PDA

Επιστροφή στο Forum : πως σας φαινεται ο συνδυασμός??



king
08-09-10, 23:07
Geia sas , epeidh apofasisa na arxisw na pairnw siblhrwmata tha ithela thn gnwmh sas gia to sindiasmo pou skeftomai...eimai 1.90 k 85 kila ..o panw kormos tou swmatos dn exei ixnos lipous ...epeidh se 2 mhnes prepei na doulepsw ipodoxh h porta tha ithela na mou peite thn gnwmh sas gia ta silhrwmata p skefotmai na parw...

kreatinh : Horse Power


prwteinh : True mass

dn thelw na "tholosw" to swma mou oute na ginw mia agrammh bala lipous kai miwn ...fisika dn pisteuw pws se 2 mhnes tha kanw to swma pou oneireuomai alla kati prolavainw na kanw...

euxaristw gia to xrono sas kathe simvoulh euprosdekth...

beefmeup
08-09-10, 23:09
φιλε γραφε ελληνικα.

υπαρχουν θεματα στο φορουμ κ τα 2 συμπληρωματα που αναφερεις,ριξε μια ματια για να δεις τι κανει το καθενα,κ αν εχεις αποριες το συζηταμε μετα.

καλως ηρθες:toast:

king
08-09-10, 23:29
ok σε Ευχαριστω ... θα σου πω τυχόν απορίες.. :)

king
08-09-10, 23:37
kararxhn signwmh p sinexizw kai grafw agglika alla sto pc m dn exw ellinika...lpn file mou eida kapoia threads sxetika...kai kserw pws h horse power san formula einai polu kalh sigekrimena thn edeixa stn gimnasth mou kai leei " ths putanas ginetai edw mesa, parto parto! " epeita...auto p fovamai einai h true mass..einai weight gainer..egw dn thelw lipos..thelw swma gia na doulepsw san porta...eimai psilos exw kila to mono pou leipei einai to " gemisma"... ti sistineis? gimnazomai sistimatika kai me polla kila dn eimai arxarios apla re paidi m na to pw xhma..prp se 2 mhnes na ginw doulapa me lean mass stn panw kormo... zhtaw polla to kserw alla h simvoulh sou einai politimh ... :)

beefmeup
08-09-10, 23:45
αν θες για κρεατινη ριξε μια ματια εδω..

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=9788

εμεσως πλην σαφως η μονουδρικη κρεατινη ειναι η καλυτερη επιλογη,κ πιο δοκιμασμενη για αποτελεσματα..το συμπληρωμα που αναφερεις εχει πολλες μορφες μεσα αλλα αν δεν θες να ξοδευτεις κ να χεις αποτελεσματα καλυτερα παρε μονουδρικη.

απτην αλλη η προτεινη που θες,αν δεν θες να βαλεις κατα λαθος λιπος ειναι μια χωρις υδατανθρακες.αυτη που λες εχει,μεταξυ αλλων.

δοκιμασε κατι σε syntha-6,απτην ιδια εταιρια,η myofusion(gaspari),που ειναι περιπου το ιδιο..
καλες κ οι 2.
ουτε θα σε λιπωσουν ουτε τπτ,κ εχουν κ γαματες γευσεις.

GiannhsLar
08-09-10, 23:49
καλος ηρθες!! υπομονη, αφτο ειναι το μυστικο
υστ. γραφε ελληνικα

king
08-09-10, 23:53
katarxhn na pw pws exw sximatisei thn kalhterh dunath entipwsh gia to society sas edw !! sinxarhthria paidia..
h alithia einai oti ap thn horse power exw 15 doseis akoma dld 2 vdomades mono ( 1 thn prwth gia diples doseis kai mia akomh me mones) ...skeftika na parw kati se GASPARI kreatinh: size on prwteinh: myofusion opws eipe kai o beefmeup...ti lete paidia?? kai pali signwmh gia ta greeklish.......... :(

