PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι photo's μου



Giannis12
24-08-10, 15:31
Αρχικα ξεκινησα γυμναστηριο στα μεσα Μαιου το 2009 χωρις καμια επαφη πριν με γυμναστικη αλλα με σωματοτυπο που να με βοηθαει λιγο.
Μετα απο 1.5 μηνα γυμναστικης και πολλα λαθοι ενα ατομο με εβαλε στο σωστο δρομο ;) δινοντας μου διατροφη προγραμμα και γνωσεις.
Ξεκινησα στα 92 κιλα και 1.78 υψος καπως ετσι : 15132

Εκανα τελεια διατροφη χαμηλων θερμιδων και μετα 2 μηνες εφτασα τα 84 κιλα.
15133 και εδω λιγο αργοτερα 15134

Απο εδω και περα περνω τον ανηφορο παλι βαζοντας αρκετο λιπος φτανοντας τα 94 κιλα με πολες μαζες.
15135
Και το Μαρτιο ξεκινω παλι διατροφη και αεροβια και μεχρι τον Ιουνιο φτανω τα 88 κιλα 15136 15137
Απο εδω και περα αρχιζουν να φαινονται τα αποτελεσματα των κοπων μου τον Ιουλιο στα 85 κιλα 15138 15140
Εδω στα 82.5 κιλα 15141
Τις επομενες θα τις αναιβασω μαλλον αυριο ;)

Giannis12
25-08-10, 14:50
Η συνεχεια.. 15151 15152
Αρχες Αυγουστου :1515315154151551515615157151581515915160

Παρακαλω αν μπορει καποιος moderator να τις μεγαλωσει σε μεγεθος,ευχαριστω

giannis64
25-08-10, 15:55
μια χαρά τις βρίσκω!!!

αν μεγαλώσουν κιαλλο θα χάσουν ποιότητα!

Rise above
25-08-10, 16:55
πολύ καλός ,μονο το στήθος βλέπω να χρειάζεται δουλειά

trex
25-08-10, 16:55
Πρεπει να δουλεψεις πολυ τους κοιλιακους, στηθος και μαλον τις γαμπες.Στα υπολοιπα εισαι πολυ καλος.

Polyneikos
25-08-10, 17:09
Συμφωνω με τους παραπανω,βαλε πρωτη προτεραιότητα στηθος και κοιλιακα,εισαι ασχηματιστος μπροστα.Τα χερια σου είναι αρκετα μπροστα από το υπολοιπο σου σωμα,ήσουν ηδη ανεπτυγμενος εκει ή απλα είναι το σημείο σου.Ποδια επισης καλα,τις γαμπες σου μην παραμελεις ή βαλε τις 2 φορες την εβδομαδα.Παντως για το διαστημα που ασχολείσαι εχεις πολυ καλα αποτελεσματα,μπραβο!:clap::clap:

Titanium
25-08-10, 17:44
Ποσο χρωνον εισαι????
Απο συμπληροματα τι περνεις????
Παντος μπραβο εχεις πολυ καλη μυικοτιτα...:clap:

dhmhtrhs
25-08-10, 17:57
πολυ καλη μυικοτητα!!!μπραβο!!!για τα γουστα μου παντως θα σε προτιμουσα να επαιζες γυρω στα 75-80 κιλα για να δειξει πιο ωραιο το σωμα σου!!αυτο ομως ειναι δικια μου αποψη!!ωραιος!!

Giannis12
25-08-10, 20:33
Λοιπον ειμαι αυτη τι στιγμη 18 χρονων ασχολουμαι ενα χρονο και τρεις μηνες απο το μηδεν.
Συμπληρωαματα μονο μια 80αρα πρωτεινη (οταν κανω διατροφη)
Απλα κανω σοβαρη προπονηση με εναλλαγες προγραμματων συνεχως!
Οντως το στηθος μου θελει ακομα δουλεια μιας και δεν προπονουσα το κατω μερος,επισης ειναι και λιποαποθηκη το σημειο της ρογας και χαλαει ολο το σχημα.
Με τους κοιλιακους δεν υπαρχει προβλημα απλα πρεπει να φυγει λιγο το λιπος.
Οσο για τις γαμπες δεν βρισκω να θελουν δουλεια!
Αυτη τη στιγμη ειμαι 79 κιλα και εχω νεες φωτογραφιες με λιγο καλυτερο στηθος μιας και αρχισα να το δουλευω (το κατω μερος)

Titanium
25-08-10, 21:06
Λοιπον ειμαι αυτη τι στιγμη 18 χρονων ασχολουμαι ενα χρονο και τρεις μηνες απο το μηδεν.
Συμπληρωαματα μονο μια 80αρα πρωτεινη (οταν κανω διατροφη)
Απλα κανω σοβαρη προπονηση με εναλλαγες προγραμματων συνεχως!
Οντως το στηθος μου θελει ακομα δουλεια μιας και δεν προπονουσα το κατω μερος,επισης ειναι και λιποαποθηκη το σημειο της ρογας και χαλαει ολο το σχημα.
Με τους κοιλιακους δεν υπαρχει προβλημα απλα πρεπει να φυγει λιγο το λιπος.
Οσο για τις γαμπες δεν βρισκω να θελουν δουλεια!
Αυτη τη στιγμη ειμαι 79 κιλα και εχω νεες φωτογραφιες με λιγο καλυτερο στηθος μιας και αρχισα να το δουλευω (το κατω μερος)

Θελουν λιγο παραπανω γιατι δεν συμπιπτουν με τους τετρακεφαλους....

Giannis12
27-08-10, 18:20
Στα 80 κιλά
1526415263152651526615267

Mitsen
27-08-10, 18:24
Παρα πολύ καλός για την ηλικία σου, και τον χρόνο που ασχολείσαι!:clap::clap:
Για εμενα θες λίγο ακόμα δουλειά με το στήθος!

Bravo συνέχισε έτσι!:thumbup:

Dreiko
27-08-10, 19:27
:thumbup::thumbup::thumbup:μπραβο αγορινα πολυ καλες βασεις...συνεχισε με υπομονη και επιμονη...!!!!!!!!!!θα συμφωνησω με τους παραπανω για το στηθος και τους κοιλιακους αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα τα φτιαξεις ακομα καλυτερα αν το εχεις το μερακι...!!

Υ.Γ.ΕΛΑ ΡΕ ΑΕΚΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

-beba-
27-08-10, 23:34
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Αν πω ότι είσαι πολύ καλός θα είναι ψέμα γιατί απλά είσαι τέλειος και είσαι και οπαδός της ΑΕΚ.:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Αψογος. Μπράβο σου!!!

No Cash
29-08-10, 01:47
μια χαρα .. αλλα οντως στηθος και κοιλιακοι ειναι λες και ειναι απο αλλο ανθρωπο..

βαλτα προτεραιοτητα αμεσα και θα σαι κομπλε

Giannis12
08-09-10, 16:29
Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.
Οσο για το στηθος θα το παλεψω οσο μπορω.Τωρα τους κοιλιακους θα τους δουλευω και αυτους αλλα δεν θα φανουν απο εδω και περα λογο λιγου λιπους μιας και δεν θα πεσω σε κιλα.
Να και 2 χθεσινες φωτο (οχι με τοσο καλο φωτισμο)
15545 15546

Giannis12
19-09-10, 19:52
Να και λιγες χθεσινες καθως εφτασα τα 82,5 κιλα! :weights:
15899159001590115902

Giannis12
15-10-10, 20:28
Και μια σημερινη καθως ανεβηκα στα 84 κιλα.
Περισσοτερο φαγητο,πιο σκληρες προπονησεις! :bblifthard:
16806

Eddie
15-10-10, 20:36
Ωραιος:thumbup:

Πηχεις κανεις καθολου?

Giannis12
15-10-10, 20:40
Ωραιος:thumbup:

Πηχεις κανεις καθολου?
Σ'ευχαριστω!
Οχι δεν γυμναζω ποτε πηχεις,αυτη τη δουλεια την αφηνω στις αρσεις θανατου,κωπηλατικη κτλ.

Eddie
15-10-10, 20:44
Σ'ευχαριστω!
Οχι δεν γυμναζω ποτε πηχεις,αυτη τη δουλεια την αφηνω στις αρσεις θανατου,κωπηλατικη κτλ.

Εγω τους βλεπω λιγο πισω,για τα δικα μου γουστα ετσι?Οχι οτι ειναι μικροι η δυσαναλογοι,απλα δεν κοβουν οσο θα επρεπε.

Και να θυμασαι,οσο γυμναζεις τους πηχεις τοσο θα δεις τα κιλα να ανεβαινουν σε κοπηλατικες,deadlifts,δικεφαλους και γενικα οτι εχει ελξη και απαιτει γερη λαβη.

Επισης,σε προστατευει απο μελλοντικους τραυματισμους..

Giannis12
15-10-10, 20:53
Γραμμες υπαρχουν,αλλα ειναι και ο τροπος μαλλον που ποζαρα και οι σκιες! :green:
Και να φανταστεις πως οι πηχεις ειναι ενα σημειο που γυμναζα απο πολυ μικρος με αγροτικες δουλειες,αλλα και υλοτομιας! Εκεινο τα καψιμο ακομα δεν το εχω βρει στα βαρη! :smash:

KATERINI 144
15-10-10, 21:12
μπραβο Giannis12, πολυ καλος, λεπτομέρειες που σου ειπαν τα παιδια πρόσεξε, εισαι και αεκαρα :thumbup:

Dreiko
15-10-10, 21:54
μπραβο σου,συνεχισε ετσι....:thumbup:

Υ.Γ.Ελα μωρη ΑΕΚαρα!!!!:toast:

Giannis12
16-10-10, 00:28
Σας ευχαριστω Κατερινη και Dreiko!

Giannis12
02-11-10, 21:29
Αρχισα να ριχνω αρκετο φαγητο πλεον,και βλεπω πως σε μια βδομαδα πηρα 2 κιλα...Φυσικα δεν ειναι λιπος ουτε μυς αλλα νερα..
Φαινεται πανω μου πως εβαλα κιλα αλλα θα ξαναζυγιστω για σιγουρια γιατι πριν μια βδομαδα ειμουν 83.7 και τωρα 85.8 τελος παντων.
Βαζω και μερικες φωτο.
17852

17854

17855

17856

17857

17858

-beba-
02-11-10, 21:32
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Μπράβο.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Mitsen
02-11-10, 22:16
Bravo σου!:clap::clap:
Εμφανή πρόοδος!;)

giannis64
02-11-10, 22:24
μπραβο γιανναρε.. ετσι... εισαι σε πολυ καλη κατασταση και σε καλο δρομο..:clap:

Giannis12
03-11-10, 14:41
Σας ευχαριστω πολυυ!!!! :geek:
Τελικα που ζυγιστα σημερα το πρωι με εβγαλε -1 κιλο δηλαδη 84.8

Dreiko
03-11-10, 14:50
μπραβο ρε ΑΕΚαρα,θεριο θα γινεις....keep walking...johnnie...

Giannis12
03-11-10, 16:01
Να'σαι καλα Dreiko!
Ρε παιδια ξεχασα να βαλω το αλο μισο μου σωμα :green:
Αν και δεν φαινονται καλα, ειναι θολα,η σκια και τριχα δυσκολευουν την κατασταση. :green:
17945

17946

17947

Titanium
03-11-10, 16:06
Πολυ καλη δουλια φιλε....οι γαμπες υστερουν λιγο.....Συνεχισε δυνατα....:weights:

Giannis12
03-11-10, 16:19
Πολυ καλη δουλια φιλε....οι γαμπες υστερουν λιγο.....Συνεχισε δυνατα....:weights:

Thank You!
Ειναι λιγο πισω οι γαμπες,αφου το ανω μερος των ποδιων ειναι μεγαλουτσικο,αν το συγκρινεις με το σωμα μου.
Δεν με βοηθαει και το γυμναστηριο να τις μεγαλωσω :roll:

Eddie
03-11-10, 16:36
Eισαι σε καλο δρομο!Οι 4κεφαλοι γεμιζουν μεχρι πανω,καλο αυτο!Δωσε περισσοτερο βαση στην εσωτερικη πλευρα των 4κεφαλων κανοντας σκουοτ πρεσσες κλπ με ανοιγμα οσο των ωμων και τις μυτες προς τα εξω.

Οι γαμπες ειναι μεγαααλη ιστορια..δυστηχως ειναι ισως το πιο ανυπακουο τμημα.

Γυμνασε τες εξυπνα παιζοντας με επαναληψεις και κιλα,drop sets και πολλες διατασεις!!

Οταν εννοεις δε σε βοηθαει το γυμναστηριο???Δεν εχετε πολλα οργανα?

Giannis12
03-11-10, 16:47
Οταν εννοεις δε σε βοηθαει το γυμναστηριο???Δεν εχετε πολλα οργανα?

Ευχαριστω Eddie!!
Το gym δεν εχει Κανενα μηχανημα για γαμπες δυστηχος,ουτε και smith να κανω ανασηκωσεις.Να το κανω τωρα στα ελευθερα με 170 kg στη μπαρα δεν λεει.
Αλλα παντετες υπαρχουν! no problem! πχ donkey raise με ατομο πανω μου κτλ.
Κ σ'ενα τα ποδια ειναι πολυ μπροστα ωραιος.
Δεν μου αρεσει να βλεπω ωραια σωματα με ποδαρακια σαν σπιρτα.

savage
03-11-10, 16:57
ωραιες μαζες γιανναρε.απλα να προσεχεις να μην ξεφυγεις σε λιπος.αυτη τη στιγμη εισαι σε ανεκτα επιπεδα,αλλα (προσωπικα μου αποψη μην βαλεις αλλο λιπος).
και απο ποδια πας πολυ καλα (κατι που οι πιο πολλοι υστερουν).
για γαμπες κανε εκτος απο αυτο που κανεις,καθιστες αρσεις με ενα σωρο πλακες πανω στους μηρους σου,ενω επισης κανε ορθιες αρσεις με ενα ενα ποδι χωρις βαρος,σε ενα σκαλοπατι,στεπ,οτιδηποτε σου δινει κλιση για πληρη κινηση.
καλη συνεχεια:thumbup:

Eddie
03-11-10, 16:57
Ευχαριστω Eddie!!
Το gym δεν εχει Κανενα μηχανημα για γαμπες δυστηχος,ουτε και smith να κανω ανασηκωσεις.Να το κανω τωρα στα ελευθερα με 170 kg στη μπαρα δεν λεει.
Αλλα παντετες υπαρχουν! no problem! πχ donkey raise με ατομο πανω μου κτλ.
Κ σ'ενα τα ποδια ειναι πολυ μπροστα ωραιος.
Δεν μου αρεσει να βλεπω ωραια σωματα με ποδαρακια σαν σπιρτα.

Τα ξερω μωρε..και σε μενα 1 μηχανημα εχει,αλλα ευτυχως με τη σμιθ κανεις θαυματα.

Αν εχεις βαρεις αλτηρες μπορεις να τους βαλεις πανω απ τα γονατα καθιστος και να κανεις.Αφου εχεις βαλει στις μυτες βατηρα,στεπ η στη χειροτερη πλακες.

Επισης στην πρεσσα μπορεις να κανεις με σχεδον τεντωμενα γονατα.Ακουμπας τις μυτες στο κατω ακρο της πρεσσας ωστε να ειναι εξω οι φτερνες και voila.

Μπορεις να κανεις και ορθιος ρε με μπαρα!απλα ο βατηρας να μην ειναι ψηλος για να μη χασεις ισορροπια και καλο ειναι να εχεις καποιον να σε κραταει στην ευθεια.

Εμενα πλεον ειναι οι αγαπημενες μου μυικες ομαδες τα ποδια!Αν και ειχα μεινει περιπου ενα χρονο χωρις να κανω επειδη ειχα χονδροπαθεια βαστανε καλα.Χθες με πλακωσε μια μπαρα με 170 στα σκουοτ βεβαια αλλα δε μασαμε:turtle:

savage
03-11-10, 17:00
Επισης στην πρεσσα μπορεις να κανεις με σχεδον τεντωμενα γονατα.Ακουμπας τις μυτες στο κατω ακρο της πρεσσας ωστε να ειναι εξω οι φτερνες και voila.



σωστος.αυτο το ξεχασα:thumbup:

Giannis12
03-11-10, 17:14
\
Εμενα πλεον ειναι οι αγαπημενες μου μυικες ομαδες τα ποδια!
Εεετσι!!! :squat: :squat:

Οχι savage,φετος ειπα πως δεν θα ανεβω πανω απο 90 κιλα!
Απλα αρχισε να μου αρεσει να τρωω και το βλεπω πανω μου και στις προπονησεις!
(Οχι ομως υπερβολες)
Και σας ευχαριστω για τις περεταιρω ιδεες ;)

silk
04-11-10, 02:49
τα ποδια σου ζηλευω.πλατη πολυ καλη.

Giannis12
04-11-10, 19:00
τα ποδια σου ζηλευω.πλατη πολυ καλη.
Χαχα! ευχαριστω silk.
Ποδια ειναι μια μυικη ομαδα πανω μου που παντα μου αρεσε να προπονω,απο τοτε που ξεκινησα οπου τα ελειωνα μεχρι και σημερα δεν εχω κολλησει ποτε ευτυχος, αλλα θα ερθει κ'αυτο
Τα 2/3 των τυπων στα γυμναστηρια ειναι της αποψης δεν τα γυμναζω για να μην φαινοντε χοντρα κτλ. Μεγαλο λαθος...

DiKey
16-11-10, 13:11
Μαγκα εισαι τρομερος για την ηλικια σου, συνεχισε την καλη δουλεια:thumbup:

Giannis12
03-12-10, 18:54
Μετα απο εναν μηνα ξαναποσταρω μερικες ακομα, αν και δεν μου πολυαρεσαν.
Γραμμες και φλεβες ηδη χανοντε αλλα δεν με πειραζει,βαζω μαζα τωρα. ;)
Εδω και καιρο το παλευω μονο με το φαγητο,και προσπαθω να λαμβανω την προτεινη που χρειαζομαι απο εκει.
18998
18999
19000
19001
Φωτογραφιες θα ξαναμπουν συντομα,ισως και κανενα βιντεο.

Giannis12
06-12-10, 22:34
Τωρα σειρα εχουν και τα ποδαρακια τα οποια μεγαλουν συνεχως,φευγει η γραμμωση και πριζοντε.
Με το κοκκινο μπλουζακι ειναι πριν την προπονηση και οι αλλες μετα.
1911719119
1912219123
19124

lef
06-12-10, 22:35
:shock::shock::shock:
τι ποδαρες ειναι αυτες ρε συ
ωραιος:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Eddie
06-12-10, 22:38
Πολυ συμπαγη τα ποδια!!Αλλα αν θες τη γνωμη μου,μη βαζεις αλλο λιπος.


Γαμπες,μηριαια?

Giannis12
06-12-10, 22:49
Ευχαριστω πολυ Eddie και lef.
Γαμπες και μηριαια λιγο δυσκολο να βγαλω γιατι χρειαζεται φωτογραφος και δεν τον εχω,οι γαμπες φαινονται ακομα μικρες μπροστα στα τετρακεφαλα,μηριαια οπως τις προηγουμενες φωτο και λιγο πιο θολα.
Λιπος δεν σκεφτομαι να βαλω, τουλαχιστον θα προσπαθησω να μην πιασω τα 90 κιλα.

steg
07-12-10, 08:57
Γενετικά προικισμένος στην περιοχή των κάτω άκρων. Τι ασκήσεις κάνεις για τα πόδια;

giorgos kriti
07-12-10, 09:46
:clap::clap::clap:συνεχισε αυτο που κανεις δουλευεις πολυ καλα εχεις πολυ καλο σωμα!!!!χερια πλατη ποδια ομους πολυ καλος !!κατα την γνωμη μου θες δουλεια λαιμο και στηθος !!παντως εισαι δυναμιτης!!ποσο χρονων εισαι??

Giannis12
07-12-10, 12:16
Σας ευχαριστω!
Οι ασκησεις για τα ποδια αλλαζουν αναλογα το προγραμμα,αλλα παντα βασικη ασκηση ειναι τα καθισματα και προπονουμε οριακα.
Πχ αυτο το διαστημα στο προγραμμα μου εχω 3 φορες την βδομαδα καθισματα αν δεις το log μου.
Η ηλικια μου ειναι 18,5 .Ξεκινησα γυμναστηριο απο τα 17 μου,και μεσα σε 2-3 μηνες χωθηκα γερα.

steg
07-12-10, 15:43
Κάνεισ σκουότ τρεις φορές τη βδομάδα; Ετσι εξηγείται. Εχεις δώσει έμφαση στα πόδια και φαίνεται. Πολύ καλή δουλειά!

Giannis12
07-12-10, 19:53
Κάνεισ σκουότ τρεις φορές τη βδομάδα; Ετσι εξηγείται. Εχεις δώσει έμφαση στα πόδια και φαίνεται. Πολύ καλή δουλειά!

Μονο αυτο το διαστημα κανω τρεις την βδομαδα,γιατι ετσι ειναι το προγραμμα που ακολουθω.
Δεν εχω δωσει ιδαιτερη εμφαση στα ποδια,τα γυμναζω οπως καθε σημειο του σωματος μου,απλα αυτα αναπτυσονται περισσοτερο απο αλλες μυικες ομαδες οπως το στηθος μου.
Ειναι γεννετικα αυτα,καπου θα εισαι καλος καπου χειροτερος και ας τα γυμναζεις το ιδιο.

Giannis12
11-12-10, 00:30
Πηρα το θαρος και εγω να ανεβασω ενα βιντεο απο την προπονηση μου.
To βιντεο ειναι κακοφτιαγμενο αφου αυτος που το τραβηξε το εκανε "κρυφα"

Η τεχνικη θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη αφου τα σηκωσα και ξαφνιαστηκα,
και τα αφησα κατω γαιτι δεν αντεξαν τα χερια,δεν φοραω στραπς και γαντια,αλλιος τις κανω κατευθειαν.
aESbyupwKiQ

Eddie
11-12-10, 00:39
Ωραιος!!

Θες λιγο βελτιωση,αλλα ειναι και πολλα τα κιλα και λογικο να μη γινει 100% σωστη.

Παντως οπωσδηποτε στραπς,για να εχεις το νου σου στην ασκηση και οχι στο να μη γλιστραει η μπαρα.

Giannis12
11-12-10, 01:09
Ωραιος!!

Θες λιγο βελτιωση,αλλα ειναι και πολλα τα κιλα και λογικο να μη γινει 100% σωστη.

Παντως οπωσδηποτε στραπς,για να εχεις το νου σου στην ασκηση και οχι στο να μη γλιστραει η μπαρα.

Thanks Eddie ;)
Στα κανονικα κιλα της προπονησης που γραφω στο λογκ,τα κανω με καλυτερη τεχνικη χωρις να τα αφηνω κατω,και δεν χρειαζομαι στραπς εκει.

Giannis12
17-12-10, 23:13
Κανονικά είπα να περνάω φωτό κάθε μήνα αλλά είδα αρκετή βελτίωση μέσα σε δυο βδομάδες,περισσότερη μυικότητα και +μισό κιλό και το περίεργο χωρίς να λιπόσω ιδιαίτερα,αντιθέτος.
Έτσι τις παραθέτω.

194921949319494
194951949619497
19498

κουλης
17-12-10, 23:24
50 cent in da club να παιζει στο pc!:thumbup:

Eddie
17-12-10, 23:50
Ωραιος ρε:clap::clap:

savage
18-12-10, 00:00
νομιζω οτι βρηκαμε τον επομενο πεπεισμενο καργα!!!!

μιλαμε για ιδιο σουλουπι πανω κατω,ιδιες μαζες,ενα θεματακι με τη γραμμωση εχουμε :green: αλλα δεν πειραζει!!!

γιανναρε πραγματικα η μυικοτητα σου σε συνδυασμο με την ηλικια σου και το ποσα λιγα χρονια ασχολεισαι με βαρη ειναι παρα μα παρα πολυ καλη.και τα κιλα που σηκωνεις ειναι τρομερα(οχι μονο για την ηλικια σου αλλα γενικα)
και απ'οσο ξερω με φαι στο σπιτι αντε και καμια πρωτεινουλα τη βγαζεις.

εισαι παραδειγμα προς μιμηση για ολους τους συνομηλικους σου που εχουν γινει πειραματοζωα της βιομηχανιας συμπληρωματων και πετανε ενα σωρο λεφτα σε συμπληρωματα ασκοπα πριν καλα καλα μαθουν ν πιανουν τη μπαρα,βλεποντας το δεντρο και χανοντα το δασος.

λοιπον αν καταφερεις σε κανα 2 χρονακια να γραμμωσεις καλα κανοντας μια καλη διαιτασε βλεπω να κανεις ζημιες στα τζουνιορ,αν εχεις φυσικα τετοιους στοχους:thumbup:

Giannis12
18-12-10, 00:20
Thanks Eddie ;)

Νίκο τα λόγια σου με τιμούν ιδιαίτερα και σε ευχαριστώ πολύ.
Όπως τα'πες πολύ καλό φαγητό στο σπίτι και μετά βίας πρωτείνη, την οποία χρησιμοποιώ πολύ σπάνια μιας και κάνω την καλύτερη δυνατή διατροφή.
Συμπλήρωμα πέρα από τη πρωτείνη δεν έχω πάρει ακόμα,αλλά έκανα μια παραγγελία με τα βασικά,τα οποία δεν ξέρω αν στην πραγματικότητα θέλω να αρχίσω, θέλω να πορεύομαι μόνος χωρίς περαιτέρω βοήθεια, αλλά όπως είπε και ο κ. Τριανταφύλλου όταν έχουμε δίπλα μας το κουτί με το μέλι κανείς δεν κάθεται χωρίς να βάλει το δάχτυλο μέσα και να δοκιμάσει.

Απλά μου αρέσει στην πραγματικότητα αυτό που κάνω, γιαυτό και βλέπω αποτελέσματα κάνοντας σχεδόν ότι είναι δυνατόν να γίνω καλύτερος.
Δεν βάζω από τώρα στόχους,δεν ξέρω τι θα μου διαφυλάσει το μέλλον.

Τώρα δεν σκέφτομαι σε καμιά περίπτωση να κάνω δίαιτα,αυτά σε λίγους μήνες,αλλά δεν θα ανέβω περισσότερο σε ποσοστό λίπους τώρα.
:toast::toast:

beefmeup
18-12-10, 00:25
νομιζω οτι βρηκαμε τον επομενο πεπεισμενο καργα!!!!

μιλαμε για ιδιο σουλουπι πανω κατω,ιδιες μαζες,

καλα τα λεει ο νικος..
μπραβο φιλε εισαι σουπερ:thumbup::thumbup::thumbup:

αφου βλεπεις οτι μπορεις να ανεβεις σε κιλα στην ζυγαρια,πηγαινε μεχρι εκει που σε περνει...δεν εχει νοημα να σαμποταρεις τον ογκο που ενδεχωμενως να βαλεις με αναλογη διατροφη..

κ μετα βλεπεις κ για τα υπολοιπα:weights:

Giannis12
18-12-10, 00:36
Ευχαριστώ Beef!
Για να μην παρεξηγηθώ η παραγγελία που είπα παραπάνω περιλαμβάνει τα βασικά συμπληρώματα
Το μόνο εύκολο είναι να βάζω κιλά :)

Galthazar
18-12-10, 02:14
ωραιος ρε φιλε εισαι πολυ μπροστα για την ηλικια σου!! Δινεις και δυναμη σε εμας τους μικροτερους να συνεχισουμε και να βελτιονωμαστε. Γνωμη μου ειναι να συνεχισεις λιγο ογκο μεχρι εκει που κρινεις εσυ απαραιτητο και καταλαβαινεις οτι το ποσοστο λιπους ειναι στο οριο. Μετα ξεκινα γραμμωση να κανεις τα κοψιματα και θα δειχνεις ΣΟΥΠΕΡ!!:weights:

pepeismenos karga
18-12-10, 02:42
νομιζω οτι βρηκαμε τον επομενο πεπεισμενο καργα!!!!

μιλαμε για ιδιο σουλουπι πανω κατω,ιδιες μαζες,ενα θεματακι με τη γραμμωση εχουμε αλλα δεν πειραζει!!!

αχααααα...για υτο επειδη δεν μπορω να γραμμωσω ε??/χεεχεεχ....αστιευομαι...
Γιαννη εγω τοσο καιρο δνε σου εχω κανει σχολιο και ειναι οντως κοτσανα....παρατηρησα το λογκ σου πραγματικα πολυ καλο.....και γενικα κανεις πολλα κιλα ετισ πρεπι ...και περισσοτερα πρεπει...εχεις σωστη φιλοσοφια και μερα με τη μερα θα βελτιωνεσαι και θα φτανεις τους οπος στοχους εχεις θεσει εσυ και γιατι οχι και αγωνιστικους εισαι παρα πολυ καλος....
θα κανω και 2 σχολια ομως...πρωτον αυτο με το λιπος...αλαλ σιγα εγω να δεις λιπος που εβαζα στα 18 και 19 μου οταν εκανα ογκο...ασταααα...αλλα πρπει να το πω για τα τυπικα...
και κατι αλλο βλεπω τ αποδια σου ειναι πολυ καλα...εχουνα ρχισει ομως και ξεφευγουν τι θελω να πω...κανεις 3 φορες σκουωτ τη βδομαδα και επειδη φενεται οτι εχεις πολυ καλα γενετικα στα ποδια ειναι το καλυτερο σου το κανεις και 3 φορες και σιγ ασιγα θα αρχισει να μεγαλωνει η διαφορα με τα αλλα τμηματα.....καλο θα ηταν γιατι σιγουρα εαν σνεχισεις ετσι σε κανα χρονο εναμιση τ αποδια θα εχουν ξεφυγει πολυ και θε εχουν χασει την συμεμτρια...το ξερω οτι πρπει να εχουμε ποδια αλλα καλο θα ειναι να υπαρχει μια ισοοροπια οσο το δυνατον γινεται...θα προτεινα να μειωσεις απο 3 σε 2 το σκουωτ αλαλ εσυ ξερεις...ειναι και οτι αρεσει στον καθενα...οτι θες εσυ ....

παντως γενικα εισαι σουπερ συνεχισε ανεβασε κιλα και θα ερχετια και ο ογκος...δωσεεε....

Pavlos17
18-12-10, 10:12
καλος φιλε,πρεπει να δωσεις εμφαση στο στηθος ομως.κατα τα αλλα ωραιος :clap:

noz1989
18-12-10, 11:17
Πολυ καλος!!! Για την ηλικια σου και τα χρονια που ασχολεισαι!!!

Βασικα θεωρω οτι εχεις ιδιαιτερα καλα genetics και πρεπει να το εκμεταλευτεις!!!

Επισης οπως ξερεις και ο ιδιος, στα dls δεν ειχες καλη τεχνικη και με αυτο το τροπο θα παθεις καμια ζημια στην μεση και δεν λεει!!!

je666
18-12-10, 12:27
αρκετα καλος!!! και μαρεσεις στα ποδια γιατι μου μυαζεις!!! μονο προσεχε μην παθεις αυτο που επαθα και εγω, απο εκ γενετης παιρνουν πολυ τα ποδια μου, οποτε εκανα φορτωνα κιλα κτλπ και τωρα το κανω, αλλα δεν χωραω σε τζιν , μου σταματανε στους τετρακεφαλους δεν ανεβαινουν χαχαχα
παντως πολυ καλος μπραβο αν και αποτι βλεπω παιρνεις κρεατινη απο τα υγρα που ειδα στο χερι σου, δεν ξερω αν παιρνεις παραπανω δοσολογια αλλα τσεκαρε το γιατι εμενα 2 μηνες νερα δεν μου εχει κανει.. :toast:

Muscleboss
18-12-10, 12:37
Γιαννη πολύ καλή βάση και καλές μάζες! Συνέχισε τη σκληρή δουλειά και δωσε μια προσοχή στο λίπος. :thumbup:

ΜΒ

Giannis12
18-12-10, 13:43
Σας ευχαριστώ πολύ όλους τους παραπάνω για τα σχόλια :)

je666 Θα το ξαναπώ, δεν χρησιμοποιώ συμπληρώματα ακόμα οπότε ούτε και κρεατίνη ;)

Φίλε noz1989 στις άρσεις στο βίντεο τα κάνω ψηλοχάλια,φαίνεται, ήταν τα πρώτα μου 170 κιλά και μου άνοιγαν τα χέρια, δεν είμουν κάν συγκεντρωμένος.
Κα τα τ'άλλα η τεχνική μου είναι πολύ καλή σε όλλες τις ασκήσεις χωρίς να κλέβω καθόλου.

Παύλε το στήθος μου δυστηχός είναι λιποαποθήκη χαμηλά στην ρόγα.

Titanium
18-12-10, 15:46
Μπράβο ρε θηρίο:clap:.....Τελείως γομάρι είσαι να ουμε:green::bowdown:...

Gorillas
18-12-10, 15:57
πολύ καλός μπράβο συνέχισε τη καλή προσπάθεια :clap::clap::clap:

Giannis12
18-12-10, 16:26
Μπράβο ρε θηρίο:clap:.....Τελείως γομάρι είσαι να ουμε:green::bowdown:...
Χαχα!! Ευχαριστώ Τιτάνιουμ ;)


πολύ καλός μπράβο συνέχισε τη καλή προσπάθεια :clap::clap::clap:

Thanks Gorilla!
Μ'αρέσε πολύ η υπογραφή σου... shut the fuck up and squat ;) :squat:

savage
18-12-10, 23:47
2 ακομα κοινα που εχεις με το φιλο μου το μητσο τον πεπεισμενο καργα ειναι οτι ειστε και οι 2 μετριοφρων και χαμηλων τονων και μπραβο γι'αυτο και φυσικα η πολυ σκληρη προπονηση και τα πολλα κιλα που κανετε.εχετε μεγαλη δυναμη και οι 2 σας.

