PDA

Επιστροφή στο Forum : Waxy Vol (PhD)



deluxe
21-08-10, 10:44
http://www.fitness-impact.co.uk/images/phd/phd-nutrition-waxy-vol-2000g.jpg

PhD Waxy Vol ποσά ανά σερβιρίσματος

* Ποσότητα ανά μερίδα:
* Σύνολο Θερμίδες: 128
* Πρωτεΐνες: 2.61g
* Σύνολο Υδατάνθρακες: 28.65g
* -Σάκχαρα: 0.83g
* -Φυτικές ίνες: 0.65g
* Fat: 0.73g
* -Πολυακόρεστα λιπαρά οξέα: 1.2g
* -Κορεσμένα: 0.2g
* Νάτριο: μικρότερη από 0.01g

Εχει 55 servings, το καθε scoop ειναι στα 36γρ με 30γρ περιπου υδατανθρακα.

2 ερωτησεις. Κανεις για pre μαζι με πρωτεινη; Στο post 1 ή 2 scoop;

Σημ : Παιρνω και Intra μαζι. ( Purple Wraath )
Σημ2 : Εχω και μαλτο. Μπορω να τα συνδιασω;

noz1989
21-08-10, 10:57
http://www.fitness-impact.co.uk/images/phd/phd-nutrition-waxy-vol-2000g.jpg

PhD Waxy Vol ποσά ανά σερβιρίσματος

* Ποσότητα ανά μερίδα:
* Σύνολο Θερμίδες: 128
* Πρωτεΐνες: 2.61g
* Σύνολο Υδατάνθρακες: 28.65g
* -Σάκχαρα: 0.83g
* -Φυτικές ίνες: 0.65g
* Fat: 0.73g
* -Πολυακόρεστα λιπαρά οξέα: 1.2g
* -Κορεσμένα: 0.2g
* Νάτριο: μικρότερη από 0.01g

Εχει 55 servings, το καθε scoop ειναι στα 36γρ με 30γρ περιπου υδατανθρακα.

2 ερωτησεις. Κανεις για pre μαζι με πρωτεινη; Στο post 1 ή 2 scoop;

Σημ : Παιρνω και Intra μαζι. ( Purple Wraath )
Σημ2 : Εχω και μαλτο. Μπορω να τα συνδιασω;

ειναι το wms που χρησιμοποιω καποιο καιρο τωρα...(νομιζω και ο savage το ιδιο)

Μια χαρα κανει και για pre-wo θα σου δωσει καποια ενεργεια χωρις να εχεις αυτο το αποτομο κρασαρισμα του απλου υδατ.

Στο postwo βαλε 2 scoup!

deluxe
21-08-10, 11:02
Δλδ 3 scoops τις ημερες που γυμναζομαι. Ουτε μηνα θα κρατησει. Μπορω να το συνδιασω καπως με μαλτοδεξτρινη αραγε;

Για prewo πριν ποση ωρα μιλαμε; Επαιρνα jack3d μιση ωρα πριν, αλλα το σταματαω επειδη εχω προβληματα με τα πρηξιματα και δε μπορω να βγαλω προπονηση. Επειδη το συνδιαζω με cytolean.

Τελος, Prewo μαζι με πρωτεϊνη ή σκετο; Και επειδη εχω παρει με γευση κερασι, αμα το αναμειξω με whey cookies θα ειναι αηδια; Να τα πινω ξεχωριστα;

noz1989
21-08-10, 11:08
Δλδ 3 scoops τις ημερες που γυμναζομαι. Ουτε μηνα θα κρατησει. Μπορω να το συνδιασω καπως με μαλτοδεξτρινη αραγε;

Για prewo πριν ποση ωρα μιλαμε; Επαιρνα jack3d μιση ωρα πριν, αλλα το σταματαω επειδη εχω προβληματα με τα πρηξιματα και δε μπορω να βγαλω προπονηση. Επειδη το συνδιαζω με cytolean.

Τελος, Prewo μαζι με πρωτεϊνη ή σκετο; Και επειδη εχω παρει με γευση κερασι, αμα το αναμειξω με whey cookies θα ειναι αηδια; Να τα πινω ξεχωριστα;

Κοιτα.. pre εγω δεν βαζω! Μονο για καποιες μερες το εκανα!!!!Και το εβαζα κανενα μισαωρο πρι την ποροπο με λιγα αμινο!

