PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως σας φαινεται αυτη η διατροφη?



pikolo
17-04-07, 20:06
Breakfast 2 eggs, some "good" fat like a spoon of almond butter or slice of avocado, and 1 cup of oatmeal with applesauce

Midmorning snack protein bar

Lunch albacore tuna wrap or chicken and salad

Midafternoon snack protein shake (whey and water), protein bar, or apple and almonds

Dinner broiled fish or chicken, brown rice, vegetables, and salad

Evening Snack protein shake

Gasturb
17-04-07, 20:11
Midmorning snack protein bar

Midafternoon snack protein shake (whey and water), protein bar, or apple and almonds

Evening Snack protein shake

Βλέποντας αυτά τι περιμένεις να σου πούμε? Για τεμπέληδες που βαριούντε να φτιάξουν σοβαρά γεύματα είναι μια χαρά χωρίς να έχουν αξιώσεις να δουν αξιόλογα αποτελέσματα φυσικά

Gt.

pikolo
17-04-07, 20:29
δεν ειναι δικια μου....τιν προτεινουν στο mens health και λενε οτι ειναι του ryan reinolds...

Gasturb
17-04-07, 20:35
λενε οτι ειναι του ryan reinolds...

... κ εγώ ο παπάς της ενορίας του Αγ. Κωνσταντίνου

Gt

pikolo
17-04-07, 20:43
το πιασα το νοημα αρα μουφα ειναι ε?για γραμμωση κανει μονο?

Gasturb
17-04-07, 20:50
για γραμμωση κανει μονο?

Για τίποτα δεν κάνει δεν με κατάλαβες.. Αφήστε την εύκολη λύση της whey κ προτιμάτε φαγητό όχι σκόνες

Gt

alexmafia2
17-04-07, 20:51
σωστος ο gasturb :army2:

invis
17-04-07, 20:51
εγω απλα την βρισκω μια υγιεινη διατροφη αλλα πολυ γενικη.κατ'αρχην δεν προσδιοριζει το τι στοχο εχει η διατροφη αυτη.δεν μου αρεσει το οτι το μεσημερι δεν εχει αλλης μορφης υδατανθρακα (ρυζι) εκτος απο σαλατα.Θα ηταν καλυτερο κατα την γνωμη μου να υπαρχει το μεσημερι λιγο ρυζακι και το βραδυ η σαλατα(ισως με λιγο ρυζι) ιδιως εαν η γυμναστικη γινεται απογευμα.Τελος στα ενδιαμεσα γευματα δεν λεω καλα και βολικα τα συμπληρώματα αλλα θα προτιμουσα πραγματικο φαγητο για να σε κραταει μεχρι το επομενο γευμα

edit:

Για τίποτα δεν κάνει δεν με κατάλαβες.. Αφήστε την εύκολη λύση της whey κ προτιμάτε φαγητό όχι σκόνες

Gt

με προλαβες :P

Gasturb
17-04-07, 20:53
Τελος στα ενδιαμεσα γευματα δεν λεω καλα και βολικα τα συμπληρώματα

Βολικά ναι καλά όχι

Gt

jiujitSu
17-04-07, 20:57
δεν ειναι δικια μου....τιν προτεινουν στο mens health και λενε οτι ειναι του ryan reinolds...

O ryan εχει πολυ καλο σωματοτυπο οποτε αμα φαει ψιλοκαθαρα μπορει να γραμμωθει πανευκολα και χωρις φαρμακα. Δεν ισχυει το ιδιο για ολους.

invis
17-04-07, 20:59
Τελος στα ενδιαμεσα γευματα δεν λεω καλα και βολικα τα συμπληρώματα

Βολικά ναι καλά όχι

Gt

το καλα το προσδιορίζει η χρηση που τους κανει ο καθενας και αναλογα με το τι στοχους εχει βαλει,τι προγραμμα ακολουθει κτλ.

Gasturb
17-04-07, 21:00
Σε καμμία περίπτωση που λες (στόχους, προγράμματα) δεν αποτελούν 'καλή' λύση απλά βολική = τεμπέλικη = no results = waste of money & time = no bb

Gt

billys15
17-04-07, 21:17
Breakfast 2 eggs, some "good" fat like a spoon of almond butter or slice of avocado, and 1 cup of oatmeal with applesauce

Midmorning snack protein bar

Lunch albacore tuna wrap or chicken and salad

Midafternoon snack protein shake (whey and water), protein bar, or apple and almonds

Dinner broiled fish or chicken, brown rice, vegetables, and salad

Evening Snack protein shake

Το πρωινο μου φαινεται λιγο.Καντα 5-6 τα αυγα.Δεν πανε τζαμπα.(μιλαω για ασπραδια)

Καποιες μπαρες ή shakes αντικατεστησε τα με κατι αλλο (φαγητο).Απλα αν θες παιρνε μια-αντε το πολυ δυο-δοσεις πρωτεϊνης τη μερα.

Το μεσημεριανο και το βραδυνο φαινονται καλα.Αν θες προσθεσε καμια πατατα ψητη στο μεσημεριανο.

Αυτα για τωρα :wink:

invis
17-04-07, 23:27
Σε καμμία περίπτωση που λες (στόχους, προγράμματα) δεν αποτελούν 'καλή' λύση απλά βολική = τεμπέλικη = no results = waste of money & time = no bb

Gt

οπως ειπα,ειναι καλα οταν εξυπηρετουν ενα σκοπο.για καποιον professional bb ο οποιος στο κατω κατω ζει απο αυτο ειναι κατα καποιο τροπο τα "εργαλεια" του,ειναι αυτα που θα τον βοηθησουν να φτασει το στοχο του(σε συνδιασμο και με αλλα).Δεν διαφωνω οτι επιβαρυνουν τον οργανισμο και για να ξεκαθαρισω τη θεση μου δεν ειμαι υπερ των συμπληρωματων ακομα και αν χρησιμοποιω μονο και μονο λογο της βολικοτητας που προσφερουν.

αυτα κατα την αποψη μου παντα.
Τσπ επειδη κινδυνευς να χαρακτηριστω spammer ( :lol: :lol: ) ισως το συζητησουμε σε αλλο τοπικ :lol:

Gasturb
17-04-07, 23:54
οπως ειπα,ειναι καλα οταν εξυπηρετουν ενα σκοπο.για καποιον professional bb ο οποιος στο κατω κατω ζει απο αυτο ειναι κατα καποιο τροπο τα "εργαλεια" του,ειναι αυτα που θα τον βοηθησουν να φτασει το στοχο του(σε συνδιασμο και με αλλα).

Πολύ θολά τα λες κ δεν συμφωνώ κ πάλι - ο pro που αναφέρεις δεν κάνει ένα snack με μία whey αν εννοείς αυτό

Gt

pikolo
18-04-07, 01:35
βασικα εμενα μου φανηκαν πολυ λιγα αυτα που τρωει σε θερμιδες και γι αυτο το εθεσα το τοπικ...αν ειναι να τρως τοσα λιγα και να γινεσαι ετσι τοτε ειμαι τελειως λαθος πραγμα που δεν θα μου αρεσε και τοσο..

jiujitSu
18-04-07, 10:34
Το ξαναλεω...

O ryan εχει πολυ καλο σωματοτυπο οποτε αμα φαει ψιλοκαθαρα μπορει να γραμμωθει πανευκολα και χωρις φαρμακα. Δεν ισχυει το ιδιο για ολους.

Να μαθετε να τα παρατηρειτε αυτα. Ειναι οπως μερικοι προπονητες που τους βλεπεις οτι εχουν κανει σωματαρα natural και ειναι πολυ δυνατοι. Μην νομιζετε οτι επειδη εχουν βρει το μαγικο προγραμμα εγιναν ετσι. ΑΠΛΑ τυγχανει να ειναι γενετικα προικισμενοι.
Υπαρχουν ανθρωποι που τρωνε καθε μερα πιτογυρα και παλι δεν βαζουν βαρος και αλλοι που οι μυς τους φουσκωνουν και μονο που ακουμπανε την μπαρα.

BRaWNy
18-04-07, 10:42
Ειναι οπως μερικοι προπονητες που τους βλεπεις οτι εχουν κανει σωματαρα natural και ειναι πολυ δυνατοι. Μην νομιζετε οτι επειδη εχουν βρει το μαγικο προγραμμα εγιναν ετσι. ΑΠΛΑ τυγχανει να ειναι γενετικα προικισμενοι.

...και επειδή συμβαίνει αυτό με τα γεννετικά, συνήθως αυτοί έχουν και "μικρότερη" γνωση και εμπειρία σε κάποια πράγματα, επειδή δεν χρειάστηκε να πασχίσουν και να πειραματιστούν με κάτι, ουτε και να προσπαθήσουν πολύ.

Όπως ακριβως και κάποιος που γεννήθηκε πλούσιος και δεν χρειάστηκε να δουλέψει ποτέ, δεν έχει γνωση και εμπειρία του "πως βγαίνει το ψωμί", παρά μόνο θεωρητικά και φανταστικά.

jiujitSu
18-04-07, 10:47
Ευχαριστω που το συμπληρωσες Mike.