να το χασω αλλα τελικα την πηρα
    Φιλε χαιρομαι που ελαβες υποψιν σου καποιες επισημανσεις που σου γινανε απο την προηγουμενη φορα,οταν ειχες ξαναανεβασει βιντεο.Δηλαδη πλεον εκανες ελευθερο παγκο κ οχι Smith,και δεν ακουμπησε ο σποττερ την μπαρα,παρα μονο οταν δεν μπορουσες να τα βγαλεις μονος σου,στην τελευταια επαναληψη.Ειναι ευχαριστο να βλεπεις οτι οι παρατηρησεις δεν περνανε στο βροντο,κατα που δυστυχως κατα τα αλλα γινεται κατα κορον.

    Το μονο που θα μπορουσες να προσεξεις,ειναι πλεον να κανεις full move,δηλαδη η μπαρα να ακουμπαει στο σωμα στην αρνητικη,καθ οτι μονο τοτε θεωρειται ''εγκυρη'',αλλα θα σου δωσει και περισσοτερα απο αποψη δυναμης,απ οτι το partial που εκανες τωρα.Λογικα θα πρεπει με full move να ειχες μονη στα 110,ισως και 112,5.Περιττο να πω πως ειναι φοβερα κιλα για την ηλικια σου.

    edit:προσπαθησε οταν ξεκολλας την μπαρα,να μην την σηκωνεις ψηλα.Να την σηκωνεις ισα ισα για να ξεκολλησει απ τους ορθοστατες.Και αμα παιζεις βαρια κιλα και εχεις δυσκολιες,πες στο σποττερ να σε βοηθησει να την ξεκολλησετε μαζι(και μετα να κανεις τις επαναληψεις μονος σου,οπως τωρα)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντωνης : 24-01-12 στις 00:50
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-01-12 00:59 #168
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε χαιρομαι που ελαβες υποψιν σου καποιες επισημανσεις που σου γινανε απο την προηγουμενη φορα,οταν ειχες ξαναανεβασει βιντεο.Δηλαδη πλεον εκανες ελευθερο παγκο κ οχι Smith,και δεν ακουμπησε ο σποττερ την μπαρα,παρα μονο οταν δεν μπορουσες να τα βγαλεις μονος σου,στην τελευταια επαναληψη.Ειναι ευχαριστο να βλεπεις οτι οι παρατηρησεις δεν περνανε στο βροντο,κατα που δυστυχως κατα τα αλλα γινεται κατα κορον.

    Το μονο που θα μπορουσες να προσεξεις,ειναι πλεον να κανεις full move,δηλαδη η μπαρα να ακουμπαει στο σωμα στην αρνητικη,καθ οτι μονο τοτε θεωρειται ''εγκυρη'',αλλα θα σου δωσει και περισσοτερα απο αποψη δυναμης,απ οτι το partial που εκανες τωρα.Λογικα θα πρεπει με full move να ειχες μονη στα 110,ισως και 112,5.Περιττο να πω πως ειναι φοβερα κιλα για την ηλικια σου.

    edit:προσπαθησε οταν ξεκολλας την μπαρα,να μην την σηκωνεις ψηλα.Να την σηκωνεις ισα ισα για να ξεκολλησει απ τους ορθοστατες.Και αμα παιζεις βαρια κιλα και εχεις δυσκολιες,πες στο σποττερ να σε βοηθησει να την ξεκολλησετε μαζι(και μετα να κανεις τις επαναληψεις μονος σου,οπως τωρα)
    ωφειλω να ακουω τις σωστες συμβουλες που μου δινετε και να πραττω αναλογα..;-) αυτος αλλωστε ειναι ο λογος που ειμαι εδω..και μοιραζομαι μαζι σας την προοδο μου..εχω πολυ μακρυα χερια και στο full move πεθαινω..παρ ολα αυτα ωφειλω να προσπαθησω!!
    Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και τις χρησιμες συμβουλες/οδηγιες σου!!:-)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-01-12 01:01 #169
    Προεπιλογή
    Καταρχας μπραβο σου για οτι εχεις πετυχει.Πρεπει να ανοιξεις λιγο τη λαβη σου... γιατι κανανικα πρεπει να φερνεις την μπαρα λιγα εκατοστα πιο πανω απο το στηθος, ενω αν προσπαθησεις με την ιδια λαβη που εχεις τωρα να κατεβασεις την μπαρα στο στηθος θα φερει τον αγκωνα σου σε ακραια θεση και θα δεχεται πιεση με αποτελεσμα μακροχρονια ισως να σου δημιουργησει προβλημα. Οι αγκωνες πρεπει να φτανουν λιγο πιο κατω απο το παραλληλο -οχι υπερβολικα ομως γιατι συμβαινει αυτο που ειπα. Για αυτο ριξε λιγο τον εγωισμο σου και ανοιξε την λαβη σου,ετσι ωστε να κατεβαζεις την μπαρα πιο κατω και να εχεις μεγαλυτερο ευρος κινησης.Αυτα απο μενα ...κατα τα αλλα και παλι μπραβο...!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-01-12 01:10 #170
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε χαιρομαι που ελαβες υποψιν σου καποιες επισημανσεις που σου γινανε απο την προηγουμενη φορα,οταν ειχες ξαναανεβασει βιντεο.Δηλαδη πλεον εκανες ελευθερο παγκο κ οχι Smith,και δεν ακουμπησε ο σποττερ την μπαρα,παρα μονο οταν δεν μπορουσες να τα βγαλεις μονος σου,στην τελευταια επαναληψη.Ειναι ευχαριστο να βλεπεις οτι οι παρατηρησεις δεν περνανε στο βροντο,κατα που δυστυχως κατα τα αλλα γινεται κατα κορον.