TEFAAtzis
08-09-10, 23:55
παρε αναβολικα μονο με αυτα σε 2 μηνες θα δεις τοσο μεγαλη διαφορα!!!Πλακα κανω φυσικα ε.Σε 2 μηνες ντουλαπα δεν γινεσαι για κανεναν λογο με φυσικο τροπο.Σε υποδοχη δεν νομιζω να χεις προβλημα η εμφανιση μετραει περισσοτερο,για πορτα δυσκολα ομως......

beefmeup
08-09-10, 23:57
katarxhn na pw pws exw sximatisei thn kalhterh dunath entipwsh gia to society sas edw !! sinxarhthria paidia..
h alithia einai oti ap thn horse power exw 15 doseis akoma dld 2 vdomades mono ( 1 thn prwth gia diples doseis kai mia akomh me mones) ...skeftika na parw kati se GASPARI kreatinh: size on prwteinh: myofusion opws eipe kai o beefmeup...ti lete paidia?? kai pali signwmh gia ta greeklish.......... :(

αυτο του γκασπαρι(size on)ειναι κομπλε..αν κ παλι εγω θα σου πρωτεινα κλασσικη μονουδρικη.

ας σου πουν κ τα παιδια την γνωμη τους;)

αν κανεις σωστη διατροφη,κ προπονα θα δεις διαφορα.μπορει οχι σε 2 μηνες,αυτο παει αναλογα το σωμα σου κ το πως αντιδρα,αλλα κ παλι θα δεις.

GiannhsLar
08-09-10, 23:58
αυτο του γκασπαρι(size on)ειναι κομπλε..αν κ παλι εγω θα σου πρωτεινα κλασσικη μονουδρικη.

ας σου πουν κ τα παιδια την γνωμη τους;)

αν κανεις σωστη διατροφη,κ προπονα θα δεις διαφορα.μπορει οχι σε 2 μηνες,αυτο παει αναλογα το σωμα σου κ το πως αντιδρα,αλλα κ παλι θα δεις.

σωστος!!

king
09-09-10, 00:01
hmmm...thn size on proteineis na thn parw mazi me thn myofusion? iposxetai apotelesmata se 24-36 wres alla klain main lew egw.......pantos an parw auta ta 2 , sto spiti trww tonous galata auga , rizia kai makaronia me ta thn proponhsh, kai sinexisw na proponoume toso sklira opws pisteuw oti proponoume pisteuw pws tha exw trelh diafora...esi TEFAAtzi ti proteineis man??? dn exw provlhma oikonomiko..gia ena kalo apotelesma kanw ta panta...panta omws xwris anavolika kai vlavera ximika... :)

TEFAAtzis
09-09-10, 00:05
Αφου δεν εχεις οικονομικο χτυπα το size οn για μετα την προπονα.Και απο πρωτεινη μια καθαρη και βαλε εσυ τον υδατανθρακα κανοντας την ογκου!!!

beefmeup
09-09-10, 00:06
dn exw provlhma oikonomiko..

θες να γινουμε φιλοι???:green:

TEFAAtzis
09-09-10, 00:07
θες να γινουμε φιλοι???:green:

χ0αχ0αχα0χα0χα0χ0αχ0αχ0α:bowdown:

GiannhsLar
09-09-10, 00:13
θες να γινουμε φιλοι???:green:


ΧΑΑΧΧΑΑΧ!

king
09-09-10, 00:15
xaxaxaxaaxaaxxa ....mia anidiotelhs sxesh filias ee?? :P
pantos eseis ti lete paidia? simfwneite me ton tefaatzi? n parw size on kreatinh kai thn prwteinh thn myofusion?

GiannhsLar
09-09-10, 00:16
Ναι.

king
09-09-10, 00:18
auta ta 2 se sindiasmo ti lete na mou prosferoun??ogo? gunamh? grammwsh? tholwma??

TEFAAtzis
09-09-10, 00:19
ερε δεν ειναι το προβλημα η πρωτεινη.Και την Μυο να παρεις θα σε βοηθησει.Απλα για μετα την προπονα δεν ειναι και οτι καλυτερο σε σχεση με μια πιο καθαρη.Εγω παντως για να μην νομιζεις οτι εχω κατι με αυτη την πρωτεινη θα σου πω οτι την παιρνω τωρα αυτο το καιρο αλλα εκτος απο το μεταπροπονητικο ;)

GiannhsLar
09-09-10, 00:26
auta ta 2 se sindiasmo ti lete na mou prosferoun??ogo? gunamh? grammwsh? tholwma??

μα... αφτα που λες συσχετιζονται με τιν διατροφη... οχι μονο με τα συμπληρωματα..

king
09-09-10, 00:30
gia pes ....ti na trww gia max apotelesmata ???

GiannhsLar
09-09-10, 00:35
gia pes ....ti na trww gia max apotelesmata ???

δν ξερω τι πρπ ακριβος , ο καθε οργανισμος αντιδρα ξεχωριστα...
παιζουν ρολο υψος, βαρος.


για μενα.. μετα απο 3 μήνες θα δεις διαφορα σε οτιδηποτε... λυπαμαι.

thanasis reaction
09-09-10, 00:47
δεν μας εγραψες απο διατροφη τι κανεις?που ειναι ποιο βασικο απο την πρωτεινη κ την κρεατινη,γιατι σε 2 μηνες τι να προλαβεις να παρεις απο κιλα!

jGod
09-09-10, 00:59
serius topics..
sorry κιολας αλλα ειμαι περιεργος..αφου εχεις φραγκα γιατι να δουλεψεις πορτα?

thanasis reaction
09-09-10, 01:04
serius topics..
sorry κιολας αλλα ειμαι περιεργος..αφου εχεις φραγκα γιατι να δουλεψεις πορτα?

πορτα δουλευεις για πολλους αλλους λογους εκτος χρηματων.δεν ειναι απαραιτητο μονο για τα χρηματα!!

king
09-09-10, 01:04
Eimai 1.90 k 85 kila....to prwi sinithws trww fetes me marmelada kai vitam..mesimeri fai ths manas kai vradi p sinithws exw girisei ap thn proponish trww makaronia...meta apo kei k pera dn trww kati allo...pantos twra p tha arxisw n pernw siblhrwmata tha kanw nea diatrofi ... dn exw provlhma sto na thn allaksw ..fraga exw re man gia na parw mia kalh prwteinh oxi g tpt allo...

thanasis reaction
09-09-10, 01:06
Eimai 1.90 k 85 kila....to prwi sinithws trww fetes me marmelada kai vitam..mesimeri fai ths manas kai vradi p sinithws exw girisei ap thn proponish trww makaronia...meta apo kei k pera dn trww kati allo...pantos twra p tha arxisw n pernw siblhrwmata tha kanw nea diatrofi ... dn exw provlhma sto na thn allaksw ..fraga exw re man gia na parw mia kalh prwteinh oxi g tpt allo...

με αυτη την διατροφη αποκλειεται να παρεις κιλα!!διαβασες καθολου τα θεματα διατροφης??απο εκει πρεπει να ξεκινησεις πρωτα κ μετα απο τα συμπληρωματα,γιατι αλλιως θα πανε χαμενα!

king
09-09-10, 01:11
nai kserw....skeftika to prwi n trww 2 tost me galopoula kai turi kai ena pothri gala sogias h sketo gala...prin to meshmeriano ena pothri gala ..epeita to meshmeriano ths mamas :P ..meta apo 2 wres pigenw gym..molis girnaw n trww makaronia h rizia kai to vradi 1 pothri gala sogias h sketo k 1 tost galopoula pali... tr omws lgk meta ap to gym tha pernw k ta siblhrwmata........ t lete?

thanasis reaction
09-09-10, 01:17
για το υψος σου κ τα κιλα σου ειναι λιγα αυτα που τρωως!!βγαλε μια ολοκληρωμενη διατροφη κ μετα βλεπουμε κ διορθωνουμε.ετσι δεν μπορουμε να πουμε κ πολλα.

giannis64
09-09-10, 08:30
γραφε ελληνικα η δοκιμασε αυτο
http://www.translatum.gr/converter/greeklish-converter.htm

king
17-10-10, 15:57
γεια σας παιδιά άνοιξα αυτό το thread μιας που δεν βρήκα παρόμοιο..είμαι 1.89 και 86 κιλά καθαρά..εδώ και 1 μηνα παίρνω SIZE ON κρεατίνη και "ΜΥΟΦΟΥΣΙΟΝ" πρωτεΐνη του ΓΚΑΣΠΑΡΙ..έχω βάλει περίπου 1.5-2 κιλά καθαρής μυϊκής μάζας..επειδή έχω λίγο λίπος στους γοφούς και στα βουτιά σκέφτηκα να εμπιστευτώ κάποιον λιποδιαλυτή μιας και αφού κάνω πρόγραμμα όγκου δη μπορώ να τρέχω στον διάδρομο κάθε μέρα για να χάσω το λίπος με φυσικό τρόπο..εκτος αυτών σκέφτηκα να πάρω νιτρικό για να "βοοσταρω" ακόμη περισσότερο τα πρηξίματα και την ενέργεια κατά την προπόνηση μου.. πως βρίσκετε τον συνδυασμό κρεατίνης πρωτεΐνης νιτρικού και λιποδιαλυτή μαζί?? ?

geo28
17-10-10, 16:36
2 κιλα καθαρης μυικης μαζας ,αν κανεις σωστη διατροφη και προπονηση βαζεις σε ενα χρονο...τωρα σ ενα μηνα που μας λες εκτος και δεν εισαι φυσικος,αλλα οπως μας λες μια πρωτεινη και μια κρεατινη περνεις αρα αυτα που πηρες δεν ειναι μυικα αλλα κυριως νερο και λιπος και καποια γραμμαρια ισως καθαρης μαζας(ισως)....φιλε ασχολεισαι πολυ με συμπληρωματα..απο διατροφη πως πας ,και προπονηση...
ψαξου γι αυτα καλυτερα(που νει το 95% του ολου πραματος)...παντως οσον αφορα αν μπορεις να συνδιασεις νιτρικο και λιποδιαλυτη μη το κανεις γιατι βγαινει πολυ η καφεινη που θα περνεις γιατι περιεχουν και τα δυο...παρε ενα νιτρικο καλυτερα ,τωρα που εισαι και στον ογκο...δεν υπαρχει τοπικη απωλεια λιπους(για να χασεις οπως λες στα μπουτια και γοφους)...αργοτερα οταν θα μεις στη γραμωση θα χασεις απο παντου...απλα αν θες εχε κανα 2 φορες τη βδομαδα αεροβισ..

dhmhtrhs
17-10-10, 18:13
γεια σας παιδιά άνοιξα αυτό το thread μιας που δεν βρήκα παρόμοιο..είμαι 1.89 και 86 κιλά καθαρά..εδώ και 1 μηνα παίρνω SIZE ON κρεατίνη και "ΜΥΟΦΟΥΣΙΟΝ" πρωτεΐνη του ΓΚΑΣΠΑΡΙ..έχω βάλει περίπου 1.5-2 κιλά καθαρής μυϊκής μάζας..επειδή έχω λίγο λίπος στους γοφούς και στα βουτιά σκέφτηκα να εμπιστευτώ κάποιον λιποδιαλυτή μιας και αφού κάνω πρόγραμμα όγκου δη μπορώ να τρέχω στον διάδρομο κάθε μέρα για να χάσω το λίπος με φυσικό τρόπο..εκτος αυτών σκέφτηκα να πάρω νιτρικό για να "βοοσταρω" ακόμη περισσότερο τα πρηξίματα και την ενέργεια κατά την προπόνηση μου.. πως βρίσκετε τον συνδυασμό κρεατίνης πρωτεΐνης νιτρικού και λιποδιαλυτή μαζί?? ?

αυτα που γραφεις απλα δεν γινονται...1ον)τι εννοεις 86 κιλα καθαρα??εχεις 0% λιπος?? 2ον)1,5-2 κιλα μυικης μαζας με συνδυασμο myofusion και size on απλα αδυνατο..το να εχεις παρει 2 κιλα ειναι δυνατο απλως καποια γραμμαρια θα ειναι λιπος αλλα νερο κ αλλα μυς..3ον)το οτι παιρνεις λιποδιαλυτη και δεν κανεις αεροβιο δεν σημαινει οτι θα χασεις λιπος..και γιατι να χασεις λιπος εφοσον λες οτι εισαι καθαρος??τεσπα ο λιποδιαλυτης δεν θα σε βοηθησει χωρις αεροβιο.

τελος,ο συνδυασμος σου δεν ειναι καθολου καλος!!και γενικα φαινεται οτι υπερεκτιμας τα συμπληρωματα,κατι το οποιο ειναι μεγαλο λαθος!!:toast:

king
17-10-10, 19:37
86 κιλά καθαρά ενόw χωρίς ρούχα και πρωινό ζύγισμα..αλλιώς τι να τον έκανα τον λιποδιαλυτή...κάνω αερόβια 2 το πολύ 3 φορες τη βδομάδα περίπου 30 λεπτά "τρεξιματακι" στο διάδρομο..ο λιποδιαλυτής δη έχει να κάψει λίπος από πουθενά αλλου αφού το μονο λίπος που έχω είναι στους γοφούς...όσο για τα κιλά δικό μου λάθος εννοούσα ότι τα 1-5-2 κιλά που πήρα σίγουρα δη ήτανε λίπος..μπορεί η ήτανε πρήξιμο νερό ktlp..απλά ρωτάω αν παράλληλα mne την λήψη κρεατίνης πρωτεΐνης θα μπορούσα να πάρω λιποδιαλυτή για να χάσω το λίπος που έχω...
όσον αφορά την προπόνηση μου το πρόγραμμα που ακολουθώ είναι αρκετά δυνατό...

sTeLaKoS
17-10-10, 19:57
Σε περίπτωση που κάνεις διατροφή γράμμωσης μπορείς να κάνεις χρήση αυτών που λες.
Στον όγκο δεν έχει νόημα. Εφόσον τρως υπερθερμιδικά ο λιποδιαλύτης δε θα δουλέψει.

dhmhtrhs
17-10-10, 20:53
γενικα η παραλληλη χρηση νιτρικων και λιποδιαλυτων δεν συνισταται καθως επηρεαζουν αρνητικα το ΚΝΣ..αν ωστοσο επιμενεις στην σκεψη αυτη προτιμησε καλυτερα εναν μη θερμογεννετικο λιποδιαλυτη οπως ειναι το lean xtreme για παραδειγμα!!

giorgos kriti
05-11-10, 18:05
το ΚΝΣ τι ειναι??

wonderboy
05-11-10, 20:09
Κεντρικο Νευρικο Συστημα

king
08-11-10, 21:30
γεια σας παίδες,έχει 1 βδομάδα που έκλεισα 1 μηνα "μυοφουσιον" ( πρωτεΐνη) με size on ( κρεατίνη) και τώρα σκέφτομαι να stackarw διαφορετικά προϊόντα..σκέφτηκα να πάρω την 100% whey της ON μιας που λένε ότι δεν έχει υδατάνθρακες και περιττά μαζί my την multimax την "πολιβιταμινη" +"τριβολιο" kai βασιλικό πολτό.. είμαι 1.89 k 86 κιλά...ο σκοπός m είναι να τουμπανιάσω χωρίς να θολώσω .τι λέτε??

giannis64
08-11-10, 21:38
σου συγχωνεύτηκαν 3 θέματα στακαρισματος.

δεν είναι απαραίτητο να ανοίγουμε για ίδιες περιπτώσεις καινούργιο θέμα.
ευχαριστώ για την κατανόηση..:toast:

sTeLaKoS
08-11-10, 21:53
γεια σας παίδες,έχει 1 βδομάδα που έκλεισα 1 μηνα "μυοφουσιον" ( πρωτεΐνη) με size on ( κρεατίνη) και τώρα σκέφτομαι να stackarw διαφορετικά προϊόντα..σκέφτηκα να πάρω την 100% whey της ON μιας που λένε ότι δεν έχει υδατάνθρακες και περιττά μαζί my την multimax την "πολιβιταμινη" +"τριβολιο" kai βασιλικό πολτό.. είμαι 1.89 k 86 κιλά...ο σκοπός m είναι να τουμπανιάσω χωρίς να θολώσω .τι λέτε??

Κράτα τη πρωτείνη, τη πολυβιταμίνη και αν επιμένεις και τον βασιλικό πολτό.
Το τριβόλι άστο. Βάλε τα λεφτά στην άκρη για να πάρεις το επόμενο κουτί πρωτείνης.

king
08-11-10, 22:42
κατατοπιστικότατος φιλε..ευχαριστώ..πάντως ακούω πολύ καλές κριτικές για την whey της ON..ωστόσο δεν είμαι σίγουρος ότι με αυτά θα μπορέσω να αυξήσω τον μυϊκό μου όγκο..

giannis64
08-11-10, 22:50
μια φιλική συμβουλή....

αν δεν φας ποσότητες φαγητού, με τα συμπληρώματα δεν μεγαλώνεις.

king
08-11-10, 22:53
ναι φιλε μου το ξέρω...επειδή έχω μια ας πούμε αδυναμία στον υδατάνθρακα , σκέφτηκα να αφήσω την 80ara "μυοφουσιον" και να δοκιμάσω την καθαρή gold whey της ON..με 3 δόσεις την ημερα gold whey standard 100% + "πολιβιταμινη" και πολτό πιστεύω θα αυξηθεί ποιοτικά η μυϊκή μάζα μου..ειδικά άμα χρησιμοποιήσω και το superpump... τι λες?

arisfwtis
08-11-10, 22:56
η μυοφουσιον ειναι 70αρα

giannis64
08-11-10, 22:59
το έχω ξανά αναφέρει ότι όλα τα νιτρικά για μένα είναι μια ψευδαίσθηση, ισα ισα για να βγάζεις μια λίγο πιο έντονη προπόνηση, και αυτό αν σε πιάσει. τίποτα άλλο δεν προσφέρει.

οι δυο πρωτεΐνες που ανέφερες είναι πολύ καλές αλλά μόνο θα συμπληρώσει την σωστή διατροφή σου. αν η διατροφή σου δεν είναι οκ τότε και τα συμπληρώματα θα πάνε άχρηστα..

king
08-11-10, 23:38
βασικά δεν θέλω να συνεχίσω κρεατίνη για αυτό γίνεται όλο αυτό .. από τη μια βαρέθηκα όλη την ώρα με το σείκερ στο χέρι κατά την προπόνηση να χύνεται το κόκκινο πράμα από δω k από κει απ την άλλη η "μυοφουσιον" μαζί με το size on μου βάλανε λίγο lipaki στο κωλαράκι...η whey standard της ON είναι πιο καθαρή αλλα από μονη της ποσο να μου δώσει...τι άλλο μπορώ να πάρω μαζί με την πρωτεΐνη +την "πολιβιταμινη" για να φουσκώσουν οι μύες ,καλά και χωρίς νερά μούφες ktlp..?????

Adinamos
09-11-10, 00:18
Εναν υδατανθρακα post workout και εισαι τζετ. Πιο μετα μπορεις να δοκιμασεις και καποιο ποιο εξειδικευμενο συμπληρωμα, οπως νιτρικο.

king
03-01-11, 22:05
μπορεί κάποιος να μου συστήσει μια καλή κρεατίνη? περνώ την πρωτεΐνη της ON ..σε περίπτωση που "σταkαρω" πρωτεΐνη της on μαζί με το superpump και μια κρετίνh για ένα μηνα λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα? η διατροφή μου είναι 6 γεύματα "φtιαγμενη" από τον προπονητή μου..

king
19-01-11, 19:43
kaneis??? top kreatinh psaxnw..

giannis64
19-01-11, 19:53
οποια μονουδριμη κρεατινη και να παρεις το ιδιο ειναι.

Judge
19-01-11, 20:20
μια οποιαδηποτε μονουδρικη Creapure (ΑG Trostberg)