PDA

Επιστροφή στο Forum : X-Τreme Creatine (Inkospor)



oldhiphop
12-09-10, 15:40
Γεια σας!

μολις αρχισω παλι το γυμναστιριο θελω να παρω μια καλη κρεατινη.
τι γνομη εχετε για αυτην εδω?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15646&stc=1&d=1284295584



100% καθαρή μονοϋδρική Κρεατίνη

Η κρεατίνη είναι μία ουσία που συντίθεται στο σώμα μας από τα αμινοξέα γλυκίνη, αργινίνη και μεθιονίνη.

Μεγάλος αριθμός ερευνών από αθλητές σε όλον τον κόσμο και στα περισσότερα αθλήματα δύναμης, ταχύτητας και ισχύος απέδειξαν πως η κρεατίνη είναι ένα προϊόν που σίγουρα βελτιώνει τη δύναμη και την ισχύ, ενώ ταυτόχρονα βοηθά τον οργανισμό να αναρρώσει απ’ τις σκληρές προπονήσεις και αυξάνει το επίπεδο ενέργειάς του.

Η χρήση κρεατίνης στις συνιστώμενες δόσεις είναι ασφαλέστατη και οδηγεί σε αύξηση της φωσφοκρεατίνης (υψηλή ενέργεια υπόστρωμα του οργανισμού) κατά 40%! Αυτό σημαίνει πρακτικά, όπως άλλωστε δηλώνουν και οι ίδιοι οι αθλητές, αξιοσημείωτες βελτιώσεις στη μυϊκή δύναμη και εκρηκτικότητα, αύξηση της μυϊκής μάζας, μείωση της κόπωσης κατά την προπόνηση και μείωση του απαιτούμενου χρόνου ανάρρωσης μετά από αυτή!



Δοσολογία:
Για body-building
για τις 5 πρώτες ημέρες, 4 φορές από 1 κουταλάκι του γλυκού (5gr) X-Treme Creatine σε γλυκό χυμό ή σε νερό με δεξτρόζη. Για τις υπόλοιπες 25 ημέρες, 1 κουταλάκι του γλυκού (5gr) σε γλυκό χυμό ή σε νερό με δεξτρόζη αμέσως μετά τη προπόνηση.

Polyneikos
12-09-10, 15:48
η Ιnkospor φημίζεται ως αξιοπιστη εταιρια,μονουδρικη ειναι κλασσικη συνταγη,go for it!

Adinamos
12-09-10, 15:49
Κλασσικη μονουδρικη κρεατινη. Ολες οι ιδιες ειναι, μονο οι συσκευασιες αλλαζουν απο εταιρια σε εταιρια.

Polyneikos
12-09-10, 17:06
Mεταφερθηκε ενα ποστ στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5401&page=90).Εδω ας αναλωθουμε μονο με την αξιολογηση του προιοντος.:thumbup:

Devil
12-09-10, 17:09
Κλασσικη μονουδρικη κρεατινη. Ολες οι ιδιες ειναι, μονο οι συσκευασιες αλλαζουν απο εταιρια σε εταιρια.

οχι διαφωνω

πρεπει να ειναι degussa η' creapure

Polyneikos
12-09-10, 23:22
το κουτι λεει monohydrate powder..

Tasos Green
13-09-10, 01:48
πολυ ποιοτητα η inkospor αλλα ειναι λιγο τσιμπημενα ολα τα προιοντα της σε αναλογια χρηματων/γραμμαριων..... θα μου πεις οτι πληρωνεις παίρνεις....

deluxe
13-09-10, 02:32
οχι διαφωνω

πρεπει να ειναι degussa η' creapureΕγω ηξερα micronized ή creapure. Τι ειναι το degussa;

Devil
13-09-10, 09:10
Εγω ηξερα micronized ή creapure. Τι ειναι το degussa;

micronized συμαινει οτι την εχουν ''κοψει'' σε μικροτερα ''σωματιδια'' απο την κανονικη

degussa και creapure ειναι τα 2 στανταρ οπου εχουν 100% καθαρη κρεατινη και ειναι και micronized

deluxe
13-09-10, 13:06
Δλδ η dynamize που εχω εγω και λεει μονο micronized, δεν ειναι 100% καθαρη;

Το degussa δε το εχω δει σε καποια κρεατινη μεχρι στιγμης.

Devil
13-09-10, 14:51
δεν μπορω να ξερω τι ειναι εφοσον δεν δηλωνει ενα απο τα δυο

Keysersoze27
26-10-10, 15:31
οχι διαφωνω

πρεπει να ειναι degussa η' creapure

Απο το official site της Creapure :
http://www.creapure.com/index.php?id=34

H συνγκεκριμενη κρεατινη ηταν η πρωτη που μπηκε στην λιστα ;)

Davanellos
13-05-14, 21:41
Καλησπερα παιδια,πρωτη φορα δοκιμαζω αυτην την κρεατινη και μετα την ληψη της νοιω8ω μια ατονια και μια κουραση,πραγμα που λογικα δεν θα επρεπε να συμβαινει σωστα?

grtech
14-05-14, 02:29
Γεια σου Davanellos, να υποθέσω οτι λαμβάνεις την κρεατίνη νηστικός;

Davanellos
14-05-14, 15:56
Γεια σου Davanellos, να υποθέσω οτι λαμβάνεις την κρεατίνη νηστικός;

einai h alh8eia oti 2 meres pou thn phra gurw sts 6 to apogeuma den eixa trafei kala,eixa na faw apo ts 2 peripou ena tost

Mikekan
14-05-14, 15:58
To παθαίνω και εγώ αυτό που λες φίλε μου, τις πρώτες μέρες που ξεκινάω κρεατίνη.

Davanellos
14-05-14, 16:00
To παθαίνω και εγώ αυτό που λες φίλε μου, τις πρώτες μέρες που ξεκινάω κρεατίνη.



πιστευεις δηλαδη θα στρωσει ο οργανισμος ε? :P

Mikekan
14-05-14, 16:01
Nαι, σε 1-2 μέρες θα είσαι ok.

Davanellos
14-05-14, 16:04
και γω αυτο υποθετω.θα δειξει παιδια

Davanellos
16-05-14, 04:05
ειναι η 5η μερα που την παιρνω και δυστηχως δεν εχω δει την παραμικρη διαφορα.επισης για να διαλυ8ει καλα στο νερο πρεπει να ειναι σε υψηλη 8ερμοκρασια(συνηθως βραστο ριχνω)αλλα σε κρυο δεν διαλθεται με τιποτα

Mikekan
16-05-14, 08:05
Μπορεί να εισαι non responder οι οποίοι ειναι περίπου 30%! Και εγω δεν παίρνω κρεατινη γιατι δεν με πιανει καθόλου, ούτε νερά, ούτε δύναμη, τιποτα.

Davanellos
16-05-14, 14:26
Μπορεί να εισαι non responder οι οποίοι ειναι περίπου 30%! Και εγω δεν παίρνω κρεατινη γιατι δεν με πιανει καθόλου, ούτε νερά, ούτε δύναμη, τιποτα.



Και σε αυτη την περιπτωση τι παιρνουμε? :P

Mikekan
16-05-14, 14:27
Τίποτα, διατροφή! :green:

sobral
16-05-14, 14:43
Δοκίμασε κ άλλα ήδη κρεατίνης μην απογοητεύεσαι. Κι εγώ με μονουδρική δεν είχα δει αποτέλεσμα (μία φορά μόνο φαντάσου έχω πάρει) αλλά με το μπλέντ πχ της musclepharm είχα δει πολύ καλά αποτελέσματα. Δοκίμασε κ άλλα είδη κ περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σου. :toast:

Metalhead|T|
16-05-14, 15:45
Δοκιμασε και καμια άλλη μαρκα....

Davanellos
17-05-14, 01:11
[QUOTE=sobral;788431]Δοκίμασε κ άλλα ήδη κρεατίνης μην απογοητεύεσαι. Κι εγώ με μονουδρική δεν είχα δει αποτέλεσμα (μία φορά μόνο φαντάσου έχω πάρει) αλλά με το μπλέντ πχ της musclepharm είχα δει πολύ καλά αποτελέσματα. Δοκίμασε κ άλλα είδη κ περιμένω να ακούσω τις εντυπώσεις σου. :

ωραιο πρεπει να ειναι το μπλεντ.Αν καταλαβα καλα ειναι αυτο που περιεχει πολλων ειδων κρεατινης.σωστα?αν και ειναι λιγο τσιμπιμενη η τιμη για τα 300γ.ειμαι βεβαια της αποψης οτι πληρωνεις παιρνεις :P

Davanellos
17-05-14, 01:15
Αν θελετε και επιτρεπεται προτεινεται καποια μαρκα.και επισης να σκεφτω να παρω μονουδρικη η καποια αλλη(Kre-Alkalyn, κρεατίνη Ethyl Ester, πυροσταφυλική κρεατίνη)?

beefmeup
17-05-14, 12:19
ολες αυτες οι κρεατινες ειναι ιδιες..αν δεν σου κανει η μια δεν σου κανει κ η αλλη,εκτος αν πας σε φορμουλα..
πως την πηρες αυτη εδω,φορτωμα εκανες?

Davanellos
17-05-14, 15:09
ολες αυτες οι κρεατινες ειναι ιδιες..αν δεν σου κανει η μια δεν σου κανει κ η αλλη,εκτος αν πας σε φορμουλα..
πως την πηρες αυτη εδω,φορτωμα εκανες?

φορτωμα 15γ.5 το πρωι 5 πριν την προπο και 5 μετα.

beefmeup
17-05-14, 17:20
axa..
ενδεχομενως τοτε να περιμενες περισοτερα απο αυτα που μπορει να σου δωσει σαν συμπληρωμα..
η απλα μπορει κ να μην σε πιανει οπως αναφερθηκε πιο πανω..
δοκιμασε να ανεβασεις λιγο την ημερισια δοση σου,υποθετωντας οτι περνεις τωρα 5γρ,ανεβασε αλλα 2.5..
αλλιως στο μελλον πας σε κατι αλλο σε κρεατινη..αν δεν σε πιανει κ το αλλο,συμβαινουν ενα απο 2 πραγματαπου ανεφερα πιο πανω..
οποτε απλα δεν την χρησιμοποιεις σαν συμπληρωμα.

Davanellos
17-05-14, 22:18
otan ennoeis kati allo?ennoeis marka?h morfh kreatinhs?

Mikekan
18-05-14, 14:01
Kάποια άλλη μορφή κρεατίνης ή blend.

Davanellos
18-05-14, 18:14
θα δοκιμασω μαλλον το μπλεντ της MP απο την αλλη εβδομαδα.και σκεφτομουνα και για ενα νιτρικο το stakcer 2 rush Black edition.Δοκιμασα ενα δειγμα και με ενα σκουπ των 9γ με επιασε παρα πολυ καλα.τι λετε?

D1mitris
06-06-14, 12:48
Η δοσολογία αυτής της κρεατίνης ποιά είναι κατά την διάρκεια της φόρτωσης;

Billys51
06-06-14, 13:40
Το φορτωμα δεν ειναι απαραιτητο σε καμια κρεατινη φιλε Δημητρη!

Davanellos
06-06-14, 15:58
μου ειχαν πει απο τα xtreame 15γ τν μερα κατα το φορτωμα.δεν εχει ομως σκουπ μεσα το κουτι.ενα κουταλακι του γλυκου αλλιως

Mikekan
06-06-14, 16:04
Δεν χρειάζεται φόρτωμα, το έχουμε πει τόσες φορές!

D1mitris
06-06-14, 20:08
Oκ ευχαριστώ πολύ!!
Και κάτι ακόμα, αυτη την κρεατίνη την είχα αγοράσει πριν κάποιουσ μήνες, την άνοιξα αλλά λόγω ενός τραυματισμού δεν πήρα τελικά
Υπάρχει περίπτωση να χάλασε;
Βέβαια δεν μυρίζω κάτι και η ημερομηνία λήξης γράφει 2016.

Polyneikos
09-06-14, 19:45
Φίλε μπορείς να την χρησιμοποιήσεις άφοβα,δεν έχεις θέμα.

raiden
25-01-15, 00:43
Απο τις ποιο ποιοτικες κρεατινουλες και ειναι και creapure ! Βαλε και λιγο δεξτροζη για την αποροφηση και ενα HMB και εισαι κομπλε !

alsos
02-03-19, 02:44
Η συγκεκριμενη οπως και η γνωστη της universal δεν υπαρχουν πλεον στη λιστα της επισημης creapure. Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο?

Polyneikos
05-03-19, 13:28
Η συγκεκριμενη οπως και η γνωστη της universal δεν υπαρχουν πλεον στη λιστα της επισημης creapure. Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο?

Ενημέρωσα τους υπεύθυνους των X-Treme Stores καθώς είναι εισαγωγείς της Inkospor και με την σειρά τους με ενημέρωσαν άμεσα:

Οι συνεργασίες που έχει η Creapure με τις εταιρίες που παράγουν οι ίδιες συμπληρώματα όπως η Inkospor, η Νutrend κτλ αναφέρουν το σχετικό λογότυπο Creapure® στα προϊόντα.
Δεν ρισκάρει καμιά εταιρία να το αναφέρει ψευδώς και να έχει την επίπτωση του νόμου.
Όλες οι άλλες εταιρίες που δεν έχουν δικιά τους γραμμή παραγωγής αλλά τους τα φτιάχνει η ίδια η Creapure® αναφέρονται στο website τους ως προς την γνώση του καταναλωτή.


Παρακάτω πληροφορίες το link από την Creapure® :


Creapure® - Your seal of quality!At AlzChem, we focus on the production of high-quality products, which are made available to our specialized partner companies for further processing. Our key product is pure creatine monohydrate, which we distribute under the brand name Creapure®. Renowned manufacturers of food products, nutritional & sports nutrition supplements incorporate Creapure® and other high-quality active ingredients from AlzChem to formulate their own supplements. Companies that enter into a branding agreement with us may use the brand name Creapure® as a quality seal on their own product labels. The Creapure® logo guarantees that the product contains high-quality, pure, safe and German-produced creatine.



Cooperations
We have a multitude of technologies at our disposal, allowing us to manufacture tailor-made products. If you have an idea but lack the research capability to put it into practice, we would be happy to work with you. Or perhaps you already have a workable synthesis procedure but are short on production capacity. With our modern facilities and wide range of technologies we can carry out a multitude of reactions.

https://www.creapure.com/en/creapure/which-companies-do-we-provide-creapure

Παρακάτω και το link από την ίδια την Inkospor όπου έχει και την ετικέτα του προϊόντος σε Pdf:

https://www.inkospor.com/int/x-treme-creatine-powder


127270

alsos
05-03-19, 23:06
Σε ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο που αφιερωσες , πηρα την απαντηση που ηθελα :)