PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ



Nick Sotiralis
01-09-10, 19:49
τελος απο φετος στα συμπληρωματα ...
μετα απο κατι εξετασεις που εκανα

το θεμα ειναι αλλο θα μπορω να κανω κατι αξιολογο χωρις τα συμπληρωματα?

π.χ μεταπορπονητικα τι θα βαζω???????????

beefmeup
01-09-10, 19:55
με τρομαζεις οπως το λες..

γιατι ρε αγορι??

..ριξε κ μια ματια στο λογκ του σαβατζ,θα σε βοηθησει.

mg_24
01-09-10, 20:00
Θες να επεκταθεις λιγο περισσοτερο σχετικα με τα αποτελεσματα των εξετασεων?

Μια χαρα μπορεις να κανεις προπονηση και να εχεις μυικα κερδη(και δυναμη) χωρις συμπληρωματα...ωραια τελειωνεις την προπονηση...Πηγαινεις σπιτι,κανεις το μπανακι σου,χαλαρωνεις και τρως στερεο φαγητο (κρεας παρεα με υδατανθρακα)...Αν πιστευεις οτι θα δεις καποια αισθητη διαφορα.....

Απλα η ολη διαδικασια της καταναλωσης πολλων γευματων θα γινει πιο κουραστικη-βαρετη,καθως δεν θα μπορεις να αντικαθιστας 1-2 γευματα με την αμεση προς καταναλωση σκονη πρωτεινης-υαδανθρακων-whatever...

Αν τωρα αναφερεσαι σε αλλου ειδους συμπληρωματα οπως,προ προπονητικα με 4453426 κιλα καφεινη και αλλα stimulants...Ε ναι,εδω δεν γνωριζω τι θα μπορουσες να κανεις....Αν και γενικα η χρηση διεγερτικων για μεγαλα χρονικα διαστηματα ειναι λαθος,καθως χτιζεις ανοχη και για τα ιδια αποτελεσματα χρειαζεσαι συνεχως αυξανομενες δοσεις....Επισης τα διεγερτικα ειναι ''υπουλα'' γιατι μπορει να κρυψουν κοπωση και σε καποιο σημειο απλα η μηχανη να κλαταρει!

thegravijia
01-09-10, 20:11
τελος απο φετος στα συμπληρωματα ...
μετα απο κατι εξετασεις που εκανα

το θεμα ειναι αλλο θα μπορω να κανω κατι αξιολογο χωρις τα συμπληρωματα?

π.χ μεταπορπονητικα τι θα βαζω???????????
ΦΙΛΕ οτι εχεις δεν φταινε τΑ συμληρωματα
φταει κατι αλλο
και εφοσον ο μαλακας ο γιατρος σου κλασικα οτι φταινε τα συμπληρωματα το προβλημα σου θα συνεχισει να παραμενει .

αυτα και δεν γραΦω αλλο τα χω πει ποσες φορες

τα ιδια τραβουσα και γω μετους ασχετους για κανα χρονο και βαλε


ps παιζει και φταινε αυτα αλλα ψαξτο (μην πας απλα σε ενα γιατρο σου λεει τι μαλακια του και μενεις εκει))

και ενοητε οτι μπορεις και χωρις συμπληρωματα

Ramrod
01-09-10, 20:19
τελος απο φετος στα συμπληρωματα ...
μετα απο κατι εξετασεις που εκανα

Δε μας λες τι σου βρήκαν όμως και πως σχετίζεται με τα συμπληρώματα...


το θεμα ειναι αλλο θα μπορω να κανω κατι αξιολογο χωρις τα συμπληρωματα?

π.χ μεταπορπονητικα τι θα βαζω???????????

μπορείς...

θα βάζεις ασπράδια...


..ριξε κ μια ματια στο λογκ του σαβατζ,θα σε βοηθησει.

O savage χρησιμοποιεί συμπληρώματα...

beefmeup
01-09-10, 20:36
O savage χρησιμοποιεί συμπληρώματα...

βιταμινες κ αντιοξειδωτικα.

αποσο ξερω δεν περνει τπτ αλλο.
αυτα δεν επειρεαζουν την διατροφη καθολου.

Ramrod
01-09-10, 20:43
βιταμινες κ αντιοξειδωτικα.

αποσο ξερω δεν περνει τπτ αλλο.
αυτα δεν επειρεαζουν την διατροφη καθολου.

Και κανα 2 πρωτεϊνούλες...isolate και πολλών πηγών....και το πακ κατά καιρούς....:green:

Νταξ δεν είπα για τίποτα βαρβάτο αλλά και ο φίλος μας (sotiralis) δε γίνεται πιο σαφής...ούτε καν για τι συμπληρώματα μιλάμε...

Nick Sotiralis
01-09-10, 20:51
μου εκαναν υπερηχο και με ρωταει ο γιατρος

κανενα ποτακι πινουμε?
του κανω οχι και μου λει συμπληρωματα παιρνεις? λεω ναι (πρωτεινη και κρεατινη) μου λεει να τα σταματησω και η τρανσα κατι τετοιο που ειναι για το συκωτι ειναι στο 330 επισης του ειπα και οτι περσυ το καλοκαιρι ειχα κανει χρηση κατι πιο βαρυ και τοτε ειναι που μου ειπε να τα σταματησω τα παντα

Ramrod
01-09-10, 20:54
μου εκαναν υπερηχο και με ρωταει ο γιατρος

κανενα ποτακι πινουμε?
του κανω οχι και μου λει συμπληρωματα παιρνεις? λεω ναι (πρωτεινη και κρεατινη) μου λεει να τα σταματησω και η τρανσα κατι τετοιο που ειναι για το συκωτι ειναι στο 330 επισης του ειπα και οτι περσυ το καλοκαιρι ειχα κανει χρηση κατι πιο βαρυ και τοτε ειναι που μου ειπε να τα σταματησω τα παντα

Η κλασσική ιστορία δηλαδή....

Μήπως λαμβάνεις υπερβολικά πολύ πρωτεϊνη? Η κρεατίνη (χωρίς να είμαι γιατρός) δε βλέπω το λόγο να σου επηρέασε το συκώτι...συνήθως τα νεφρά ξεκάνει...
Μήπως το παρακάνεις με τη χρήση? Άλλο χρήση και άλλο κατάχρηση....

Μήπως το "πιο βαρύ" στην έκανε τη δουλειά?

beefmeup
01-09-10, 20:56
μου εκαναν υπερηχο και με ρωταει ο γιατρος

κανενα ποτακι πινουμε?
του κανω οχι και μου λει συμπληρωματα παιρνεις? λεω ναι (πρωτεινη και κρεατινη) μου λεει να τα σταματησω και η τρανσα κατι τετοιο που ειναι για το συκωτι ειναι στο 330 επισης του ειπα και οτι περσυ το καλοκαιρι ειχα κανει χρηση κατι πιο βαρυ και τοτε ειναι που μου ειπε να τα σταματησω τα παντα

φιλε ειναι οντως πολυ..

αλλα κ παλι,οτι κ να εκανες χρηση απο περυσι το καλοκαιρι δεν το διακαιολογει,γιατι το συκωτι επανερχεται απο μονο του,με σωστη διατροφη.ειναι δυσκολο να γινει μονιμη βλαβη απο οτιδηποτε εκτος αν κανεις καταχρηση..
εχεις ξανακανει εξετασεις??ειχες παλιοτερα τετοιες τιμες?

Maxwell Wolfen
01-09-10, 20:57
μου εκαναν υπερηχο και με ρωταει ο γιατρος

κανενα ποτακι πινουμε?
του κανω οχι και μου λει συμπληρωματα παιρνεις? λεω ναι (πρωτεινη και κρεατινη) μου λεει να τα σταματησω και η τρανσα κατι τετοιο που ειναι για το συκωτι ειναι στο 330 επισης του ειπα και οτι περσυ το καλοκαιρι ειχα κανει χρηση κατι πιο βαρυ και τοτε ειναι που μου ειπε να τα σταματησω τα παντα

ω ρε παλικαρι 330 οι τρανσαμινανσες?? μηπως ενοεις 30? γιατι πολυ μου ακουγεται.

Nick Sotiralis
01-09-10, 20:59
ειχα κανει εξετασεις 2 εβδομαδες μετα την χρηση...
ολα καλα βγηκαν

τωρα δεν ξερω

εντομεταξυ σημερα εχω παρει 2 mesulid και 2 depon λετε γιαυτο να ειναι ετσι ψηλα?

Ramrod
01-09-10, 21:00
ω ρε παλικαρι 330 οι τρανσαμινανσες?? μηπως ενοεις 30? γιατι πολυ μου ακουγεται.

Δε παίζει...το 30 είναι μέσα στα όρια και μάλιστα χαμηλά...

Είναι πολύ ψηλά αλλά να είναι απο τα συμπληρώματα?

beefmeup
01-09-10, 21:00
κ ριξε μια ματια εδω..καπου στην πορεια,(αν εξαιρεσεις την σαβουρα που θα διαβασεις,καπου καπου),εχει κατι καλες πληροφοριες για την υγεια του συκωτιου,κ με πραγματα που ειναι φτηνα κ τα περνεις κ απο φαρμακειο..

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=2215

τα μεσουλιντ "πειραζουν" το συκωτι..ειναι γνωστο.

arisfwtis
01-09-10, 21:00
περασες καμια ιωση το καλοκαιρι?
εμενα μου χαν ανεβει τοσο οταν περασα μονοπυρηνωση

Ramrod
01-09-10, 21:01
ειχα κανει εξετασεις 2 εβδομαδες μετα την χρηση...
ολα καλα βγηκαν

τωρα δεν ξερω

εντομεταξυ σημερα εχω παρει 2 mesulid και 2 depon λετε γιαυτο να ειναι ετσι ψηλα?

Το depon επηρεάζει το συκώτι αλλά δε ξέρω αν ανεβάζει τις τιμές και πόσο. Δε το είπες στο γιατρό?

thanasis reaction
01-09-10, 21:09
Το depon επηρεάζει το συκώτι αλλά δε ξέρω αν ανεβάζει τις τιμές και πόσο. Δε το είπες στο γιατρό?

ολα αυτα ανεβαζουν τις τιμες στο συκωτι,την επαθα κ γω απο τα βολταρεν.απο τα συμπληρωματα κ ποσο μαλλον απο πρωτεινη, δεν ξερω με την κρεατινη τη χρηση εκανες,δε νομιζω να ανεβασαν τις τιμες.

Devil
01-09-10, 22:01
ειχα κανει εξετασεις 2 εβδομαδες μετα την χρηση...
ολα καλα βγηκαν

τωρα δεν ξερω

εντομεταξυ σημερα εχω παρει 2 mesulid και 2 depon λετε γιαυτο να ειναι ετσι ψηλα?

ναι

αυτο δεν το ειπες στον γιατρο σου ομως

nimesulide ειναι τοξικο για το συκωτι

εχει φαει μπαν απο μερικες χωρες

στο 330 η τρανσ απο πρωτεινες λιγο δυσκολο

τις ειχα και εγω καποτε τοσο ψηλα αλλα ηταν απο αντιβιωση

beefmeup
01-09-10, 22:02
ναι

αυτο δεν το ειπες στον γιατρο σου ομως

nimesulide ειναι τοξικο για το συκωτι

εχει φαει μπαν απο μερικες χωρες

ηταν στο τσακ να φαει κ δω,αλλα τα λεφτα ειναι πολλα ντεβιλ.

Devil
01-09-10, 22:20
ηταν στο τσακ να φαει κ δω,αλλα τα λεφτα ειναι πολλα ντεβιλ.

κανονικα επρεπε αλλα ειναι στη μεση πολλα ...

thegravijia
01-09-10, 23:07
ειχα κανει εξετασεις 2 εβδομαδες μετα την χρηση...
ολα καλα βγηκαν

τωρα δεν ξερω

εντομεταξυ σημερα εχω παρει 2 mesulid και 2 depon λετε γιαυτο να ειναι ετσι ψηλα?
απο λιπος πως παμε?

ποια πρωτεινη επερνες?

Maxwell Wolfen
02-09-10, 13:12
ρε παιδια καλα ολα αυτα για το depon και το mesulid κτλπ αλλα δεν νομιζω να δικαιολογουν και τοσο μεγαλες τιμες στις τρανσαμινανσες...ουτε παιζει να ναι απο τα συμπληρωματα..κατι ειπεσ για κατι βαρυ που πηρες.ισως αυτο

Τ.Ε.Φ.Α.Α
02-09-10, 13:12
καλα ρε ειναι δυνατον να μας σε γιατρο και να σε ρωτησει κανενα ποτακι πινεις και απτο ποτακι να πεταγεται και να σε ρωταει αν περνεις συμπληρωματα? ειναι δυνατον? οταν σε ρωταν ετσι να λες οχι δεν περνω συμπληρωματα!!

μην ψαρωνεται ρε εσεις ,ο γιατρος προσπαθει να σε ψαρεψει για να τα ριξει ολα στα συμπληρωματα!! να δουμε τοτε που θα αποδωσει αυτες τις τιμες των τρανσα κλπ!!


Υ.Γ τωρα ειναι αλλο αν εκανες καταχρηση και οχι χρηση!!

Τ.Ε.Φ.Α.Α
02-09-10, 13:15
ο αλλος πηγε στον οδοντιατρο για να φτιαξει τα δοντια του και του λεει ο οδοντογιατρος βλεπω στα δοντια σου πολλη ζαχαρη ,περνεις συμπληρωματα? αντι να τον ρωτησει αν τρωει γλυκα ,του λεει αν περνει συμπληρωματα!! :bowdown: :bowdown: :bowdown: ελεος αυτη η κατασταση!! κζι καλα οτι η πρωτεινη περιεχει μεσα πολλη ζαχαρη μεσα και δεν κανει για τα δοντια!!

beefmeup
02-09-10, 13:15
ρε παιδια καλα ολα αυτα για το depon και το mesulid κτλπ αλλα δεν νομιζω να δικαιολογουν και τοσο μεγαλες τιμες στις τρανσαμινανσες..

νομιζεις..αν εχεις κ λιγο προδιαθεση να ειναι τσιμπημενες απο μονες τους..





nimesulide ειναι τοξικο για το συκωτι

εχει φαει μπαν απο μερικες χωρες

Ramrod
02-09-10, 13:15
Ε ναι ρε...αυτό ήταν το ακυρο. Εγώ κατέβαζα μπουκάλια πιο παλια και οι τρανσαμινάσες μου ήταν πάντα κάτω απο το όριο....σιγά μην έφτασαν τόσο ψηλά απο "κανένα ποτάκι"...

Τ.Ε.Φ.Α.Α
02-09-10, 13:19
ρε φιλε πανε σε κανα γνωστο αθλητριατο να σε εξετασει!!! ασε τους γιατρους των εσυ ,τους παθολογους καιτ α νοσοκομεια και γενικως αυτους που δεν ειναι αθλητιατροι!!

Ramrod
02-09-10, 13:22
Όχι, δε χρειάζεται να είναι αθλίατρος...πήγαινε και σε παθολόγο, αλλά σε ιδιώτη.

Ευρης
02-09-10, 13:31
ρε παιδια γενικα απο συμπληρωματα- και μιλαμε για κανονικη χρηση - μπορει ν προκυψει κτ?π.χ. απο μια απλη πρωτεινη?

Eddie
02-09-10, 13:37
π.χ. απο μια απλη πρωτεινη?

H πρωτεινη μια ειναι,δεν εχει απλη και σουπερ.

Ναι,μπορει τα ζωτικα σου να τα παιξουν.Αν εισαι 70 κιλα και παιρνεις 10 σκουπ λογικο το βρισκω.

Nick Sotiralis
02-09-10, 14:03
Πρωτεινη επαιρνα 1 scoop το πρωι και 2 μεταπροπονητικα

Ευρης
02-09-10, 14:04
H πρωτεινη μια ειναι,δεν εχει απλη και σουπερ.

Ναι,μπορει τα ζωτικα σου να τα παιξουν.Αν εισαι 70 κιλα και παιρνεις 10 σκουπ λογικο το βρισκω.

οχι εννοουσα πρωτεινη μονο,οχι κρεατινη ή κατι τετοιο.κ σ φυσιολογικες δοσεις scoop.

Ευρης
02-09-10, 14:05
Πρωτεινη επαιρνα 1 scoop το πρωι και 2 μεταπροπονητικα

πιστευω ησουν στα φυσιολογικα ορια δοσεων.δεν βλεπω καμια καταχρηση.....

magayver
02-09-10, 15:03
μου εκαναν υπερηχο και με ρωταει ο γιατρος

κανενα ποτακι πινουμε?
του κανω οχι και μου λει συμπληρωματα παιρνεις? λεω ναι (πρωτεινη και κρεατινη) μου λεει να τα σταματησω και η τρανσα κατι τετοιο που ειναι για το συκωτι ειναι στο 330 επισης του ειπα και οτι περσυ το καλοκαιρι ειχα κανει χρηση κατι πιο βαρυ και τοτε ειναι που μου ειπε να τα σταματησω τα παντα

ρε φιλε 2 χρονια τωρα παιρνω πρωτεινη,κρεατινη χωρις σταματιμο κ κανω γενικες καθε 4 μηνες μαζι με υπερηχο ανω κοιλιας ( συκωτι,νεφρα) κ ολα ειναι απολυτος φυσιολογικα.:thumbup: οτι κ να εχεις δν φταιει ουτε η κρεατινη

Ramrod
02-09-10, 15:20
Παιδια όταν λέμε υπερβολική λήψη πρωτεϊνης δεν εννοούμε μόνο απο συμπλήρωμα...συνολικά! Άμα τρως 200γρ κρέας σε κάθε γευμα είναι πολύ!

Eddie
02-09-10, 15:25
Παιδια όταν λέμε υπερβολική λήψη πρωτεϊνης δεν εννοούμε μόνο απο συμπλήρωμα...συνολικά! Άμα τρως 200γρ κρέας σε κάθε γευμα είναι πολύ!

Εγω τις περισσοτερες φορες τοσο τρωω.Κοτοπουλο,ψαρονεφρι και μοσχαρι καπου εκει βγαινουν.

Αφου πολλες διατροφες εχουν τη μεριδα 227γρ.

Ramrod
02-09-10, 15:29
Εγω τις περισσοτερες φορες τοσο τρωω.Κοτοπουλο,ψαρονεφρι και μοσχαρι καπου εκει βγαινουν.

Αφου πολλες διατροφες εχουν τη μεριδα 227γρ.

ψημένο? :shock:

Τι να σου πω, πολύ μου ακούγεται. Βγάζει πάνω απο 50 γρ πρωτεϊνης....

Devil
02-09-10, 15:33
νομιζω οτι ειναι λιγο ακυρο το θεμα

ο αλλος παει και κανει εξετασεις κουμπωμενος με mesulide

δεν το λεει στον γιατρο και ο γιατρος κανει διαγνωση οτι φταινε τα συμληρωματα χωρις να τον ρωτησει αν εχει παρει τιποτα φαρμακα

και ετσι βγαινει το συμπερασμα οτι τα συμπληρωματα κανουν κακο

και παλι ξεκιναει μια συζητηση για τις πρωτεινες και τα συκωτια μπλα μπλα μπλα.......

Ramrod
02-09-10, 15:37
νομιζω οτι ειναι λιγο ακυρο το θεμα

ο αλλος παει και κανει εξετασεις κουμπωμενος με mesulide

δεν το λεει στον γιατρο και ο γιατρος κανει διαγνωση οτι φταινε τα συμληρωματα χωρις να τον ρωτησει αν εχει παρει τιποτα φαρμακα

και ετσι βγαινει το συμπερασμα οτι τα συμπληρωματα κανουν κακο

και παλι ξεκιναει μια συζητηση για τις πρωτεινες και τα συκωτια μπλα μπλα μπλα.......

+1

πολυ σωστός

Eddie
02-09-10, 15:40
ψημένο? :shock:

Τι να σου πω, πολύ μου ακούγεται. Βγάζει πάνω απο 50 γρ πρωτεϊνης....

Λογικα ψημενο:green:



νομιζω οτι ειναι λιγο ακυρο το θεμα

ο αλλος παει και κανει εξετασεις κουμπωμενος με mesulide

δεν το λεει στον γιατρο και ο γιατρος κανει διαγνωση οτι φταινε τα συμληρωματα χωρις να τον ρωτησει αν εχει παρει τιποτα φαρμακα

και ετσι βγαινει το συμπερασμα οτι τα συμπληρωματα κανουν κακο

και παλι ξεκιναει μια συζητηση για τις πρωτεινες και τα συκωτια μπλα μπλα μπλα.......

Αφου για συκωτια και πρωτεινες ειναι το θεμα τι να συζητησουμε βρε devil?

Titanium
02-09-10, 15:49
ψημένο? :shock:

Τι να σου πω, πολύ μου ακούγεται. Βγάζει πάνω απο 50 γρ πρωτεϊνης....

Τι λετε ρε παιδια τωρα???Εμενα τα 2 γεβματα μου απο τα 5 εχουν πανω απο 250 γρ. κρεας το καθενα(ψημενο ενοητε)...το προτο ειναι κοτοπουλο και το δεφτερο μετα απο το μεταπροπονιτικο ειναι μοσχαρι...Πρεπει να ανησηχω????

Ramrod
02-09-10, 16:19
Τι λετε ρε παιδια τωρα???Εμενα τα 2 γεβματα μου απο τα 5 εχουν πανω απο 250 γρ. κρεας το καθενα(ψημενο ενοητε)...το προτο ειναι κοτοπουλο και το δεφτερο μετα απο το μεταπροπονιτικο ειναι μοσχαρι...Πρεπει να ανησηχω????

Παρ'ολο που είμαστε οφ...

...ρε παιδιά, τα άρθρα του φόρουμ δε τα διαβάζετε? Όταν λέμε πως ο οργανισμός δε μπορεί να απορροφήσει όσα γραμμάρια θέλουμε τι καταλαβαίνετε? Εμένα ο οργανισμός μου απορροφά καμια 40αρια το πολύ...αν φάω 250γρ κρέας είναι καμια 60αρια...τσάμπα η πρωτεϊνη...

+ οτι δίνει εξτρα θερμίδες...

ετσι το βλέπω εγω...

Devil
02-09-10, 16:20
Λογικα ψημενο:green:




Αφου για συκωτια και πρωτεινες ειναι το θεμα τι να συζητησουμε βρε devil?

περιπου

βασικα ειναι ακυρο ολο το θεμα, δεν μπορεις να κανεις εξετασεις ετσι και μετα να λες οτι φταινε τα συμπληρωματα


Τι λετε ρε παιδια τωρα???Εμενα τα 2 γεβματα μου απο τα 5 εχουν πανω απο 250 γρ. κρεας το καθενα(ψημενο ενοητε)...το προτο ειναι κοτοπουλο και το δεφτερο μετα απο το μεταπροπονιτικο ειναι μοσχαρι...Πρεπει να ανησηχω????


μμμ..... συνολικα γραμμαρια πρωτεινης την ημερα ποσα ειναι? και ποσα κιλα εισαι?

Devil
02-09-10, 16:21
Παρ'ολο που είμαστε οφ...

...ρε παιδιά, τα άρθρα του φόρουμ δε τα διαβάζετε? Όταν λέμε πως ο οργανισμός δε μπορεί να απορροφήσει όσα γραμμάρια θέλουμε τι καταλαβαίνετε? Εμένα ο οργανισμός μου απορροφά καμια 40αρια το πολύ...αν φάω 250γρ κρέας είναι καμια 60αρια...τσάμπα η πρωτεϊνη...

+ οτι δίνει εξτρα θερμίδες...

ετσι το βλέπω εγω...

δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο με την απορροφηση

Titanium
02-09-10, 16:23
περιπου

βασικα ειναι ακυρο ολο το θεμα, δεν μπορεις να κανεις εξετασεις ετσι και μετα να λες οτι φταινε τα συμπληρωματα




μμμ..... συνολικα γραμμαρια πρωτεινης την ημερα ποσα ειναι? και ποσα κιλα εισαι?

γυρο στα 180 και ειμαι 70 κιλα αλλα ειμαστε τελιος οφφφφφφφφ

Ramrod
02-09-10, 16:24
γυρο στα 180 και ειμαι 70 κιλα αλλα ειμαστε τελιος οφφφφφφφφ

δηλαδή τρως 120γρ πρωτεϊνης σε 2 γευματα και 30 μεταπροπονητικά = 150 και στα υπόλοιπα απο 15? Θα ήταν προτιμότερο να τη μοιράσεις καλύτερα...(αμα είναι να το συνεχίσουμε πάμε στα οφ)

Devil
02-09-10, 16:25
γυρο στα 180 και ειμαι 70 κιλα αλλα ειμαστε τελιος οφφφφφφφφ

δεν γινετε ψηλε να παιζεις στα 180, 120 βγαζω εγω μονο απο τα κρεατα που τρως

οφφ τοπικ ειμαστε απο πολυ πιο πριν:green:

giannis64
02-09-10, 18:13
:thumbup: