PDA

Επιστροφή στο Forum : Iso mass Xtreme Gainer (Ultimate Nutrition)



salpas18
02-09-10, 02:12
Για δεστε αυτη πως σας φενετε και αν θα μπορουσε να ανηκαταστηση κανα 2 γευματα η ποτε θα ηταν η καλητερη ωρα να την παρουμε! (συγνωμη αν υπαρχη αλλα δεν την βρηκα στην μαγικη λεξει αναζητηση:P) το κακο ειναι οτι εχει 7g στα 3 σκουπ

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15374&stc=1&d=1283424324


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15375&stc=1&d=1283424327

salpas18
02-09-10, 20:35
:turtle::turtle::turtle:

PARAFOUSKOMENO AIDONI
02-09-10, 23:32
salpa την εχω δοκιμασει πριν λιγο καιρο...οι καταλληλες ωρες ειναι μια μετα τη προπονηση σου και αν θες μια με το που ξυπνησεις.απο της ποιοτικες θα ελεγα..καλη επιλογη.

salpas18
03-09-10, 00:04
salpa την εχω δοκιμασει πριν λιγο καιρο...οι καταλληλες ωρες ειναι μια μετα τη προπονηση σου και αν θες μια με το που ξυπνησεις.απο της ποιοτικες θα ελεγα..καλη επιλογη.

και να σου πω ενα κουτι πηρες? για πες μας λιγα λογια κιλα αν εβαλες προπονησεις πως ηταν τι διαφορες ειδες και τετια!

thanasis reaction
03-09-10, 00:23
δυνατη ειναι,κ εχει πραγμα μεσα!πρωι κ μετα την προπονηση μπορεις να την παρεις.θα βαλεις κιλα,κ θα δεις κ διαφορα στην προπονηση.εμενα μου εκανε δουλεια.

PARAFOUSKOMENO AIDONI
03-09-10, 00:41
ναι ενα κουτι....κοιταξε δεν μπορω να πω οτι ειδα κατι ιδιαιτερο σε κιλα γιατι ετσι και αλλιως εχω πολυ ογκο.......απο εκει και περα ειδα μια μικι αυξηση της ταξεως τοθ 1,5 κιλου οταν το τελειωσα(μπορει να οφειλεται ομως και στην διατροφη)παντως salpa θα σε βοηθησει σημαντικα πιστυω γιατι εισαι λεπτος....λογικα θα βαλεις καποιο ογκο.....

salpas18
03-09-10, 00:45
δυνατη ειναι,κ εχει πραγμα μεσα!πρωι κ μετα την προπονηση μπορεις να την παρεις.θα βαλεις κιλα,κ θα δεις κ διαφορα στην προπονηση.εμενα μου εκανε δουλεια.

καλη μου ακουγετε καποτε μπορει να την δοκημασο!

salpas18
03-09-10, 00:56
ναι ενα κουτι....κοιταξε δεν μπορω να πω οτι ειδα κατι ιδιαιτερο σε κιλα γιατι ετσι και αλλιως εχω πολυ ογκο.......απο εκει και περα ειδα μια μικι αυξηση της ταξεως τοθ 1,5 κιλου οταν το τελειωσα(μπορει να οφειλεται ομως και στην διατροφη)παντως salpa θα σε βοηθησει σημαντικα πιστυω γιατι εισαι λεπτος....λογικα θα βαλεις καποιο ογκο.....

ok aidonaki :P

Devil
03-09-10, 05:06
salpa την εχω δοκιμασει πριν λιγο καιρο...οι καταλληλες ωρες ειναι μια μετα τη προπονηση σου και αν θες μια με το που ξυπνησεις.απο της ποιοτικες θα ελεγα..καλη επιλογη.

ναι ναι μετα την προπονηση ειναι οτι καλητερο !!!!!!!!!!???????

τι λετε ρε παιδια με 7γρ λιπος, ομεγα 3 και blend με κασεινες και αυγα ειναι καλο για μετα την προπονηση????



τσαμπα τα λεφτα προσωπικη μου αποψη

KATERINI 144
03-09-10, 09:07
τι λετε ρε παιδια οτι να'ναι και μάλιστα με σιγουρια.....


για πέταμα δεν ξερω αν είναι πάντως για μετα την προπόνηση δεν κάνει.

PARAFOUSKOMENO AIDONI
03-09-10, 12:04
ο,τι να ναι λεει και μαλιστα με σιγουρια....αντι να σχολιαζετε πειτε καλυτερα μια γνωμη στο παιδι μπας και το βοηθησετε λιγο...

salpas18
03-09-10, 12:11
ο,τι να ναι λεει και μαλιστα με σιγουρια....αντι να σχολιαζετε πειτε καλυτερα μια γνωμη στο παιδι μπας και το βοηθησετε λιγο...

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::bowdown::toast:

Kostantinos
03-09-10, 12:13
για μενα παρε μια whey και μια μπανανα μαζι με 5gr creatine και εισαι οκ...
θα σε βγαλει και κανενα 2μηνο.....

PARAFOUSKOMENO AIDONI
03-09-10, 12:13
katerini144 πριν πεις πεταμενα λεφτα καποιο προιον δοκιμασε το και αν δεν σε ικανοποιησει τοτε πες παιδια δεν ειναι τοσο αποτελεσματικο για τα λεφτα του.εννα αυτο.και δυο μαθαμε τωρα οτι ειναι ακριβο να το λεμε πεταμενα λεφτα(χορις κακια το λεω)δκιμαστε απλα και μετα να εκφερετε γνωμες...για αυτο εινα το forum αλλωστε.

COBRA_STYLE
03-09-10, 12:29
εγω θα προτεινα το πρωι και 1μιση ωρα πριν την προπονηση!!!πριν την προπονηση πρεπει να ειναι σουπερ....αυτα τα blend αργης απορροφησης θα σε κρατησουν κατα τη διαρκεια της προπ!!αυτα απο μενα;)

KATERINI 144
03-09-10, 13:59
τι λετε ρε παιδια με 7γρ λιπος, ομεγα 3 και blend με κασεινες και αυγα ειναι καλο για μετα την προπονηση????






για πέταμα δεν ξερω αν είναι πάντως για μετα την προπόνηση δεν κάνει.


αντι να σχολιαζετε πειτε καλυτερα μια γνωμη στο παιδι μπας και το βοηθησετε λιγο...αυτα που βλεπεις ποιο πανω ειναι γνωμες και μαλιστα συγγεκριμενες, δεν αμφιβαλω πως θελεις να βοηθησεις αλλα οταν του λες ειναι για μετα την προπονηση ενω μονο για τοτε δεν ειναι εγω τη πρεπει να πω?!
και δεν ειπα πουθενά πετάμενα λεφτα, ειπα αυτα που γράφω στα ποστ μου.

giannis64
03-09-10, 14:08
για μενα παρε μια whey και μια μπανανα μαζι με 5gr creatine και εισαι οκ...
θα σε βγαλει και κανενα 2μηνο.....

+1000:thumbup: και μελι και εισαι καμπλε!!!:toast:

salpas18
03-09-10, 14:20
οκ σας ευχαριστω παιδια!!:bowdown:

salpas18
03-09-10, 14:26
μην βγενουμε οφφ εδω ειναι 8εμα αξιολογησεις :thumbup::toast::bowdown::clap:

KATERINI 144
03-09-10, 14:29
παιδια το forum εχει γεμησει πολλους ειδημονες τελικα.....ο ενας προφανώς ειμαι εγω, φιλε μαθε οταν λες κατι λαθος να παραδέχεσαι το λαθος σου και να μη το γυρνάς στο καλαματιανό, ουτε ειδήμονας είμαι ουτε τιποτα αλλα τουλάχιστον τα βασικά τα γνωρίζω, ενα απο αυτα ειναι πως καζεΐνη και λιπαρά ΔΕΝ παίρνουμε στο μεταπροπονητικό ρόφημα,

δε θα σε μαλωσει κανένας, πες έκανα λάθος.......

Anithos
03-09-10, 14:35
παντως περα απο την πλακα ειναι μια καλη πρωτεινη ογκου 45/55/5 περιπου σε συστατικά ,παρα πολυ ενισχυμενη και πολυ προσεγμενη στα συστατικά της ..απο κατι αλλες ειναι κατα πολυ καλυτερη και πιστευω αξιζει.

giannis64
03-09-10, 14:38
να σου πω τι πρωτεινη ειναι??
ειναι μια πρωτεινη που την περνουν αυτοι που βαριουντε να φανε, με μπολικη ζαχαρι και αλλα τετοια!!
σιγουρα και χωρις αλλη σκεψει και ο καθενας μας ξερει οτι δεν κανει για μεταπροπονητικο!!
γιατι λοιπον να παρω εγω αυτο το σκευασμα, ενω εχω 1000 αλλες επιλογες???

edit: σε αυτα τα τοπικ πλακα δεν κανει κανενας!!

thanasis reaction
03-09-10, 14:43
επειδη κ γω εγραψα οτι κανει για μετα την προπονηση,να πω οτι την χρησιμοποιησα πριν 3-4 χρονια περιπου που ηθελα να βαλω κιλα.η αληθεια ειναι οτι εβαλα αλλα κ αρκετο λιπος μαζι,την πηρα για 2 μηνες περιπου.απο τοτε δεν την ξαναπηρα.εγω του ειπα να την παρει μετα την προπονηση εφοσον δεν εχει κατι αλλο να παρει κ για τον λογο οτι θελει να παρει κιλα.λαθος μου,αλλα το ειπα!!!!

giannis64
03-09-10, 14:44
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

giannis64
03-09-10, 15:10
τα οφ τοπικ μεταφερθηκαν εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5486&page=19
οπως και τα υποληπα οφ!!

manos_
03-09-10, 15:18
εγω ποτε δεν καταλαβα γιατι τις περνετε αυτες.Αμα βαριεστε να φατε απλα δεν κανετε για βαρη.Καλυτερα να φαω δυο σουβλακια παρα να πιω αυτη την μαλακια.Οτι ειπαν απο πανω γουει,κρεατινη,αμινοξεα και μελι κτλ.Κατερινη συ φταις που καθεσε και απαντας απο φιλοτιμο και μετα στην λενε κιολας αντι να το εκτιμησουν.

PARAFOUSKOMENO AIDONI
03-09-10, 15:48
σουβλακια?????μπραβο βρε.....φαινεται ποσο συνηδειτοποιημενος bodybuiilder εισαι......:P

manos_
03-09-10, 15:59
σουβλακια?????μπραβο βρε.....φαινεται ποσο συνηδειτοποιημενος bodybuiilder εισαι......:P

εισαι βαθια νυχτωμενος αγορινα μου.

arisfwtis
03-09-10, 15:59
αμα το βγαλουν το σουβλακι σε συμπληρωμα ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρχουν ατομα να λενε τρομερη δουλεια κανει ειδικα για post ειναι ιδανικο

τεραστια αξια δινουμε στις οποιεσδηποτε σκονες και οχι στο φαγακι δυστηχως

Anithos
04-09-10, 10:48
εγω και παλι δεν καταλαβενω γιατι δεν κανει για μετα την προπονηση..εσεις δε λετε 40γρ δεξτροζη* 40γρ μαλτο μετα την προπονηση ...δεν εχετε δει δει Log αθλητων και αγωνιστικών θα ελεγα ακομα και εδω στο φορουμ που χρησιμοποιουν 6 πηγων πρωτεινη ολη την μερα και μετα την προπονηση και σαν υδατανθρακες βρωμη...το συγκεκριμενο δεν τα εχει ολα αυτα....και τα λιπαρα αν παρεις την μιση δοση -που αυτη ειναι η δοση στην ουσία .35 γρ πρωτεινη κ 49 υδατανθρακες 3 λ ....γιατι δεν θα παρεις 65 γρ πρωτεινης την φορα- δεν ειναι πολλα...αλλο αν δεν συμφερει οικονομικα η συγκεκριμενη

giannis64
04-09-10, 12:49
τα ποστ οφ μεταφερθηκαν εδω Στην αλάνα με τα χαλίκια............ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5486)

sofos
31-12-10, 02:05
την εχει δοκιμασει κανεις?την σκεφτομαι για post work out
http://www.sndcanada.com/media/products/ultimate-IsoMass-info.gif

giannis64
31-12-10, 03:45
hg

giannis64
31-12-10, 03:46
Iso mass Xtreme Gainer (Ultimate Nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10358)


Τρόποι αναζήτησης θεμάτων στο φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11515)

kall
05-10-11, 16:42
Γεια σας,προσφατα αγορασα το παραπανω συπληρωμα για να βαλω μυικη μαζα οριστε το σαιτ να δειτε τα συστατικα που εμπεριεχει

***************

τις μερες που προπονουμε παιρνω 3 φορες οπως αναγραφεται κιολας το πρωι κανα 2ωρο πριν την προπονηση και μετα,απλα θ θελα να μ πειτε τις γνωμες τις υυπολοιπες μερες παιρνω μια φορα τον πρωι μηπως αξιζει να παρω και το απογευμα ως ενα επιπλεον γευμα? Θενκιου !

beefmeup
05-10-11, 16:47
δεν βαζουμε λινκ απο σαητ περαν των χορηγων.
ανοιγουμε το θεμα σε σωστη ενοτητα,αφου πρωτα ψαξουμε αν υπαρχει ηδη..
κ ανοιγουμε το θεμα σωστα.

Iso mass Xtreme Gainer (Ultimate Nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?10358-Iso-mass-Xtreme-Gainer-(Ultimate-Nutrition)&daysprune=-1)

deluxe
05-10-11, 17:11
Εαν δε εχεις χρονο για πολλα γευματα ειναι αρκετα καλη, ισως να βοηθαει και στον ογκο. Αλλα δε μου αρεσει που εχει μεσα κρεατινη και αργινινη. Που κολλανε; Απο λιπαρα εχει καλα μεσα, αλλα οντως δε κανει για μετα την προπονηση. Για μεταπροπονητικο γευμα ισως να ειναι καλη.

Παντως απορω με ολους οτι λενε πως βαζουν ογκο με τετοια πακετα. Δε θα εβαζαν ογκο εαν ετρωγαν φουλ μακαρονι και κρεας; :unsure:

primordial
06-10-11, 19:38
Εαν δε εχεις χρονο για πολλα γευματα ειναι αρκετα καλη, ισως να βοηθαει και στον ογκο. Αλλα δε μου αρεσει που εχει μεσα κρεατινη και αργινινη. Που κολλανε; Απο λιπαρα εχει καλα μεσα, αλλα οντως δε κανει για μετα την προπονηση. Για μεταπροπονητικο γευμα ισως να ειναι καλη.

Παντως απορω με ολους οτι λενε πως βαζουν ογκο με τετοια πακετα. Δε θα εβαζαν ογκο εαν ετρωγαν φουλ μακαρονι και κρεας; :unsure:

Εξαρτάται πώς ερμηνεύει κανείς τον όγκο..... για κάποιον όγκος είναι κ να ανέβει από 10% λίπος στο 20%.... κ πιστεύω ότι τέτοια συμπληρώματα είναι ταμάμ για αυτή την δουλειά.... Απλά είναι το κομμάτι του marketing στην μέση.... Όταν χρησιμοποιούν φράσεις όπως "....lean muscle gainer..." κ άλλες τέτοιες πι&@ες.... λογικό είναι μερικοί να νομίζουν ότι θα βάλουν "μυϊκά κιλά".....:lol::lol::lol:

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει κάποιος που να μην μπορεί να βάλει σωστά κίλα (εννοείται ότι θα βάλεις κ λιπάκια...) εάν δεν κάνει μια διατροφή με θερμίδες περισσότερες από αυτές που χρειάζεται για συντήρηση......

Κ για να επανέλθω στο θέμα, σίγουρα είναι μια πρωτεϊνη που δεν είναι για μετά την προπόνηση.... Εγώ θα την έβαζα σαν ένα (ακόμα λάθος) MRP......

Apollonas
16-04-12, 22:56
Τελικά τι προτείνουμε για να αλλάξουμε αυτό το σκεύμασμα ρε παιδιά...!!! Να πω την αλήθεια εγώ που έχω 3800 θερμίδες συντήρησης και την είχα χρησιμοποιήσει είναι κομπλέ. Συμφωνώ με τα παιδιά για το μεταπροπονητικό δεν είναι και ότι καλύτερο έχει βγεί, αλλά είναι κρίμα γιατί κοστίζει πολλά και αρκετοί από εμάς δεν έχουμε γνώση στο να πάρουμε τα σωστά σκευάσματα, καθώς η αγορά είναι φούλ από άκυρα πράγματα. Πας και θες μια whey και σου λέει αμινοξέα, πολυβιταμίνες, έναν απλό υδατάνθρακα για μετά την προπόνηση ρε αδερφέ να μην πέσει το γλυκογόνο και φυσικά ο αρχάριος ψαρώνει και να τα αποτελέσματα. Να μην πολυλογώ, με την συγκεκριμένη έβαλα κάποια κιλά το ποσοστό λίπους μου οφφ σεζον ήταν 11% και χωρίς αερόβιο. Ας προτείνουν οι πιο έμπειροι κάτι καλό και όχι τόσες διχογνωμίες και αντιπαραθέσεις για μια κωλοσκόνη.:green:

babis12
17-09-12, 21:08
Ρε παιδια για διαφωτηστε με λιγο...πηρα αυτη την πρωτεινη(iso mass xtreme gainer) αλλα εχω μπερδευτει στισ δοσεισ...ποσα scoup και ποσεσ φορεσ την ημερα να περνω...εγω καταλαβα 3 scoup τρεισ φορεσ την ημερα αλλα μου φαινετε παρα πολυ και τελειωνει σε δεκα μερεσ...και ποσεσ θερμιδεσ εχουν τα τρεια scoup...940 με γαλα ή τρεια scoup τρεισ φορεσ την ημερα εχουν 940 θερμιδεσ με γαλα...για πειτε μου να καταλαβω...ευχαριστω...:unsure: