PDA

Επιστροφή στο Forum : κατάλληλη πολεμική τέχνη για κορίτσι



liza.k
08-09-10, 20:04
ανοίγω αυτό το θέμα γιατί έχω να ρωτήσω κάποια πράγματα. όπως δείχνει και το username είμαι κορίτσι. είμαι 21, μικροκαμωμένη και 45 κιλά. θέλω,λοιπόν, να μάθω κάποια πολεμική τέχνη και θα ήθελα να μου πει κάποιος που ξέρει ποια πτ είναι η καλύτερη επιλογή για κάποια σαν εμένα. έκανα καράτε παλιά αλλά το άφησα γιατί ο δάσκαλος δεν το είχε πάρει το θέμα σοβαρά και εμένα δεν μου αρέσουν τα επιφανειακά. αυτό όμως που μου έμεινε απο το καράτε είναι οτι είμαι πολύ αδύναμη και σκέφτηκα να κάνω κικ μποξινγκ μαζί με την πολεμική τέχνη που θα κάνω για να δυναμώσουν ΄τα χέρια και τα πόδια μου, είναι καλή ιδέα? επίσης, δεν ενδιαφέρομαι να μάθω απλά αυτοάμυνα αλλά θέλω να είμαι ικανή ,αν χρειαστεί, να δείρω και κάποιον. λοιπόν, τι προτείνετε?

KATERINI 144
08-09-10, 20:19
πρωτη πρόταση να βαλεις κιλά, οτι και να μάθεις με 45 κιλά δε γίνεται τίποτα, θα δόσεις δεκα χωρις να καταλάβει και πολλα ο αλλος, αντίθετα μολις φας μια θα σε μαζεύουν....

Dreiko
08-09-10, 21:30
καλησπερα,εχω περασει απο διαφορες πολεμικες τεχνες και μαχητικα σπορ.Αποψη μου ειναι οτι το κικ ή η πυγμαχια ακομα καλυτερα θα σε βοηθησουν πολυ παραπανω απο κατι αλλο.μια πολεμικη τεχνη που θα μπορουσε να βοηθησει ειναι το κενπο η αικιντο...ελπιζω να βοηθησα λιγο...:thumbup:

hunteranimator
08-09-10, 21:42
αν μια γκομενα ειναι 45 κιλα δεν μπορει να κανει και πολλα ενα κτυπημα στο κεφαλι και τελος[τουλαχιστον αυτο κανουν οι βιαστες].Αλλα επειδει σχεδον παντα υποτιμουνται δεν γινετε αυτο.Το μονο που την σωζει ειναι ο στοιβος η τυχη το f.c.s ή η αυτοαμυνα για γυναικες.Παρε μια γευση http://www.youtube.com/watch?v=lV2_JikdLJk και αυτο εδω http://www.youtube.com/watch?v=8_OL42WVwdA&feature=related

Dreiko
08-09-10, 22:02
ειπε οτι δεν θελει αυτομυνα,αν ηθελε αυτοαμυνα εχω να της προτεινω καμια ντουζινα σχολες(που λεει ο λογος)

No Cash
08-09-10, 22:32
αν χρειαστει να δειρεις καποιον... δεν θα το καταφερεις και τοσο ευκολα με 45 κιλα..

ακολουθα κατι που σε ενθουσιαζει... κι ας μην ειναι και η πιο "αποτελεσματικη" πολεμικη τεχνη...

hunteranimator
08-09-10, 22:34
ειπε οτι δεν θελει αυτομυνα,αν ηθελε αυτοαμυνα εχω να της προτεινω καμια ντουζινα σχολες(που λεει ο λογος)
Οχ καλα οτι να ναι αλλα καταλαβα συγνωμη παιδια,και για την γλωσσα μου.Εγω liza.k θα σου προτεινα να εκανες βαροι με προγραμμα φτιαγμενο για εσενα.Κιck boxing δεν θα σου προτεινα διοτι θα χαλασεις τα καλαμια σου εαν το παρεις σοβαρα και χρόνια το αθλημα,κρημα ειναι.Θα σου προτεινα αικιντο αν και ειναι πολεμικη τεχνη με πολυ αυτοαμυνα.Παντως εαν γνωριζεις αυτοαμυνα μπορεις με καποια λαβη να ακινητοποιησεις τον αλλον και να τον κανεις μπιλιες κτυπωντας τον αλυπιτα.

Να ξερεις το εξης,εαν ακινητοποιησεις καποιον και του σπασεις το χερι η καποιο κοκαλο του εχεις κανει την μεγαλητερη ζημια.Νικησες δεν θες κατι αλλο.
Σου προτεινω f.c.s και αικιντο δεν θες βαρος ταχυτητα θες και εκρηκτικοτητα και να κανεις σωστα τις τεχνικες.

TRIANTAFYLLOU
08-09-10, 22:41
ανοίγω αυτό το θέμα γιατί έχω να ρωτήσω κάποια πράγματα. όπως δείχνει και το username είμαι κορίτσι. είμαι 21, μικροκαμωμένη και 45 κιλά. θέλω,λοιπόν, να μάθω κάποια πολεμική τέχνη και θα ήθελα να μου πει κάποιος που ξέρει ποια πτ είναι η καλύτερη επιλογή για κάποια σαν εμένα. έκανα καράτε παλιά αλλά το άφησα γιατί ο δάσκαλος δεν το είχε πάρει το θέμα σοβαρά και εμένα δεν μου αρέσουν τα επιφανειακά. αυτό όμως που μου έμεινε απο το καράτε είναι οτι είμαι πολύ αδύναμη και σκέφτηκα να κάνω κικ μποξινγκ μαζί με την πολεμική τέχνη που θα κάνω για να δυναμώσουν ΄τα χέρια και τα πόδια μου, είναι καλή ιδέα? επίσης, δεν ενδιαφέρομαι να μάθω απλά αυτοάμυνα αλλά θέλω να είμαι ικανή ,αν χρειαστεί, να δείρω και κάποιον. λοιπόν, τι προτείνετε?

θα απαντήσει κάποια κοπέλα στο ερωτημά σου, αλλα εγω θα ήθελα να επισημάνω πως λάθος στόχος βάζεις όσο δυνατός και να είναι κάποιος η πολύ σιγουριά βλάπτει και μπορεί να πάει για μαλί και να βρεθεί κουρεμένος

σαν πολεμική τεχνη που ταιριάζει σε γυναίκα γιατι δεν απαιτεί μυική δύναμη είναι το winchun κουνκφου , που χρησιμοποιείς την δύναμη τού αντιπάλου , είναι καθαρή τεχνική
και σε συνδιασμό με βάρη θα βάλεις κάποια μυικά κιλά που θα σου δίνουν περισσότερη αυτοπεποίθηση.

ο στόχος όμως να δείρεις κάποιον δεν είναι βάσιμος , αφού ως γνωστόν όταν δέρνεις με την γλώσσα πονάει περισσότερο (ενοώ με τα λόγια μην παρεξηγηθώ ) γι αυτο λένε η γλώσσα κόκκαλα δεν έχει και κόκκαλα τσακίζει

liza.k
08-09-10, 23:28
παντως, ο hunteranimator έχει δίκιο εγω μάλλον χρειάζομαι κάτι που δεν απαιτεί βάρος και μυική δύναμη αλλά ταχύτητα και τεχνική. τώρα όσον αφορά αυτό με την γλώσσα πιάνει μόνο στις ταινίες πιστέψτε με.

beefmeup
08-09-10, 23:39
τώρα όσον αφορά αυτό με την γλώσσα πιάνει μόνο στις ταινίες πιστέψτε με.

εδω δεν εχεις κ πολυ αδικο να σου πω..

χαντερ το βιντεο με την ρουθ ειναι λιγο placibo effect,γιατι κανενα απτα "θυματα"δεν αντιδρα,αλλα καθονται κ τις τρωνε αβερτα.

στην πραγματικη κατασταση,μετα το πρωτο 2ο χτυπημα της,ο αλλος θα την ειχε γονατισει.

οτι κ να κανεις λιζα,εχε υποψιν σου οτι ο,τι τεχνικη κ να χεις αν ο αλλος ειναι 90 κιλα 1.80 υψος,δεν μπορεις να κανεις κ πολλα.ειναι απλα θεμα δυναμης,κ...ξυλοχωρητικοτητας:weights: απο ενα σημειο κ μετα..πολυ δυσκολα θα τον γονατισεις με χτυπηματα.

TRIANTAFYLLOU
08-09-10, 23:47
παντως, ο hunteranimator έχει δίκιο εγω μάλλον χρειάζομαι κάτι που δεν απαιτεί βάρος και μυική δύναμη αλλά ταχύτητα και τεχνική. τώρα όσον αφορά αυτό με την γλώσσα πιάνει μόνο στις ταινίες πιστέψτε με.


ο τρόπος μετράει όσο αναφορα την γλώσσα και η επικοινωνία της με το κέντρο ελέγχου που είναι ο εγγέφαλος και η αδιαφορία ακόμη πονάει ακόμη περισσότερο αλλα πολλοι τα λέν λίγοι τα εφαρμόζουν , όσο αναφορα αυτό το κομμάτι της συζήτησης .

όσο αναφορα την πολεμική τέχνη αυτη που ανέφερα έχουμε και κάποιο τόπικ στο φόρουμ γι αυτο , δεν είναι άθλημα όπως το ταεκβοντο αλλα καθαρα πολεμική τέχνη και εγω προσωπικα εχω δεί άτομα χωρίς σωματικα προσόντα , δηλαδη να είναι κάποιος χοντρός και δύσκαμπτος και μετα απο καιρό να μην μπορείς να τον αντιμετωπίσεις , αυτα στην πράξη ενοείτε όχι τα άκουσα και μου τα είπαν .
γιατι για να φτάσει μια γυναίκα να δείρει έναν άντρα νορμάλ , η πρέπει να έχει τρομερή φυσική κατάσταση και κατάρτηση τεχνικη απο άλλη πολεμική τέχνη , όπως κίκ μπόξ η ταεκβοντο , ή ο άλλος να είναι χαλβάς φαρσάλων , οπότε δεν αξίζει να ασχολείσαι καθόλου

liza.k
08-09-10, 23:50
και τι να κάνω δηλαδή 1. να βρω εναν μποντιμπιλντερά να καθαρίζει για μένα? 2.να κάτσω να τις τρώω? 3.να μη βγω έξω απο το σπίτι? ή καλύτερα να μάθω καποια πτ απλά αμα ο επιτιθέμενος δεν είναι κοντός και αδύνατος να αρχίσω να τρέχω?

No Cash
08-09-10, 23:53
καλα ποια εισαι να πουμε.. η anjelina jolie?χααχαχ

απεφευγε τις κακοτοπιες.... και μην κυκλοφορεις μονη σου.. βρες και γκομενο βαν νταμ :rolf:





.... η κατοχη paralizer διωκεται ποινικα(οπλοφορια).... σε προλαβα! :P

beefmeup
08-09-10, 23:53
και τι να κάνω δηλαδή 1. να βρω εναν μποντιμπιλντερά να καθαρίζει για μένα? 2.να κάτσω να τις τρώω? 3.να μη βγω έξω απο το σπίτι? ή καλύτερα να μάθω καποια πτ απλά αμα ο επιτιθέμενος δεν είναι κοντός και αδύνατος να αρχίσω να τρέχω?

τα 3 πρωτα δεν ειναι λυσεις.

το τελευταιο ειναι(να μαθεις καποια πραγματα),αλλα καλο θα ηταν να ειμαστε ρεαλιστες πανω σε αυτο..γιαυτο γραφουμε οτι γραφουμε,οχι για να σε αποθαρυνουμε.
ισα ισα την καλυτερη επιλογη θα κανεις με αυτο που λες,αλλα ολα λειτουργουν συνδιαστικα.ειναι κ θεμα δυναμης οχι μονο τεχνικης.

GiannhsLar
08-09-10, 23:56
καλα ποια εισαι να πουμε.. η anjelina jolie?χααχαχ

απεφευγε τις κακοτοπιες.... και μην κυκλοφορεις μονη σου.. βρες και γκομενο βαν νταμ :rolf:





.... η κατοχη paralizer διωκεται ποινικα(οπλοφορια).... σε προλαβα! :P

απτο να την παθει...... ας πανε στα δικαστηρια..
φανταζεσε να βγει και απο πανω ο κλεφτης?
:rolf:

TRIANTAFYLLOU
09-09-10, 00:11
και τι να κάνω δηλαδή 1. να βρω εναν μποντιμπιλντερά να καθαρίζει για μένα? 2.να κάτσω να τις τρώω? 3.να μη βγω έξω απο το σπίτι? ή καλύτερα να μάθω καποια πτ απλά αμα ο επιτιθέμενος δεν είναι κοντός και αδύνατος να αρχίσω να τρέχω?


απλα είναι τα πράματα , τίποτε απ όλα αυτα , όποιος δεν ανακατεύεται με τα πίτουρα δεν τον τρώνε οι κότες , εκτός αν έχεις πολλα φράγγα και εκτός απο πέρσοναλ τρέινερ κυκλοφορείς και με μπόντυγκαρτ

και δεν νομίζω πάνω απο τον μέσο όρο των γυναικών να έχουν τέτοιο προβληματισμό , γιατι δεν υπάρχει μεγαλύτερη ξεφτύλα απο εναν άντρα να χτυπήσει μια γυναίκα και άν το κάνει απλα η αποτυχία χρεώνετε στην γυναίκα που έκανε μια λάθος επιλογή κάνοντας νταλαβέρι με έναν κάγκουρα

beefmeup
09-09-10, 00:27
δεν ειναι μονο θεμα νταλαβεριου.. υπαρχουν πολλες κακοτοπιες..καμια φορα δεν ξερεις απο που θα σου ρθει..

αν μαλιστα εχεις κ προσωπικες εμπηρες η απο γνωστους/φιλους,η αβεβαιοτητα η ο φοβος αν θες υπαρχει σε ενα κοσμο που ολοι ειναι μεγαλυτεροι σου(σε ογκο),κ δεδομενης της κοινωνιας που ζουμε..οι αξιες σε καποια πραγματα δεν ειναι οπως ηταν καποτε..
εχω γνωρισει καποιες κοπελες που ειτε εχουν πεσει θυματα,απλης ληστειας η τραμπουκισμου κ μπορω να φανταστω πως το βλεπουν.

αν τωρα μενεις κ κεντρο αθηνα(η κοντα τεσπα),χεστα.

TRIANTAFYLLOU
09-09-10, 00:55
επειδή είναι όλα αυτα όμως και είναι γνωστό ότι υπάρχουν , εδω χρειάζετε ακόμη μεγαλύτερη προσοχή , γιατι αν κάποιος κλεψει απο κάποια μια τσάντα που την έχει εκτεθημένη και φύγει τρέχοντας εκεί εκτός του ότι πρέπει να είναι πρωταθλήτρια στον στίβο κάποια να τον πιάσει , το καλύτερο να αποφύγεις το μοιραίο είναι να μειώνεις τις πιθανότητες να συμβεί και αυτό γίνετε προσέχοντας πως κινείσε που κινείσε και με τι ανθρώπους συναναστρέφεσαι γιατι ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος .
παλιότερα ναι αφήναμε και τα σπίτια μας ξεκλείδωτα και τα κλειδια πάνω στα αμάξια μας και κανείς δεν τα πείραζε και επειδή τώρα αλλάξαν τα πράγματα, ειδικα μια γυναίκα αν θέλει να αποφύγει το μοιραίο καλή η γυμναστική η δύναμη η φυσική κατάσταση και οι πολεμικές τέχνες , για αυτοπεποίθηση και ψυχολογία , αλλα απο τότε που βγήκαν τα κουμπούρια οι μαγκιές κοπήκαν , γιατι και γω μπορω με μια σφαλιάρα που θα ρίξω η μισή να πάει χαμένη και να πέσει ξερός ο άλλος , αλλα αν δώ καμιά κάνη απο καμια γωνία η κανένα στιλέτο οι μύς δεν είναι αρκετός θώρακας ούτε αλεξίσφαιροι είναι , οπότε φύλαγε τα ρούχα σου που λένε

ledis
09-09-10, 00:59
καταρχην γραψε αν μπορεις τι υψος εχεις

να γραφτεις σε μια σχολη,δεν ειναι καθολου κακο
το να μπορεις να αμυνεσαι και να επιτιθεσαι μπορει να σε βοηθησει να υπερασπισεις το δικιο σου αρκετες φορες
συχνα ο επιτιθεμενος εχει καποιο λογο και καθε αλλο παρα αδικη ειναι μια τετοια ενεργεια

το να εισαι κοπελα και 45 κιλα οντως ειναι ενα μειονεκτημα αλλα αυτο ξεπερνιεται

κατα τη γνωμη μου μην ασχοληθεις με κικ μποξ
πρωτον δεν ειναι για τα κιλα σου και δευτερον ειναι ενα αθλημα ,οχι μια πολεμικη τεχνη
και αυτο ισχυει για τις περισσοτερες
ενας αγωνας σε ρινγκ ειναι ενα συγκεκριμενο <<περιβαλλον>>που διαφερει κατα πολυ απο το δρομο
στο δρομο υπαρχουν αλλες συνθηκες
π.χ.η συνθηκη οπου δεν βρισκεσαι σε θεση μαχης ,που δεν γνωριζεις τον αριθμο των επιτιθεμενων,που ο αντιπαλος εχει καποιο οπλο(πχ αιχμηρο αντικειμενο)
σε ολες αυτες τις συνθηκες οι εμπορικες πολεμικες τεχνες δεν σε καλυπτουν η αν το κανουν το κανουν σε ελαχιστον βαθμο
και τιποτα δεν ειναι χειροτερο απο μια ψευδη αισθηση ασφαλειας
απο το να νομιζεις πως μπορεις να αντιμετωπισεις καποιον που προσπαθει να σε ληστεψει ενω δεν μπορεις και να αντισταθεις.

για αυτο που θες αφου δεν σε νοιαζει τοσο το <<αθλητικο>>κομματι ουτε θες ενα χομπυ η κατι τετοιο αρχησε κραβ μαγκα
www.kravmaga.gr
ειναι ακριβως αυτο που χρειαζεσαι,δεν εχει τοσο μεγαλη σημασια η σωματικη δυναμη και εκτος αυτου υπαρχουν αρκετες κοπελες που το μαθαινουν στις σχολες με αποτελεσμα αν πας να μαθεις να μη νοιωθεις αβολα αναμεσα σε ενα τμημα ολο αντρες

hunteranimator
09-09-10, 01:16
δεν ειναι μονο θεμα νταλαβεριου.. υπαρχουν πολλες κακοτοπιες..καμια φορα δεν ξερεις απο που θα σου ρθει..

αν μαλιστα εχεις κ προσωπικες εμπηρες η απο γνωστους/φιλους,η αβεβαιοτητα η ο φοβος αν θες υπαρχει σε ενα κοσμο που ολοι ειναι μεγαλυτεροι σου(σε ογκο),κ δεδομενης της κοινωνιας που ζουμε..οι αξιες σε καποια πραγματα δεν ειναι οπως ηταν καποτε..
εχω γνωρισει καποιες κοπελες που ειτε εχουν πεσει θυματα,απλης ληστειας η τραμπουκισμου κ μπορω να φανταστω πως το βλεπουν.

αν τωρα μενεις κ κεντρο αθηνα(η κοντα τεσπα),χεστα.
H πολεμικη τεχνη ειναι τεχνη θελει πανω απο 3 μηνο να αποδωσει σε μια μαχη στο δρομο,οπου ο μεγαλητερος αντιπαλος ειναι ο φοβος[τρεμουλο]τοτε 70%εχεις εξαντληει[η καρδια σου απο τους κτυπους] και το τρεμουλο ειναι η ανδρεναλινη που κιλα στους μυς σου για να τρεξεις.
Κοιτα liza.k για αμεσα πραγματα εαν κυνδυνευεις και τα πραγματα ειναι σοβαρα μπορεις να παρεις εναν εκενωτη ρευματος[οπλο με ρευμα απο γερμανια με 30 ευρο]αν σε πιασουν στην ελλαδα 6 μηνες φυλακιση,οποτε σαν αμυνα σου μενει το σπρει πιπεριου[ειναι ενα σπρει που του καιει τα ματια και του τσουζει το προσωπο η δραση κρατα 2 ωρες και ειναι πολυ αποτελεσματικο και εχει το μεγεθος ενως βερνικου] η κυκλοφορα με καποιον που ειναι ικανος να σε προστατεψει.
beefmeup δεν εχεις αδικο.ΑΛΛΑ ειπα κατι στην αρχη η πολεμικη τεχνη ειναι τεχνη,και η τεχνη θελει θεληση ψυχη και χρονο.

paulakos
09-09-10, 02:08
Kαλησπερα και απο μενα:unsure:,τι σε επιασε και και θες να μαθεις κατι τετοι?Σε πειραξε κανεις και σου εμεινε?Σε απειλει κανενας και φοβασαι?Εχεις φοβιες γενικοτερα χωρις λογο και αιτια?Τι απο ολα αυτα συμβαινει γιατι εχει σημασια..... Οπως και να χει η γνωμη μου ειναι να πας κανα κικ η να συνεχισεις το καρατε σε αλλη σχολη αφου το ξεκινησες,υπαρχουν δασκαλοι πολυ καλοι που αγαπανε αυτο που κανουν και εκτος απο την τεχνικη θα σου μεταφερουν και την σοφια που εχει αυτη η υπεροχη πολεμικη τεχνη.Οσο για τα κιλα σου εμενα η γνωμη μου ειναι διαφορετικη να σου πω την αληθεια,ξερω γυναικες που ειναι απλα λιγο πιο βαριες απο σενα και πολλοι απο δω μεσα δεν θα ηθελαν να τις βρουν αντιμετωπες και ας μην το ξερουν.Αν εισαι 1.50 τοτε τα κιλα σου ειναι μια χαρα,γυναικα εισαι....
Εισαι σε ενα φορουμ ΒΒ ο αλλος 45 κιλα κανει δικεφαλο στο χερι και εσυ του λες πως αυτα ειναι τα κιλα σου?Αν ησουν σε κινεζικο φορουμ για γριες ισως σε ελεγαν και χοντρη.Καλη τυχη να εχεις οτι και να κανεις(ελπιζω να συνεχισεις το καρατε:P)

eri_87
09-09-10, 13:14
Γεια σου Λίζα! Εδώ γυναίκα... Όβερ!:green:
Για να πούμε την αλήθεια, κι εγώ 45-46 κιλά είμαι, με 1,58 ύψος! Προσωπικά έχω ασχοληθεί μόνο με το καράτε Wado Ryu πολύ πιο μικρή για κάποια χρόνια, αλλά θεωρώ ότι με βοήθησε πολύ στο θέμα της αυτοπεποίθησης όταν κυκλοφορώ μόνη στο δρόμο κτλ.
Για αυτό που θες, πιστεύω ότι όπως είπαν και οι υπόλοιποι δεν μπορείς σε καμία περίπτωση να δείρεις κάποιον με αυτό το σωματότυπο! Το μόνο που θα σου πρότεινα είναι κάποια πολεμική τέχνη που χρειάζεται τεχνική και όχι δύναμη! Εμένα το καράτε μου άρεσε πολύ και πιστεύω ότι αν το πάρει κανείς στα σοβαρά, είναι πολύ καλό! Υπάρχουν βέβαια ένα σωρό πολεμικές τέχνες... Ψάξε λίγο και στο google να μάθεις για την κάθε μία και διάλεξε ποιά θεωρείς ότι σου ταιριάζει! :weights:
Όσο για την ενδυνάμωση του σώματός σου, ξεκίνα να γυμνάζεσαι! :bblifthard:

Qlim4X
09-09-10, 13:46
Δεν μπηκα καν στον κοπο να διαβασω μετα το τριτο ποστ και ζητω συγνομη αλλα αρκετα διαβασα.

λοιπον. σε μια πολεμικη τεχνη δεν παιζει κανενα ρολο το ποσα κιλα εισαι. ειναι καθαρα θεμα τεχνης οπως το λεει και η λεξη. εχω δει κοπελιτσες να βαρανε καλα διπλασιους αντρες και να τους ρυχνουν κατω

Προσοπικα εγω θα σου προτινα να ασχολιθεις με τα εξεις.

1) kick box
2) taekwondo

αυτα τα 2 ειναι πολυ καλη γυμναστικη και θελουν καλη φυσικη κατασταση. επεισης αν ομιγενιτο γινει τιποτα θα μπορεις να αμηνθεις.

αν θες να το ριξεις σε κατι πιο μοντερνο μαζι με χωρο δοκιμασε την καπουερα.

τωρα αν θες μονο για αυτοαμυνα επηδη φοβασε τοτε να πας σε μια σχολη αυτοαμυνας.

αυτα απο εμενα

παντος για οτι θες για kickbox ειμαι στιν διαθεση σου μιας και ασχολιομουνα πολα χρονια ;)

beefmeup
09-09-10, 13:52
Δεν μπηκα καν στον κοπο να διαβασω μετα το τριτο ποστ και ζητω συγνομη αλλα αρκετα διαβασα.

εμεις συγνωμη που γραψαμε την γνωμη μας..δεν θα ξαναγινει.

λοιπον. σε μια πολεμικη τεχνη δεν παιζει κανενα ρολο το ποσα κιλα εισαι. ειναι καθαρα θεμα τεχνης οπως το λεει και η λεξη. εχω δει κοπελιτσες να βαρανε καλα διπλασιους αντρες και να τους ρυχνουν κατω

αυτο θα ηθελα να το δω..οταν εισαι 50 κιλα κ ο αλλος ειναι 80-90 υπαρχει κατι που λεγεται φυσικη/δυναμικη κ υπαρχουν κ σχετικοι νομοι πανω σε αυτο,που τους ανετρεψες με μια προταση:thumbsup:



.

Qlim4X
09-09-10, 14:02
.

δεν λεω για σενα συγκεκριμενα (το τονησα δεν διαβασα κατω απο το τριτο ποστ) αλλα πολα ειναι ασχετοσινες...

για ελα μια μερα να δεις μια κοπελιτσα κατω απο 50 κιλα να σε κανει μαυρο. και να μην ξερεις απο που τις τρως.

δεν εχει σχεση το βαρος με το νευρο την ευκινησια και την τεχνικη ελεος δηλαδη.

ειναι σαν να μου λες ενας χοντρος 150 κιλα παιζει τα ιδια κηλα παγκο με τον 120 κιλον kai greene.

beefmeup
09-09-10, 14:04
δεν λεω για σενα συγκεκριμενα αλλα πολα ειναι ασχετοσινες...

για ελα μια μερα να δεις μια κοπελιτσα κατω απο 50 κιλα να σε κανει μαυρο. και να μην ξερεις απο που τις τρως.

δεν εχει σχεση το βαρος με το νευρο την ευκινησια και την τεχνικη ελεος δηλαδη.

ειναι σαν να μου λες ενας χοντρος 150 κιλα παιζει τα ιδια κηλα παγκο με τον 120 κιλον kai greene.

ρε συ,νταξ θα τις φας,αλλα οταν εχεις ξυλοχορητικοτητα(αντεχεις πολυ ξυλο δλδ) ποσες θα φας??δεδομενο οτι τα χτπηματα μπορει να ειναι πολλα αλλα οχι δυνατα..

μετα θα ριξεις μια,και τελος..απλο ειναι.

αυτο εγραφαν μες τις ακρες κ οι αλλοι απο πανω..

Qlim4X
09-09-10, 14:13
ρε συ,νταξ θα τις φας,αλλα οταν εχεις ξυλοχορητικοτητα(αντεχεις πολυ ξυλο δλδ) ποσες θα φας??δεδομενο οτι τα χτπηματα μπορει να ειναι πολλα αλλα οχι δυνατα..

μετα θα ριξεις μια,και τελος..απλο ειναι.

αυτο εγραφαν μες τις ακρες κ οι αλλοι απο πανω..


ιδεα δεν εχεις μου φενετε.

σκοπος τις αυτοαμυνας ειναι να αμηνθεις να προκαλεσεις κερεο χτιπιμα στον αντιπαλο και να απομακρινθεις. οχι να τον κανεις ασηκοτο.

οσο για την ξυλοχοριτικοτιτα εχεις δει ποτε maw tai? 50 κιλα ανθροπακια να σπανε κοκαλα και να αντεχουν τσουβαλια ξυλο. γιατι? γιατι εχουν νευρο.

δεν θα επεκταθω παρακατο.

αν δεν ξερετε μην απαντατε και μπερδευετε την κοπελα.

beefmeup
09-09-10, 14:18
ιδεα δεν εχεις μου φενετε.

σκοπος τις αυτοαμυνας ειναι να αμηνθεις να προκαλεσεις κερεο χτιπιμα στον αντιπαλο και να απομακρινθεις. οχι να τον κανεις ασηκοτο.

οσο για την ξυλοχοριτικοτιτα εχεις δει ποτε maw tai? 50 κιλα ανθροπακια να σπανε κοκαλα και να αντεχουν τσουβαλια ξυλο. γιατι? γιατι εχουν νευρο.

δεν θα επεκταθω παρακατο.

αν δεν ξερετε μην απαντατε και μπερδευετε την κοπελα.

συγνωμη,δεν θα ξαναγινει.


επίσης, δεν ενδιαφέρομαι να μάθω απλά αυτοάμυνα αλλά θέλω να είμαι ικανή ,αν χρειαστεί, να δείρω και κάποιον. λοιπόν, τι προτείνετε?

σπιρτο.

COBRA_STYLE
09-09-10, 14:47
σωστος ο Qlim4X....με το να κανει βαρη καποιος δεν σημαινει οτι δερνει κιολας...καμια σχεση..ή οτι μπορει να αντεξει περισσοτερο...αμα ο αλλος εχει τεχνικη και του ριξει 1-2 καλες στο προσωπο...ΓΕΙΑ ΣΟΥ ο και καλα φουσκωτος...ολοι νομιζουν οτι αυτοι που κανουν γυμναστηριο δερνουν κιολας....οποτε λιζα επικεντρωσου στην τεχνικη και θα εισαι οκ!!!:toast:

TEFAAtzis
09-09-10, 14:58
επειδη εκανα πολυ πιο παλια tae kwon do και επειδη εχω και φιλους απο την σχολη που κανουν διαφορες πολεμικες τεχνες με την σειρα μου θα ταχθω υπερ της τεχνικης.Ενταξει ο Διονυσης εχει ενα δικιο για αυτο που λεει για την ξυλοχωριτικοτητα αλλα αμα ο αλλος ξερει να δερνει εχει δλδ τεχνικη και ξερει πως θα σε βαρεσει και που τοτε και 45 κιλα να ειναι μπορει να σου κανει μεγαλη ζημια ειλικρινα!!!

COBRA_STYLE
09-09-10, 15:05
επειδη εκανα πολυ πιο παλια tae kwon do και επειδη εχω και φιλους απο την σχολη που κανουν διαφορες πολεμικες τεχνες με την σειρα μου θα ταχθω υπερ της τεχνικης.Ενταξει ο Διονυσης εχει ενα δικιο για αυτο που λεει για την ξυλοχωριτικοτητα αλλα αμα ο αλλος ξερει να δερνει εχει δλδ τεχνικη και ξερει πως θα σε βαρεσει και που τοτε και 45 κιλα να ειναι μπορει να σου κανει μεγαλη ζημια ειλικρινα!!!
:thumbup:

giannis64
09-09-10, 15:06
όσα και να ξέρεις, όσες πολεμικές τέχνες και να ξέρεις, άμα δεν το λέει η καρδία σου θα τις τρως και θα σε κάνουν συνέχεια ασήκωτο!

hunteranimator
09-09-10, 15:11
Φιλε Qlim4X καλο θα ητανε καλο θα ητανε να διαβασεις απο την αρχη ολα τα post,γιατι λες πραγματα που δεν στεκουνε με την ΚΑΜΙΑ!
Προτηνεις να κανει μια κοπελιτσα[45-50 κιλα] taekwondo χαχα το 95% των κινησεων ειναι με ποδια τι θα κανει δηλαδη αμα φοραει τζιν?η φοραει τακουνια?η αμα ειναι μεσα σε κλειστο χωρο?π.χ. club,ανσασερ,διαδρομο.Μετα λες να κανει kick box,με ποια προοπτικη?Θα χαλασει τα καλαμια της[εμφανισιακα].Εγω ειμαι 93 κιλα 1,77 υψος 18% λιπος εαν ερθει σε εμενα μια κοπελιτσα να μου κανει kick box 10 θα φαω 1-2 θα φαει στο υπογαστριο και στο σαγονι απο εμενα τελιωσε η κοπελα,εδω στο Κ1 λυποθυμανε μουλαρια απο τετια κτυπηματα.Να σου πω και το αλλο ποσα μπουνιδια θελει ενα γομαρι απο μια κοπελα 45 κιλων για να πεσει κατο?και αν τα χωσει αυτος τοση ωρα τι θα κανει?Τελος της λες να κανει καπουερα για ποιο λογο θα εχει βγει με τακουνι και φουστα και θα κανει κολοτουμπες η στριφογυριστες κλωτσιες?που δεν παιζει μεσα σε ενα χρονο να μην παθει και κανεναν τραυματισμο στην προπονηση.Φαντασου μια γκομενα να κανει καπουερα θα φαει καμια ντουμπα και θα γελαει και το ποικιλομορφο ποικιλόμορφο εριφιον,ασε που και εκει θελει κιλα.Να ξερεις πως γενικα ενα γομαρι δεν πεφτει και πολυ ευκολα.
Το καλητερο ειναι να κανει βαροι η να κανει κραβ μαγκα www.kravmaga.gr οπως ειπε και ο φιλος ledis η F.C.S. που ειναι παραπλησια.

COBRA_STYLE
09-09-10, 15:12
όσα και να ξέρεις, όσες πολεμικές τέχνες και να ξέρεις, άμα δεν το λέει η καρδία σου θα τις τρως και θα σε κάνουν συνέχεια ασήκωτο!
και η καρδια σου να το λεει,αμα δεν ξερεις που πανε τα 4 και βαρας αερα κοπανιστο οπως οι περισσοτεροι θα τις φας και θα του πεις και ευχαριστω του αλλου

eri_87
09-09-10, 15:27
επειδη εκανα πολυ πιο παλια tae kwon do και επειδη εχω και φιλους απο την σχολη που κανουν διαφορες πολεμικες τεχνες με την σειρα μου θα ταχθω υπερ της τεχνικης.Ενταξει ο Διονυσης εχει ενα δικιο για αυτο που λεει για την ξυλοχωριτικοτητα αλλα αμα ο αλλος ξερει να δερνει εχει δλδ τεχνικη και ξερει πως θα σε βαρεσει και που τοτε και 45 κιλα να ειναι μπορει να σου κανει μεγαλη ζημια ειλικρινα!!!
Συμφωνώ! Μερικά χτυπήματα είναι μπαμ και κάτω....


όσα και να ξέρεις, όσες πολεμικές τέχνες και να ξέρεις, άμα δεν το λέει η καρδία σου θα τις τρως και θα σε κάνουν συνέχεια ασήκωτο!

:thumbup::thumbup:

No Cash
09-09-10, 15:49
συμφωνω με την πλειοψηφια... φυσικα και παιζει ΤΡΕΛΟ ρολο το βαρος!


για να φτασει σε σημειο να σε "εχει" κοπελα 30 κιλων λιγοτερων απο εσενα... πρεπει να εχει κανει πρωταθλητισμο μποοοοολικα χρονια...

και παλι επειδη αναφερθηκε το kick boxing... ο δρομος δεν ειναι ring με κανονες και τα λοιπα.... αν τν κοπελιτσα των 45 κιλων.. την αρπαξει η πεσει πανω της ενας των 85..... τι θα κανει? low kicks? :rolf:


τρανη αποδειξη.. οτι SIZE DOES MATTER....!!! o sapp που σε Κ1... παρολο που ηταν παντελως ασχετως απο τεχνικη καταρτιση... ξυλοφορτωσε μια φορα τον Hoost... πρωταθλητη πολλες φορες στα Κ1.... τον στριμωξε.. του περασε καμποσες "καλες".. και παρτον κατω... και δεν εκανε "καλα" μονο τον hoost...

αργοτερα που τον "μαθαν" ομως και κρατουσαν αποσταση.. οκ τον σακατεψαν...


και ολα αυτα σε συνθηκες αγωνα με ορους Κ1... που δεν μπορεις να αγκαλιαζεις τον αντιπαλο..

giannis64
09-09-10, 15:52
και η καρδια σου να το λεει,αμα δεν ξερεις που πανε τα 4 και βαρας αερα κοπανιστο οπως οι περισσοτεροι θα τις φας και θα του πεις και ευχαριστω του αλλου

καλα αλλα λογια να αγαπιωμαστε!!

αυτο ειπα εγω???

απλα και να ξερεις κατι θελει να εχεις και καρδια!!

hunteranimator
09-09-10, 15:54
αν τν κοπελιτσα των 45 κιλων.. την αρπαξει η πεσει πανω της ενας των 85..... τι θα κανει? low kicks? :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:xaxaxa:rolf::rolf

COBRA_STYLE
09-09-10, 16:08
καλα αλλα λογια να αγαπιωμαστε!!

αυτο ειπα εγω???

απλα και να ξερεις κατι θελει να εχεις και καρδια!!
δε το ειπα για σενα...κουλαρε...λεω περαν της καρδιας θελει και περισσοτερο τεχνικη...αυτο

just chris
09-09-10, 16:10
θα σου προτεινα κατι που δεν ειναι πολυ διαδεδομενο γιατι ολοι κοιταζουν πως να πλακωθουν στις μπουνιες κατ'ευθειαν κ δεν εννοω τα παιδια εδω μεσα αλλα μιλαω γενικα.σου προτεινω το αικιντο,εκανα προσφατα γυρω στον ενα μηνα αλλα λογο οικονομικων το σταματησα,ειναι κ 60ευρω τον μηνα βλεπεις.η σχολη ειχε καμποσα κοριτσακια!!σε πληροφορω οτι αυτη η τεχνη γιατι δεν προκειται για πολεμικη...λειτουργει με την δυναμη του αλλου.δλδ οσο γρηγορα κ νευρικα κ δυνατα σου ερθει ο αλλος....τοσο πιο ευκολα θα τον πεταξεις κατω κ θα τον κανεις να σε παρακαλαει να τον αφησεις,βεβαια στην κριση σου ειναι αν θες να του εξαρθρωσεις το χερι σε δυο σημεια.το αικιντο ειναι με λαβες κ εξαρθρωσεις,παρα πολυ καλο...απλα θελει υπομονη μεχρι να το μαθεις αφου αν σκεφτεις οτι στα δυο χρονια προπονησης...θεωρησε αρχαριος!!!!!!!!!!!!!

basiadim
09-09-10, 16:42
δεν συμφωνω.. αν εχει τα κοτσια και την ταχτικη δεν εχουν σημασια τα κιλα... μην τρελαθουμε... κοπελια μαθε κατι και μην φοβασαι τιποτα.... ;-)

basiadim
09-09-10, 16:44
συμφωνω Ηλια μαζι σου... ;-)

liza.k
09-09-10, 17:34
1.60m είμαι. όσα κιλά και αν πάρω δεν θα κάνει και μεγάλη διαφορά, τι 45 τι50. πολλές φορές δουλεύω βράδυ και σχολάω αργά. αδελφό, ξάδερφο, μπαμπά, γκόμενο δεν έχω. πρέπει να προσέχω εγώ τον εαυτό μου. όσον αφορά τώρα ο paulakos που είχε απορία αμα μου έχει τύχη κάτι ναι μου έτυχε και δεν θέλω να μου ξανατύχει. Είμαι πολύ προσεχτική απλά αυτό πολλές φορές δεν φτάνει.

Qlim4X
09-09-10, 17:40
αδελφό, ξάδερφο, μπαμπά, γκόμενο δεν έχω.


Λοιπαμε :(

Πηγενε γραψου τοτε σε μια σχολη kickbox και ξεκηνα.μην ακους για τραυματισμους στα καλαμια κτλ ΠΑΝΤΑ θα παιζεις με προστατευτικα.

Αν σου ειναι ευκολο να μας πεις και σε πια περιοχη εισαι για να σου βρουμε ενα αξιολογο γυμναστηριο.

ledis
09-09-10, 17:53
http://www.youtube.com/watch?v=wMaN0SQMGys&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Dfy-vjAlMZU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=HcyRPAQRMo0&feature=related

δεστα για να παρεις μια ιδεα απο κραβ μαγκα


hunteranimator εχω δει τα βιντεακια που εβαλες σε αλλο θεμα για το fcs και οντως ειναι παραπλησιο ,πολυ πρακτικο αν και δυστυχως δεν εχω δει καποια σχολη που να το διδασκει
δυστυχως σημερα που μετραει να εισαι μουρη και να το παιζεις ιστορια πουλανε αλλες πολεμικες τεχνες στην Ελλαδα που η πρακτικη τους εφαρμογη ειναι πολυ μικρη σε πραγματικες συνθηκες

finalgates
09-09-10, 17:55
για μενα αρχισε οτι σοθ αρεσει και εχεισ ευκολη προσβαση.ποια ειναι η καταλληλοτερη τεχνη δισκολα βρισκεται.αλλα και να βρεθει παιζει ρολο και ο δασκαλος.και αμα σαρεσει.παντως εχε πεισμα και θα εισαι κομπλε.εγω στο λεω

liza.k
09-09-10, 18:10
κέντρο Θεσσαλονίκη. α, και τι είναι το fcs?

Nive
09-09-10, 18:26
To fcs σημαίνει filipino combat system.
Είναι πολμική τέχνη που βασίζεται κυρίως στην αυτοάμυνα και στην στρέψη της δύναμης του αντιπάλου μας εναντίων του.
Ο Μιχάλης Κοσσυβάκης είναι ο πιο γνωστός Έλληνας δάσκαλος.Έχει περάσει από πολλές σχολές της Αμερικής και της Ασίας και υπήρξε εκπαιδευτής των επίλεκτων ομάδων της Αμερικής,της Γαλλιας και του Ισρα`ί`λ.

Εγώ θα σου την πρότεινα αν και να ξέρεις πως στον δρόμο είναι όλα διαφορετικά.
Με 45 κιλά είναι πιο εύκολο να αμυνθείς με άμυνα παρά με επίθεση.Οπότε η αυτοάμυνα και ειδικά για γυναίκα πιστεύω είναι μονόδρομος.
Καλή σου επιτυχία σε ό,τι και αν διαλέξεις...αλλά καλού κακού πάρε και ένα para μόνιμα στην τσάντα σου.;)


Υ.Γ.Και μην ξεχνάτε όλα ξεκίνησαν από το Πανκράτιο.

MichalisPorke
09-09-10, 19:08
Παιδια οντως περισσοτερο σημασια εχει η τενχη και οχι η δυναμη..Εχω ασχοληθει στο παρελθον με πολεμικες τεχνες και επισης εχω μελετηση πολλες..Περισσοτερο ασχοληθικα με το ninjutsu..Οι περισσοτερες πολεμικες τεχνες(οχι box,karate κτλ που ειναι ολυμπιακα αθληματα κτλ..)εχουν πολλα αδυνατα σημεια που μαθενεις..Και οσα κιλα και να ειναι ο αλλος σιγουρα θα πονεσει..Νταξη δεν λεω οτι αν χτυπησει μια γυναικα εναν που ειναι 60 κιλα θα ειναι το ιδιο με εναν που ειναι 90 αλλα το θεμα ειναι οτι τα αδυνατα σημεια παραμενουν αδυνατα..Σε ΟΛΟΥΣ..

Swthrhs
09-09-10, 19:15
Εγω συμφωνω με τον Qlimax.

Mαγκες αυτο που λετε για το οτι θα φαει καποιος 50 και δεν θα καταλαβει χριστο δεν ισχυει.Υπαρχουν 4 τρωτα σημεια που αμα δεν ξερεις να τα προφυλασσεις καλα(που καταφερνεις μονο με την ενασχοληση με καποια πολεμικη τεχνη)και μια να φας θα ψοφησεις στον πονο,αν δεν ειναι αρκετα καλη ωστε να λιποθυμησεις.Αυτα ειναι η κλειδωση του γονατου,τα γεννητικα οργανα,τα μηνιγγια και το σαγονι(εκτος αν μασας 100 τσιχλες την μερα,αλλα και παλι η διαφορα ειναι απειροελαχιστη).

Οπως και αντιστροφως για το "μια θα φαει και πεσει κατω" αν δεν ξερει καποιος να δινει σωστα χτυπηματα και ο αντιπαλος του εχει μεστη τεχνικη καταρτιση οσο περισσοτερο υψος και οσα κιλα πιο πανω και αν ειναι,μια τρυπα στο νερο θα καταφερει.

Εξαλλου,οταν ειχε ερωτηθει και ο Νορρις με αφορμη την ταινια που παλεψε με τον Λι ποιο πιστευε οτι θα ηταν το αποτελεσμα σε εναν πραγματικο αγωνα μεταξυ των 2,ειπε "Δεν νομιζω να ειχα καποια ελπιδα εναντι στον Μπρους.Το οτι ειμαι πιο ψηλος δεν σημαινει τιποτα,ισα ισα που δινει σ' αυτον το πανω χερι".Σημειωτεον ο Νορις ηταν καμια 50αρια κιλα πιο πανω απ τον Λι.

Φυσικα αυτο ειναι πολυ ψηλου επιπεδου παραδειγμα(οχι,κανενας απ τους δυο δεν ηταν μονο showman!!).Π.χ δεν ειπε κανενας οτι αμα η κοπελα γινει αριστη σε μια πολεμικη τεχνη θα εχει σοβαρες πιθανοτητες νικης αν αντιμετωπισει καποιον που ειναι στο ιδιο τεχνικο επιπεδο και 2 κεφαλια ψηλοτερος,αλλα τωρα να της λετε οτι οσο και προπονηθει θα δερνει μονο κατι χαλβαδες,ε νταξ.

No Cash
09-09-10, 19:40
ρε φιλε.. οταν σταθει μπροστα σου ενα ατομο γυρω στα 30 κιλα βαρυτερος... πρεπει εκτος απο καταρτιση.. να εχεις και ΤΡΕΛΗ ψυχολογια!!!και τα 10 κιλα διαφορα αρκετα ειναι.. ποσο μαλλον πανω απο 20.... κι ο αλλος να ειναι αντρας ενω εσυ κοπελα... φερε την κατασταση λιγο στο μυαλο σου να δεις οτι το πραγμα ζοριζει παααρα πολυ ασχημα...


καλυτερα ειναι να κανει στιβο 100αρια και 200αρια... και δεν το λεω υποτιμητικα...

MichalisPorke
09-09-10, 20:08
ρε φιλε.. οταν σταθει μπροστα σου ενα ατομο γυρω στα 30 κιλα βαρυτερος... πρεπει εκτος απο καταρτιση.. να εχεις και ΤΡΕΛΗ ψυχολογια!!!και τα 10 κιλα διαφορα αρκετα ειναι.. ποσο μαλλον πανω απο 20.... κι ο αλλος να ειναι αντρας ενω εσυ κοπελα... φερε την κατασταση λιγο στο μυαλο σου να δεις οτι το πραγμα ζοριζει παααρα πολυ ασχημα...


καλυτερα ειναι να κανει στιβο 100αρια και 200αρια... και δεν το λεω υποτιμητικα...

Ρε φιλε αυτο ειναι η πολεμικη τεχνη...Η ψυχολογια..Δεν πηγαινεις για να μπορεις να αμυνθεις μονο σε καποιους που ειναι στα κιλα σου, στο υψος σου,στο φυλο σου κτλ..Πηγαινεις εκει για να αμυνθεις στον οποιοδηποτε..Τι δηλαδη παλια οταν οι σαμουραι πηγαιναν να επιτεθουν στους νιντζα ηταν ο καθενας στα κιλα του αλλου κτλ??
Φιλικα παντα;)

giannis64
09-09-10, 20:10
ρε παιδιαααααααα!!!!!!!!!!!

