PDA

Επιστροφή στο Forum : Tempro (Dorian Yates)



Polyneikos
19-08-10, 12:23
Eιναι μια εταιρια η οποια δεν εχει πολυσυζητηθει στο φόρουμ,εως και καθολου θα ελεγα...

Η συγκεκριμενη πρωτεινη ειναι 7 πηγων,isolate,concentrate,caseine,egg,πεπτίδια γλουταμινης κτλ.


23914

23915






Tempro consists of a cold processed and carefully configured blend of 7 easily digested proteins including 4 varieties of whey plus egg white, micellar casein and glutamine-containing peptides.
Each protein differs in terms of its speed of absorption and onset of anabolic action. This increases the opportunity for muscle-building effects when Tempro is consumed in conjunction with resistance exercise, the mainstay of bodybuilding training.




Τι γνωμη εχετε;Καποιος να την εχει δοκιμασει;

Polyneikos
19-08-10, 23:09
Κανεις;:(

Devil
19-08-10, 23:15
δεν την εχω δοκιμασει

αλλα ειναι ενα απλο blend με casein κτλ κτλ

καλη θα ηταν για πριν τον υπνο λογο της casein,egg albumin και της glutamine peptides

αλλα και σαν snack αναμεσα στα κυρια γευματα δεν θα με χαλαγε καθολου

απο εκει και περα εξαρταται απο την τιμη που εχει και απο την χρηση που θελεις να της κανεις

Polyneikos
19-08-10, 23:17
Αυτο που αναφερει Tempro consists of a cold processed and carefully configured blend of 7 easily digested proteins ειναι καποια μεθοδος επεξεργασίας;

thanasis reaction
19-08-10, 23:20
εαν ειναι οπως τα προηγουμενα του ντοριαν ειναι πολυ καλη!ολες οι προηγουμενες πρωτεινες του κ καποια αλλα ηταν φοβερα προιοντα!τα επαιρνα συνεχεια.

Devil
19-08-10, 23:23
ναι μεθοδος επεξεργασιας ειναι

το γραφει μονο και μονο για λογους marketing

δεν εχει καμια διαφορα απο τις αλλες

thanasis reaction
19-08-10, 23:25
ναι μεθοδος επεξεργασιας ειναι

το γραφει μονο και μονο για λογους marketing

δεν εχει καμια διαφορα απο τις αλλες

με τη σιγουρια το λες αυτο?ξερεις κατι?

Devil
19-08-10, 23:27
με τη σιγουρια το λες αυτο?ξερεις κατι?

τσεκαρε το σιτε το γραφει

jGod
20-08-10, 00:19
η chemical nutrtion δεν ειναι τοθ dorian?

beefmeup
20-08-10, 00:31
ναι μεθοδος επεξεργασιας ειναι

το γραφει μονο και μονο για λογους marketing

δεν εχει καμια διαφορα απο τις αλλες


με τη σιγουρια το λες αυτο?ξερεις κατι?

ναι απλα τι γινεται..

υπαρχει περιπτωση να ειναι επεξεργασμενη σε υψηλες θερμοκρασιες,οποτε χανει απτην βιολογικη αξια της..

εδω ο τυπας το τονιζει οτι ειναι ψυχρα επεξεργασμενη,κ καλα για το εφε..οτι δλδ εισαι σιγουρος γιαυτο που περνεις.

οι περισοτερες εταιριες ετσι την φτιαχουν,κ το γραφουν κιολλας,δεν ειναι πρωτη φορα που το διαβαζω σε σκονη..τωρα,τι γινεται πραγματικα,κ στα μπαλκ ομως ειναι ενα αλλο θεμα.

καλη φενεται παντως,για πριν τον υπνο η για συπληρωμα σε γευμα που λεει κ ο διαβολακος.

Polyneikos
20-08-10, 08:12
η chemical nutrition δεν ειναι τοθ dorian?

Eχω την εντυπωση ότι δεν ειναι πλεον..

ierapetra
29-12-10, 00:06
Μηπως ξερει κανεις εαν κυκλοφορει στιν ελλινικη αγορα τπτ DY προιοντα γτ αποτι εχω ακουσει ειναι πολυ καλα η αν ξερει κανεις απο που μπορω να παρω... να μου στειλει ενα pm ......thx.....

Muscleboss
02-01-11, 20:13
Τις επόμενες μέρες θα την έχουμε στο e-shop. Εγώ τη δοκίμασα και μου φάνηκε πολύ καλή για την κατηγορία της.

ΜΒ

MichalisPorke
02-01-11, 21:17
Αυτη δηλαδη περιεχει καζεινη η μπορουμε να την παρουμε και σε ενα γευμα?Η μονο πριν τον ύπνο??

sofos
02-01-11, 21:21
για βραδυνο αυτη ειναι οτι πρεπει αντι για τοταλ :P:P

Hercules
02-01-11, 23:02
Τις επόμενες μέρες θα την έχουμε στο e-shop. Εγώ τη δοκίμασα και μου φάνηκε πολύ καλή για την κατηγορία της.

ΜΒ

αντε και μια μια καλη τιμουλα!:clap:

Dreiko
03-01-11, 00:53
παιδια πηρα τις προαλλες την γευση μπανανα!!!!απλα:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
για πριν τον υπνο με γαλατακι...ειναι θανατος λεμε!!!!!!!:thumbup:
γευση 10/10,διαλυτοτητα 9/10....

giannis64
04-01-11, 23:28
Τις επόμενες μέρες θα την έχουμε στο e-shop. Εγώ τη δοκίμασα και μου φάνηκε πολύ καλή για την κατηγορία της.

ΜΒ


παιδια πηρα τις προαλλες την γευση μπανανα!!!!απλα:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
για πριν τον υπνο με γαλατακι...ειναι θανατος λεμε!!!!!!!:thumbup:
γευση 10/10,διαλυτοτητα 9/10....


το επαναφερω μιας και εχει ερθει στο e-shop.

γνωριζει κανεις τι λεει απο γευση-γευσεις?

Polyneikos
17-02-11, 20:05
Αυτη την στιγμη πίνω την γευση φραουλα ,πολυ ωραια γευση και επίσης πολυ καλή διαλυτότητα,με γαλα δε,τα σπαει,θεωρω ότι είναι μια πολυ καλη επιλογη για όλες τις στιγμες της ημερας.

beefmeup
09-04-11, 18:56
παιδια πηρα τις προαλλες την γευση μπανανα!!!!απλα:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
για πριν τον υπνο με γαλατακι...ειναι θανατος λεμε!!!!!!!:thumbup:
γευση 10/10,διαλυτοτητα 9/10....

στον ουρανο σε εψαχνα στην γη σε βρηκα..
ααααανθρωωωπεεε μουυυυυ:green::green::green:

οχι τπτ αλλο,αλλα την περιμενω την δευτερα κ την πηρα μπανανα κ γω:P
κυριως για την βρωμη το πρωι την θελω κ ειχα ενα φοβο μην ειναι μαλακια.
ουφ!

Dreiko
09-04-11, 19:01
στον ουρανο σε εψαχνα στην γη σε βρηκα..
ααααανθρωωωπεεε μουυυυυ:green::green::green:

οχι τπτ αλλο,αλλα την περιμενω την δευτερα κ την πηρα μπανανα κ γω:P
κυριως για την βρωμη το πρωι την θελω κ ειχα ενα φοβο μην ειναι μαλακια.
ουφ!

τα σπαει διονυση...!!!βεβαια δε ξερω τα γουστα σου στις γευσεις...(dirty mind:p)
αλλα εμενα μου αρεσε πολυ...λιγο η μυρωδια μεσα απο το κουτι εβγαζε μια φαρμακιλα...αλλα στη γευση δε φαινοτανε...

beefmeup
13-04-11, 21:11
λοιπον κ με νερο κ με βρωμη,η μπανανα τα σπαει..
γενικα απτις καλυτερες πρωτεινες που εχω δοκιμασει..πολυ ελαφρια,ευδιαλυτη κ χωρις διαφορα στομαχικα/κοιλιακα κοκομπλοκα(ειμαι ευαισθητουλης,οποτε ειμαι προσεκτικος με τις πρωτεινες που περνω)..

Polyneikos
13-04-11, 21:19
Διονυση μπανανα θα την παρω και εγω καποια στιγμη,καθως η φραουλα που δεν ειναι και στις πρωτες μου επιλογες,με αφησε πολυ ικανοποιημενο...
όταν 1-2 φορες την ανεμειξα και με γαλα,τυφλα να εχουν τα Milk-Shake.Πολυ καλη επιλογη.:thumbup:

Dreiko
13-04-11, 21:21
Διονυση μπανανα θα την παρω και εγω καποια στιγμη,καθως η φραουλα που δεν ειναι και στις πρωτες μου επιλογες,με αφησε πολυ ικανοποιημενο...
όταν 1-2 φορες την ανεμειξα και με γαλα,τυφλα να εχουν τα Milk-Shake.Πολυ καλη επιλογη.:thumbup:

ασε με γαλα ειναι να πεθαινεις λεμε....και με βρωμη να βαλεις που λεει και ο διονυσης κολλαει τελεια...
ενα αρνητικο εχει αυτη η πρωτεινη.........δεν εχει 2κιλο...:green:

hiko
15-04-11, 01:59
παιδια σε ογκο μετα την προπο μπορω να πιω την Τempro? (μαζι με δεξτρο).
isolait τι εστι??

tommygunz
15-04-11, 02:29
παιδια σε ογκο μετα την προπο μπορω να πιω την Τempro? (μαζι με δεξτρο).
isolait τι εστι??

Κοίτα, κακό δεν κάνεις. Απλά μετά την προπόνηση θες όσο γίνεται πιο γρήγορης απορόφησης πρωτεΐνη, όπως είναι η whey δηλαδή. Η tempro είναι μίγμα πρωτεϊνών, εγώ θα την έβαζα ας πούμε είτε στο πρωϊνό είτε σαν υποκατάστατο γεύματος μαζί με κουάκερ. Καλύτερα λοιπόν πάρε μια whey για μετά την προπόνηση, όχι πρωτεϊνες πολλών πηγών.

hiko
16-04-11, 00:58
Κοίτα, κακό δεν κάνεις. Απλά μετά την προπόνηση θες όσο γίνεται πιο γρήγορης απορόφησης πρωτεΐνη, όπως είναι η whey δηλαδή. Η tempro είναι μίγμα πρωτεϊνών, εγώ θα την έβαζα ας πούμε είτε στο πρωϊνό είτε σαν υποκατάστατο γεύματος μαζί με κουάκερ. Καλύτερα λοιπόν πάρε μια whey για μετά την προπόνηση, όχι πρωτεϊνες πολλών πηγών.

ok φιλος

tommygunz
06-05-11, 23:19
Παιδιά, την έχει δοκιμάσει κανείς σε γεύση σοκολάτα;; Thanks...

Devil
07-05-11, 02:36
Παιδιά, την έχει δοκιμάσει κανείς σε γεύση σοκολάτα;; Thanks...

λογικα ο beef....

Polyneikos
07-05-11, 08:15
isolait τι εστι??

isolate ειναι μια μορφη whey,check this

Πρωτείνες (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?29-Πρωτείνες)

Micha3L_Myers
08-05-11, 11:34
Παντως η γευση μπανανα ειναι ολα τα λεφτα

tommygunz
08-05-11, 12:50
Τελικά την χτύπησα σε γεύση σοκολάτα και ο Θεός βοηθός...
Θα 'θελα να δοκιμάσω και φράουλα και μπανάνα, αλλά να είμαστε καλά την επόμενη φορά.

beefmeup
08-05-11, 23:16
λογικα ο beef....

μπα,οχι..στοκαρα φραουλα κ μπανανα,γιατι ειχα καβατζα απο σοκολατα αλλα απο αλλη εταιρια..

alwaysforthegood
09-05-11, 00:06
Κοίτα, κακό δεν κάνεις. Απλά μετά την προπόνηση θες όσο γίνεται πιο γρήγορης απορόφησης πρωτεΐνη, όπως είναι η whey δηλαδή. Η tempro είναι μίγμα πρωτεϊνών, εγώ θα την έβαζα ας πούμε είτε στο πρωϊνό είτε σαν υποκατάστατο γεύματος μαζί με κουάκερ. Καλύτερα λοιπόν πάρε μια whey για μετά την προπόνηση, όχι πρωτεϊνες πολλών πηγών.

μα εχει και whey ισολατεντ...απλα ενταξει δεν δινει εμφαση.αλλα πλεον εχει αποδειχθει οτι για μεταπροπονητικο μετα την whey δευτερη ερχεται η casein..η κανω λαθος?

tommygunz
10-05-11, 12:42
Μου ήρθε σήμερα η σοκολάτα.
Διαλύθηκε πολύ εύκολα χωρίς να μείνουν ούτε κομματάκια ούτε τίποτα.
Γεύση αρκετά καλή, αλλά σοκολάτα είναι, δεν περίμένεις και κάτι το εξωπραγματικό.

Edit: Να πω επίσης πως μου θυμίζει στο άρωμα κάτι σοκολάτες που είχα πάρει από Ελβετία... Μου άρεσε πολύ το άρωμα. Αλλά για γεύση θα ξαναγράψω σε λίγες μέρες πάλι που θα την έχω πιεί μερικές φορές ακόμη.

beatshooter
26-05-11, 18:08
Μιας και gold whey γιοκ λεω να την δοκιμασω;)

beatshooter
01-06-11, 20:51
Για πρωι με γαλα κ για βραδυ παλι με γαλα να παρω αυτη η την μυο του γασπαρου?:)

Polyneikos
01-06-11, 22:23
Tempro δαγκωτο :thumbup:

tommygunz
01-06-11, 23:09
Για πρωι με γαλα κ για βραδυ παλι με γαλα να παρω αυτη η την μυο του γασπαρου?:)

Αν δε σε ενδιαφέρει καθόλου η τιμή, έχοντας δοκιμάσει και αυτήν και την myofusion, θα σου πρότεινα να πάρεις αυτήν. Πιστεύω πως είναι πολύ ποιοτική πρωτεΐνη και το blend που έχει το θεωρώ καλύτερο από αυτό της Myo.

sobral
02-06-11, 00:50
Αν δε σε ενδιαφέρει καθόλου η τιμή, έχοντας δοκιμάσει και αυτήν και την myofusion, θα σου πρότεινα να πάρεις αυτήν. Πιστεύω πως είναι πολύ ποιοτική πρωτεΐνη και το blend που έχει το θεωρώ καλύτερο από αυτό της Myo.

χαλαρά πιο ποιοτικό το μπλέντ του Ντόρυαν.:thumbup: στα άμεσα σχέδια μου η συγκεκριμένη. Δεν έχω ακούσει έναν που να είναι δυσαρεστημένος με αυτή. Εκτό του ότι έχει πολύ προσεγμένες πηγές πρωτεινών.;)

beefmeup
02-06-11, 11:47
τωρα περνω κ την φραουλα μιας κ εμεινα απο μπανανα..

πολυ φοβερη γευση/διαλυτοτηα κλπ,ουτε αναστωμενα στομαχια ουτε τπτ.:thumbup:

jackaction
02-06-11, 11:50
η ετσι για αλαγη θα πει καπιος ασχημα λογια και ας ειναι ψεματα η θα κανω ντου και θα παρω ολο το στοκ του e shop:P:turtle::turtle:

beefmeup
02-06-11, 11:53
κοιτα εγω για δοκιμη πηρα μια..
κ μετα απο μια βδομαδα πηρα αλλες 2:turtle:
κ σκεψου οτι σκονη πρωτεινης απο ελληνικο μαγαζι εχω να παρω περιπου 4 χρονια..
αν εξαιρεσεις κατι μονοκιλα της warriorlab που ειχα παρει για δοκιμη.

jackaction
02-06-11, 15:13
εγω μηλισα:bbbiceps:
αν εξαντληθει το στοκ προβλημα σας μετα:P:green:

ierapetra
02-06-11, 16:48
Αν δε σε ενδιαφέρει καθόλου η τιμή, έχοντας δοκιμάσει και αυτήν και την myofusion, θα σου πρότεινα να πάρεις αυτήν. Πιστεύω πως είναι πολύ ποιοτική πρωτεΐνη και το blend που έχει το θεωρώ καλύτερο από αυτό της Myo.

+1 :thumbup: μακραν ανοτερο!!!!

beatshooter
07-06-11, 15:47
Μπανανα ηρθε σημερα και την δοκιμασα με γαλα,αν εβαλα κ παγακια θα ηταν οτι πρεπει για παραλια αντικαθιστωντας milkshake!!!!

Eκανα και μιγμα μπανανια τεμπρο+σοκολατα της now καλο βγηκε και αυτο :green:

Στα αμεσα σχεδια και η αγορα φραουλας :)

jackaction
08-06-11, 22:58
δυνατη και ι φραουλα...lila pause σε πρωτεινη ειναι :bowdown::rocking:

beatshooter
09-06-11, 00:50
Μου εκανε εντυπωση πως οταν ηπια 1.5 σκουπ σε 400γρ γαλα με κρατησε και με "γεμισε" σαν να ειχα φαει στερεο γευμα.Δλδ για 3-4+ ωρες δεν πεινουσα.

υγ:Θα χτυπησω και μια φραουλα,η μπανανα ειναι καπως γλυκια η μου φαινεται?:)

beefmeup
15-06-11, 15:46
υγ:Θα χτυπησω και μια φραουλα,η μπανανα ειναι καπως γλυκια η μου φαινεται?:)

ναι η φραουλα ειναι λιγο πιο ουδετερη..δεν γλυκιζει τοσο.

amateur666
15-06-11, 17:10
καπου ειχα διαβασει οτι ο οργανισμοσ μπορει μεσα σε συγκεκριμενη ωρα να απορροφησει πανω κατω 30-35 γρ πρωτεινη την φορα με εξαιρεση μετα τ γυμναστηριο τα πρωτα 30 λεπτα π μπορει να απορ. περισσοτερη...διαβασα ομωσ π.χ. στην τεμπρο στισ οδηγιες οτι τ πρωι π.χ. που δεν γυμναζεστε καταναλωστε 3 σκουπ δλδ πανω απο 60 γρ :shock:....η τ βραδυ δυο μεζουρεσ πριν πατε για υπνο..η ερωτηση μ ειναι--->γινετε ο οργανισμοσ να απορ. τοσεσ μεγαλεσ ποσοτητες πρωτ. με τ μια ή τ γραφουνε αυτα οι εταιρειεσ(οδιγιες ληψησ..) για να εχουν πιο πολυ καταναλωση...ΓΤ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ :unsure: ...

Madd_Chadd
15-06-11, 18:19
Eγω παιδες με την tempro εκλεισα σαν αντρας! :green: :P

beatshooter
15-06-11, 22:20
καπου ειχα διαβασει οτι ο οργανισμοσ μπορει μεσα σε συγκεκριμενη ωρα να απορροφησει πανω κατω 30-35 γρ πρωτεινη την φορα με εξαιρεση μετα τ γυμναστηριο τα πρωτα 30 λεπτα π μπορει να απορ. περισσοτερη...διαβασα ομωσ π.χ. στην τεμπρο στισ οδηγιες οτι τ πρωι π.χ. που δεν γυμναζεστε καταναλωστε 3 σκουπ δλδ πανω απο 60 γρ :shock:....η τ βραδυ δυο μεζουρεσ πριν πατε για υπνο..η ερωτηση μ ειναι--->γινετε ο οργανισμοσ να απορ. τοσεσ μεγαλεσ ποσοτητες πρωτ. με τ μια ή τ γραφουνε αυτα οι εταιρειεσ(οδιγιες ληψησ..) για να εχουν πιο πολυ καταναλωση...ΓΤ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ :unsure: ...

