PDA

Επιστροφή στο Forum : Kαμιά διαφορά με χρήση κρεατίνης!



alexmafia2
10-07-07, 22:41
πριν απο 2 μηνες περιπου εκανα χρηση κρεατινης οπως γραφει ο mb φορτομα 5 μερες απο 20 και μετα 5 πρωι κ 5 μετα,ειλικρινα παιδια δεν ειδα καμια διαφορα απολυτως ουτε σε δυναμη ουτε σε βαρος,επινα 3-4 λιτρα καθημερινα, το μονο που φοβαμαι οτι εκανα λαθος ηταν η διατροφη μ γιατι ηταν καπως κομμενη σε θερμιδες λετε να ηταν αυτο??

Gasturb
10-07-07, 23:31
η διατροφη μ γιατι ηταν καπως κομμενη σε θερμιδες λετε να ηταν αυτο??

ναι.. χωρίς υδατάνθρακες κυρίως..

Gt

anastasisk
10-07-07, 23:41
Αlex πια κρεατινη επερνες ?

gpol
11-07-07, 00:28
Η κρεατινη δεν είναι καθόλου αποτελεσματική αν υπάρχει οποιαδήποτε διατροφική έλλειψη ή ακολουθείται ολιγοθερμιδική δίαιτα

Η κρεατινη είναι περισσότερο αποτελεσματική όταν εντάσσεται σε ένα πρόγραμμα υψηλής έντασης, διατροφής με πολλές θερμίδες και πρόσθετα συμπληρώματα αμινοξέων.

Αν εισαι ενταξει με αυτα και δεν δεις διαφορα, ισως δοκιμασε αλλη μορφη κρεατινης

alexmafia2
11-07-07, 00:35
Αlex πια κρεατινη επερνες ?

της dymatize..

alexmafia2
11-07-07, 00:38
δλδ gas ακομα ενας λογος που την χρησιμοποιουμε σε περιοδο ογκου,κ εγο πηγα να κανω κατι μινι κυκλο ογκου μονο με κρεατινη κ παραληλα να μιν ανεβασω θερμιδες για να μην παρω λιπος,τεσπα απλα απετυχε !!

anastasisk
11-07-07, 00:51
Alex οπως ειπαν και ο gpol με τον Gast η κρεατινη θελει πολυ υδατανθρακα για να μπορεσει να αφομοιωθει καλα αλλα και να ανεβασει τα επιπεδα αποκαταστασης,για'αυτο η χρηση της ενδικνειται κυριως σε περιοδο ογκου.Οποτε κανε λιγη υπομονη και τα λεμε απο Σεπτεμβρη-Οκτωμβρη η οποτε μπεις παλι στον ογκο.... :bodybuilder2:

pikolo
11-07-07, 01:18
παρε Kreatin ethyl ester πολυ καλυτερη!!!γα μενα the best!

Gasturb
11-07-07, 01:25
πηγα να κανω κατι μινι κυκλο ογκου μονο με κρεατινη

Παρακαλώ?? Μην ακούω χαζομάρες!!!

Gt

billys15
11-07-07, 10:23
Αν εξαιρεσουμε αυτα που ειπαν οι παραπανω,μηπως υπαρχει περιπτωση να μην εισαι δεκτης κρεατινης;; Γιατι καπου το εχω δει και αυτο αλλα δεν ξερω σιγουρα αν ισχυει..

alexmafia2
11-07-07, 13:51
Αν εξαιρεσουμε αυτα που ειπαν οι παραπανω,μηπως υπαρχει περιπτωση να μην εισαι δεκτης κρεατινης;; Γιατι καπου το εχω δει και αυτο αλλα δεν ξερω σιγουρα αν ισχυει..

πρωτη φορα το ακουω!!κανει κ διακρισεις η κρεατινη αντε ρε την κρεατινη...

Teo70
11-07-07, 15:55
Αν εξαιρεσουμε αυτα που ειπαν οι παραπανω,μηπως υπαρχει περιπτωση να μην εισαι δεκτης κρεατινης;;

Αυτό το έχω ακούσει κάπου κι εγώ. Η κρεατίνη δεν "πιάνει" σε μερικούς ανθρώπους.

gpol
11-07-07, 18:21
ειπαμε και παραπανω ... αν τα κανει ολα σωστα και δεν βλεπει διαφορα, ας δοκιμασει αλλη μορφη κρεατινης

ajax
11-07-07, 18:35
ειπαμε και παραπανω ... αν τα κανει ολα σωστα και δεν βλεπει διαφορα, ας δοκιμασει αλλη μορφη κρεατινης
σαν ποια?

gpol
11-07-07, 18:41
ethyl ester

Muscleboss
12-07-07, 00:40
Αυτό το έχω ακούσει κάπου κι εγώ. Η κρεατίνη δεν "πιάνει" σε μερικούς ανθρώπους.

Σωστό, υπαρχουν οι λεγόμενοι "non-respondents", που δεν ανταποκρίνονται στην κρεατίνη. Ωστόσο δοκίμασε και άλλες μορφές όπως CEΕ και άλλες εταιρίες πριν καταλήξεις σε αυτό το συμπέρασμα.

ΜΒ