PDA

Επιστροφή στο Forum : δροσεροι χυμοί !!!



daro801
15-08-10, 22:59
λοιπόν θα παραθέσω κάποιους χυμούς για γράμμωση(ειδικά η πρώτη) και για ογκο ο αλλος!!,οι συνταγες βγαζουν 2 μερίδες!!(στο μπλεντερ το χτυπαμέ για 2 λεπτά!!):unsure:


1ος χυμός:

συνταγή:1 ποτ.άπαχο γάλα.2κ.σ γιαούρτι άπαχο,1 κ.γλ βανίλια,70 γρ μουλιασμένη βρωμη,2 κ.γλ φυστικοβούτυρό,3 κ.γλ πρωτεινη ορου γάλακτος και φυσικά μπόλικος θρυμματισμένος πάγος..

2ος χυμός:

συνταγή:1 ποτ.άπαχο γάλα,1/2 ποτ. γιαούρτι άπαχο,1 μπανάνα,βανίλια,4 κ.γλ πρωτείνη όρου γάλακτος,1 κ.γλ φυστικοβούτυρο και φυσικά μπόλικος θρυμματισμένος πάγος...

tip:μπορείτε μόνοι σας να πειραματηστητε,βάζωντας παραπάνω γάλα ή γιαούρτι ή λιγότερο,βάζωντας άλλα φρούτα (π.χ φράουλες κατεψυγμένες και μούρα φρέσκα ή κατεψυγμένα),βάζωντας παραπάνω ή λιγότερο φυστικοβούτυρο...!!!

Qlim4X
22-08-10, 15:58
καταρχας αυτα ειναι milkshake και οχι χυμοι.

thegravijia
22-08-10, 16:16
λοιπόν θα παραθέσω κάποιους χυμούς για γράμμωση(ειδικά η πρώτη),οι συνταγες βγαζουν 2 μερίδες!!


1ος χυμός:

συνταγή:1 ποτ.άπαχο γάλα.2κ.σ γιαούρτι άπαχο,1 κ.γλ βανίλια,70 γρ μουλιασμένη βρωμη,2 κ.γλ φυστικοβούτυρό,3 κ.γλ πρωτεινη ορου γάλακτος και φυσικά μπόλικος θρυμματισμένος πάγος..

2ος χυμός:

συνταγή:1 ποτ.άπαχο γάλα,1/2 ποτ. γιαούρτι άπαχο,1 μπανάνα,βανίλια,4 κ.γλ πρωτείνη όρου γάλακτος,1 κ.γλ φυστικοβούτυρο και φυσικά μπόλικος θρυμματισμένος πάγος...

tip:μπορείτε μόνοι σας να πειραματηστητε,βάζωντας παραπάνω γάλα ή γιαούρτι ή λιγότερο,βάζωντας άλλα φρούτα (π.χ φράουλες κατεψυγμένες και μούρα φρέσκα ή κατεψυγμένα),βάζωντας παραπάνω ή λιγότερο φυστικοβούτυρο...!!!
:puke::puke::puke::puke:

thanasis reaction
22-08-10, 16:23
:puke::puke::puke::puke:

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

vicodin
22-08-10, 16:25
:puke::puke::puke::puke:


+1

Devil
22-08-10, 16:36
:puke::puke::puke::puke:


:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


+1

+2


γιατι ειναι για γραμμωση ρε μαστορα?


:rolf::rolf::rolf:

Devil Randime
22-08-10, 16:43
λοιπόν θα παραθέσω κάποιους χυμούς για γράμμωση(ειδικά η πρώτη),οι συνταγες βγαζουν 2 μερίδες!!


1ος χυμός:

συνταγή:1 ποτ.άπαχο γάλα.2κ.σ γιαούρτι άπαχο,1 κ.γλ βανίλια,70 γρ μουλιασμένη βρωμη,2 κ.γλ φυστικοβούτυρό,3 κ.γλ πρωτεινη ορου γάλακτος και φυσικά μπόλικος θρυμματισμένος πάγος..

2ος χυμός:

συνταγή:1 ποτ.άπαχο γάλα,1/2 ποτ. γιαούρτι άπαχο,1 μπανάνα,βανίλια,4 κ.γλ πρωτείνη όρου γάλακτος,1 κ.γλ φυστικοβούτυρο και φυσικά μπόλικος θρυμματισμένος πάγος...

tip:μπορείτε μόνοι σας να πειραματηστητε,βάζωντας παραπάνω γάλα ή γιαούρτι ή λιγότερο,βάζωντας άλλα φρούτα (π.χ φράουλες κατεψυγμένες και μούρα φρέσκα ή κατεψυγμένα),βάζωντας παραπάνω ή λιγότερο φυστικοβούτυρο...!!!

Πινονται αυτα τα πραματα ρε συ??

StefPat
22-08-10, 17:03
^^Στο μυαλό μου είσαι!

