PDA

Επιστροφή στο Forum : Complete Whey (Cytosport)



arisfwtis
09-09-10, 10:37
την πηρα σημαρα γευση cookies
απιστευτα γευστικη
διαλυτοτητα αριστη
απο τις καλυτερς που εχω πιει

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15563&stc=1&d=1284035176


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15564&stc=1&d=1284035181

xrisbud
09-09-10, 11:55
Την είχα για το χειμώνα, δεν μπορώ να πω ότι είναι η καλύτερη. Για μένα η καλύτερη είναι η ΟΝ αμερικάνικης προέλευσης και όχι η ευρωπαϊκή, και 2η η ELITE Dymatize.
Αυτές πουλάνε σαν τρελές.

Κατηφορίζοντας ... η Myofusion της Gaspari, Universal, EAS, κτλ

dionisos
09-09-10, 14:34
Την είχα για το χειμώνα, δεν μπορώ να πω ότι είναι η καλύτερη. Για μένα η καλύτερη είναι η ΟΝ αμερικάνικης προέλευσης και όχι η ευρωπαϊκή, και 2η η ELITE Dymatize.
Αυτές πουλάνε σαν τρελές.

Κατηφορίζοντας ... η Myofusion της Gaspari, Universal, EAS, κτλ

Όποια πουλάει περισσότερο σημαίνει πως είναι και η καλύτερη;

Polyneikos
09-09-10, 15:28
Για μένα η καλύτερη είναι η ΟΝ αμερικάνικης προέλευσης και όχι η ευρωπαϊκή, και 2η η ELITE Dymatize.
Αυτές πουλάνε σαν τρελές.Κατηφορίζοντας ... η Myofusion της Gaspari, Universal, EAS, κτλ


Tα κριτηρια σου;Γευση,διαλυτότητα,reviews,πωλήσεις;

xrisbud
09-09-10, 16:07
Όποια πουλάει περισσότερο σημαίνει πως είναι και η καλύτερη;

δεν εννοώ αυτό, είπα ότι κάνει τρελές πωλήσεις αν και ακριβότερη. ο κόσμος έχει αποδεχθεί την αξία της. Πολλοί κόβουν από άλλα συμπληρώματα για να την αγοράσουν.

Αν μπορούσες να αγοράσεις Mercedes κάνοντας οικονομικό προϋπολογισμό, θα οδηγούσες Hyundai?

Σε όλα είναι κορυφάια, για να απαντήσω και στον επόμενο φίλο. Δες τη διατροφική της ανάλυση.

Devil
09-09-10, 18:03
λολ....

μια απλη whey concetrate ειναι, δεν με τρελενει

dionisos
09-09-10, 18:58
δεν εννοώ αυτό, είπα ότι κάνει τρελές πωλήσεις αν και ακριβότερη. ο κόσμος έχει αποδεχθεί την αξία της. Πολλοί κόβουν από άλλα συμπληρώματα για να την αγοράσουν.

Αν μπορούσες να αγοράσεις Mercedes κάνοντας οικονομικό προϋπολογισμό, θα οδηγούσες Hyundai?

Σε όλα είναι κορυφάια, για να απαντήσω και στον επόμενο φίλο. Δες τη διατροφική της ανάλυση.

Η on είναι mercentes δηλαδή και η Universal hyundai;

Adinamos
09-09-10, 19:03
Και η Gaspari.... Fiat!

Devil
09-09-10, 19:04
Η on είναι mercentes δηλαδή και η Universal hyundai;

αναποδα ισως:green::green::green:

Polyneikos
09-09-10, 21:40
δεν εννοώ αυτό, είπα ότι κάνει τρελές πωλήσεις αν και ακριβότερη. ο κόσμος έχει αποδεχθεί την αξία της. Πολλοί κόβουν από άλλα συμπληρώματα για να την αγοράσουν.
Αν μπορούσες να αγοράσεις Mercedes κάνοντας οικονομικό προϋπολογισμό, θα οδηγούσες Hyundai?
Σε όλα είναι κορυφάια, για να απαντήσω και στον επόμενο φίλο. Δες τη διατροφική της ανάλυση.


Υποτίθεται η ISO-100 δεν ειναι η καλύτερη πρωτεινη της Elite,πιο υψηλη περιεκτικοτητα,0 υδατανθρακες,0 λίπος;Δεν παω να το παίξω εξυπνος ,δεν την εχω δοκιμασει,απλα νομιζω ότι αυτη θεωρείτω η top της εταιρίας.

beefmeup
09-09-10, 22:08
Δεν παω να το παίξω εξυπνος ,δεν την εχω δοκιμασει,απλα νομιζω ότι αυτη θεωρείτω η top της εταιρίας.

ναι αυτη ειναι.κ η πιο ακριβη της.

Tasos Green
09-09-10, 22:26
δεν εννοώ αυτό, είπα ότι κάνει τρελές πωλήσεις αν και ακριβότερη. ο κόσμος έχει αποδεχθεί την αξία της. Πολλοί κόβουν από άλλα συμπληρώματα για να την αγοράσουν.

Αν μπορούσες να αγοράσεις Mercedes κάνοντας οικονομικό προϋπολογισμό, θα οδηγούσες Hyundai?

Σε όλα είναι κορυφάια, για να απαντήσω και στον επόμενο φίλο. Δες τη διατροφική της ανάλυση.

και εγω την ON εχω αλλα ασ κραταμε παντα και μια επιφυλαξη....

kostas_lamia
09-11-10, 14:58
Στην συσκευασία της συγκεκριμένης πρωτεινης αναγράφεται με εντονα γραφατα διαφορα περι αμινοξέων κλπ κλπ ,ξερει κανεις κατα πόσο ειναι επαρκη αυτα?

kostas_lamia
09-11-10, 15:06
GRAMS of amino acids per 100 grams of pure protein
L-LEUCINE 11,5g
L-Isoleucine 6,5g
L-Valine 6,2 g
L-Lysine 9,6g
L-Threomine 6,8g
L-methinine 2,2g
L-Phenylalaline 3,5g
L-Tryptophan 1,8g


Conditional essential amino acids
L-arginine 2,5g
L-Histide 2,0g


Non essential amino acids
L-Alanine 5,2g
L-Aspartic Acid 11,2g
L-Gljutamin acid 12,5g
L-Glycine 1,9g
L-Proline 5,9g
L-serine 4,9g
L-tyrosine 3,2g
L-cysteine 2,6g
Σας γράφω αναλυτικα τα αμινο που γράφει η ετικέτα

Anithos
10-11-10, 09:17
πολύ καλη σε περιεκτικότητα αμινοξεων απ'οτι δειχνει το προφιλ αμινιξεων στα 100γρ

kostas_lamia
10-11-10, 11:59
Σ' ευχαριστω Anithos , κρίνετε οτι χρειαζεται να πάρω πρόσθετα αμιοξέα σε συμπληρωμα η είμαι οκ??

NASSER
10-11-10, 12:13
Εγω για τη συγκεκρημενη δεν εχω να πω τα καλυτερα...
Την αγοραση σε γευση βανιλια.
Διαλυτοτητα μετρια,, γευση καλ'η αλλα στο στομαχι μου καθοταν πολυ ασχημα, με αποτελεσμα να την αποβάλλω. Στην αρχη ειπα πως ισως δεν μου εκατσε εμενα καλα και εδωσα να την δοκιμασουν στο γυμναστηριο φιλοι που καταναλωναν συμπληρωματα και μερικοι ηταν και πιο δυνατο στομαχι απο μενα... το αποτελεσμα ηταν το ιδιο...
Τελικα κατεληξε στα σκουπηδια.

kostas_lamia
10-11-10, 12:19
Την εχω σε σοκολάτα , απαισια μπορω να πω, καταφερνω και την πίνω με τν δεξτροζη μεσα που γλυκίζει και κατι γινεται,απο εκει και περα, την ψαχνω με τα αμινοξέα για να ξελεγαστω και να πω πως αξιζε τα λεφτα της, αλλιως θα την ειχα πεταξει και εγω ηδη :) χαχαχαχαχαχαχ

Καραφλό Ακτινίδιο
27-09-11, 00:30
Την είχα πάρει σε Φράουλα την συγκεκριμένη
Σε αμινοξέα έχει πολλα παραπάνω από τις περισσότερες πρωτείνες (αν ισχυει το label)
απο Γεύση μέτρια μπορώ να πω , αλλά σε 5 δευτερόλεπτα γινοταν σαν χυμος .. βέβαια λιγο άφριζε..

Γεύση 6/10
Διαλυτότητα 10/10

sadistic
19-07-12, 13:26
πηρα σημερα την συγκεκριμενη σε 2.268κ/5λιβρες αλλα με αλλη ετικετα διχρομη.και τα χαρακτιριστικα ψιλοδιαφερουν λιγο.την εχουν αλλαξει?σε 27 γρ σκοπ βγαζει 20 γρ πρωτεινης.πηρα βανιλια και απο γευση μου θυμηζει εντονα την iso gold τις p.v.l.η διαλυτοτητα ειναι αριστη και ψιλοαφηνει εναν αφρο στην αρχη,που στη συνεχεια διαλυετε.η γευση τις βανιλιας δεν ειναι τοσο εντονη,ειναι ομως ικανοποιητικη και πολυ ελαφρια στο στομαχι.90$ την πηρα δηλαδη κανα 55αρι και θεωρειτε οκ τιμη.