PDA

Επιστροφή στο Forum : τι μου προτεινετε



kykladitis
05-09-10, 17:23
γεια σας παιδεια θα θελα οποιος μπορει να με βοηθησει χωρις να μου πει να διαβασω τα θεματα σας πληροφορω οτι τα χω διαβασει ολα που με ενδιαφερουν απλα θελω απο τις δικες σας εμπειριες να μου προτεινετε ποια συμπληρωματα μπορουν να με βοηθησουν βεβαια ενοειτε οτι προσεχω τη διατροφη μου και κανω σκληρη προπονηση.αλλα με συμπληρωματα δεν εχω ασχοληθει καθολου περα απο μια περιοδο λιγο πρωτεινη και ενα ελαφρυ λιποδυαλυτη.τωρα ομως θελω να κανω το σωμα που ονειρευομε.λοιπον αυτα που θελω να μου προτεινετε ειναι ενα καλο συμπληρωμα για τις αρθρωσεις και απο κει και περα τι μπορω να συνδυασω μαζι για χασιμο λιπους εχω αρκετο στη κοιλια ενω στο υπολοιπο σωμα οχι και για να με βοηθησουν να φουσκωσουν οι μυς με οσο λιγοτερο λιπος γινετε.


Υ.Γ.τα συμπληρωματα που θα μου προτεινετε θα θελα να μην ειναι φουλ στη καφεινη.
thanks και ελπιζω να με βοηθησετε..

Asiatis
05-09-10, 17:47
Σιγουρα φιλε μου εδω τα παιδια θα σου ζητησουν την διατροφη που κανεις οπως το βαρος σου ποσοσστο λιπους και υψος..δωστους αυτα και θα σε βοηθησουν

kykladitis
05-09-10, 18:19
1.80 και 84-85 κιλα η διατροφη μου δεν ειναι και ι καλυτερη αλλα τη προσεχω οσο μπορω κανα 2 βδομαδες τωρα και πριν το καλοκαιρι γιατι το καλοκαιρι το γαμησαμε σαβουριαζαμε καργα!θελω τη βοηθεια σας και στη διατροφη μου αλλα υποψιν οτι δε θελω να γινω top bodybuilder απλα να χω ενα ωραι σωμα.λοιπον
8 μια μπαρα oh yeah
11 σαντουιτς με μαυτο ψωμι μια φετα γαλοπουλα και τυρ ιμε χαμηλα λιπαρα
2 οτι εχει σπιτι εκτος βεβαια τηγανιρα σαλτσες και ψωμια συνηθως κρεας ψητο η λεμονατο με ζυμαρικα η ψαρι
5 30 πριν το γυμναστριο 1 γιαουρτι με 1% και μελι και 5-6 καρυδια μετα το γυμ
8 μετα το γυμναστηριο 2 αυγα ολοκληρα και αν πειναω κι αλλο και ενα τονο
10 30 η τιποτα η αν πειναω ενα σαντουιτς με μαυρο ψωμι και 2 φετες γαλοπουλα η σουβλακι με αλαδωτη πιτα και γυρο κοτοπουλο η με 2 χοιρινα καλαμακια μεσα και αν πειναω πολυ μοσχαρισια μπριζολα στα καρβουνα με 1-2 πιτες αλαδωτες

kykladitis
05-09-10, 20:07
αφου δε μου απανταει κανεις πειτε μου τουλαχιστον αυτο.απο οτι εχω καταλαβει απο αυτα που χω διαβασει η ποιο ποιοτικη και ποιο καλη για περιοδο γραμμωσης ειναι η πρωτεινη iso μετα απο ενα ψαξιμο και απο αυτα που χω ακουσει απο γνωστους ειμαι αναμεσα σε στην ultra iso της universal και στη micro whey της reflex αλλα απο οτι μου χατε πει καλη για περιοδο γραμωσης ειναι και η whey shake απο πρωτεινη λοιπον ποια μου προτεινετε η λετε καμια αλλη?

sTeLaKoS
05-09-10, 23:26
Φίλε kykladitis η γράμμωση ξεκινάει από τη διατροφή και την αερόβια. Τα συμπληρώματα είναι τα τελευταία που κάνουν τη διαφορά.
Δε μπορεί να θες τη λεπτομέρεια στο συμπλήρωμα πρωτείνης(πχ αποκλειστικά isolate) αλλά 10μισή το βράδυ να τρως πίτες.

Η διατροφή σου σε ορισμένα σημεία ακόμη και σε φάση όγκου θα ήτανε too much.

Θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα τόπικ στην ενότητα Διατροφή (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=22) για να δούμε τα λάθη σου :thumbup:

GiannhsLar
06-09-10, 00:03
Χαλια μαυρα η διατροφη σου, ακολουθα το λινκ που σου λεει ο στελακος!
μην τρως πολυ χοιρινο

kykladitis
06-09-10, 00:58
σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας αλλα οι πιτες οι αλαδωτες τοσο κακο κανουν?και χωρις αλατι?

sTeLaKoS
06-09-10, 01:10
σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας αλλα οι πιτες οι αλαδωτες τοσο κακο κανουν?και χωρις αλατι?

Ναι.
Κυρίως τον υδατάνθρακα αποφεύγουμε εκείνες τις ώρες. Άσε που τα λίπη απ' τις πίτες είναι κυρίως κορεσμένα και οι ποσότητα πρωτείνης -συνήθως- δεν είναι αρκετή.

Κακή επιλογή όπως και να το δει κανείς.

Ramrod
06-09-10, 01:12
σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας αλλα οι πιτες οι αλαδωτες τοσο κακο κανουν?και χωρις αλατι?

ναι...είναι κακός υδατάνθρακας και ειδικά το βράδυ είναι έγκλημα απο τη στιγμή που θες να χάσεις λίπος...

kykladitis
06-09-10, 17:06
thanks παιδεια ευτυχως που σας γνωρισα τι θα γινομουν χωρις εσας ποτε δε φτιαχνα και θα αναρωτιομουν και το γιατι!!!εγω ελεγα τι ψυχη εχουν 2 πιτουλες αλαδωτες σιγα τα λιπη και τις θερμιδες που θα χουν..