πολλα εργα βλεπετε!!!!!!!!!!!!!!!:rolf::rolf:

Swthrhs
09-09-10, 20:18
ρε φιλε.. οταν σταθει μπροστα σου ενα ατομο γυρω στα 30 κιλα βαρυτερος... πρεπει εκτος απο καταρτιση.. να εχεις και ΤΡΕΛΗ ψυχολογια!!!και τα 10 κιλα διαφορα αρκετα ειναι.. ποσο μαλλον πανω απο 20.... κι ο αλλος να ειναι αντρας ενω εσυ κοπελα... φερε την κατασταση λιγο στο μυαλο σου να δεις οτι το πραγμα ζοριζει παααρα πολυ ασχημα...


καλυτερα ειναι να κανει στιβο 100αρια και 200αρια... και δεν το λεω υποτιμητικα...


Tο μεγαλυτερο κερδος ασκησης πολεμικων τεχνων ειναι οτι αποκτας αυτοπεποιθηση.

Και σαφεστατα και τα 20 τα 30 και τα 40 κιλα ακομα αποκτουν σημασια μονο οταν ο αλλος ειναι στο ιδιο τεχνικο επιπεδο με σενα.Ο θειος μου που βγηκε το '81 3ος στο ερασιτεχνικο ευρωπαικο πρωταθλημα ελαφριων κιλων μποξ(Δημητρης Κολοβος λεγεται,για να μην μιλαω και χωρις στοιχεια)ειναι 75 κιλα ανθρωπος και σε μια αψιμαχια που ειχε στον δρομο ξερανε ατομο 1,95-2 περιπου στα 120 κιλα με ενα ντιρεκτ στο σαγονι.Μεσα στο αμαξι ημουνα οταν εγινε το σκηνικο.

No Cash
09-09-10, 20:30
παιδια.... συνελθετε(χωρις παρεξηγηση ξερετε)... μιλαμε.. για ΚΟΠΕΛΑ... των 45 κιλων... για να φτιαξει αυτοπεποιθηση να κοντραρει ανδρα των 80 κιλων.. πρεπει να λιωσει ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ζευγαρια γαντια εκει μεσα!!!να κανει πρωταθλητισμο δλδ... και καμποσα χρονια...

καλο ειναι να παει να φτιαξει την αυτοπεποιθηση της.. να μαθει και καμποσα πραγματα... αλλα το καλυτερο που μπορει να κανει..ειναι εκτος απο την προληψη... να μαθει να τρεχει.. so simple..

MichalisPorke
09-09-10, 20:39
ρε παιδιαααααααα!!!!!!!!!!!

πολλα εργα βλεπετε!!!!!!!!!!!!!!!:rolf::rolf:

Φιλε μου αυτα ειναι ιστορια..Δεν ειναι εργα..Το ξερω μπορει να ακουγετε καπως αλλα ειναι ιστορια..:toast:

drago
09-09-10, 20:40
Tο μεγαλυτερο κερδος ασκησης πολεμικων τεχνων ειναι οτι αποκτας αυτοπεποιθηση.

Και σαφεστατα και τα 20 τα 30 και τα 40 κιλα ακομα αποκτουν σημασια μονο οταν ο αλλος ειναι στο ιδιο τεχνικο επιπεδο με σενα.Ο θειος μου που βγηκε το '81 3ος στο ερασιτεχνικο ευρωπαικο πρωταθλημα ελαφριων κιλων μποξ(Δημητρης Κολοβος λεγεται,για να μην μιλαω και χωρις στοιχεια)ειναι 75 κιλα ανθρωπος και σε μια αψιμαχια που ειχε στον δρομο ξερανε ατομο 1,95-2 περιπου στα 120 κιλα με ενα ντιρεκτ στο σαγονι.Μεσα στο αμαξι ημουνα οταν εγινε το σκηνικο.

σιγουρα και αυτοπεποιθηση σου δινει και ασκεισε και ολα. αρκει να μην αρχισει κανεις να εχει ψευδεσθησεις γιατι αλλο η σχολη και αλλο ο δρομος. και οι δασκαλοι φερουν μεγαλη ευθυνη πανω σ' αυτο.

κατα τ' αλλα, πιστευω το krav maga ειναι οτι καλυτερο αρκει να ψαξεις που θα πας γιατι ακουγεται οτι κυκλοφωρουν πολλοι εκπεδευτες με λιγα σεμιναρια...

ledis
09-09-10, 20:42
no cash και εγω θα σου απαντησω χωρις παρεξηγηση
πηγαινε και παρακολουθησε ενα μαθημα απο τη πολεμικη τεχνη που της προτεινω να κανει
εχει αρκετες σχολες ανα την Ελλαδα
θα δεις ποσο αποτελεσματικο ειναι εαν κατεχεις τα ευαισθητα σημεια να αντιμετωπισεις εναν αντιπαλο
και μη νομιζεις πως σε τετοιες καταστασεις παιζεις εναλαξ μπουνιες με τον αλλο
μια πραγματικη συμπλοκη στο δρομο κρατα το πολυ 10 δευτερολεπτα
και εκει φαινεται ποιος ειναι καλυτερα καταρτισμενος ως προς τη τεχνικη
με μια απλη κινηση σε ευαισθητο σημειο χτυπας και φευγεις η χτυπας και εχοντας τον αντιπαλο ακινητοποιημενο καταφερνεις δευτερο και τριτο χτυπημα
δες για παραδειγμα στο προηγουμενο ποστ μου την αποφυγη απο το πνιγμο που εχει στο πρωτο αν θυμαμαι καλα βιντεο
τι ακριβως μπορει να μη κανει σωστα σε αυτη την ενεργεια μια κοπελα 45 κιλα?

MichalisPorke
09-09-10, 20:43
παιδια.... συνελθετε(χωρις παρεξηγηση ξερετε)... μιλαμε.. για ΚΟΠΕΛΑ... των 45 κιλων... για να φτιαξει αυτοπεποιθηση να κοντραρει ανδρα των 80 κιλων.. πρεπει να λιωσει ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ζευγαρια γαντια εκει μεσα!!!να κανει πρωταθλητισμο δλδ... και καμποσα χρονια...

καλο ειναι να παει να φτιαξει την αυτοπεποιθηση της.. να μαθει και καμποσα πραγματα... αλλα το καλυτερο που μπορει να κανει..ειναι εκτος απο την προληψη... να μαθει να τρεχει.. so simple..

Φιλε μου δεν ειπα οτι θα τον σκοτωσει κιολας αλλα θα μπορεσει να αμυνθει και μετα οταν αμυνθει εκει αρχιζει η δουλεια των ποδιων..Σκεψου λιγο και πως θα αντιδρασει ο αντρας..Ξερεις αυτος παει με την προυποθεσει οτι θα πειραξει μια γυναικα και αυτα θα αρχιζει να φωναζει κτλ κτλ..Σκεφτου ομως οτι οταν θα παει με αυτο το σκεπτικο η γυναικα να αντριδραση και να τ δωσει και καμια σε καποιο σημειο..Ε εκει οσο ναναι θα τα χασει και λιγο ο αντρας..:turtle:

beefmeup
09-09-10, 20:49
μηπως να ακουγαμε κ την γνωμη καμιας γυναικας??

γιατι πολλα λεμε,αλλα υποθεσεις κανουμε.

για να καταφερει ενα μικροσωμος τυπος χτυπηματα,που κανει πολεμικες τεχνες μπορει να ειναι μικροσωμος αλλα αν ειναι 60 κιλα,το πιο πιθανο θα ειναι 60 κιλα μυς.

σε μια αγυμναστη κοπελα 45(30 κιλα μυς) κιλων αυτα που λετε πως τα εφαρμοζετε??

ειναι σαν μια ρηση που λεει οτι "αν μου δωσεις ενα μοχλο τεραστιο κ ενα αναλογο μερος να τον τοποθετησω,μπορω να μετακινησω τον κοσμο".
αυτο ισχυει γιατι ειναι θεμα δυναμικης,αλλα υπο προυποθεσεις..

στο παραδειγμα της κοπελιας,ρε μορτες που πατε??

κ δεν διαβασε κανεις το αρχικο της ποστ,επιτελους??


επίσης, δεν ενδιαφέρομαι να μάθω απλά αυτοάμυνα αλλά θέλω να είμαι ικανή ,αν χρειαστεί, να δείρω και κάποιον. λοιπόν, τι προτείνετε?

drago
09-09-10, 20:57
παιδια εγω θα πω κατι και ελπιζω να μην παρεξεγξθειτε...

απορω πως ακομα και στις μερες μας, που υπαρχουν τα MMA προταθληματα κλπ με πολυ ποιο πλουσια υλη αλλα και ποιο ρεαλιστικες συνθηκες, τα οποια απεδιξαν τελικα τι λεει και τι δεν λεει σε πραγματικες συνθηκες, απορω πως υπαρχουν ατομα να μιλανε για tae kwon do, aikido, wing chung κλπ κλπ.

παιδια, καλες οι παραδοσιακες πολεμικες τεχνες, αλλα τα πραγματα σημερα εχουν εξεληχθει. οι μοντερνες πολεμικες τεχνες ειδικα αυτες που ποοριζονται για αυτοαμυνα ειναι πολυ καλυτερες απο τις παραδοσιακες γιατι εχουν κρατησει μονο οτι δουλευει στην πραξη και τα εχουν εμπλουτισει.

καποτε ελεγαν η μια τεχνη ειναι καλυτερη, η αλλη ειναι καλυτερη και πηγαινε λεγοντας. οταν φτιαχτικαν τα προταθληματα ΜΜΑ, ειδικα στην αρχη που δεν ειχε ξεκαθαρισει το πραγμα και πηγαιναν και απο καρατε και οτι ναναι, τελικα φανηκε και αποδιχτηκε τι δουλευει και τι οχι σε συνθηκες σχεδον πραγματικες.

πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω με τι σκεπτικο καποιος προτεινει tae kwon do αντι bjj, krav, fcs (αν βρεις κανα σοβαρο ανθρωπο να το διδασκει). τα αποτελεσματα εχουν φανει. γιατι αρνειστε να τα δειτε???

Swthrhs
09-09-10, 21:17
μηπως να ακουγαμε κ την γνωμη καμιας γυναικας??

γιατι πολλα λεμε,αλλα υποθεσεις κανουμε.

για να καταφερει ενα μικροσωμος τυπος χτυπηματα,που κανει πολεμικες τεχνες μπορει να ειναι μικροσωμος αλλα αν ειναι 60 κιλα,το πιο πιθανο θα ειναι 60 κιλα μυς.

σε μια αγυμναστη κοπελα 45(30 κιλα μυς) κιλων αυτα που λετε πως τα εφαρμοζετε??

ειναι σαν μια ρηση που λεει οτι "αν μου δωσεις ενα μοχλο τεραστιο κ ενα αναλογο μερος να τον τοποθετησω,μπορω να μετακινησω τον κοσμο".
αυτο ισχυει γιατι ειναι θεμα δυναμικης,αλλα υπο προυποθεσεις..

στο παραδειγμα της κοπελιας,ρε μορτες που πατε??

κ δεν διαβασε κανεις το αρχικο της ποστ,επιτελους??

Αδερφε δεν ειπε κανενας οτι αρκει το θεωρητικο κομματι και εισαι κομπλε.Οταν σου μαθαινει καποια πολεμικη τεχνη ενας σοβαρος δασκαλος το πρωτο πραγμα που σου ζηταει ειναι το λιγοτερο μια αρτια φυσικη κατασταση.Ειδικα σε διαφορες shaolin τεχνες αν αυτη(η φυσικη κατασταση)δεν ειναι τελεια δεν σε προχωρανε στο πρακτικο επιπεδο.Υπαρχουν και αλλες βεβαια που σε εξασκουν συγχρονως και στα 2.

Οτι η πλειοψηφια των δασκαλων πολεμικων τεχνων στην Ελλαδα ειναι σαλτιμπαγκοι που σου μαθαινουν απλα πως εκτελουνται οι κινησεις και σου λενε στο τελος οτι εισαι σε ικανοποιητικο επιπεδο ακομα και αν δεν μπορεις να τρεξεις 10 μετρα,δυστυχως ειναι αληθεια.Και αυτο ακριβως φοβαμαι για την κοπελα,μηπως πεσει σε καναν τετοιον και στο τελος και να χαλασει τα λεφτα της αδικα,και να γεμισει με ψευδαισθησεις.

hunteranimator
09-09-10, 21:52
Γενικα οι περισσοτεροι δασκαλοι καρατε δινουν τις ζωνες ετσι απλα λες και ειναι συκα,και μετα σου λενε οτι μπορεις να βγαλεις μια μαχη χαχα καραγκιοζιδες.Κακη πολεμικη τεχνη δεν υπαρχει,η καθε πολεμικη τεχνη ειναι για καποιο συγκεκριμενο σκοπο ο καλητερος και ποιο συντομος τροπος ειναι το F.C.S. και το κραβ μαγκα.Εχω κανει και καρατε σοντοκαν,γουαντο ριο και F.C.S. το καρατε θελει χρονο ενω το F.C.S. ειναι απλα μαθηματα δρομου και κυνδυνου[οχι βρομοξυλο].Οταν ειχα παρει αδεια απο την ορκομοσια και απο κρητη πηγαινα αθηνα στην κρητη αντιμετοπισα μια πραγματικα πολυ δυσκολη κατασταση με 2 κρητικους το F.C.S. με εσωσε και την εβγαλα καθαρη αλλιως με την καμια δεν θα τα καταφερνα,για αυτο και το υποστηριζω!Γιατι εκπαιδευτικα για ακριβως αυτον τον λογο αφοπλισμο οτι και να εχει ο αλλος[οπλο μαχαιρι]και κινησεις λαβες εγκλωβισμου ωστε ο αλλος να μην μπορει να βγαλει τσιμουδια μπαμ μπαμ.Παντως liza.k εαν πραγματικα κυνδυνευεις τοσο που απειληται η ζωη σου κτυπα στο λαιμο η αμα ειναι κανενας επικυνδυνος αλοδαπος και το θεμα παει για βιασμο και δεν γλυτωνεις τι να σου πω...οσο ποιο γρηγορα μπορεις τραβα προς τα εξω την καροτιδα του ενω του την εχεις πιασει δυνατα και σφυκτα η κτυπα την με δυναμη αν ζησει ο αλλος μεχρι να ισιωσει εσυ φυγε.Παντως γενικα μεγαλη σημασια εχει η ψυχολογια και ποιος θα δωσει το πρωτο χτυπημα.

Nive
10-09-10, 01:28
Παιδιά χωρίς να παρηξηγηθώ και`γω πιστεύω πως το αν φας 10-20 δεν καταλαβαίνεις τίποτα είναι μούφες.
Τα κιλά εννοείται πως παίζουν ρόλο και μάλιστα πρωταρχικό.
Εγώ έκανα σπάρινγκ με παιδί που έκανε πρωταθλητισμό και όχι ερασιτεχνικά όπως εγώ και την κάθε μου μπουνιά την ένιωθε είτε έπεφτε στην άμυνα είτε στους κροτάφους.Αν έπαιφτε στο σαγόνι δεν το συζητώ...θα κοιμόταν...και αυτό γιατί του ρίχνω 30 ολόκληρα κιλά.Και πάντα έκανε προπόνηση με βαρύτερους για να μάθει στην ορμή και την δύναμη ενώς βαρύτερου.
Μην ακούτε χαζά του στυλ έφαγε 10 και δεν μάσησε...αν τις φάει γεμάτες ή περάσουν σημεία θα την ακούσει από την πρώτη.
Η κοπέλα θέλει αυτοάμυνα για να μπορέσει να γυρίσει την δύναμη του αντιπάλου της εναντίον του...και αν του βγάλει τον αγκώνα ή τον ώμο πχ...μετά τον τσακίζει;)

just chris
10-09-10, 09:10
θελετε να μου πειτε οτι κ ο ζαμπιδης επειδη ειναι 1.60 στα 60 κιλα....ειναι αδυναμος;;;;;;;δεν ισχυουν αυτα κατα την γνωμη μου....ψυχη κ θαρρος κ ολα ερχονται!!!!πιστευεις οτι ενας μποντιμπιλντερ,τον εχει τον ζαμπιδη;;;;;μπαααα δεν νομιζω....

Devil
10-09-10, 09:27
δεν ξερω για bber αλλα ο buakaw τον εχει!!!

Qlim4X
10-09-10, 10:04
θελετε να μου πειτε οτι κ ο ζαμπιδης επειδη ειναι 1.60 στα 60 κιλα....ειναι αδυναμος;;;;;;;δεν ισχυουν αυτα κατα την γνωμη μου....ψυχη κ θαρρος κ ολα ερχονται!!!!πιστευεις οτι ενας μποντιμπιλντερ,τον εχει τον ζαμπιδη;;;;;μπαααα δεν νομιζω....

επειδη εχω προπονηθη με τον μηχαλη παρεα μπορω να πω οτι καναμε σπαρινκ πανω του (72 κιλα εγω και 85 ο κολητος μου) και πραγματικα ηταν βραχος. δεν κουναγε χιλιοστο. δε οταν μαζεψα ενα low εφερα κολοτουμπες.





Η κοπέλα θέλει αυτοάμυνα για να μπορέσει να γυρίσει την δύναμη του αντιπάλου της εναντίον του...και αν του βγάλει τον αγκώνα ή τον ώμο πχ...μετά τον τσακίζει;)


:thumbup:

manos_
10-09-10, 10:30
Εμενα οι πολεμικες τεχνες παντα μου φαινοντουσταν ακυρες για τον δρομο.Παιρνει ενα μπουκαλι η ενα καδρονι ο αλλος και σου ανοιγει το κεφαλι και τελος αυτα ειναι για τις αιθουσες επιδειξεων και τις ταινιες.Επισης ειναι πολυ της μοδας τα κουμπουρια πλεον οποτε παλι αχρηστη ειναι.Στο δρομο κερδιζει οποιος εχει τα μεγαλυτερα φρυδια και οποιος εχει μεγαλυτερη εμπειρια στο ξυλο.Στο θεμα η μεγαλυτερη αμυνα της γυναικας ειναι το μυαλο της.Εχω δει γυναικες που παγωνουν τον αλλο με το βλεμα τους και δεν του επιτρεπουν να κανει μαλακια με τιποτα.Ειναι θεμα ψυχοσυνθεσης και χαρακτηρα.Ολοι τα κανουν εκει που βρισκουν ειναι θρασυδειλοι πραγματικος τσαμπουκας ειναι αντρα με αντρα δεν ακουμπας θηλυκο δεν του μιλας με αισχρο τροπο καν αλλοιως εισαι ξεφτιλας ολικης αλεσεως.Παρολαυτα παλια ειχα γκομενα που κατεβασε εναν με μπουκετο στο σαγονι επειδη τις επιασε τον κολο.Πολυ γελιο απλα ο αλλος ηταν κοντος και σαμιαμιδι.Απο γυμναστηρο δεν περναγε ουτε απεξω αλλα το ελεγε η καρδια της ηταν τσαμπουκας.Καλο ειναι να μνη παιζει μπουνιες η γυναικα ομως γιατι χανει πολυ γινετε νταλικερης εκτος και αν δεν εχει αλλη επιλογη.Δεν μου φαινετε ωραιο η γυναικα να βαζει μυς και να γινετε ραντι κουτουρ για να τα βγαλει περα στο δρομο εχει αρκετο μυαλο για να αποφευγει τις δυσκολες καταστασεις και να τα βγαζει περα η φυση αυτο της εδωσε.Μπορει να κανω και λαθος.Α και τα κιλα δεν παιζουν ρολο γιαυτο οταν ο αλλος ειναι ποιο γομαρι απο σενα χτυπας καροτιδα μυτη διαφραγμα σαγονι κτλ εκει τα κιλα δεν μετρανε μια.

manos_
10-09-10, 10:35
θελετε να μου πειτε οτι κ ο ζαμπιδης επειδη ειναι 1.60 στα 60 κιλα....ειναι αδυναμος;;;;;;;δεν ισχυουν αυτα κατα την γνωμη μου....ψυχη κ θαρρος κ ολα ερχονται!!!!πιστευεις οτι ενας μποντιμπιλντερ,τον εχει τον ζαμπιδη;;;;;μπαααα δεν νομιζω....

Το καλο χτυπημα ξεκιναει απο το εδαφος πρεπει να ξερεις να βγαζεις την δυναμη στο τελειωμα και να χρησιμοποιες την φορα του αερα.Ο μποντιμπιλντερ ειναι ο ποιο ευκολος στοχος για αυτους τους τυπος σαν σακο του μπαξ σε βλεπουνε τρως τρελο ξυλο μπορει να μην πεσεις ευκολα αλλα θα μαζεψεις τρελο ξυλο οσο ποιο μεγαλος τοσο καλυτερα για τον καθε ζαμπιδη.

basiadim
10-09-10, 10:42
μπραβο αυτο εννοουσα και εγω πιο πανω.. ;-)

just chris
10-09-10, 10:45
Το καλο χτυπημα ξεκιναει απο το εδαφος πρεπει να ξερεις να βγαζεις την δυναμη στο τελειωμα και να χρησιμοποιες την φορα του αερα.Ο μποντιμπιλντερ ειναι ο ποιο ευκολος στοχος για αυτους τους τυπος σαν σακο του μπαξ σε βλεπουνε τρως τρελο ξυλο μπορει να μην πεσεις ευκολα αλλα θα μαζεψεις τρελο ξυλο οσο ποιο μεγαλος τοσο καλυτερα για τον καθε ζαμπιδη.

πες τα ρε μανο!

manos_
10-09-10, 10:49
πες τα ρε μανο!

ρε ειχα κατεβει στο παλιο γυμναστηριο στο κικ μποξ πεντε εξι φορες και επεφτε πολυ γελιο ηταν σαν παιδακια ολοι διπλα μου αλλα ετρωγα πολλες βεβαια δεν καταλαβαινα και πολλα και τους εσκαγα μια και φευγανε πισω αλλα εκει δεν επιτρεποτανε χτυπημα στην μουρη οποτε στο δρομο αν δεν σκαλωνε που θα του σκαγα στην μουρη κατευθειαν παιζει να με κατεβαζε αν και πρεπει να ειναι σε υψηλο επιπεδο τωρα παει καθε βλαμενο σε μια κολοσχολη παιρνουν τα μυαλο του αερα βγαινει εξω μαζευει μαπες και μετα λεει τι φταιει.

Nive
10-09-10, 10:56
θελετε να μου πειτε οτι κ ο ζαμπιδης επειδη ειναι 1.60 στα 60 κιλα....ειναι αδυναμος;;;;;;;δεν ισχυουν αυτα κατα την γνωμη μου....ψυχη κ θαρρος κ ολα ερχονται!!!!πιστευεις οτι ενας μποντιμπιλντερ,τον εχει τον ζαμπιδη;;;;;μπαααα δεν νομιζω....

O Ζαμπίδης είναι 1,62 και δεν πέφτει κάτω από τα 73-74 κιλά.
Και μην συγκρίνεις την μυικότητα και την τεχνικά κατάρτηση του Ζαμπίδη με αυτή κάποιου άλλου.
Η εκρήξεις που`χει ένας τέτοιος αθλητής είναι τρομακτικές και βρίσκουν πάντα στόχο.
Ο σάσκαλός μου έκανε με τον Ζαμπίδη 7 χρόνια...στον Κακαράκη.
Μερικές φορές ήταν και 78-80 κιλα.Αλλά αυτά συνδύασέ το με πόδια σφυριά και γκαρντ κουτί.:green:
Φιλικά.

Nive
10-09-10, 10:58
Το καλο χτυπημα ξεκιναει απο το εδαφος πρεπει να ξερεις να βγαζεις την δυναμη στο τελειωμα και να χρησιμοποιες την φορα του αερα.Ο μποντιμπιλντερ ειναι ο ποιο ευκολος στοχος για αυτους τους τυπος σαν σακο του μπαξ σε βλεπουνε τρως τρελο ξυλο μπορει να μην πεσεις ευκολα αλλα θα μαζεψεις τρελο ξυλο οσο ποιο μεγαλος τοσο καλυτερα για τον καθε ζαμπιδη.

Σωστά...και ο νόμος λέει τον μεγαλύτερο τον κουράζουμε πιο εύκολα...και τον ψηλότερο τον σπάμε από κάτω.
Όσοι ξέρουν καταλαβαίνουν.:thumbup:

manos_
10-09-10, 11:01
Σωστά...και ο νόμος λέει τον μεγαλύτερο τον κουράζουμε πιο εύκολα...και τον ψηλότερο τον σπάμε από κάτω.
Όσοι ξέρουν καταλαβαίνουν.:thumbup:

Ναι μαν αλλα θελει και φρυδια ε να μην κολωνεις γιατι οπως ειπε και ενας αμα σου σκασει ενας 140 κιλα και κολησει το κεφαλι του στο δικο σου τα πραγματα αλλαζουνε γιατι αλλο το εξω και αλλο η σχολη μην παιρνουν τα μυαλα τους αερα σε ελενχομενο χωρο με ελενχομενες κινησεις εξω δεν ξερεις τι κουβαλαει ο αλλος μαζι και τι ψυχικη ασθενεια και αμα σπασει κανα ποτηρι και σου κοψει κανα λαιμο να δεις που πανε οι ζωνες και τα νταν.

just chris
10-09-10, 11:02
O Ζαμπίδης είναι 1,62 και δεν πέφτει κάτω από τα 73-74 κιλά.
Και μην συγκρίνεις την μυικότητα και την τεχνικά κατάρτηση του Ζαμπίδη με αυτή κάποιου άλλου.
Η εκρήξεις που`χει ένας τέτοιος αθλητής είναι τρομακτικές και βρίσκουν πάντα στόχο.
Ο σάσκαλός μου έκανε με τον Ζαμπίδη 7 χρόνια...στον Κακαράκη.
Μερικές φορές ήταν και 78-80 κιλα.Αλλά αυτά συνδύασέ το με πόδια σφυριά και γκαρντ κουτί.:green:
Φιλικά.
σορυ για το οφ τοπικ....αλλα...ελα ρε σιτι.εγω ειμαι προς λιουμη μπαρουταδικο μερια!!!

Devil
10-09-10, 11:06
Σωστά...και ο νόμος λέει τον μεγαλύτερο τον κουράζουμε πιο εύκολα...και τον ψηλότερο τον σπάμε από κάτω.
Όσοι ξέρουν καταλαβαίνουν.:thumbup:

πρεπει να τον πλησιασεις για να τον σπασεις;)

giannis64
10-09-10, 11:23
παει και αυτο το τοπικ!!!:toast:

το μαστιγωσατε!!:green:

giannis64
10-09-10, 11:24
παρε βρε κοριτσι μου ενα ρεβολβερ να σε δει ο θεος!!!!!
;)

Nive
10-09-10, 12:20
πρεπει να τον πλησιασεις για να τον σπασεις;)

Αν έχεις τις ικανότητες όλα γίνονται αναίμακτα (για`σένα).:P

Nive
10-09-10, 12:25
Ναι μαν αλλα θελει και φρυδια ε να μην κολωνεις γιατι οπως ειπε και ενας αμα σου σκασει ενας 140 κιλα και κολησει το κεφαλι του στο δικο σου τα πραγματα αλλαζουνε γιατι αλλο το εξω και αλλο η σχολη μην παιρνουν τα μυαλα τους αερα σε ελενχομενο χωρο με ελενχομενες κινησεις εξω δεν ξερεις τι κουβαλαει ο αλλος μαζι και τι ψυχικη ασθενεια και αμα σπασει κανα ποτηρι και σου κοψει κανα λαιμο να δεις που πανε οι ζωνες και τα νταν.

Εδώ συμφωνώ απόλυτα.Εκεί το χανουν οι περισσότεροι.Κάνουν κάτι μήνες και βγαίνουν έξω και το παίζουν Νόρις.
Σίγουρα τα πράγματα έξω είναι ζούγκλα και σίγουρα πιο επικίνδυνα.Σε προπόνηση έχω δει να σπάει σαγόνι,στον δρόμο μπορεί να δεις τα πάντα,γι`αυτό καλό θα`ταν να μην τσακώνεσαι έξω με κανέναν,εκτός και αν απολύται η σωματική σου ακαιρεότητα.
Όσον αφορά τα 140 κιλά και το πρόσωπο με πρόσωπο με ένα τριάρι πάει για ύπνο.
Όσο έκανα Πανκράτιο ήξερα παιδιά που πραγματικά μπορούσαν σε real time συνθήκες να σε δέσουν κόμπο...;)

just chris εγώ από την άλλη μεριά.rossica.

Y.Γ.έχει δίκιο ένα παιδί πιο πάνω....το σκίσαμε το τόπικ.:rolf:

No Cash
10-09-10, 12:42
πως λενε τον δασκαλο του σοκοληστη κυψελη γτ κολλησα...


ε ειχε πει... πως στο δρομο νικαει αυτος που εχει μεγαλυτερη διαθεση να σου κανει πραγματικα κακο...


στην κοπελιτσα και σε καθε κοπελιτσα... ο τυπος που μπορει να της την πεσει... πιθανοτατα θα κουβαλαει και κανα μαχαιρακι(εχει τυχει σε φιλη μου) ..... καλυτερα να αφησει τα καρατεκα... γιατι οι κλωτσιες και οι μπουνιες πονανε... τα μαχαιρια και το μολυβι σκοτωνουν ομως...


αυτο που ειπε ο μανος ειναι σωστο... αν η γκομενα ειναι "αερατη" και τσακαλακι.. δε δινει στον αλλο "δικαιωμα" τοσο ευκολα..

Nive
10-09-10, 13:04
Σωστός ο no cash...απλά όσο καλός και αν είσαι με το να ξέρεις μειώνεις τις πιθανότητες να σου κάνουν ζημιά.
Γι`αυτό λέω πάρε ένα παραλάιζερ μπας και νιώσεις λίγη ασφάλεια.

Υ.Γ.τον Μάλλιο λες.?

manos_
10-09-10, 13:09
Εγω θα προτιμουσα η κοπελα να γνωριζει απο ψυχολογικη βια παρα πραγματικη.Αλλα αυτη διδασκετε σε πολυ περιεργα σχολεια και μπορει να σε γονατισει μονο με το βλεμα.

hunteranimator
10-09-10, 14:14
παει και αυτο το τοπικ!!!:toast:

το μαστιγωσατε!!:green:
xaxaxaxaxaxa πολυ μου αρεσε αυυτο που ειπες χαχα

hunteranimator
10-09-10, 14:22
f.c.s. η κραβ μαγκα.Εκπαιδευεσε για αυτην την δουλεια για δρομο αν ο αλλος σου ερθει με μαχαιρι μπουκαλι κτλ κτλ.Αλλα αμα αρχιζουν και φευγουν τα ουρα μεσα στο φοβο δεν μπορεις να κανεις και πολλα.{μεταξυ αστειου και σοβαρου]η κανεις στοιβο η παζεις με μολυβι η μουνταρις το ροτβαιλερ και κανει αυτο την δουλεια.Η ποιανεις εναν γκομενο που πιστευεις οτι μπορει να σε προστατεψει[δες το και ποιο θετικα το να βρει μια κοπελα γκομενο ειναι τζαμπα]

No Cash
10-09-10, 16:40
μπραβο.. και ενα σκυλι για τετοιες περιπτωσεις ειναι τρελα καλη λυση..(αν τα γουσταρεις κι ολας φυσικα)

rottie, presa... bandog.. τετοιου ειδους σκυλια ειναι οτι πρεπει..

στη θεα ενος τετοιου σκυλου δε σε πλησιαζει ουτε ζαμπιδης ουτε καρατεκας ουτε ο γιος του γα..ω ο ιδιος!:rolf:

TRIANTAFYLLOU
10-09-10, 16:41
πολύς λόγος πλέον για το τίποτε ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια και ψάχνουμε γωνίες στο εικοσάρικο

το καλύτερο, έξυπνο και ασφαλές είναι η πρόληψη που σημαίνει οτι αποφεύγει μια γυναίκα να κινείτε μόνη σε ύποπτα μέρη .
οταν κυκλοφορεί με τσάντα να την έχει απο την σωστή πλευρα και όχι εκτεθημένη , να μην την αρπάξει κάποιος

αν δεί κατι ύποπτο να σημβαίνει να μην την τρώει η περιέργεια να πλησιάσει ,γιατι η περιέργεια σκότωσε την γάτα .

άν πάλι βρεθεί αντιμέτωπη με κάποιο άτομο πού δείξει απλα κίνηση προς το μέρος της περίεργη , να κάνει ένα ωραίο κατοστάρη για ολυμιακό ρεκόρ

και αν ακόμη ξέρει κάποια πολεμική τέχνη να μην πάει γυρεύοντας και μπει στην διαδικασία να αντιμετωπίσει κάποια κατάσταση γιατι ο πιο πεταμένος να είναι αν έχει κανενα σουβλερό η κανένα κουμπούρι , όταν διαπιστώσει πως δεν τα κατάφερε στην τελικη είναι ήδη αργά , γιατι η πολύ σιγουρια βλάπτει .

επίσης όταν μιλάμε για μια γυναίκα λεπτεπίλεπτη που ούτε πρωταθλήτρια είναι σε κάποια πολεμική τέχνη ούτε αθλήτρια και θέλει να κάνει κάτι , απλα να αποκτήσει περισσότερη αυτοπεποίθηση γιατι δεν την ενδιαφέρει ο πρωταθλητισμός σ αυτην την πολεμική τέχνη τότε σε συνδιασμό με γυμναστική με βάρη που μπορεί να δυναμώσει και να πάρει μερικα καλά κιλα , ας κάνει μια πολεμική τέχνη καθαρα για γυναίκα και γενικα για άτομα που δεν χρειάζετε να έχουν φυσική κατάσταση και δύναμη μουλαριού , όπως αυτη που προανέφερα , όπου εκμεταλεύεσαι καθαρα την δύναμη του αντιπάλου

αρκεί να έχει την σύνεση και να μην πάει γυρεύοντας να διαπιστώσει αν μπορεί να τα βγάλει πέρα γιατι μπορεί να το φάει το κεφάλι , απλα στην έσχατη αν συμβεί ενα περιστατικο , η πολεμική τέχνη αν την κατέχει καλα , θα βοηθήσει να κάνει μία κίνηση να μπορέσει σε δευτερόλεπτα να αντιδράσει και να ξεφύγει , ώστε να χρησιμοποιήσει στην συνέχεια τις επιδόσεις στο τρέξιμο , απλα είναι τα πράματα

γιατι ανθρώπους που δεν ξέρεις τι μυαλό κουβαλάν και που μπορούν να φτάσουν και επίσης τι όπλο μπορεί να έχουν ,πάντα πρέπει να αποφεύγονται γιατι σε τέτοιες περιπτώσεις αυτα αντιμετωπίζονται με επιτυχία μόνο στα έργα , ούτε άντρας μπορεί να τα βγάλει πέρα

GEORGEXX1
10-09-10, 18:07
πολύς λόγος πλέον για το τίποτε ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια και ψάχνουμε γωνίες στο εικοσάρικο

το καλύτερο, έξυπνο και ασφαλές είναι η πρόληψη που σημαίνει οτι αποφεύγει μια γυναίκα να κινείτε μόνη σε ύποπτα μέρη .
οταν κυκλοφορεί με τσάντα να την έχει απο την σωστή πλευρα και όχι εκτεθημένη ,να μην την αρπάξει κάποιος

αν δεί κατι ύποπτο να σημβαίνει να μην την τρώει η περιέργεια γιατι η περιέργεια σκότωσε την γάτα .

άν πάλι βρεθεί αντιμέτωπη με κάποιο άτομο πού δείξει απλα κίνηση προς το μέρος της περίεργη να κάνει ένα ωραίο κατοστάρη για ολυμιακό ρεκόρ

και αν ακόμη ξέρει κάποια πολεμική τέχνη να μην πάει γυρεύοντας και μπει στην διαδικασία να αντιμετωπίσει κάποια κατάσταση γιατι ο πιο πεταμένος να είναι αν έχει κανενα σουβλερό η κανένα κουμπούρι , όταν διαπιστώσει πως δεν τα κατάφερε στην τελικη είναι ήδη αργά , γιατι η πολύ σιγουρια βλάπτει .

επίσης όταν μιλάμε για μια γυναίκα λεπτεπίλεπτη που ούτε πρωταθλήτρια είναι σε κάποια πολεμική τέχνη ούτε αθλήτρια και θέλει να κάνει κάτι , απλα να αποκτήσει περισσότερη αυτοπεποίθηση γιατι δεν την ενδιαφέρει ο πρωταθλητισμός σ αυτην την πολεμική τέχνη τότε σε συνδιασμό με γυμναστική με βάρη που μπορεί να δυναμώσει και να πάρει μερικα καλά κιλα , ας κάνει μια πολεμική τέχνη καθαρα για γυναίκα και γενικα για άτομα που δεν χρειάζετε να έχουν φυσική κατάσταση και δύναμη μουλαριού , όπως αυτη που προανέφερα , όπου εκμεταλεύεσαι καθαρα την δύναμη του αντιπάλου

αρκεί να έχει την σύνεση και να μην πάει γυρεύοντας να διαπιστώσει αν μπορεί να τα βγάλει πέρα γιατι μπορεί να το φάει το κεφάλι , απλα στην έσχατη αν συμβεί ένα περιστατικό , η πολεμικη τέχνη αν την κατέχει καλά , θα βοηθήσει να κάνει μια κίνηση , να μπορέσει σε δευτερόλεπτα να αντιδράσει και να ξεφύγει , ώστε να χρησιμοποιήσει στην συνέχεια τις επιδόσεις στο τρέξιμο , απλα είναι τα πράματα

γιατι ανθρώπους που δεν ξέρεις τι μυαλό κουβαλάν και που μπορούν να φτάσουν και επίσης τι όπλο μπορεί να έχουν ,πάντα πρέπει να αποφεύγονται γιατι σε τέτοιες περιπτώσεις αυτα αντιμετωπίζονται με επιτυχία μόνο στα έργα , ούτε άντρας μπορεί να τα βγάλει πέρα




:thumbup:
Συμπληρωνοντας στα του ηλια.
Για κανενα λογω γυναικα μονη της δεν κυκλοφορει σε σκοτεινα μερη κατα την διαρκεια της νυχτας,παντα απο μερη που φωτιζονται καλα, και εχει κοσμο,αλιως ταξακι και σπιτι.

ledis
11-09-10, 02:40
Εμενα οι πολεμικες τεχνες παντα μου φαινοντουσταν ακυρες για τον δρομο.Παιρνει ενα μπουκαλι η ενα καδρονι ο αλλος και σου ανοιγει το κεφαλι και τελος αυτα ειναι για τις αιθουσες επιδειξεων και τις ταινιες.Επισης ειναι πολυ της μοδας τα κουμπουρια πλεον οποτε παλι αχρηστη ειναι.Στο δρομο κερδιζει οποιος εχει τα μεγαλυτερα φρυδια και οποιος εχει μεγαλυτερη εμπειρια στο ξυλο.

φιλε σορρυ κιολας αλλα εισαι εκτος πραγματικοτητας

κανε μια πολεμικη τεχνη εστω για λιγο και αν εχεις την ιδια αποψη τι να πω :toast:
οσο για τα <<φρυδια>> αν ο αλλος εχει τη τεχνικη οσα φρυδια και να χεις τα φρυδια του θα παρεις

και τα κουμπουρια που λετε μερικοι
πτυσομενα κτλ ουτε καν προλαβαινεις να τα τραβηξεις σε τετοιες περιπτωσεις εκτος εαν φαινεται πως θα γινει καυγας πραγμα σπανιο ομως οταν στη πεφτουν για να σε ληστεψουν η γενικα να σου κανουν κακο
τα κουμπουρια για αυτοαμυνα αχρηστα ειναι εκτος ισως απο το σπρευ πιπεριου και σε καθε περιπτωση ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ
και προς επιβεβαιωση αυτου δες πχ σε ποσες δολοφονικες εκτελεσεις τα θυματα ηταν οπλισμενα αλλα παρολαυτα δεν προλαβαν οχι να αντιδρασουν αλλα ουτε να αντιληφθουν τι γινοτανε ;)

miss_Reve
11-09-10, 02:58
Λοιπον.... δε νομιζω οτι η λυση ειναι να μαθεις καποια πολεμικη τεχνη -η τουλαχιστον δεν ειναι η γρηγορη λυση- γιατι για να μαθεις να δερνεις καποιον πρεπει να φας πολυ ξυλο! αυτο που εννοω ειναι οτι απαιτηται πολυ εξασκηση! χρονια εξασκηση! σκεψου μοναχα οτι αυτα τα 20χρονα(κ πανω) που βλεπεις -ειτε σε αγωνες ειτε στο youtube- οτι μπορουν να δερνουν, ξεκινανε πολεμικες τεχνες απο τα 5 τους. το μονο που μπορεις να κανεις προς το παρον ειναι να ψαξεις για καποιον που ξερει απο καλη αυτοαμυνα κ να σου μαθει μοναχα τα βασικα(αυτο εκανα κ εγω στην αρχη γιατι ειδα εναν καυγα αναμεσα σε μια κοπελα κ εναν ηλιθιο στο μαγαζι που δουλευα κ με ειχαν πιασει φοβιες, μιλησα στο σωματοφυλακα που προσεχε το μαγαζι κ με εμαθε τα βασικα αυτοαμυνας, δηλ. σε περιπτωση που με πιασουν βιαια απ'το χερι η με πνιξουν η μου τραβηξουν τα μαλλια). ξερεις ποιο καταλαβα οτι ειναι το μυστικο των εξυπνων γυναικων σ'αυτες τις περιπτωσεις? παντα να δειχνεις στον αλλον-ποσο μαλλων αμα ειναι αντρας- οτι φοβασαι, γιατι αν τσαμπουκαλευτεις μια μπουνια φτανει για να σε ισωπεδωσει κ να πονας για πολυ καιρο, κ αν τυχεις κ σε κανεναν ανωμαλο μπορει ακομα κ να σε σκοτωσει. γι'αυτο εαν σου τυχει κατι τετοιο λες συγγνωμη -κ ας εχεις δικιο εσυ- προσπαθεις να μπαλωσεις τα πραγματα περνοντας το μερος του και/η φευγεις. εγω ξεκινησα γιογκα κ διαλογισμο για συγκεντρωση για να μπορω να σκεφτομαι ηρεμα κ γρηγορα κ δεν αρχισα καμια πολεμικη τεχνη, αγορασα ενα σακο του μποξ φανταζομαι οτι ειναι ενας βλακας που ισως συναντησω κ κανω εξασκηση εφαρμοζοντας τις αυτοαμυντικες κινησεις που εμαθα χτυπωντας στα ευαισθητα σημεια (ποδια,χερια,διαφραγμα,προσωπο).. οσο για το σκυλι αστο θελει πολυ φροντιδα κ αν δαγκωσει κανενα παιδακι η κανεναν περαστικο θα εχεις μεγαλο προβλημα.

εξασκησου αλλα μην χρησιμοποιεις το σωμα σου για επιθεση- εκτος κ αν τυχεις σε κανεναν μαζοχιστη κ σου λεει <<χτυπαμε.. χτυπαμε!!! ...τσουζει αλλα μ'αρεσει>>-
με τη καθαρη σκεψη, το μυαλο κ τη λογικη λυνονται ολα!
κ πιστεψε με πολυ καλυτερα!

manos_
11-09-10, 10:09
φιλε σορρυ κιολας αλλα εισαι εκτος πραγματικοτητας

κανε μια πολεμικη τεχνη εστω για λιγο και αν εχεις την ιδια αποψη τι να πω :toast:
οσο για τα <<φρυδια>> αν ο αλλος εχει τη τεχνικη οσα φρυδια και να χεις τα φρυδια του θα παρεις

και τα κουμπουρια που λετε μερικοι
πτυσομενα κτλ ουτε καν προλαβαινεις να τα τραβηξεις σε τετοιες περιπτωσεις εκτος εαν φαινεται πως θα γινει καυγας πραγμα σπανιο ομως οταν στη πεφτουν για να σε ληστεψουν η γενικα να σου κανουν κακο
τα κουμπουρια για αυτοαμυνα αχρηστα ειναι εκτος ισως απο το σπρευ πιπεριου και σε καθε περιπτωση ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ
και προς επιβεβαιωση αυτου δες πχ σε ποσες δολοφονικες εκτελεσεις τα θυματα ηταν οπλισμενα αλλα παρολαυτα δεν προλαβαν οχι να αντιδρασουν αλλα ουτε να αντιληφθουν τι γινοτανε ;)

ΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑ.Μαλλον εσυ εισαι εκτος πραγματικοτητας αδερφε.Ξερεις ποσοι με πολεμικες τεχνες εχω δει να μαζευουν τα δοντια τους απο κατω σε κατι μαγαζακια στα εξαρχεια 6 το πρωι απο κατι τυπακια που πηρανε ενα λοστο στο χερι?Εκανα κικ μποξινγκ για λιγο και εφυγα γιατι μου φανηκε τις πλακας αθλημα εντελως μου σκαγανε πεντε εξι δεν χαμπαριαζα τους εσκαγα μια καλη μετρημενη και φευγανε πισω 80 κιλα vs 105 εγω φευγανε πισω και ειμασταν και σε ελενχομενο χωρο φαντασου εξω τι θα γινοτανε.Τεσπα μετα μου ειπε πολυς κοσμος οτι οι κικ μποξερ γενικα μαζευουνε πολυ ξυλο και οτι αν θελω κατι που να μου ταιριαζει να παω αικιντο αλλα βαριεμαι.Μην μου πειτε για τον μιχαλη παλι δεν μιλαμε για τοπ αθλητες μιλαμε για τον κυρ μητσο που πηγε σε μια σχολη.Τεσπα ο καθενας κρινει απο οτι εχει δει και εχω δει ατομα που πραγματικα κατεχουν πολεμικες τεχνες αλλα αυτοι θα κανουν τα παντα για να μην χτυπηθουν με κανεναν ειναι σοβαρα ατομα.Κουμπουρια ειπαμε οτι τραβανε οι αλλοι και μενα μου χει τυχει μεσα απο αυτοκινητο δυο φορες εγω δεν ειπα σε καναν να παρει ουτε κουμπουρια ουτε πτυσομενα ουτε πολυθρονες.

manos_
11-09-10, 10:16
Λοιπον.... δε νομιζω οτι η λυση ειναι να μαθεις καποια πολεμικη τεχνη -η τουλαχιστον δεν ειναι η γρηγορη λυση- γιατι για να μαθεις να δερνεις καποιον πρεπει να φας πολυ ξυλο! αυτο που εννοω ειναι οτι απαιτηται πολυ εξασκηση! χρονια εξασκηση! σκεψου μοναχα οτι αυτα τα 20χρονα(κ πανω) που βλεπεις -ειτε σε αγωνες ειτε στο youtube- οτι μπορουν να δερνουν, ξεκινανε πολεμικες τεχνες απο τα 5 τους. το μονο που μπορεις να κανεις προς το παρον ειναι να ψαξεις για καποιον που ξερει απο καλη αυτοαμυνα κ να σου μαθει μοναχα τα βασικα(αυτο εκανα κ εγω στην αρχη γιατι ειδα εναν καυγα αναμεσα σε μια κοπελα κ εναν ηλιθιο στο μαγαζι που δουλευα κ με ειχαν πιασει φοβιες, μιλησα στο σωματοφυλακα που προσεχε το μαγαζι κ με εμαθε τα βασικα αυτοαμυνας, δηλ. σε περιπτωση που με πιασουν βιαια απ'το χερι η με πνιξουν η μου τραβηξουν τα μαλλια). ξερεις ποιο καταλαβα οτι ειναι το μυστικο των εξυπνων γυναικων σ'αυτες τις περιπτωσεις? παντα να δειχνεις στον αλλον-ποσο μαλλων αμα ειναι αντρας- οτι φοβασαι, γιατι αν τσαμπουκαλευτεις μια μπουνια φτανει για να σε ισωπεδωσει κ να πονας για πολυ καιρο, κ αν τυχεις κ σε κανεναν ανωμαλο μπορει ακομα κ να σε σκοτωσει. γι'αυτο εαν σου τυχει κατι τετοιο λες συγγνωμη -κ ας εχεις δικιο εσυ- προσπαθεις να μπαλωσεις τα πραγματα περνοντας το μερος του και/η φευγεις. εγω ξεκινησα γιογκα κ διαλογισμο για συγκεντρωση για να μπορω να σκεφτομαι ηρεμα κ γρηγορα κ δεν αρχισα καμια πολεμικη τεχνη, αγορασα ενα σακο του μποξ φανταζομαι οτι ειναι ενας βλακας που ισως συναντησω κ κανω εξασκηση εφαρμοζοντας τις αυτοαμυντικες κινησεις που εμαθα χτυπωντας στα ευαισθητα σημεια (ποδια,χερια,διαφραγμα,προσωπο).. οσο για το σκυλι αστο θελει πολυ φροντιδα κ αν δαγκωσει κανενα παιδακι η κανεναν περαστικο θα εχεις μεγαλο προβλημα.

εξασκησου αλλα μην χρησιμοποιεις το σωμα σου για επιθεση- εκτος κ αν τυχεις σε κανεναν μαζοχιστη κ σου λεει <<χτυπαμε.. χτυπαμε!!! ...τσουζει αλλα μ'αρεσει>>-
με τη καθαρη σκεψη, το μυαλο κ τη λογικη λυνονται ολα!
κ πιστεψε με πολυ καλυτερα!

:banghead::banghead::banghead::banghead: αμα δειξεις στο βιαστη οτι φοβασαι το ξερεις οτι θα ερεθιστει ε?Τι τακτικη ειναι αυτη ελεος,στον αλλον δειχνεις με το βλεμα οτι δεν χαμπαριαζεις μια δεν ειπαμε να χτυπησεις η γυναικα ξεκοβει το δικαιωμα απο οποιον θελει με ενα βλεμα μονο.

kaiowas
11-09-10, 10:32
προσωπική άποψη μου, είτε γυναίκα είτε άντρας αν δεις ότι δε σε παίρνει να χεις μαζί σου νέφτι, αχρείαστο να είναι

διαφορετικά αν δεν είσαι γκάνγστερ να έχεις μαζί σου τίζερ ή σπρέι πιπεριού με τις ανάλογες κατά το νόμο συνέπειες

miss_Reve
11-09-10, 11:04
Το μηνυμα που θελω να περασω ειναι οτι με το μυαλο κ τη λογικη λυνονται ολα ας πουμε αν πεις στον βιαστη οτι εχεις aids τι θα κανει? θα σε βιασει?-βεβαια εχεις δικαιο γιατι εξαρταται απο την περιπτωση που θα σου τυχει, κ μου χει τυχει να με πιασει αντρας απο το χερι δυνατα κ με ενα πολυ αυστηρο υφος του ειπα <οριστε κυριε?> κ με αφησε. Αλλα αυτο που καταλαβα εγω απο την κοπελα ειναι οτι καποιος την απειλει κ αν θελει καποιος να σε χτυπησει κ ειναι αποφασισμενος ο,τι κ να κανεις δεν τον νοιαζει. Ξερεις ποσοι ανωμαλοι κυκλοφορουν που χτυπανε ακομη κ μικρα παιδακια? με το να το παιζεις φοβισμενη νομιζει οτι αυτος εχει το πανω χερι αλλα εσυ τα χεις 400 κ την καταλληλη στιγμη τον χτυπας σενα αδυναμο σημειο στο προσωπο να ζαλιστει για λιγα δευτερολεπτα(αυτα τα μαθαινεις στα μαθηματα αυτοαμυνας) τρεχεις κ του ξεφευγεις αυτα βεβαια πρεπει να γινουν πολυ γρηγορα.. αλλα τιποτα δε συγκρινεται με το σπρευ στην αυτοαμυνα. Εννοειται αυτο! γρηγορα ευκολο κ αποτελεσματικο. αρκει να μην γινει κανενα ατυχημα κ ψεκασεις τον εαυτο σου καταλαθος.. φανταζεσαι??

manos_
11-09-10, 11:34
Το μηνυμα που θελω να περασω ειναι οτι με το μυαλο κ τη λογικη λυνονται ολα ας πουμε αν πεις στον βιαστη οτι εχεις aids τι θα κανει? θα σε βιασει?-βεβαια εχεις δικαιο γιατι εξαρταται απο την περιπτωση που θα σου τυχει, κ μου χει τυχει να με πιασει αντρας απο το χερι δυνατα κ με ενα πολυ αυστηρο υφος του ειπα <οριστε κυριε?> κ με αφησε. Αλλα αυτο που καταλαβα εγω απο την κοπελα ειναι οτι καποιος την απειλει κ αν θελει καποιος να σε χτυπησει κ ειναι αποφασισμενος ο,τι κ να κανεις δεν τον νοιαζει. Ξερεις ποσοι ανωμαλοι κυκλοφορουν που χτυπανε ακομη κ μικρα παιδακια? με το να το παιζεις φοβισμενη νομιζει οτι αυτος εχει το πανω χερι αλλα εσυ τα χεις 400 κ την καταλληλη στιγμη τον χτυπας σενα αδυναμο σημειο στο προσωπο να ζαλιστει για λιγα δευτερολεπτα(αυτα τα μαθαινεις στα μαθηματα αυτοαμυνας) τρεχεις κ του ξεφευγεις αυτα βεβαια πρεπει να γινουν πολυ γρηγορα.. αλλα τιποτα δε συγκρινεται με το σπρευ στην αυτοαμυνα. Εννοειται αυτο! γρηγορα ευκολο κ αποτελεσματικο. αρκει να μην γινει κανενα ατυχημα κ ψεκασεις τον εαυτο σου καταλαθος.. φανταζεσαι??

στην ψυχρα αυτο χωρις να σε ξερει?

drago
11-09-10, 15:07
επιδη κουραστηκε λιγο το θεμα, εγω απιμενω στο οτι η πολεμικη τεχνη πρεπει να ειναι αποτελεσματικη, να μαθαινεται γρηγορα και να εχει τεχνικες οι οποιες ακολουθουν την ενστικτωδη κινηση που κανει ο μεσος ανθρωπος σε διαφορες επιθεσεις. οσο βεβαια ειναι αυτο δυνατον.

τωρα, κατι kick-boxing klp ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα γιατι πρεπει να το κατεχεις πραγματικα το αθλημα. οσοι εχουν κανει εστω και λιγο ξερουν ποσο δυσκολο ειναι πχ η αμυνα μπαινοντας μεσα στο χτυπημα, αντι να τραβηχτεις πισω που ειναι η ενστικτωδης κινηση.

και μην λετε για το μιχαλη κλπ γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει. εχω δει στην αγγλια ατομα που αν τους εβλεπες θα σου κωβονταν τα ποδια, τους εχω δει με τα ματια μου να τρωνε μαπες απο πορτιερη, σε διαφορα περιστατικα, και να σκανε κατω αναισθητοι.

παρολα αυτα, το προβλημα με ολες τις πολεμικες τεχνες ειναι οτι προυποθετουν οτι δεν θα παγωσεις σε μια κατασταση. και αυτο ειναι που παθαινει ο περισσοτερος κοσμος.

giannis64
11-09-10, 15:13
ακομα το συζητατε??
ακομα δεν την βρηκατε πια ειναι η πιο καταληλη πολεμικη τεχνη για την κοπελα??:green::green:

finalgates
11-09-10, 15:16
Εγω θα προτιμουσα η κοπελα να γνωριζει απο ψυχολογικη βια παρα πραγματικη.Αλλα αυτη διδασκετε σε πολυ περιεργα σχολεια και μπορει να σε γονατισει μονο με το βλεμα.

αμα εχει βγει ο αλλος να κανει κακο και εχει πιει και τα κοκορια του να σου πω εγω αμα γονατισει απο βλεμμα.ΛΟΛ

Nive
11-09-10, 16:06
Επειδή άκρη δεν βλέπω να βγαίνει εγώ το ξαναλέω και δεν ξαναποστάρω.
Έξω είναι ζούγκλα...και επειδή πρέπει να μάθουμε να επιβιώνουμε στην ζούγκλα,πάρε ένα τέτοιο και έχε το στο χέρι σου την νύχτα...
15618

15619

μειώνεις τις πιθανότητες να σου κάνουν κακό.:unsure:

beefmeup
11-09-10, 16:30
απτην αλλη να πρωτεινω κ γω μια λυση για τις κορασιδες των αθηνων..κανω τον μποντυγκαρντ τσαμπα,οποτε εχω χρονο..ουτε πολεμικες τεχνες ουτε τπτ..

απτο να κυκλοφορουν μονες κ ερημες,καλυτερα να κυκλοφορουν μαζι μου..

λεπτομερειες με πμ.

α,ρε θυσιες που κανω ο πουστης ο δρακουλας.

:):):)

eri_87
11-09-10, 18:54
προσωπική άποψη μου, είτε γυναίκα είτε άντρας αν δεις ότι δε σε παίρνει να χεις μαζί σου νέφτι, αχρείαστο να είναι:thumbup:

διαφορετικά αν δεν είσαι γκάνγστερ να έχεις μαζί σου τίζερ ή σπρέι πιπεριού με τις ανάλογες κατά το νόμο συνέπειες

Πάντως απότι ξέρω το σπρέι πιπεριού επιτρέπεται από το νόμο...:turtle:

beefmeup
11-09-10, 19:08
Πάντως απότι ξέρω το σπρέι πιπεριού επιτρέπεται από το νόμο...:turtle:

λαθος κανεις..μεσα σε πανε για πλακα.

eri_87
11-09-10, 19:14
λαθος κανεις..μεσα σε πανε για πλακα.

Ναι ε;;; Ευτυχώς που δεν έχω δηλ! :green:
Απλά ένας αστυνομικός σε μια συζήτηση μου είπε πως μόνο το σπρει πιπεριού επιτρέπεται! Εκτός αν εννοούσε να το χρησιμοποιούν οι ίδιοι! Δεν ξέρω... Αφού το λες εσύ θα ξέρεις!

beefmeup
11-09-10, 19:16
Ναι ε;;; Ευτυχώς που δεν έχω δηλ! :green:
Απλά ένας αστυνομικός σε μια συζήτηση μου είπε πως μόνο το σπρει πιπεριού επιτρέπεται! Εκτός αν εννοούσε να το χρησιμοποιούν οι ίδιοι! Δεν ξέρω... Αφού το λες εσύ θα ξέρεις!

οχι,κ γω εχω 2 φιλους αστυνομικους κ τους εχω ρωτησει..κ οι 2 μου παν το ιδιο,οτι σε πανε μεσα δλδ.

απτην αλλη η λακ για τα μαλλια σου ειναι νομιμη,κ κανει την ιδια δουλεια;)

eri_87
11-09-10, 19:25
οχι,κ γω εχω 2 φιλους αστυνομικους κ τους εχω ρωτησει..κ οι 2 μου παν το ιδιο,οτι σε πανε μεσα δλδ.

απτην αλλη η λακ για τα μαλλια σου ειναι νομιμη,κ κανει την ιδια δουλεια;)

χαχαχα! Τώρα μου θύμισες όταν ήμουν μικρή που ψέκαζα τις κατσαρίδες με λακ και κοκάλωναν!!! :rolf::rolf:
Σορρυ για το οφ τοπικ!!!

beefmeup
11-09-10, 19:36
με λακ και κοκάλωναν!!! :rolf::rolf:
Σορρυ για το οφ τοπικ!!!

λογικο,αφου κοκκαλωνουν κ τα μαλλια με λακ..οι κατσαριδες δεν θα κοκκαλωσουν.

νταξ νταξ,τελος τα οφ

manos_
11-09-10, 19:46
αμα εχει βγει ο αλλος να κανει κακο και εχει πιει και τα κοκορια του να σου πω εγω αμα γονατισει απο βλεμμα.ΛΟΛ

εισαι βαθια νυχτωμενος και εσυ.Για πραγματα που δεν ξερετε μην πετατε μαλακιες .Εχει βγει να κανει κακο λεει.Ναι ειδε το πνευμα του κακου και εμπνευστικε.Κοφτε τις ταινιες και κοφτε και τα ντραγκς.Πεταγετε καθε παιδακι και πουλαει πνευμα πισω απο το πληκτρολογιο.Οταν μαθεις πεντε πραγματα για ψυχοσυνθεση βιαιων ατομων και διαβασεις και κανα βιβλιο για ψυχοπαθειες και διαφορες καταστασεις ξαναμιλα.Ψυχολογικη βια 4ου και 5ου βαθμου που χρησιμοποιειτε απο παραστρατιωτικους προφανως δεν ξερεις τι ειναι και ουτε θα μαθεις.

finalgates
11-09-10, 20:19
εισαι βαθια νυχτωμενος και εσυ.Για πραγματα που δεν ξερετε μην πετατε μαλακιες .Εχει βγει να κανει κακο λεει.Ναι ειδε το πνευμα του κακου και εμπνευστικε.Κοφτε τις ταινιες και κοφτε και τα ντραγκς.Πεταγετε καθε παιδακι και πουλαει πνευμα πισω απο το πληκτρολογιο.Οταν μαθεις πεντε πραγματα για ψυχοσυνθεση βιαιων ατομων και διαβασεις και κανα βιβλιο για ψυχοπαθειες και διαφορες καταστασεις ξαναμιλα.Ψυχολογικη βια 4ου και 5ου βαθμου που χρησιμοποιειτε απο παραστρατιωτικους προφανως δεν ξερεις τι ειναι και ουτε θα μαθεις.

φιλε δεν εχεις ζησει εξω μου φενεται.οι μισοι ειναι μεσα στα ναρκωτικα.αυτοι που κλεβουν.και σιγα μην πανε να δουλεψουν.λενε θα ψιρισω καμια να τελειωνει το θεμα.θα δει το βλεμμα της κοπελας και θα πεσει ξερος πιστευεις?οταν θα συζητησεις με κανα αλητακι θα με θυμυθεις.η πολεμικη τεχνη ομως ανεβαζει πιθανοτητες να την γλυτωσει γιατι οταν τρως χτυπηματα στην προπονηση εχεις το μυαλο και στο δρομο οταν φασ ενα χαστουκακι και δεν χανεσαι τελιος.αυτο θελει η κοπελα τωρα.το να αλλαξει χαρακτηρα για αμυνα δεν αξιζει.γιατι αυτο προτεινεις.λοιπον δες τι γινεται εξω και πες μου μετα

manos_
11-09-10, 20:42
φιλε δεν εχεις ζησει εξω μου φενεται.οι μισοι ειναι μεσα στα ναρκωτικα.αυτοι που κλεβουν.και σιγα μην πανε να δουλεψουν.λενε θα ψιρισω καμια να τελειωνει το θεμα.θα δει το βλεμμα της κοπελας και θα πεσει ξερος πιστευεις?οταν θα συζητησεις με κανα αλητακι θα με θυμυθεις.η πολεμικη τεχνη ομως ανεβαζει πιθανοτητες να την γλυτωσει γιατι οταν τρως χτυπηματα στην προπονηση εχεις το μυαλο και στο δρομο οταν φασ ενα χαστουκακι και δεν χανεσαι τελιος.αυτο θελει η κοπελα τωρα.το να αλλαξει χαρακτηρα για αμυνα δεν αξιζει.γιατι αυτο προτεινεις.λοιπον δες τι γινεται εξω και πες μου μετα

Ναι δεν εχω ζησει εξω οτι περιγραφω ανηκει στην σφαιρα του φανταστικου.Πρεζακια αλητακια κτλ που περιγραφεις με βλεπουν και αλλαζουν δρομο αυτο δεν σημαινει οτι δεν ξερω το ειδος.Αλλα γραφω εγω αλλα γραφεις εσυ.Εγω σου ειπα οτι υπαρχουν καποια πραγματα γνωστα σε ελαχιστους που εχουν αποτελεσματα που δεν φανταζεσεΚαι εσυ κοροιδευεις.Καλα που εισαι και εσυ και μου λες τι γινετε εξω γιατι εγω εχω κλειστει σπιτι και τα βλεπω απο γυαλα.Τι αλλο θα ακουσουμε ρε.Οταν θα σου βγαλουν οπλο και θα στο κραδαινουν με μανια ελα πες μου τι εχω δει εγω και τι εσυ.

hunteranimator
11-09-10, 20:50
Να πω μερικα πραγματα που ισως φανουν χρισημα στην liza.k [και γνωστα σε μερικους].Οποιαδιποτε πολεμικη τεχνη και να επιλεξης να ξερεις τα εξης.
(1) Οτι πολεμικες κινησεις εμαθες απο την ταδε σχολη&τεχνη δεν θα σου βγει να την κανεις στον δρομο.Οι λογοι ειναι οτι οταν σου συμβει κατι στο δρομο πρεπει να αντιδρασεις αφθορμητα και οχι να σκεφτεις την κινηση.Και για να σου βγει αφθορμητα η κινηση πρεπει να την κανεις πολλες φορες και να σου γινει αυτονοητη εαν ξερεις 10 κινησης για να ξεφυγεις απο μαχαιρι μια θα κανεις οποτε καλο ειναι να μην ξερεις πολλες και να την ξερεις μετρια αλλα να ξερεις 1-2 και να τις ξερεις τελεια.
(2) Οταν αντιμετοπιζεις καποιον δεν εχεις μονοχα αυτον αλλα εχεις και τον φοβο.Οταν φοβομαστε <<τρεμουμε>>την στιγμη που μας συμβαινει κατι οι παλμοι τις καρδια μπορουν να φτασουν στο 70% αυτο συμαινει οτι μυηκα μπορει να εχεις αντοχη και ενεργεια αλλα η καρδια θα κοντευει στο ζενιθ οποτε θα εισαι κουρασμενη η θα νιωθεις αδυναμη.Οποτε θα πρεπει να κανεις διαφορους αγωνες στην πολεμικη τεχνη που επελεξες για να αποκτησεις αυτοπεπηθεση και ετσι μεγαλητερο σθενος και δυναμη απενατι στον καβγα.Να ξερεις πως η δυσκολη κατασταση που θα αντιμετοπισης δεν κρινετε μονο απο τα κιλα η της γνωσεις[πολεμικες]αλλα και απο την ψυχολογια.
(3)Να ξερεις πως αυτο που νιωθεις το εκπεμπεις κιολας.Οταν καποιος σε ερωτευτει μπορεις να το νιωσεις ακομα και χωρις ματια.Θα πρεπει να μαθαινεις-εξασκεις τον εαυτο σου να μην νιωθει φοβο γιατι ο αλλος τον καταλαβαινει και του δειχνεις οτι εισαι αδυναμη.
(4)προσωπικη αποψη:κανε την προσευχη σου οταν δεν εχεις ελπιδα
(5)1000 φορες να μην σου συμβει κατι παρα να εισαι ο μπρουσ λι.Δηλαδη το ποιο σημαντικο απο ολα ειναι η προληψη.Με την σωστη προληψη σχεδον δεν θα κυνδινεψεις ποτε σου.Πες οτι εισαι σκηνοθετης και φτιαχνεις ενα σεναριο πως να κανεις μια κοπελα παντα να σωζετε απο τα προληπτικα μετρα που θα περνει[χωρις σιδερικα κτλ].
(6)Ο beefmeup εκανε προταση.

hunteranimator
11-09-10, 21:07
Να συμπληρωσω οτι αυτο που λεει ο manos ισχυει οτι μπορεις και μονο με τα ματια σου[βλεμα] να γλυτωσεις κτλ.Οταν καποιος τελειωνει Ο.Υ.Κ. Ι.Κ.Α.Μ. οι ενοπλες δυναμεις κτλ μπορει να παει S.A.S. οπου απο εκει και απο καποια αλλα σχολεια μπορουν να σε παραπεμψουν η και να σου κανουν μαθηματα για το πως μπορεις μονο και μονο με το βλεμα σου ο αλλος να κλασει.Βεβαια για κατι τετοιο θα πρεπει να εχεις μια ψυχολογια χχμμ π.χ. αν σου ερθει καποιος εσυ να εισαι ικανος στην κυριολεξια να του βγαλεις τα ματια να του δαγκωσεις την καροτιδα οταν εχεις αυτην την ψυχολογια[την διμοιυργεις]και κοιτας τον αλλον με ενα επιμονο αστειρευτο βλεμα καρφωμενο πανω στα ματια του ειναι σαν να του μεταδιδεις[γινεσε πομπος] αυτο που νιωθεις και αυτος γινετε δεκτης το εκλαμβανει σαν απειλη και του δημιουργειτε φοβος.Αυτα σε συντομια,ολα αυτα ειναι τραβιγμενα αλλα ΙΣΧΥΟΥΝ για ανθρωπους που εχουν πλακωθει εχουν απειληθει εχουν βιωσει τον κυνδυνο κτλ.

liza.k
11-09-10, 22:23
:banghead::banghead::banghead::banghead: αμα δειξεις στο βιαστη οτι φοβασαι το ξερεις οτι θα ερεθιστει ε?Τι τακτικη ειναι αυτη ελεος,στον αλλον δειχνεις με το βλεμα οτι δεν χαμπαριαζεις μια δεν ειπαμε να χτυπησεις η γυναικα ξεκοβει το δικαιωμα απο οποιον θελει με ενα βλεμα μονο.


απτην αλλη να πρωτεινω κ γω μια λυση για τις κορασιδες των αθηνων..κανω τον μποντυγκαρντ τσαμπα,οποτε εχω χρονο..ουτε πολεμικες τεχνες ουτε τπτ..

απτο να κυκλοφορουν μονες κ ερημες,καλυτερα να κυκλοφορουν μαζι μου..

λεπτομερειες με πμ.

α,ρε θυσιες που κανω ο πουστης ο δρακουλας.

:):):)

κρίμα που δεν μένεις θεσσαλονίκη

manos_
11-09-10, 22:31
εγω δεν μιλαω γιατι η παντοφλα θα ρθει με την ταχυτητα του φωτος.

liza.k
11-09-10, 22:31
Να συμπληρωσω οτι αυτο που λεει ο manos ισχυει οτι μπορεις και μονο με τα ματια σου[βλεμα] να γλυτωσεις κτλ.Οταν καποιος τελειωνει Ο.Υ.Κ. Ι.Κ.Α.Μ. οι ενοπλες δυναμεις κτλ μπορει να παει S.A.S. οπου απο εκει και απο καποια αλλα σχολεια μπορουν να σε παραπεμψουν η και να σου κανουν μαθηματα για το πως μπορεις μονο και μονο με το βλεμα σου ο αλλος να κλασει.Βεβαια για κατι τετοιο θα πρεπει να εχεις μια ψυχολογια χχμμ π.χ. αν σου ερθει καποιος εσυ να εισαι ικανος στην κυριολεξια να του βγαλεις τα ματια να του δαγκωσεις την καροτιδα οταν εχεις αυτην την ψυχολογια[την διμοιυργεις]και κοιτας τον αλλον με ενα επιμονο αστειρευτο βλεμα καρφωμενο πανω στα ματια του ειναι σαν να του μεταδιδεις[γινεσε πομπος] αυτο που νιωθεις και αυτος γινετε δεκτης το εκλαμβανει σαν απειλη και του δημιουργειτε φοβος.Αυτα σε συντομια,ολα αυτα ειναι τραβιγμενα αλλα ΙΣΧΥΟΥΝ για ανθρωπους που εχουν πλακωθει εχουν απειληθει εχουν βιωσει τον κυνδυνο κτλ.

αυτό που λέει ο manos δεν το γνωρίζω αλλά για τα υπόλοιπα έχεις δίκαιο. ευχαριστώ.

manos_
11-09-10, 22:36
Για να τελειωνουμε λιζα δεν ξερω τι σε εχει τρομαξει τοσο δεν ξερω τι χαρακτηρας εισαι αλλα για μενα δεν ειναι οτι ποιο κουλ μια γυναικα να παει και να πλακωνετε στις πολεμικες τεχνες για να επιβιωσει υπαρχουν τροποι να αποφευγεις τις κακοτοπιες και συνηθως μια κοπελα εχει καποιον να την συνοδευει οταν χρειαστει αλλα μας εξηγησες οτι δεν υπαρχει κανενας.Λιγο τραβηγμενα μου ακουγονται ολα αυτα ισως δουλευεις βραδυ και εχεις φρικαρει δεν ξερω θα χεις τα δικια σου και δεν ειμαι σε θεση να κρινω την κατασταση την οποια βιωσες η οτιδηποτε απλα εκφραζω την αποψη μου απο εκει και περα πολλες προτασεις ακουστηκαν επελεξε οποια σου αρμοζει καλυτερα.

beefmeup
11-09-10, 22:36
κρίμα που δεν μένεις θεσσαλονίκη


εγω δεν μιλαω γιατι η παντοφλα θα ρθει με την ταχυτητα του φωτος.

θα μιλησω εγω,που δεν εχω τετοιο θεμα κ θα πω οτι οντως ειναι κριμα γιατι μπορω να τρεφομαι αποκλειστικα κ μονο με μπουγατσα(μιση μιση)που δεν σερβιρουν οι αχρηστοι στην αθηνα,αλλα και γιατι εχω πολλους φιλους απο σαλονικα κ ανεβαινω που κ που:P

τεσπα,πολλα ακουστηκαν,το καλυτερο ειναι η προληψη..αλλα το να ξερεις κατι η να χεις μια εστω μικρη δυναμη,βοηθαει οσον αφορα την αυτοποεποιθηση.
αυτο δεν σημαινει οτι θα πραξεις χαζα κ θα εμπλακεις,αλλα ο πρωτος στοχος θα ειναι να φυγεις γρηγορα απο μια τετοια κατασταση..να μην λεμε οτι ναναι,καμια πολεμικη τεχνη δεν μπορει να σε βοηθεισει αν δεν μπορεις να την εφαρμοσεις σωστα,οση τεχνικη κ να χεις,γιατι ειναι κ θεμα δυναμης..επαμε,συνδιαστικα..ειναι χρυση τομη.

ledis
11-09-10, 22:46
μανο απο οσο καταλαβα εισαι απο τα παιδακια που επειδη την ειδαν φουσκωτοι νομιζουν πως εγιναν και δαρτες και στη πρωτη στραβη αρχιζουν τα κλισε του τυπου <<ενταξει ρε φιλε δεν εγινε και τιποτα,δεν ειναι αναγκη να τσακωθουμε κιολας >>και τετοια η σπανιοτερα ειδικα μπροστα σε γκομενα η παιδια ηλικιας 15-18 μπαινουν σε καυγα για να το παιξουν ιστορια και συνηθως τρωνε μαπες.
τελοσπαντων εχεις προσβαλει αρκετο κοσμο και οτι και να σου γραψω απο οσο καταλαβα δεν αξιζει γιατι δεν εχεις το μυαλο να τα επεξεργαστεις







εισαι βαθια νυχτωμενος και εσυ.Για πραγματα που δεν ξερετε μην πετατε μαλακιες .Εχει βγει να κανει κακο λεει.Ναι ειδε το πνευμα του κακου και εμπνευστικε.Κοφτε τις ταινιες και κοφτε και τα ντραγκς.Πεταγετε καθε παιδακι και πουλαει πνευμα πισω απο το πληκτρολογιο.Οταν μαθεις πεντε πραγματα για ψυχοσυνθεση βιαιων ατομων και διαβασεις και κανα βιβλιο για ψυχοπαθειες και διαφορες καταστασεις ξαναμιλα.Ψυχολογικη βια 4ου και 5ου βαθμου που χρησιμοποιειτε απο παραστρατιωτικους προφανως δεν ξερεις τι ειναι και ουτε θα μαθεις.

ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΣ ΤΟ ΔΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ
ΣΕ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΒΡΙΣΙΕΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ...


και επειδη η ψυχολογια τυχαινει να ειναι και το αντικειμενο σπουδων μου για κανε μας μια αναλυση ρε ειδικε και σε αυτο γιατι εχω ορεξη να γελασω βραδυτικα
ελα πες μου για τη ψυχοσυνθεση βιαιων ατομων εξηγησε τα εσυ που τα ξερεις (και) αυτα να σε δουμε...

liza.k
11-09-10, 22:48
Για να τελειωνουμε λιζα δεν ξερω τι σε εχει τρομαξει τοσο δεν ξερω τι χαρακτηρας εισαι αλλα για μενα δεν ειναι οτι ποιο κουλ μια γυναικα να παει και να πλακωνετε στις πολεμικες τεχνες για να επιβιωσει υπαρχουν τροποι να αποφευγεις τις κακοτοπιες και συνηθως μια κοπελα εχει καποιον να την συνοδευει οταν χρειαστει αλλα μας εξηγησες οτι δεν υπαρχει κανενας.Λιγο τραβηγμενα μου ακουγονται ολα αυτα ισως δουλευεις βραδυ και εχεις φρικαρει δεν ξερω θα χεις τα δικια σου και δεν ειμαι σε θεση να κρινω την κατασταση την οποια βιωσες η οτιδηποτε απλα εκφραζω την αποψη μου απο εκει και περα πολλες προτασεις ακουστηκαν επελεξε οποια σου αρμοζει καλυτερα.

ευχαριστώ πολυ που ασχολήθηκες.

giannis64
11-09-10, 22:51
:moderator::moderator::moderator::moderator::moderator::moderator:

manos_
11-09-10, 22:52
μανο απο οσο καταλαβα εισαι απο τα παιδακια που επειδη την ειδαν φουσκωτοι νομιζουν πως εγιναν και δαρτες και στη πρωτη στραβη αρχιζουν τα κλισε του τυπου <<ενταξει ρε φιλε δεν εγινε και τιποτα,δεν ειναι αναγκη να τσακωθουμε κιολας >>και τετοια η σπανιοτερα ειδικα μπροστα σε γκομενα η παιδια ηλικιας 15-18 μπαινουν σε καυγα για να το παιξουν ιστορια και συνηθως τρωνε μαπες.
τελοσπαντων εχεις προσβαλει αρκετο κοσμο και οτι και να σου γραψω απο οσο καταλαβα δεν αξιζει γιατι δεν εχεις το μυαλο να τα επεξεργαστεις








ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΣ ΤΟ ΔΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ
ΣΕ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΦΟΡΟΥΜ ΒΡΙΣΙΕΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ...


και επειδη η ψυχολογια τυχαινει να ειναι και το αντικειμενο σπουδων μου για κανε μας μια αναλυση ρε ειδικε και σε αυτο γιατι εχω ορεξη να γελασω βραδυτικα
ελα πες μου για τη ψυχοσυνθεση βιαιων ατομων εξηγησε τα εσυ που τα ξερεις (και) αυτα να σε δουμε...

ελα να τα πουμε απο κοντα αφου το πιστευεις αυτο.Οσο γιαυτα που λες οτι προσβαλω κτλ για να μην μου λενε τα παιδια τιποτα του φορουμ μαλλον δεν το κατεχεις το αντικειμενο που σπουδαζεις αδερφε.Η μαλλον εισαι τοσο κομπλεξακι που σαβατο βραδυ ειπες να βγαλεις τα αποθημενα σου.

giannis64
11-09-10, 22:57
νομίζω ότι το θέμα έχει εξαντληθεί!!

τα είπαμε όλα!