    Το μονο που θα μπορουσες να προσεξεις,ειναι πλεον να κανεις full move,δηλαδη η μπαρα να ακουμπαει στο σωμα στην αρνητικη,καθ οτι μονο τοτε θεωρειται ''εγκυρη'',αλλα θα σου δωσει και περισσοτερα απο αποψη δυναμης,απ οτι το partial που εκανες τωρα.Λογικα θα πρεπει με full move να ειχες μονη στα 110,ισως και 112,5.Περιττο να πω πως ειναι φοβερα κιλα για την ηλικια σου.

    edit:προσπαθησε οταν ξεκολλας την μπαρα,να μην την σηκωνεις ψηλα.Να την σηκωνεις ισα ισα για να ξεκολλησει απ τους ορθοστατες.Και αμα παιζεις βαρια κιλα και εχεις δυσκολιες,πες στο σποττερ να σε βοηθησει να την ξεκολλησετε μαζι(και μετα να κανεις τις επαναληψεις μονος σου,οπως τωρα)
    κατσε δηλαδη η πρωτη επαναληψη που ταν 1 με μισο εκατοστο πριν ακουμπησει ηταν ακυρη?γιατι βλεπω εδω μεσα ολοι οι παουερληφταραδες ειστε πολυ χαρντκορ κ ανυσηχω τοσο σωστα που λογικα τις κανετε ολες τις ασκησεις,υποθετω στο σκουωτ ακουμπατε τον πωπο στο πατωμα αλλιως ειναι ακυρες οι επαναληψεις..
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-01-12 02:11 #171
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    @141004 μια χαρα εισαι,πολυ καλος,και δυνατος για την ηλικια σου!Το νου σου μονο μη κανεις ταρζανιες αν θες να σηκωνεις κιλα για χρονια.

    @sofos η πρωτη επαναληψη οχι μισο,ουτε ενα..αλλα πανω απο 5-7 ποντους απεχει απ το στηθος.Σκεψου μονο οτι μια παλαμη ειναι γυρω στα 10 εκατοστα.

    Η γνωμη μου οσον αφορα τα βιντεακια και τα λοιπα κολπα ειναι η εξης.Οταν βαζεις ενα βιντεο με 110 κιλα για 3 επαναληψεις προφανως και θελεις να κανεις επιδειξη δυναμης..εσυ και ο οποιοσδηποτε αλλος,και ειναι φυσιολογικο στο χωρο που ειμαστε.Οταν λοιπον θες να κανεις επιδειξη δυναμης,καλο ειναι να ακολουθεις και τους κανονες δυναμης.Δηλαδη full rom τεχνικη!!!Τωρα,αν εσυ εβαζες ενα βιντεακι με σκοπο να σχολιασουμε την τεχνικη σου η δε ξερω γω τι αλλο,και ελεγες ας πουμε..οριστε ενα βιντεακι απο στηθος που δειχνει το στυλ προπονησης μου..και εκανες 4,8,20,100 επαναληψεις,ακομα και αν τις επαιζες μισες δε νομιζω να εφερνε κανεις αντιρρηση η να πεταγοταν για να σου την πει ή για να σε διορθωσει η και γω δε ξερω τι.Θελω να πω οτι πολλοι κανουν demonstration με μισες επαναληψεις,με γρηγορο τεμπο,με αργο τεμπο,με σποττερ να βοηθαει συνεχεια,με με με με και εκει κανεις δε λεει κουβεντα γιατι εφοσον εσυ βλεπεις βελτιωση τα σχολια και οι υποδειξεις περισσευουν.Αλλα οταν ποσταρεις ενα βιντεο με σκοπο να δειξεις τις μεγιστες σου καλο ειναι να γινονται σωστα.

