PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθεια με συμπληρωματα



Faithful95
21-08-10, 22:52
Γεια σας ονομαζομαι γιαννης ..κλεινω τον μαρτιο που μας ερχεται τα 16 εχω υψος 1,82 και ειμαι 79 κιλα ..Πηγαινω γυμναστηριο 8 μηνες περιπου..
οταν ξεκινησα ημουν 1,76 και 87 κιλα κ ημουνα αρκετα γυμνασμενος..
εφτασα τα κιλα που ηθελα ..ψηλωσα κιολας κ ειμαι οκ..
εχω γυμναστει αρκετα κ εχω κωπιασει..εχω αρκετο ογκο ..με ελααχιστο λιπος στην περιοχη της κοιλιας..αλλα ειμαι σχεδον flat ;) To θεμα ειναι οτι θελω να αυξησω τον ογκο μου αρκετα..θα ηθελα να μου προτεινετε κατι γιατι ειμαι τελειως ασχετος σε οτι εχει να κανει με συμπληρωματα...Εχω σφιξει φουλ αλλα θελω κ αλλο μυικο ογκοοο ;)
Οποιος μπορει ας μου δωσει τα φωτα του :toast:

thanasis reaction
21-08-10, 23:14
απο διατροφη πως τα πας?σε ρωταω για μπορει να καλυψεις αυτο το κατι παραπανω απο το φαγητο,κ οχι ακομα με συμπληρωμα,το λεω κ λογω ηλικιας.εισαι λιγο μικρος ακομα.

Faithful95
21-08-10, 23:17
Τρωω εξω μονο κα8ε 2 εβδομαδες ..και τρωω τα παντα απο φαγητα ..και αρκετα αυγα που απ οτι ξερω ειναι πλουσια σε πρωτεινη και κρεας κ γενικα τρωω υγειινα..γ αυτο θελω καποιο συμπληρωμα..τρωω τα παααντα ..

Vinn
21-08-10, 23:21
Κατσε διαβασε τα αρθρα του forum περι διατροφης και απο κει και περα κανε ενα διατροφικο πλανο και ποσταρε το εδω για να το δουμε και να κανουμε τυχον αλλαγες αν χρειαστει..Απ τα συμπληρωματα δεν θα κερδισεις κατι χωρις την καταλληλη διατροφη..

Faithful95
21-08-10, 23:24
δηλαδη δεν υπαρχει κατι να μου αυξησει τον μυικο ογκο χωρις αλλαγες στην διατροφη??
οπως σας ειπα τρωω υγιεινα..
πχ αμα αφησουμε την διατροφη στην ακρη..και ασχοληθουμε με τα συμπληρωματα τθ θα μου προτεινατε?

arisfwtis
21-08-10, 23:26
δηλαδη δεν υπαρχει κατι να μου αυξησει τον μυικο ογκο χωρις αλλαγες στην διατροφη??
οπως σας ειπα τρωω υγιεινα..
πχ αμα αφησουμε την διατροφη στην ακρη..και ασχοληθουμε με τα συμπληρωματα τθ θα μου προτεινατε?

τπτ εισαι αρκετα μικρος ακομα
με μια καλη διατροφη και θα γινεις τζετ

thanasis reaction
21-08-10, 23:28
χωρις παρεξηγηση εγω τιποτα!θα επιμεινω στο θεμα της διατροφης,κ στο θεμα της ηλικιας.εχεις πολλα περιθωρια αναπτυξης ακομα χωρις συμπληρωματα!

Faithful95
21-08-10, 23:28
εχω διαβασει σε διαφορα ποστ για ατομα στην ηλικια μου που χρησιμοποιουν πρωτεινες , διααβασα και για κρεατινη..εσεις δηλαδη πιστευετε οτι θα πρεπει να το ξεχασω?? :unsure:

Vinn
21-08-10, 23:30
Δεν ξερω την διατροφη σου για να σου την γνωμη μου,αυτο ειναι το θεμα.. :unsure: Οταν μου λες οτι τα τρως ολα τι περιμενεις να καταλαβω?? Και ο μικρος μου αδερφος τα τρωει ολα,τι παει να πει αυτο,πως κανει BB?? Γραψε τουλαχιστον πανω κατω τι τρως και ποτε για να εχουμε μια εικονα..
Ενα συμπληρωμα που θα σε βοηθησει ειναι μια whey protein,δεν χρειαζεσαι τιποτα περισσοτερο προς το παρον..

arisfwtis
21-08-10, 23:31
εχω διαβασει σε διαφορα ποστ για ατομα στην ηλικια μου που χρησιμοποιουν πρωτεινες , διααβασα και για κρεατινη..εσεις δηλαδη πιστευετε οτι θα πρεπει να το ξεχασω?? :unsure:

προσωπικη αποψη ειναι να διαβασεις τα αρθρα του φορουμ περι διατροφης
περι συμπληρωματων περι ασκησεων

να εχεις καποιο υποβαθρο πριν ξεκινησεις καποιο συμπληρωμα,να ξερεις εστω στο περιπου τι ακριβως κανει αυτο που παιρνεις
και οχι να το παρεις νομιζωντας οτι θα σε φουσκωσει απο μονο του

φυσικα εσυ αποφασιζεις :toast:

Faithful95
21-08-10, 23:32
Οκ ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις..:toast:
να ειστε καλα :)

Vinn
21-08-10, 23:34
Τπτ φιλος!!:toast: Διαβασε για αρχη,μαθε μερικα πραγματα βασικα και απο κει και περα ολα θα ερθουν,θα το δεις;)

thanasis reaction
21-08-10, 23:34
καλο ειναι πρωτα να μαθεις κ μετα να παρεις!:toast: