PDA

Επιστροφή στο Forum : υποκαταστατο γευματος



just chris
01-09-10, 22:06
ξερετε κανα καλο υποκαταστατο γευματος;δεν θελω να τρωω μπουρδες απ'εξω στη δουλεια.μου ειπαν για της herbal life ενα αλλα δεν μου γεμισε το ματι γιατι βασιζεται σε πρωτεινη σογιας.μου εδωσε να δοκιμασω, εκανε δουλεια....δουλεια λεγοντας οτι αισθανθηκα πως εχω φαει ενα καλο γευμα,ο φιλος.. μου το συνδιασε με καθαρη πρωτεινη(παλι σογιας).ασε που μου φανηκε κ ακριβο για σογια! το καλο ηταν πως αισθανθηκα κορεσμο.... ξερετε κανενα εσεις;;;;

Xxlakis
01-09-10, 22:13
Σεικερ...πρωτεινη...βρωμη...και κανενα αμυγδαλακι...

giannis64
01-09-10, 22:14
δες εδω Progen (Reflex) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9224)

για μενα ειναι ενα απο τα καλυτερα!!!

just chris
01-09-10, 22:21
πολυ καλο αυτο της reflex....που το βρισκει κανεις;;;;

giannis64
01-09-10, 22:24
στο e-shop του φορουμ!!

http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=39&vmcchk=1&Itemid=39

κανε κλικ στην υπογραφη μου!

just chris
02-09-10, 09:36
ωραιος ρε τζον σ'ευχαριστω!

kostaras8
19-09-10, 01:32
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1821&category=563

παιδια πως σας φαινεται αυτο σε περιπτωση που δεν προλαβαινω να κανω καποιο γευμα κατα την διαρκεια της ημερας?

Qlim4X
19-09-10, 02:20
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1821&category=563

παιδια πως σας φαινεται αυτο σε περιπτωση που δεν προλαβαινω να κανω καποιο γευμα κατα την διαρκεια της ημερας?

μηνε μακρια ειναι ζαχαρη.

βαλε σε ενα σεικερ βρομη και προτεινη και θα εισαι μια χαρα;)

kostaras8
19-09-10, 12:18
ναι το χω δει το θεμα που το ειχατε ανοιξει και αναφερατε οτι ειναι πολυ καλη επιλογη..αλλα ειναι αρκετα ακριβο σχετικα με τις δωσεις που εχει,για αυτο εψαξα μια πιο οικονομικη λυση σε αυτο που αναφερω..οποτε καλυτερα να χρησιμοποιω βρωμη με πρωτεινη οπως λεει κ ο φιλος..αν εχετε καποια αλλη λυση σχετικα με υποκαταστατο γευματος πειτε μου..

thegravijia
19-09-10, 12:24
ναι το χω δει το θεμα που το ειχατε ανοιξει και αναφερατε οτι ειναι πολυ καλη επιλογη..αλλα ειναι αρκετα ακριβο σχετικα με τις δωσεις που εχει,για αυτο εψαξα μια πιο οικονομικη λυση σε αυτο που αναφερω..οποτε καλυτερα να χρησιμοποιω βρωμη με πρωτεινη οπως λεει κ ο φιλος..αν εχετε καποια αλλη λυση σχετικα με υποκαταστατο γευματος πειτε μου..
ψωμι ολικης με λαχανικα και τονο η κοτοπουλο

κοινος σαντουιτσακι απεξω

giannis64
19-09-10, 12:26
ρε παιδιά δεν καταλαβαινόμαστε μάλλον έτσι?
δεν υπάρχει επικοινωνία μεταξύ μας??

για συμπλήρωμα υποκατάστατος γεύματος μιλάμε η για γεύμα??

να ξέρω και εγώ να μπω στο πνεύμα δηλαδή!!

thegravijia
19-09-10, 12:29
^^καλα ντε:inandout::inandout:

να προτεινω και γω κατι λοιΠΟΝ
Ιδου
πρωτεινη πολλων πηγων για υποκαταστατο

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4378&category=901

giannis64
19-09-10, 12:31
ειναι σιγουρα καλη επιλογη??

γιατι δεν λεει (αν εν κανω λαθος) απο που προερχονται η υδατανθρακες!

edit: η πρωτεινες πολλαπλων πηγων δεν γινοντε αυτοματα και υποκαταστατα γευματος!

thegravijia
19-09-10, 12:35
σαν το progen δεν ειναι
οι υδατανθρακες ειναι για μετα την προπονηση
ειναι 50αρα αλλα απο το τιποτα - μιας και ο φιλος ειπε οτι εχει ενα θεμα με το οικονομικο .
τωρα ειπαμε το progen EINAI καταλληλο αντι για φαγητο στη μεση της μερας

giannis64
19-09-10, 12:39
ρε φιλε μου βιγια, για υποκαταστατο γευματος μιλαμε, οχι για προπροπονητικο η μεταπροπονητικο!!

ενα υποκαταστατο θα πρεπει να εχει σιγουρα πρωτεινη και υδατανθρακες, και οσο πιο καλης ποιοτητας υδατανθρακες εχει τοσο καλυτερο ειναι!!

αυτο που ποσταρες εσυ πασα μου τι σχεσει εχει με υποκαταστατο???

Το Syntha-6™ είναι η απόλυτη πρωτεϊνική φόρμουλα με την απόλυτη γεύση. Η συγκεκριμένη φόρμουλα περιέχει πολλές πηγές πρωτεΐνης για να καλύπτει ένα ευρύ φάσμα αμινοξέων, παρέχοντάς τα στους μυς καθ’όλη τη διάρκεια της ημέρας, προσφέροντας παράλληλα άμεσα αμινοξέα για γρηγορότερη απορρόφηση και εξίσου πολλά πεπτικά ένζυμα για να αποφεύγονται τα ανεπιθύμητα πρηξίματα στη γαστρεντερική περιοχή. Είναι από τις ελάχιστες πρωτεϊνικές φόρμουλες που περιέχει γλουταμινικά πεπτίδια, BCAA αμινοξέα και 5γρ. φυτικών ινών για ταχύτερη απορρόφηση των θρεπτικών συστατικών.

thegravijia
19-09-10, 12:44
δεν λεω οτι εχεις αδικο
αλλα αφου απεκλεισε ο φιλος μας το progen παμε στα χειροτερα
απλα εγω ειπα για υποκαταστατο επειδη ειναι πολλων πηγων

giannis64
19-09-10, 12:48
αμα ειναι ακριβω ας παρει στερεο, για να δουμε τελικα πιο του βγενει πιο πολλα χρηματα!!;)

αλλοστε αυτο το υποκαταστατο ειναι για να το παιρνεις 7-8 φορες μεσα στον μηνα σε λιγες περιπτωσεις που θα τυχει να μην μπορεις να φας!
οχι να κοψει το φαι για να περνει ευκολα ενα συμπληρωμα!;)

καλα δεν το συζηταω οτι το φαι ειναι πολυ καλυτερο!!:toast:

deadwar
13-11-11, 17:29
καλησπερα σας.θα ηθελα την βοηθεια σας οσον αφορα με την επιλογη για αντικατασταση γευματος.
επειδη θα αρχισω να δουλευω απο τριτη με το καλο και η δουλεια που θα κανω θα ειναι 12ωρη δεν μπορω
να παιρνω μαζι μου ολο το φαγητο.θα παιρνω 2 ταπερ με οτι εχω αλλα δεν θα μπορουν να με κρατησουν για 12
ωρες και ειναι κριμα να φυγουν και οι κοποι που εχω ριξει για να χτυσω το σωμα μου.διαβασα στο φορουμ εδω για το
progen της reflex. να παρω αυτο;ή μηπως υπαρχει και καποιο αλλο σαν αυτο περιπου που να ειναι πιο φτηνο ή να ειναι
στα ιδια χρηματα αλλα να κραταει περισσοτερο;γνωριζετε καποιο προΐον;

sTeLaKoS
13-11-11, 17:53
Στο συγχώνευσα με θέμα που προϋπήρχε.

Διάβασε τα ποστ, ίσως σε καλύψουν. :thumbup: