PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτεινη πριν την προπονηση και καυση λιπους



stereo
08-09-10, 15:20
καλησπερα, προκαταβολικα ζηταω συγνωμη αν υπαρχει απαντηση σε καποιο αλλο θεμα,..διαβασα αρκετα, εμαθα πολλα, αλλα ακομη εχω την εξης απορια...
Λοιπον, κατα βαση κανω ποδηλασια βουνου, σε αρκετα εντονο (διαληματικο) ρυθμο, και 3 με 4 φορες τη βδομαδα εχω ξεκινησει εδω και κανα μηνα συστηματικα να κανω ασκησεις με αλτηρακια και μπαρα ...
Ειμαι 35 χρονων , 1.72 και 73 kg...
θελω να χασω λιπος, ειμαι στο 17 % και θελω να παω περιπου στο 10-12 %...
Αν ανεβαινω στο βουνο με αδειο στομαχι (ωστε να καιω οσο ποιο πολυ λιπος γινεται,) καποια στιγμη μενω απο δυναμεις....
σε καταστημα με συμπληρωματα, ο υπαλληλος ο οποιος φαινεται πολυ γνωστης, μου εδωσε πρωτεινη 75 αρα να πινω καμια ωρα πριν την προπονηση, ωστε να μην καιω μυικο ιστο και να εχω δυναμεις.....
Μηπως να πινω και καμια καρνιτινη πριν το βουνο ?
συγνωμη για την ασχετοσυνη μου , καλο μεσημερι

Τ.Ε.Φ.Α.Α
09-09-10, 15:00
αγαπητε φιλε στερεο ο πωλητης που σου τα ειπε αυτα δεν ειναι ουτε γνωστης ουτε τιποτα!! δηλαδη τι σου ειπε πιες πρωι ,πρωι πρωτεινη για να εχεις δυναμεις και για να καις λιπος????? :bowdown: :shock:??

για να καει το λιπος ΠΡΕΠΕΙ οπωσδηποτε μαζι με αεροβια να κανεις και ΥΠΟΘΕΡΜΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ!!

διαβασε τα thread που λενε ,διατροφη γραμμωσης και διατροφη για αρχαριους και θα καταλαβεις!!

stereo
09-09-10, 16:19
αγαπητε φιλε στερεο ο πωλητης που σου τα ειπε αυτα δεν ειναι ουτε γνωστης ουτε τιποτα!! δηλαδη τι σου ειπε πιες πρωι ,πρωι πρωτεινη για να εχεις δυναμεις και για να καις λιπος????? :bowdown: :shock:??

για να καει το λιπος ΠΡΕΠΕΙ οπωσδηποτε μαζι με αεροβια να κανεις και ΥΠΟΘΕΡΜΙΔΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ!!

διαβασε τα thread που λενε ,διατροφη γραμμωσης και διατροφη για αρχαριους και θα καταλαβεις!!

σε ευχαριστω πολυ, ομολογω οτι δεν ειχα διαβασει το αρθρο που με παρεπεμψες και εχει ολες τις απαντησεις και ακομη παραπανω...
καλο μεσημερι...

xrisbud
09-09-10, 17:06
καλησπερα, προκαταβολικα ζηταω συγνωμη αν υπαρχει απαντηση σε καποιο αλλο θεμα,..διαβασα αρκετα, εμαθα πολλα, αλλα ακομη εχω την εξης απορια...
Λοιπον, κατα βαση κανω ποδηλασια βουνου, σε αρκετα εντονο (διαληματικο) ρυθμο, και 3 με 4 φορες τη βδομαδα εχω ξεκινησει εδω και κανα μηνα συστηματικα να κανω ασκησεις με αλτηρακια και μπαρα ...
Ειμαι 35 χρονων , 1.72 και 73 kg...
θελω να χασω λιπος, ειμαι στο 17 % και θελω να παω περιπου στο 10-12 %...
Αν ανεβαινω στο βουνο με αδειο στομαχι (ωστε να καιω οσο ποιο πολυ λιπος γινεται,) καποια στιγμη μενω απο δυναμεις....
σε καταστημα με συμπληρωματα, ο υπαλληλος ο οποιος φαινεται πολυ γνωστης, μου εδωσε πρωτεινη 75 αρα να πινω καμια ωρα πριν την προπονηση, ωστε να μην καιω μυικο ιστο και να εχω δυναμεις.....
Μηπως να πινω και καμια καρνιτινη πριν το βουνο ?
συγνωμη για την ασχετοσυνη μου , καλο μεσημερι

μόνο με διατροφή καις λίπος. Διάβασε περί διατροφής.

Διατροφή, αερόβια και ένα καλό λιποτροπικό συμπλήρωμα - συνδυασμός των 3 για να επιταχύνεις τη λυπόλυση σε επιθυμητό βαθμό.

pikos
09-09-10, 20:36
Ποιο λιποτροπικό να πάρει κανείς αν συνδυάσει πολύ αερόβια γυμναστική και διατροφή ; Κάτι όχι βαρύ μιας και ο σκοπός είναι απλά να βοηθήσει την έντονη και μεγάλης διάρκειας αερόβια άσκηση. Πράσινο τσάι συμπλήρωμα ;