PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey Shake (Syntrax)



Σελίδες : [1] 2 3

Ramrod
10-09-10, 21:24
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15610&stc=1&d=1284145372



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15611&stc=1&d=1284145384



λοιπόν....

Σήμερα την δοκίμασα!

Η συσκευασία με παίδεψε λιγάκι να βρω πως ανοίγει και τελικά το ανακάλυψα αφού την έκοψα με μαχαίρι :green:

Στα ουσιαστικά τωρα!

Είχα ακούσει ότι έχει πολύ καλή γευση αλλά τόσο καλή δε την περίμενα! Δεν είναι τυχαίο που λέγεται whey shake! Πήρα γευση σοκολάτα (chocolate milk shake) και είναι όντως σα κανονικό μιλκσεικ, με κάπως απαλή γευση! Και την ήπια με νερό, περιμένω πως και πως να τη δοκιμάσω με γάλα!

Διαλυτότητα άψογη! Με ελάχιστο κούνημα (σε νερό) διαλύθηκε σχεδόν όλη...Μου έμεινε ελάχιστη στον πάτο αλλά μάλλον επειδή δε την κούνησα πολύ καλά. Με ένα τυπικό κούνημα σίγουρα διαλύεται μια χαρά.

Αρκετά καλή για την τιμή της! :thumbup:

Vinn
10-09-10, 21:33
Λεω να την παρω και γω να τν δοκιμασω:thumbup:
Ram θα πιασει τοπο πιστευω η διαφημιση :P

KATERINI 144
10-09-10, 21:37
σύντομα θα την τιμήσω και εγω για να τη δοκιμάσω, αλλωστε παντα σοκολάτα παίρνω σαν γεύση, οποτε πήρα αλλη γεύση σε οποιαδήποτε μαρκα το μετάνιωσα.

giannis64
10-09-10, 21:40
και εγω το ιδιο!!

αν μαλιστα αληθευει οτι η γευση της ειναι κατι σαν μιλκ σεικ??????????

θα γινει η αγαπημενη μου!!:clap:

Ramrod
10-09-10, 21:44
σύντομα θα την τιμήσω και εγω για να τη δοκιμάσω, αλλωστε παντα σοκολάτα παίρνω σαν γεύση, οποτε πήρα αλλη γεύση σε οποιαδήποτε μαρκα το μετάνιωσα.

να σου πω την αλήθεια και εγώ πάντα σοκολάτα παίρνω, αλλά με τη συγκεκριμένη ψήνομαι να δοκιμάσω και τις υπόλοιπες. Ειδικά τη φράουλα. Παρ' ολο που δε συμπαθώ τις φράουλες αυτή και την instant whey θέλω να τις δοκιμάσω. Με έχει πείσει η φωτογραφία μάλλον! :green:

Γιαννη όντως μοιάζει με μιλκσεικ! Εκτός και αν έχω τόσο καιρό να πιώ που έχω ξεχάσει τι γευση έχει! :green:

Δοκιμάστε άφοβα πάντως...πιστευω τα αξίζει τα λεφτά της! :toast:

just chris
11-09-10, 00:28
το πες κ το εκανες τελικα το review!!!!ε λοιπον εμπιστευομαι τα λογια σου κ θα την τιμησω κ γω μου φαινεται.....

eri_87
11-09-10, 19:21
Κι εγώ δοκίμασα τη σοκολάτα... Πάρα πολύ καλή γεύση!!!:thumbup: Από άλλες σοκολάτες που έχω δοκιμάσει, καμία σχέση! Ακριβώς σαν μιλκ σεικ με ελαφρύτερη γεύση!:P
Είμαι τρελή φαν της myofusion αλλά μάλλον η επόμενη που θα πάρω θα είναι αυτή! Όπως ακριβώς τα είπε ο ramrod είναι, συμφωνώ σε όλα!!!!!!!!!!

Muscleboss
12-09-10, 17:32
Παιδιά αυτο το προιόν επιλέχτηκε μετά από πολλές συγκρίσεις και κατόπιν σκέψης. Θεωρούμε αναμφισβήτητα οτι είναι η καλύτερηπρωτείνη που μπορείς να πάρεις στην Ελλάδα με αυτά τα χρήματα.

Είναι μακράν το καλύτερο concentrate που έχω δοκιμάσει, ευδιάλυτο, ελαφρύ και γευστικό που δυσκολευόμουν αν πιστέψω οτι δεν είναι κάποιο blend ή isolate.

Όποιος έχει αμφιβολίες, τον προκαλώ να τη δοκιμάσει. :toast:

ΜΒ

dionisos
13-09-10, 00:23
Την πήρα και εγώ από το e-shop δεν άντεξα στον πειρασμό! Δικαιώθηκα απόλυτα για την επιλογή έχει απαλή γεύση σοκολάτας και κατεβαίνει σφαίρα! Πολύ καλή διαλυτότητα, την δοκίμασα και με γάλα και γλειφόμουν σαν γάτα μετά μια ώρα!:P:P
Στα συν φυσικά και η τιμή της! :thumbup:

Ramrod
13-09-10, 00:45
Πολύ καλή διαλυτότητα, την δοκίμασα και με γάλα και γλειφόμουν σαν γάτα μετά μια ώρα!:P:P


Καλά με γάλα είναι σα κατι κεικ που φτιάχνει η μάνα μου με σοκολάτα...σα muffin είναι η γευση...αυτό μου θυμίζει εμένα...

:turtle:

Orc
13-09-10, 01:05
Παιδιά αυτο το προιόν επιλέχτηκε μετά από πολλές συγκρίσεις και κατόπιν σκέψης. Θεωρούμε αναμφισβήτητα οτι είναι η καλύτερηπρωτείνη που μπορείς να πάρεις στην Ελλάδα με αυτά τα χρήματα.

Είναι μακράν το καλύτερο concentrate που έχω δοκιμάσει, ευδιάλυτο, ελαφρύ και γευστικό που δυσκολευόμουν αν πιστέψω οτι δεν είναι κάποιο blend ή isolate.

Όποιος έχει αμφιβολίες, τον προκαλώ να τη δοκιμάσει. :toast:

ΜΒ

Καλή φαίνεται και η τιμή της είναι χαμηλή. Επειδή παίρνω τη Matrix 5.0 της ίδιας εταιρείας μήπως ξέρεις τι διαφορά έχουν?

Ramrod
13-09-10, 01:10
Καλή φαίνεται και η τιμή της είναι χαμηλή. Επειδή παίρνω τη Matrix 5.0 της ίδιας εταιρείας μήπως ξέρεις τι διαφορά έχουν?

Η matrix είναι blend πολλών πηγών αν θυμάμαι καλά....

giannis64
15-09-10, 12:23
λοιπόν παιδιά μόλις μου ήρθε και την δοκίμασα!!

φοβερή γεύση (είναι σαν να πίνω σοκολάτα σε καφέ μπαρ:green: ) διαλύετε πανεύκολα ακόμα και σε κρύο νερό!!

savage
15-09-10, 21:15
Η matrix είναι blend πολλών πηγών αν θυμάμαι καλά....

:thumbup:

Ramrod
15-09-10, 22:01
:thumbup:

Niko το έχεις δοκιμάσει? Καλό?

Σορυ για το οφ...

giorgos3414
16-09-10, 22:17
παιδια ολα ωραια για την γευση και την διαλυτικοτητα...τωρα ως προς το <φουσκωμα> ξεκουραση και σωστη ληψη πρωτεινων ειναι καλη? ποσα kg ειναι το σακουλακι?

giannis64
16-09-10, 22:23
ολα ειναι μια χαρα!!

Συσκευασία: 2.270 γρ.

Ramrod
16-09-10, 22:26
παιδια ολα ωραια για την γευση και την διαλυτικοτητα...τωρα ως προς το <φουσκωμα> ξεκουραση και σωστη ληψη πρωτεινων ειναι καλη? ποσα kg ειναι το σακουλακι?

Περίεργες ερωτήσεις...

Αν εννοείς στο e-shop (αν και το γράφει), 2270 νομίζω. Κλασικά δίκιλη...

Φουσκωμα, αν εννοείς στο στομάχι δε νιώθεις καθόλου...εγώ μετά απο μισή ώρα τρώω!

Η ξεκούραση τι σχέση έχει με την πρωτεϊνη?

Τι εννοείς σωστή λήψη πρωτεϊνών και αν είναι καλή?

Με ποιό κριτήριο καθορίζεις ποιά πρωτεϊνη είναι καλή ή όχι?

:unsure:

wonderboy
17-09-10, 14:32
Μετα απο δοκιμη της ανωτερω πρωτεινης,αποδειχθηκε ανωτερη των προσδοκειων,ευπεπτη ευκοδιαλυτη και με πολυ καλη γευση(σοκολατα)

tonycub
17-09-10, 23:04
Παιδια εγω τωρα χρησιμοποιω την Myofusion.Αξιζει να παρω αυτην την πρωτεινη?

lef
17-09-10, 23:13
Παιδια εγω τωρα χρησιμοποιω την Myofusion.Αξιζει να παρω αυτην την πρωτεινη?

δεν εχουν σχεση η μια με την αλλη.η fusion ειναι πολλων πηγων και η αλλη whey.εξαρταται απο το σκοπο που θελεις την πρωτεινη

giannis64
17-09-10, 23:14
ιδια γευση!!!!:thumbup:

lef
17-09-10, 23:19
ιδια γευση!!!!:thumbup:

αυτην δεν την εχω δοκιμασει αλλα η fusion απο γευση :bowdown:

giannis64
17-09-10, 23:26
φοβερη ειναι! δοκημασε την και δεν θα χασεις! και αν δεν σου αρεσει στην πληρωνω εγω!!!:thumbup::thumbup:

lef
17-09-10, 23:28
φοβερη ειναι! δοκημασε την και δεν θα χασεις! και αν δεν σου αρεσει στην πληρωνω εγω!!!:thumbup::thumbup:

το αφεντικο τρελαθηκε και κερναει..:P
με τοσα που εχω διαβασει γιαυτην εχει μπει πρωτη στη λιστα για οταν ξεμεινω;)

tonycub
17-09-10, 23:32
δεν εχουν σχεση η μια με την αλλη.η fusion ειναι πολλων πηγων και η αλλη whey.εξαρταται απο το σκοπο που θελεις την πρωτεινη

Εγω βασικα θελω μια με την οποια να δω αποτελεσματα.Φυσικα και με την myofusion εχω δει αλλα σε αυτην την περιπτωση καλυτερα θα ειναι να προτιμησω μια whey η πολλων πηγων?

lef
17-09-10, 23:35
Εγω βασικα θελω μια με την οποια να δω αποτελεσματα.Φυσικα και με την myofusion εχω δει αλλα σε αυτην την περιπτωση καλυτερα θα ειναι να προτιμησω μια whey η πολλων πηγων?

φιλε μου μην περιμενεις να δεις αποτελεσματα απο μια πρωτεινη..
αν την θελεις για πρωι και για μετα το γυμναστηριο παρε whey αν θες για αντικατασταση γευματων myofusion.αυτα σε γενικες γραμμες

giannis64
17-09-10, 23:37
η myofusion δεν κανει για αντικατασταση γευματος! για πρωι και βραδυ ειναι οκ!

tonycub
17-09-10, 23:41
φοβερη ειναι! δοκημασε την και δεν θα χασεις! και αν δεν σου αρεσει στην πληρωνω εγω!!!:thumbup::thumbup:

OΚ!!Θα την δοκιμασω και θα σου πω..εξαλλου πρωτεινη ειναι δεν θα χασω τιποτα αν την δοκιμασω.

Γενικα δεν κανω αντικατασταση αλλα πηρα την μυο γιατι εχω διαβασει πολλα για αυτην την πρωτεινη και μπορω να πω οτι αξιζει...τουλαχιστον για μενα που δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε συμπληρωματα απο γευση ειναι :shock:

lef
17-09-10, 23:42
η myofusion δεν κανει για αντικατασταση γευματος! για πρωι και βραδυ ειναι οκ!

ναι σορυ δεν το εθεσα σωστα.αντικατασταση πρωτεινης ενος γευματος οποιαδηποτε στιγμη της ημερας περα απο ποστ

tonycub
17-09-10, 23:47
Whey πρωι και μετα προπονηση?Για το βραδυ κανει γιατι για αυτην λεει και για πριν τον υπνο..

lef
17-09-10, 23:55
Whey πρωι και μετα προπονηση?Για το βραδυ κανει γιατι για αυτην λεει και για πριν τον υπνο..

η whey δεν ειναι η καλυτερη επιλογη για πριν τον υπνο.για τα αλλα 2 ειναι.
για πριν τον υπνο πας σε μυοφυσιον αλλα ακομη καλυτερα σε καζεινη.
διαφορετικα γιαουρτακι:green:

Ramrod
17-09-10, 23:55
Για πριν τον ύπνο καζεϊνη ή πολλών πηγών...
Η myofusion δεν είναι ακριβώς πολλών πηγών, αφού το 90% είναι whey. Αν θέλετε πολλών πηγών υπάρχουν πολλές αξιόλογες επιλογές, αλλά δεν είναι εδώ το θέμα για να το συζητήσουμε...
Όπως και να έχει απορώ γιατί να δίνεται λεφτά για myofusion η οποία είναι απαράδεκτα πανάκριβη ενώ υπάρχει αυτή! Έχει και 4% παραπάνω πρωτεϊνη :green:

Μιλάμε χαλαρά δε την αλλάζω για καιρό! Θα δοκιμάσω όλες τις γευσεις!

lef
18-09-10, 00:03
Για πριν τον ύπνο καζεϊνη ή πολλών πηγών...
Η myofusion δεν είναι ακριβώς πολλών πηγών, αφού το 90% είναι whey. Αν θέλετε πολλών πηγών υπάρχουν πολλές αξιόλογες επιλογές, αλλά δεν είναι εδώ το θέμα για να το συζητήσουμε...
Όπως και να έχει απορώ γιατί να δίνεται λεφτά για myofusion η οποία είναι απαράδεκτα πανάκριβη ενώ υπάρχει αυτή! Έχει και 4% παραπάνω πρωτεϊνη :green:

Μιλάμε χαλαρά δε την αλλάζω για καιρό! Θα δοκιμάσω όλες τις γευσεις!

και εγω μια φορα την πηρα την myofusion λογω της γευσης φυστικοβουτηρο που με χτυπησε στο ματι.δεν την ξαναπηρα γιαυτο ακριβως τον λογο.ουτε καλη επιλογη ειναι για whey ουτε για πολλων πηγων.με ψησατε παντως να δοκιμασω αυτην αν και γενικα περνω bulk.
πολυ για πρωτεινεσ μιλησαμε ομως παρασκευιατικα.παω για μια πολλων πηγων μπυρα:toast:

tonycub
18-09-10, 00:17
Μαλλον στην whey shake θα καταληξω ετσι και αλλιως...+ αυτη εχει και το προφιλ των αμινοξεων και ξερεις τι σου γινεται...Αφου σε 100γρ πρωτεινης εχει 7.6 σε 23γρ πρωτεινης αυτη εχει 2.8 γρ γλουταμινης?

giorgos3414
18-09-10, 12:45
ωραια.θα την παρω και εγω :D ..συνοψιζοντας απο τι φαινεται ειναι μια πολυ καλη πρωτεινη ογκου .τα εχει ολα ε?:thumbup: μηπως καποιος θα μπορουσε να με βοηθησει με την παραγγελια? ( θα δωσω στοιχεια και θα μ τν φερουν με courier?..σε ποσο καιρο την παραλαβατε εσεις?)

arisfwtis
18-09-10, 12:46
δν ειναι πρωτεινη ογκου

giannis64
18-09-10, 13:08
ωραια.θα την παρω και εγω :D ..συνοψιζοντας απο τι φαινεται ειναι μια πολυ καλη πρωτεινη ογκου .τα εχει ολα ε?:thumbup: μηπως καποιος θα μπορουσε να με βοηθησει με την παραγγελια? ( θα δωσω στοιχεια και θα μ τν φερουν με courier?..σε ποσο καιρο την παραλαβατε εσεις?)

ειναι μια παρα πολυ καλη πρωτινη αλλα οχι ογκου.

ογκου θα γινει μονο αν την κανεις εσυ με κατι που θα συμπληρωσεις!
(καποιον υδτανθρακα)!

ναι την τσεκαρεις στο e-shop και στην φερνει η κουριερ εκει που θα τους πεις!;)

eri_87
18-09-10, 14:19
αυτην δεν την εχω δοκιμασει αλλα η fusion απο γευση :bowdown:

Επειδή κι εγώ myofusion παίρνω, σου λέω να πάρεις ανεπιφύλακτα την shake!!!:P:P:P Τη δοκίμασα και μοιάζει πολύ με τη myofusion στη γεύση, απλά σε λίγο πιο απαλή! Αν την θες για μετά τη προπόνηση είναι κ πιο καλή από αυτή που έχεις! (περισσότερη whey, λιγότερα carbs) Είναι και μια διαφορά στην τιμή...

giorgos3414
19-09-10, 02:27
δηλαδη δεν <<φουσκωνει>> τους μυς?

TEFAAtzis
19-09-10, 03:01
δηλαδη δεν <<φουσκωνει>> τους μυς?

φυσικα και οχι ρε μαν,αυτα ελεγα και χτες σε μια παρεα που βγηκα για καφε και με ρωτουσαν για αυτα,οι πρωτεινες και γενικα τα συμπληρωματα δεν σε <<φουσκωνουν>>

giannis64
19-09-10, 07:56
δηλαδη δεν <<φουσκωνει>> τους μυς?


φυσικα και οχι ρε μαν,αυτα ελεγα και χτες σε μια παρεα που βγηκα για καφε και με ρωτουσαν για αυτα,οι πρωτεινες και γενικα τα συμπληρωματα δεν σε <<φουσκωνουν>>

γενικα τιποτα δεν σε φουσκωνει!! μονο αν καταφερεις και τρομπαριστεις θα φουσκωσεις!!:green:

tonycub
19-09-10, 12:43
φυσικα και οχι ρε μαν,αυτα ελεγα και χτες σε μια παρεα που βγηκα για καφε και με ρωτουσαν για αυτα,οι πρωτεινες και γενικα τα συμπληρωματα δεν σε <<φουσκωνουν>>

Και εμενα αυτα μου λενε και προσπαθω να τους εξηγησω οτι με πρωτεινες δεν φουσκωνεις,το αντιθετο μαλιστα θα παρει πολυ καιρο για να δεις διαφορα μονο με πρωτεινες.

Μερικοι ασχετοι νομιζουν οτι αν παρεις συμπληρωματα θα γινεις σαν τον Hulk!Eλεος δηλαδη.Ενας φιλος μου απο την στιγμη που ειδε τα δικα μου εχει φρικαρει και απο τοτε προσπαθω να του εξηγησω τι ακριβως κανουν τα συμπληρωματα!!!!:green:

giorgos3414
19-09-10, 13:17
λαθος το εθεσα...απλα τα συμπληρωματα ειναι και αυτα ενα ληθαρακι στον αγωνα που γουσταρουμε:turtle: χωρις διατροφη..καλο προγραμμα υπνο..ασκησεις ...δν γινεται τπτ...bodybuilding 4 life:toast: ...εχει δοκιμασει κανεις την πρωτεινη hyper gain?

Ramrod
19-09-10, 18:12
λαθος το εθεσα...απλα τα συμπληρωματα ειναι και αυτα ενα ληθαρακι στον αγωνα που γουσταρουμε:turtle: χωρις διατροφη..καλο προγραμμα υπνο..ασκησεις ...δν γινεται τπτ...bodybuilding 4 life:toast: ...εχει δοκιμασει κανεις την πρωτεινη hyper gain?

είσαι εκτός θέματος...;)

KATERINI 144
19-09-10, 21:36
είσαι εκτός θέματος...;)+1

tonycub
20-09-10, 00:01
Παιδια κατι ασχετο.οταν μου τελειωσει η μυο θα παρω την whey shake,να παρω και καμια γλουταμινη μαζι?Και αν ναι ποια μου προτεινετε?

arisfwtis
20-09-10, 00:02
οπως το πες ασχετο ρωτα στις γενικες:toast:

Theo_Sorc
04-10-10, 09:52
Τη δοκιμασα και εγω ειναι σουπερ, ελαφρια στο στομαχι (υπερβολικα ομως), τρομερη γευση κ απιστευτη διαλυτοτητα

tonycub
04-10-10, 13:19
Και εγω την εχω!Σημερα μαλλον θα την ξεκινησω.Παντως η μυοφουσιον μυριζει πολυ πιο ωραια..τωρα απο γευση δεν ξερω.θα δειξει!!

Eddie
04-10-10, 14:10
Και εγω την εχω!Σημερα μαλλον θα την ξεκινησω.Παντως η μυοφουσιον μυριζει πολυ πιο ωραια..τωρα απο γευση δεν ξερω.θα δειξει!!

Η myofusion ειναι blend,οχι whey και συνηθως τα blend ειναι πιο νοστιμα.

tonycub
05-10-10, 20:10
Παιδια μια ερωτηση.Ποσα ml νερο να βαζω ΜΕ 1 scoop και αντιστοιχα ποσα με 2?Γιατι σε 350 ml που εβαλα 2 scoop δεν μου εκανε και πολυ μεγαλη εντυπωση απο γευση και σκεφτηκα μηπως κανω λαθος στα ml.

Eddie
05-10-10, 20:13
Παιδια μια ερωτηση.Ποσα ml νερο να βαζω ΜΕ 1 scoop και αντιστοιχα ποσα με 2?Γιατι σε 350 ml που εβαλα 2 scoop δεν μου εκανε και πολυ μεγαλη εντυπωση απο γευση και σκεφτηκα μηπως κανω λαθος στα ml.

Eγω επειδη βαζω παντα 2,εχω ηδη στο ποτηρι περιπου 200ml,χτυπαω και συμπληρωνω ΛΙΓΟ.350 ml ειναι παρα πολλα και λογικο ειναι επειδη μιλαμε για πολυ ευδιαλυτη πρωτεινη να μην εχει εντονη γευση.

tonycub
05-10-10, 21:57
200 ml για 2 scoop?Δλδ με 1 ποσο να βαλω περιπου?

giannis64
05-10-10, 22:04
βαλε οσο σου αρεσει για να το πιεις!

αυτο και αν ειναι προβλημα!:turtle:

Ramrod
05-10-10, 22:09
Εγώ διαλύω 1,5 scoop σε 400μλ και μου φαίνεται κορυφή! Φαντάσου...

traffic
06-10-10, 18:21
πολύ καλη τιμή για την ποσοτητα της!!Θα την δοκιμάσω,αν και ειδα οτι το προφιλ αμινοξέων της είναι χαμηλο σε BCAA .Αν κανω λάθος διορθώστε με... :welcome:

d3m
07-10-10, 01:49
Ισως να αυξησεις τα σκουπ στα 2 ας πουμε.:bbbiceps:

traffic
07-10-10, 01:53
απλη και λογικη λυση,αλλα σκεψου το οικονομικα,και σκεψου οτι ισος αν μεγαλωσω την ποσοτητα, να ξεφευγω και στην ποσοτητα της πρωτεινης μονο και μονο για να παρω μια καλη ποσοτητα bcaa και γλουταμινης..!! ;)

gmalamos
07-10-10, 13:47
Θα τη δοκιμασω και γω καποια στιγμη..

d3m
07-10-10, 15:34
απλη και λογικη λυση,αλλα σκεψου το οικονομικα,και σκεψου οτι ισος αν μεγαλωσω την ποσοτητα, να ξεφευγω και στην ποσοτητα της πρωτεινης μονο και μονο για να παρω μια καλη ποσοτητα bcaa και γλουταμινης..!! ;)

Εγω παντως ποτε δεν εχω βαλει 1 σκουπ :) Παντα βαζω 2 και μερικες φορες μετα το γυμ 3.Οντως το οικονομικο ειναι λιγο μανικι ο καθενας πρατει συμφωνα με τις δυνατοτητες του και την οικονομικη ανεση που εχει.

Eddie
07-10-10, 16:24
Εγω παντως ποτε δεν εχω βαλει 1 σκουπ :) Παντα βαζω 2 και μερικες φορες μετα το γυμ 3.Οντως το οικονομικο ειναι λιγο μανικι ο καθενας πρατει συμφωνα με τις δυνατοτητες του και την οικονομικη ανεση που εχει.

Ρε παιδια σορυ κιολας,αυτο με το σκουπ δε το καταλαβαινω.Την ζυγιζετε την πρωτεινη η ετσι χυμα βαζετε??

3 σκουπ ποσα γραμμαρια βγαζουν?

giannis64
07-10-10, 16:26
3 σκουπ 69 γρ πρωτεινης!!!!!!!:shock:

Ramrod
07-10-10, 16:35
Να τα εκατοστήσετε! Και να ξέρετε, όλη στους μυς πάει...
Εγώ πάντως το θεωρώ σπατάλη!

Ειδικά τη συγκεκριμένη πρτεϊνη θα προτιμούσα να πίνω 3 σκουπ σε διαφορετικές ώρες της ημέρας να την απολαυσω πολλές φορές παρά όλα μαζί. Με το σταγονόμετρο τη βάζω να μη μου τελειώσει...

:turtle:

Πάντως το 69 δε νομίζω να είναι τυχαίο...:green:

giannis64
07-10-10, 16:37
σωστος σε ολο το ποστ και ειδικα στο τελευταιο σκελος!;)

oldhiphop
07-10-10, 17:20
αν καταλαβα καλα και 69 π.χ γραμαρια πρωτεινη να παρουμε διλαδη 3 σκουπ με την μια,οι μιυς θα την αποροφισουν ολη?

Ramrod
07-10-10, 17:37
αν καταλαβα καλα και 69 π.χ γραμαρια πρωτεινη να παρουμε διλαδη 3 σκουπ με την μια,οι μιυς θα την αποροφισουν ολη?

Αν αναφέρεσαι στο σχολιό μου ειρωνικό ήταν...

oldhiphop
07-10-10, 17:54
Αν αναφέρεσαι στο σχολιό μου ειρωνικό ήταν...

xaxa οκ μιπος μπορεις να με ενημερωσεις ποση αποροφαμε και παει στους μιυς καθε φορα?:turtle:

giannis64
07-10-10, 18:56
καλη ερωτηση αλλα να την κανεις στο αναλογο θεμα και θα παρεις την απαντηση σου!;)

pikos
07-10-10, 18:59
Εμένα μου φαίνεται πολύ γλυκιά η γεύση όχι ότι με χαλάει. Βάζω ένα σκουπ σε 330 ml περίπου. Εσείς σε πόσο νερό το διαλύετε ;

Eddie
07-10-10, 19:40
Εμένα μου φαίνεται πολύ γλυκιά η γεύση όχι ότι με χαλάει. Βάζω ένα σκουπ σε 330 ml περίπου. Εσείς σε πόσο νερό το διαλύετε ;

200ml

tonycub
08-10-10, 20:27
Εμένα μου φαίνεται πολύ γλυκιά η γεύση όχι ότι με χαλάει. Βάζω ένα σκουπ σε 330 ml περίπου. Εσείς σε πόσο νερό το διαλύετε ;

Εγω σε 100 και ειναι μπομπα!!:turtle:

Polyneikos
10-10-10, 13:51
Καταφερνεις σε 100 να της διαλύσεις;Νομίζω είνια αρκετα λίγο..:unsure:

oldhiphop
10-10-10, 16:50
παιδια σορρυ που το γραφω εδω αλα το εγραψα εκει που πρεπει 2 φορες κιολας και κανεις δεν εδοσε σιμασια :/ ... ποσα γραμμαρια πρωτεινης αφομιονη το σωμα/μιυς καθε φορα?

σορρυ και ευχαριστω.

beefmeup
10-10-10, 16:52
παιδια σορρυ που το γραφω εδω αλα το εγραψα εκει που πρεπει 2 φορες κιολας και κανεις δεν εδοσε σιμασια :/ ... ποσα γραμμαρια πρωτεινης αφομιονη το σωμα/μιυς καθε φορα?

σορρυ και ευχαριστω.

δεν απαντησε κανεις,γιατι κανεις δεν ξερει.

ολα σχετικα ειναι,κ αυτο που ρωτας δεν ειναι κατι μετρησιμο.αλλαζει απο σωμα σε σωμα,κ αναλογα πολλα πραγματα.

tonycub
10-10-10, 20:26
Καταφερνεις σε 100 να της διαλύσεις;Νομίζω είνια αρκετα λίγο..:unsure:


Κι'ομως εχει πολυ καλη διαλυτοτητα ακομα και στα 100 ml:rolf:.Στην αρχη την εβαζα σε 200 αλλα δεν μου αρεσε καθολου...:green:

Χρήστος Κ.
10-10-10, 22:18
με πείσατε, είναι η επόμενη!

oldhiphop
14-10-10, 16:15
η ποσοτιτα αμινοξεων που εχει μεσα ειναι οκ ? η χρειαζετε να παρουμε χορια αμινοξεα?

Dreiko
14-10-10, 16:21
χθες την ανοιξα....το πρωτο πραγμα που μου ηρθε ειναι αυτη η μυρωδια μεταξυ νεσκουικ και καουτονικ,απο διαλυτοτητα 10/10,γευση 10/10 και κυριως ελαφρυα....θα την ξανατιμησω μου φαινεται μολις τελειωσει αυτο το σακι...:thumbup:

dhmhtrhs
14-10-10, 20:10
χθες την ανοιξα....το πρωτο πραγμα που μου ηρθε ειναι αυτη η μυρωδια μεταξυ νεσκουικ και καουτονικ,απο διαλυτοτητα 10/10,γευση 10/10 και κυριως ελαφρυα....θα την ξανατιμησω μου φαινεται μολις τελειωσει αυτο το σακι...:thumbup:

εγω απο τοτε που την ανακαλυψα δεν την αλλαζω...φτηνη και τελεια γευση!!!γιατι να την αλλαξει καποιος???:clap::clap:

oldhiphop
15-10-10, 13:24
αμα προσθεσω βρομη μαζη με αυτην για μεταπροπινιτικο ροφημα κανει μια χαρα? σε στιλ προτεινη ογκου.

Eddie
15-10-10, 13:51
αμα προσθεσω βρομη μαζη με αυτην για μεταπροπινιτικο ροφημα κανει μια χαρα? σε στιλ προτεινη ογκου.

Οχι.

oldhiphop
15-10-10, 14:08
γιατι οχι? εχω ξαναδει κατι τετοιο που το εχουμε πει εδω αλα δεν θιμαμαι καλα....

KATERINI 144
15-10-10, 14:20
αμα προσθεσω βρομη μαζη με αυτην για μεταπροπινιτικο ροφημα κανει μια χαρα? σε στιλ προτεινη ογκου.στο μεταπροπονητικό θες γρηγορο υδατανθρακα και η βρώμη δεν ειναι τέτοιος,

η ερώτηση δεν εχει σχέση με την αξιολόγηση του προϊόντος, αν θέλεις να ρωτήσεις κατι αλλο κανε ενα κουοτ και ρωτα στις γενικές.

oldhiphop
19-10-10, 15:14
Την παρελαβα πριν λιγο! καλα τελεια γευση! και οντος διαλιτοτιτα τελεια!
απλος φοβαμε λιγο μιν ανιξει γτ ειναι λιγο περιεργο το κλεισιμο.

ευχαριστω πολυ και για το Shaker!

giannis64
19-10-10, 17:08
το καλυτερο ειναι αν εχεις κανεναν αδειο κουβα να την βαλεις εκει μεσα!

pikos
19-10-10, 17:18
Η σε κανένα κουτί από άλλο προϊόν που άδειασε :p

Ramrod
19-10-10, 19:12
Την παρελαβα πριν λιγο! καλα τελεια γευση! και οντος διαλιτοτιτα τελεια!
απλος φοβαμε λιγο μιν ανιξει γτ ειναι λιγο περιεργο το κλεισιμο.

ευχαριστω πολυ και για το Shaker!

Σκέψου ότι εγώ την έσκισα κιόλας λίγο τρη σακούλα μέχρι να βρω πως ανοίγει...Παρόλα αυτά δε μου έχει ανοίξει!

Μόνο εγώ δεν πήρα σέικερ? Τα λεφτά μου πίσω!!! :P

Dreiko
19-10-10, 19:18
:1laugh:χαχαχα!!!!!δεν πηρες σεηκερ?
ουτε εμενα μου εχει ανοιξει....ολα πενα...ξερει κανεις για γευση φραουλα τι λεει???

Ramrod
19-10-10, 19:25
:1laugh:χαχαχα!!!!!δεν πηρες σεηκερ?
ουτε εμενα μου εχει ανοιξει....ολα πενα...ξερει κανεις για γευση φραουλα τι λεει???

είδες...αυτό είναι το ευχαριστώ που έγραψα πρώτος και το ρεβιού και την παρήγγειλαν τόσοι...τι να πω...με τόσα που έχω κάνει θα έπρεπε η Syntrax η ίδια να μου στείλει σέικερ!

8)

Εχω ακούσει ότι είναι τρομερή, όλες οι γευσεις βασικά...η επόμενη που θα πάρω θα είναι βανίλια!

Muscleboss
19-10-10, 19:31
ΜΠΟΥΜ!!!

από σήμερα το βράδυ η whey shake στα 44 ευρώ. :bbbiceps:

ΜΒ

Dreiko
19-10-10, 19:32
:thumbup:θα περιμενω review απο βανιλια....

Dreiko
19-10-10, 19:32
ΜΠΟΥΜ!!!

από σήμερα το βράδυ η whey shake στα 44 ευρώ. :bbbiceps:

ΜΒ

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Ramrod
19-10-10, 19:34
ΜΠΟΥΜ!!!

από σήμερα το βράδυ η whey shake στα 44 ευρώ. :bbbiceps:

ΜΒ

Για πάντα?

Muscleboss
19-10-10, 19:38
Δε ξέρω για πόσο, αλλά δεν είναι προσφορά με συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης. :toast:

ΜΒ

dio32
20-10-10, 12:23
να κανω μια ερωτηση?εσεις την περνετε μετα την προπονηση?γιαυτο το λογο δεν ειναι αυτη η πρωτεινη για μεταπροπονητικο.

Ykaris
20-10-10, 15:03
Λοιπόν,πήρα σήμερα ένα σακούλι γεύση βανίλια.Το scoop πόσο είναι περίπου για να ξέρω πόσο να ρίχνω στο νερό?Έαν την ρίχνω σε γάλα τότε θα πέρνω μαζι με τις πρωτείνες της σκόνης και αυτές του γάλατος?

Όταν την δοκιμάσω θα γράψω review,no worries!

beefmeup
20-10-10, 15:17
Έαν την ρίχνω σε γάλα τότε θα πέρνω μαζι με τις πρωτείνες της σκόνης και αυτές του γάλατος?


ναι,απλα μην την περνεις με γαλα μετα την προπονηση,εκτος αν δεν τρως αμεσα στην μια-μιαμιση ωρα..

d3m
20-10-10, 15:51
Εγω την εχω για μετα την προπονηση κυριως αλλα και τις υπολοιπες ωρες πρωι και βραδυ επειδη ειναι πολυ ωραια σαν γευση περνω αυτη αντι για την phd blend.

Eddie
20-10-10, 16:23
Εγω την εχω για μετα την προπονηση κυριως αλλα και τις υπολοιπες ωρες πρωι και βραδυ επειδη ειναι πολυ ωραια σαν γευση περνω αυτη αντι για την phd blend.

Καμια σχεση,η pharma blend κανει μεχρι και 6 ωρες να αποροφηθει και η whey πολυ λιγοτερο.Μια ωρα νομιζω περιπου..

d3m
21-10-10, 01:23
Δε πειραζει:) Αυτα ροφηματα με κανουν ποιο ευχαριστη τι διατροφη με τις ωραιες γευσεις κ δεν τρωω πλεον συχνα γλυκα ειδικα σοκολατες.
Διαφορα δεν περιμενω να δω αμα ειχα το χρονο το πρωι να φαω και 6 αυγα φυσικα και να εχω πολλα κοτοπουλα και μπριζολες δεν θα τα επερνα αυτα τα συμπληρωματα.:green:

Ykaris
21-10-10, 15:31
Λοιπόν,δοκίμασα σήμερα το πρωί τη γεύση βανίλια αφού πρώτα βρήκα τη μεζούρα για scoops βαθιά μέσα στο πακέτο!Ομολογώ πως περίμενα κάτι καλύτερο και δεν ξετρελάθηκα καθόλου.Αλλά μπορεί να φταίει ότι την δοκίμασα σε σκέτο νερό.Θα ξαναδοκιμάσω σήμερα το βράδυ με γάλα για να δω γεύση και εκεί.Πάντως σίγουρα η επόμενη θα είναι γεύση φράουλα!8)

jGod
21-10-10, 16:18
Προφανως δεν εχεις δοκιμασει αρκετεσ γευσεις πρωτεινων

Eddie
21-10-10, 16:21
Προφανως δεν εχεις δοκιμασει αρκετεσ γευσεις πρωτεινων

Σου αρεσει η βανιλια?Φραουλα εχεις δοκιμασει?

tonycub
21-10-10, 16:21
Λοιπόν,δοκίμασα σήμερα το πρωί τη γεύση βανίλια αφού πρώτα βρήκα τη μεζούρα για scoops βαθιά μέσα στο πακέτο!Ομολογώ πως περίμενα κάτι καλύτερο και δεν ξετρελάθηκα καθόλου.Αλλά μπορεί να φταίει ότι την δοκίμασα σε σκέτο νερό.Θα ξαναδοκιμάσω σήμερα το βράδυ με γάλα για να δω γεύση και εκεί.Πάντως σίγουρα η επόμενη θα είναι γεύση φράουλα!8)

Σε ποσα ml την διελυσες?Εγω στην αρχη την διελυα σε 250 και μετα κατεβηκα στα 100 και ειναι πολυ πιο ωραια σε γευση!!Εγω ομως εχω σοκολατα για βανιλια δεν ξερω...

Ykaris
21-10-10, 17:10
Την διέλυσα γύρω στα 300 ml νερού.Λέτε να την διαλύσω σε λιγότερα next time?

Steel Fighter
21-10-10, 19:02
σε 150-200 μλ που την διαλύω εγώ έχει φοβερή γεύση.
Για την σοκολάτα.

tonycub
21-10-10, 19:54
Την διέλυσα γύρω στα 300 ml νερού.Λέτε να την διαλύσω σε λιγότερα next time?

Nαι σε 100-150 αν δεν σου αρεσει και τοτε τι να πω...δοκιμασε και με γαλα ειναι φανταστικη!!!:toast:

jGod
21-10-10, 21:31
vanilla περιπου 4-5 κουτια την θεωρω οτι καλυτερα .φραουλα οχι ακομη , η σοκολατα δεν με τρελαινει την θεωρω μετρια..πολυ σοκολατωδης για τα γουστα μου

Ykaris
23-10-10, 12:04
Την διέλυσα χτες σε 150 ml νερού και η γεύση της ήταν άψογη!Την προτείνω σε όλους την γεύση βανίλια ανεπιφύλακτα!

tonycub
23-10-10, 20:48
Παιδια μια ερωτηση.Θα ηταν καλυτερο να συνδιασω την whey με βρωμη στο πρωινο?Και αν ναι που μπορω να βρω?Επισης τι μου προτεινετε για μεταπροπονητικο υδατανθρακα?Ως τωρα ειμαι με μελι:turtle:

Ramrod
23-10-10, 21:38
Παιδια μια ερωτηση.Θα ηταν καλυτερο να συνδιασω την whey με βρωμη στο πρωινο?Και αν ναι που μπορω να βρω?Επισης τι μου προτεινετε για μεταπροπονητικο υδατανθρακα?Ως τωρα ειμαι με μελι:turtle:

Είσαι εκτός θέματος, ρώτα εδώ καλύτερα για να λάβεις απάντηση...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5401&page=109

ή στις γενικές διατροφής.

stelios025
26-10-10, 20:28
Μόλις τη δοκίμασα και εγώ, γεύση σοκολάτα, πολύ καλη γεύση και διαλυτότητα! Αυτό που μου φάνηκε περίεργο (ευχάριστα περιέργο), είναι ότι δεν έκανε και πολύ αφρό, σχεδόν καθόλου δηλαδή!

pikos
26-10-10, 21:05
Άρα το συμπέρασμα είναι το πολύ 150-200ml νερό όχι παραπάνω!

Dreiko
26-10-10, 21:29
δεν εχει να κανει....εγω το διαλυω σε 400 και ειναι πενα....

stelios025
26-10-10, 21:37
δεν εχει να κανει....εγω το διαλυω σε 400 και ειναι πενα....

Και εγώ.

Ramrod
27-10-10, 19:50
δεν εχει να κανει....εγω το διαλυω σε 400 και ειναι πενα....

+1

Χώρια ότι σε νερό μου αρέσει καλύτερα...πρωτοφανές!

tonycub
28-10-10, 00:45
Εγω πιστευω οτι σε 150-200 καταλαβαινεις περισσοτερο την γευση,ειναι πιο μπομπα δλδ αλλα οτι αρεσει στον καθενα..αυτα δεν ειναι στανταρ:thumbup:

kostasxerv
29-10-10, 11:59
υπολογισα οτι σε καθε δοση περιεχει 7.25 γρ bcaa.δεν ειναι πολλα σε σχεση με της on την Gold που περιεχει 5,526 mg ? και αρα δεν χρειαζετε καπιο επιπλεον συμπληρωμα bcaa....ε ?

Dreiko
29-10-10, 12:04
γενικως για μενα αμα παιρνεις whey δε χρειαζεσαι εξτρα bcaa ουτως η αλλως...;)

kostasxerv
29-10-10, 12:08
αχα.....ευχαριστω...
παντως εχει τα περισσοτερα bcaa που εχω δει σε πρωτεινη....πρεπει να ειναι πολυ καλη!

Teo18
01-11-10, 14:08
Μόλις την παρέλαβα σήμερα το πρωί και εγώ με γεύση σοκολάτα...
Η συσκευασία πίσω αναφέρει πως το 1 σκουπ είναι 32 g ( 1 level scoop {32 g} ) ..
Μπορώ να την πίνω καθημερινά 3 φορές την μέρα??
πχ.
Μέρες ξεκούρασης( πρωί,μεσημέρι,βράδυ)
Μέρες προπόνησεις(πρωί,πριν την προπόνηση και αμέσως μετά με δεξτρόζι)

Κάπου είδα κάποιος να αναφέρει ότι τα 3 σκουπ είναι 69 γρ.
Πόσο είναι τελικά το 1 scoup ,32 ή 23?? :unsure:

Ramrod
01-11-10, 14:37
Μόλις την παρέλαβα σήμερα το πρωί και εγώ με γεύση σοκολάτα...
Η συσκευασία πίσω αναφέρει πως το 1 σκουπ είναι 32 g ( 1 level scoop {32 g} ) ..
Μπορώ να την πίνω καθημερινά 3 φορές την μέρα??
πχ.
Μέρες ξεκούρασης( πρωί,μεσημέρι,βράδυ)
Μέρες προπόνησεις(πρωί,πριν την προπόνηση και αμέσως μετά με δεξτρόζι)

Κάπου είδα κάποιος να αναφέρει ότι τα 3 σκουπ είναι 69 γρ.
Πόσο είναι τελικά το 1 scoup ,32 ή 23?? :unsure:

30gr είναι το σκουπ...

pikos
20-11-10, 23:33
Έχει δοκιμάσει κανείς την φράουλα ;

Η βανίλια είνα όντως φοβερή ? Η μόνη βανιλια που έχω δοκιμάσει ήταν μια της nutrisport και ήταν σαν κιμωλία ξέρασμα, την έχω πάρει από φόβο σαν γεύση, χαχα.

wonderboy
21-11-10, 18:48
πολυ καλη ειναι και η φραουλα!

stelios025
21-11-10, 19:11
πολυ καλη ειναι και η φραουλα!

Έντονη γεύση η απλά γλυκιά?

wonderboy
21-11-10, 19:19
αρκετα εντονη γευση χωρις να ενοχλει.Αν την συγκρινω με την myofussion τη θεωρω καλυτερη δεν αφηνει την παραμικρη πικρηλα.

stelios025
21-11-10, 19:21
αρκετα εντονη γευση χωρις να ενοχλει.Αν την συγκρινω με την myofussion τη θεωρω καλυτερη δεν αφηνει την παραμικρη πικρηλα.

Ωραίος, thanks, μάλλον θα είναι η επόμενη γεύση μιας και δεν υπάρχει σοκολάτα αυτή την περίοδο!

GyM=life
22-11-10, 17:30
καμια σχεση με myofusion...την πινεις με νερο και λες εβαλα γαλα μεσα?την στον***** ;) τρελα ειναι!σε βανιλια πολλυ καλη!σε φραουλα πολλυ καλυτερη!!!

oldhiphop
23-11-10, 01:20
μακαρι να ειναι ωραια η φραουλα παιδια γιατι δεν θα την παλεψω...!

αυριο θα παω να την παραλαβω εαν προλαβω και θα γραψω και εγω την προσωπικη μου αποψη ;)

GyM=life
23-11-10, 10:02
το πολυ πολυ κλινεις μυτη και πινεις xD

pikos
23-11-10, 10:40
Περιμένουμε το review :D

oldhiphop
23-11-10, 17:19
Παιδες απλα ειναι τελεια καμια σχεση απο οτι περιμενα...

την ανοιξα και μοιριζε τελεια! και αφου την χτιπισα σε 400μλ τα ειδα ολα, γευση τουμπανι και οντος δεν αφινει καθολου πικριλα η κατι τετοιο και κατεβενει πολυ ευκολα. περίμενα να μιν ειναι τοσο ωραια οπως η σοκολατα αλα τελικα εκανα μεγα λαθος ^^

Eddie
23-11-10, 17:25
Παιδες απλα ειναι τελεια καμια σχεση απο οτι περιμενα...

την ανοιξα και μοιριζε τελεια! και αφου την χτιπισα σε 400μλ τα ειδα ολα, γευση τουμπανι και οντος δεν αφινει καθολου πικριλα η κατι τετοιο και κατεβενει πολυ ευκολα. περίμενα να μιν ειναι τοσο ωραια οπως η σοκολατα αλα τελικα εκανα μεγα λαθος ^^

Οταν περασουν 15-20 μερες ξαναγραψε να μας πεις τη γνωμη σου,γιατι το κακο με τετοιες γευσεις ειναι οτι τις βαριεσαι καπως ευκολα.Αν συνεχιζει να ειναι το ιδιο ωραια τοτε θα την τσιμπησω και γω.

av_dimitris
23-11-10, 17:36
και εγω αυριο περιμενω την φραουλα!

oldhiphop
23-11-10, 17:44
Οταν περασουν 15-20 μερες ξαναγραψε να μας πεις τη γνωμη σου,γιατι το κακο με τετοιες γευσεις ειναι οτι τις βαριεσαι καπως ευκολα.Αν συνεχιζει να ειναι το ιδιο ωραια τοτε θα την τσιμπησω και γω.

+φονω με αυτο. απλος και με την σοκολατα που ειχα αρχισα να την βαριεμε 3 μερες πριν τελειοση... αλα και παλι κατεβενε σφερα χωρις να εχω καποιο προβλημα με αυτο.

παντος θα ξαναγραψω για να σου πω..

av_dimitris
24-11-10, 12:42
η φραουλα ειναι ΤΕΛΕΙΑ. δεν παιζεται!

trelos8
27-11-10, 06:46
Για να καταλαβω. Γιατι οχι nectar που ειναι και isolate και εχει ιδια τιμη?

PMalamas
27-11-10, 09:29
Για να καταλαβω. Γιατι οχι nectar που ειναι και isolate και εχει ιδια τιμη?

Προφανως θα εχει τη μιση ποσοτητα, αν εχει την ιδια τιμη σε ισο ;)

PMalamas
27-11-10, 09:32
Προτελευταια φορα πηρα δοκιμαστικα τη βανιλια χωρις να εχω ακουσει απο πουθενα καμια γνωμη, επαθα πλακα υπερεχει σε ολα.
Τωρα συνεχιζω με σοκολατα, που τις ειχα μπουχτισει αλλα ειναι μια χαρα και αυτη.
Λετε να συνεχισω αφοβα με φραουλα? Οντως ειναι καλη?

oldhiphop
27-11-10, 12:30
ευκολα...!

Ramrod
28-11-10, 08:48
Για να καταλαβω. Γιατι οχι nectar που ειναι και isolate και εχει ιδια τιμη?

Ρε τρελέ :green:, η νεκταρ σε αυτή την τιμή σου δίνει 1 κιλό η whey shake σου δίνει 2,270!
Εκτός αυτού η νεκταρ βγαίνει μόνο σε γευσεις με φρούτα και τέλος η isolate δεν είναι για όλες τις ώρες....

LeoSake
28-11-10, 22:02
Ρε παίδες, δεν ξέρω αλλά τοοοοσο καλά λόγια που λέτε για την γεύση της με ανησυχεί ! :unsure:
Πάντως θα ήθελα να τον δοκιμάσω....

dhmhtrhs
28-11-10, 23:04
Ρε παίδες, δεν ξέρω αλλά τοοοοσο καλά λόγια που λέτε για την γεύση της με ανησυχεί ! :unsure:
Πάντως θα ήθελα να τον δοκιμάσω....

τι ακριβως σε ανησυχει????:turtle::bbbiceps:

Stalker
28-11-10, 23:05
Καλησπέρα. Ποια ειναι η τελικη τιμη μαζί με μεταφορικά (προς Θεσσαλονικη) για αγορα απο το e-shop του site?

PMalamas
28-11-10, 23:05
Να σ πω την αληθεια κι εμενα. ειναι πιο νοστιμη κ απο καποια κανονικα μιλκ σεικ.

av_dimitris
28-11-10, 23:17
Καλησπέρα. Ποια ειναι η τελικη τιμη μαζί με μεταφορικά (προς Θεσσαλονικη) για αγορα απο το e-shop του site?

49 ευρω φιλαρακι.

Stalker
28-11-10, 23:21
49 ευρω φιλαρακι.

ok thanks

LeoSake
29-11-10, 04:21
τι ακριβως σε ανησυχει????:turtle::bbbiceps:
με ανησυχεί το γεγονός του ότι για να είναι τόσο εύγευστη και γλυκιά κάτι παραπάνω θα έχει μέσα, και για να μην βιαστούν μερικοί μερικοί αναφέρομαι σε γλυκαντικές ουσίες, και η ανησυχία μου δεν είναι η τοξικότητα η το κάθε τι που μπορεί να προξενήσει αλλά το αν είναι ποιο "παχυντική" !

Eddie
29-11-10, 13:15
με ανησυχεί το γεγονός του ότι για να είναι τόσο εύγευστη και γλυκιά κάτι παραπάνω θα έχει μέσα, και για να μην βιαστούν μερικοί μερικοί αναφέρομαι σε γλυκαντικές ουσίες, και η ανησυχία μου δεν είναι η τοξικότητα η το κάθε τι που μπορεί να προξενήσει αλλά το αν είναι ποιο "παχυντική" !

Δλδ αμα εχει παραπανω ασπαρταμη ξερω γω θα παχυνεις?Πολλα γλυκαντικα δεν εχουν καν θερμιδες.

LeoSake
29-11-10, 18:13
Δλδ αμα εχει παραπανω ασπαρταμη ξερω γω θα παχυνεις?Πολλα γλυκαντικα δεν εχουν καν θερμιδες.

Οκεικ τοτε....:thumbup:

Sourlas
29-11-10, 18:23
από τις καλύτερες πρωτεϊνες που έχω δοκιμάσει ποτέ. προτείνω να μην ψειρίζουμε την μαιμού με τα συστατικά τόσο πολύ στις concetrate whey.

LeoSake
30-11-10, 00:50
από τις καλύτερες πρωτεϊνες που έχω δοκιμάσει ποτέ. προτείνω να μην ψειρίζουμε την μαιμού με τα συστατικά τόσο πολύ στις concetrate whey.
Σαν την Myofusion είναι δηλαδή ?
Όσο για το αν ψυρίζουμε την μαϊμού εσύ μπορεί να μην ενδιαφέρεσαι να την ψυρίσεις, εγώ πάλι όμως ενδιαφέρομαι, μία πρωτεΐνη παίρνω μόνο, και αυτή θέλω να μην είναι ότι νά'ναι.....

geopatras
30-11-10, 00:53
την εχω τωρα μια βδομαδα , ειναι τελεια σχεδον σε ολα .

το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι με φουσκωνει αλλα ειναι ισως επειδη την πινω με γαλα

aggelos-serres
30-11-10, 13:35
Σημερα μπήκα για να δώσω μια παραγγελέια για την πρωτεινη αλλα βγάζει γευσεις

ΜΟΝΟ βανιλια κ φράουλα.

Σοκολατα ΄δεν υπάρχει σε απόθεμα ή σταμάτησε να βγαίνει ????

giannis64
30-11-10, 14:07
αποτι ξερω αγγελε εχει προς το παρον τελειωσει, και τις περιμενουν..

κατι τετοιο εχει ποσταρει ο μπος στο θεμα του e-shop.

stormbringer
19-12-10, 17:10
Ρε παιδιά, αν δεν κανω λαθος, η whey shake της syntrax δεν περιέχει καθόλου υδατάνθρακα??.. -και αν ισχύει αυτό, πώς να την παίρνω μεταπροπ/κά , μια και χρειάζομαι άμεσα υδατ/κα? μαζί με βρωμη ? Ή κάποιον άλλο υδατ/κα...??

Dreiko
19-12-10, 17:17
μια απλη whey concentrate ειναι,δεν την παιρνεις για τον υ/α,αν θες εξτρα υ/α δες εδω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7081
και διαλεξε τι ειδους θελεις:thumbup:

stormbringer
19-12-10, 17:22
Ναι ευχαριστώ!! Απλά ρωταω επειδή οι μέχρι τωρα που έπαιρνα είχαν και λίγο υδατ/κα.. (δεν προσεξα ότι είχε ήδη ανοιχτεί το ίδιο θέμα...;).)

Dreiko
19-12-10, 17:29
Ναι ευχαριστώ!! Απλά ρωταω επειδή οι μέχρι τωρα που έπαιρνα είχαν και λίγο υδατ/κα.. (δεν προσεξα ότι είχε ήδη ανοιχτεί το ίδιο θέμα...;).)

καλυτερα ξεχωριστο υ/α,διαβασε και διαλεξε...:toast:

stormbringer
19-12-10, 17:40
καλυτερα ξεχωριστο υ/α,διαβασε και διαλεξε...:toast:

Από στερεά τροφή μ' ενδιαφερει... (για την ώρα τουλάχιστο)- μέλι, σταφίδες και προιόντα από ασπρο αλευρι θεωρούνται απλοί ,έτσι? (συγνωμη αν φευγω απ το θεμα) Και να τα τρωω ταυτοχρονα με τη συγκεκριμενη πρωτεινη??

Eddie
19-12-10, 18:23
Από στερεά τροφή μ' ενδιαφερει... (για την ώρα τουλάχιστο)- μέλι, σταφίδες και προιόντα από ασπρο αλευρι θεωρούνται απλοί ,έτσι? (συγνωμη αν φευγω απ το θεμα) Και να τα τρωω ταυτοχρονα με τη συγκεκριμενη πρωτεινη??

Φαε μελι,μπανανα η ξυνομηλο.Βρωμη και σταφιδες καλυτερα οχι γιατι εχουν πολλες ινες.

stormbringer
19-12-10, 18:25
Πού είναι το κακό με τις ίνες??:unsure:

GEORGEXX1
19-12-10, 18:36
οι φυτικες ινες μεταπροπονητικα ριχνουν τον γλυκεμικο δεικτη καπιον τροφων κατι που δεν το θες,+ οτι αναβαλουν-καθυστερουν την λιποδιαλυση

stormbringer
19-12-10, 18:38
Αααα ευχαριστω πολύ! Δεν το ήξερα..

GreenPower
03-01-11, 13:43
παιδια μια απορια που εχω γενικοτερα με τις πρωτεινες.... υπαρχει καποιο συστατικο και σε αυτο αλλα και γενικοτερα σε οποιοδηποτε συμπληρωμα πρωτεινης το οποιο θα μπορουσε να σου προκαλεσει προβλημα σε antidoping control????

beefmeup
03-01-11, 13:45
παιδια μια απορια που εχω γενικοτερα με τις πρωτεινες.... υπαρχει καποιο συστατικο και σε αυτο αλλα και γενικοτερα σε οποιοδηποτε συμπληρωμα πρωτεινης το οποιο θα μπορουσε να σου προκαλεσει προβλημα σε antidoping control????

την ερωτηση αυτη μπορεις να την κανεις εδω..

Γενικες ερωτησεις για συμπληρωματα (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=5401)

γιατι αυτο το θεμα ειναι μονο για την αξιολογηση του συγκεκριμενου προιοντος.

mojojojo
05-01-11, 23:30
Ρε παιδιά, τώρα διάβαζα στο bb.com και τη syntrax την έχουν κράξει κανονικά. Λένε πως είναι πολύ σκοτεινή εταιρία κλπ. Γράφει πως πριν καμιά δεκαριά χρόνια δημιούργησε προβλήματα με ένα λιποδιαλυτή που είχε βγάλει. Ξέρετε τίποτα τέτοιο για τα υπόλοιπα προιόντα της; Βασικά έλεγα να πάρω ΄τη γουει σεικ, τώρα το ξανασκέφτομαι:unsure:

Είναι λίγο οφ τόπικ, αλλά δεν ήξερα που να το βάλω. Εαν οι μοντερειτορς θέλουν να το μετακινήσουν οκ:thumbup:

beefmeup
05-01-11, 23:42
Ρε παιδιά, τώρα διάβαζα στο bb.com και τη syntrax την έχουν κράξει κανονικά. Λένε πως είναι πολύ σκοτεινή εταιρία κλπ. Γράφει πως πριν καμιά δεκαριά χρόνια δημιούργησε προβλήματα με ένα λιποδιαλυτή που είχε βγάλει. Ξέρετε τίποτα τέτοιο για τα υπόλοιπα προιόντα της; Βασικά έλεγα να πάρω ΄τη γουει σεικ, τώρα το ξανασκέφτομαι:unsure:

Είναι λίγο οφ τόπικ, αλλά δεν ήξερα που να το βάλω. Εαν οι μοντερειτορς θέλουν να το μετακινήσουν οκ:thumbup:

χμμμ,εγω απτην αλλη χρονια τωρα ξερω οτι θεωρειται απτις πιο αξιοπιστες στον χωρο..ειδικα στις πρωτεινες της που ειναι απτις κορυφαιες..

giannis64
05-01-11, 23:44
σε όλες τις επώνυμες εταιρείες έχουν αποσύρει στο παρελθόν προϊόντα. αυτό δεν λέει κάτι.

Ramrod
05-01-11, 23:53
Μάλλον διάβασες κάτι λάθος...

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=1441&highlight=syntrax

σου βάζω τη δημοσκόπηση...αμα διαβάσεις και άλλα θέματα, η πλειοψηφία των ποστ είναι θετικό feedback με highlight κυρίως στην ποιότητα και την αξιοπιστία...

mojojojo
06-01-11, 00:23
Μάλλον διάβασες κάτι λάθος...

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=1441&highlight=syntrax

σου βάζω τη δημοσκόπηση...αμα διαβάσεις και άλλα θέματα, η πλειοψηφία των ποστ είναι θετικό feedback με highlight κυρίως στην ποιότητα και την αξιοπιστία...

:thumbup: Αυτό που έλεγα είναι το lipokinetix.*********************** Δεν είναι απο το bb.com, αλλά...
Μάλλον λέω αρλούμπες:turtle: Μην τρομάζουμε και κόσμο χωρίς λόγο...
Τελικά, μόλις έρθει στο e-shop θα την πάρω:green::green::green:


***το link κοπηκε. mods team***

Ramrod
06-01-11, 00:33
Τελικά, μόλις έρθει στο e-shop θα την πάρω:green::green::green:

αμην και πότε...μισό κιλό μου έχει μείνει...χρειάζομαι refill! :green:

mojojojo
06-01-11, 02:46
αμην και πότε...μισό κιλό μου έχει μείνει...χρειάζομαι refill! :green:

:thumbup::thumbup::thumbup:

28782878
08-01-11, 21:35
Παιδιά λοιπόν φανταστική η whey shake απλα το μονο θεμα ειναι οτι και στην φραουλα και φανταζομαι στην σοκολατα εχει τεχνητα χρωματα μαγειρικης (artifical coloring) αν δειτε στο τελος γραφει red # 40 κλπ οποτε προτεινω γενικα και από εδω και περα αυτο θα κανω εγω τουλαχιστον να προτιμάμε βανίλια για σιγουριά μιας και ειναι πετρελαιοπαραγωγα δηλ προερχονται απο την επεξεργασια πετρελαιου:shock: και ειναι δεδομενο πλεον οτι προκαλουν αλεργιες , καρκίνους, υπερένταση κλπ:shock: σε μεγαλες δοσεις και φανταζομαι 3 scoup την ημερα ειναι μεγαλη δοση !!!!Οποτε προσοχη και να βλεπουμε τις ταμπελες...

Devil
08-01-11, 21:37
Παιδιά λοιπόν φανταστική η whey shake απλα το μονο θεμα ειναι οτι και στην φραουλα και φανταζομαι στην σοκολατα εχει τεχνητα χρωματα μαγειρικης (artifical coloring) αν δειτε στο τελος γραφει red # 40 κλπ οποτε προτεινω γενικα και από εδω και περα αυτο θα κανω εγω τουλαχιστον να προτιμάμε βανίλια για σιγουριά μιας και ειναι πετρελαιοπαραγωγα δηλ προερχονται απο την επεξεργασια πετρελαιου:shock: και ειναι δεδομενο πλεον οτι προκαλουν αλεργιες , καρκινους, ηπερενταση κλπ:shock: σε μεγαλες δοσεις και φανταζομαι 3 scoup την ημερα ειναι μεγαλη δοση !!!!Οποτε προσοχη και να βλεπουμε τις ταμπελες...

κατσε δεν καταλαβα σε ποια αναφερεσε??? στα artificial coloring ????

μηπως ξερεις καποια απο αυτα ???

28782878
09-01-11, 04:29
κατσε δεν καταλαβα σε ποια αναφερεσε??? στα artificial coloring ????

μηπως ξερεις καποια απο αυτα ???

Nαι φίλε μου ακριβώς και συγκεκριμένα στο red#40 που περιέχει η syntrax αν διαβάσεις τα συστατικά στο πίσω μέρος της σακούλας θα δεις οτι το γραφει ακριβος ετσι ως red#40 ...
Πιο συγκεκριμένα ο τυπος ειναι ο παρακατω [Red #40 used to be made from coal tar, now it is made from petroleum. It's chemical name is: 6-hydroxy-5-(2-methoxy-5-methyl-4-sulfophenylazo)-2-naphtalenesulfonic acid sodium salt)]...
Γενικά μέσα στο web αν το ψάξεις λίγο θα βρεις τα πάντα και γραφεί άπειρα ως συνέπειες μεχρι οτι επιφέρει και απώλεια αυτοελέγχου και χίλια δυο αλλα...Δεν ξερω κατα ποσω ειναι παρατραβηγμένα η μη αλλα πάντως εγω θα το αποφεύγω,και αυτο και αν μπορεσω να βρω και καποια καθαρη και το γλυκαντικό που εχει μεσα η syntax οπως και σχεδον ολες οι αλλες το sucralose για το οποιο λενε οτι παιζει να ειναι ακομα πιο επικυνδινο και απο την ασπαρταμη μιας και για την τελευταία έγιναν μέχρι τώρα 592 έλεγχοι παγκοσμίως ενω για το sucralose μολις 19(για του λογου το αληθες παραθετω και ενα site που πετυχα http://www.karlloren.com/Diabetes/p40e.htm) τεσπα ειναι θεμα του καθενός πόσο το ψάχνει και τι βάζει μεσα στο στομάχι του εγω προτεινω προσοχη ...

Ramrod
09-01-11, 04:33
Nαι φίλε μου ακριβώς και συγκεκριμένα στο red#40 που περιέχει η syntrax αν διαβάσεις τα συστατικά στο πίσω μέρος της σακούλας
Πιο συγκεκριμένα [Red #40 used to be made from coal tar, now it is made from petroleum. It's chemical name is: 6-hydroxy-5-(2-methoxy-5-methyl-4-sulfophenylazo)-2-naphtalenesulfonic acid sodium salt)]
Γενικά μέσα στο web αν το ψάξεις λίγο θα βρεις μεχρι οτι επιφέρει και απώλεια αυτοελέγχου και χίλια δυο αλλα...Δεν ξερω κατα ποσω ειναι παρατραβηγμένα η μη αλλα πάντως γενικα εγω θα το αποφεύγω, οπως και το γλυκαντικό που εχει μεσα η syntax το sucralose για το οποιο λενε οτι παιζει να ειναι ακομα πιο επικυνδινο και απο την ασπαρταμη μιας και για την τελευταία έγιναν μέχρι τώρα έλεγχοι παγκοσμίως ενω για το sucralose μολις 19(για του λογου το αληθες παραθετω και ενα site που πετυχα http://www.karlloren.com/Diabetes/p40e.htm) τεσπα ειναι θεμα του καθενός πόσο το ψάχνει και τι βάζει μεσα στο στομάχι του εγω προτεινω προσοχη ...

Ωραία όλα αυτά που λες και καλά κάνεις και το ψαχνεις.
Αλλά θες να μου πεις ότι ψάχνεις ένα ένα τα τρόφημα που τρως καθημερινά να δεις τι έχουν απο πίσω?

Είναι πιθανό να έχεις φάει πολύ περισσότερη ασπαρτάμη και άλλα επιβλαβή γλυκαντικά και χρωστικές απο τσιχλες και καραμέλες, γαριδάκια, αναψυκτικά κλπ σα παιδάκι απ΄τι θα φας απο τις πρωτεϊνες σε όλη σου τη ζωή!

sofos
09-01-11, 04:38
Ωραία όλα αυτά που λες και καλά κάνεις και το ψαχνεις.
Αλλά θες να μου πεις ότι ψάχνεις ένα ένα τα τρόφημα που τρως καθημερινά να δεις τι έχουν απο πίσω?

Είναι πιθανό να έχεις φάει πολύ περισσότερη ασπαρτάμη και άλλα επιβλαβή γλυκαντικά και χρωστικές απο τσιχλες και καραμέλες, γαριδάκια, αναψυκτικά κλπ σα παιδάκι απ΄τι θα φας απο τις πρωτεϊνες σε όλη σου τη ζωή!

:thumbup:

28782878
09-01-11, 14:41
Ωραία όλα αυτά που λες και καλά κάνεις και το ψαχνεις.
Αλλά θες να μου πεις ότι ψάχνεις ένα ένα τα τρόφημα που τρως καθημερινά να δεις τι έχουν απο πίσω?

Είναι πιθανό να έχεις φάει πολύ περισσότερη ασπαρτάμη και άλλα επιβλαβή γλυκαντικά και χρωστικές απο τσιχλες και καραμέλες, γαριδάκια, αναψυκτικά κλπ σα παιδάκι απ΄τι θα φας απο τις πρωτεϊνες σε όλη σου τη ζωή!
Nαι φυσικάκαι εγώ αυτό πιστεύω απλα το θεμα ειναι εφοσων προσεξεις οτι μεσα μια πρωτείνη εχει κατι που αποδεδιγμενα σε πειραζει και το καταναλώνεις συστηματικά γτ κακα τα ψεμάτα γαριδακια τσιχλες κλπ δεν καταναλωναμε 3-4 φορες την ημερα καθε μερα 365 μερες τον χρονο οποτε τωρα εγω προσωπικά αν και την λάτρεψα την συγκεκριμενη πρωτεΐνη ψαχνω μηπως και βρω καμια χωρίς τα παραπάνω δηλ χωρις χρωματα και γλυκαντικα...

Devil
09-01-11, 14:49
Nαι φίλε μου ακριβώς και συγκεκριμένα στο red#40 που περιέχει η syntrax αν διαβάσεις τα συστατικά στο πίσω μέρος της σακούλας θα δεις οτι το γραφει ακριβος ετσι ως red#40 ...
Πιο συγκεκριμένα ο τυπος ειναι ο παρακατω [Red #40 used to be made from coal tar, now it is made from petroleum. It's chemical name is: 6-hydroxy-5-(2-methoxy-5-methyl-4-sulfophenylazo)-2-naphtalenesulfonic acid sodium salt)]...
Γενικά μέσα στο web αν το ψάξεις λίγο θα βρεις τα πάντα και γραφεί άπειρα ως συνέπειες μεχρι οτι επιφέρει και απώλεια αυτοελέγχου και χίλια δυο αλλα...Δεν ξερω κατα ποσω ειναι παρατραβηγμένα η μη αλλα πάντως εγω θα το αποφεύγω,και αυτο και αν μπορεσω να βρω και καποια καθαρη και το γλυκαντικό που εχει μεσα η syntax οπως και σχεδον ολες οι αλλες το sucralose για το οποιο λενε οτι παιζει να ειναι ακομα πιο επικυνδινο και απο την ασπαρταμη μιας και για την τελευταία έγιναν μέχρι τώρα 592 έλεγχοι παγκοσμίως ενω για το sucralose μολις 19(για του λογου το αληθες παραθετω και ενα site που πετυχα http://www.karlloren.com/Diabetes/p40e.htm) τεσπα ειναι θεμα του καθενός πόσο το ψάχνει και τι βάζει μεσα στο στομάχι του εγω προτεινω προσοχη ...

thanxxx:green::green::green:

για την ασπαρταμη μια τελευταια μελετη που ειχα δει.... καπου εδω μεσα την εχω ποσταρει δεν θυμαμαι.... ελεγε οτι δεν συνδεεται με τον καρκινο....:unsure:

αμα βρω τιποτα αλλο θα το ποσταρω....

giannis64
09-01-11, 15:25
http://www.thefreelibrary.com/Aspartame+not+linked+to+cancer.-a0160557670 (http://www.thefreelibrary.com/Aspartame+not+linked+to+cancer.-a0160557670)
΄
:thumbup:

Devil
09-01-11, 15:27
΄
:thumbup:

με εκπληζεις....:green::green::green:


εγω δεν θυμαμαι που ποσταρω....:green::green::turtle:

giannis64
09-01-11, 15:28
εγω παλι, θυμαμαι..;)

Ramrod
09-01-11, 16:16
Nαι φυσικάκαι εγώ αυτό πιστεύω απλα το θεμα ειναι εφοσων προσεξεις οτι μεσα μια πρωτείνη εχει κατι που αποδεδιγμενα σε πειραζει και το καταναλώνεις συστηματικά γτ κακα τα ψεμάτα γαριδακια τσιχλες κλπ δεν καταναλωναμε 3-4 φορες την ημερα καθε μερα 365 μερες τον χρονο οποτε τωρα εγω προσωπικά αν και την λάτρεψα την συγκεκριμενη πρωτεΐνη ψαχνω μηπως και βρω καμια χωρίς τα παραπάνω δηλ χωρις χρωματα και γλυκαντικα...

Φιλε μου δε νομίζω πως θα βρείς προϊόν που να μην έχει τέτιες ουσίες αλλά και άλλες επεξεργασίες μέσα. Εκτός αν πάρεις κάποια που έχει χάλια γευση αλλά και εκεί δύσκολο να μην έχει τίποτα.

Όσο για το άλλο που λες, σε διαβεβαιώ ότι καθημέρινά τρως 1002 καρκινογόνες και επιβλαβείς ουσίες ασυνείδητα. Χώρια για τις ακτινοβολίες αλλά και το τι εισπνέεις καθημερινά...

Κάπου έχω ξαναγράψει και άλλα τέτοια παρόμοια ποστ στο παρελθόν. Αμα ψάξεις στο φορουμ θα βρεις πολλές τέτοιες συζητήσεις.

Το καλύτερο για εμένα είναι να αποφευγεις να καταναλώνεις πρωτεϊνη 3+ φορές τη μέρα. Προσωπικά εγώ παίρνω μονο μετά την προπόνηση, άντε και σε καμία ειδική περίπτωση όταν δεν με καλύπτει το φαγητό.

Ότι και να κάνεις όμως δε σώζεσαι. Παντού υπάρχουν αυτά.

28782878
09-01-11, 20:37
Φιλε μου δε νομίζω πως θα βρείς προϊόν που να μην έχει τέτιες ουσίες αλλά και άλλες επεξεργασίες μέσα. Εκτός αν πάρεις κάποια που έχει χάλια γευση αλλά και εκεί δύσκολο να μην έχει τίποτα.

Όσο για το άλλο που λες, σε διαβεβαιώ ότι καθημέρινά τρως 1002 καρκινογόνες και επιβλαβείς ουσίες ασυνείδητα. Χώρια για τις ακτινοβολίες αλλά και το τι εισπνέεις καθημερινά...

Κάπου έχω ξαναγράψει και άλλα τέτοια παρόμοια ποστ στο παρελθόν. Αμα ψάξεις στο φορουμ θα βρεις πολλές τέτοιες συζητήσεις.

Το καλύτερο για εμένα είναι να αποφευγεις να καταναλώνεις πρωτεϊνη 3+ φορές τη μέρα. Προσωπικά εγώ παίρνω μονο μετά την προπόνηση, άντε και σε καμία ειδική περίπτωση όταν δεν με καλύπτει το φαγητό.

Ότι και να κάνεις όμως δε σώζεσαι. Παντού υπάρχουν αυτά.
Kλεινοντας και με κίνδυνο να βγω off topic θελω να σου πω οτι σίγουρα υπάρχουν πρωτεΐνες που δεν εχουν τα παραπανω χημικα αλλα πχ παντζαροχρωμα η κακαο κλπ (πχ NATURAL 100% WHEY GOLD STANDARD της on ή natural muscle milk της cytosport ή ακομα και η ΗΡΑΚΛΗΣ η ελληνικη ) το θεμα ειναι οτι ισως περιεχουν αλλα τα οποια θα ανακαλύψουμε τυχαια αργοτερα απλα γενικα δυσκολευομαι να καταπίνω ελεφρα τη καρδια κατι το οποιο πλέον ξερω αποδεδειγμένα οτι μου κανει κακο...Ο καθενας φυσικα πρατει ελευθερα και διαφορετικα και μια απλη λυση πιστεύω ειναι να περνουμε τουλαχιστον βανιλια για να αποφεύγουμε τουλαχιστον τα χρώματα...

Tomahawk
21-01-11, 01:24
Η γεύση της σοκολάτας συγκρίνεται καθόλου με της ON ή της Gaspari;
Επειδή δίνω μεγάλη σημασία στη γεύση θα ήθελα να ξέρω αν πίνεται τόσο ευχάριστα το πρωί με κούακερ όπως με τις άλλες 2...

pikos
21-01-11, 01:29
Εχω δοκιμάσει την on σοκολατα, η whey shake είναι πολύ πιο γλυκιά τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα. Με κουακερ δεν ξέρω. Σαν ρόφημα πάντως έχει πολύ καλή γεύση.

savage
21-01-11, 01:35
εγω πινω βανιλια αυτη την περιοδο.ωραια γευση,καλη διαλυτοτητα,απαλη υφη,ευπεπτη.δεν περιμενα κατι λιγοτερο απο την syntrax:thumbup:

Eddie
21-01-11, 06:00
Η γεύση της σοκολάτας συγκρίνεται καθόλου με της ON ή της Gaspari;
Επειδή δίνω μεγάλη σημασία στη γεύση θα ήθελα να ξέρω αν πίνεται τόσο ευχάριστα το πρωί με κούακερ όπως με τις άλλες 2...

Εγω που αυτην την περιοδο ειμαι στην 5η σακουλα whey shake σοκολατα και παραλληλα εχω και ενα κουβαδακι ΟΝ,εχω να πω οτι συγκρινουμε τελειως διαφορετικα πραγματα.Κατα την αποψη μου,μπροστα στην whey shake η ΟΝ ειναι για πεταμα.

Και με κουακερ αλλο πραγμα,πολυ ελαφρια και κατεβαινει νερακι.

savage
21-01-11, 06:01
:thumbup::clap:

eri_87
21-01-11, 17:32
Η γεύση της σοκολάτας συγκρίνεται καθόλου με της ON ή της Gaspari;
Επειδή δίνω μεγάλη σημασία στη γεύση θα ήθελα να ξέρω αν πίνεται τόσο ευχάριστα το πρωί με κούακερ όπως με τις άλλες 2...

Της ΟΝ η σοκολάτα εμένα δε μάρεσε καθόλου. Πολύ ελαφριά γεύση! Η whey shake πλησιάζει πολύ τη Myofusion στη σοκολάτα, απλά είναι λίγο πιο ελαφριά. Πάρα πολύ καλή, σοκολατένια γεύση!!!!

sofos
21-01-11, 17:40
Της ΟΝ η σοκολάτα εμένα δε μάρεσε καθόλου. Πολύ ελαφριά γεύση! Η whey shake πλησιάζει πολύ τη Myofusion στη σοκολάτα, απλά είναι λίγο πιο ελαφριά. Πάρα πολύ καλή, σοκολατένια γεύση!!!!

myo fusion σοκολατα κ παλι myo :P:P η σοκολατα της ον ειναι πολυ πικρη σε σχεση με της myo αλλα πιο πικρη απ ολες ειναι η σοκολατα της ελιτ -__-

Stella
21-01-11, 17:41
Δεν έχω δοκιμάσει πιο εύγευστη και "πλούσια" πρωτείνη.
Οι φρουτένιες γεύσεις γενικά με αηδιάζουν, είναι νεροζούμια. Αλλά η φράουλα της Whey shake είναι ΤΕΛΕΙΑ! Μίλκ σέικ μιλάμε!
Ανυπομονώ να δοκιμάσω και τη βανίλια, καθώς και όλες τις πρωτείνες της Syntrax!

Zylo
21-01-11, 17:56
οντως η whey shake ειναι η καλιτερη πρωτεινη σε γευση που εχω παρει ποτε μου.....κριμα ομως που δε βγαζει πολλες γευσεις:(

mach
31-01-11, 18:37
φιλαρακι εχω παρει τν ιδια ακριβως!οντως ειναι παρα πολυ ωραια!το μονο μ προβλημα ειναι οτι δν ξερω σε ποση ποσοτητα νερου η γαλα να τν διαλυσω!

Ramrod
31-01-11, 19:59
φιλαρακι εχω παρει τν ιδια ακριβως!οντως ειναι παρα πολυ ωραια!το μονο μ προβλημα ειναι οτι δν ξερω σε ποση ποσοτητα νερου η γαλα να τν διαλυσω!

Έχεις κάνει 3 φορές το ίδιο ποστ.

Με όσο θες, εγώ βάζω 300ml και 40γρ σκόνης.

TheWorst
31-01-11, 22:40
Και εγω την ιδια πηρα τωρα γευση φραουλα..Και τι ειναι αυτα που λενε πανω τα παιδια ρε?Τι καρικνους προβληματα στη καρδια κλπ? :O Προκαλει πραγματικα κατι ? Και εγω τωρα οταν την τελειωσω την αλλη φορα θα παρω βανιλια ή σοκολατα μαλλον γτ βλεπω που λετε για φραουλες μπανανες δε μπορουμε να αποφυγουμε κατι επικινδυνες ουσειες? :O
Εδω στο bodybuilding.gr γτ δε βαζετε την ιδια προτεϊνη?Γιατι εψαχνα αλλα απο πρωτεϊνες λιγα..

jannous44
01-02-11, 13:13
παιδια η whey της syntrax βανιλια τα σπαει διαλυτοτητα 10/10, γευση 9/10 με νερο,με γαλα 20/10. καλυτερη γευση απο την βανιλια της ΟΝ:turtle:
και απο τιμη πολυ καλη για μη bulk προιον!! το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν βγαινει σε 5κιλο :(

TheWorst
01-02-11, 16:12
ειναι πετρελαιοπαραγωγα δηλ προερχονται απο την επεξεργασια πετρελαιου και ειναι δεδομενο πλεον οτι προκαλουν αλεργιες , καρκινους, ηπερενταση κλπ σε μεγαλες δοσεις και φανταζομαι 3 scoup την ημερα ειναι μεγαλη δοση !!!!Οποτε προσοχη και να βλεπουμε τις ταμπελες...

Εκτος απο βανιλια σοκαλατα κανει ? ή και αυτη δε κανει οπως η φραουλα ?

28782878
02-02-11, 20:37
Εκτος απο βανιλια σοκαλατα κανει ? ή και αυτη δε κανει οπως η φραουλα ?

Η σοκολατα ειναι φυσικα καλυτερη για εμενα μιας και "χρωματιζεται" φυσικα απο το κακαο και χωρις τεχνητα χρωματα η αρομα απλα περιεχει και αυτη σουκραλοση που ειναι το γλυκαντικο της ...

vill@g3r
03-02-11, 05:02
επιτελους την πηρα κ εγω!** ευρωπουλα οι 2 σακουλες απο εξωτερικο!!βανιλια κ φραουλα!!!με νερο αρκετα καλη η γευση της!!με γαλα δεν παιζετε!!!παντως μ νερο καλυτερη βανιλια ηταν η nitrotech κ η myofusion!!πολυ καλη τιμη ομως!!τ 5 κιλα βγηκαν ** ευρω...οσο κ η nutrisport σχεδον!!που ξαναπηρα κλασικα!!!

pikos
03-02-11, 12:32
Που την βρήκες ** ευρώ μαζί με τα μεταφορικά και τι ημερομηνία λήξης έχουν ;

PMalamas
03-02-11, 13:24
μου ηρθε κι εμενα σμρ μια σοκολατα κια μια φραουλα. φραουλα πρωτη φορα παιρβω για ναδουμε. με σοκολατα και βανιλια πολυ ευχαριστημενος.
Ρε συ εγω τις παιρνω ** € το σακουλι, εσυ που βρηκες τα 2 **?

TheWorst
03-02-11, 16:26
Εγώ παίρνω ** ευρώ το σακουλάκι 2270 γραμμάρια (πάλι εγώ βγήκα το κοροϊδο :D :D)

Polyneikos
03-02-11, 17:33
Παιδες τα εχουμε ξαναπει,δεν επιτρεπονται δημιοσιευση τιμων στα τόπικς των συμπληρωματων.Rules are rules.

Polyneikos
03-02-11, 18:57
Mεταφερθηκε το ποστ του the Worst


Πολυνεικε κοιτα εδω (http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.browse&option=com_virtuemart&Itemid=39) και λυσε μου μια απορια.Γιατι τοσο φτωχα απο πρωτεϊνες?

εδω :

Bodybuilding.gr e-Shop (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8642&page=29)

Nosblos
03-02-11, 19:51
ειμαι πολυ ευχαριστημενος...απο την syntrax...αν και τελευταια...
οποτε την πινω εχω δρασει-αντιδραση....
και δεν ξερω γιατι!!
τεσπα!!
φοβερη με γαλα απλα η καλυτερη!!!

PMalamas
03-02-11, 20:20
Παιδες τα εχουμε ξαναπει,δεν επιτρεπονται δημιοσιευση τιμων στα τόπικς των συμπληρωματων.Rules are rules.

Polyneikos ζηταμε συγγνωμη και κατανοουμε.. δε θα ξανα συμβει.. :thumbup:
Εγινε απο αμελια..:toast:

PMalamas
03-02-11, 20:21
ειμαι πολυ ευχαριστημενος...απο την syntrax...αν και τελευταια...
οποτε την πινω εχω δρασει-αντιδραση....
και δεν ξερω γιατι!!
τεσπα!!
φοβερη με γαλα απλα η καλυτερη!!!

τι εννοεις κοψιμο?

Ramrod
03-02-11, 20:28
αν πίνεται πολυ γαλα λογικό είναι....

Πρεπει να είμαι ο μόνος που του αρεσει καλύτερα με νερό...

beefmeup
03-02-11, 20:31
Πρεπει να είμαι ο μόνος που του αρεσει καλύτερα με νερό...

2 ειμαστε..παντα με νερο τις πινω κ αυτη που την ειχα δοκιμασει αλλα κ ολες βασικα:green:

PMalamas
03-02-11, 20:36
τη βαζω με 100ml γαλα το πρωι 100ml γαλα πριν την προπο για να αργει περισσοτερο να αποροφηθει αλλα μετα την προπονηση αυστηρα με νερο.

eri_87
03-02-11, 20:41
2 ειμαστε..παντα με νερο τις πινω κ αυτη που την ειχα δοκιμασει αλλα κ ολες βασικα:green:

Γίναμε 3.... :green::green::green:
Πάντα με νερό, άντε καμιά φορά και πολύ λίγο γάλα για τη γεύση! Αν βάλεις όλο γάλα αλλοιώνεται η γεύση πολλές φορές!

PMalamas
03-02-11, 20:44
πω καλα παιδια τωρα μολις δοκιμασα τη φραουλα.. μιλαμε μου θυμισε παγωτο φραουλα που ετρωγα μικρος απο ΔΕΛΗΟΛΑΝΗ:P:P:P

TheWorst
03-02-11, 22:04
τη βαζω με 100ml γαλα το πρωι 100ml γαλα πριν την προπο για να αργει περισσοτερο να αποροφηθει αλλα μετα την προπονηση αυστηρα με νερο.

Ενω παντα με γαλα 600 μλ ! Και μετα και πριν και το πρωϊ αλλα μαλλον οπως διαβασα εδω περα τα ποστς το πρωϊ (γιατι πρεπει αμεσα να παιρνει πρωτεϊνη ο οργανισμος) και μετα απο προπονηση με νερο ?
Σε ποσα μλ νερο να το βαζω ? Και αν το βαζω με γαλα πειραζει και ποσο περιπου.8νχ :P

dio32
03-02-11, 23:00
νερο και παλι νερο.
απορω με τον φιλο πιο πανω που ειπε σε νερο η βανιλια δεν του αρεσε,εγω εχω ξετρελαθει.παντος και εγω το εχω παρατηρησει πολυ αεριο πεφτει με την συγκεκριμενη.

TheWorst
03-02-11, 23:05
Εγω παιρνω φραουλα και τπτ δεν εχω παθει ακομα..

Αλλα με νερο ειναι ΑΠΑΙΣΙΟ! Δηλαδη εβαλα 30 γραμμαρια σε 600 μλ νερο και δε κατεβαινε..Δε ξερω αν μηπως βεβαια εβαλα πολυ νερο...

PMalamas
03-02-11, 23:06
εβαλες πολυ

TheWorst
03-02-11, 23:34
Ποσο μλ να βαλω ?

Ramrod
03-02-11, 23:43
Ποσο μλ να βαλω ?

250-300 βάζω εγώ που δε θέλω τη γευση πολυ εντονη (αν συνυπολογισεις κ υη δεξτρόζη γλυκίζει αρκετα)

Εχει τόσο καλη διαλυτότητα η συγκεκριμένη που κ με λιγότερο οκ θα είναι...

TheWorst
03-02-11, 23:45
Οταν ομως πινω με γαλα 600 μλ τελεια ειναι αλλα με νερο δε πινετε για αυτο απο δω και περα μετα την προπονα 300 μλ νερο και οχι 600 μλ :) Thanks!

Nosblos
04-02-11, 12:48
τι εννοεις κοψιμο?

+1.0000...
σωστος!!

Nosblos
04-02-11, 12:49
αν πίνεται πολυ γαλα λογικό είναι....

Πρεπει να είμαι ο μόνος που του αρεσει καλύτερα με νερό...

δεν τη πινω με γαλα....
μονο με νερο..και εδω ειναι το περιεργο..
στηη αρχη δεν ειχα κανενα προβλημα...
ενω τωρα....:unsure:

TheWorst
04-02-11, 15:13
Καλη ειναι ρε ! ;):green:

Eddie
04-02-11, 16:45
Οταν ομως πινω με γαλα 600 μλ τελεια ειναι αλλα με νερο δε πινετε για αυτο απο δω και περα μετα την προπονα 300 μλ νερο και οχι 600 μλ :) Thanks!

Aμα βαζεις 600 ml γαλα πρεπει να υπολογισεις και τα 20γρ πρωτεινης του γαλακτος.Αρα θα βαλεις το πολυ,25γρ σκονη.

TheWorst
04-02-11, 17:13
Νταξει εγω θελω ετσι κι αλλιως αρκετη πρωτεϊνη και λιγες περισσοτερες θερμιδες για αυτο 5 γραμμαρια σκονη δε με πειραζουν καθολου :?

deluxe
05-02-11, 04:25
αρκτερη πρωτεϊνη θα μετατραπει και ενα μερος της σε λιπος.. Σχεδον την ιδια πρωτεϊνη θελουμε ολοι μεταπροπονητικα..

TheWorst
05-02-11, 14:22
Εγω μιλαω για πριν τον υπνο..Θα βαζω 500 μλ αντι 600 μλ και μαλιστα βαζω και 3.5% τωρα..

ginus
05-02-11, 14:59
μεταπροπονητικα μην πινεις την πρωτεινη με γαλα για αργει η αποροφηση της...γιναμε 4 :p γιατι και εγω μονο με νερο την πινω...η σοκολατα παλευεται αλλα δεν ειναι και τπτ xtm ενω η φραουλα τα σπαει...και 10/10 διαλυτοτητα...

TheWorst
05-02-11, 18:38
Τωρα μετα τη προπονα αυστηρα με νερο πινω!

Ramrod
05-02-11, 19:40
Εγω μιλαω για πριν τον υπνο..Θα βαζω 500 μλ αντι 600 μλ και μαλιστα βαζω και 3.5% τωρα..

Δεν έχει να κάνει...αν πίνεις πολλύ πρωτεϊνη δε την απορροφά ο οργανισμός. Απο τα νεφρά περνάει στην τουαλέτα.

giannis64
05-02-11, 19:45
μεταπροπονητικα μην πινεις την πρωτεινη με γαλα για αργει η αποροφηση της...γιναμε 4 :p γιατι και εγω μονο με νερο την πινω...η σοκολατα παλευεται αλλα δεν ειναι και τπτ xtm ενω η φραουλα τα σπαει...και 10/10 διαλυτοτητα...


καλα αυτο ειναι θεμα γουστου. εμενα η σοκολατα με εχει κερδισει.

Dreiko
05-02-11, 19:51
καλα αυτο ειναι θεμα γουστου. εμενα η σοκολατα με εχει κερδισει.

+1 κι εμενα....:thumbup:

TheWorst
05-02-11, 20:05
Δεν έχει να κάνει...αν πίνεις πολλύ πρωτεϊνη δε την απορροφά ο οργανισμός. Απο τα νεφρά περνάει στην τουαλέτα.

Για αυτο συκωνομαι 2 η ωρα για κατουρημα :shock: Μαλιστα..Δλδ τι να κανω ? Να βαζω λιγοτερο γαλα ? Δλδ 350-400 ml γαλα για 30 γραμμαρια ? Αφου θελω το γαλα για να παρει μορφη καζεϊνης για να τρεφει τον οργανισμο κατα τη διαρκεια του υπνου..

//Sorry που βγαινουμε οφφτοπικ.

giannis64
05-02-11, 20:12
Για αυτο συκωνομαι 2 η ωρα για κατουρημα :shock: Μαλιστα..Δλδ τι να κανω ? Να βαζω λιγοτερο γαλα ? Δλδ 350-400 ml γαλα για 30 γραμμαρια ? Αφου θελω το γαλα για να παρει μορφη καζεϊνης για να τρεφει τον οργανισμο κατα τη διαρκεια του υπνου..

//Sorry που βγαινουμε οφφτοπικ.

+1 και αν το παρεις με γιαουρτι ακομα καλυτερα.

Ramrod
05-02-11, 20:13
Για αυτο συκωνομαι 2 η ωρα για κατουρημα :shock: Μαλιστα..Δλδ τι να κανω ? Να βαζω λιγοτερο γαλα ? Δλδ 350-400 ml γαλα για 30 γραμμαρια ? Αφου θελω το γαλα για να παρει μορφη καζεϊνης για να τρεφει τον οργανισμο κατα τη διαρκεια του υπνου..

//Sorry που βγαινουμε οφφτοπικ.

Βάλε λιγότερη whey. Το γάλα έχει αρκετό υδατάνθακα, αν πίνεις 600 μλ είναι πολύ για βράδυ. Γιατί δε τρως γιαούρτι?

είμαστε φτοπικ, δε ρωτας στις γενικές καλύτερα?

PMalamas
05-02-11, 23:12
καλα αυτο ειναι θεμα γουστου. εμενα η σοκολατα με εχει κερδισει.

+1 συμφωνω ΣΟΚΟΛΑΤΑ:toast:

TheWorst
05-02-11, 23:30
Βάλε λιγότερη whey. Το γάλα έχει αρκετό υδατάνθακα, αν πίνεις 600 μλ είναι πολύ για βράδυ. Γιατί δε τρως γιαούρτι?

είμαστε φτοπικ, δε ρωτας στις γενικές καλύτερα?

Το εκανα.
Γιατι στο e-shop του bodybuilding.gr δεν εχει αυτη τη πρωτεϊνη?Ειναι φοβερη κατα την ταπεινη άποψή μου.:green:

PMalamas
05-02-11, 23:40
Το εκανα.
Γιατι στο e-shop του bodybuilding.gr δεν εχει αυτη τη πρωτεϊνη?Ειναι φοβερη κατα την ταπεινη άποψή μου.:green:

Παντως νομιζω οτι την ειχε! Και μαλιστα σε πολυ καλη τιμη.
Αλλα καλυτερα να παρεμβει ο ΜΒ εδω, ρωτα τον!

Ramrod
06-02-11, 00:04
Γιατι στο e-shop του bodybuilding.gr δεν εχει αυτη τη πρωτεϊνη?Ειναι φοβερη κατα την ταπεινη άποψή μου.:green:

Γι αυτό δεν υπάρχει...

:turtle:

TheWorst
06-02-11, 19:05
Γι αυτό δεν υπάρχει...

:turtle:

Οχι,σοβαρα τωρα ?

Ramrod
06-02-11, 19:15
Έχει εξαντληθεί, αυτό εννοώ...

Polyneikos
06-02-11, 19:15
Yπάρχει μια ελλειψη της αλλα απ΄οτι ξερω θα επανελθει τον Φεβρουαριο.ότι ερωτησεις ή απορίες εχετε για το e-shop καλο είναι να τις θετετε στο αναλογο τόπικ για να απανταει ο Muscleboss.

TheWorst
06-02-11, 23:08
Yπάρχει μια ελλειψη της αλλα απ΄οτι ξερω θα επανελθει τον Φεβρουαριο.ότι ερωτησεις ή απορίες εχετε για το e-shop καλο είναι να τις θετετε στο αναλογο τόπικ για να απανταει ο Muscleboss.

Εγραψα στο τοπικ :toast:

deluxe
13-02-11, 19:23
Ειναι ωραια με νερο παιδια; Ποια γευση προτεινετε; Δε θελω παλι σοκολατα, εχω βαρεθει!

Nosblos
13-02-11, 19:35
Ειναι ωραια με νερο παιδια; Ποια γευση προτεινετε; Δε θελω παλι σοκολατα, εχω βαρεθει!

super ειναι....
εγω μονο με νερο την πινω!!!
;)

Ramrod
13-02-11, 19:58
super ειναι....
εγω μονο με νερο την πινω!!!
;)

+1

Όλες οι γευσεις ωραιες είναι απ ότι ξέρω...

Nosblos
13-02-11, 20:58
+1

Όλες οι γευσεις ωραιες είναι απ ότι ξέρω...

ετσι ξερω και εγω αλλα δεν αλλαζω την σοκολατα με τιποτα....
:thumbup:

28782878
18-02-11, 15:08
Ρε παιδια και για εμενα απο γευση κλπ ειναι η καλυτερη αλλα μου κανει εντύπωση οτι την κατεβασαν απο το bodybilding.com ξερει κανεις τι παιζει????