PDA

Επιστροφή στο Forum : Amino Max 8000 (Gaspari Nutrition)



ApollonE
09-09-10, 13:18
Καλησπέρα. έχει δοκιμάσει κανείς το προϊόν αυτό? Πείτε τις εντυπώσεις σας.
Ξέρεται που μπορεί να βρεθεί στην Ελλάδα?
Στο UK site της Gaspari αναφέρεται ότι υπάρχει αποκλειστικά στην ευρωπαϊκή αγορά

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15565&stc=1&d=1284035908

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15567&stc=1&d=1284036034





Helps to Build Lean Muscle Mass Fast

Gaspari Nutrition AMINOMAX 80000 is a scientifically designed blend of 91% hydrolyzed lactalbumin from whey protein, containing very law molecular weight proteins, di-and tri-peptides and individual amino acids infused with additional L-Leucine and L-Taurine, proven to be exceedingly beneficial to all types of athletes and bodybuilders. This unique innovative formula provides the educated consumer with a highly useful and bioavailable product that delivers a broad array of the very building blocks you must have to grow and maintain skeletal muscle tissue and mass. Unlike many of our competitors products that use higher molecular weight whey protein concentrates or even isolates, the hydrolyzed protein used in AMINOMAX 8000 is rich in di- and tri-peptides to insure super fast absorption for super fast delivery to your muscles.



In addition to those fast acting di- and tri-peptides Gaspari Nutrition added extra L-Leucine and L-Taurine to AMINOMAX 8000 to optimise the benefits the serious athlete can see using this dietary supplement, L-Leucine is an essential amino acid, meaning the body in unable to produce this on its own; thus, it must be obtained externally from food sources or through dietary supplements such as AMINOMAX 8000.



L-Leicine helps to repair muscles, regulate blood sugar, and provide the body with energy. It is also increases production of growth hormones, and helps burn visceral fat, which is located in the deepest layers of the body and the least responsive to dieting and exercise. L-Leucine is one of the branched chain amino acids (BCAAs) and is considered the most effective BCAA for preventing muscular loss because it breaks down and is converted to glucose more quickly than others. Increased glucose supplies prevent the body’s cannibalisation of muscle for energy during intense workouts, so it is no surprise that this amino acid supplement is popular among professional bodybuilders. L-Leucine also promotes the healing of bones, skin, and muscle tissue after traumatic injury, and is often recommended for those recovering from surgery.



L-Taurine is the most abundant free amino acid in the body, It is an important component of bile acids, which are used to absorb fats ad fat-soluble vitamins. It also helps regulate your heartbeat; maintain the stability of cell membranes; and regulate the activity of brain cell. L-Taurine is also found in skeletal muscle, where it is believed to play an essential role in reducing muscle damage from intense exercise, and improving performance. Exercise depletes the muscle of L-Taurine, making dietary supplementation with AMOINOMAX 8000 beneficial for anyone concerned with getting maximum benefits from their exercise training program.



What is AMINOMAX 8000?

* 91.0% Hydrolyzed Lactalbumin from Whey Protein
* Enhanced with Extra l-leucin and l-taurine
* Promotes Increases in Size, Strength and Endurance
* Over 8 grams of amino acids per serving

beefmeup
09-09-10, 13:28
ξερουμε αν ειναι καψουλες η ταμπλετες??

στο κουτι γραφει ταμπλετες..if thats the case,αστο καλυτερα.παρτα σε σκονη.πιο οικονομικα κ ξερεις τι περνεις.

ApollonE
09-09-10, 13:32
[How to use Gaspari AminoMax 8000:

As a dietary supplement, consume four (4) tablets before training and
then another four (4) tablets after training.]

Αφού λέει tablets λογικά ταμπλέτες θάνε...δεν μπορώ να βρω όμως τα συστατικά του αναλυτικά δεν τα γράφει πουθενά γενικά απ’ότι είδα είναι καινούργιο προϊόν.

beefmeup
09-09-10, 13:37
[How to use Gaspari AminoMax 8000:

As a dietary supplement, consume four (4) tablets before training and
then another four (4) tablets after training.]

Αφού λέει tablets λογικά ταμπλέτες θάνε...δεν μπορώ να βρω όμως τα συστατικά του αναλυτικά δεν τα γράφει πουθενά γενικά απ’ότι είδα είναι καινούργιο προϊόν.

ασε επειδη εψαξα κ γω,αλλα δεν ειναι τοσο καινουριο γιατι εχει γινει ηδη out of stock,σε κατι σαητ,οπου δεν βλεπεις λεπτομεριες μουφα μυριζει..

ApollonE
09-09-10, 13:43
μάλιστα οπότε στην άκρη αυτό...Πάντως όποιος έχει κάτι νέο γιαυτο το προϊόν ας το ποστάρει.

Devil
09-09-10, 18:06
αυτο νομιζω οτι παιζει μονο στην ευρωπη...

δεν το εχω δει σε site του εξωτερικου (αμερικα)

περιεργο...

Marios1991
09-09-10, 21:23
αποψεις γι'αυτο το προιον παιδια ?...

Adinamos
22-09-10, 12:24
Για ενδιαμεσα στα γευματα, μαζι με φαγητο πως το βλεπετε???

Adinamos
25-09-10, 12:51
Δε ψηνεται κανεις να απαντησει βλεπω....:(

koulisss
25-09-10, 13:00
Για ενδιαμεσα στα γευματα, μαζι με φαγητο πως το βλεπετε???

τα δικα μου τα περνω μαζι με το φαγητο!

chaniotis.manos
25-09-10, 13:07
καλωσορισε ο καινουργιος δυναμιτης του γκασπαρι!!!:rifle:

Devil
25-09-10, 13:15
Για ενδιαμεσα στα γευματα, μαζι με φαγητο πως το βλεπετε???


Δε ψηνεται κανεις να απαντησει βλεπω....:(

πεταμενα λεφτα

ειναι hydro αρα λογικα ακριβα

γι αυτην τη δουλεια που τα θες κανουν και τα απλα ΑΑ

Adinamos
25-09-10, 13:58
Nα τα βαλω δηλαδη για preworkout καλυτερα (δεν αντισταθηκα, τσιμπησα ενα)?

Devil
25-09-10, 13:59
ναι μαλλον καλητερα μου φαινοντε για around-wo

aqua_bill
27-10-10, 13:53
ποπο από μοιρωδία τέλειος σκατά ε? σαν σάπιο τυρί φιλαδέλφια....

Adinamos
27-10-10, 18:14
Χαχα καπως ετσι ακουα μπιλ. Αλλα στη γλωσσα ειναι ουδετερα οποτε :thumbup:

aqua_bill
27-10-10, 18:58
Χαχα καπως ετσι ακουα μπιλ. Αλλα στη γλωσσα ειναι ουδετερα οποτε :thumbup:

από γεύση και πως αντιδράει το στομάχι μου θα σου πω σήμερα που έχει προποηση στις 8

beefmeup
28-10-10, 10:50
οχι ρε παιδια σιγα,δεν μυριζουν τπτ το ιδιαιτερο.
τα πηρα κ γω τελικα,ειναι μεγαλη η ποσοτητα που εχουν κ τα στακαρω για μετα προπο με 10γρ διακλαδισμενης σε σκονη.

το καλυτερο ειναι οτι,η επιφανεια ειναι λεια κ δεν εχεις προβλημα στην καταποση,παρολο το μεγεθος τους.
κ εμαθα γιατι ο γασπαρης τα βγαζει μονο ευρωπη.
γιατι στο αμερικα,η αγορα δεν προτιμα αμινο σε ταμπς,αλλα σε σκονη οποτε το θεωρουν χασουρα να τα βγαλουν εκει..αν κ τα αμερικανακια σκωτονονται να τα αγορασουν,γιατι λεει"κατι παραπανω θα ξερουν οι ευρωπαιοι που περουν ταπμς,ειναι κ καλα χαρτνκορ.."..
οτι ναναι..θα τα ξαναπροτιμησω παντως.
ουτε προβλημα με στομαχι ουτε τπτ.:thumbup:

aqua_bill
28-10-10, 10:54
οχι ρε παιδια σιγα,δεν μυριζουν τπτ το ιδιαιτερο.
τα πηρα κ γω τελικα,ειναι μεγαλη η ποσοτητα που εχουν κ τα στακαρω για μετα προπο με 10γρ διακλαδισμενης σε σκονη.

το καλυτερο ειναι οτι,η επιφανεια ειναι λεια κ δεν εχεις προβλημα στην καταποση,παρολο το μεγεθος τους.
κ εμαθα γιατι ο γασπαρης τα βγαζει μονο ευρωπη.
γιατι στο αμερικα,η αγορα δεν προτιμα αμινο σε ταμπς,αλλα σε σκονη οποτε το θεωρουν χασουρα να τα βγαλουν εκει..αν κ τα αμερικανακια σκωτονονται να τα αγορασουν,γιατι λεει"κατι παραπανω θα ξερουν οι ευρωπαιοι που περουν ταπμς,ειναι κ καλα χαρτνκορ.."..
οτι ναναι..θα τα ξαναπροτιμησω παντως.
ουτε προβλημα με στομαχι ουτε τπτ.:thumbup:

γεγονός .εύκολη κατάποση και με το στομάχι οκ...αλλά φίλε μου...μυρωδιά άστα να πάνε. πως τα παίρνεις? εγώ 4 πριν 4 μετά την προπ τη δεύτερη δόση όχι με νερό με την πρωτείνη ...

Adinamos
28-10-10, 12:04
Εγω 4 μονο πριν την προπο. Για μετα εχω monster amino της cytosport.

lef
22-01-11, 21:08
ρε παιδια ξερει κανεις τα ακριβη συστατικα του?
γτ οτι δινει 8γρ πρωτεινης λενε ολα τα πινακακια

michael-nrg
23-01-11, 01:34
ρε παιδια ξερει κανεις τα ακριβη συστατικα του?
γτ οτι δινει 8γρ πρωτεινης λενε ολα τα πινακακια

και εγω εχω ψαξει παντου και δεν βρηκα πουθενα την ακριβη ποσοτητα.... μονο πανω στο κουτι αναφερεται... το μονο poy θυμαμαι επειδη εχω δει το κουτι ειναι οτι εχει καπου στα 3,κατι λευκινη και 3,κατι ταυρινη ανα 8gr...

traffic
24-01-11, 21:22
Εγω τα χρησιμοποιώ μετά την προπό !!!Δεν παιρνω αλλα συμπληρώματα,αμινο και μετα φαϊ!!!Υπαρχει ακριβής ανάλυση καθε ταμπλετας πανω στο κουτί!Εχει και έξτρα ποσότητα λευκίνης και ταυρίνης σε αντιθεση με αλλα παρομοια άμινο!εγω προσωπικα τα παω πολυ.....νομιζω πως εχω και καλυτερη αποκατασταση,αλλα το Placebo ποτε δεν το αμφισβητώ!! :green: :green:

CRAZY4GYM
28-01-11, 14:21
Παιδια υπαρχει στην Ελλαδα και σε καλη τιμη κιολας. Εγω απο δω το πηρα, αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα.. Πατηστε: *******

Επισης και σε ξενα site υπαρχει ρε παιδια..
***********

***ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΝΚ ΜΑΓΑΖΙΩΝ ΠΛΗΝ ΤΩΝ ΧΟΡΗΓΩΝ***MODS TEAM

gmalamos
18-02-11, 21:53
οχι ρε παιδια σιγα,δεν μυριζουν τπτ το ιδιαιτερο.
τα πηρα κ γω τελικα,ειναι μεγαλη η ποσοτητα που εχουν κ τα στακαρω για μετα προπο με 10γρ διακλαδισμενης σε σκονη.

το καλυτερο ειναι οτι,η επιφανεια ειναι λεια κ δεν εχεις προβλημα στην καταποση,παρολο το μεγεθος τους.
κ εμαθα γιατι ο γασπαρης τα βγαζει μονο ευρωπη.
γιατι στο αμερικα,η αγορα δεν προτιμα αμινο σε ταμπς,αλλα σε σκονη οποτε το θεωρουν χασουρα να τα βγαλουν εκει..αν κ τα αμερικανακια σκωτονονται να τα αγορασουν,γιατι λεει"κατι παραπανω θα ξερουν οι ευρωπαιοι που περουν ταπμς,ειναι κ καλα χαρτνκορ.."..
οτι ναναι..θα τα ξαναπροτιμησω παντως.
ουτε προβλημα με στομαχι ουτε τπτ.:thumbup:

beef μπορω αυτα να τα παρω το πρωι πριν απο αεροβια με αδιο στομαχι?Αν ναι σε τι ποσοτητα??

beefmeup
18-02-11, 22:31
beef μπορω αυτα να τα παρω το πρωι πριν απο αεροβια με αδιο στομαχι?Αν ναι σε τι ποσοτητα??

εκτιμω οτι μπορεις..

βασικα μια δοση(4 ταμπς)ειναι αρκετα γιαυτο που θες,αλλα γιατι να μην κανεις αεροβια με αδειο στομαχι?
κ να παρεις οτι παρεις μετα?

gmalamos
18-02-11, 23:04
εκτιμω οτι μπορεις..

βασικα μια δοση(4 ταμπς)ειναι αρκετα γιαυτο που θες,αλλα γιατι να μην κανεις αεροβια με αδειο στομαχι?
κ να παρεις οτι παρεις μετα?

Συνηθιζω να παιρνω αμινο πριν το τρεξιμο για να μην χασω μυικη μαζα..Ειναι υπερβολη λες..?

beefmeup
18-02-11, 23:08
Συνηθιζω να παιρνω αμινο πριν το τρεξιμο για να μην χασω μυικη μαζα..Ειναι υπερβολη λες..?

αν τρως σωστα(οσο ειναι εφικτο αυτο)καθε μερα,δεν εχεις προβλημα για χασιμο μυικης μαζας.

gmalamos
18-02-11, 23:11
αν τρως σωστα(οσο ειναι εφικτο αυτο)καθε μερα,δεν εχεις προβλημα για χασιμο μυικης μαζας.

ok!!:thumbup::thumbup:

Dreiko
10-03-11, 21:23
σημερα πρωτη μερα που τα χρησιμοποιησα...πηρα 4 πριν 4 μετα...ολα κομπλε....(και δεν βρομανε σχεδον καθολου...:thumbup:)


Υ.Γ.ααα....και πηρα ηδη 4 μυικα κιλα...:P:P:P
(λεμε και καμια μ@λακια να περασει η ωρα...:green::turtle:)

Kaloutsikos
11-03-11, 01:51
σημερα πρωτη μερα που τα χρησιμοποιησα...πηρα 4 πριν 4 μετα...ολα κομπλε....(και δεν βρομανε σχεδον καθολου...:thumbup:)


Υ.Γ.ααα....και πηρα ηδη 4 μυικα κιλα...:P:P:P
(λεμε και καμια μ@λακια να περασει η ωρα...:green::turtle:)

Aντε με το καλό να πάρεις άλλα τόσα. :green:

metz
04-05-11, 17:09
Ουσιαστικά μιλάμε για κάτι παραπάνω από 6 γραμμάρια λευκίνης και ταυρίνης (3,2 λευκίνη + 3 ταυρίνη) ανά 8 γραμμάρια πρωτεΐνης που δίνει. Οπότε παίρνεις λευκίνη και ταυρίνη σε σκόνη και είσαι κομπλέ.

Tasos Green
01-06-11, 19:04
τα πηρα και γω σημερα.. μια χαρα φαινονετε η συσκευασια!:green: τωρα πολυ οτι ναναι περιγραφη των συστατικων...

http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/aminomax_8000_.jpg

οψόμεθα λοιπον.

gmalamos
02-06-11, 12:00
Αντε μεγια τα τουβλα..:green:

beefmeup
02-06-11, 12:08
τα πηρα και γω σημερα.. μια χαρα φαινονετε η συσκευασια!:green: τωρα πολυ οτι ναναι περιγραφη των συστατικων...


τασο πανω στο κουτι δεν εχει το προφιλ των αμινο??
εμενα εχει αναλυτικο πινακακι..:unsure:

Tasos Green
02-06-11, 13:49
τασο πανω στο κουτι δεν εχει το προφιλ των αμινο??
εμενα εχει αναλυτικο πινακακι..:unsure:

ναι εχεις δίκιο.. τωρα το πρόσεξα... λεει την σύνθεση ανα 100γρ:thumbup:

προτη φορα στην ζωη μου εχω προβλημα καταπωσης. εκει που αλλα αμινοξεα τα καταπινα 4 -4 τωρα με αυτα 1 και με τον φοβο μην μου κατσουν στο λαιμο... οτι πρεπει ειναι για σφεντόνα!

Tasos Green
02-06-11, 14:42
και μιας και την σύνθεση δεν την βρίσκω σε κανενα site λες και ειναι απόρρητη, έκατσα και την έφτιαξα.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=26206&d=1307014924

gmalamos
02-06-11, 14:48
ναι εχεις δίκιο.. τωρα το πρόσεξα... λεει την σύνθεση ανα 100γρ:thumbup:

προτη φορα στην ζωη μου εχω προβλημα καταπωσης. εκει που αλλα αμινοξεα τα καταπινα 4 -4 τωρα με αυτα 1 και με τον φοβο μην μου κατσουν στο λαιμο... οτι πρεπει ειναι για σφεντόνα!

Μην δοκιμασεις να το σπασεις στη μεση..Το λεω επειδη την πατησα εγω!!Κανει γωνια.

Tasos Green
02-06-11, 14:52
Μην δοκιμασεις να το σπασεις στη μεση..Το λεω επειδη την πατησα εγω!!Κανει γωνια.

οχι δεν τα σπαω γιατι την ειχα πατησει μια φορα με λακταλμπουμινες και το εχω παρει απο φοβο.. ειχε κανει γωνια στο σπάσιμο και στην καταπωση μου εκανε ζημια.:thumbup:

hlias102
02-06-11, 18:01
Μπορούμε να τα χτυπάμε στο γουδί με το γουδοχέρι?χαχαχα

arisfwtis
02-06-11, 18:07
με το anavite πως μπορουμε να τα συνδυασουμε?

λογω αλανινης ταυρινης ρωταω

gmalamos
02-06-11, 18:21
με το anavite πως μπορουμε να τα συνδυασουμε?

λογω αλανινης ταυρινης ρωταω

Εγω παντως ετσι τα χα συνδυασει..

arisfwtis
02-06-11, 18:29
πως τα επαρνες ομως?
πρωι βραδυ anavite kai ta aminomax μετα την προπονα?

gmalamos
02-06-11, 18:39
πως τα επαρνες ομως?
πρωι βραδυ anavite kai ta aminomax μετα την προπονα?

6 anavite(3+3)
4 aminomax πριν και μετα τη προπονα

Bodytlk
03-06-11, 15:49
Εγω τα χρησιμοπειω αυτα τα αμινοξεα και ειναι φοβερ.Δε βρομανε,τα καταπινω πανευκολα!!!(για τους αλλους δε ξερω :P )
Δινουν και ενα boost αν τα χρησιμοπειησεις πριν τη προπονηση λογο της ταυρινης τους!

COBRA_STYLE
03-06-11, 15:52
με το anavite πως μπορουμε να τα συνδυασουμε?

λογω αλανινης ταυρινης ρωταω

ειχαμε μια συζητηση προσφατα και ο μητσος ποσταρε ερευνα που εδειξε οτι δεν επηρεαζει η μια ουσια την αλλη;)

Kriskapsis
17-06-11, 00:08
Παιδια κ εγω τα παιρνω εδς κ μια βδομαδα κ ειναι μια χαρα.ενα δεν εχω καταλαβει,δινει 8γρ πρωτεινης ανα χαπι ή ανα δοση(δλδ 8γρ στα 4 χαπια).αν μπορει κανενας να μου λυση την απορια

Devil
17-06-11, 00:49
Παιδια κ εγω τα παιρνω εδς κ μια βδομαδα κ ειναι μια χαρα.ενα δεν εχω καταλαβει,δινει 8γρ πρωτεινης ανα χαπι ή ανα δοση(δλδ 8γρ στα 4 χαπια).αν μπορει κανενας να μου λυση την απορια

ανα δοση λογικα.... αμα ηταν 8 ανα χαπι δεν θα ηταν χαπι τοτε...

beefmeup
17-06-11, 11:42
ανα δοση λογικα....

ναι ειναι 2γρ η καψουλα..καπου το γραφουμε νομιζω κ στην αρχη.

hlias102
17-06-11, 13:17
Χθες τα πήρα πρώτη φορά.Δυσκολεύτηκα να καταπιώ μερικά,άλλα τα κατάπινα χωρίς να πνίγομαι!χαχαχα
Πήρα 4 πριν και 4 μετά την προπόνηση.Δε ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά η προπόνηση πήγε πολύ καλά και δυνατά.Χωρίς superpump και κρεατίνη γιατί κάνω 1 μήνα off.Βοήθησαν τόσο αυτά ή όλα είναι placebo?:green:

Fiesta S 09
17-06-11, 13:44
Είναι το placebo.Μην περιμένεις να δείς αυτό που βλέπεις με το νιτρικό και την κρεατίνη.Τα αμινοξέα θα σε βοηθήσουν στην ανάρρωση και στην αναδόμηση των μυών.Κατ'εμε αυτά είναι τα καλύτερα αμινοξέα που έχω δοκιμάσει,αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα δεις κάποιο τρελό pump λόγω των αμινοξέων.Ενδεχομένως η ταυρίνη που εμπεριέχεται σε αρκετά καλή ποσότητα να βελτιώσει το focus σου.

Kriskapsis
17-06-11, 14:01
Άμα τα συνδιάσουμε με πρωτείνες θα υπάρξει καλύτερο αποτέλεσμα έτσι?

Fiesta S 09
17-06-11, 14:53
Για να δεις αποτέλεσμα αγαπητέ φίλε πρέπει να τα συνδιάσεις με ολοκληρωμένη σωστή διατροφή.Τότε και μόνο τότε θα κάνουν δουλειά πάνω σου.Σε αντίθετη περίπτωση δεν έχει κανένα νόημα να τα πάρεις.

hlias102
17-06-11, 17:58
Είναι το placebo.Μην περιμένεις να δείς αυτό που βλέπεις με το νιτρικό και την κρεατίνη.Τα αμινοξέα θα σε βοηθήσουν στην ανάρρωση και στην αναδόμηση των μυών.Κατ'εμε αυτά είναι τα καλύτερα αμινοξέα που έχω δοκιμάσει,αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα δεις κάποιο τρελό pump λόγω των αμινοξέων.Ενδεχομένως η ταυρίνη που εμπεριέχεται σε αρκετά καλή ποσότητα να βελτιώσει το focus σου.

Το θέμα είναι ότι σήκωσα τα ίδια κιλά σε όλες τις ασκήσεις χωρίς να έχω πάρει το superpump και την κρεατίνη:unsure:
Δλδ σε λίγο καιρό που θα τα ξαναξεκινήσω κι εκείνα θα αρχίσω να γκρεμίζω το γυμναστήριο όπως τον Rambo?xaxaxa

Fiesta S 09
17-06-11, 19:05
Οχι.Το νιτρικό σου δίνει το ερέθισμα και το pump για την ώρα της προπόνησης,η δε κρεατίνη αποθηκεύεται,για αυτο δεν εχεις πέσει σε κιλά.Τα αμινοξέα δεν έχουν άμεση σχεση με το οτι σηκώνεις περισσότερα κιλά.

hlias102
18-06-11, 12:29
Για να δούμε σε μερικές βδομαδούλες πώς θα πάμε με τον συνδιασμό όλων αυτών:thumbup:

naturalgiaourtaki
18-06-11, 13:55
Για να δούμε σε μερικές βδομαδούλες πώς θα πάμε με τον συνδιασμό όλων αυτών:thumbup:

μη το ψαχνεις θα γινεις cutler

hlias102
19-06-11, 00:27
Και λίγα λες

giannis64
19-06-11, 11:55
για να ρωτησω και εγω κατι....

ας υποθεσουμε πως μετα την προπονησ περνουμε μια δοση 8γρ (4 χαπια) απο αυτα τα αμινο.

η αν υποθεσουμε πως περνουμε ενα σκουπ πρωτεινης που μας δινει 25 γρ πρωτεινης ανα σκουπ.

με πιο απο τις 2 περιπτωσεις εχουμε λαβει περισοτερη δοση αμινο στον οργανισμο μας?

και για να προλαβω, γιατι μπορει να με ρωτησετε....

με την μαιφιουσιον ας πουμε..

TEFAAtzis
19-06-11, 13:13
για να ρωτησω και εγω κατι....

ας υποθεσουμε πως μετα την προπονησ περνουμε μια δοση 8γρ (4 χαπια) απο αυτα τα αμινο.

η αν υποθεσουμε πως περνουμε ενα σκουπ πρωτεινης που μας δινει 25 γρ πρωτεινης ανα σκουπ.

με πιο απο τις 2 περιπτωσεις εχουμε λαβει περισοτερη δοση αμινο στον οργανισμο μας?

και για να προλαβω, γιατι μπορει να με ρωτησετε....

με την μαιφιουσιον ας πουμε..

με την myofushion για αυτα που ακουγονται λιγο δυσκολο να χει τοση πρωτεινη μεσα:)

giannis64
19-06-11, 13:17
ελα ρε οκ.. παραδειγμα εφερα. ας υποθεσουμε πως εχει οτι λεει..

TEFAAtzis
19-06-11, 13:18
ε αν ειναι ετσι νομιζω με την Myo η γενικα με μια <<καλη>>(με καλο προφιλ αμινο) πρωτεινη παιρνουμε μεγαλυτερη ποσοτητα αμινοξεων Γιαννη

Tasos Green
19-06-11, 13:20
εγω θα προτιμούσα τα αμινοξέα μαζι με λιγο υδατάνθρακα.

giannis64
19-06-11, 13:23
ρε σεις δεν καταλαβατε τι ρωτησα? μην το βγαλουμε οφ..:-)
τι αναλογια αμινο πρεπει να βαλουμε (χαπια απο τα γκσπαρι 8000) για να πιασουμε τα αμινο του σκουπ της πρωτεινης.

Tasos Green
19-06-11, 13:29
ρε σεις δεν καταλαβατε τι ρωτησα? μην το βγαλουμε οφ..:-)
τι αναλογια αμινο πρεπει να βαλουμε (χαπια απο τα γκσπαρι 8000) για να πιασουμε τα αμινο του σκουπ της πρωτεινης.

λιγοτερα απο 4 χαπια γιαννη.. σε καμια περιπτωση δεν πιστευω να σου δινει η μονη δοση της 70αρας myofusion τα 8 γρ που σου δινει το amino max στις 4 ταβλετες.. ισως 3 χαπια 6 γρ δηλαδη..

chris corfu
19-06-11, 14:40
βασικα σε συγκριση με μια whey ΟΝ ας πουμε εκτος απο λευκινη κ ταυρινη που εχουν γυρω στα 3 γρ στη δοση των 4 χαπιων 8 γραμμαριων δλδ στα υπολοιπα σιγουρα θα παρεις καλυτερο προφιλ αμινοξεων απο την πρωτεινη.

μπορεις να το συγκρινεις αν δεις προφιλ αμινοξεων που δινουν ανα σκουπ που παιζουν στα 30γρ σε συγκριση με προφιλ αμινοξεων που δινει στα 100 γρ τα συγκεκριμενα. και ειναι στα 100γρ λιγο παραπανω απο οτι ειναι τα 30γρ της πρωτεινης εκτος απο λευκινη ταυρινη, οπως ανεφερα.

αρα θα μπορουσαμε να πουμε οτι αν παιρνεις λευκινη η κ χωρις αυτη,(δεν εχω παρατηρησει ποτε κ τοση καλητερη αναπτυξη απο τοτε που βαζα μονο whey) δεν υπαρχει λογος να βαλει καποιος και αμινοξεα, παρα να εχει μια πρωτεινη κ να καλυπτεται.

Tasos Green
19-06-11, 14:51
μηπως ομως παιζει ρολο και το οτι μηλαμε για μια φορμουλας αμινοξεων που η βαση της ειναι η λευκινη με την ταυρινη... στα bcaa εχουν ξεφυγει πλεον ακομα και απο το 8-1-1 σε σχεση με την βαλινη και ισολευκινη... μηπως ειναι λιγο πιο συνθετη η φορμουλα ειδικα για πριν και μετα την προπονηση σε σχεση με μια πρωτεινη?

chris corfu
19-06-11, 15:02
εχουν στειριχτει ολοι στο οτι η λευκινη σε υψηλες δοσεις ειναι αναβολικη για τον οργανισμο γι αυτο και στα αμινο βαζουν ελαχιστα τα υπολοιπα και προσπαθουν να εχουν λευκινη ψηλα. στα συγκεκριμενα που παει στη δοση γυρω στα 3 γρ λευκινη ειναι καλος λογος για να βαλεις αμινο. απλα δεν ειναι να τρελαινεται κανεις οτι εχει καποια φοβερη διαφορα γι αυτο ανεφερα για καποιον που δεν θελει να δωσει εξτρα χρηματα με την whey του θα ειναι μια χαρα, για να μην το προχωρησω και πω και χωρις αυτη αλλα πεμε αλλου μετα.(εγω συγκεκριμενα τελευταια τα χρησιμοποιω τα συγκεκριμενα μετα προπο αλλα μετα απο κανα τεταρτο βαζω και whey και μετα απο τρια τεταρτα απο την whey τρωω κιολας)

sofos
09-07-11, 15:44
ποση ταυρινη εχει τουτο?:green: εχει παρα πολυ καλα reviews στο ββ.κομ παντως :P

beefmeup
09-07-11, 15:47
ποση ταυρινη εχει τουτο?:green: εχει παρα πολυ καλα reviews στο ββ.κομ παντως :P

υπαρχει πινακας με τα συστατικα μες το θεμα σοφος.

Tasos Green
09-07-11, 15:47
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=26206&d=1307014924

κανε τις πραξεις..;)

sofos
09-07-11, 15:51
κανε τις πραξεις..;)

στα 100γρ εχει 31.000 στα 8γρ....2480γρ ταυρινης,εσυ το παιρνεις και πριν κ μετα?

Tasos Green
09-07-11, 15:56
στα 100γρ εχει 31.000 στα 8γρ....2480γρ ταυρινης,εσυ το παιρνεις και πριν κ μετα?

ναι... αλα καμια φορα παίρνω και 2 ταμπλέτες με το πρωινό.

sofos
09-07-11, 15:57
ναι... αλα καμια φορα παίρνω και 2 ταμπλέτες με το πρωινό.

θα το χτυπησω μιας κ βγαζει πολλες δοσεις κ ειναι κ φτηνο κ γασπαρι :green::P thnx για το amino acid profile

eurogod
13-07-11, 16:38
Σκεφτομαι κι εγω να τα παρω μιας και εχω διαβασει πολυ καλα σχολια και για την τιμη τους βγάζουν αρκετες δοσεις.
Αυτο το διαστημα δουλευω κι ενα νιτρικο κανα μισαωρο πριν την προπονηση. Αν τα παρω να βάλω μονο 4 μετα τα βαρη και πριν την αεροβια ή πρεπει να παιρνω και 4 πριν την προπονηση για να πω οτι κατι κανω?

Kaloutsikos
13-07-11, 18:26
Σκεφτομαι κι εγω να τα παρω μιας και εχω διαβασει πολυ καλα σχολια και για την τιμη τους βγάζουν αρκετες δοσεις.
Αυτο το διαστημα δουλευω κι ενα νιτρικο κανα μισαωρο πριν την προπονηση. Αν τα παρω να βάλω μονο 4 μετα τα βαρη και πριν την αεροβια ή πρεπει να παιρνω και 4 πριν την προπονηση για να πω οτι κατι κανω?

Αμα 2 ώρες πριν έχεις κάνει ένα πολύ καλό γεύμα
δεν χρειάζεται να πάρεις και πριν,

eurogod
13-07-11, 19:04
Οποτε τα τσιμπαω και θα παιρνω 4 μετα την προπονηση.
Θα με βγαλει δηλ το κουτι για 4 μηνες περιπου. Τσαμπα!
Ευχαριστω Kaloutsikos!

vp2
06-10-11, 02:10
Το 4 από που βγαίνει;;;5 λέει είναι το κάθε servicing gia να σου δώσει 8 γρ πρωτεΐνη...

Tasos Green
06-10-11, 02:14
Το 4 από που βγαίνει;;;5 λέει είναι το κάθε servicing gia να σου δώσει 8 γρ πρωτεΐνη...

:? εμενα στα 4 έλεγε στο κουτι 8gr...

31991

vp2
06-10-11, 14:38
Eδώ γιατί λέει 5;;;;;:unsure::unsure::unsure::unsure:
http://www.prosport.net/ItemDocumentation/GAS00004307T350000/Aminomax8000_1110a.pdf

sofos
06-10-11, 14:43
Eδώ γιατί λέει 5;;;;;:unsure::unsure::unsure::unsure:
http://www.prosport.net/ItemDocumentation/GAS00004307T350000/Aminomax8000_1110a.pdf

1 απ τα 2 ειναι παλιο γι αυτο....

average_joe
06-10-11, 14:45
:? εμενα στα 4 έλεγε στο κουτι 8gr...



και εμενα το τελευταιο κουτι που πηρα τον Φεβρουαριο αυτα ελεγε.

vp2
06-10-11, 14:55
Kαι στο επίσημο site η gaspari 4 λέει άρα 4 τέλος!:thumbup:

eurogod
18-10-11, 21:47
Σημερα πηρα ενα κουτι aminomax και γραφει στο κουτι οτι η δοση ειναι 5 χαπια.
Αλλα κουτια που εχουν αλλα παιδια γραφει 4.
Τελικα τι να παρω σε καθε δοση? 4 η 5?

Dreiko
18-10-11, 21:49
περισυ που τα ειχα παρει εγραφε 4....φετος που τα πηρα εγραφε 5....προφανως τα αλλαξαν...εγω ουτως η αλλως 5 επερνα παντα αρα.......:green:

eurogod
18-10-11, 22:01
Να σαι καλα ρε φιλε για την γρηγορη απαντηση, μιας και λεω να τα αρχισω απο αυριο.
Οποτε παμε για 5 πριν και 5 μετα.
Ισως και κανα 2 το πρωι πριν το πρωινο.

Dimitrios
14-01-12, 16:59
Μάλλον θα τα βάλω στην επόμενη μου παραγγελία αντικαθιστώντας τα Ανιμαλ Νίτρο που είχα για 2 μηνάκια.
Πιστεύω να μοου δώσουν ενέργεια και καλή αποθεραπεία όπως και τα Νίτρο.:weights::weights:

exkaliber
14-01-12, 20:16
δημητρη δεν ξερω πως ειναι τα ανιμαλ
παντως αυτα ειναι πραγματικα μεγαλα σε μεγεθος,εχετε το υποψιν

Dimitrios
15-01-12, 14:48
δημητρη δεν ξερω πως ειναι τα ανιμαλ
παντως αυτα ειναι πραγματικα μεγαλα σε μεγεθος,εχετε το υποψιν

Τα ανιμαλ τα έπινα και τα 9 μαζί να ξέρεις..:green:
Αλλά ήταν κάψουλες όχι ταμπλέτες. Αλλά δεν νομίζω να είναι χειρότερα από αυτά της ΟΝ που έπινα πιο παλιά.:shock:

Dimitrios
31-01-12, 13:27
Τα πήρα πρώτη φορά χθες, 5 πριν και 5 μετά την προπόνα όπως προτείνει και ο Gaspari και δεν ξέρω αν φταίει το placebo αλλά είχα αρκετή ενέργεια και ανέβασα κιλά. Μάλλον το περισσότερο ήταν placebo, αλλά από όρεξη και αντοχή καλύτερα μου φάνηκαν από τα Νίτρο που έπαιρνα ως τώρα.

Μια ερώτηση, αφού πίνω και πρωτεϊνη ένα 20λεπτο μετά κρατάω σταθερή τη δόση; 5πριν και 5 μετά; Και επίσης είναι καλύτερο να τα πάρω πριν μπω διάδρομο μετά τα βάρη ή αφού τελειώσω όλη την προπόνηση;

Devil
31-01-12, 14:33
Τα πήρα πρώτη φορά χθες, 5 πριν και 5 μετά την προπόνα όπως προτείνει και ο Gaspari και δεν ξέρω αν φταίει το placebo αλλά είχα αρκετή ενέργεια και ανέβασα κιλά. Μάλλον το περισσότερο ήταν placebo, αλλά από όρεξη και αντοχή καλύτερα μου φάνηκαν από τα Νίτρο που έπαιρνα ως τώρα.

Μια ερώτηση, αφού πίνω και πρωτεϊνη ένα 20λεπτο μετά κρατάω σταθερή τη δόση; 5πριν και 5 μετά; Και επίσης είναι καλύτερο να τα πάρω πριν μπω διάδρομο μετά τα βάρη ή αφού τελειώσω όλη την προπόνηση;

πρωτεινη ειναι και αυτα.... απλα με εξτρα λευκινη και ταυρινη.... οποτε βαλτα μαζι με το shake... δεν λεει τιποτα...

Dimitrios
31-01-12, 14:48
πρωτεινη ειναι και αυτα.... απλα με εξτρα λευκινη και ταυρινη.... οποτε βαλτα μαζι με το shake... δεν λεει τιποτα...

:toast::thumbup:

traffic
07-03-12, 15:38
Για συνδυασμο μαζί με γεύματα αξίζουν?Παλια τα επαιρνα μονο μετα την προπο.Σκεφτομαι τωρα να αντικαταστήσω το uni-liver που χρησιμοποιω με τα γεύματα,με αυτο!

COBRA_STYLE
07-03-12, 15:41
Oxι με γευματα δεν αξιζουν αυτα...τσαμπα θα πανε.Καλυτερο το uniliver για τα γευματα.

Για pre και post ειναι πολυ καλα.

Dimitrios
07-03-12, 15:49
Oxι με γευματα δεν αξιζουν αυτα...τσαμπα θα πανε.Καλυτερο το uniliver για τα γευματα.

Για pre και post ειναι πολυ καλα.

Ακριβώς ότι σου λέει ο Κόμπρα φίλε μου. Πολύ καλά τα χρησιμοποιώ τώρα. Για ενδιάμεσα στα γεύματα δεν κάνουν όμως... Πάρε Uniliver αν θες.. Είναι η καλύτερη επιλογή.;)

sofos
13-04-12, 04:18
αλλαξε αρκετα αυτο εδω...

http://www.gasparinutrition.com/CatalogImages/18-51-SupplementFacts.gif

Devil
13-04-12, 04:44
dafuq?

@@κια το εκαναν..... δεν του αλλαζουν και ονομα να το κανουν protein max 8000....

beefmeup
13-04-12, 09:22
πραγματικα..
κριμα..:thumbdown:

Dimitrios
13-04-12, 14:32
Kρίμα γιατί τα τελείωσα τα παλιά και είχα μία σχετική καλή άποψη για δαύτα. Γεια σου Γκασπάρι...:dooreek:

sofos
13-04-12, 14:59
dafuq?

@@κια το εκαναν..... δεν του αλλαζουν και ονομα να το κανουν protein max 8000....


πραγματικα..
κριμα..:thumbdown:


Kρίμα γιατί τα τελείωσα τα παλιά και είχα μία σχετική καλή άποψη για δαύτα. Γεια σου Γκασπάρι...:dooreek:

οντως το καναν μακακια και btw το βρηκα απ το σαητ του γκασπαρι,αλλου δε παιζει να τα χουν αλλαξει ακομα τα συστατικα :turtle::P

chris corfu
01-05-12, 01:08
παιδες που ειδατε να χουν αλλαξει,?? εγω γτ μεχρι και στου γασπαρι το σαιτ βλεπω αυτα που υπηρχαν και πριν???

sofos
02-05-12, 00:21
παιδες που ειδατε να χουν αλλαξει,?? εγω γτ μεχρι και στου γασπαρι το σαιτ βλεπω αυτα που υπηρχαν και πριν???

δε ξερω φιλε μου τι παιζει,εγω απο κει το χα δει και βλεπω τωρα οτι εδω εξαφανιστηκαν και τα φακτς που χα βαλει,αρα ισως και να μην αλλαξε τι να πω....

sofos
04-05-12, 06:57
δε ξερω φιλε μου τι παιζει,εγω απο κει το χα δει και βλεπω τωρα οτι εδω εξαφανιστηκαν και τα φακτς που χα βαλει,αρα ισως και να μην αλλαξε τι να πω....

το ξανα κοιταξα,τα συστατικα ειναι αυτα http://www.gasparinutrition.com/CatalogImages/18-51-SupplementFacts.jpg τα χα ξανα ποσταρει,αλλα ειχαν χαθει,αλλαξαν και τα βρηκα απ το σαητ του,μπες και διαπιστωσε το και συ,σε αλλα σαητ ισως εχουν αφησει τα παλια..

billy89
04-05-12, 11:47
Αυτά είναι διαφορετικά απ' τα προηγούμενα... Εδώ λέει ότι έχουν και κρεατίνη μέσα... Άραγε πόσα γραμμάρια? Ουδείς γνωρίζει...

s0k0s
11-06-12, 13:47
Και εγω αυτα που παραγγειλα αλλαγμενα ειναι, οπως αυτα που ποσταρε ο @sofos

sakistaz
11-06-12, 14:03
εμενα παντως απο γερμανια μερια, τα παλια μου εστηλαν

s0k0s
19-08-12, 13:20
Στην ουσια τωρα ειναι πρωτεινη σε χαπια και αυτο; :unsure:

sofos
19-08-12, 19:33
Στην ουσια τωρα ειναι πρωτεινη σε χαπια και αυτο; :unsure:

ακριβως ;)

Socratis100
15-01-14, 20:09
Λεει ομως οτι εχουν και bcaa κανονικα[blend].Δεν το εχω ανοιξει το κουτι καομα παιδια ,να το παω πισω να παρω κατι αλλο?Αμινοξεα θελω εγω[:):):):)]

GEOP13
21-01-14, 17:02
Αυτά είναι διαφορετικά απ' τα προηγούμενα... Εδώ λέει ότι έχουν και κρεατίνη μέσα... Άραγε πόσα γραμμάρια? Ουδείς γνωρίζει...

Τελικά έχουμε απάντηση στο παραπάνω ερώτημα?

cuntface
21-01-14, 19:15
οποιος θελει αμινοξεα να παει να παρει bcca λευκινη βαλινη ισολευκινη και περισοτερη ποσοτητα λευκινης

Socratis100
23-01-14, 02:27
τι προτεινεις δηλαδη[καποιο λινκ].Παντως ειναι καλη και αυτη,μου εχει δωσει πολυ δυναμη[μαλλον λογω κρεατινη και ταυρινης.