Αν ομως εχεις φαει καλα 2-3 ωρες πριν, δεν χρειαζεσαι τπτ απολυτως απο συμπληρωματα! Στο postwo εγω βαζω 2 σκουπ και το πινω με αμινοξεα!

Απο γευση χρησιμοποιω την αγευστη για να μην εχω προβλημα με αλλα συμπληρωματα στην γευση! Προσωπικα μ αρεσει το waxy σαν γευση! Καποιοι αλλοι κανουν εμμετο(πχ Eddie)

Eddie
21-08-10, 12:23
Απο γευση χρησιμοποιω την αγευστη για να μην εχω προβλημα με αλλα συμπληρωματα στην γευση! Προσωπικα μ αρεσει το waxy σαν γευση! Καποιοι αλλοι κανουν εμμετο(πχ Eddie)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::thumbup::thumbup::thumbup:

Devil
21-08-10, 16:49
http://www.fitness-impact.co.uk/images/phd/phd-nutrition-waxy-vol-2000g.jpg

PhD Waxy Vol ποσά ανά σερβιρίσματος

* Ποσότητα ανά μερίδα:
* Σύνολο Θερμίδες: 128
* Πρωτεΐνες: 2.61g
* Σύνολο Υδατάνθρακες: 28.65g
* -Σάκχαρα: 0.83g
* -Φυτικές ίνες: 0.65g
* Fat: 0.73g
* -Πολυακόρεστα λιπαρά οξέα: 1.2g
* -Κορεσμένα: 0.2g
* Νάτριο: μικρότερη από 0.01g

Εχει 55 servings, το καθε scoop ειναι στα 36γρ με 30γρ περιπου υδατανθρακα.

2 ερωτησεις. Κανεις για pre μαζι με πρωτεινη; Στο post 1 ή 2 scoop;

οχι μαζι με πρωτεινη σου εχω ξαναπει οτι το χαραμιζεις ετσι
αν θες κατι μαζι με την προτεινη 60-40' πριν το wo τοτε βαλε τις μαλτοδεξτρινες

1 η' 2 σκοοπ εξαρτατε απο τα κιλα σου

Σημ : Παιρνω και Intra μαζι. ( Purple Wraath )
Σημ2 : Εχω και μαλτο. Μπορω να τα συνδιασω;

οχι , παλι τσαμπα θα το χαραμισεις αν βαλεις μεσα μαλτο

deluxe
21-08-10, 18:19
Γιατι οχι μαζι με πρωτεινη!! Δε μπορω να το καταλαβω.

Αυτο τι ειναι παλι;;

The Myth Of Waxy Maize (http://www.bodybuilding.com/fun/waxy_maize_starch_myth.htm)

Eddie
21-08-10, 18:22
Γιατι οχι μαζι με πρωτεινη!! Δε μπορω να το καταλαβω.

Μαλλον γιατι αφομοιωνεται πιο γρηγορα απο την whey:???:

Καλυτερα το waxy με αμινο τοτε?Εγω το πινω με isolate.:unsure:

deluxe
21-08-10, 18:30
Και whey ποτε πινουμε; Εχω μπερδευτει τωρα και μολις γυρισα απο γυμναστηριο. Θα πιω μαλτο και σημερα.

Eddie
21-08-10, 18:32
Και whey ποτε πινουμε; Εχω μπερδευτει τωρα και μολις γυρισα απο γυμναστηριο. Θα πιω μαλτο και σημερα.

Λογικα κανα τεταρτο μετα τα αμινο με το waxy:???:

Devil
21-08-10, 18:34
Γιατι οχι μαζι με πρωτεινη!! Δε μπορω να το καταλαβω.

Αυτο τι ειναι παλι;;

The Myth Of Waxy Maize (http://www.bodybuilding.com/fun/waxy_maize_starch_myth.html)


στο λινκ μου βγαζει PAGE NOT FOUND!



Μαλλον γιατι αφομοιωνεται πιο γρηγορα απο την whey:???:

Καλυτερα το waxy με αμινο τοτε?Εγω το πινω με isolate.:unsure:

ακριβως;)

ειναι πολυ καλητερα να την παιρνεις με αμινο η' με hydro whey

παλι πιο γρηγορα αποροφατε απο την isolate

το θεμα ειναι κατα ποσο σε ενδιαφερει η αποροφηση
αν θες κατι ''γρηγορο'' παιρνεις waxy και αμινο μαζι
αν θες κατι πιο απλο σου φτανει whey και maltodextrin

απλα βαζοντας την whey μαζι με waxy/vitargo πληρωνεις τσαμπα το waxy/vitargo

αλλη λυση ειναι να πιεις πρωτα το waxy/vitargo και μετα απο κανα 15' την whey

Devil
21-08-10, 18:35
Λογικα κανα τεταρτο μετα τα αμινο με το waxy:???:

:thumbup::thumbup::thumbup:

deluxe
21-08-10, 18:45
Ok, αυτο θα κανω τοτε. Παντως μου αφησε μια παραξενη πικρη αισθηση στον οισοφαγο, και ακομα διαρκει.. Η γευση ειναι κερασι, και αρκετα καλη θα ελεγα.

Το link το εφτιαξα.

Βασικα το αρθρο μιλαει για Waxy Maize και οχι για Waxy Barley Starch. Δε ξερω βεβαια τι διαφορες εχουν, μπορει να ειναι και "σχεδον" το ιδιο πραμα.

Το vitargo λενε οτι ειναι καλυτερο.

Eddie
21-08-10, 18:55
στο λινκ μου βγαζει PAGE NOT FOUND!




ακριβως;)

ειναι πολυ καλητερα να την παιρνεις με αμινο η' με hydro whey

παλι πιο γρηγορα αποροφατε απο την isolate

το θεμα ειναι κατα ποσο σε ενδιαφερει η αποροφηση
αν θες κατι ''γρηγορο'' παιρνεις waxy και αμινο μαζι
αν θες κατι πιο απλο σου φτανει whey και maltodextrin

απλα βαζοντας την whey μαζι με waxy/vitargo πληρωνεις τσαμπα το waxy/vitargo

αλλη λυση ειναι να πιεις πρωτα το waxy/vitargo και μετα απο κανα 15' την whey

Δε μου λες μιας και συζηταμε,εγω παιρνω bcaa σκονη μετα τα βαρη και στη συνεχει(συνηθως) κανω 30'-45' αεροβια.Παω σπιτι και πινω το wms με την iso.Εχεις να προτεινεις καλυτερο συνδιασμο??Θα ηταν καλυτερα να τελειωνω και την αεροβια να πηγαινω σπιτι να παιρνω τα bcaa+wms και μετα απο λιγο την iso??:unsure:

Devil
21-08-10, 19:00
Δε μου λες μιας και συζηταμε,εγω παιρνω bcaa σκονη μετα τα βαρη και στη συνεχει(συνηθως) κανω 30'-45' αεροβια.Παω σπιτι και πινω το wms με την iso.Εχεις να προτεινεις καλυτερο συνδιασμο??Θα ηταν καλυτερα να τελειωνω και την αεροβια να πηγαινω σπιτι να παιρνω τα bcaa+wms και μετα απο λιγο την iso??:unsure:

ογκο η' γραμωση?

deluxe
21-08-10, 19:03
Καλυτερα BCAA πριν την αεροβια. Η λογικη αυτο λεει τουλαχιστον.

Λογικα ογκο κανει! :D

Eddie
21-08-10, 19:20
ογκο η' γραμωση?

Γραμμωση για λιγο ακομα!Βασικα αδυνατισμα,εχω χασει 20 κιλα μεχρι τωρα και θελω αλλα 3-4.

Devil
21-08-10, 19:25
Γραμμωση για λιγο ακομα!Βασικα αδυνατισμα,εχω χασει 20 κιλα μεχρι τωρα και θελω αλλα 3-4.

ωραιος:thumbup::thumbup::thumbup:

οχι καλα εισαι κρατα τα bcaa εκει κανουν τους καμικαζι σε αυτη τη φαση και ετσι γλυτωνεις μυικο ιστο

γιατι ποσοτητα bcaa μιλαμε? ποσα κιλα εισαι?

στο ποστ δεν νομιζω οτι σ'ενδιαφερει και τοσο η απορωφηση εφοσον εισαι σε cutting
αρα η' το κρατας ως εχει η' το σπας με κανα 15' διαφορα

Eddie
21-08-10, 21:27
ωραιος:thumbup::thumbup::thumbup:

οχι καλα εισαι κρατα τα bcaa εκει κανουν τους καμικαζι σε αυτη τη φαση και ετσι γλυτωνεις μυικο ιστο

γιατι ποσοτητα bcaa μιλαμε? ποσα κιλα εισαι?


Μιλαμε για 6-7 γρ pre και αλλα τοσα post.

Αυτη τη στιγμη ειμαι 94.5,1.85 υψος.Στα 97 ειχα 16% λιπος.

deluxe
24-08-10, 13:59
Μια απορια. Αφου εχει χαμηλο GI, πως απορροφαται γρηγορα;

Devil
24-08-10, 14:31
Μια απορια. Αφου εχει χαμηλο GI, πως απορροφαται γρηγορα;

λοιπον

το wms απλα περναει πιο γρηγορα απο το στομαχι

το wms εχει μια μοριακη μαζα πολυ μεγαλητερη απο maltodextrin και dextrose

τωρα οσο μεγαλητερη μοριακη μαζα εχει τοσο μειωνετε η ωσμοτικοτητα*

*(ωσμοτικοτητα ειναι η συγκεντρωση της ουσιας σε ενα διαλυμα)

οσο μικροτερη ωσμοτικοτητα εχει τοσο πιο γρηγορα περναει απο το στομαχι

επεισης οσο μικροτερη ωσμοτικοτητα εχει τοσο περισσοτερο νερο τραβαει μαζι του
και με αυτο αυξανει την ταχητητα αποροφησεις και αλλων ουσιων που εχεις βαλει στο shaker(αμινοξεα,κρεατινη κτλ κτλ)

savage
24-08-10, 14:38
σωστος ο devil.με προλαβε.εχει τελειως διαφορετικο μοριακο βαρος το waxy maize απο ολα τα αλλα:thumbup:

deluxe
24-08-10, 23:45
Και τελικα το Link που εδωσα παραπανω, λεει αληθειες; Πολλοι λενε οτι το waxy maize ειναι πεταμενα λεφτα.

Βεβαια αυτο το προιον της PhD ειναι waxy barley, αλλα λογικα δε θα υπαρχει διαφορα.

Devil
25-08-10, 00:05
κοιτα οι ερευνες που δινει ειναι σχεση με την ινσουλινη

το wms δεν σου δινει μεγαλο peak της ινσουλινης

η διαφορα ειναι στο μοριακο βαρος και την ωσμοτικοτητα

απλα φευγει πιο γρηγορα απο το στομαχι

deluxe
25-08-10, 15:47
Τα εχουμε πει αρκετες φορες, δε ξερω αν με το waxy αλλαζει κατι. Τις ημερες που κανω βαρη και μετα αεροβιο, τι κανω με το waxy; Μετα το αεροβιο λογικα, ετσι; Εχω και purple wraath, αφηνω λιγο οταν τελειωνω με τα βαρη.

Qlim4X
25-08-10, 16:34
εγω ακολουθησα την συμβουλη του φιλου νικου ακα savage.

για postworkout 50g waxy, 35g way, 5g BCAA

μου εφυγε το crash που ειχα μετα την προπονηση.

deluxe
25-08-10, 16:43
Απλα πηγαινω μετα απο 2 ωρες αφοτου φαω, οποτε ισα που χωνευω, δε εχω χρονο για Pre-workout meal.

Qlim4X
25-08-10, 16:47
Απλα πηγαινω μετα απο 2 ωρες αφοτου φαω, οποτε ισα που χωνευω, δε εχω χρονο για Pre-workout meal.

δεν χριαζετε.

μονο κατι σε energy boost θες στο preworkout (AKG,OKG,EAAS,Creatine,Beta Alanine,Cafeine,Citruline)

deluxe
25-08-10, 16:50
Α ποστ γραφεις, pre ειχα δει.

savage
08-10-10, 02:07
δε μου λετε ρε παιδια,ειναι η ιδεα μου η τελευταια κατι εχει αλλαξει στο waxy?σαν αν ειναι πιο βαρυ στο στομαχι μου καποιες μερες,και δεν ειμαι ο μονος που το χρησιμοποιει και το παρατηρησε.ειχε κανενας αλλος προβλημα παρομοιο με το εν λογω προιον:unsure:?

NASSER
08-10-10, 10:43
δε μου λετε ρε παιδια,ειναι η ιδεα μου η τελευταια κατι εχει αλλαξει στο waxy?σαν αν ειναι πιο βαρυ στο στομαχι μου καποιες μερες,και δεν ειμαι ο μονος που το χρησιμοποιει και το παρατηρησε.ειχε κανενας αλλος προβλημα παρομοιο με το εν λογω προιον:unsure:?


Προσωπικά κανένα πρόβλημα με το εν λόγω προϊόν οπως κανένα πρόβλημα δεν έχουν όσοι φίλοι το χρησιμοποιούν αυτή τη περίοδο.
Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς?
Έχεις σκεφτει το ενδεχόμενο να σε έχει κουράσει και να θες να δοκιμάσεις κάτι άλλο?

deluxe
08-10-10, 16:21
Υπαρχει κατι αλλο εναλλακτικο ή καλυτερο με ισως λιγο πιο ωραια γευση;

Εχω το cherry, αλλα δε μου αρεσει και πολυ. Το mango το εχει δοκιμασει κανεις;

Eddie
08-10-10, 16:23
Eγω απορω πως το αλευρι μπορει να γινει γευστικο,αν δοκιμασετε unflavored θα καταλαβετε για τι αρχικη γευση μιλαμε.

savage
08-10-10, 18:02
Προσωπικά κανένα πρόβλημα με το εν λόγω προϊόν οπως κανένα πρόβλημα δεν έχουν όσοι φίλοι το χρησιμοποιούν αυτή τη περίοδο.
Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς?
Έχεις σκεφτει το ενδεχόμενο να σε έχει κουράσει και να θες να δοκιμάσεις κάτι άλλο?

το χρησιμοποιω σερι απο το φεβρουαριο αλλα δε με εχει κουρασει,γιατι να με κουρασει?απλα τελευταια καποιες φορες ειδικα απο τοτε που αυξησα λιγο τη δοση μου καθοταν βαρυ στο στομαχι ενω δε θα επρεπε(καθοτι το waxy κατ'ουσιαν δε σταματα στο στομαχι).ισως δε του ειχα ριξει πολυ νερο και ηταν πιο βαρυ απ'οτι συνηθως το ροφημα.
αλλα το θεμα ειναι οτι και αλλο ατομο που το χρησιμοποιει και πιο πολυ καιρο απο μενα προσεξε το ιδιο.
ελπιζω να ειναι τυχαιο η απλα η ιδεα μας και οχι να επεσαν τα ποιοτικα σταναταρ του εν λογω συμπληρωματος.

Υγ.Αφου εσυ απ'οτι εχεις πει δε το χρησιμοποιεις το waxy vol,λογικο ειναι να μην εχεις προβλημα με αυτο,ετσι δεν ειναι?;)
Ειπαμε να υποστηριζουμε την εταιρια για την οποια δουλευουμε αλλα οχι κι ετσι ρε Νασσερ



Προσωπικα ο συνδιασμος δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη με χαλουσε πολυ και δεν μου εδινε περιθώρια να φάω σύντομα το επόμενο γεύμα.

Η πρωτη λυση ηταν ρυζαλευρο-δεξτροζη-πρωτεινη και επειτα ρυζαλευρο-πρωτεινη.
Τωρα προτειμαω να κανω κατευθειαν κανονικο γευμα μετα την προπονηση ή αν προκειται να καθυστερησω, προηγειται απλο γευμα συμπληρωματος πρωτεινη.

Κατα περιοδους εχω χρησιμοποιήσει και το PhD Recovery για μετα την προπονηση, ενα συμπληρωμα που περιεχει πρωτεινη isolate ,waxy barley, γλουταμινη, κρεατινη, αντιοξειδωτικά και αμινοξεα. Αρκετα καλο θα ελεγα.
:thumbup:


Υπαρχει κατι αλλο εναλλακτικο ή καλυτερο με ισως λιγο πιο ωραια γευση;

Εχω το cherry, αλλα δε μου αρεσει και πολυ. Το mango το εχει δοκιμασει κανεις;

Εχω δοκιμασει και το μανγκο και ηταν χειροτερο σε γευση,αλλα οκ γουστα ειναι αυτα.

NASSER
08-10-10, 18:29
Υγ.Αφου εσυ απ'οτι εχεις πει δε το χρησιμοποιεις το waxy vol,λογικο ειναι να μην εχεις προβλημα με αυτο,ετσι δεν ειναι?;)
Ειπαμε να υποστηριζουμε την εταιρια για την οποια δουλευουμε αλλα οχι κι ετσι ρε Νασσερ


.

Ξεχασα να σου δωσω αναφορα τι χρησιμοποιω και τι δεν χρησιμοποιω. Ειδες να γραφω πουθενα οτι δεν το εχω χρησιμοποιησει? Να ζητησω και συγνωμη?
Πολυ ευαισθητο στομαχι εχεις τελευταια και σε επηρεάζει ... και εφοσον δεν εισαι κακοπροαιρετος δεν θα εψαχνες ασκοπα να μου πεις αν το εχω χρησιμοποιησει ή οχι ;)

savage
08-10-10, 18:51
Ξεχασα να σου δωσω αναφορα τι χρησιμοποιω και τι δεν χρησιμοποιω. Ειδες να γραφω πουθενα οτι δεν το εχω χρησιμοποιησει? Να ζητησω και συγνωμη?
Πολυ ευαισθητο στομαχι εχεις τελευταια και σε επηρεάζει ... και εφοσον δεν εισαι κακοπροαιρετος δεν θα εψαχνες ασκοπα να μου πεις αν το εχω χρησιμοποιησει ή οχι ;)

μπα....δε χρειαστηκε να ψαξω ιδιαιτερα. απλα σε εκεινη τη συζητηση ειχα συμμετασχει και γω οπως βλεπεις και το θυμομουν(αλλωστε ειχες αναφερει και καπου αλλου οτι δε χρησιμοποιεις waxy αλλα βαριεμαι να ψαξω,δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου).

κανενας δε σου ζητησε να ζητησεις συγνωμη.τη δουλεια σου κανεις,και καλα κανεις και εξυπηρετεις τα συμφεροτα της phD,αλλα δε χρειαζεται να το κανεις με τετοιο τροπο.

οσο για τις ειρωνειες για το στομαχι μου δε θα ασχοληθω καν.μια χαρα ειναι το στομαχι μου.το μονο που χαλαει το στομαχι μου ειναι η υποκρισια και η κολακεια.
εγω αλλωστε οπως εχω ξαναπει δεν εκπροσωπω καμια εταιρια,δεν εχω κανενα μαγαζι και κανενα συμφερον.ειμαι αναρχοαυτονομος και τα λεω τα πραματα οπως ειναι στα ισα,ανεξαρτητως πολιτικου κοστους.

οπως τα ειπα για τη pharma whey & το waxy vol,τα λεω και για την ηρακλης και τα ειπα και για την performance (κι ας ειναι χορηγος του nadiacrow team).

NASSER
08-10-10, 19:03
κανενας δε σου ζητησε να ζητησεις συγνωμη.τη δουλεια σου κανεις,και καλα κανεις και εξυπηρετεις τα συμφεροτα της phD,αλλα δε χρειαζεται να το κανεις με τετοιο τροπο.

οσο για τις ειρωνειες για το στομαχι μου δε θα ασχοληθω καν.μια χαρα ειναι το στομαχι μου.το μονο που χαλαει το στομαχι μου ειναι η υποκρισια και η κολακεια.


Eφοσον σε ενοχλει η υποκρισια και η κολακεια, να τα κοψεις!!
Και μαθηματα ηθικης κανε εκει που σε παιρνει οχι σε μενα. Το μονο που βγαζω απο τα οσα γραφεις ειναι πως εισαι κομπλεξικος. Και δυστυχως συμφωνουν πολλοι μαζι μου... εδω κολαει και η ειρωνια για το ευαισθητο στομαχακι σου... :welcome:

savage
08-10-10, 19:12
ευχαριστω που μου επιβεβαιωνεις ποσο δικιο εχω:thumbup:
το γεγονος οτι πας να αναγεις την κριτικη μου για το προιον της εταιριας,σε προσωπικο ζητημα επιτιθεμενος προς εμενα και δειχνοντας την εμπαθεια σου,τα λεει ολα.
Δυστυχως για σενα δεν προκειται να το συνεχισω.Δεν τσιμπαω τοσο ευκολα.

NASSER
08-10-10, 20:37
Δυστυχως για σενα δεν προκειται να το συνεχισω.Δεν τσιμπαω τοσο ευκολα.


Εχω και καραβιδάκι, ή θελεις σκουλικακι?? :green:

savage
18-10-10, 00:55
δυστυχως σε αντιθεση με το τι πιστευουν πολλοι,επειδη ουτε κομπλεξικος ουτε κακοπροαιρετος ειμαι,οταν κανω κατι λαθος(εστω και απο αγνοια),μου αρεσει να το παραδεχομαι.
τελικα ακολουθωντας τη συμβουλη του μητσου(devil) να διαλυω σε αναλογια 1:10 το waxy με νερο,διαπιστωσα οτι το προβλημα ηταν μαλλον οτι ειχα αυξησει αρκετα την ποσοτητα waxy maize τελευταια (αρχικα απο 60 στα 80 και εν τελει στα 100 γραμ),αλλα δεν αυξησα αναλογα και την ποσοτητα νερου(αλλωστε δε χωραει 1 λιτρο το σεηκερ και να θελω).
πλεον το διαλυω σε πολυ περισσοτερο νερο απ'οτι πριν,και μου ειναι πολυ πιο ελφαρυ στο στομαχι μου,οποτε ολα καλα.

Qlim4X
18-10-10, 01:08
δυστυχως σε αντιθεση με το τι πιστευουν πολλοι,επειδη ουτε κομπλεξικος ουτε κακοπροαιρετος ειμαι,οταν κανω κατι λαθος(εστω και απο αγνοια),μου αρεσει να το παραδεχομαι.
τελικα ακολουθωντας τη συμβουλη του μητσου(devil) να διαλυω σε αναλογια 1:10 το waxy με νερο,διαπιστωσα οτι το προβλημα ηταν μαλλον οτι ειχα αυξησει αρκετα την ποσοτητα waxy maize τελευταια (αρχικα απο 60 στα 80 και εν τελει στα 100 γραμ),αλλα δεν αυξησα αναλογα και την ποσοτητα νερου(αλλωστε δε χωραει 1 λιτρο το σεηκερ και να θελω).
πλεον το διαλυω σε πολυ περισσοτερο νερο απ'οτι πριν,και μου ειναι πολυ πιο ελφαρυ στο στομαχι μου,οποτε ολα καλα.



η γευση μανγκο τι ελεγε τελικα?

savage
18-10-10, 01:09
τελικα μου αρεσε.την ειχα παρεξηγησει την 1η φορα που το ειχα παρει και απο τοτε επαιρνα μονο berry

deluxe
19-10-10, 23:39
Αμα πινουμε ενα λιτρο με το waxy και μετα αλλο μισο με την πρωτεινη και κατα την προπονηση αλλο ενα λιτρο, δεν ειναι υπερβολικο; Μιλαμε για 2,5 λιτρα μεσα σε 2 ωρες!

sTeLaKoS
14-07-11, 23:58
Η γεύση berry πολύ καλή :thumbup:

deluxe
15-07-11, 02:58
Χρησιμοποιω την unflavored εδω και καιρο, δεν ειναι ασχημη, το αντιθετο θα ελεγα. Μαζι με microwhey βανιλια μετα το γυμναστηριο. Μερικες φορες οταν δεν εχω φαει και πολυ καλα παιρνω αλλη μια δοση πριν το γυμναστηριο.

Λετε να δοκιμασω και το mango; Αλλα μαζι με την πρωτεϊνη θα πρεπει να ειναι αηδια. Μαλλον θελει να τα πινω ξεχωριστα.

Τελος, θα ηθελα να ρωτησω εαν κανει και για ογκο. Εχω 2 κουτια σχεδον γεματα δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη και τα αφησα για το καλοκαιρι. Τον χειμωνα σκεφτομαι να τα ξεκινησω. Γενικα για ογκο, τι ειναι το καλυτερο; Για γραμμωση πιστευω πως το waxy ειναι κορυφη, οπως και το vitargo.

sofos
15-07-11, 03:02
Χρησιμοποιω την unflavored εδω και καιρο, δεν ειναι ασχημη, το αντιθετο θα ελεγα. Μαζι με microwhey βανιλια μετα το γυμναστηριο. Μερικες φορες οταν δεν εχω φαει και πολυ καλα παιρνω αλλη μια δοση πριν το γυμναστηριο.

Λετε να δοκιμασω και το mango; Αλλα μαζι με την πρωτεϊνη θα πρεπει να ειναι αηδια. Μαλλον θελει να τα πινω ξεχωριστα.

Τελος, θα ηθελα να ρωτησω εαν κανει και για ογκο. Εχω 2 κουτια σχεδον γεματα δεξτροζη-μαλτοδεξτρινη και τα αφησα για το καλοκαιρι. Τον χειμωνα σκεφτομαι να τα ξεκινησω. Γενικα για ογκο, τι ειναι το καλυτερο; Για γραμμωση πιστευω πως το waxy ειναι κορυφη, οπως και το vitargo.

ετσι αυτο ισχυρειζονται ολοι,θα μας πεις ομως και συ,αφου χρησιμοποιησεις το χειμωνα και μαλτο-δεξτρο θα μας πεις διαφορες σωματικες κλπ ;) θα το καταλαβεις πιστευω...

deluxe
15-07-11, 04:27
Τι εννοεις φιλε; Να συνεχισω με waxy και στον ογκο; Απλα να το αυξησω σε 2 scoop; Θελω να βαλω σωστο ογκο αυτη τη φορα.

sofos
15-07-11, 16:50
Τι εννοεις φιλε; Να συνεχισω με waxy και στον ογκο; Απλα να το αυξησω σε 2 scoop; Θελω να βαλω σωστο ογκο αυτη τη φορα.

waxy στη γραμμωση στον ογκο μαλτο-δεξτρο..

deluxe
15-07-11, 19:25
Ξεφευγουμε, αλλα πως ειναι δυνατον τα σακχαρα να ωφελουν περισσοτερο τον ογκο; Και δε μιλαω για ογκο να γινω μοσχαρι, αλλα να παιρνω καθαρα μυϊκα κιλα.

exkaliber
15-07-11, 19:32
Ξεφευγουμε, αλλα πως ειναι δυνατον τα σακχαρα να ωφελουν περισσοτερο τον ογκο; Και δε μιλαω για ογκο να γινω μοσχαρι, αλλα να παιρνω καθαρα μυϊκα κιλα.

δε βοηθαν

deluxe
29-09-11, 14:57
Επειδη σκεφτομαι να αγορασω μερικες σακουλες waxy, υπαρχει καμια ερευνα που να αποδεικνυει οτι δε τρωμε αλευρι ή οτιδηποτε αλλο; Επειδη με αυτο που ακουω, εχω φοβηθει! Αν και η PhD μου φαινεται αξιοπιστη εταιρια..

Σκεφτομαι να παρω 2 σακουλες berry και 2 σακουλες mango και να το πινω μετα το γυμναστηριο σκετο με νερο και μετα απο λιγο την πρωτεϊνη. Τι λετε;

Μελλοντικα που θα βαλω και κρεατινη, να τα πινω μαζι στην αρχη;

vas22
21-05-14, 08:53
Δοκιμασα την berry μαζι με whey και μονο νερο και στις 2 περιπτοσης μου αφηνει μια ξινηλλα.ειναι η γευση ετσι η συμβεναι και σε αλλους.:-(;

beefmeup
21-05-14, 16:21
μαλλον η γευση ειναι..δοκιμασε να το αραιωσεις με λιγο περισοτερο νερο..

vas22
21-05-14, 19:29
Με περισσοτερο νερο φουσκονει πολυ το στομαχι επειδη μετα θα πιω whey

akantzos
18-06-15, 17:10
Θα ήθελα να ρωτήσω:
Πιο γρήγορα απορροφήσιμο είναι το άμυλο κριθαριού ή το άμυλο αραβοσίτου(καλαμπόκι);
Και ποιο από τα 2 είναι καλύτερη πηγή υδατάνθρακα;
Επειδή κάνω πρωινή προπόνηση με το που ξυπνήσω, ποια είναι η καλή επιλογή να συνδυάσω intra workout:
1)Bcaa + WaxyVol
2)Whey Isolate + WaxyVol

NASSER
18-06-15, 22:42
Γρηγορότερα απορροφάται το καλαμπόκι. Δεν υπάρχει καλύτερο ή χειρότερο. Όλα είναι αναλογικά της χρίσης τους. Για πρωινή προπόνηση, θα προτιμούσα να καταναλώσω πρώτα και μετά το καλαμπόκι με πρωτεΐνη και κατα τη διάρκεια της προπόνησης θα έπαιρνα και BCAA.