PDA

Επιστροφή στο Forum : Stacker C (Stacker 2)



manosvdm
30-08-10, 11:37
http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3214&category=566

Συστατικά:
http://www.emagemaker.gr/accounts/139/138/216/pictures/C_.gif



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15327&stc=1&d=1283165838



σημερα αγορασα την παραπανω κρεατινη επειδη εδω και 3 ευβδομαδες ξεικνησα παλι να παιρνω αλλα μονουδρικη με αποτελεσμα να εχω θολωμα αμεσως, κατι που με απογοητευει.

τι γνωμη εχετε εσεις για ethyl ester.
και αν καποιος την εχει δοκιμασει ανα ξερει το κουταλακι που εχει μεσα ποσα γραμ ειναι γιατι γραφει 1,25ml(ακυρο) kai oyte sto koyti grafei ποσο ειναι το κουταλακι αυτο

*****είσαι παλιό μέλος και θα έπρεπε να ξέρεις πως γίνετε ένα θέμα αξιολόγησης!!mods team*****

beefmeup
30-08-10, 12:44
δεν ειναι κ η καλυτερη μορφη κρεατινης αυτη που πειρες..

οταν λες θολωμα τι εννοεις??

manosvdm
30-08-10, 13:42
καλο ειναι οταν λεμε οτι δεν ειναι κατι καλο να τεκμηριωνουμε για να ειμαστε ποιο ακριβεις.

παρακατω αρθρο για την ικανοτητα της
http://www.bodybuilding.com/store/cee.html

την εχεις δοκιμασει;
θολωμα εννος οτι η γαμπα μου ας πουμε δεν εχει τις λεπτομερεις που ειχε.......
δεν ειναι λιπος, η λιπομετρηση μου ειναι σχεδον ιδια

το μονο μπου αλλαξε ειναι οι λιγο παραπανω υδατανθρακες και η ληψη κρεατινης...

Devil Randime
30-08-10, 14:28
Εχω δοκιμασει εθυλεστερικη , οχι αυτης της εταιριας αλλα της Labrada...

Θα δεις διαφορα στη δυναμη, αλλα απ'όσο ξερω κανουν λιγη κατακρατηση υγρων αυτες οι μορφες κρεατίνης...

deluxe
30-08-10, 16:28
Γενικα stacker δεν εμπιστευομαι. Τωρα καλυτερα να προτιμησεις καποια αλλη μορφη κρεατινης, εκτος απο αυτη.

mono, Kre-alkalyn, nitrate, magnesium chelate ειναι καλυτερες.

beefmeup
30-08-10, 16:39
καλο ειναι οταν λεμε οτι δεν ειναι κατι καλο να τεκμηριωνουμε για να ειμαστε ποιο ακριβεις.

παρακατω αρθρο για την ικανοτητα της
http://www.bodybuilding.com/store/cee.html

την εχεις δοκιμασει;
θολωμα εννος οτι η γαμπα μου ας πουμε δεν εχει τις λεπτομερεις που ειχε.......
δεν ειναι λιπος, η λιπομετρηση μου ειναι σχεδον ιδια

το μονο μπου αλλαξε ειναι οι λιγο παραπανω υδατανθρακες και η ληψη κρεατινης...

φιλε με ολο το σεβασμο,αν ειχες ψαξει λιγο μες το φορουμ πριν παρεις κρεατινη,θα ειχες δει οτι δεν γραφω ανακριβειες..αν ποσταρα λινκ με μελετες για οτιδηποτε εγραφα ακρη δεν θα βγαινε,αλλα ουτε κ γω θα εβγαινα απτο σπιτι μου.

ναι την εχω δοκιμασει,κ δεν ειχε τοσο καλα αποτελεσματα αλλα ουτε κ θαμπωμα.

ριξε λοιπον ενα βλεφαρο εδω http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=9788 κ δες τι γραφω για την συγκερκιμενη κρεατινη(γραφω "κ καλα")κ τι συμπληρωνει ο bane,στο 16ο ποστ.

το θαμπωμα που λες οφειλεται στους υ/ες κ οχι στην κρεατινη.

αυτα.

deluxe
30-08-10, 16:49
καλο ειναι οταν λεμε οτι δεν ειναι κατι καλο να τεκμηριωνουμε για να ειμαστε ποιο ακριβεις.
Βρηκες ατομο να το πεις αυτο..

manosvdm
30-08-10, 21:17
ναι ειναι αληθεια οτι κατανλωνω περισσοτερους υδατανθρακες αυτην την περιοδο
ομως η αιτια ειναι και για την αποροφηση της κρεατινης

λεγετε ( και εδω το εχω δει αλλα και σε πολλα ξενα site)οτι η ληψη κρεατινης ωσ side effect εχει το bulk.

ομως επισης λεγετε οτι ο εστερας ειναι καταληλοτερος για να αποφευχθει ενας μερος της καταναλωσης υδατανθρακα.

και επισης σε ξενα φορουμ διασταυρωνετε οτι ο εστερας δεν περισευει εξω απο τον μυ αλλα χρησιμοποιειτε εξολοκληρου απο των μυ.

δεν ξερω τι να πω ..........

beefmeup
30-08-10, 21:25
ναι ειναι αληθεια οτι κατανλωνω περισσοτερους υδατανθρακες αυτην την περιοδο
ομως η αιτια ειναι και για την αποροφηση της κρεατινης



γενικα φιλε,δεν χρειαζονται περισοτεροι υ/ες καθολη την διαρκεια της μερας,για την απορροφηση της..αρκει να περνεις μαζι με την κρεατινη μεταπροπο κ εισαι οκ.
ειναι αρκετοι για να μεταφερθει εκει που πρεπει.

τα υπολοιπα για την εστερικη,ειναι λιγο μουφες..υπαρχουν μελετες που λενε οτι δεν ειναι οσο αποτελεσματικη οσο υσχυριζονται οι εταιριες,γιαυτο κ εγραψε ο μπεην αυτο που εγραψε.

manosvdm
30-08-10, 21:31
μανο εγω ξαναλεω οτι αν ειναι λαθος η φωτο και τα συτατικα του προιοντος θα πρεπει να αλλαξουν και να μπουν η σωστες!!!
καντο γιατι αλλιως το θεμα ειναι ακυρο και ισως καποια αλλα μελη παραπλανηθουν!!

παληκαρι μου ακομα δεν σε πιανω εγω ειχα βαλει τιτλοι stacker c και καποιος mod εγραψε stacker 2 αν εννοεις αυτο

εγω τιτλο δεν μπορω να αλλαξω

ναι beef εννοω για τους μεταπροπονητικος τωρα που εια αρχισει την κρεα προσθεσα και 30 μαλτο δεξτρο παραπανω και απο 35 το εκανα 60-70

beefmeup
30-08-10, 21:42
ναι beef εννοω για τους μεταπροπονητικος τωρα που εια αρχισει την κρεα προσθεσα και 30 μαλτο δεξτρο παραπανω και απο 35 το εκανα 60-70

35 ειναι οκ δεν θες παραπανω.

Polyneikos
30-08-10, 21:52
παληκαρι μου ακομα δεν σε πιανω εγω ειχα βαλει τιτλοι stacker c και καποιος mod εγραψε stacker 2 αν εννοεις αυτο


Μανο ,εχεις μπερδευτει
Eπειδη το εχετε αναγαγει σε μεγαλο ζήτημα:
Στην αξιολογηση Συμπληρωματων βαζουμε εκτος παρενθεσεως το προιον,που στην προκειμενη περιπτωση είναι το Stacker C και εντος παρενθεσως μπαινει η εταιρια (χρονια τωρα),που ειναι η Stacker2,γιατι μπερδευεστε;
Καποια οφ τόπικ μεταφερθηκαν
Η εθυλεστερικη κρεατινη εχει την μεριδα των υποστηρικτων της, εκμεταλλευομενοι τα νερα που τοσο φοβουνται οι αθλουμενοι ότι θα κρατησουν και θα θαμπωσουν,υποστηριζωντας ότι η εθυλεστερικη μειωνει πολυ το φαινομενο,καποιες αλλες ερευνες λένε ότι δεν πολυδουλευει,τουλαχιστον όχι όσο η μονουδατικη.Για τον προιον μιας και που εκανα την βόλτα μου σε αυτο το τοπικ δεν εχω κατι να πω,δεν το εχω δοκιμασει.

manosvdm
31-08-10, 09:04
Μανο ,εχεις μπερδευτει
Eπειδη το εχετε αναγαγει σε μεγαλο ζήτημα:
Στην αξιολογηση Συμπληρωματων βαζουμε εκτος παρενθεσεως το προιον,που στην προκειμενη περιπτωση είναι το Stacker C και εντος παρενθεσως μπαινει η εταιρια (χρονια τωρα),που ειναι η Stacker2,γιατι μπερδευεστε;
Καποια οφ τόπικ μεταφερθηκαν
Η εθυλεστερικη κρεατινη εχει την μεριδα των υποστηρικτων της, εκμεταλλευομενοι τα νερα που τοσο φοβουνται οι αθλουμενοι ότι θα κρατησουν και θα θαμπωσουν,υποστηριζωντας ότι η εθυλεστερικη μειωνει πολυ το φαινομενο,καποιες αλλες ερευνες λένε ότι δεν πολυδουλευει,τουλαχιστον όχι όσο η μονουδατικη.Για τον προιον μιας και που εκανα την βόλτα μου σε αυτο το τοπικ δεν εχω κατι να πω,δεν το εχω δοκιμασει.

:thumbup:

manosvdm
01-09-10, 11:39
με μαλτοδεξτρο εξισορωπει την πικρα της

αλλα μονη της δεν την παλευει.:shock:

manosvdm
10-09-10, 09:06
μετα απο 10 μερες χρησης και ανεβασμενο υδατανθρακα ποιο πολυ οι γυρω μου παρατηρησαν οτι αδυνατισα κατι που δεν συνεβη
και αυτο οφειλετε φυσικα στην μονουδρικη που χρησιμοποιησα το προηγουμενο διαστημα και με την αλλαγη σε εστερα βοηθησε στην απομακρυνση περιτων υγρων που νε δυσανασχετουσαν

lokoo
10-09-10, 14:09
Την πρωτη φορα που την χρησιμοποιησα ανεβηκα παρα πολυ στα κιλα που σηκωνα κ εβαλα κ 3 περιπου σωματικα κιλα, με διατροφη "πλουσια". Εμεινα αρκετα ικανοποιημενος και την πηρα κ δευτερη φορα(μετα απο 3μηνη αποχη).

Την επομενη φορα που πηρα ηταν απογοητευση, δε παρατηρησα καμια εξελιξη, ουτε σε ασκησεις ουτε σε σωματικα κιλα.Η διατροφη ηταν "συντηρησης". Ο τροπος χρησης ηταν ιδιος.

Δε ξερω αν οφειλοταν στη διατροφη ή καποιο αλλο παραγοντα η διαφορα.
(Η 2η εληγε με το τελος του κυκλου(1,5 μηνας), υπαρχει περιπτωση να ειχε χασει την δραστικότητά της?)


με μαλτοδεξτρο εξισορωπει την πικρα της

αλλα μονη της δεν την παλευει.:shock:

σκετη δε πινεται ουτε για πλακα, με δεχτροζη και ηλεκτρολυτες κατι γινεται.
την πρωτη φορα δοκιμασα με κουταλακι στο στομα, οπως τη ΜΥδρικη, και εμεινα καγκελο