PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξανθηματα + φαγουρα απο κρεατίνη



Devil Randime
21-08-10, 23:39
Εδω και 5-6 μερες που χρησιμοποιω την Kre-Alkalyn (2 χαπια μετα τη προπονηση μου) τις 3 τελευταιες μερες παρουσιασα ενα εξανθημα στη κοιλιακή χώρα. Σημερα υποχωρησε καπως η κοκκινίλα και η φαγουρα αλλά ακομα το εχω. Ξερετε κατι να με συμβουλέψετε? Μηπως ειναι πολύ δοση τα 1.5 γρ Kre-Alkalyn για μενα και δε τη σηκώνει ο οργανισμος μου? Να τα μειωσω , να τα κοψω εντελώς? Γνώμες?..

Devil Randime
21-08-10, 23:43
καποιος που να ξερει να μου πει? Σιγουρα ειναι αλλεργικη αντιδραση. Φταιει μηπως η δοση?

Lao
21-08-10, 23:45
Έχεις ξαναπάρει κρεατίνη;

Devil Randime
21-08-10, 23:46
Έχεις ξαναπάρει κρεατίνη;

Yeap

Lao
21-08-10, 23:49
Yeap

Τότε, έχεις δύο επιλογές:

1. Πας στον γιατρό
2. Ακολουθείς την λογική «trial and error». Τουτέστιν, σταματάς για λίγο καιρό την συγκεκριμένη να δεις αν θα σου περάσει και την ξαναρχίζεις μετά να δεις αν θα έχεις πάλι τα ίδια συμπτώματα.

Devil Randime
21-08-10, 23:51
Την πηρα και σημερα μετα τη μπαλα. Αν δω οτι εχω και αυριο την σταματαω εντελως. Αποκλειεται να ειναι και η δοση ? Νομιζω ειναι πολλα 15γρ κρεατινης σε 2 χαπια...

thanasis reaction
21-08-10, 23:52
υπαρχει κ η 3η περιπτωση:
σταματας τα παντα κ παιρνεις μονο κρεατινη,γιατι μπορει να σε πειραξε κατι αλλο!!!:green:

Devil Randime
21-08-10, 23:53
υπαρχει κ η 3η περιπτωση:
σταματας τα παντα κ παιρνεις μονο κρεατινη,γιατι μπορει να σε πειραξε κατι αλλο!!!:green:

Αυτο δε παιζει. Καταλαβαινω τι με πειραζει. Η κρεατινη ειναι στανταρ...

Lao
21-08-10, 23:54
Την πηρα και σημερα μετα τη μπαλα. Αν δω οτι εχω και αυριο την σταματαω εντελως. Αποκλειεται να ειναι και η δοση ? Νομιζω ειναι πολλα 15γρ κρεατινης σε 2 χαπια...

Κοίτα, η εμφάνιση φαγούρας με την λήψη κρεατίνης έχει αναφερθεί από διάφορους χρήστες, αλλά περνάει μετά από λίγο.

Σε κάθε περίπτωση, και αυτό που σκέφτηκες καλό είναι. Παίξε λίγο με τις δόσεις, σταμάτα και ξαναξεκίνα και θα δεις.

thanasis reaction
21-08-10, 23:55
πλακα κανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:P:P:P

Doctorg
21-08-10, 23:55
Για δες αυτό μήπως σε βοηθήσει http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9592

Devil Randime
21-08-10, 23:58
Εψαξα στο ιντερνετ και ειδα πολλους που υπεφεραν απο rashes τα οποια βεβαια εφευγαν μετα απο καποιες μερες αφοτου σταματουσαν τη κρεατινη. Απλα επειδη σε ολα τα sites - shops του εξωτερικου, διαβασα πως 1γρ Kre-Alkalyn ειναι 10 γρ μονουδρικής. Μηπως λοιπον τα 15γρ = 1.5 Kre-Alkalyn ειναι πολλα για μενα και πρεπει να μειωσω σε 1 χαπι = 7.5 γραμμάρια??? Ευτυχως σημερα επεσε καπως η φαγουρα και η κοκκινιλα, αλλα με ψιλοφοβιζει λιγο για να ειμαι ειλικρινης γιατι εχω και αλλεργικο ασθμα και νιωθω λιγο καπως...

thanasis reaction
22-08-10, 00:02
παρε 1 χαπι κ παρα πολυ νερο ολη την ημερα.κ αν δεν δεις βελτιωση γενικοτερα κ λογω ασθματος κοψε εντελως.

Devil Randime
22-08-10, 00:04
Για δες αυτό μήπως σε βοηθήσει http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9592

Στη περιπτωση του ΤΕΦΑΑ ομως απο τι ηταν οι κοκκινιλες τελικα? Αυτο δε το διαβασα καπου...

beefmeup
23-08-10, 21:51
Εψαξα στο ιντερνετ και ειδα πολλους που υπεφεραν απο rashes τα οποια βεβαια εφευγαν μετα απο καποιες μερες αφοτου σταματουσαν τη κρεατινη. Απλα επειδη σε ολα τα sites - shops του εξωτερικου, διαβασα πως 1γρ Kre-Alkalyn ειναι 10 γρ μονουδρικής. Μηπως λοιπον τα 15γρ = 1.5 Kre-Alkalyn ειναι πολλα για μενα και πρεπει να μειωσω σε 1 χαπι = 7.5 γραμμάρια??? Ευτυχως σημερα επεσε καπως η φαγουρα και η κοκκινιλα, αλλα με ψιλοφοβιζει λιγο για να ειμαι ειλικρινης γιατι εχω και αλλεργικο ασθμα και νιωθω λιγο καπως...

φιλε αυτο ειναι κατι σαν τον ερυθρολευκο αγιο βασιλη..

δεν υπαρχει.

η κρεαλκαλυν,μονουδρικη ειναι με ενα buffering agent(τυπου σοδα) στο μοριο της.
δλδ περνεις μονουδρικη.

απλα το buffering agent που εχει,την κανει κ καλα πιο βιοδιαθεσιμη(χοντρα χοντρα) γιατι εξουδετερωνει το οξινο PH του στομαχιου σου,κ γιαυτο οι εταιριες υσχυριζονται καλυτερα αποτελεσματα με μικροτερη δοση.

αλληθεια σου περασε τελικα??

deluxe
23-08-10, 22:09
Ε παρε 1 χαπι τοτε. 15γρ ειναι πολλα. Θα πεθανεις!

Devil Randime
23-08-10, 22:09
φιλε αυτο ειναι κατι σαν τον ερυθρολευκο αγιο βασιλη..

δεν υπαρχει.

η κρεαλκαλυν,μονουδρικη ειναι με ενα buffering agent(τυπου σοδα) στο μοριο της.
δλδ περνεις μονουδρικη.

απλα το buffering agent που εχει,την κανει κ καλα πιο βιοδιαθεσιμη(χοντρα χοντρα) γιατι εξουδετερωνει το οξινο PH του στομαχιου σου,κ γιαυτο οι εταιριες υσχυριζονται καλυτερα αποτελεσματα με μικροτερη δοση.

αλληθεια σου περασε τελικα??

οχι. Το Σαββατο ειχα παρει τελευταια φορα Kre-Alkalyn και απο τοτε ακομα να μου περασει.. Πηγα σε δερματολογο σημερα μου ειπε σε 5-7 μερες θα ειμαι ΟΚ... Ισως και να μην ειναι απο τη κρεατινη τελικα, αλλα ισως απο κατι στο 5χ5 που επαιξα και ισως με καποια τουμπα που εφαγα να τριφτηκα καπου και με τον ιδρωτα μαζι να με επιασε. Αλλα η αλήθεια είναι πως και τις προηγουμενες μερες ενιωθα ψιλοφαγουρα σε διαφορα μερη του σωματος μου π.χ. λαιμο, προσωπο, χερια.

Τη κρεατινη τη πεταξα παντως. ΜΟλις μου περασει αυτο θα παω να παρω μια μονουδρική να δω και με αυτη τι θα παιξει και βλεπουμε. Παντως καπου διαβασα στο ιντερνετ (αλλα δυστυχως πουθενα δε βρηκα επαρκη στοιχεια), οτι ατομα που παρουσιαζουν εξανθηματα απο κρεατινη, ίσως έχουν καποιο πρόβλημα με creatine kinase. Δυστυχως δε βρηκα παραπανω στοιχεια...

Devil Randime
23-08-10, 22:12
Ε παρε 1 χαπι τοτε. 15γρ ειναι πολλα. Θα πεθανεις!

Ναι καλα μετα το ειδα και γω αυτό!
Βεβαια σε πολλα site εκατσα και κοιταξα πως καποιες φορες η υπερβολικη δόση σε καποιους μπορει να προκαλεσει εξανθηματα. Πως φεύγει? Με μείωση της δόσης...

Παντως η Kre-Alkalyn ασχετως αν τη πεταξα (ανεφερα τους λογους παραπανω γιατι το εκανα αυτό) μεσα σε 4 μερες που την επαιρνα ειχε φοβερα αποτελεσαματα πανω μου, αλλα ρε παιδια πολυ δυνατο αυτο το πραμα. Μαλλον παραήταν για μενα... τεσπα θα το γυρισω σε μια απλη μονουδρικη θα το παω σε 2.5γρ κρεατινης μετα την προπό και θα δω πως θα μου παει...

beefmeup
23-08-10, 22:15
Ε παρε 1 χαπι τοτε. 15γρ ειναι πολλα. Θα πεθανεις!


Ναι καλα μετα το ειδα και γω αυτό!
Βεβαια σε πολλα site εκατσα και κοιταξα πως καποιες φορες η υπερβολικη δόση σε καποιους μπορει να προκαλεσει εξανθηματα. Πως φεύγει? Με μείωση της δόσης...

Παντως η Kre-Alkalyn ασχετως αν τη πεταξα (ανεφερα τους λογους παραπανω γιατι το εκανα αυτό) μεσα σε 4 μερες που την επαιρνα ειχε φοβερα αποτελεσαματα πανω μου, αλλα ρε παιδια πολυ δυνατο αυτο το πραμα. Μαλλον παραήταν για μενα... τεσπα θα το γυρισω σε μια απλη μονουδρικη θα το παω σε 2.5γρ κρεατινης μετα την προπό και θα δω πως θα μου παει...

ρε παιδια,δεν υσχυει αυτο για τα 15γρ,δεν διαβασατε τι εγραψα πιο πανω??

Devil Randime
23-08-10, 22:24
ρε παιδια,δεν υσχυει αυτο για τα 15γρ,δεν διαβασατε τι εγραψα πιο πανω??

Εγω φιλε σε ολα τα site του εξωτερικου που εψαξα έλεγαν 1γρ = 10 μονουδρικής. ΑΠο κει πηρα τις πληροφορίες και ετσι το ανεφερα. Δε το εβγαλα απο το μυαλο μου εννοείται... :toast:

beefmeup
23-08-10, 22:30
Εγω φιλε σε ολα τα site του εξωτερικου που εψαξα έλεγαν 1γρ = 10 μονουδρικής. ΑΠο κει πηρα τις πληροφορίες και ετσι το ανεφερα. Δε το εβγαλα απο το μυαλο μου εννοείται... :toast:

τα site,που την πουλαγανε ειναι φυσιολογικο να λενε τετοιες μουφες,για να πουλησουν.

ανα καψουλα,περνεις 750μιλι μονυδρικης με το μπαφερ μαζι..

ασε που κατι λαθος θα διαβαζεις,ειναι υπερβολη να γραφουν τετοιες μαλακιες.αν εχεις κανα λινκ στειλτο,για να δουμε τι παιζει.

Devil Randime
23-08-10, 22:31
τα site,που την πουλαγανε ειναι φυσιολογικο να λενε τετοιες μουφες,για να πουλησουν.

ανα καψουλα,περνεις 750μιλι μονυδρικης με το μπαφερ μαζι..

ασε που κατι λαθος θα διαβαζεις,ειναι υπερβολη να γραφουν τετοιες μαλακιες.αν εχεις κανα λινκ στειλτο,για να δουμε τι παιζει.

Ειναι πολλα τα site που το εγραφαν. Καθε εταιρια Kre-Alkalyn εγραφε 1γρ = 10 μονουδρικη. Θα ποσταρω καποια εδω να δεις

deluxe
23-08-10, 22:35
Εγω αν εχω καταλαβει καλα εννοουν οτι 1γρ kre-alkalyn ειναι σα να παιζεις 10γρ μονοϋδρικης, οχι οτι περιεχει τοσα.

Τωρα δε ξερω τι ισχυει. Παντως αποτελεσματα μεσα σε 4 ημερες με κρεατινη, δυσκολα βλεπεις.

Devil Randime
23-08-10, 22:38
Εγω αν εχω καταλαβει καλα εννοουν οτι 1γρ kre-alkalyn ειναι σα να παιζεις 10γρ μονοϋδρικης, οχι οτι περιεχει τοσα

Αυτό ακριβώς φίλε! Αυτό εννοούσα πριν. Οτι ενα χαπι απο Kre-Alkalyn ισοδυναμει (συμφωνα με οσα εχω διαβασει) με 7,5γρ μονουδρικής κρεατίνης.

beefmeup
23-08-10, 22:42
Αυτό ακριβώς φίλε! Αυτό εννοούσα πριν. Οτι ενα χαπι απο Kre-Alkalyn ισοδυναμει (συμφωνα με οσα εχω διαβασει) με 7,5γρ μονουδρικής κρεατίνης.

το συστατικο της κρεαλκαλυν ειναι η μονουδρικη.

καταλαβαινεις οτι αυτο απο μονο του αναιρει αυτο που εχεις διαβασει?






η κρεαλκαλυν,μονουδρικη ειναι με ενα buffering agent(τυπου σοδα) στο μοριο της.
δλδ περνεις μονουδρικη.

απλα το buffering agent που εχει,την κανει κ καλα πιο βιοδιαθεσιμη(χοντρα χοντρα) γιατι εξουδετερωνει το οξινο PH του στομαχιου σου,κ γιαυτο οι εταιριες υσχυριζονται καλυτερα αποτελεσματα με μικροτερη δοση.

Devil Randime
23-08-10, 22:50
το συστατικο της κρεαλκαλυν ειναι η μονουδρικη.

καταλαβαινεις οτι αυτο απο μονο του αναιρει αυτο που εχεις διαβασει?


Φιλε beef καταλαβαίνω απολύτως τι γραφεις. Αλλωστε εχω γραψει και σχετικό αρθρο για τη Kre-Alkalyn οποτε ξερω καποια πραματα. Εγω παρεθεσα αυτα που λενε στο εξωτερικο και ειπα, πως αν ισχυουν αυτα τοτε ισως να με πειραξε η υπερβολική δοση η οποια λογικα θα εφερε και το εξανθημα + φαγούρα.
Αν δεν ειναι αυτο , τοτε μπορει να εφταιγε το συμπληρωμα. Εξαρχης μου χοντροκαθοταν η Warriorlab και μαλλον δε θα τη ξαναπροτιμήσω..

beefmeup
23-08-10, 22:54
τεσπα..

παντως πληροφοριακα δεν υπαρχει ουτε ΜΙΑ σοβαρη ερευνα που να υποστηριζει αυτα που λενε οι εταιριες για το εν λογω προιον.

απο κει κ περα ο καθενας κανει οτι νομιζει.

salpas18
24-08-10, 01:14
Εδω και 5-6 μερες που χρησιμοποιω την Kre-Alkalyn (2 χαπια μετα τη προπονηση μου) τις 3 τελευταιες μερες παρουσιασα ενα εξανθημα στη κοιλιακή χώρα. Σημερα υποχωρησε καπως η κοκκινίλα και η φαγουρα αλλά ακομα το εχω. Ξερετε κατι να με συμβουλέψετε? Μηπως ειναι πολύ δοση τα 1.5 γρ Kre-Alkalyn για μενα και δε τη σηκώνει ο οργανισμος μου? Να τα μειωσω , να τα κοψω εντελώς? Γνώμες?..

επινες πολυ νερο η μετρια πραγματα?

Devil Randime
24-08-10, 01:18
το λιγοτερο 2.5-3 λιτρα νερο. Παραπανω δε μπορω με τιποτα να πιω. Με ενα μπουκαλι νερο παρεα ειμαι οπου παω πια αλλα παραπανω με τιποτα δε μπορω οσο και αν προσπαθω...

salpas18
24-08-10, 01:27
το λιγοτερο 2.5-3 λιτρα νερο. Παραπανω δε μπορω με τιποτα να πιω. Με ενα μπουκαλι νερο παρεα ειμαι οπου παω πια αλλα παραπανω με τιποτα δε μπορω οσο και αν προσπαθω...

και εγω το ειχα πα8ει αυτο οταν επερνα κρεατηνη και δεν ξερω αν οντος ειναι απο αυτην...

Devil Randime
24-08-10, 01:28
και εγω το ειχα πα8ει αυτο οταν επερνα κρεατηνη και δεν ξερω αν οντος ειναι απο αυτην...

Εξανθημα εννοεις? Σε ποσο καιρο σου έφυγε??

salpas18
24-08-10, 01:47
Εξανθημα εννοεις? Σε ποσο καιρο σου έφυγε??

4-5-6-7 μερες δεν θυμαμαι καλα :P

Devil Randime
24-08-10, 01:51
4-5-6-7 μερες δεν θυμαμαι καλα :P

Πως ακριβως σου ήταν και που το είχες βγάλει?? Ετσι κόκκινο και είχες και έντονη ταση για φαγούρα???

salpas18
24-08-10, 02:24
Πως ακριβως σου ήταν και που το είχες βγάλει?? Ετσι κόκκινο και είχες και έντονη ταση για φαγούρα???

μικρα μικρα κοκκινακια και ταση για φαγουρα αυτο ακριβος

Devil Randime
24-08-10, 02:27
μικρα μικρα κοκκινακια και ταση για φαγουρα αυτο ακριβος

Μαλιστα... Εισαι γενικότερα αλλεργικός ???

salpas18
24-08-10, 03:16
Μαλιστα... Εισαι γενικότερα αλλεργικός ???

μεχρη τωρα πουθενα!

Devil Randime
24-08-10, 03:20
Μου φαινεται πως θα παρω Cell-tech αυριο ή μια καθαρή μονουδρική...
Η Muscletech ειναι η μονη εταιρια που μεχρι στιγμης δε με εχει πειραξει πουθενα ή να μου εμφανισει κατι... Το Mesotech που παιρνω εχει μεσα σε μικρη δοση μονουδρικη και δε μου προξενησε κατι, οπως και το Nitrotech που επαιρνα... Μαλλον λογικα η μια καθαρη μονουδρικη σε χαπια που με βολευει ή Cell-tech... Θα δω αυριο τι θα επιλεξω...

Σε ευχαριστώ πολύ φίλος για το χρόνο σου. Νά'σαι καλά! :thumbup:

salpas18
24-08-10, 10:27
Μου φαινεται πως θα παρω Cell-tech αυριο ή μια καθαρή μονουδρική...
Η Muscletech ειναι η μονη εταιρια που μεχρι στιγμης δε με εχει πειραξει πουθενα ή να μου εμφανισει κατι... Το Mesotech που παιρνω εχει μεσα σε μικρη δοση μονουδρικη και δε μου προξενησε κατι, οπως και το Nitrotech που επαιρνα... Μαλλον λογικα η μια καθαρη μονουδρικη σε χαπια που με βολευει ή Cell-tech... Θα δω αυριο τι θα επιλεξω...

Σε ευχαριστώ πολύ φίλος για το χρόνο σου. Νά'σαι καλά! :thumbup:

τιποτα ετσι και αλλιος γιαυτο ειναι το φορουμ για να βοη8αει ο ενας τον αλλον :toast:

Τ.Ε.Φ.Α.Α
24-08-10, 16:21
λοιπον φιλε ακου.........καταρχας αν υπερβαινεις τα 20 γραμμαρια κρεατινης τη μερα υπαρχει προβλημα!! κανονικα ειτε σε περιοδο φορτωματος εισαι ,ειτε μεσα σε κυκλο κρεατινης δεν πρεπει να υπερβαινεις τα 20 γραμμαρια ημερησιως!! ειναι παρα πολλα και γενικα δεν ενδεικνυται να υπερβαινεις τα 20 γραμμαρια ημερισιως!! εγω πχ πηρα μια κρεατινη ,η οποια ελεγε στο κουτι να παιρνεται ενα σκοοπ πριν τη προπονηση και ενα σκοοπ μετα .........βλεπω το σκοοπ και ηταν 25 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΑΜΑ ΕΠΑΙΡΝΑ 2 ΣΚΟΟΠ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ! μαλλον σε πειραξε καποιο απο τα συστατικα του συμπληρωματος?

salpas18
24-08-10, 16:26
λοιπον φιλε ακου.........καταρχας αν υπερβαινεις τα 20 γραμμαρια κρεατινης τη μερα υπαρχει προβλημα!! κανονικα ειτε σε περιοδο φορτωματος εισαι ,ειτε μεσα σε κυκλο κρεατινης δεν πρεπει να υπερβαινεις τα 20 γραμμαρια ημερησιως!! ειναι παρα πολλα και γενικα δεν ενδεικνυται να υπερβαινεις τα 20 γραμμαρια ημερισιως!! εγω πχ πηρα μια κρεατινη ,η οποια ελεγε στο κουτι να παιρνεται ενα σκοοπ πριν τη προπονηση και ενα σκοοπ μετα .........βλεπω το σκοοπ και ηταν 25 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΑΜΑ ΕΠΑΙΡΝΑ 2 ΣΚΟΟΠ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ! μαλλον σε πειραξε καποιο απο τα συστατικα του συμπληρωματος?

κατσε τι ηταν καθαρι κρεατηνη και στο σκουπ ειχε 25 γραμαρια κρεατηνης? και οσες φορες που πιρα κα8αρη δεν ειχε μεσα σκουπ μιπος ηταν φορμουλα και ελεγε 1 σκουπ πριν και ενα μετα?

stelios025
24-08-10, 16:26
λοιπον φιλε ακου.........καταρχας αν υπερβαινεις τα 20 γραμμαρια κρεατινης τη μερα υπαρχει προβλημα!! κανονικα ειτε σε περιοδο φορτωματος εισαι ,ειτε μεσα σε κυκλο κρεατινης δεν πρεπει να υπερβαινεις τα 20 γραμμαρια ημερησιως!! ειναι παρα πολλα και γενικα δεν ενδεικνυται να υπερβαινεις τα 20 γραμμαρια ημερισιως!! εγω πχ πηρα μια κρεατινη ,η οποια ελεγε στο κουτι να παιρνεται ενα σκοοπ πριν τη προπονηση και ενα σκοοπ μετα .........βλεπω το σκοοπ και ηταν 25 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΑΜΑ ΕΠΑΙΡΝΑ 2 ΣΚΟΟΠ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ! μαλλον σε πειραξε καποιο απο τα συστατικα του συμπληρωματος?

25 γραμμάρια κρεατίνη το σκοοπ?! Ποια κρεατίνη έιναι αυτή?! Μήπως είναι φόρμουλα και στα 25 γραμμαρια τα 5 π.χ. είναι κρεατίνη?
Μαζι γράφαμε salpa

Τ.Ε.Φ.Α.Α
24-08-10, 16:57
εχεται δικιο ξεχασα να το αναφερω ,ηταν φορμουλα κρεατινης που ειχε μεσα και νιτρικο και .....και .......και! proffecional stencth creatine (SIX STAR )! αλλα και παλι ρε παιδια το κουτι δειχνει οτι εχει περιπου 6 διαφορετικα ηδη κρεατινης ,αρα και παλι αν επαιρνα 2 σκοοπ τη μερα παλι θα ειχα προβλημα! παιρνω 2 κουταλιες του γλυκου μετα τη προπονα δλδ 10 γραμμαρια και καποιες μερες που δεν παω γυμ παιρνω 5 γρ! εγω ξερω οτι ετσι χρησημοποιητε η κρεατινη! και μαλιστα κανω κυκλους.......1 μηνα μεσα και 1 εξω!

αν ειναι φορμουλα κρεατινης αλλαζει η δοσολογια? δλδ τζαμπα κατσαδιασα τον πολιτη που μου ειπε παιρνε 2 σκοοπ τη μερα???? και εγω λεω καλα τρελοσ ειναι αυτος 2 σκοππ?:bowdown:

αρα δλδ καλα μου ελεγε? σορρυ δε το ξερα οτι οι φορμουλες χρησημοποιουνται αλοιως

Devil Randime
24-08-10, 16:58
εχεται δικιο ξεχασα να το αναφερω ,ηταν φορμουλα κρεατινης που ειχε μεσα και νιτρικο και .....και .......και! proffecional stencth creatine (SIX STAR )! αλλα και παλι ρε παιδια το κουτι δειχνει οτι εχει περιπου 6 διαφορετικα ηδη κρεατινης ,αρα και παλι αν επαιρνα 2 σκοοπ τη μερα παλι θα ειχα προβλημα! παιρνω 2 κουταλιες του γλυκου μετα τη προπονα δλδ 10 γραμμαρια και καποιες μερες που δεν παω γυμ παιρνω 5 γρ! εγω ξερω οτι ετσι χρησημοποιητε η κρεατινη! και μαλιστα κανω κυκλους.......1 μηνα μεσα και 1 εξω!

αν ειναι φορμουλα κρεατινης αλλαζει η δοσολογια? δλδ τζαμπα κατσαδιασα τον πολιτη που μου ειπε παιρνε 2 σκοοπ τη μερα???? και εγω λεω καλα τρελοσ ειναι αυτος 2 σκοππ?:bowdown:

αρα δλδ καλα μου ελεγε? σορρυ δε το ξερα οτι οι φορμουλες χρησημοποιουνται αλοιως

Φιλε να σε ρωτησω. Παιρνεις κατι αλλο που να εχει μεσα γενικα κρεατινη? Π.χ. καποιο meal replacement ή κατι αναλογο??

Τ.Ε.Φ.Α.Α
24-08-10, 17:01
Φιλε να σε ρωτησω. Παιρνεις κατι αλλο που να εχει μεσα γενικα κρεατινη? Π.χ. καποιο meal replacement ή κατι αναλογο??

οχι φιλαρακι δεν παιρνω!! ρε παιδια μηπως για αυτο δε βλεπω διαφορα με την κρεατινη γτ εχω μπερδεψει τη χρηση της απλης κρεατινης με τις φορμουλες κρεατινης? παντως εχω δει κατι πριξιματα αυτες τις μερες!! φτου δεν ρωτησα πιο μπροστα!

Devil Randime
24-08-10, 17:05
οχι φιλαρακι δεν παιρνω!! ρε παιδια μηπως για αυτο δε βλεπω διαφορα με την κρεατινη γτ εχω μπερδεψει τη χρηση της απλης κρεατινης με τις φορμουλες κρεατινης? παντως εχω δει κατι πριξιματα αυτες τις μερες!! φτου δεν ρωτησα πιο μπροστα!

Οχι το λεω αυτο επειδη ειπες πηρες κρεατινη και σου εκανε αλλεργια και τα σχετικα.
επειδη και γω αυτο το θεμα ειχα αμα θες τη γνωμη μου αν εισαι ευαίσθητος σε καποια συμπληρωματα οπως η κρεατινη, μη παιρνεις ''φορμουλες'' απο εταιριες που ειναι παμφθηνες γιατι σιγουρα δε θα ειναι τοσο ποιοτικες , οσο προσταζει ο οργανισμος σου. Δοκιμασε μια καθαρη κρεατινη(μονουδρική) ή μια κρεατινη της Muscletech η οποια εχει μεσα και υδατανθρακες και αλλα και λογικα δε θα σε ενοχλησουν. Τουλαχιστον οσα εχω παρει προιοντα της Muscletech κανενα δε με ενοχλησε καπου και ειχαν ολα μεσα εστω και λιγο μονουδρική... Καποια ατομα ειναι ευαισθητα στα αποτελεσματα της κρεατινης, οποτε να προσεχεις πολύ...

salpas18
24-08-10, 19:54
25 γραμμάρια κρεατίνη το σκοοπ?! Ποια κρεατίνη έιναι αυτή?! Μήπως είναι φόρμουλα και στα 25 γραμμαρια τα 5 π.χ. είναι κρεατίνη?
Μαζι γράφαμε salpa

xaxa kalo :toast::turtle::rolf: