PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιλογή καζεϊνης



mekefi
20-08-10, 17:43
Γεια σας παιδια
εδω και λιγες μερες ετοιμαζω την παραγγελια μου,σχεδον την εχω ολοκληρωσει
τελευταιο μου θεμα ειναι πλεον η επιλογη καζεινης.:turtle:
πιθανως να παρω μια της bluebonnet nutrition,η οποια ειναι διπλης δρασης, isolate + casein
επειδη εχω μπερδευτει,ας μου εξηγησει καποιος τι γινενεται με τις καζεινες:welcome:


υπαρχει καθαρη καζεινη? η διπλης δρασης τι ειναι?? μια blend θα με καλυψει???


Στην αξιολογηση συμπληρωματων ανοιγουμε τόπικς μονο για να παρουμε την γνωμη των μελων για ενα συγκεκριμενο προιον.ότιδηποτε αλλο μεταφερεται στην Ενοτητα Συμπληρωματων.Mods Team

thegravijia
20-08-10, 17:47
παρε μια κανονικη καζεινη και ασε τα isolate και μπουρδες
τι να την κανεις την ισολατε το βραδυ

παρε μια της reflex φραουλα και τα σπαει και εισαι οκ
και ειναι και φθηνη

Devil Randime
20-08-10, 17:50
παρε μια κανονικη καζεινη και ασε τα isolate και μπουρδες
τι να την κανεις την ισολατε το βραδυ

παρε μια της reflex φραουλα και τα σπαει και εισαι οκ
και ειναι και φθηνη

Το ψαχνει πολύ πάντως ο ''mekefi''. Βλεπω ειναι ετοιμος να παραγγειλει ολοκληρο εργοσταριο. Καζεινες , πρωτεινες, ματια ψαρια. ΧΑΜΟΣ :P

mekefi
20-08-10, 18:02
:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:
Ran το ψαχνω γιατι εγω μπερδευτει ρε φιλε
πανω που ειχα κατασταλαξει ποια καζεινΑ θα επερνα τελικα δεν θα παραγγειλω απο εκει.:(:(:(:(

Λαδη υπαρχει pure casein e?

α Ran,δεν εχεις αδικο γι αυτο που λες παντως:rolf:
τωρα σε λιγο θαβρω ποια καζεινΑ θα παρω και θα ανεβασω αναλυτικη λιστα με τα προιοντα που θα παρω για να μου πειτε την γνωμη σας ;)

koulisss
20-08-10, 18:30
εγω χ8ες πηρα την καζεηνη της reflex γευση φραουλας και μου φανηκε πολυ καλη στην γευση και η τιμη της προσητη:thumbup:

Titanium
20-08-10, 20:58
Γεια σας παιδια
εδω και λιγες μερες ετοιμαζω την παραγγελια μου,σχεδον την εχω ολοκληρωσει
τελευταιο μου θεμα ειναι πλεον η επιλογη καζεινης.:turtle:
πιθανως να παρω μια της bluebonnet nutrition,η οποια ειναι διπλης δρασης, isolate + casein
επειδη εχω μπερδευτει,ας μου εξηγησει καποιος τι γινενεται με τις καζεινες:welcome:


υπαρχει καθαρη καζεινη? η διπλης δρασης τι ειναι?? μια blend θα με καλυψει???


Στην αξιολογηση συμπληρωματων ανοιγουμε τόπικς μονο για να παρουμε την γνωμη των μελων για ενα συγκεκριμενο προιον.ότιδηποτε αλλο μεταφερεται στην Ενοτητα Συμπληρωματων.Mods Team

Αν την θες για βραδι πατε την 90+ της nutrisport που ειναι και πολυ οικονομικη...Βγενει γυρο στα 55 ευρο το πεντακιλο και ειναι blend......;)

deluxe
20-08-10, 23:30
Φιλε ηρθε σημερα το μεσημερι η παραγγελια ( 2 ημερες ακριβως! διδασκουν οι αγγλοι!! ) και η καζεινη της ON με γευση βανιλια, ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Ο,τι καλυτερο εχω δοκιμασει σε καζεϊνη.. Παρε και δε θα χασεις.

Eddie
21-08-10, 01:57
Η ΟΝ που λες deluxe αν δε κανω λαθος ειναι 100% καζεινη.Καποιος που δεν εχει ξαναπαρει καλο ειναι να δοκιμασει μια blend η μια casein-whey για να δει εαν μπορει να την χονεψει και δεν εχει προβληματα θορυβου με την εξατμιση.

Εγω παντως εχω δοκιμασει την 10 πηγων της PVL,bulk casein,reflex casein και σημερα πηρα το τσουβαλακι της PHD pharma blend με γευση λευκη σοκολατα και μου αρεσε παρα πολυ!!

thegravijia
21-08-10, 02:19
Γεια σας παιδια
εδω και λιγες μερες ετοιμαζω την παραγγελια μου,σχεδον την εχω ολοκληρωσει
τελευταιο μου θεμα ειναι πλεον η επιλογη καζεινης.:turtle:
πιθανως να παρω μια της bluebonnet nutrition,η οποια ειναι διπλης δρασης, isolate + casein
επειδη εχω μπερδευτει,ας μου εξηγησει καποιος τι γινενεται με τις καζεινες:welcome:


υπαρχει καθαρη καζεινη? η διπλης δρασης τι ειναι?? μια blend θα με καλυψει???


Στην αξιολογηση συμπληρωματων ανοιγουμε τόπικς μονο για να παρουμε την γνωμη των μελων για ενα συγκεκριμενο προιον.ότιδηποτε αλλο μεταφερεται στην Ενοτητα Συμπληρωματων.Mods Team

aκου φιλε
παρε την πιο φθηνη που θα βρεις
διαφορα στο σωμα σου απο την καζεινη δεν προκειται να δεις

dio32
21-08-10, 10:46
mekefi γιατι δεν περνεις για το βραδυ καλυτερα πρωτεινη που να περιεχει πολαπλων πηγων,η οπως της dymatize την 12hours poy που ειναι οτι πρεπει για βραδυ

mekefi
21-08-10, 11:23
Βασικα,εμεις εδωην Ελλαδα πληρωνουμε τον Ε.Ο.Φ. οχι τα συμπληρωματα.

Σας ευχαριστω πολυ ολους σας:thumbup::toast:

Xxlakis
21-08-10, 11:34
Παρε μια πολλαπλων πηγων να τσονταρεις και σε κανενα αλλο γευμα αν χρειαστει...ασε που συνηθως εχουνε χαλια γευση....

mekefi
21-08-10, 15:30
το λεω δευτερη φορα
εμεις στην Ελλαδα πληρωνουμε τον Ε.Ο.Φ. οχι τις ετερειες ουτε τους πωλητες
επισης ας μου πει καποιος την γνωμη του για την παραγγελια μου
Ευχαριστω

Lao
21-08-10, 15:36
το λεω δευτερη φορα
εμεις στην Ελλαδα πληρωνουμε τον Ε.Ο.Φ. οχι τις ετερειες ουτε τους πωλητες
επισης ας μου πει καποιος την γνωμη του για την παραγγελια μου
Ευχαριστω

Λοιπόν, η καζεΐνη έχει την ιδιότητα να απορροφάται πιο αργά σε σχέση π.χ. με την Whey.

Μια καλή, την οποία και εγώ προτιμώ, είναι αυτή:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9529

Polyneikos
21-08-10, 16:41
Το τοπικ εχει ξεφυγει απ΄οτην θεματολογία του,γενικα προσπαθουμε να υπαρχει ενα πιο χαλαρο κλιμα αλλα δεν επιτρεπονται οι αναφορες τιμων,όπως επίσης και η αναφορα σε μη χορηγους κτλ.

--------------


Αλλα επειδη εχω ανοίξει εγω ο ιδιος ενα τόπικ προσφατα σε σχεση με την υποστηριξη εγχωριων καταστηματων/αθλητων σε σχεση με τα sites εξωτερικου (Υποστηριξη καταστηματων αθλητων,αλυσιδων,sites εξωτερικου... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10011)) θα μεταφερθουν εκει τα ποστς για να καθαριστει και το τοπικ του μελους.Οποιαδήποτε αναφορα σε τιμη συγκεκριμενου προιοντος ειμαι αναγκασμενος να την σβησω.