τωρα για το θεμα της διαιτας σιγουρα δε τη χρειζεσαι τωρα.εγω μιλαω για διαιατα οταν και αν με το καλο αποφασισεις να συμμετασχεις στα τζουνιορ πχ.
αυτη τη στιγμη το μονο που θα μπορουσες να κανεις εινα ισως ενα body recomposition ωστε να αλλαξει η συσταη της του σωματος χωρις να χασεις βαρος,τοσο ωστε το λιπος σου να ερθει σε πιο μικρα ποσοστα.


τα ποδια σου ειναι οντως πιο μπροστα απ'το υπολοιπο σωμα λιγακι,φαινεται οτι εχεις τρομερη γενετικη προδιαθεση για ποδια.:thumbup:

keep pumping:bbbiceps:!θα σε παρακολουθω!!:toast:

Giannis12
19-12-10, 16:31
Νίκο ευχαριστώ και πάλι, και να ξέρεις πως τα λόγια σου μετράνε,και μου δίνουν περισσότερη ώθηση!
Μ'αρέσει που λες πώς έχω κοινά με τον πεπεισμένο,το παλικάρη προορίζεται για ψηλά,είναι περίπτωση και έχει τρελήηη δύναμη,ακετές γνώσεις και φιλοσοφία για αυτό που κάνει!!
:toast:

Giannis12
16-01-11, 16:36
Να ενα βίντεο με καθίσματα πριν ένα μήνα βέβαια,τώρα ανέβηκα λίγο ακόμα.
Και σε λίγο καιρό (κανένα μήνα αν ειμαι φυσικά γερός) θα ανεβάσω τα new records :green: και τυχόν βελτιώσεις στο σώμα μου γιατί οι διακοπές με άφησαν λίγο πίσω :green:
Squat 147.5x5

UwQE1G5qL48

Pavlos17
16-01-11, 16:42
Να ενα βίντεο με καθίσματα πριν ένα μήνα βέβαια,τώρα ανέβηκα λίγο ακόμα.
Και σε λίγο καιρό (κανένα μήνα αν ειμαι φυσικά γερός) θα ανεβάσω τα new records :green: και τυχόν βελτιώσεις στο σώμα μου γιατί οι διακοπές με άφησαν λίγο πίσω :green:
Squat 147.5x5

UwQE1G5qL48

πολυ καλη τεχνικη,και καλα κιλα! συνεχισε ετσι ;)

Giannis12
16-01-11, 17:04
Ευχαριστώ Παύλε! έτσι και καλύτερα ελπίζω, με περισσότερη όρεξη.
:toast:

noz1989
16-01-11, 17:07
Ωραιος ρε... κουκουλα αλα kai greene και r&b απο πισω!!!

Andrikos
16-01-11, 17:21
Μπράβο πολύ καλός και καλά κιλά και σωστή τεχνική , ακόμη και σωστό spotting - αυτό και αν είναι σπάνιο στις μέρες μας.

Μία επισήμανση μόνο. Καλύτερα η θέση σου να είναι τέτοια ώστε να μην κάνεις βήματα πίσω στο τέλος. Το νευρικό σου σύστημα είναι κουρασμένο εκείνη τη στιγμή και καλύτερα να κάνεις την ζωή σου εύκολη μετά το σετ, μπορεί στα μάτια σου να μην φαίνεται επικίνδυνο αλλά είναι πολύ γιατί το σώμα σου είναι τελείως ασυνήθιστο στον πίσω βηματισμό , και με 150 κιλά στην πλάτη είναι ρώσσικη ρουλέτα να μην τραυματιστείς. Πάντα μπροστά οι ορθοστάτες ακόμα και στο ζέσταμα δεν μπορώ να στο τονίσω πιο πολύ.

Giannis12
16-01-11, 17:32
Noz ;) ναι μου αρέσει αυτο το στύλ (kai) αλλά μου βγήκε καταλάθος στο βίντεο,γιατί εμπόδιζε η κουκούλα :green:

Andriko ευχαριστώ,εως τώρα δεν μου έχει συμβεί καμιά στραβή,και ούτε φαντάστηκα πως αυτό θα μπορούσε να την δημιουργήσει.
Την επόμενη φορά θα προσπαθήσω να βάλω μπροστά τον ορθοστάτη όπως είπες,και αν είναι εξίσου βολικό θα συνεχίσω έτσι.
Ευχαριστώ για την παρατήρηση.

Wolve
16-01-11, 18:00
Πολυ δυνατος και πολυ καλες μαζες! Αν γραμμωσεις κι'ολας θα εισαι perfect. Λιγο περισσοτερη εμφαση στο στηθος ισως, δεν ειναι το σημειο σου.

Συνεχισε γερα και καλη προοδο! :toast:

Giannis12
16-01-11, 18:23
Σ'ευχαριστώ wolve.
Το στήθος ναι, είναι το αδύνατό μου σημείο,καλό θα φαίνεται μόνο όταν πέσω στα 80 κιλά, πράγμα που δεν σκέφτομαι να κάνω ακόμα.Έχουμε ακόμα καιρό για γράμμωση ;)

Pavlos17
16-01-11, 18:29
Σ'ευχαριστώ wolve.
Το στήθος ναι, είναι το αδύνατό μου σημείο,καλό θα φαίνεται μόνο όταν πέσω στα 80 κιλά, πράγμα που δεν σκέφτομαι να κάνω ακόμα.Έχουμε ακόμα καιρό για γράμμωση ;)

α ρε γιανναρε και μενα με ταλαιπορει το λιπος στο στηθος...ποσο νομιζεις οτι πρεπει να πεσει το λιπος για να φυγει το ρημαδι απτις ρωγες?

Giannis12
16-01-11, 18:35
Ανάλογος,για το δικό σου στήθος θα πρέπει να γνωρίζεις εσύ.
Στο δικό μου στήθος τουλάχιστον στο 12% bf πιστεύω πως εξαφανίζεται,στα 13.5% είχα πολύ λίγο. Πολύ δύσκολο μέρος δυστηχός.

Pavlos17
16-01-11, 18:37
Ανάλογος,για το δικό σου στήθος θα πρέπει να γνωρίζεις εσύ.
Στο δικό μου στήθος τουλάχιστον στο 12% bf πιστεύω πως εξαφανίζεται,στα 13.5% είχα πολύ λίγο. Πολύ δύσκολο μέρος δυστηχός.

οντως ειναι σπαστικο...οποτε κανεις ογκο παλι εκει θα λιπωνει το ριμαδι...μετα ξανα γραμμωση και μετα παλι ογκο και παλι θα λιπωνει το στηθος :(

savage
16-01-11, 18:50
γιαννη μπραβο και απο μενα για αλλη μια φορα.μου αρεσε παρα πολυ ο ρυθμος και το τεμπο εκτελεσης των επαναληψεων,αλλα και το ευρος κινησης σου ηταν πολυ μεγαλο.τα κιλα ειναι παρα πολλα,τι να λεμε τωρα,εχεις πολυ δυναμη οπως εχουμε ξαναπει αλλα προσοχη να μην σε παρασυρει αυτο στο μελλον.

2 παρατηρησεις εχω να κανω.

1)δεν ξερω αν με ξεγελασε η ληψη αλλα μου φανηκε οτι τα γονατα σου σπανε πολυ προς τα εμπρος.κανονικα δεν πρεπει να περνανε τη νοητη καθετη (προς το πατωμα) ευθεια που διερχεται απο τις μυτες των ποδιων σου.

2)η δευτερη παρατηρηση μου ειναι αυτο που λεει ο αντρικος που με βρισκει συμφωνο.καλυτερα τα πισω βηματα πριν,παρα μετα την εκτελεση του σετ

Devil
16-01-11, 19:46
γιαννη μπραβο και απο μενα για αλλη μια φορα.μου αρεσε παρα πολυ ο ρυθμος και το τεμπο εκτελεσης των επαναληψεων,αλλα και το ευρος κινησης σου ηταν πολυ μεγαλο.τα κιλα ειναι παρα πολλα,τι να λεμε τωρα,εχεις πολυ δυναμη οπως εχουμε ξαναπει αλλα προσοχη να μην σε παρασυρει αυτο στο μελλον.

2 παρατηρησεις εχω να κανω.

1)δεν ξερω αν με ξεγελασε η ληψη αλλα μου φανηκε οτι τα γονατα σου σπανε πολυ προς τα εμπρος.κανονικα δεν πρεπει να περνανε τη νοητη καθετη (προς το πατωμα) ευθεια που διερχεται απο τις μυτες των ποδιων σου.

2)η δευτερη παρατηρηση μου ειναι αυτο που λεει ο αντρικος που με βρισκει συμφωνο.καλυτερα τα πισω βηματα πριν,παρα μετα την εκτελεση του σετ

πολυ καλα τα κιλα ωραιος..:thumbup:

+1 στον νικ

βασικα και εγω αυτο νομιζω... αλλα δεν μπορω να το καταλαβω λογο ληψης...

αν οντως το κανεις με μπροστα τα γονατα....wtf?! με πιο καλη τεχνικη εχεις σιγουρα παραπανω....;)

οσο για το λιπος στο στηθος που λεγατε παραπανω μπορει να ειναι και ορμονικο....
αναλογα με την ηλικια σου.... αν εισαι μικρος μπορει και να σου φυγει αργοτερα...

Eddie
16-01-11, 20:14
Kαταρχην μπραβο Γιανναρε!!!!:clap::clap:

Τωρα,συμφωνω με τον Savage,και μενα μου φανηκε οτι τα γονατα σου φευγουν λιγο μπροστα.Βεβαια διαφωνω με τον devil που λεει οτι αν κανεις πιο σωστη τεχνικη θα σηκωσεις περισσοτερα.

Τωρα αυτο που ειπε ο αντρικος,1η φορα το ακουω και μου κανει μεγαλη εντυπωση.Ουτε μια στο εκατομμυριο δε θα πηγαινε το μυαλο μου εκει,αλλα γι αυτο λενε οσο ζεις μαθαινεις:green:

Πρεπει να το διορθωσω και γω τοτε.

Επισης,η γωνια ληψης με μπερδευει λιγο,αλλα μηπως φορας τη ζωνη σου καπως ψηλα??Την ειδα προς το στομαχι παρα στη μεση. :???:

Giannis12
16-01-11, 23:22
Σας ευχαριστώ Savage,Devil και Eddie :toast:

Καταρχήν,αυτό με τα γόνατα δεν το έχω παρατηρήσει πως μου ξεφεύγουν (άν ξεφεύγουν βέβαια) αλλά θα το δω στην αυριανή προπόνηση και θα σας πω!
Προσπαθώ πάντα να κάνω την καλύτερη τεχνική, και μετά τα κιλά.
Τεχνική θυσιάζω ΛΙΓΟ, ΜΟΝΟ στις 2 επαναλήψεις που κάνω που και που ώστε να φορτώσω κιλά.
Devil στο στήθος που λές ορμονικό,δεν παίζει να έχω καμιά gyno γιατί απ'ότι κατάλαβα είναι τοπικό λίπος και πρέπει να πέσω αρκετά σε bf% ώστε να εξαφανιστεί,το διαπίστωσα στην τελευταία περίοδο γράμμωσης.

Βασίλη την ζώνη την φοράω σωστά πιστεύω ή τουλάχιστον εκεί που με βολεύει,και την αισθάνομαι καλά.

Με ματιάξατε, :P με το που βγήκα απο το σπίτι στραβοπάτησα και τώρα πονάει ο αστράγαλός μου λίγο :green: αλλά η αυριανή προπόνηση θα γίνει,δεν υπάρχει πρόβλημα.

Giannis12
21-02-11, 21:47
[Να'μαι και πάλι μετά απο ένα μήνα και κάτι,ανεβάζοντας τις τελευταίες φωτο "ογκου"
Απο σήμερα κιόλας άρχισα αυστηρό πρόγραμμα διατροφής και αερόβια,για να προλάβω φέτος να γραμμάσω τελείως.
Έτσι λοιπόν αυτη τι στιγμή ξεκινώ απο τα 87 kg και 18%bf
Περαιτέρω για την προπόνηση,και διατροφή στο log μου όταν τα ποστάρω.

ATTACH=CONFIG]22673[/ATTACH]2267422675226762267722678

Eddie
21-02-11, 21:50
Ωραιος ρε!!!εχεις καποιο στοχο σε κιλα??Τι υψος εχεις ειπαμε??

Giannis12
21-02-11, 21:54
Ευχαριστώ Βασίλη, στόχος να κατέβω σε ποσοστό λίπους όσο μπορέσω κρατώντας ένα αξιοπρεπές όγκο.
Το ύψος μου είναι 1.78

Eddie
21-02-11, 21:57
Ευχαριστώ Βασίλη, στόχος να κατέβω σε ποσοστό λίπους όσο μπορέσω κρατώντας ένα αξιοπρεπές όγκο.
Το ύψος μου είναι 1.78

Δεδομενου του 18% λογικα θα σαι καλα στα 77-78 κιλα.Αλλα αυτα ειναι υποθετικα,θα δεις πως θα παει στην πορεια.

Καλη συνεχεια ;)

Tasos Green
21-02-11, 22:11
Μπραβο σου γιαννη! εισαι ωραιος....:toast:

Dreiko
21-02-11, 22:26
Γιαννη εγω στα εχω πει πολλες φορες και ξερεις πολυ καλα τι γνωμη εχω για σενα...;):thumbup:
Το μονο που εχω να πω (αμα θελησω να γινω αυστηρος...:green:) ειναι οτι το στηθος φαινεται να υστερει αναλογικα με τα υπολοιπα μελη σου...βεβαια και στη πλαινη στηθους φορας το φανελακι και δεν διακρινω καλα....

Titanium
21-02-11, 22:31
Μπράβο ρε Γιάννη...Τέρας έχεις γίνει:bowdown::clap:

Giannis12
21-02-11, 22:42
Σ'ευχαριστώ Τάσο,και πάλι Βασίλη,θα δούμε πως θα δείξει! ;)
Dreiko-Δημητρη,thank you :thumbup:
Το στήθος είναι ένα προβληματάκι αλλά κάτι θα γίνει :green:
Titanium Ευχαριστώ!! σειρά έχει η γράμμωση τώρα,και ελπίζω να μην χάσω πολυ μάζα!

Pavlos17
21-02-11, 23:44
ωραιος εισαι,αν θες μας γραφεις και τι διαιτα ακολουθεις ;)

AGGELOS.K
22-02-11, 21:06
Θηρίο ανήμερο ο Γιάννης :clap::clap:

Giannis12
23-02-11, 00:49
Παύλε ;) ατά θα τα γράψω στο log μου,τώρα δεν έχω χρόνο,άσχετα που το έχω ανοιχτό το forum.
Ευχαριστώ Άγγελε!!

DiKey
02-03-11, 11:55
Πολυ καλος Γιαννη! Εγω πιστευω στα 80με 81 θα εισαι κ πολυ καλα κομμενος κ τεραστιος :thumbup:

Giannis12
02-03-11, 17:01
Thanks Dikey!
Μπα δεν παίζει να είμαι τελείως κομμένος στα 80 σίγουρα παρακάτω αλλά τον όγκο θα προσπαθήσω να το κρατήσω ;)

Giannis12
15-03-11, 00:00
3 Βδομάδες δίαιτας και σήμερα μπένοντας στον 4ο μήνα η ζυγαριά είναι στα 82 και κάτι.
Η λιπομέτρηση που είχα κάνει στα 84,2 κιλά (πριν 1,5 βδομάδα) έδειξε 16% απο 18% οπότε έχω πέσει κια άλλο.
Η κοιλιά έχει σχηματιστεί πλέον και νομίζω είναι θέμα χρόνου να φανούν οι κοιλιακοί ξεκάθαρα,απο φλεβικότητα άλο τίποτα,κάθε μέρα είναι και πιο έντονη.
Από μάζα δεν φαίνεται οπτικά να έπεσα αντιθέτος φαίνομαι πιο μυώδεις όπως θα δούμε και στις φώτο,ανέβασα λίγο ακόμα δύναμη στη προπόνηση σε συγκεκριμένες ασκήσεις,ενώ αισθάνομαι μια χαρά απο θέμα πείνας ενέργειας κτλ.
Ακόμα είναι νωρίς,η δίαιτα θα κρατήσει ακόμα 3 βδομάδες μαζί με αυτή όπως έχει σίγουρα!

230352303423036

Titanium
15-03-11, 00:04
Μπράβο ρε Γιανναρα...Εχεις κόψει πολυ και διατηρείς την μαζα σου.....Στην πενα εισαι:thumbup::clap:

geo28
15-03-11, 00:04
ωραιος,φαινεται οτι καθαριζεις,,κοιλια και χερια ειναι εμφανης η διαφορα σε σχεση με τις προηγουμενες..απο δυναμη πως τα πας?

Giannis12
15-03-11, 00:20
Ν'άστε καλά geo και Titanium ;)
Ναι μάζα διατηρώ πάντα όσω μπορώ,εξάλου αυτό είναι το καλούπι μου.
Δεν έβαλα φωτό με κοιλιά αλλά μπορώ να πώ πως είδα τρομερή αλλαγή,όταν είμαι στεγνός φαίνεται ξεκάθαρα τι κρύβει απο κάτω το λίπος.
Απο δύναμη καλά τα πάω αν και δεν εστιάζω στην προπόνηση καθώς θέλω μόνο διατήρηση.
Κάνω όλο μου το σώμα απο 1 άσκηση σε κάθε ομάδα και απο 2 λειτουργικά σέτ.
Έχω βγάλει φυσικα καθίσματα και άρσεις θανάτου.
Δύναμη ανεβάζω κυρίως ασκήσεις που δεν πολυέκανα, πχ σε επ.πάγκο αλτήρες,τελευταία φορά που έκανα με τα 33 6-8 και τώρα με τα 42 για 8 άνετα.
Πρέσα που δεν έκανα για πολύ καιρό,τώρα την κάνω πάρτυ με μισό τόνο σχεδόν :P
Πόδια όμως θα σταματήσω και λέω να κάνω 1 φορά την βδομάδα μόνο εκτάσεις ποδιών ή πρέσα πιο σπάνια,γιατί περπατάω και συγκαίωμαι.

savage
15-03-11, 00:26
μεγαλη διαφορα μπραβο γιαννη.

αλλα ρε μπαγασα στην 1η φωτο βγαλε τη μπλουζα.

παντως απο τις πεομενες φωτο φαινεσαι πιο καλα και σε στηθος κοιλια.

καλη συνεχεια:bbbiceps:

Giannis12
15-03-11, 00:37
Thanks Nick ;)
Θα έβγαζα τώρα,αλλά πριν λίγο έκανα ένα γερό Δευτεριάτικο cheat meal και φούσκωσα,αλλά θα βάλω σίγουρα τις επόμενες μέρες!

hlias102
15-03-11, 00:44
Μπράβο ρε παίδαρε!Αρχοντας είσαι:thumbup:

Pavlos17
15-03-11, 14:13
ωραιος :thumbup: απο προγραμμα ακολουθεις κατι συγκεκριμενο?

Socratis100
15-03-11, 16:26
Τεραστιος εισαι ,μπραβο:bodybuilder2:

Giannis12
15-03-11, 18:28
Ν'άστε καλά παιδιά ευχαριστώ!!!
Παύλε περιέγραψα λίγο το πρόγραμμα μου,δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο,μόνο διατήρηση.

steg
15-03-11, 22:45
Καταπληκτικός. Η ζωντανή απόδειξη ότι με σωστή προπόνα και σωστή υποθερμιδική, ΔΕΝ χάνεις μυικό ιστό σε περίοδο γράμμωσης. Ρισπέκτ.

noz1989
16-03-11, 01:46
Καταπληκτικός. Η ζωντανή απόδειξη ότι με σωστή προπόνα και σωστή υποθερμιδική, ΔΕΝ χάνεις μυικό ιστό σε περίοδο γράμμωσης. Ρισπέκτ.
λογικο ειναι ειναι να μην χανεις μαζα απο ο 18% στο 16%

ουτε χρειαζεται καποια ειδικη τεχνικη στην διατροφη για να το πετυχεις αυτο..

Μια ''κανονικη διατροφη'' και ελαφρως υποθερμιδικος να εισαι πχ 10% κατω απο την συντηρηση...

απο το 8 με 9% αλλαζουν τα πραγματα!!!

Pavlos17
16-03-11, 14:10
λογικο ειναι ειναι να μην χανεις μαζα απο ο 18% στο 16%

ουτε χρειαζεται καποια ειδικη τεχνικη στην διατροφη για να το πετυχεις αυτο..

Μια ''κανονικη διατροφη'' και ελαφρως υποθερμιδικος να εισαι πχ 10% κατω απο την συντηρηση...

απο το 8 με 9% αλλαζουν τα πραγματα!!!

υπαρχει λογος να πας κατω απο 8% εφοσον δεν κατεβαινεις σε αγωνες?οχι.

Giannis12
16-03-11, 15:21
Ευχαριστώ steg!
Noz αυτή η μείωση του 2% έγινε σε 2 βδομάδες ;) Αλλά είπαμε έχουμε ακόμα!
Η δίαιτα είναι αρκετά υποθερμιδική :green:
Όπως αρέσει στον καθένα να φαίνεται,εγώ πάντος δεν έχω σκοπό να κατέβω τόσο (8%) και όυτε έχω τη δυνατότητα πιστεύω!!

Giannis12
16-03-11, 15:43
Τις πρώτες 2 βδομάδες έκανα αερόβιο 5 φορές τη βδομάδα απο 40 λεπτά τρέξιμο, αλλά τώρα το μειώσαμε σε 30 λεπτά γρήγορο περπάτημα στο διάδρομο 3 φορές τη βδομάδα.

το μύνημα του pavlos17 που πήγε? lol ξεκρέμαστο έμεινε το ποστ μου

Pavlos17
16-03-11, 16:44
Τις πρώτες 2 βδομάδες έκανα αερόβιο 5 φορές τη βδομάδα απο 40 λεπτά τρέξιμο, αλλά τώρα το μειώσαμε σε 30 λεπτά γρήγορο περπάτημα στο διάδρομο 3 φορές τη βδομάδα.

το μύνημα του pavlos17 που πήγε? lol ξεκρέμαστο έμεινε το ποστ μου

σορρυ ρε γιαννη το σβησα.ειδα το log σου. :thumbup:

thegravijia
17-03-11, 00:22
ωραιος ρε γιανναρε
παντως για μενα κανε κανονικα προπονησεις οχι απλα συντηρηση ...
παρε και κανα λιποδιαλυτικο πχ κανα λιπο6

Giannis12
17-03-11, 00:59
Ευχαριστώ thegravijia!! ;)
Δεν κάνω κανονικές προπονήσεις γιατί αν κάνω θα πάω νοσοκομείο και δεν το θέλω :green: σοβαρά τώρα,αν κάνω κανονικές θα καταπονήσω πολύ το σώμα και τον οργανισμό μου με αποτέλεσμα να αρρωστήσω ως και να τραυματιστώ,να μην προλαβαίνω να αναρώσω κτλ.
Τώρα λιποδιαλήτη δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρω πραγματικά,εκτός του ότι δεν πέρνω αυθαίρετα κάποιο προιόν αλλά και αν πάρω και κολλήσω στα ίδια κιλά στο μέλλον τότε τι θα πάρω? Ήδη μειώσαμε το έλειμα της αερόβιας!
Ούτος ή άλλος μου έμεναν σχεδόν 2,5 βδομάδες! Κρατάω όρεξη για δυνατές προπονήσεις (όχι ότι τώρα δεν παίζω γερά σε αυτές τις λίγες που έχω,απλά μπορώ και καλύτερα) ;)

nephilim
20-03-11, 15:33
:clapping::clapping:

Φοβερά πόδια.. Μπράβο!

Αλλά (και πάλι) στήθος - κοιλιά, λες και είναι αλουνού.. Βέβαια μεγάλη βελτίωση, πάρ'αυτα!

Galthazar
23-03-11, 23:45
πραγματικα αψογος φιλε μου! Εχεις κανει δουλεια και φαινεται αρκετα! Συνεχισε ετσι...:thumbup:

Αντωνης
23-03-11, 23:54
:clapping::clapping:

Φοβερά πόδια.. Μπράβο!

Αλλά (και πάλι) στήθος - κοιλιά, λες και είναι αλουνού.. Βέβαια μεγάλη βελτίωση, πάρ'αυτα!

Θα συμφωνησω για το στηθος,ενω ποδια,χερια και ωμοι ειναι φοβερα,στο στηθος σε σχεση με αυτα μου φαινεται υστερεις αρκετα.Μου κανει και εντυπωση γιατι εχω δει στο λογκ σου οτι παιζεις πολλα κιλα σε bench.Δεν νομιζω να ειναι γονιδιακο το θεμα,λογικα θα φταιει ο οριζοντιος παγκος,που απ οτι εχω διαβασει/ακουσει απο πολλους αλλα εχω παρατηρησει και πανω μου δεν ειναι και η καλυτερη ασκση για ''χτισιμο'' στηθους.

Giannis12
24-03-11, 00:21
Ευχαριστώ παιδιά!!! ;)
Αντώνη το στήθος δεν είναι το σημείο μου όπως έχω ξαναπεί,αλλά δεν το πάλεψα όσο θα'πρεπε και για να το κάνω καλύτερο καθώς το τελευταίο καιρό δεν κάνω νορμάλ προπόνηση όπως το 5x5 όπου το γύμναζα μόνο σε οριζόντιο πάγκο.Το μεσσαίο μέρος του στήθους και το πλάγιο είναι καλά,στο πάνω όμως μου λείπει κρέας,αλλά άρχισα να το μπαζώνω και αυτό!
Τώρα τα κιλά που κάνω στις πιέσεις συγκριτικά τουλάχιστον με άλλες βασικές δεν είναι πολλά,κυρίως σε επικλινή όμως πάντα προσπαθώ!
Όλες οι ασκήσεις καλές είναι,αρκεί να τις αλλάζεις συχνά,εγώ πάντα έπαιζα οριζόντιο,ποτέ κατακλινή,και επικλινή αρκετά μονο με αλτήρες,γιαυτό και δημιουργήθηκε αυτη η δυσαναλογία στο στήθος.
Τώρα για την κοιλιά,οκ, οσο φεύγει το λίπος καλυτερεύει!

Galthazar
24-03-11, 00:41
αρα μολις αρχισεις να φορτωνεις κιλα και να μπαινεις παλι δυναμικα γυρνα το σε επικλινη..

Pavlos17
24-03-11, 17:32
Ευχαριστώ παιδιά!!! ;)
Αντώνη το στήθος δεν είναι το σημείο μου όπως έχω ξαναπεί,αλλά δεν το πάλεψα όσο θα'πρεπε και για να το κάνω καλύτερο καθώς το τελευταίο καιρό δεν κάνω νορμάλ προπόνηση όπως το 5x5 όπου το γύμναζα μόνο σε οριζόντιο πάγκο.Το μεσσαίο μέρος του στήθους και το πλάγιο είναι καλά,στο πάνω όμως μου λείπει κρέας,αλλά άρχισα να το μπαζώνω και αυτό!
Τώρα τα κιλά που κάνω στις πιέσεις συγκριτικά τουλάχιστον με άλλες βασικές δεν είναι πολλά,κυρίως σε επικλινή όμως πάντα προσπαθώ!
Όλες οι ασκήσεις καλές είναι,αρκεί να τις αλλάζεις συχνά,εγώ πάντα έπαιζα οριζόντιο,ποτέ κατακλινή,και επικλινή αρκετά μονο με αλτήρες,γιαυτό και δημιουργήθηκε αυτη η δυσαναλογία στο στήθος.
Τώρα για την κοιλιά,οκ, οσο φεύγει το λίπος καλυτερεύει!

παμε γερα ;) περιμενω νεες φωτος να δω πως παει η γραμμωση,και ειμαι σιγουρος οτι θα εμφανιστει το στηθος διοτι το καλυπτει λιπος

Giannis12
28-05-11, 20:54
2 Μήνες μετά λοιπόν, ξαναποστάρω.
Δεν έχω καμιά ιδιαίτερη αλλαγή αφού είχα αφοσιωθεί αρκετά στο διάβασμα,αλλά σε λίγες μέρες που τελειώνω αρχίζω δυναμικά καμιά διατροφή να κόψω,αερόβια και προπόνηση στη τσίτα γιατί πολύ άργησα. :weights:
83 kg 13% bf
2542325424

terataki
28-05-11, 21:02
ποπο φιλε πως αδυνατησες ετσι :shock: εμφανεις διαφορα στο προσωπο σου.
καλος εισαι (Y)

pan0z
28-05-11, 21:53
τελικα με την διαιτα που εκανες τι εγινε για πες ενα review.Ποσα εχασες συνολικα/θα την ξαναεκανες?

Giannis12
28-05-11, 22:14
'Οταν ξεκίνησα είχα 18% bf και ήμουν 87 κιλά,μέσα σε λιγότερο από 1,5 μήνα έπεσα στα 83 kg και 13% bf.
Η δίαιτα δεν ήταν τελικά τόσο σκληρή,με το reffeed και το cheat meal παλευόταν,αερόβια δεν έκανα σχεδόν καθόλου αλλά είδα κατά τη γνώμη μου πολύ καλά αποτελέσματα και θα την ξανακάνω,και το καλύτερο ήταν ότι δεν έχασα ούτε δύναμη ουτε μυική μάζα παραμόνο λίπος ;)

Όπως ήμουν έτσι έμεινα αυτό το διάστημα που πέρασε (έκανα συντήρηση),ίσως τώρα έχω κάποια νερά και μερικά γραμμάρια μυς παραπάνω αλλά είπα πως σε λίγο ξεκινάω δυνατά.
Τερατάκι δεν αδυνάτισα τόσο πολύ από τις τελευταίες φωτό που είχα ανεβάσει.

Giannis12
08-06-11, 22:30
Εδώ σήμερα στη προπόνηση ποδιών λίγο πιο πρησμένα, οι γάμπες μου δεν είναι μικρές, φυσιολογικές μπορώ να πω αλλά δείχνουν μικρές,επίσης τώρα τελευταία άρχισα να τις δουλεύω λίγο,τα τετρακέφαλα επίσης άρχισα να τα δουλεύω πάλι κανονικά.
271932719427195

Dreiko
08-06-11, 22:34
γιαννη για τις γαμπες θα σου ελεγα...αλλα αφου λες οτι ειναι θεμα ληψης,,,i'll take your word for it....:thumbup:
κατα τ'αλλα,τα ποδια σου ειναι παααρααααα πολυ καλα οπως και ο υπολοιπος....σε γενικες γραμμες πιστευω οτι γενικως τα ακρα σου ειναι τα δυνατα σου σημεια....:toast:
μπραβο και παλι....:thumbup:

Giannis12
08-06-11, 22:42
Thanks Μήτσο !
Δεν είναι μόνο θέμα λήψης αλλά και το ότι είναι τα τετρακέφαλα πολύ μεγάλα σε σχέση με τα υπόλοιπα μέλη,ευκολότερο είναι να μικρίνω τα τετρακέφαλα παρά να μεγαλώσουν οι γάμπες ώστε να συμπίμπτουν, αν και με αυτό το μικρό ερέθισμα είδα αποτέλεσμα ;)

Dreiko
08-06-11, 22:48
Thanks Bαγγο!
Δεν είναι μόνο θέμα λήψης αλλά και το ότι είναι τα τετρακέφαλα πολύ μεγάλα σε σχέση με τα υπόλοιπα μέλη,ευκολότερο είναι να μικρίνω τα τετρακέφαλα παρά να μεγαλώσουν οι γάμπες ώστε να συμπίμπτουν, αν και με αυτό το μικρό ερέθισμα είδα αποτέλεσμα ;)

βασικα αυτο....:green::green::green:

για τα υπολοιπα.....ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις τροπο να τα ισορροπησεις.....:toast:

Eddie
08-06-11, 22:55
Μπραβο ρε τζον,σκασμενα τα τετρακεφαλα!!Οι γαμπες ειναι ατιμες..και στο να τις φτιαξεις,και στο να τις τραβηξεις!!!!!!!Παιζει μεγαλο ρολο η ληψη για τις γαμπες.

Giannis12
08-06-11, 23:05
βασικα αυτο....:green::green::green:

για τα υπολοιπα.....ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις τροπο να τα ισορροπησεις.....:toast:

Ώχ σόρρυ ρε :doh::smash:
Βλέπεις το κ.ν.σ είναι πολύ πεσμένο και μετά από τέτοια προπόνηση καταλαβαίνεις ;)
2 το λιγότερο μυικές ομάδες σε μια μέρα ειδικά τώρα το καλοκαίρι με τη ζέστη δεν παλεύονται με τίποτα,σκέφτομαι να τις χωρίσω και να πηγαίνω gym 4 τη βδομάδα.

Thanks ρε συ bill,κάτι ξέρεις εσύ από πόδια!!! ;)

Giannis12
18-06-11, 14:28
Για να περάσω και 2 φώτο ακριβώς στα 19 μου χρόνια με 2 χρόνια ακριβώς προπόνησης :green: :green:
Στην φώτο της πλάτης δεν κατάφερα να πατήσω τους ραχιαίους αλλά βγήκε καλή!
2766827669
Τώρα κάνω ξεκούραση μια βδομάδα γιατί δευτέρα ξεκινώ καινούργιο πρόγραμμα προπόνησης όπου θα ενημερώσω στο log

morello
18-06-11, 17:38
θα ηθελα πολυ αν μπορουσες να μας ενημερωσεις για το περιλαμβανε η διαιτα που εκανες καθως τα αποτελέσματα ειναι εκπληκτικά..δεν έχω να πω τίποτα..
ΦΟΒΕΡΟΣ.

Giannis12
18-06-11, 19:42
Όπως είπα και στις φωτό μου,άρχισα δίαιτα με στόχο πολύ καλά αποτελέσματα στο να ρίξω αρκετά το ποσοστό λίπους μου.
Είναι δίαιτα νομίζω σχεδόν ενώς μήνα,αν θέλετε πείτε την κετονική.
Υποθερμιδική μπορεί και κάτω των 1000 θερμίδων με αερόβια 5 φορές την βδομάδα απο 40 λεπτά.
Η προπόνηση για αυτό το διάστημα είναι ίσα ίσα να διατηρήσω τους μυς και όχι να τους αναπτύξω με λίγα σετ-μέτριες επαναλήψεις και όλο το σώμα εκτός και αν αλλάξει κάτι.

Η διατροφή τώρα.
(Έχω να τρώω 200γρ. πρωτείνης)

Γευμα 1. 10 ασπράδια ή 30γρ.whey
Γευμα 2. 120 γρ κοτόπουλο + σαλάτα
Γευμα 3. 120γρ. κοτόπουλο+σαλάτα
Πάνω στην προπόπηση 5-7,5 γρ. αμινοξέα και 15 γρ. δεξτρόζη.
Μετά την προπόνηση 30γρ. whey και 2,5 γρ. κρεατίνη
Γευμα 4. 120γρ. κοτόπουλο +σαλάτα
Γευμα 5. 2 γιαούρτια στραγγιστά 2% (400γρ.) + σαλάτα

Και τις μέρες που δεν έχω προπόνηση αυξάνω τα γεύματα 3 και 4 σε 160γρ. κοτόπουλο.
Το κοτόπουλο σαν παράδειγμα το πήρα,μπορώ να τρώω ψάρι,μοσχάρι,γαλοπούλα κ.α επίσης μπορώ να αντικαταστήσω με 100 γρ. τρικαλινό τυρί 10%

Επίσης θα αγοράσω και fish oil και θα το μοιράζω σε 2-3 γεύματα ή μουρουνέλαιο.
Σαλάτα οτιδήποτε σαλατικό,δεν έχει τόση σημασία η ποσότητα.
+Πολυβιταμίνη 1 την μέρα.
Ποτό φυσικά απαγορεύεται. Τσάι linea θα πίνω που και που.

Η διατροφή επίσης περιλαμβάνει 1 cheat meal και 1 refeed
Το cheat meal κάθε δευτέρα χωρίς υπερβολές,νορμάλ γεύμα ότι θέλω

Κια το Refeed κάθε παρασκευή όπου θα τρώω 210γρ. υδατάνθρακα,3 γευματα μέσα σε 5 ώρες,εκ των οποίων όχι πάνω απο 100γρ. <<ζαχαρη>> (γλυκα)
όχι πάνω απο 50 γρ. φρουκτόζη (δηλ. απο φρούτα)
Κύριες πηγές υδατάνθρακα , ρύζι,πατάτες,ψωμί,όσπρια κτλ.

Αυτά,το ότι κάνω αυτή τη διατροφή δεν σημαίνει πως και κάποιος απο εσάς μπορεί να κάνει ακριβώς τα ήδια πράγματα αφού οι ποσότητες είναι σχεδιασμένες για τα μέτρα μου.

Δευτέρα 21/2/2011
86.7 kg - 18% bf - Lean body 71.2

Αυτά τα έχω γράψει και στο log μου,είναι η δίαιτα που ακολούθησα για 1,5 μήνα και κάτι, μόνο βγάλε την αερόβια. (δεν χρειαζόταν)
Αποτελέσματα -4 κιλά απο το σωματικό βάρος και -5%bf
Και σ'ευχαριστώ πολύ :toast:

Giannis12
24-10-11, 16:34
Όπως κάθε Οκτώβριο έτσι και τώρα είναι καιρός για όγκο! (Συμαζεμένα πράγματα) :green:
Για αρχή 83 kg-bf έχω καιρό να μετρηθώ!
Πιστεύω πως έχω βελτιώσει πολύ το στήθος μου,από τα πλάγια ξεφεύγει πολύ και γουστάρω (πάντα ήταν το αδύνατο σημείο μου)
Πόδια στην αρχή είχα ελατώσει τις προπονήσεις και έπαιζα διαφορετικά ώστε να έρθουν στα ίσα τους με το υπόλοιπο σώμα,αλλά τώρα έχω χάσει πάρα πολλές προπονήσεις γιατί έχω γεμάτο το πρόγραμμα μου.
Παραθέτω 2 προς το παρών!
33151
33152
Έπεται συνέχεια κάποια στιγμή με το υπόλοιπο σώμα

Eddie
24-10-11, 16:44
Ωραιος ρε Γιαννη!!Ξερεις ομως,μη το παρακανεις με τον ογκο..ρεγουλα!!

Βαλε και μια πισω διπλη δικεφαλων γιατι θελω να δω κατι στους δελτοειδεις σου.

Giannis12
26-10-11, 21:05
Ωραιος ρε Γιαννη!!Ξερεις ομως,μη το παρακανεις με τον ογκο..ρεγουλα!!

Βαλε και μια πισω διπλη δικεφαλων γιατι θελω να δω κατι στους δελτοειδεις σου.

33305
Ορίστε Βασίλη,εδώ η πλάτη φαίνεται gtp αλλά δεν πειράζει :green:
Να διευκρινίσω πως τους ώμους τους γυμνάζω μαζί με πόδια οπότε έχω χάσει πολλές προπονήσεις και σε ώμους.
Πίσω δελτοειδής γυμνάζεται αρκετά από κάτι κωπηλατικές που κάνω για πλάτη με σχοινί σε έκταση στο λαιμό.

Giannis12
12-12-11, 22:35
Στον όγκο κάπου στα 86.5 κιλά!
36559

Eddie
12-12-11, 22:38
Γαματος!Ωραια ποδια :clap:

Giannis12
12-12-11, 22:43
Ευχαριστώ Βασίλη!!
Κάτσε να ξεθολώσουν λίγο να τα ανεβάσω κομμένα!
Πως το βλέπεις το στήθος? θέλω να πιστεύω ότι το έχω βελτιώσει αρκετά!

Dreiko
12-12-11, 22:47
γιαννη το εχεις γεμισει το στηθος σου σε σχεση με παλιοτερες φωτο....αυτο που βλεπω εγω κατα καιρους στο log σου ειναι οτι συνηθως δε ξεκινας με επικληνη στο στηθος....εγω θα τον εβαζα πρωτο αν ηθελα να γεμισω στηθος...:thumbup:

Giannis12
12-12-11, 22:52
Ναι Βαγγέλη αυτό κάνω τώρα (εκτός τη σημερινή προπόνηση)
ίσως να γεμίσει πάνω αλλά στο κεντρικό μέρος δεν υπάρχουν μυς στο στήθος πραγματικά μόνο λίγο στο πάνω μέρος! :(

Dreiko
12-12-11, 22:56
μην απογοητευεσαι γιαννη....ολα γινονται.....εσυ εχεις και υπομονη και επιμονη....σε εμπιστευομαι...στο΄χω ξαναπει!:thumbup:
αλλωστε δεν ειναι κακο το στηθος σου..απλα τα ακρα σου ειναι huge σε σχεση με αλλες μυικες ομαδες.....

Eddie
12-12-11, 23:00
Μια χαρα το βλεπω το στηθος,δε μπορω να πω οτι δεν κολλαει η φαινεται ασχημο..απλως ειναι λιγο πισω σε σχεση με τα ακρα που ειναι μπροστα.Δλδ ουτε καν πισω ειναι.

NASSER
12-12-11, 23:36
Πολύ καλή πρόοδο έχεις Γιάννη. Συνέχισε δυναμικά!!!

Υ.Σ. Άλλαξε ομάδα για να μην σε παίρνει από κάτω :green:

Dreiko
12-12-11, 23:37
Υ.Σ. Άλλαξε ομάδα για να μην σε παίρνει από κάτω :green:

ελα μην ακουω τετοια....:weights:

:P

Giannis12
12-12-11, 23:48
Χαχα! Μπα δεν είμαι και πολύ φαν πλέον! Απλά έχει μείνει εκεί και δεν μου πάει η καρδιά να το βγάλω! :green:
Εδώ θα σε στεναχωρήσω Βαγγέλη! αλλά δεν πιστεύω να πάρεις τα λόγια σου πίσω! :green:
Πάραυτα σας ευχαριστώ πολύ!

COBRA_STYLE
12-12-11, 23:51
βασικα,απο αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι το κατω μερος του στηθους ειναι πισω και οχι τοσο το πανω:unsure:

Goofonly
13-12-11, 00:22
βασικα,απο αυτο που βλεπω εγω ειναι οτι το κατω μερος του στηθους ειναι πισω και οχι τοσο το πανω:unsure:

επειδή του είναι λιποαποθήκη ;)

chro
16-12-11, 21:00
Να ενα βίντεο με καθίσματα πριν ένα μήνα βέβαια,τώρα ανέβηκα λίγο ακόμα.
Και σε λίγο καιρό (κανένα μήνα αν ειμαι φυσικά γερός) θα ανεβάσω τα new records :green: και τυχόν βελτιώσεις στο σώμα μου γιατί οι διακοπές με άφησαν λίγο πίσω :green:
Squat 147.5x5

UwQE1G5qL48
1. Οι αγκώνες σου είναι πολύ ψηλά. Πρέπει να τους κατεβάσεις λίγο γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα στην πλάτη αλλά και στη μέση καθώς αυτή η στάση των αγκώνων ενθαρύνει το back off της πλάτης
2. Κάθεσαι στα γόνατα, πρέπει να μάθεις να κάθεσαι στον κώλο και να νιώθεις ότι πατάν καλά οι φτέρνες σου.
3. Ο σπότερ με αυτή τη λαβή πιο πιθανό είναι να σκοτωθείτε και οι 2, παρά να σε βοηθήσει.
4. Είσαι πολύ δυνατός στα πόδια!

Keirox
16-12-11, 23:15
1. Οι αγκώνες σου είναι πολύ ψηλά. Πρέπει να τους κατεβάσεις λίγο γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα στην πλάτη αλλά και στη μέση καθώς αυτή η στάση των αγκώνων ενθαρύνει το back off της πλάτης
2. Κάθεσαι στα γόνατα, πρέπει να μάθεις να κάθεσαι στον κώλο και να νιώθεις ότι πατάν καλά οι φτέρνες σου.
3. Ο σπότερ με αυτή τη λαβή πιο πιθανό είναι να σκοτωθείτε και οι 2, παρά να σε βοηθήσει.
4. Είσαι πολύ δυνατός στα πόδια!

5. Πρέπει να μάθεις να χρησιμοποιής τους hips στο ανέβασμα.
6. Μην ξανακάνεις squat με βήμα μπροστά!!! Πάντα πίσω! Με λίγα λόγια είσα ανάποδα στο rack!
7. Οταν κάνεις τέτοια κιλά να τα κάνεις σε olympic squat rack ή power cage. Ποτε σε αυτό το φτηνιάρικο squat rack.
8. Έχω την εντύπωση ότι κάνεις butt wink. Κάνε foam rolling και πολύ stretching για να φτίαξεις το hip flexibility.

Σου προτείνω να κάνεις deload 25% και να κάνεις box squatting ώστε να βελτιώσης το form σου.

Eddie
16-12-11, 23:18
Πολυ ωραιες οι συμβουλες παιδια :clap::clap:

Keirox
17-12-11, 00:41
5. Πρέπει να μάθεις να χρησιμοποιής τους hips στο ανέβασμα.
6. Μην ξανακάνεις squat με βήμα μπροστά!!! Πάντα πίσω! Με λίγα λόγια είσα ανάποδα στο rack!
7. Οταν κάνεις τέτοια κιλά να τα κάνεις σε olympic squat rack ή power cage. Ποτε σε αυτό το φτηνιάρικο squat rack.
8. Έχω την εντύπωση ότι κάνεις butt wink. Κάνε foam rolling και πολύ stretching για να φτίαξεις το hip flexibility.

Σου προτείνω να κάνεις deload 25% και να κάνεις box squatting ώστε να βελτιώσης το form σου.

9. Να μάθεις να κάνεις Valsava Maneuver στο squat.

Giannis12
17-12-11, 02:12
To Video είναι πριν ένα χρόνο ακριβώς,αν είχε rack θα έκανα εκεί αλλά δεν είχε δυστυχώς, πλέον κάνω σε κανονικό,και με έμπιστο βοηθό,και νιώθω πιο άνετος με περισσότερα κιλά.
Για τους αγκώνες εκεί τους νιώθω καλά, εξάλου ο καθένας έχει διαφορετική σωματοδομή,εκεί με βολεύουν χωρίς να με ζορίζουν κάπου.
Chro δεν κατάλαβα εκεί που λες για τα γόνατα που κάθομαι πάνω τους,εννοείς πιο βαθύ κάθισμα?
Το πέλμα πατάει πολύ καλά πάντως.
Keirox στην απάντηση 8,9 δεν γνωρίζω τους όρους, όπως και το box squat.Στην 5 δεν κατάλαβα πως το εννοείς.
Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις.

Keirox
18-12-11, 17:44
To Video είναι πριν ένα χρόνο ακριβώς,αν είχε rack θα έκανα εκεί αλλά δεν είχε δυστυχώς, πλέον κάνω σε κανονικό,και με έμπιστο βοηθό,και νιώθω πιο άνετος με περισσότερα κιλά.
Για τους αγκώνες εκεί τους νιώθω καλά, εξάλου ο καθένας έχει διαφορετική σωματοδομή,εκεί με βολεύουν χωρίς να με ζορίζουν κάπου.
Chro δεν κατάλαβα εκεί που λες για τα γόνατα που κάθομαι πάνω τους,εννοείς πιο βαθύ κάθισμα?
Το πέλμα πατάει πολύ καλά πάντως.
Keirox στην απάντηση 8,9 δεν γνωρίζω τους όρους, όπως και το box squat.Στην 5 δεν κατάλαβα πως το εννοείς.
Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις.

Box squat - http://www.youtube.com/watch?v=Ue_GrU4mhqc

5.) http://vimeo.com/22011422
8.) Butt wink - http://www.youtube.com/watch?v=QylNkkWBJUE
9.) Valsava Maneuver - http://skinnybulkup.com/proper-breathing-during-exercise-and-weight-lifting/, http://en.wikipedia.org/wiki/Valsalva_maneuver, http://www.cvphysiology.com/Hemodynamics/H014.htm

Κάνε deload γύρω στα 100 κιλά και πειραματίσου.

PS. Σε περίπτωση ατυχήματος με πολλα κιλά δεν θα σε σώσει ο spotter αλλα το cage/power rack.

Giannis12
10-01-12, 23:16
Μόλις χτύπησα τα 90 κιλά με ποσοστό λίπους όπως το βλέπω κάπου στα 17 κ κάτι %
Πέρυσι τέτοιες μέρες είχα 87 κιλά και 18% ποσοστό λίπους, οπότε καλά τα πάμε.

Άλλον έναν μήνα θα πάει έτσι και μετά τέλη φλεβάρη αρχίζει το κόψιμο σιγά σιγά!
Ώσο για τη προπόνηση, θα συνεχίσω με πρόγραμμα δύναμης κυρίως.
Διατροφή προσεγμένη έχω να κάνω κάτι μήνες, το μόνο που προσέχω είναι να κρατάω την πρωτείνη ψηλά 1,8-2,2 gr/ανα σωματικό κιλό.

Η φωτό είναι σημερινή μετά από προπόνηση στήθους,με αποχή 2 βδομάδες.
Είπα να εκμεταλλευτώ το μπαλάρισμα που θα έκανα λόγω της αποχής,αλλά γαμώτο και από την φωτό δεν φαίνεται όπως ήταν εκείνη τη στιγμή,χάνει πολύ.
37790

tasos2
11-01-12, 00:44
3. Ο σπότερ με αυτή τη λαβή πιο πιθανό είναι να σκοτωθείτε και οι 2, παρά να σε βοηθήσει.


Eτσι βοηθανε κανονικα στα σκουατ. Ειναι η πιο ασφαλης θεση και για τους 2

tasos2
11-01-12, 11:32
Παντως φιλε εχεις ανεβει παααρα πολυ απο την πρωτη φωτο. Μπραβο!!!!

kouklos
11-01-12, 16:50
Γιανναρε συγχαριτηρια και απο εμενα εισαι τερας.
Στηθος βλεπω βελτιωση και κατα τιν γνωμη μου δουλεψε λιιιιιιιγο ακομα τραπεζοιδης και εισαι μπομπα

GREEK POWER
11-01-12, 20:13
Ρε μαγκα γινεσαι μονομπλοκ σιγα σιγα μπραβο:thumbup:

Giannis12
12-01-12, 16:39
Thanks ρε παλικάρια!
Τάσο η πρώτη φωτο είναι όταν ξεκίνησα με 5-6 προπονήσεις μόνο,τελείως αγύμναστος!
Κούκλε η τραπέζιοι αν πάρουν κιάλλο θα αρχίσει να φαίνεται άσχημα ήδη κάνει μπαμ πάνω στη προπόνηση,σ'αυτές τις πόζες που βγαίνω δεν δείχνουν,δεν τους πατάω.
Μονομπλόκ?? χαχα πρώτη φορά το ακούω αυτό! Τουλάχιστον είναι θετικό? :P

Goofonly
13-01-12, 02:36
Ωραίος ρε φίλε! Πολύ καλά πας! Για τραπς τι ασκήσεις κάνεις/επαναλήψεις ?

vaggan
13-01-12, 11:31
μου θυμηζεις τον αρνολντ σβαρτσενεγκερ σε μικρη ηλικια στην τελευταια φωτο συγχαρητηρια και απο μενα:thumbup:

Giannis12
13-01-12, 19:34
Ωραίος ρε φίλε! Πολύ καλά πας! Για τραπς τι ασκήσεις κάνεις/επαναλήψεις ?
Εμμμμ δεν κάνω :green: Όταν έκανα όμως συστηματικά πριν 1.5 χρόνο έβαζα πολλαα κιλά για 12 επαναλήψεις,σετ καμιά 2-3 λειτουργικά, και άσκηση συνήθως μόνο shrugs (ανασηκώσεις ώμων με μπάρα) ;)
Δεν νομίζω πως θέλει και πολύ προσπάθεια ο τραπεζοιδής,είναι από τους μυς που κατευθείαν αναπτύσονται.
Εξάλλου πέρνουν από κωπηλατικές,και από προπόνηση ώμων,(χωρίς να είναι λάθος η τεχνική σ'αυτά που ανέφερα)


μου θυμηζεις τον αρνολντ σβαρτσενεγκερ σε μικρη ηλικια στην τελευταια φωτο συγχαρητηρια και απο μενα:thumbup:

Ωωω τιμή μου,σ'ευχαριστώ πολύ!!!! :bowdown:
Βλάσφημε :green:

crazydoctor
13-01-12, 21:16
εισαι καταπληκτικος απλα θες λιγο γεμισμα στο κατω μερος του στηθος οπως ειπανε κι αλλοι...κατα τ'αλλα εισαι φανταστικος.

Giannis12
05-03-12, 20:31
Όγκος τέλος,καιρός για γράμμωση :)
Λεπτομέρειες στο log.
Φώτο μόνο από χέρια,τα υπόλοιπα έμειναν ίδια λόγω τραυματισμών (εκτός τα πόδια που θα ανεβάσω και μ.δικέφαλα τα οποία άρχισαν να παίρνουν πολύ)

41638
41639

Dreiko
05-03-12, 20:33
Guns φιλε μου...nice F@cking guns...:thumbup:

Titanium
05-03-12, 20:44
Μπραβω ρε φιλε τρελανε μας λεμεεεεε...:bowdown::bowdown::bowdown:
Φαλε και την φωτο προφιλ να την δουβε:green:

Giannis12
05-03-12, 20:47
Thanks Βαγγέλη!!!!
Έκανα τρελό ξέσπασμα πάνω τους, μετά την προπόνηση έβγαζα ραγάδες στα δικέφαλα!
Ευτυχώς ασπρίζουν γρήγορα! :green:

Giannis12
05-03-12, 20:54
Να'σαι καλά ρε Τιταααανιε!!! Και εσύ βλέπω πολύ καλά τα πας παρ'όλη την αποχή σου ;)
Αυτή που έχω προφίλ είναι καλοκαιρινή κάπου στα 82 κιλά,λίγο πιο μικρός! ίσως κάτω από 42 cm

vaggan
05-03-12, 21:13
ξαναλεω ο νεος αρνολντ κατσε να προσκυνησω:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

chro
06-03-12, 11:19
Που βρίσκεις μπλούζα να χωρέσει τα δικέφαλά σου? :bowdown:

Giannis12
07-03-12, 16:11
ξαναλεω ο νεος αρνολντ κατσε να προσκυνησω:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Εσύ συνεχίζεις Ιερόσυλεεε :green: hah!!! thanks man ;)

Που βρίσκεις μπλούζα να χωρέσει τα δικέφαλά σου? :bowdown:

Μην φανταστείς πως είναι συνεχώς πρισμένα, πάνω στην προπόνηση παίρνουν μέχρι και 3 εκατοστά .
Η πρώτη φώτο είναι μετά από προπόνηση δικεφάλων,η δεύτερη μετά από τρικέφαλα.
Το πρόβλημα είναι στα Jean με τα πόδια,τα 36εξάρια με στενεύουν,άσχετα που φοράω ζώνη.

gustavo
07-03-12, 16:34
9. Να μάθεις να κάνεις Valsava Maneuver στο squat.

Αυτό ποιος το λέει? Είναι άκρως επικίνδυνο να κάνεις Valsava στον εαυτό σου, μπορεί να χάσεις τις αισθήσεις σου από την κατάρρευση της ΑΠ ή τη βραδυκαρδία. Οι ιατροί το συνιστούν μόνο σε ειδικές περιπτώσεις ενώ άλλοι το αποφεύγουν εντελώς, δεν είναι να το κάνεις στο γυμναστήριο :welcome:

Giannis12
15-06-17, 07:36
Muscle memory116755