Περίπλοκα πράγματα... δικές σου οι δημιουργίες..;

Devil Randime
22-08-10, 17:08
καταρχας αυτα ειναι milkshake και οχι χυμοι.

+1
Ειναι milkshake μπομπες αυτα!!! Φυστικοβουτυρα μεσα, πρωτεινες, θρυμματισμενο παγο , τα παντα ΟΛΑ!!! Ετοιμοι για μπαρ ειμαστε με τετοιες συνταγες!!! :green:

Titanium
22-08-10, 18:04
+1
Ειναι milkshake μπομπες αυτα!!! Φυστικοβουτυρα μεσα, πρωτεινες, θρυμματισμενο παγο , τα παντα ΟΛΑ!!! Ετοιμοι για μπαρ ειμαστε με τετοιες συνταγες!!! :green:

Βασικα ετοιμοι για το WC του μπαρ ειμαστε με αυτες τις σινταγες:rolf::rolf::rolf::rolf:

Tasos Green
22-08-10, 18:23
λοιπόν θα παραθέσω κάποιους χυμούς για γράμμωση(ειδικά η πρώτη),οι συνταγες βγαζουν 2 μερίδες!!


1ος χυμός:

συνταγή:1 ποτ.άπαχο γάλα.2κ.σ γιαούρτι άπαχο,1 κ.γλ βανίλια,70 γρ μουλιασμένη βρωμη,2 κ.γλ φυστικοβούτυρό,3 κ.γλ πρωτεινη ορου γάλακτος και φυσικά μπόλικος θρυμματισμένος πάγος..

2ος χυμός:

συνταγή:1 ποτ.άπαχο γάλα,1/2 ποτ. γιαούρτι άπαχο,1 μπανάνα,βανίλια,4 κ.γλ πρωτείνη όρου γάλακτος,1 κ.γλ φυστικοβούτυρο και φυσικά μπόλικος θρυμματισμένος πάγος...

tip:μπορείτε μόνοι σας να πειραματηστητε,βάζωντας παραπάνω γάλα ή γιαούρτι ή λιγότερο,βάζωντας άλλα φρούτα (π.χ φράουλες κατεψυγμένες και μούρα φρέσκα ή κατεψυγμένα),βάζωντας παραπάνω ή λιγότερο φυστικοβούτυρο...!!!

Η χαρα του δυσκυλιου! αν βγαλεις το φυστικοβουτυρο καλο θα ειναι... smoothes! δουλευω σε μπαρακι και πηραματιζομαι και εγω στα smoothes οταν δεν εχει κοσμο....:P

Mitsen
22-08-10, 18:30
Αυτές οι συνταγές αντικαθιστούν τα ακτινίδια??

beefmeup
22-08-10, 19:01
για καλοκαιρι μια χαρα ειναι..

εμενα που μου κοβεται η ορεξη,τα κανω αυτα συχνα στο μπλεντερ..πεταω μεσα κ γιαουρτι,ινδοκαρυδο,κανελα κ οτι αλλο διαλυεται για γευση.

τι γκα στην πρωτεινη κ καλες θερμιδες ως επι το πλεστον.πλειρη γευματα,κ καταινουν ευκολα κ αβιαστα.

απλα δεν ειναι κ τοσο για γραμμωση που εγραψε κ ο ντεβιλ.

μια χαρα πινονται,μην γινεστε γκεη.

Tasos Green
22-08-10, 19:23
για καλοκαιρι μια χαρα ειναι..

εμενα που μου κοβεται η ορεξη,τα κανω αυτα συχνα στο μπλεντερ..πεταω μεσα κ γιαουρτι,ινδοκαρυδο,κανελα κ οτι αλλο διαλυεται για γευση.

τι γκα στην πρωτεινη κ καλες θερμιδες ως επι το πλεστον.πλειρη γευματα,κ καταινουν ευκολα κ αβιαστα.

απλα δεν ειναι κ τοσο για γραμμωση που εγραψε κ ο ντεβιλ.

μια χαρα πινονται,μην γινεστε γκεη.

xaxaxaxaxa +1:P

δοκιμασε να ριξεις στο μπλεντερ 500ml αριανι eurofarma 1.5 % (με τα αλλα δεν γινετε καλο) / ενα μπολ κερασια η φραουλες (αμα βρεις αν δεν βρεις πετα καμια μπανανα μεσα)/ ενα σκουπ whey Βανιλια /παγο στο full και γινετε ενα πραγμα κολαση! (χτηπατο κανα λεπτο ομως και παραπανω)

jGod
23-08-10, 02:11
αυτο μαλιστα ρε φιλαρακο..μονο που το λες μου ανοιγει την ορεξη..ειμαι κ φαν του ξινογαλου γενικα!θα το δοκιμασω στην υγεια σου :toast:

Titanium
23-08-10, 17:10
αυτο μαλιστα ρε φιλαρακο..μονο που το λες μου ανοιγει την ορεξη..ειμαι κ φαν του ξινογαλου γενικα!θα το δοκιμασω στην υγεια σου :toast:

Διακρινω μια ηρωνια η μου φενετε???:P:rolf::rolf::rolf::rolf:

daro801
26-08-10, 21:07
λοιπον αυτοι οι smothies ή μιλκσεικ είναι για γράμμωση με λίγες θερμίδες και πολλές πρωτεινες...πινεται πολλη ευκολα,εχει 0 λιπαρα κ ζαχαρη...ακομα μην το κρινετε χωρις να το εχετε πιει...αν το πιειτε πειτε μου...

Devil
27-08-10, 05:56
λοιπον αυτοι οι smothies ή μιλκσεικ είναι για γράμμωση με λίγες θερμίδες και πολλές πρωτεινες...πινεται πολλη ευκολα,εχει 0 λιπαρα κ ζαχαρη...ακομα μην το κρινετε χωρις να το εχετε πιει...αν το πιειτε πειτε μου...

τα σακχαρα απο το γαλα και τα λιπαρα απο το φυστικοβουτηρο δεν τα μετρας???

για ογκο ναι ειναι καλα, για γραμμωση δεν επινα γαλα με βρομη και φυστικοβουτηρο

daro801
28-08-10, 21:34
αλλο ζαχαρη και αλλο τα σαγχαρα των φρουτων!!!!!!:weights::weights::weights::weights:

Devil
28-08-10, 22:52
αλλο ζαχαρη και αλλο τα σαγχαρα των φρουτων!!!!!!:weights::weights::weights::weights:

μμμ.... ναι

και? τι θες να πεις?

daro801
31-08-10, 15:00
μμμ.... ναι

και? τι θες να πεις?

τα φρουτα εχουν φρουκτόζη με 20 γλυκαιμικο δεικτη και απορροφαται σε σχεδον μισό χρόνο!!:unsure:

Devil
31-08-10, 15:09
τα φρουτα εχουν φρουκτόζη με 20 γλυκαιμικο δεικτη και απορροφαται σε σχεδον μισό χρόνο!!:unsure:

φρουκτοζη εχουν , χαμηλοτερο GI εχει αλλα αυτο το τελευταιο με προβληματιζει

δεν νομιζω οτι ειναι ετσι...

εχει ξανασυζητιθει το θεμα φρουκτοζη κτλ κτλ κανε μια αναζητηση θα βρεις πολλα

αν και εχω την εντυπωση οτι πρεπει να εχει σπασει σε 2 thread το ενα ειναι σιγουρα η αλανα με τα χαλικια το αλλο δεν θυμαμαι

daro801
01-09-10, 01:18
φρουκτοζη εχουν , χαμηλοτερο GI εχει αλλα αυτο το τελευταιο με προβληματιζει

δεν νομιζω οτι ειναι ετσι...

εχει ξανασυζητιθει το θεμα φρουκτοζη κτλ κτλ κανε μια αναζητηση θα βρεις πολλα

αν και εχω την εντυπωση οτι πρεπει να εχει σπασει σε 2 thread το ενα ειναι σιγουρα η αλανα με τα χαλικια το αλλο δεν θυμαμαι

αμα τρως φρουτα ναι στο μισό χρόνο,αν ομώς φρουκτοζή αντί για ζάχαρη λίγο λιγότερό απο την ζάχαρη και χαμ. γλ. δείκτη!!

Devil
01-09-10, 04:20
αμα τρως φρουτα ναι στο μισό χρόνο,αν ομώς φρουκτοζή αντί για ζάχαρη λίγο λιγότερό απο την ζάχαρη και χαμ. γλ. δείκτη!!

καλα τωρα μου συγκρινεις τα 2 χειροτερα

αμα ελεγες φρουτα καπως το εσωζες αλλα με καθαρη φρουκτοζη δεν πας πουθενα

η φρουκτοζη μεταβολιζετε στο συκωτι, οταν το γλυκογονο του συκωτιου ειναι γεματο που ειναι σχεδον παντα (αντε τις πρωινες ωρες να μην ειναι) τοτε αυτη μετατρεπετε σε λιπος

για περισσοτερες πληροφοριες κανε μια αναζητηση

Tasos Green
02-09-10, 16:37
καλα τωρα μου συγκρινεις τα 2 χειροτερα

αμα ελεγες φρουτα καπως το εσωζες αλλα με καθαρη φρουκτοζη δεν πας πουθενα

η φρουκτοζη μεταβολιζετε στο συκωτι, οταν το γλυκογονο του συκωτιου ειναι γεματο που ειναι σχεδον παντα (αντε τις πρωινες ωρες να μην ειναι) τοτε αυτη μετατρεπετε σε λιπος

για περισσοτερες πληροφοριες κανε μια αναζητηση

:thumbup: