PDA

Επιστροφή στο Forum : 100% Beef Aminos (Universal)



GEORGEXX1
27-08-10, 01:25
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15234&stc=1&d=1282861220









200 Tablets
Supplement Facts
Serving Size2Tablets
Servings Per Container100
Amount Per Serving % DV
Calories 12
Protein 3g 6%*
Vitamin A 25IU <1%
Vitamin C 8mg 13%
Niacin 2.6mg 13%
Vitamin B6 2mg 100%
Typical Amino Acid Profile
Grams Of Amino Acids In 100g Of Beef Protein.
Essential Amino Acids
L-Leucine (Branched Chain Amino Acid) 3,900mg **
L-Isoleucine (Branched Chain Amino Acid) 1,700mg **
L-Valine (Branched Chain Amino Acid) 2,800mg **
L-Threonine 2,100mg **
L-Lysine 5,100mg **
L-Phenylalanine 2,300mg **
L-Tryptophan† 300mg **
L-Methionine 1,200mg **
L-Histidine 1,200mg **
Non-Essential Amino Acids
L-Arginine†† 7,300mg **
L-Aspartic Acid 6,200mg **
L-Alanine 8,800mg **
L-Cysteine 500mg **
L-Glutamic Acid 11,300mg **
L-Glycine 20,100mg **
L-Hydroxyproline 9,700mg **
L-Proline 11,100mg **
L-Tyrosine 900mg **
L-Serine 3,400mg **
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet
Other Ingredients:
100% Beef Amino Acid Complex (Beef Protein Isolate, Beef Albumin Concentrate, Dessicated Argentine Beef Liver), Di-Calcium Phosphate, Microcrystalline Cellulose, Stearic Acid, Magnesium Stearate

Made In A GMP Facility That Uses Milk, Soy, Egg, Peanuts.

GEORGEXX1
27-08-10, 01:39
Νεο προιον,πολυ φορτωμενο,και λεω να το βαλω στον ογκο απο Σεπτεμβρη,αυτο που δεν μου καθετε καλα ειναι τα bcaa που ενω ειναι σε καλες ποσοτητες δεν μπορω να τα παρω πριν η μετα την προ γιατι εκει εχω τα υγρα αμινοξεα ετσι σκεφτομαι να τα παρω το πρωι και το βραδι.Απο την αλη μερια ομως αργινηνη και αλανινη το βραδι;;; μαλον αχρηστα.

για βαλτε ενα χερακι ρε παληκαρια γιατι ψυλοχαθηκα τωρα.

TEFAAtzis
27-08-10, 01:50
Γιωργο Ελλαδα τα βρηκες???Καλα μου φαινονται ειδικα για πριν με αργινινη και αλανινη που λες

GEORGEXX1
27-08-10, 01:53
Γιωργο Ελλαδα τα βρηκες???Καλα μου φαινονται ειδικα για πριν με αργινινη και αλανινη που λες

ναι δημητρη ελλαδα αλα για να τα παρω πρεπει να κοψω τα υγρα και δεν το θελω καθολου αυτο γιατι με βοηθανε πολυ.

crow
29-08-10, 21:41
Νεο προιον,πολυ φορτωμενο,και λεω να το βαλω στον ογκο απο Σεπτεμβρη,αυτο που δεν μου καθετε καλα ειναι τα bcaa που ενω ειναι σε καλες ποσοτητες δεν μπορω να τα παρω πριν η μετα την προ γιατι εκει εχω τα υγρα αμινοξεα ετσι σκεφτομαι να τα παρω το πρωι και το βραδι.Απο την αλη μερια ομως αργινηνη και αλανινη το βραδι;;; μαλον αχρηστα.

για βαλτε ενα χερακι ρε παληκαρια γιατι ψυλοχαθηκα τωρα.

Παρε αυτα πριν κ μετα τη προπονηση κ χρησιμοποιησε τα υγρα αμινοξεα που εχεις για να εμπλουτισεις το φασμα αμινοξεων σε καποια ελλειπή γευματα.
Εγω θα εβαζα τα υγρα σιγουρα το πρωι.....

TEFAAtzis
29-08-10, 21:55
Ναντια αυτα για σενα ειναι καλα δλδ ε???

Bane
29-08-10, 22:14
9700mg hydroxyproline. Κατάλαβα. Από κόκκαλα και δέρματα και αυτό.

Εγώ προσωπικά δίνω ψήφο στην μοσχαρίσια μπριζόλα

crow
29-08-10, 22:18
9700mg hydroxyproline. Κατάλαβα. Από κόκκαλα και δέρματα και αυτό.

Εγώ προσωπικά δίνω ψήφο στην μοσχαρίσια μπριζόλα

ΜΠΡΑΒΟ .......μαζι με τη μπριζολα φαε κ ολα τα χημεικα που τρωει το μοσχαρι + παρε κ ολα τα κακα λιπαρα που εχει(ουκο λιγα ειναι)

crow
29-08-10, 22:19
Ναντια αυτα για σενα ειναι καλα δλδ ε???

Ναι καλα ειναι......εμενα προσωπικα μου αρεσουν απο ολες τις αποψεις.
Κ σιγουρα καλυτερα απο το να φας μπριζολα πριν κ μετα τη προπονηση χαχαχαχα:turtle:

TEFAAtzis
29-08-10, 22:22
Ναι καλα ειναι......εμενα προσωπικα μου αρεσουν απο ολες τις αποψεις.
Κ σιγουρα καλυτερα απο το να φας μπριζολα πριν κ μετα τη προπονηση χαχαχαχα:turtle:

χαχα οκ σε ευχαριστω με καλυψες:thumbup:

a.minidis
29-08-10, 22:29
9700mg hydroxyproline. Κατάλαβα. Από κόκκαλα και δέρματα και αυτό.

Εγώ προσωπικά δίνω ψήφο στην μοσχαρίσια μπριζόλα Δηλαδη συγνωμη ...επειδη δεν το καταλαβα,πριν απο την προπονηση μπορεις και τρως μια μοσχαρισια??????:shock::shock::shock:και προλαβαινη το σωμα σου να αφομιωσει και να διαχωρισει ολα τα σχετικα συστατικα που ζητα το σωμα??αν ναι,..τοτε τη να πω,εχεις το χαρισμα φιλε μου.:green:!!!!

GEORGEXX1
29-08-10, 22:44
Παρε αυτα πριν κ μετα τη προπονηση κ χρησιμοποιησε τα υγρα αμινοξεα που εχεις για να εμπλουτισεις το φασμα αμινοξεων σε καποια ελλειπή γευματα.
Εγω θα εβαζα τα υγρα σιγουρα το πρωι.....

καλα αυτα Ναντια για να τα αφομοιωσω πριν και μετα την προπονηση πρεπει να τα εχω σαν κανονικο γευμα δεν χρειαζετε να ξαναφαω ολη την ημερα.:lol:

noz1989
29-08-10, 22:47
Μαλλον εννοει ο bane οτι τα αμινο αυτα τα παιρνεις απο μια μπριζολα καλυτρεα και δεν χρειαζεται να παρεις αυτα τα αμινο, οχι οτι τρωει μπριζολα pre/post wo

edit: Τουλαχιστον, αυτο καταλαβα

crow
29-08-10, 22:51
καλα αυτα Ναντια για να τα αφομοιωσω πριν και μετα την προπονηση πρεπει να τα εχω σαν κανονικο γευμα δεν χρειαζετε να ξαναφαω ολη την ημερα.:lol:

χμμμμμμμμ ετσι πιστευεις????? :unsure:

GEORGEXX1
29-08-10, 22:54
χμμμμμμμμ ετσι πιστευεις????? :unsure:

Δεν ξερω θα σου πω ψεματα μεχρι τωρα επερνα τα 3700 της UNIVERSAL
3X3000 X 3 φορες την ημερα.

a.minidis
29-08-10, 23:00
Μαλλον εννοει ο bane οτι τα αμινο αυτα τα παιρνεις απο μια μπριζολα καλυτρεα και δεν χρειαζεται να παρεις αυτα τα αμινο, οχι οτι τρωει μπριζολα pre/post wo

edit: Τουλαχιστον, αυτο καταλαβαακομα και αυτο να εννοει...ποτε πρεπει να φαει το "ζωνταν:green:", υποτιθεται οτι ζηταμε τα μεγιστα οφελη τον συστατικων και κυριος του συμλεγματος τον bcaa αμεσως μετα την προπονηση!!!:bbbiceps:

crow
29-08-10, 23:01
Δεν ξερω θα σου πω ψεματα μεχρι τωρα επερνα τα 3700 της UNIVERSAL
3X3000 X 3 φορες την ημερα.

OΚ...κ αυτα καλα κ εγω αυτα επαιρνα μεχρι πριν 4εβδομαδες μεσα στη μερα.
Ομως τα Beef aminos εγω δε θα τα επαιρνα μεσα στη μερα αλλα μονο πριν -μετα τη προπονηση.Κοιτα λεω πριν κ μετα γιατι ετσι παιρνω εγω τα BCAA η κατι αναλογο με με βαση το ημερησιο μου προγραμμα.Εσυ ισως να εισαι καλυμμένος με μονο πριν ή μετα τη προπονηση.
Κ μη βαζεις στην ιδια καταταξη με τα υπολοιπα σου γευματα το προ κ μετα προπονητικο γεύμα

TEFAAtzis
29-08-10, 23:04
Ναντια για μενα που ειμαι στα 85 κιλα 3 πριν και 3 μετα ειναι καλα??? Η να βαλω παραπανω???

crow
29-08-10, 23:10
Ναντια για μενα που ειμαι στα 85 κιλα 3 πριν και 3 μετα ειναι καλα??? Η να βαλω παραπανω???

Για να σου απαντησω κ να ειναι σωστο αυτο που θα πω κ οχι κατι στον αερα θα πρεπει να ξερω τι τρως γενικος μεσα στη μερα κ τη ωρες κανεις προπονηση.
Κ σε γενικες γραμμες σε τι ενταση δουλευεις.Οταν δεν βαριεσε κ εχεις χρονο στειλε μου μήνυμα αν θες βεβαια
Ισως να χρειαζεσε μονο μετα τη προπονηση......

GEORGEXX1
29-08-10, 23:12
OΚ...κ αυτα καλα κ εγω αυτα επαιρνα μεχρι πριν 4εβδομαδες μεσα στη μερα.
Ομως τα Beef aminos εγω δε θα τα επαιρνα μεσα στη μερα αλλα μονο πριν -μετα τη προπονηση.Κοιτα λεω πριν κ μετα γιατι ετσι παιρνω εγω τα BCAA η κατι αναλογο με με βαση το ημερησιο μου προγραμμα.Εσυ ισως να εισαι καλυμμένος με μονο πριν ή μετα τη προπονηση.
Κ μη βαζεις στην ιδια καταταξη με τα υπολοιπα σου γευματα το προ κ μετα προπονητικο γεύμα

σε ευχαριστω Ναντια.

Bane
30-08-10, 18:14
ΜΠΡΑΒΟ .......μαζι με τη μπριζολα φαε κ ολα τα χημεικα που τρωει το μοσχαρι + παρε κ ολα τα κακα λιπαρα που εχει(ουκο λιγα ειναι)

Α)Αν είσαι χορτοφάγος το bodybuilding είναι μάλλον λάθος επιλογή αθλήματος
Β)Χημικά έχουν πλέον τα πάντα αλλά δεν ανυσηχώ ιδιαίτερα, το άγχος κάνει μεγαλύτερο κακό
Γ)Μεταξυ μοσχαρίσιας και βρασμένων κοκκάλων χόνδρων τενόντων και δερμάτων από πτώματα (γιατί αυτό είναι όλα τα liquid beef aminos της αγοράς μέχρι τώρα κάτι στο οποίο κανείς δεν φάνηκε να δίνει σημασία) που τα πουλάνε χρυσάφι (το ίδιο πράγμα υπάρχει και στα ζαχαροπλαστία λέγετε ζελατίνη και αν δεν κάνω λάθος είναι κατιτίς πολύ φτηνότερο) εξακολουθώ να προτιμώ την μοσχαρίσια.

Devil
30-08-10, 18:18
Α)Αν είσαι χορτοφάγος το bodybuilding είναι μάλλον λάθος επιλογή αθλήματος
Β)Χημικά έχουν πλέον τα πάντα αλλά δεν ανυσηχώ ιδιαίτερα, το άγχος κάνει μεγαλύτερο κακό
Γ)Μεταξυ μοσχαρίσιας και βρασμένων κοκκάλων χόνδρων τενόντων και δερμάτων από πτώματα (γιατί αυτό είναι όλα τα liquid beef aminos της αγοράς μέχρι τώρα κάτι στο οποίο κανείς δεν φάνηκε να δίνει σημασία) που τα πουλάνε χρυσάφι (το ίδιο πράγμα υπάρχει και στα ζαχαροπλαστία λέγετε ζελατίνη και αν δεν κάνω λάθος είναι κατιτίς πολύ φτηνότερο) εξακολουθώ να προτιμώ την μοσχαρίσια.

το ιδιο ισχυει και για τις γνωστες πρωτεινες απο μοσχαρι? νομιζα οτι το χρησιμοποιυσαν μονο στις protein bars.

beefmeup
30-08-10, 18:19
που τα πουλάνε χρυσάφι (το ίδιο πράγμα υπάρχει και στα ζαχαροπλαστία λέγετε ζελατίνη και αν δεν κάνω λάθος είναι κατιτίς πολύ φτηνότερο)

εηηη,τα χω γραψει κ γω αυτα,οχι κ "κανεις":P

Bane
30-08-10, 18:28
το ιδιο ισχυει και για τις γνωστες πρωτεινες απο μοσχαρι? νομιζα οτι το χρησιμοποιυσαν μονο στις protein bars.

Yes ακριβώς το ίδιο. Απλά εδώ είναι σε ταμπλέτες, αρκετές φορές τα βλέπεις και σε υγρή μορφή.

Bane
30-08-10, 18:29
εηηη,τα χω γραψει κ γω αυτα,οχι κ "κανεις":P

Oups, sorry :bowdown:

Bane
30-08-10, 18:42
Ναι καλα ειναι......εμενα προσωπικα μου αρεσουν απο ολες τις αποψεις.
Κ σιγουρα καλυτερα απο το να φας μπριζολα πριν κ μετα τη προπονηση χαχαχαχα:turtle:
1ον δεν μίλησα ποτέ για να φάει κανείς μπριζόλα προ ή μεταπροπονητικά.
Κατα τα άλλα μεταξύ κολλαγόνου (πρωτείνης κάκιστης βιολογικής αξίας, ελλιπής σε τρυπτοφάνη και πτωχής σε θρεονίνη,ισολευκίνη και μεθειονίνη(απαραίτητα αμινοξέα) θα προτιμούσα την μοσχαρίσια.
Αλλά για τέτοιες χρήσεις προτιμώ whey.

Υπόψην το κολλαγόνο είναι ίσως η μόνη πρωτείνη ζωικής προέλευσης που προκαλεί απώλεια πρωτείνης απ το σώμα όταν χρησιμοποιείται ως αποκλειστική πηγή πρωτείνης. Τέτοια συμπληρώματα κυκλοφορούσαν το 60 στην Αμερική ως "πληρη" διαιτιτικά υποκατάστατα γεύματος και οδήγησαν αρκετό κόσμο στα νοσοκομεία.

crow
30-08-10, 21:26
1ον δεν μίλησα ποτέ για να φάει κανείς μπριζόλα προ ή μεταπροπονητικά.
Κατα τα άλλα μεταξύ κολλαγόνου (πρωτείνης κάκιστης βιολογικής αξίας, ελλιπής σε τρυπτοφάνη και πτωχής σε θρεονίνη,ισολευκίνη και μεθειονίνη(απαραίτητα αμινοξέα) θα προτιμούσα την μοσχαρίσια.
Αλλά για τέτοιες χρήσεις προτιμώ whey.

Υπόψην το κολλαγόνο είναι ίσως η μόνη πρωτείνη ζωικής προέλευσης που προκαλεί απώλεια πρωτείνης απ το σώμα όταν χρησιμοποιείται ως αποκλειστική πηγή πρωτείνης. Τέτοια συμπληρώματα κυκλοφορούσαν το 60 στην Αμερική ως "πληρη" διαιτιτικά υποκατάστατα γεύματος και οδήγησαν αρκετό κόσμο στα νοσοκομεία.

1ον το παιδι ρωτησε πως να παιρνει αυτα τα αμινος χωρις να σταματησει τα υγρα.
Κ εγω απαντησα......δεν ρωτησε τι ειναι καλυτερο να κανει κ τι να παρει γενικοτερα.
Η απαντηση μου ητανε σαφεστατη στην ερωτηση του η δικη σου παλι παραπεμτη σε ειρωνικη απαντηση καποιου που το παιζει εξυπνος κ ξερολας.
Βεβαια αν αυτα τα αμινοξεα τα εβγαζε η εταιρεια σου θα ητανε τα καλυτερα ειμαι σιγουρη. ......:welcome:

Bane
30-08-10, 22:13
Βεβαια αν αυτα τα αμινοξεα τα εβγαζε η εταιρεια σου θα ητανε τα καλυτερα ειμαι σιγουρη. ......:welcome:

Πληροφοριακά η εταιρεία μου πουλάει γλουταμίνη και προσωπικά κατακραυγάζω την χρήση γλουταμίνης από τότε που ξεκίνησα να γράφω αλλά τέσπα καθείς είναι ελεύθερος να πιστεύει και να ξοδεύει τα λεφτά του όπως θέλει.

Polyneikos
30-08-10, 22:28
Α)Αν είσαι χορτοφάγος το bodybuilding είναι μάλλον λάθος επιλογή αθλήματος
Β)Χημικά έχουν πλέον τα πάντα αλλά δεν ανυσηχώ ιδιαίτερα, το άγχος κάνει μεγαλύτερο κακό
Γ)Μεταξυ μοσχαρίσιας και βρασμένων κοκκάλων χόνδρων τενόντων και δερμάτων από πτώματα (γιατί αυτό είναι όλα τα liquid beef aminos της αγοράς μέχρι τώρα κάτι στο οποίο κανείς δεν φάνηκε να δίνει σημασία) που τα πουλάνε χρυσάφι (το ίδιο πράγμα υπάρχει και στα ζαχαροπλαστία λέγετε ζελατίνη και αν δεν κάνω λάθος είναι κατιτίς πολύ φτηνότερο) εξακολουθώ να προτιμώ την μοσχαρίσια.

Μας ανοιξες την όρεξη :shock::shock:

a.minidis
30-08-10, 22:40
9700mg hydroxyproline. Κατάλαβα. Από κόκκαλα και δέρματα και αυτό.

Εγώ προσωπικά δίνω ψήφο στην μοσχαρίσια μπριζόλα
Αν κρινω οτι η υδροξυπλρολινη -Προλινη ειναι Μη Ε 'απαραίτητο αμινοξύ. Αυτό είναι ένα από τα κύρια συστατικά του κολλαγόνου, η οποία δεσμεύει και υποστηρίζει τα κύτταρα. Προάγει την επούλωση των πληγών και την βελτίωση της απόδοσης σε συνδυασμό με τη βιταμίνη C.Και βαση σε προσφατη κιολας διδακτορικη μελετη που εχει γινει στο πανεπιστημιο Πατρων στο τμημα ιατρικης με θεμα {ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΣΤΙΚΩΝ ΑΣΘΕΝΩΝ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΔΙΦΩΣΦΟΝΙΚΩΝ} ,αναφεροντας μεσα στη διατριβη τα οφελη της χρησεις αυτου!!
Επειδη δεν καταλαβα μαλλον καλα......:?:το προβλημα ειναι η ουσια ?,η ο τροπος παραγωγης?(απο κοκαλα και δερματα:porc:) νομιζω κανεις δεν μπορει να πει πως παρασκευαζεται κατι ,εκτος και αν εχει δικο του εργοστασιο:???::green:

crow
30-08-10, 22:51
Πληροφοριακά η εταιρεία μου πουλάει γλουταμίνη και προσωπικά κατακραυγάζω την χρήση γλουταμίνης από τότε που ξεκίνησα να γράφω αλλά τέσπα καθείς είναι ελεύθερος να πιστεύει και να ξοδεύει τα λεφτά του όπως θέλει.

Ακριβως, τωρα μιλησες σωστα κ χωρις ειρωνειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κ εγω για αυτο δεν πεταω τα λεφτα μου σε αυτο που μου λενε οτι ειναι μπιζολα(τι ειναι κ απο που προέρχεται ουδεις ξερει)........τουλαχιστον τα συμπληρωματα ειμαι πιο σιγουρη απο προερχονται:turtle:

tokaref45
30-08-10, 22:59
Ακριβως, τωρα μιλησες σωστα κ χωρις ειρωνειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κ εγω για αυτο δεν πεταω τα λεφτα μου σε αυτο που μου λενε οτι ειναι μπιζολα(τι ειναι κ απο που προέρχεται ουδεις ξερει)........τουλαχιστον τα συμπληρωματα ειμαι πιο σιγουρη απο προερχονται:turtle:
:thumbup::thumbup::thumbup::clap::clap::clap:

Devil
30-08-10, 23:27
Ακριβως, τωρα μιλησες σωστα κ χωρις ειρωνειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κ εγω για αυτο δεν πεταω τα λεφτα μου σε αυτο που μου λενε οτι ειναι μπιζολα(τι ειναι κ απο που προέρχεται ουδεις ξερει)........τουλαχιστον τα συμπληρωματα ειμαι πιο σιγουρη απο προερχονται:turtle:

μπα μην το λες δεν ειναι λιγες οι @@ που εχουν γινει απο τις εταιριες

crow
30-08-10, 23:46
μπα μην το λες δεν ειναι λιγες οι @@ που εχουν γινει απο τις εταιριες

Εγω ξερω απο που παίρνω.........τωρα βεβαια σιγουρα υπαρχουν κ τα παρατραγουδα. Για αυτο προτιμουμε αξιοπιστες εταιρειες, με χρονια παρουσια,που γνωριζουμε που παραγωνται κ οχι την καθε εταιρεια που ξεπηδαει καθε χρονο η την εταιρεια που διαφημιζουν πιο πολυ

Devil
30-08-10, 23:48
Εγω ξερω απο που περνω.........τωρα βεβαια σιγουρα υπαρχουν κ τα παρατραγουδα. Για αυτο προτιμουμε αξιοπιστες εταιρειες, με χρονια παρουσια,που γνωριζουμε που παραγωνται κ οχι την καθε εταιρεια που ξεπηδαει καθε χρονο η την εταιρεια που διαφημιζουν πιο πολυ

:clap::clap::clap:

σωστα

TEFAAtzis
31-08-10, 01:00
τελικα οι γνωμες διιστανται απ'οτι καταλαβα για τα συγκεκριμενα αμινο.Οπως και να χει τα περιμενω μεσα στις επομενες μερες,αν παθω τπτ απο τα κοκαλα και τα δερματα των αμινο θα σας πω:P

jGod
31-08-10, 01:19
οσον αφορα ενα συμπληρωμα αμινοξεων με bcaa και eaas ποια η διαφορα στην αποδοση τους? αν μπορει καποιος ας μ απαντησει.

οσον αφορα παντως τα λεγομενα του bane οταν κοιτουσα ενα συμπληρωμα πρωτεινης και συγκεκριμενα το Carnivor για οσους το γνωριζουν η εχουν τυχον ακουσει το οποιο ειναι πρωτεινη απο μοσχαρι και εψαχνα σε φορουμ..λεγανε ακριβως αυτα που ανεφερε κ ο bane. προσωπικα δεν περιμενω απο ενα συμπληρωμα να μου κανει την αλλαγη στο σωμα μου και δεν θα πειραματιζομουν κατι περα τον βασικων ποσο μαλλον αν λαβανα πληροφοριες οπου πιθανοτατα να ηταν αλληθης.

Bane
31-08-10, 02:25
Αν κρινω οτι η υδροξυπλρολινη -Προλινη ειναι Μη Ε 'απαραίτητο αμινοξύ. Αυτό είναι ένα από τα κύρια συστατικά του κολλαγόνου, η οποία δεσμεύει και υποστηρίζει τα κύτταρα. Προάγει την επούλωση των πληγών και την βελτίωση της απόδοσης σε συνδυασμό με τη βιταμίνη C.Και βαση σε προσφατη κιολας διδακτορικη μελετη που εχει γινει στο πανεπιστημιο Πατρων στο τμημα ιατρικης με θεμα {ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΣΤΙΚΩΝ ΑΣΘΕΝΩΝ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΔΙΦΩΣΦΟΝΙΚΩΝ} ,αναφεροντας μεσα στη διατριβη τα οφελη της χρησεις αυτου!!
Επειδη δεν καταλαβα μαλλον καλα......:?:το προβλημα ειναι η ουσια ?,η ο τροπος παραγωγης?(απο κοκαλα και δερματα:porc:) νομιζω κανεις δεν μπορει να πει πως παρασκευαζεται κατι ,εκτος και αν εχει δικο του εργοστασιο:???::green:

Είναι γνωστό ότι το κολλαγόνο είναι ευεργετικό για αυτούς με προβλήματα του συνδετικού ιστού, η NOW έχει ένα αρκετά καλό σχετικό προιόν, δεν είναι αυτό το θέμα.

Για τις χρήσεις ως προσ bodybuilding(mrp, pre-workout postworkout) είναι απλά απο τις χειρότερες μορφές πρωτείνης αλλά χρησιμοποιείται αρκετά από τις εταιρείες, "ύπουλα"θα μπορούσα να πω(μπάρες που γράφουν πάνω Whey Isolate, beef aminos που νομίζεις ότι προέρχονται από μυικό ιστό) γιατί απλά είναι φτηνό.
Ώσον αφορα το αν ξέρω πως παρασκευάζεται κάτι, έ λόγω δουλειάς εμπειρίας γνοριμιών και μόρφωσης ας μου επιτραπεί να πω πως ξέρω κατιτίς παραπάνω.

Devil
31-08-10, 02:26
]οσον αφορα ενα συμπληρωμα αμινοξεων με bcaa και eaas ποια η διαφορα στην αποδοση τους?[/B] αν μπορει καποιος ας μ απαντησει.

οσον αφορα παντως τα λεγομενα του bane οταν κοιτουσα ενα συμπληρωμα πρωτεινης και συγκεκριμενα το Carnivor για οσους το γνωριζουν η εχουν τυχον ακουσει το οποιο ειναι πρωτεινη απο μοσχαρι και εψαχνα σε φορουμ..λεγανε ακριβως αυτα που ανεφερε κ ο bane. προσωπικα δεν περιμενω απο ενα συμπληρωμα να μου κανει την αλλαγη στο σωμα μου και δεν θα πειραματιζομουν κατι περα τον βασικων ποσο μαλλον αν λαβανα πληροφοριες οπου πιθανοτατα να ηταν αλληθης.

σε σχεση με αυτο το προιον?

η' αν ειναι καλητερα τα bcaa η' τα eaa ?

Bane
31-08-10, 02:43
Προσωπικά προτιμώ BCAAs+Whey από EAAs

Devil
31-08-10, 02:56
Προσωπικά προτιμώ BCAAs+Whey από EAAs

οπ οπ οπ γιατι? για πες περισσοτερα κατι ξερεις παραπανω...

Bane
31-08-10, 03:00
οπ οπ οπ γιατι? για πες περισσοτερα κατι ξερεις παραπανω...

Τα BCAAs έχουν όφελος απ την μεγαλύτερη συγκέντρωση στο πλάσμα σε σχέση με άλλα αμινοξέα(mTOR activation και τα ρέστα) οπότε υπάρχει πλεονέκτημα στην λήψη σε απλή μορφή.
Τα EAAs είναι βασικά "φαί" η επίτευξη γρηγορότερων συγκεντρόσεων δεν προσφέρει(από όσο ξέρω τουλάχιστον) κάποιο συγκρητικό πλεονέκτημα vs της λήψης τους από μιά άλλη πηγή(όπως whey isolate).

Devil
31-08-10, 03:06
Τα BCAAs έχουν όφελος απ την μεγαλύτερη συγκέντρωση στο πλάσμα σε σχέση με άλλα αμινοξέα(mTOR activation και τα ρέστα) οπότε υπάρχει πλεονέκτημα στην λήψη σε απλή μορφή.
Τα EAAs είναι βασικά "φαί" η επίτευξη γρηγορότερων συγκεντρόσεων δεν προσφέρει(από όσο ξέρω τουλάχιστον) κάποιο συγκρητικό πλεονέκτημα vs της λήψης τους από μιά άλλη πηγή(όπως whey isolate).

δηλαδη τα ΕΑΑ δεν σου δινουν αυτα τα πλεονεκτηματα

σε σχεση με τα BCAA αυτο που κανει ολη τη δουλεια ειναι leucine η' κανω λαθος?

και ομως πρεπει να υπαρχει καποια ερευνα σε σχεση ΕΑΑ vs whey αλλα δεν την θυμαμε αν την βρω θα στην ποσταρω

τα ΕΑΑ ομως δεν αποροφουντε πιο γρηγορα απο την whey δηλαδη εχουμε ενα κερδος στην ταχυτητα που φτανουν στους μυς

Bane
31-08-10, 03:10
δηλαδη τα ΕΑΑ δεν σου δινουν αυτα τα πλεονεκτηματα

σε σχεση με τα BCAA αυτο που κανει ολη τη δουλεια ειναι leucine η' κανω λαθος?

και ομως πρεπει να υπαρχει καποια ερευνα σε σχεση ΕΑΑ vs whey αλλα δεν την θυμαμε αν την βρω θα στην ποσταρω

τα ΕΑΑ ομως δεν αποροφουντε πιο γρηγορα απο την whey δηλαδη εχουμε ενα κερδος στην ταχυτητα που φτανουν στους μυς

Check



As alluded to previously, the effects of whey on muscle adaptations may not be solely dependent upon its EAA concentration. A study that may confuse that argument was one in which the consumption of 15 g of EAA almost doubled the muscle protein balance in elderly subjects, compared to consuming whey [118 (http://www.nutritionandmetabolism.com/content/7/1/51#B118)]. Of note, however, the subjects consumed isocaloric amounts of either EAA or whey, and thus the whey trial consisted of ~50% less EAA. From this study, it would appear that whey may be energetically less efficient than consumption of its constituent EAA for increasing muscle protein balance, at least for elderly individuals, as its constituent non-essential amino acids do not seem to be as important in enhancing protein balance/synthesis [3 (http://www.nutritionandmetabolism.com/content/7/1/51#B3),108 (http://www.nutritionandmetabolism.com/content/7/1/51#B108),109 (http://www.nutritionandmetabolism.com/content/7/1/51#B109)]. Contrastingly, acute whey PRO ingestion (15 g), under resting conditions and in elderly men and women, resulted in greater muscle protein balance than consumption of its constituent EAAs (6.72 g) or non-essential amino acids (7.57 g) [10 (http://www.nutritionandmetabolism.com/content/7/1/51#B10)]. This result may suggest that something other than EAAs within whey are important for muscle hypertrophy. For example, it is possible that via the PEPT-1 cotransporters' high capacity, low specificity rate of transport, and an apparent increased transport affinity for L-valine bound peptides, that the bound form of an EAA may be more efficiently utilized than when delivered in its free-form [119 (http://www.nutritionandmetabolism.com/content/7/1/51#B119)]. Similarly, new discoveries continue to surface regarding bioactive peptides present within dairy, and specifically in whey that may facilitate improved recovery and antioxidative capacity to support physiological adaptations to exercise [104 (http://www.nutritionandmetabolism.com/content/7/1/51#B104)]. However, possible long term superiority of whey compared to its constituent amino acids (all, or just its EAAs) is not known.

Devil
31-08-10, 03:19
τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι ....

Bane
31-08-10, 03:26
τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι ....

Αγόρασες ΕΑΑs από bulk πρόσφατα ; :green:

Niiick
31-08-10, 03:41
Και γω τα ειχα τα ΕΑΑ σε μεγαλη εκτιμηση..Για αναβολισμο πρωτεινοσυνθεση για pre.. Παει αλλαξανε τα δεδομενα.

Devil
31-08-10, 03:42
Αγόρασες ΕΑΑs από bulk πρόσφατα ; :green:

οχι το καλο ειναι οτι δεν εχω αγορασει ακομα

αλλα ειχα παρει αρκετα κομματια απο ΕΑΑ και μερικα δεν ηταν bulk (αουτς)

αλλα και παλι μια χαρα τα βρισκω στο ποστ απο την αποψη οτι μαζι με το vitargo την εχουν κανει απο το στομαχι μου σε λιγοτερο απο μισαωρο και στα καπακια τρωω κανονικο φαγητο

απλα το ποστ ηταν παντα vitargo+eaa+bcaa/leucine

καμια ιδεα?

finalgates
31-08-10, 11:14
1ον το παιδι ρωτησε πως να παιρνει αυτα τα αμινος χωρις να σταματησει τα υγρα.
Κ εγω απαντησα......δεν ρωτησε τι ειναι καλυτερο να κανει κ τι να παρει γενικοτερα.
Η απαντηση μου ητανε σαφεστατη στην ερωτηση του η δικη σου παλι παραπεμτη σε ειρωνικη απαντηση καποιου που το παιζει εξυπνος κ ξερολας.
Βεβαια αν αυτα τα αμινοξεα τα εβγαζε η εταιρεια σου θα ητανε τα καλυτερα ειμαι σιγουρη. ......:welcome:

δλδ αμα σε ρωτισει καποιος πωσ να φαει σκ@τ@ θα του απαντισεις πως να τα φαει?καλα κανει ο bane που μας ανοιγει τα ματια.

GEORGEXX1
31-08-10, 11:32
δλδ αμα σε ρωτισει καποιος πωσ να φαει σκ@τ@ θα του απαντισεις πως να τα φαει?καλα κανει ο bane που μας ανοιγει τα ματια.

Συμαζεψου,ξεφευγεις,καπια αποψη για το προιον εχεις να μας πεις;;;

Polyneikos
31-08-10, 11:34
Θα παρακαλουσα να πεσουν οι τονοι και οι εκφρασεις που μπορει να δημιουργησουν προσωπικες αντιπαραθεσεις,ας μεινουμε σας παρακαλω στην αξιολογηση του συγκεκριμενου προιοντος.

crow
31-08-10, 17:44
δλδ αμα σε ρωτισει καποιος πωσ να φαει σκ@τ@ θα του απαντισεις πως να τα φαει?καλα κανει ο bane που μας ανοιγει τα ματια.

Εγω εχω αλλη αποψη.........δεν μου αρεσει να επιβαλλω τη γνωμη μου κ δεν μου αρεσει να ειρωνευομαι
Αυτο σημαινει οτι το παιδι ρωτησε πως να τα παιρνει χωρις να σταματηση τα liquid.
Εγω πανω σε αυτο απαντησα,ουτε ειπα ειναι το κορυφαιο προιον ουτε εκανα διαφημιση. Αφου τα παρει κ μετα , κ αφου εχει εμπειρια θα αποφασισει ο ιδιος αν αξιζουν ή οχι. Αν δεν εχει προσωπικη εμπειρια καποιος δεν μπορει να εχει κ προσωπικη αποψη. Δεν εχω κατι με τον Bane, ουτε τον ξερω ουτε τιποτα.Απλα δεν μου αρεσει να ειρωνευεται με αυτον τον τροπο, αυτο ειναι ολο.Ο καθενας εχει δικαίωμά να δοκιμασει κατι κ μετα αφου εχει την εμπειρια να συζητήσουμε αν το προιον ειναι καλο.
Στον αερα να διαδιδουμε οτι κατι ειναι για πεταμα επειδη μας το ειπε καποιος ειναι κριμα. (εσυ προφανώς ομως θεωρεις οτι καποιος σου ανοιγει τα ματια οταν τον ακολουθεις με κλειστα ματια ετσι???)

a.minidis
31-08-10, 18:10
Είναι γνωστό ότι το κολλαγόνο είναι ευεργετικό για αυτούς με προβλήματα του συνδετικού ιστού, η NOW έχει ένα αρκετά καλό σχετικό προιόν, δεν είναι αυτό το θέμα.

Για τις χρήσεις ως προσ bodybuilding(mrp, pre-workout postworkout) είναι απλά απο τις χειρότερες μορφές πρωτείνης αλλά χρησιμοποιείται αρκετά από τις εταιρείες, "ύπουλα"θα μπορούσα να πω(μπάρες που γράφουν πάνω Whey Isolate, beef aminos που νομίζεις ότι προέρχονται από μυικό ιστό) γιατί απλά είναι φτηνό.
Ώσον αφορα το αν ξέρω πως παρασκευάζεται κάτι, έ λόγω δουλειάς εμπειρίας γνοριμιών και μόρφωσης ας μου επιτραπεί να πω πως ξέρω κατιτίς παραπάνω. Επηδει μαλλον (και λογικο),δεν γνωριζεις αν και αλλοι λογο σχεσης στο αντικημενο ισως γνωριζουν κατι "παραπανω",και εχουν επισκευτει χωρους παρασκευης και παρολο αυτα,δεν μπορουμε να λεμε"περι γνωριμιων"κτλ,και ο πολεμος αναμεσα στην βιομηχανια τον τροφιμων,ειναι τεραστιος,μιλω λογο πειρας και γνωριμιων, και εππαγελματος:cool:!καθος τα πραγματα δεν ειναι οπως 10 χρονια πριν και το "παραμικρο"στραβοπατημα"ειναι μοιραιο.! (sorry που βγηκα εκτος,αλλα ας ειμαστε προσεκτικοι,ειδικα οταν δεν ξερουμαι ποιος ειναι ο αλλος,καθως εγω εκανα μονο μια επισημανση στο θεμα ,και οχι υπενηγμο στο ποιος ειναι και τι κανει ο καθενας...:welcome::wave:

GEORGEXX1
31-08-10, 20:16
Εγω εχω αλλη αποψη.........δεν μου αρεσει να επιβαλλω τη γνωμη μου κ δεν μου αρεσει να ειρωνευομαι
Αυτο σημαινει οτι το παιδι ρωτησε πως να τα παιρνει χωρις να σταματηση τα liquid.
Εγω πανω σε αυτο απαντησα,ουτε ειπα ειναι το κορυφαιο προιον ουτε εκανα διαφημιση. Αφου τα παρει κ μετα , κ αφου εχει εμπειρια θα αποφασισει ο ιδιος αν αξιζουν ή οχι. Αν δεν εχει προσωπικη εμπειρια καποιος δεν μπορει να εχει κ προσωπικη αποψη. Δεν εχω κατι με τον Bane, ουτε τον ξερω ουτε τιποτα.Απλα δεν μου αρεσει να ειρωνευεται με αυτον τον τροπο, αυτο ειναι ολο.Ο καθενας εχει δικαίωμά να δοκιμασει κατι κ μετα αφου εχει την εμπειρια να συζητήσουμε αν το προιον ειναι καλο.
Στον αερα να διαδιδουμε οτι κατι ειναι για πεταμα επειδη μας το ειπε καποιος ειναι κριμα. (εσυ προφανώς ομως θεωρεις οτι καποιος σου ανοιγει τα ματια οταν τον ακολουθεις με κλειστα ματια ετσι???)

Αστο ρε Ναντια μην κουραζεσε, σε ενα λεπτο μεσα βρηκαμε απο χονδρους μεχρι και ανθρακικο ασβεστιο των οστων που παραχθηκε το εν λογο προιον,στο κατω κατω αμινοξεα ειναι, και ακομα και στο βρασιμο του κρεατος(οστου) στην κατσαρολα τετοια συστατικα περνανε και στο φαγητο.

Θατο δοκιμασω και ας κανω μουυυυυ μετα.

a.minidis
31-08-10, 20:24
Αστο ρε Ναντια μην κουραζεσε, σε ενα λεπτο μεσα βρηκαμε απο χονδρους μεχρι και ανθρακικο ασβεστιο των οστων που παραχθηκε το εν λογο προιον,στο κατω κατω αμινοξεα ειναι, και ακομα και στο βρασιμο του κρεατος(οστου) στην κατσαρολα τετοια συστατικα περνανε και στο φαγητο.

Θατο δοκιμασω και ας κανω μουυυυυ μετα. :rolf::rolf::rolf::thumbup:

deluxe
31-08-10, 21:29
Τα παιρνουμε απο τις τροφες, μη τα παιρνουμε και απο τα συμπληρωματα..

manos_
31-08-10, 21:49
Α)Αν είσαι χορτοφάγος το bodybuilding είναι μάλλον λάθος επιλογή αθλήματος
Β)Χημικά έχουν πλέον τα πάντα αλλά δεν ανυσηχώ ιδιαίτερα, το άγχος κάνει μεγαλύτερο κακό
Γ)Μεταξυ μοσχαρίσιας και βρασμένων κοκκάλων χόνδρων τενόντων και δερμάτων από πτώματα (γιατί αυτό είναι όλα τα liquid beef aminos της αγοράς μέχρι τώρα κάτι στο οποίο κανείς δεν φάνηκε να δίνει σημασία) που τα πουλάνε χρυσάφι (το ίδιο πράγμα υπάρχει και στα ζαχαροπλαστία λέγετε ζελατίνη και αν δεν κάνω λάθος είναι κατιτίς πολύ φτηνότερο) εξακολουθώ να προτιμώ την μοσχαρίσια.

συμφωνω σε ολα.Φαι και παλι φαι.

Polyneikos
22-09-10, 20:15
Kαποια ποστς γενικοτερα σχετικα με τα αμινοξεα μεταφερθηκαν εδω
Αμινοξέα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=703&page=12)

Lao
03-10-10, 23:31
Τελικά έχει κανείς εμπειρία από αυτό το προϊόν;

Gorillas
29-12-10, 05:24
έχει κανείς δοκιμάσει αυτό το προιόν?

είμαι ανάμεσα στο animal nitro και στο 100% Beef Aminos (Universal)

μια βοήθεια!

hercules123
29-12-10, 08:18
έχει κανείς δοκιμάσει αυτό το προιόν?

είμαι ανάμεσα στο animal nitro και στο 100% Beef Aminos (Universal)

μια βοήθεια!

Αν κανεις πολλα μικρα ποιοτικα γευματα σε πρωτεινη, μην παιρνεις amino beef δεν σου χρειαζονται .Βαλε τα nitro 1 πριν σαν προεξασκητικο κ 1 μετα για την αναρρωση σου.Ειναι προιον που αξιζει τα λεφτα του-τα amino beef δεν εχουν κατι το ξεχωριστο εναντι των αλλων κοινων αμινοξεων της αγορας -μην κολλας με το ονομα.

Gorillas
29-12-10, 16:57
Οκ ευχαριστώ μην βγαίνω και εκτός θέματος

Lao
27-07-11, 15:00
Μόλις το παρήγγειλα, έτσι για αλλαγή από το αγαπημένο μου Uni-Liver :green:

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
12-11-11, 05:10
'Exω μια αίσθηση πληρότητας με τα εν λόγω αμινοξέα.Δεν ξέρω ίσως ναναι και ιδέα μου..Πάντως μεταξύ γευμάτων τα θεωρώ πολύ καλά κατά την ταπεινή μου άποψη..

karpoutzidis
12-11-11, 16:01
για κάποιον που κανει 3 γευματα λογου χρονου ειναι ταμαμ αναμεσα τους.εγω κανω 5-6 γευματα και τα περνω μαζι απο 2 στο καθενα. γίνετε χαμός λεμέ.εχω τουμπανιασμα λες και εγω φαει μια κοτα και 200γρ τονο μαζι στο καθενα.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
13-11-11, 04:52
για κάποιον που κανει 3 γευματα λογου χρονου ειναι ταμαμ αναμεσα τους.εγω κανω 5-6 γευματα και τα περνω μαζι απο 2 στο καθενα. γίνετε χαμός λεμέ.εχω τουμπανιασμα λες και εγω φαει μια κοτα και 200γρ τονο μαζι στο καθενα.

χαχα άρα ισχύει η πληρότητα ε? Όπως είπες κάνω 3 γεύματα και παίρνω 3 tabs ανάμεσα στο καθένα απ αυτά.

dio32
13-11-11, 23:02
Μόλις το παρήγγειλα, έτσι για αλλαγή από το αγαπημένο μου Uni-Liver :green:

και εγω το παρηγγειλα στην θεση του uni-liver χαχα συνενοημενοι ειμαστε?
ασχετο λιγο θα ξεφυγω οποιος δεν εχει παρει uni-liver χανει,ειναι παρα πολυ καλα.

sofos
13-11-11, 23:13
και εγω το παρηγγειλα στην θεση του uni-liver χαχα συνενοημενοι ειμαστε?
ασχετο λιγο θα ξεφυγω οποιος δεν εχει παρει uni-liver χανει,ειναι παρα πολυ καλα.

οταν λες καλα?απο ποια αποψη?:unsure:

dio32
13-11-11, 23:23
οταν λες καλα?απο ποια αποψη?:unsure:

απο το θεμα ενεργειας,αναρωσης για μεσα και μετα την προπονηση.
λιγα αμινο το κανουν αυτο και για εμενα τα νιωθω οτι δουλευουν.

Lao
14-11-11, 01:17
Να αναφέρω ότι η εν λόγω παραγγελία που είχα κάνει, είναι η μοναδική που δεν έφτασε στα χέρια μου. Επιστράφηκε πίσω λόγω ΕΛΤΑ (κάτι παίχτηκε με τις απεργίες) ωστόσο το βότανο μου επέστρεψε τα χρήματά μου. :thumbup:

Εν τω μεταξύ πήρα άλλα 2 κουτιά Uni-Liver και έτσι προς το παρόν δεν έχω εμπειρία από το παρόν συμπλήρωμα...

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
14-11-11, 02:04
Mια ερώτηση παιδιά: Το uni liver θεωρείται καλύτερο σε σχέση με τα beef aminos?

karpoutzidis
14-11-11, 20:16
Mια ερώτηση παιδιά: Το uni liver θεωρείται καλύτερο σε σχέση με τα beef aminos?

δεν υπάρχει καλύτερο ή χειρότερο.το καθενα εχει ωραια αλλα διαφορετικά πράματα μεσα για μενα ο συνδυασμός ειναι η κορυφή που ψάχνεις.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
15-11-11, 13:11
δεν υπάρχει καλύτερο ή χειρότερο.το καθενα εχει ωραια αλλα διαφορετικά πράματα μεσα για μενα ο συνδυασμός ειναι η κορυφή που ψάχνεις.



Συνδιασμός ε? Ευχαριστώ φίλε μου :)

kafros gate 7
23-11-11, 00:48
να σας ρωτησω ρε παιδια εχω 2 αποριες.
1)αυτα κανουν για πριν τον υπνο?
2) αυτα που αναγραφονται πισω στην ταμπελα οτι περιεχονται στα 100gram μοσχαριου γιατι τα γραφει?περιεχονται
σε καθε δοση που ειναι 2 καψουλες ή ειναι ασχετο?

kafros gate 7
23-11-11, 21:44
να σας ρωτησω ρε παιδια εχω 2 αποριες.
1)αυτα κανουν για πριν τον υπνο?
2) αυτα που αναγραφονται πισω στην ταμπελα οτι περιεχονται στα 100gram μοσχαριου γιατι τα γραφει?περιεχονται
σε καθε δοση που ειναι 2 καψουλες ή ειναι ασχετο?

???

TEFAAtzis
28-11-11, 15:53
τα παρηγγειλα σημερα μαζι με αρκετα αλλα πραγματα.Αν και δεν νομιζω να αισθανομαι πρισμενος κτλπ οπως προανεφερε ενας φιλος απο πανω τα θελω για να συμπληρωνω λιγη πρωτεινη μαζι με το καθε γευμα μου

traffic
28-11-11, 22:25
εγω τα χρησιμοποιώ 1 εβδομάδα τώρα.2 tabs 15 λεπτά πριν το γεύμα 3-4 φορες την μέρα,και νομίζω πως έχει μειωθεί κάπως ο χρόνος αποκατάστασης!ίσος να είναι στο μυαλό μου?ίσος να έτυχε?πολυ πιθανόν.... :P

Devil
05-02-12, 13:51
μιας και διαβαζα χτες ενα αρθρο του PA... οπου μιλαγε για τις beef proteins/aminos.... εδινε ενα λινκ με το προφιλ αμινοξεων της ζελατινης...

39663

ριξτε και μια ματια στην πρωτη σελιδα τωρα....υπαρχουν καποια σχετικα comment...;):green:

με λιγα λογια οτι μενει απο το μοσχαρι..... απο κοκκαλα,αυτια κτλ κτλ.... το κανουν πρωτεινη....

beefmeup
05-02-12, 21:06
εγγυηση:thumbup:

Roid Rage
05-02-12, 21:43
O,τι κινειται τρωγεται. Δυο κουτια εχω ακομα, τι θα τα κανω; :P
Και θα συνεχισω μαλλον γιατι το uni-liver που το επαιρνα 14$ εχει παει 30.

beefmeup
05-02-12, 21:45
Και θα συνεχισω μαλλον γιατι το uni-liver που το επαιρνα 14$ εχει παει 30.

αυτο παλι που το πας...
θυμαμαι ακομα απο την παλια εκδοση που επερνα ηταν το πιο ξεφτυλισμενο συνπληρωμα απο πλευρας τιμης..6$ η μικρη συσκευασια..
πως κατεληξε να παει τοσο,ακομα δεν μπορω να το καταλαβω:unsure:

Devil
05-02-12, 21:47
O,τι κινειται τρωγεται. Δυο κουτια εχω ακομα, τι θα τα κανω; :P
Και θα συνεχισω μαλλον γιατι το uni-liver που το επαιρνα 14$ εχει παει 30.

ε τοτε πηγαινε να παρεις την επομενη φορα ζελατινη bulk.... :green:

φτηνοτερα θα σου ερθει....:turtle:

Lao
06-02-12, 01:16
Uni-Liver και ξερό ψωμί :thumbup::thumbup::thumbup:

ΑΡΧΕΛΑΟΣ
12-09-12, 03:02
Uni-Liver και ξερό ψωμί :thumbup::thumbup::thumbup:

Aπλά επαυξάνω περί αυτού :thumbup:

moumia
21-04-13, 12:25
Uni-Liver ;

Αξίζει ; Είναι καλύτερο από το 100% Beef Aminos (Universal) ;

funkylov3r
29-04-13, 11:26
Σήμερα μου ήρθαν και εμένα αυτά τα αμινοξέα...ηθελα να δοκιμάσω επειδή ποτε πριν δεν έχω παρει αμινοξέα η κάτι τέτοιο..
εχει καμια συμβουλή κανεις το πως να τα παίρνω? (θελω να πετύχω κυρίως καθαρή αύξηση μυικής μάζας)
Ποσα πριν το γυμναστηριο κτλ...αν χρειαζονται πρωι και βραδυ..αν χρειαζονται μετα..οποιος μπορει ας μου πει Please :) :turtle:

andreasaxo
29-04-13, 16:53
Σήμερα μου ήρθαν και εμένα αυτά τα αμινοξέα...ηθελα να δοκιμάσω επειδή ποτε πριν δεν έχω παρει αμινοξέα η κάτι τέτοιο..
εχει καμια συμβουλή κανεις το πως να τα παίρνω? (θελω να πετύχω κυρίως καθαρή αύξηση μυικής μάζας)
Ποσα πριν το γυμναστηριο κτλ...αν χρειαζονται πρωι και βραδυ..αν χρειαζονται μετα..οποιος μπορει ας μου πει Please :) :turtle:
Πλάκα μου κάνεις, κι'εγω σήμερα παρέλαβα 3 κουτιά 200αρια. :turtle::turtle:

funkylov3r
29-04-13, 18:56
σήμερα ξεκίνησα να τα παίρνω και πείρα 2 μια ώρα πριν το γυμναστήριο και 2 αμέσως μετά...λεω να πάρω και 2 το βράδυ πριν κοιμηθώ.
με λίγα λογια το σκεφτόμουν να παίρνω 2 το πρωι..2 μια ώρα πριν το γυμναστήριο, 2 αμέσως μετα το γυμναστήριο και 2 το βράδυ..
Μήπως ειναι πολλά 8 την ημέρα?? έχετε κατι να μου προτείνετε? Παρακαλώ πείτε αν ειναι σωστός ο τρόπος που τα παίρνω ή εαν πρεπει να τα πάρω αλλιώς!
18 χρονών Κιλά γυρω στα 80. ύψος 1.85 (το σωμα μου ειναι αυτο στο avatar.)

andreasaxo
29-04-13, 19:26
σήμερα ξεκίνησα να τα παίρνω και πείρα 2 μια ώρα πριν το γυμναστήριο και 2 αμέσως μετά...λεω να πάρω και 2 το βράδυ πριν κοιμηθώ.
με λίγα λογια το σκεφτόμουν να παίρνω 2 το πρωι..2 μια ώρα πριν το γυμναστήριο, 2 αμέσως μετα το γυμναστήριο και 2 το βράδυ..
Μήπως ειναι πολλά 8 την ημέρα?? έχετε κατι να μου προτείνετε? Παρακαλώ πείτε αν ειναι σωστός ο τρόπος που τα παίρνω ή εαν πρεπει να τα πάρω αλλιώς!
18 χρονών Κιλά γυρω στα 80. ύψος 1.85 (το σωμα μου ειναι αυτο στο avatar.)
Μην μπερδεύεσαι με τα πριν η μετα gym και τα προ υπνου.
Αυτα ειναι βασικα για ατομα σαν εμενα κι'εσενα (απ'οτι ειδα στο π.μ που μου εστειλες) που δεν κανουμε super διατροφη, ακομα καλυτερα για ατομα σαν κι'εμενα που απεχουν αρκετη ωρα μεταξη τους τα γευματα, εκει βοηθανε.
Βεβεα, δεν κανουν κανενα κακο οποτε θελουμε μεσα στην ημερα να τα παρουμε, αλλα στην θεση σου, πριν το gym θα εβαζα πρωτεινη, η 3 ωρες πριν στερεο φαγητό, η 45 λεπτα πριν καζεινη, η 45 λεπτα πριν whey με λιγα λιπαρα για ποιο αργη αποροφιση.
Μετα το gym θα εβαζα η 6 γραμμαρια bcaa η whey και μετα απο 1 με 1,5 ωρα θα επερνα τα beef aminos.
Αυτα οσο αφορα γυρο απο την προπονηση, για προ υπνου η καζεινη η whey με λιγα λιπαρα.

andreasaxo
14-06-13, 20:55
Εγω πάντως δεν τα ξανα παίρνω αυτα και γενικος δεν ξερω αν θα ξανα παρω αμινοξέα καθοτι δεν καταλαβα αν με βοήθησαν η οχι..
Δεν ξερω τι εχουν μεσα και κανουν τον ιδρώτα μου να βρωμάει ετσι, ενταξει, ολοι ιδρώνουμε, καθε μερα κανω μπανιο, αυτο το πραγμα δεν μου εχει ξανα συμβεί όμως, μιλάμε για βρώμα.
Τα εκοψα για να δω μήπως φτεει κατι αλλο, με το που τα εκοψα ολα κομπλε, τα ξανα αρχισα και βρωμαγα με το που ίδρωσα :shock:.

ΑΘΛΗΤΗΣ
07-10-16, 14:23
Ανεβάζουμε την πιο πρόσφατη φώτο του προΐόντος και το πινακάκι συστατικών. Δείτε το στο e-shop σε συσκευασία 200tabs εδώ (http://athlitis.gr/simpliromata/aminoksea/beef-aminos-200tabs-universal/) και 400tabs εδώ (http://athlitis.gr/simpliromata/aminoksea/beef-aminos-400tabs-universal/).

110003
110004

Metalhead|T|
27-12-16, 14:31
Τα τσίμπησα σήμερα που πέρασα από τον αθλητή.. Για να τα χρησιμοποιήσω στο stack μου στη φάση που βρίσκομαι αυτόν τον καιρό... Ακουσα τα καλύτερα και μπορώ να πω ότι ενώ. Είχα το uniliver στο μυαλό μου για μετέπειτα, είδα αυτά σήμερα που τα αγνοούσα, και η μικρή διαφορά στην τιμή με έκανε Να τα προτιμήσω... 400tabs συσκευασία!

aepiskeptis
27-12-16, 18:49
Σκέψου να συνδυάσεις beef aminos + uniliver αφού τελειώσουν αυτά.

Να ρωτήσω γιατί προτιμήθηκαν τα beef aminos της universal vs της musclemeds?
O αθλητής έχει τα τελευταία σε τρομερή τιμή