    Τελειως φιλικα και χωρις παρεξηγηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-01-12 02:16 #172
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    ^εγω που παω δηλαδη παντα μεχρι εκει γιατι παντα την επομενη μερα πεθαινω απ τα ντομς? πιο κατω με τραβανε οι ωμοι και οι αγκωνες λολ
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-01-12 02:27 #173
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^εγω που παω δηλαδη παντα μεχρι εκει γιατι παντα την επομενη μερα πεθαινω απ τα ντομς? πιο κατω με τραβανε οι ωμοι και οι αγκωνες λολ
    Ναι ρε συ,δεν αντιλεγω..κι εγω ενα διαστημα μεχρι εκει πηγαινα και νομιζα πως εκανα 160Χ4,οταν ομως αλλαξα τακτικη επεσα πολυ σε δυναμη.Βεβαια πιστευω οτι η διαφορα στη μυικη αναπτυξη δε θα ηταν εμφανης με το ματι (γι αυτα τα 10 εκατοστα της κινησης) ουτε σε 10 χρονια προπονησης..αλλα εδω (μαλλον) δεν εχουμε να κανουμε με υπερτροφια αλλα δυναμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-01-12 02:43 #174
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατσε δηλαδη η πρωτη επαναληψη που ταν 1 με μισο εκατοστο πριν ακουμπησει ηταν ακυρη?γιατι βλεπω εδω μεσα ολοι οι παουερληφταραδες ειστε πολυ χαρντκορ κ ανυσηχω τοσο σωστα που λογικα τις κανετε ολες τις ασκησεις,υποθετω στο σκουωτ ακουμπατε τον πωπο στο πατωμα αλλιως ειναι ακυρες οι επαναληψεις..
    ακυρο το ποστ εντελως..ειναι 6-7 εκατοστα πανω απ το στηθος,και naι ειναι partial reps..δεν εχει να κανει με το αν θεωρειται η οχι εγκυρο αλλα
    με το τι προσφερει η full και η partiaL move,που προφανως ειναι η μερα με τη νυχτα..σοφε ο συλλογισμος σου δλδ ποιος ειναι:οποιος κανει full move ,
    οπως εκτελειται δλδ η ασκηση ειναι ενας hardcore powerlifter?δλδ οποιος γυμναζεται με βαση τη μηχανικη της καθε ασκησης και δε κανει αστειες ρεπς
    οπως ειδα και στο ατλας στα σκουωτ,ειναι κατακριτεος απο σενα...λολ
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-01-12 03:01 #175
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν θα έχω χρήματα θα το κάνω και δεν είναι υπερβολικό ,είναι αισθητικό.Γιατί εγώ στα 14 έβγαλα στην πλάτη και στα 19 μετά από εγχείρηση σκωληκοειδίτιδας έβγαλα λόγω μείωσης και επειτα αύξησης βάρους από γυμναστική στους δικέφαλους και το σημείο που ενώνουν με τους ώμους.Τέτοια παράσημα τι να τα κάνουμε Αν είναι πάμε κ κάνουμε τατοο για παράσημο
    ασε κ εγω απο το δημοτικο εχω στην μεση αποτομη αναπτυξη κ μετα κ αλλες που δημιουργηθηκαν σαν παρασημο της γουρουνιας μ δυστυχως ειμαι 22 κ ακομα φαινονται απλα φροντισε ν μν εμφανισεις αλλες..ειναι κριμα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-01-12 03:07 #176
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε συ,δεν αντιλεγω..κι εγω ενα διαστημα μεχρι εκει πηγαινα και νομιζα πως εκανα 160Χ4,οταν ομως αλλαξα τακτικη επεσα πολυ σε δυναμη.Βεβαια πιστευω οτι η διαφορα στη μυικη αναπτυξη δε θα ηταν εμφανης με το ματι (γι αυτα τα 10 εκατοστα της κινησης) ουτε σε 10 χρονια προπονησης..αλλα εδω (μαλλον) δεν εχουμε να κανουμε με υπερτροφια αλλα δυναμη.
    οκ απλα εγω το βλεπω αλλιως....
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-01-12 16:51 #177
    Προεπιλογή
    φιλε πολυ καλος ειμαι και εγω 16 χρονων κια θελω να σε ρωτησω πος ανεβηκες τοσο γρηγορα στη μπαρα ρε θηριο....οραιοσ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-01-12 19:36 #178
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GrigorisKots Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε πολυ καλος ειμαι και εγω 16 χρονων κια θελω να σε ρωτησω πος ανεβηκες τοσο γρηγορα στη μπαρα ρε θηριο....οραιοσ..
    καταρχην χρονια πολλα οπως βλεπω σε λενε γρηγορη..
    η επιμονη η υπομονη το καλο φαγητο η καλη αναρωση και οι δυνατες.προπονησεις θα σε ανεβασουν για τα καλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-01-12 13:49 #179
    Προεπιλογή
    ευχαριστω φιλε και εσυ οτι επιθυμεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-01-12 15:39 #180
    Προεπιλογή
    Απ' τα καλυτερα transformations στο forum!Keep pumping!Haters gonna hate..
    Why am I not in bed, like everyone else, dead to the world? Why do I do this, live with the constant pain, the suffering, the sacrifice? Why? Because I can. Because pain tells me I’m awake. Reminds me I’m alive. Who am I? I am the wrecker of steel. I am the crusher of mediocrity. I am the face of destiny. I am Animal...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 12 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία