PDA

Επιστροφή στο Forum : αυξηση ογκου!!



Ευρης
02-09-10, 11:04
Γεια σας παιδια, ειμαι νεος στη παρεα σας. Ειμαι 20 χρονων 1.82 και 72 κιλα. ασχολουμαι περιπου 5 χρονια με γυμναστηριο απλα εχω ενα προβλημα με τ κιλα μου. Κατ'αρχην πιστευω εχω κανει αρκετα και καλα βηματα με τ σωμα μου απλα θέλω να αυξήσω τη μυικη μου μαζα. πριν 4 μηνεσ πηρα ν δοκιμασω την ISO 100 αλλα στη πορεια καταλαβα οτι θελω μαλλον κατι σ χαμηλοτερη περιεκτικοτητα και πηρα πριν 1 βδομαδα την Myofusion.Θ ηθελα την συμβουλη σας για το τι πρεπει ν κανω γ ν χτισω ενα ωραιο και υγιες σωμα και αν πραττω καλα τωρα.ευχαριστω εκ των προτερων.Σας επισυναπτω και μερικεσς φοτο μου.

GEORGEXX1
02-09-10, 11:08
απο διατροφη τη κανεις φιλε;;;τα κιλα σου ειναι οντως λιγα.

Ευρης
02-09-10, 11:15
απο διατροφη........οτι μπορω επειδη ειμαι φοιτητης...πρωι δημητριακα με πρωτεινη,δεκατιανο συνηθως σαντουιτς με γαλοπουλα απο τη σχολη βεβαια, το μεσημεριανο μου φροντιζω ν ειναι πλουσιο σε πρωτεινες -υδατανθρακες, μετα την προπονηση ενα scoop me banana δυο κουταλιες μελι και τ βραδυ τοστ με γαλοπουλα ή γιαουρτι με μελι....

GEORGEXX1
02-09-10, 11:21
Ετσι ειναι λογικο ρε συ να μην εχεις κιλα,σχεδον υποσιτιζεσαι,αν θες να δεις προκοπη στα κιλα φτιαξε μια καλη διατροφη στα μετρα σου(οσο μπορεις) αλα οχι αυτο.
Εχεις ωραιες γραμμες προσεξε να μην τις χασεις.

Ευρης
02-09-10, 11:32
οταν εννοεις καλη διατροφη στα μετρα μου?μπορεις να με βοηθησεις λιγο?

GEORGEXX1
02-09-10, 11:57
οταν εννοεις καλη διατροφη στα μετρα μου?μπορεις να με βοηθησεις λιγο?

να υπολογισεις της ημερησιες θερμιδες σου και αναλογα (οσο μπορεις) να κρατησεις ενα σταθερο διατροφικο προγραμμα που να σου παρεχει ποσοτητες πρ.υδ.λι.,να ζυγιζεσε και να το προσαρμοζεις αναλογα με τα επιπεδα που βρισκεσε εκεινον τον καιρο.
Διαβασε τα θεματα διατροφης.:thumbup:

Ευρης
02-09-10, 12:12
οκ ευχαριστω πολυ.βρηκα και μια διατροφη απο τον ioannis1. και πιστευω μπορω ν την ακολουθησω στο μεγαλυτερο μεροσ της.

giannis64
02-09-10, 12:52
προσεχε μονο να μην ανεβασεις αποτομα θερμιδες!!

Ευρης
02-09-10, 12:55
τ εχω υποψιν μου,ευχαριστω!