Εγω πιστευω με 1.5-2 σκουπ πρωι βραδυ συν μια isolate μεταπροπονητικο συν την διατροφη σου εισαι οκ με την ληψη πρωτεινης.Μαλλον τρικ για να πουλαν περισσοτερο ειναι το 3+ σκουπ...

ierapetra
16-06-11, 00:08
καπου ειχα διαβασει οτι ο οργανισμοσ μπορει μεσα σε συγκεκριμενη ωρα να απορροφησει πανω κατω 30-35 γρ πρωτεινη την φορα με εξαιρεση μετα τ γυμναστηριο τα πρωτα 30 λεπτα π μπορει να απορ. περισσοτερη...διαβασα ομωσ π.χ. στην τεμπρο στισ οδηγιες οτι τ πρωι π.χ. που δεν γυμναζεστε καταναλωστε 3 σκουπ δλδ πανω απο 60 γρ :shock:....η τ βραδυ δυο μεζουρεσ πριν πατε για υπνο..η ερωτηση μ ειναι--->γινετε ο οργανισμοσ να απορ. τοσεσ μεγαλεσ ποσοτητες πρωτ. με τ μια ή τ γραφουνε αυτα οι εταιρειεσ(οδιγιες ληψησ..) για να εχουν πιο πολυ καταναλωση...ΓΤ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ :unsure: ...

αυτο ισχει για whey

hlias102
16-06-11, 20:28
Πήρα μία tempro μπανάνα σήμερα.Προπόνηση κάνω βράδυ και τελειώνω κατά τις 10-10:30.Την tempro να την πάρω μετά από κάνα εικοσάλεπτο μετά την προπόνηση ή χρειάζομαι μια πιο άμεσης απορόφησης σε αυτή την περίπτωση?

beatshooter
16-06-11, 20:42
Meta την προπονα θες μια isolate για γρηγορη αποροφηση...Η >tempro< δεν ειναι γρηγορης αποροφησης.

Εγω την δουλευω πρωι και πριν κοιμηθω κυριως.

hlias102
16-06-11, 23:41
Αν τελειώνω την προπόνηση στις 10:30 τί να κάνω?
Να πάρω μια γρήγορης απορόφησης αμέσως μετά την προπόνηση και μετά από καμοιά ώρα και πριν κοιμηθώ να πιώ την tempro,ή μετά την προπόνηση να φάω ένα γιαουρτάκι ή cottage και πριν κοιμηθώ να πάρω την tempro?
Ισως να έχουμε ξεφύγει από το θέμα και έχουμε πάει σε άλλο θέμα αλλά συγχωρήστε μας.Αν κρίνεται ότι πρέπει να μεταφερθούν αυτά τα πόστ μεταφέρετέ τα σε άλλο topic:unsure:

Edit
Μόλις την ήπια με γάλα.Πολύ καλή γεύση,καλή διαλυτότητα.

beatshooter
17-06-11, 09:54
Πιες μετα την προπονα μια γρηγορης αποροφησης.Και αν κοιμηθεις κατα τις 12-12.30 πιες ενα ποτηρι γαλα με tempro mazi me kana amydgalaki.

Polyneikos
18-06-11, 18:24
Πήρα μία tempro μπανάνα σήμερα.Προπόνηση κάνω βράδυ και τελειώνω κατά τις 10-10:30.Την tempro να την πάρω μετά από κάνα εικοσάλεπτο μετά την προπόνηση ή χρειάζομαι μια πιο άμεσης απορόφησης σε αυτή την περίπτωση?

Αν δεν την παρεις 20 λεπτα μετα την προπονηση και την παρεις απευθειας,δεν την κανεις αυτοματως πιο γρήγορης απορρόφησης;;)

hlias102
19-06-11, 00:25
Αν δεν την παρεις 20 λεπτα μετα την προπονηση και την παρεις απευθειας,δεν την κανεις αυτοματως πιο γρήγορης απορρόφησης;;)

Λέω 20 λεπτά μετά την προπόνηση γιατί αμέσως μετά την προπόνηση παίρνω μαλτοδεξτρίνη.Και μετά από 20 λεπτά παίρνω την πρωτείνη.
Αφήνω ένα 20λεπτο γιατί έτσι κατάλαβα από το φόρουμ ότι είναι καλό να κάνουμε...

Kaloutsikos
19-06-11, 00:42
Λέω 20 λεπτά μετά την προπόνηση γιατί αμέσως μετά την προπόνηση παίρνω μαλτοδεξτρίνη.Και μετά από 20 λεπτά παίρνω την πρωτείνη.
Αφήνω ένα 20λεπτο γιατί έτσι κατάλαβα από το φόρουμ ότι είναι καλό να κάνουμε...

Γιατί δεν πίνεις μαζί πρωτεΐνη με μάλτο?

Μπορείς να τα πίνεις και τα δύο μαζί.

hlias102
19-06-11, 23:34
Δεν το ήξερα.Μπορώ να τα παίρνω με γάλα αντί για νερό?

tommygunz
20-06-11, 00:04
Δεν το ήξερα.Μπορώ να τα παίρνω με γάλα αντί για νερό?

Προφανώς και δεν κάνεις κακό άμα τα πιείς με γάλα, απλά θεωρητικά το βέλτιστο μετά την προπόνηση είναι με νερό... Γιατί το γάλα έχει καζεΐνη, οπότε θα καθυστερήσει η απορόφηση της whey.
Υποτίθεται δηλαδή πως δίνουμε τα λεφτά μας να αγοράσουμε whey για να απορροφάται γρήγορα, μετά είναι άκυρο να πας και να την βάλεις με γάλα που θα την καθυστερήσει.;)

hlias102
20-06-11, 12:15
Understand;)

den23
20-06-11, 12:25
Προφανώς και δεν κάνεις κακό άμα τα πιείς με γάλα, απλά θεωρητικά το βέλτιστο μετά την προπόνηση είναι με νερό... Γιατί το γάλα έχει καζεΐνη, οπότε θα καθυστερήσει η απορόφηση της whey.
Υποτίθεται δηλαδή πως δίνουμε τα λεφτά μας να αγοράσουμε whey για να απορροφάται γρήγορα, μετά είναι άκυρο να πας και να την βάλεις με γάλα που θα την καθυστερήσει.;)

φίλε μου αυτό που λεϛ δεν ισχυει... η κασεινη δεν εμποδίζει την whey να αποροφηθει... τα δύο είδη πρωτεινων αποροφουνται ξεχωριστα σε διαφορετικούϛ χρονουσ και Aνεξαρτιτα ...
τα λιπαρα του γαλακτοϛ ναι, καθυστερουν την αποροφηση τισ, αλλα με ένα γάλα 0% είσαι μια χαρα... ;)

tommygunz
20-06-11, 13:26
φίλε μου αυτό που λεϛ δεν ισχυει... η κασεινη δεν εμποδίζει την whey να αποροφηθει... τα δύο είδη πρωτεινων αποροφουνται ξεχωριστα σε διαφορετικούϛ χρονουσ και Aνεξαρτιτα ...
τα λιπαρα του γαλακτοϛ ναι, καθυστερουν την αποροφηση τισ, αλλα με ένα γάλα 0% είσαι μια χαρα... ;)

Το ότι απορροφούνται σε διαφορετικούς χρόνους προφανώς και ισχύει.
Αλλά δεν γράφω πως η καζεΐνη εμποδίζει την whey να απορροφηθεί. Αλλά λογικό είναι να την καθυστερεί. Και λογικό, αφού πέρα από την whey ρίχνεις μέσα στο στομάχι σου και άλλο ένα επιπρόσθετο πράγμα (την καζεΐνη), οπότε δεν γίνεται να αφήσει ανεπηρέαστη την πέψη της whey. Το ίδιο είναι δηλαδή να ρίξω μέσα στο στομάχι μόνο whey και το ίδιο να ρίξω και whey και καζεΐνη;

COBRA_STYLE
20-06-11, 13:45
Το ότι απορροφούνται σε διαφορετικούς χρόνους προφανώς και ισχύει.
Αλλά δεν γράφω πως η καζεΐνη εμποδίζει την whey να απορροφηθεί. Αλλά λογικό είναι να την καθυστερεί. Και λογικό, αφού πέρα από την whey ρίχνεις μέσα στο στομάχι σου και άλλο ένα επιπρόσθετο πράγμα (την καζεΐνη), οπότε δεν γίνεται να αφήσει ανεπηρέαστη την πέψη της whey. Το ίδιο είναι δηλαδή να ρίξω μέσα στο στομάχι μόνο whey και το ίδιο να ρίξω και whey και καζεΐνη;

ρε tommy αφου εχει χιλιοαπαντηθει αυτο το θεμα...η καζεινη δε θα καθυστερησει την απορροφηση της whey....απλα η μια θα απορροφηθει πιο γρηγορα και σε καμια ωρα θα εχουμε μεγαλη συγκεντρωση αμινοξεων στο πλασμα του αιματος και με την καζεινη πολυ αργοτερα

isis
20-06-11, 14:10
παθοφυσιολογία του πεπτικού συστήματος , άλλο παλούκι θέμα! :P:P:P

beefmeup
21-06-11, 12:08
Το ίδιο είναι δηλαδή να ρίξω μέσα στο στομάχι μόνο whey και το ίδιο να ρίξω και whey και καζεΐνη;

οχι δεν ειναι το ιδιο..
στην προκειμενη περιπτωση ομως εχεις ενα blend που σημαινει οτι δεν ειναι σκορπιες σκονες πεταμενες οπως να ναι,αλλα μοριακα δεμενες μεταξυ τους που ειναι κομματακι αλλο πραγμα.

beatshooter
22-06-11, 23:36
Τεμπρο σοκολατα ή βανιλια εχει δοκιμασει κανεις να μας πει γνωμη?Θα παρω μια φραουλα κ σκεφτομαι για δευτερη γευση αναμεσα σ αυτες τις 2!

sofos
27-06-11, 14:18
παιδες μολις την πηρα σε σοκολατα κ ηπια ενα σκουπ,δε τρελαθηκα,αλλα δεν ειναι και χαλια :green: το θεμα ειναι ομως αλλο λεει στα 2 σκουπ δινει 36γρ πρωτεινης και λεει συγκεκριμενα 2 σκουπ(45γρ) το σκουπ δηλαδη,μηπως ειναι το ενα σκουπ τοσα γραμμαρια η και τα 2 μαζι?...μπερδευτηκα,οποιος ξερει ας μου πει,παντως το σκουπ μοιαζει κατι παραπανω απο 30γρ...

gsisr
27-06-11, 14:47
sofos μόλις τα ζύγισα και μπερδεύτηκα κι εγώ λίγο..το σκουπ μόνο του ζυγίζει 10γρ και χωράει 27 γραμμάρια σκόνης χωρίς να είναι παραγεμισμένο ένα σκουπ ακριβως. αυτό μας κάνει όμως 54γρ σκόνης στα 2 σκουπ..όσο για τη σοκολάτα π λες κι εγώ δε τρελάθηκα αλλά το πρωί με γάλα και βρώμη είναι μια χαρα..

sofos
27-06-11, 14:50
sofos μόλις τα ζύγισα και μπερδεύτηκα κι εγώ λίγο..το σκουπ μόνο του ζυγίζει 10γρ και χωράει 27 γραμμάρια σκόνης χωρίς να είναι παραγεμισμένο ένα σκουπ ακριβως. αυτό μας κάνει όμως 54γρ σκόνης στα 2 σκουπ..όσο για τη σοκολάτα π λες κι εγώ δε τρελάθηκα αλλά το πρωί με γάλα και βρώμη είναι μια χαρα..

αρα ρε συ στο ενα σκουπ εχουμε 27 γρ πρωτεινης?επεισης το σκουπ του ρε συ μου φαινεται λιγο μεγαλυτερο απ της gold standard που ηταν 30γρ :huh?: ενω ο dorian γραφει 2 scoop(45gr)χμμμ,ναι και γω ετσι την πινω με βρωμη αλλα οχι γαλα γιατι με θολωνει ασχημα :green:

gsisr
27-06-11, 14:55
αρα ρε συ στο ενα σκουπ εχουμε 27 γρ πρωτεινης?επεισης το σκουπ του ρε συ μου φαινεται λιγο μεγαλυτερο απ της gold standard που ηταν 30γρ :huh?: ενω ο dorian γραφει 2 scoop(45gr)χμμμ,ναι και γω ετσι την πινω με βρωμη αλλα οχι γαλα γιατι με θολωνει ασχημα :green:

όχι στο ένα σκουπ έχουμε 27 γρ σκόνης. αν όπως λεει η ετικέτα τα 45γρ σκόνης έχουν 36γρ πρωτείνης τα 27 γρ έχουν 21,6γρ πρωτείνης. μπα το σκουπ είναι μικρότερο απ της ον το χω κρατημένο το σκουπ και ζυγισμένο :P. λες γι αυτό με το μακρύ χερουλάκι δε νομίζω να είναι αλλιώτικο

sofos
27-06-11, 14:57
όχι στο ένα σκουπ έχουμε 27 γρ σκόνης. αν όπως λεει η ετικέτα τα 45γρ σκόνης έχουν 36γρ πρωτείνης τα 27 γρ έχουν 21,6γρ πρωτείνης. μπα το σκουπ είναι μικρότερο απ της ον το χω κρατημένο το σκουπ και ζυγισμένο :P. λες γι αυτό με το μακρύ χερουλάκι δε νομίζω να είναι αλλιώτικο

ποιο εχει μακρυ χερουλακι?:unsure::unsure: αρα οπως τα λεει η ετικετα ειναι?1 σκουπ 18γρ πρωτεινης και 2 36?

gsisr
27-06-11, 14:59
της tempro το σκουπ έχει μακρυ χερουλάκι ενώ της ον έχει κανονικό. βασικά έχει και λίγο παραπάνω τα 2 σκουπ είναι 54 γρ τλκ και όχι 45 που λέει ο dorian;)

sofos
27-06-11, 15:03
της tempro το σκουπ έχει μακρυ χερουλάκι ενώ της ον έχει κανονικό. βασικά έχει και λίγο παραπάνω τα 2 σκουπ είναι 54 γρ τλκ και όχι 45 που λέει ο dorian;)

αυτο με το μακρυ εχω ναι καλα λες ειναι μεγαλυτερο απ της ον,54 γρ γραφει μπροστα στο κουτι,αλλα αυτο πως προκυπτει ρε συ?πω πω εχω κατα μπερδευτει :unsure:

gsisr
27-06-11, 15:09
αυτο με το μακρυ εχω ναι καλα λες ειναι μεγαλυτερο απ της ον,54 γρ γραφει μπροστα στο κουτι,αλλα αυτο πως προκυπτει ρε συ?πω πω εχω κατα μπερδευτει :unsure:

κοίταξε της όν το σκουπ είναι μεγαλύτερο χωράει παραπάνω σκόνη. εγώ παίρνω σαν δεδομένο ότι στα 45γρ σκόνης έχει 36γρ πρωτείνης. εσύ πόσα γρ πρωτεινης θέλεις να παίρνεις όταν τη χρησιμοποιείς;

sofos
27-06-11, 15:10
κοίταξε της όν το σκουπ είναι μεγαλύτερο χωράει παραπάνω σκόνη. εγώ παίρνω σαν δεδομένο ότι στα 45γρ σκόνης έχει 36γρ πρωτείνης. εσύ πόσα γρ πρωτεινης θέλεις να παίρνεις όταν τη χρησιμοποιείς;

2 σκουπ θα παιρνω,σε ποσο καιρο θα μου τελειωσει με 2 σκουπ σε 30 μερες οπως λεει το κουτι η σε καμια 20?

gsisr
27-06-11, 15:15
2 σκουπ θα παιρνω,σε ποσο καιρο θα μου τελειωσει με 2 σκουπ σε 30 μερες οπως λεει το κουτι η σε καμια 20?

απ ότι λέει ένα μήνα κρατάει άμα παίρνεις 2 σκουπ τη μέρα. τώρα αν η ζυγαρια μου είναι οκ και όντως τα 2 σκουπ είναι 54γρ και όχι 45 παίζει κάνα 20ημερο να σου κρατήσει άντε και λίγο παραπάνω..

sofos
27-06-11, 15:17
απ ότι λέει ένα μήνα κρατάει άμα παίρνεις 2 σκουπ τη μέρα. τώρα αν η ζυγαρια μου είναι οκ και όντως τα 2 σκουπ είναι 54γρ και όχι 45 παίζει κάνα 20ημερο να σου κρατήσει άντε και λίγο παραπάνω..

και γω παντως αυτο καταλαβα οτι ειναι 54 και οχι 45,αν κρατησει 20 μερες παλι μια χαρα,αλλα τα μπερδεψε πολυ ο ντοριαν :P:P thnx παντως φιλε

gsisr
27-06-11, 15:19
τπτ. να σε ρωτήσω και κτ άσχετο. εγώ στο πρωινό π τη χρησιμοποιώ με βρώμη και γάλα σε σχεση με άλλες με κρατάει χορτάτο πολύ περισσότερο. τ χεις παρατηρήσει κι εσύ;

sofos
27-06-11, 15:22
τπτ. να σε ρωτήσω και κτ άσχετο. εγώ στο πρωινό π τη χρησιμοποιώ με βρώμη και γάλα σε σχεση με άλλες με κρατάει χορτάτο πολύ περισσότερο. τ χεις παρατηρήσει κι εσύ;

εγω με νερο την ηπια και με κραταει λιγο παραπανω απο τις isolate κ αυτο λογικα επειδη ειναι λιγο πιο πηχτη

Polyneikos
27-06-11, 23:46
τπτ. να σε ρωτήσω και κτ άσχετο. εγώ στο πρωινό π τη χρησιμοποιώ με βρώμη και γάλα σε σχεση με άλλες με κρατάει χορτάτο πολύ περισσότερο. τ χεις παρατηρήσει κι εσύ;


εγω με νερο την ηπια και με κραταει λιγο παραπανω απο τις isolate κ αυτο λογικα επειδη ειναι λιγο πιο πηχτη

O λογος που σας κραταει περισσότερο είναι επειδη ειναι 7 πηγων,αργα πιο αργη αφομοιωση σε συγκριση με τις isolate.

sofos
27-06-11, 23:52
παντως η σοκολατα ψηλο μαπα ειναι σα την μεταμπολικ και την ελιτ,την ηπια πριν με γαλα και ιδια ακριβως...τωρα για τις αλλες γευσεις δε ξερω τι παιζει που λετε οτι ειναι πολυ καλες...

gsisr
28-06-11, 00:16
παντως η σοκολατα ψηλο μαπα ειναι σα την μεταμπολικ και την ελιτ,την ηπια πριν με γαλα και ιδια ακριβως...τωρα για τις αλλες γευσεις δε ξερω τι παιζει που λετε οτι ειναι πολυ καλες...

βασικά sofos όντως δε λέει και πολλά η σοκολάτα αλλά κατεβαίνει άνετα. για μένα με νερό μ αρέσει παραπάνω απ ότι με γάλα. απ την άλλη πιστεύω ότι παίζει να είναι στο τοπ πολλαπλών πηγών και μπορεί να υστερεί σε γεύση απο bsn και myofusion η σοκολάτα τουλάχιστον αλλά από blend πιστεύω είναι πολύ καλύτερη..εγώ θα τη καθιερώσω:green:

sofos
28-06-11, 00:18
βασικά sofos όντως δε λέει και πολλά η σοκολάτα αλλά κατεβαίνει άνετα. για μένα με νερό μ αρέσει παραπάνω απ ότι με γάλα. απ την άλλη πιστεύω ότι παίζει να είναι στο τοπ πολλαπλών πηγών και μπορεί να υστερεί σε γεύση απο bsn και myofusion η σοκολάτα τουλάχιστον αλλά από blend πιστεύω είναι πολύ καλύτερη..εγώ θα τη καθιερώσω:green:

εγω ισως την παρω και σε βανιλια η μπανανα,γιατι μου καθεται καλα στο στομαχι σαν να ναι isolate :green: καλα ασε bsn ειδικα βανιλια και σοκολατα ειναι σα να κανεις cheat και μυρωδια και γευση δε παιζεται

sofos
28-06-11, 01:15
λοιπον παιδες την βρηκα την ακρη,λοιπον το σκουπ ειναι οσο της gold standard,30γρ δηλαδη αλλα εχει μεγαλυτερο πιαστρακι,αν υπολογισουμε οτι στα 2 σκουπ δινει 54γρ πρωτεινης,τοτε στο 1.5 σκουπ εχει 36 ;) και αν κανουμε τα 30γρ που ζυγιζει το σκουπ επι 1.5 βγαινει 45 ;)

sofos
28-06-11, 21:45
Τεμπρο σοκολατα ή βανιλια εχει δοκιμασει κανεις να μας πει γνωμη?Θα παρω μια φραουλα κ σκεφτομαι για δευτερη γευση αναμεσα σ αυτες τις 2!

αν πηρες φραουλα πες μας πως σου φανηκε,αν οντως ειναι οπως ειπε κ ενα μελος πριν σαν lila pause τοτε θα την παρω με τα 1000 μιας και σα πρωτεινη μου ''καθησε'' πολυ καλα

beefmeup
28-06-11, 21:50
λοιπον παιδες την βρηκα την ακρη,λοιπον το σκουπ ειναι οσο της gold standard,30γρ δηλαδη αλλα εχει μεγαλυτερο πιαστρακι,αν υπολογισουμε οτι στα 2 σκουπ δινει 54γρ πρωτεινης,τοτε στο 1.5 σκουπ εχει 36 ;) και αν κανουμε τα 30γρ που ζυγιζει το σκουπ επι 1.5 βγαινει 45 ;)

:turtle:

στα 2 σκουπ δινει 36γρ πρωτεινης,do the math.

d3m
28-06-11, 21:53
Πολυ καλη και η φραουλα ειδικα με γιαουρτακι το βραδυ ειναι παραπανο απο απολαυση το ιδιο και η μπανανα.

sofos
28-06-11, 21:55
:turtle:

στα 2 σκουπ δινει 36γρ πρωτεινης,do the math.

oχι ρε συ,λαθος ειναι χαλαρα και επεισης εδω γραφει οτι εχει μονο ασβεστιο,ενω σε μενα στο κουτι εγραφε οτι εχει και μαγνησιο και φωσφορο και επεισης αποκλειεται τα 2 σκουπς να δινουν τοσο γιατι λεει 2 scoops(45g) ενω το ενα σκουπ ειναι 30γρ ισα με της dymatize elite και της gold standard

beefmeup
28-06-11, 21:58
oχι ρε συ,λαθος ειναι χαλαρα και επεισης εδω γραφει οτι εχει μονο ασβεστιο,ενω σε μενα στο κουτι εγραφε οτι εχει και μαγνησιο και φωσφορο και επεισης αποκλειεται τα 2 σκουπς να δινουν τοσο γιατι λεει 2 scoops(45g) ενω το ενα σκουπ ειναι 30γρ ισα με της dymatize elite και της gold standard

το 1 σκουπ ΑΔΕΙΟ ζυγιζει 11γρ.
ΜΕ σκονη παει στα 33 περιπου,δλδ 22γρ σκονης(αναλογα το ποσο γεματο εχεις το σκουπ).
αν το κανεις χ2 σου δινει 45γρ περιπου σκονης απο τα οποια τα 36γρ ειναι πρωτεινη.
το γραφει κ στο πινακακι στο αρχικο ποστ.
τι ψαχνουμε τωρα?

sofos
28-06-11, 22:00
το 1 σκουπ ΑΔΕΙΟ ζυγιζει 11γρ.
ΜΕ σκονη παει στα 33 περιπου,δλδ 22γρ σκονης(αναλογα το ποσο γεματο εχεις το σκουπ).
αν το κανεις χ2 σου δινει 45γρ περιπου σκονης απο τα οποια τα 36γρ ειναι πρωτεινη.
το γραφει κ στο πινακακι στο αρχικο ποστ.
τι ψαχνουμε τωρα?

αα οκ τωρα καταλαβα,εγω νομιζα αδειο το σκουπ ειναι 11γρ,τωρα με καλυψες,αλλα γιατι λεει μπροστα στο κουτι ρε συ 54gr protein?αυτο που κολλαει?δε μπορεσα να καταλαβω γιατι :unsure::unsure:

sofos
29-06-11, 19:59
παιδες να ξερετε σε μενα αλλα γραφει εδω βλεπω στην 1η σελιδα στα facts λεει 50mg χοληστερολης στα 2 σκουπ σε μενα λεει 30mg επεισης εχει και μαγνησιο,φωσφορο 20 τις εκατο,ελπιζω να μην εχει λιγοτερη πρωτεινη αμα το κανουν καμια αναλυση :P
αυτα ειναι τα facts παιδες

28117

beefmeup
29-06-11, 22:21
απο τοτε που προτοβγηκε,εχουν αλλαξει τα συστατικα κ ισχυουν αυτα που ποσταρες.
τπτ αλλο δεν αλλαζει.

sofos
30-06-11, 19:16
4η μερα σημερα πινω καθε μερα 2 σκουπ και εφτασε στη μεση ακριβως :shock::shock: το σκουπ το βαλα διπλα στης mrm που ναι το ιδιο με της gold standard και της dymatize elite,ειναι πιο πλατυ-μακρυ της tempro αλλα οχι τοσο βαθυ...αν μου τελειωσει σε καμια 10 μερες θα φρικαρω 35 ευρω ειναι αυτα λολ

beatshooter
19-07-11, 23:41
Tempro φραουλα κορυφαια γευση,αριστη διαλυτοτητα!!!!

Polyneikos
22-07-11, 08:24
Tempro φραουλα κορυφαια γευση,αριστη διαλυτοτητα!!!!

:thumbup::clap:

chris corfu
08-08-11, 03:13
το μονο που δεν μπορω να καταλαβω γτ εχει γραφει πανω στην ετικετα ειναι τα 54 γρ πρωτεινης.. προφανως με 3 σκουπ εχεις 54 γρ πρωτεινης αφου εχει 18 στο καθε σκουπ αλλα οκ, αν ειναι ετσι ας εγραφε 1080 γρ πρωτεινης που εχουν και τα 60 σκουπ του κουτιου μαζι.. ποιος ο λογος λοιπον?? μαρκετινγκ για να φανει οτι εχει "πολυ" πρωτεινη??

superman86
30-10-11, 11:10
εγω ξενερωσα γιατη την πηρα για μετα την προπ δν ειχα δει οτι ειναι διαφορων πηγων γαμω τη τρελα μ

Spyrous
17-11-11, 08:58
Κανενας που δοκιμασε την βανιλια?

D.ANTONIADIS
17-11-11, 12:22
100% GOOD SUP:thumbup::thumbup:

Spyrous
17-11-11, 12:31
anyone?

gsisr
17-11-11, 14:40
anyone?

δοκίμασα εγώ τη βανίλια. αρχικά μ φάνηκε οκ αλλά μετά τη βαρέθηκα άτσαλα κιόλας! αλλά αυτό είναι κτ υποκειμενικό... απ ότι λένε φράουλα και μπανάνα είναι οι καλύτερες γεύσεις στη συγκεκριμένη. εγώ προτιμώ σοκολάτα

ελμερ
19-11-11, 13:04
χτες δοκιμασα τη φραουλα ,φοβερη γευση μου θυμισε τα ξυλακια παγωτα που τρωγαμε παλια που ηταν σοκολατα απ εξω και μεσα φραουλα!!!!:thumbup::welcome: (και μου κοψε και την πεινα):welcome:

vaggan
19-11-11, 13:33
νομιζω οτι ειναι σαν εταιρια τσιμπιμενη σε τιμες κανω λαθος?

Titanium
19-11-11, 14:49
Σήμερα μου ήρθε η βανίλια απο το eshop του φόρουμ.
Διαλυτότητα 11\10:thumbup:.Γεύση 8,5\10 αρκετά καλή...

dimitrispump
19-11-11, 15:06
φραουλα καλη η γευση,διαλυτοτητα 10/10.απο το eshop k γω την πηρα.

jackaction
16-12-11, 14:40
βγηκε η καινουργια παρτιδα της εταιρειας για την τεμπρο ξερουμε αν θα φερει το ε σοπ?
επισης ξανακυκλοφορισαν και αλλα προιντα
ευχαριστω εκ των προτερων:turtle:

RAMBO
27-01-12, 05:26
την ειχα δοκιμασει βανιλια και σοκολατα,πολυ καλη διαλυτοτητα πολυ καλη γευση;)

oldhiphop
28-01-12, 10:46
Βανιλια φραουλα πολυ καλες και απο γευση και διαλιτοτητα. απλα η βανιλια ηταν αρκετα γλυκια.

racingman
30-01-12, 23:07
συνεχιζει να κυκλοφορει η tempro?υπαρχει περιπτωση να μπει παλι στο e-shop?

ελμερ
04-02-12, 12:56
οποιος εχει tempro φραουλα ας τη δοκιμασει με μιλκο η αλλο σοκολατουχο γαλα....η γευση γινεται σαν παγωτο!!!!(το κανω μια βδομαδα τωρα :thumbup::thumbup:) :welcome:

beatshooter
07-07-14, 18:38
Hi παιδια!Την δουλευει κανεις την εν λογω πρωτεινη?Την ειχα δοκιμασει πριν 2χρ και απο θεμα γευσης κ διαλυτοτητας της εβαλα 10/10 το θεμα ειναι πως εχω καιρο να ενημερωθω και δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι...

COBRA_STYLE
08-05-15, 14:08
Τη χρησιμοποιω και γω αυτο τον καιρο μιας και θεωρω απο αποψη πηγων ειναι ισως η καλυτερη που χω δει μεχρι τωρα,σε συνδυασμο με το οτι δεν εχει gum και λοιπες μλκιες.Βεβαια τελεια θα'ταν αν ειχαν βγαλει κ τη σουκραλοζη και ειχε μονο ακεσουλφαμη αλλα δε βαριεσαι:green:

Διαλυτοτητα: 9/10 στο 1μιση σκουπ
Γευση: 9/10 πινεται ευχαριστα
Και στο στομαχι καθεται χωρις κανενα προβλημα

Απο πλευρας πηγων,την επελεξα μιας και ολες οι τελευταιες μελετες προς το παρον εχουν δειξει οτι καζεινη με whey>whey:thumbup:

vaggan
08-05-15, 15:52
γιαυτο πινω μια ζωη γαλα me whey τσ τσ τσ μα ποσα χρονια μπροστααααααα:P:P:P:rolf:

COBRA_STYLE
08-05-15, 21:17
Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με το να παρεις ετοιμη πρωτεινη...υπηρχε και δω στο φορουμ μεγαλο debate πανω σε αυτο το θεμα και ακρη δε θυμαμαι να χε βγει.

Billys51
08-05-15, 21:22
Κ γω είχα διαβάσει ότι whey+καζεΐνη είναι καλύτερα από σκέτη whey αλλά δν κινήθηκα έτσι. Πιστεύω είναι τεράστια λεπτομέρεια που δν κάνει ούτε 0,1% διαφορά στην συνολική προσπάθεια άλλωστε μετά το post ροφημα μετά από λίγο ξανατρως δν τίθεται θέμα..

sobral
10-05-15, 17:21
Πρωτεϊνάρα αυτή του Ντόριαν κ ας μην είναι τόσο δημοφιλής. Από τα πιο προσεγμένα μπλέντ της αγοράς. Την πληρώνεις, αλλά αξίζει. Κόμπρα τι γεύση την πήρες? Την είχα φέρει παλιά σε ένα φίλο σε φράουλα πριν κάνα 2-3άρι χρόνια κ του άρεσε πολύ θυμάμαι.

COBRA_STYLE
10-05-15, 17:25
Chocolate ice cream...ωραια γευση.

Διαλυτοτητα διορθωνω,ειναι 10/10 με σωστο χτυπηματακι στο μιξερ.:thumbup:

Για βραδυ κιολας,η καλυτερη επιλογη θεωρω...καλυτερη κι απο γευμα.

Polyneikos
10-05-15, 17:37
Και εγω καποτε την είχα δοκιμάσει σε φράουλα , ΑΨΟΓΗ:thumbup: