PDA

Επιστροφή στο Forum : Big Bang (Scitec Nutrition)



metz
16-09-10, 14:53
Την έχει δοκιμάσει κανείς;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15782&stc=1&d=1284661797

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15783&stc=1&d=1284661916




* 50 POWERFUL COMPONENTS - THE LARGEST ACTIVE INGREDIENT DOSE!
* STIMULANTS AND CREATINE-CELL VOLUMIZERS!
* "PENTACARN" L-CARNITINE MATRIX AND NO-PUMPERS!
* G-BOMB GLUTAMINE AND ALL ESSENTIAL AMINOS!
* FATIGUE FIGHTERS AND ABSORPTION BOOSTERS!

BIG BANG! is the ultimate pre-workout intensity maximizer formula that features an amazing matrix of 50 powerful ingredients. BIG BANG! boasts the largest dose of active ingredients in the world without carbs and other "fillers"!
BIG BANG! includes unique creatines and other muscle-cell volumizers; strong stimulants and mental focus enhancers; our novel, 5-component "PENTACARN" L-Carnitine matrix; a serious nitric oxide-boosting blood flow and muscle pump enhancer complex. Additionally, BIG BANG! delivers an ample serving of amino acids (all the essential aminos), including our famous "G-BOMB" multi-vector glutamine super-matrix. As if it wasn't enough, we have the best fatigue fighters: Beta-Alanine, GAKIC, Creatinol-O-Phosphate and Citrulline Malate. To round out the formula, we added ingredients to optimize insulin sensitivity, testosterone production and active ingredient absorption!

BIG BANG! is a very significant source of stimulants, including caffeine!
BIG BANG! provides a 6000 mg matrix of various creatines.

WARNINGS: Don't use if you have any physiological or mental medical condition, take any medications, or under the age of 21. Also avoid if pregnant or nursing. This product contains absorption modifiers that could affect your medications. Consult your physician before use!

Beta-alanine warning: beta-alanine may cause a "pins and needles" tingling sensation similar to the niacin flush. This should not be cause for alarm, it is harmless and should decrease over time.

Keep out of reach of children! DON'T EXCEED THE RECOMMENDED DOSAGE! Do not take any other stimulants 4 hours prior and after ingesting BIG BANG!

Supplement Facts
Serving size: 33 g (approximately 1 scoop)
Amount per serving %Daily Value
Calories 18 kcal
Total Carbohydrates 4.5 g 2%
Sugars 0 g
Sodium 452 mg 19%
Nicotinamide 100 mg 500%
BIG BANG proprietary blend 28,228 mg †
Creatine-Cell Volumizers
Creatine Monohydrate, Creatine Ester Phosphate, Creatine Ethyl Ester Malate, Taurine Ethyl Ester, Tri-Creatine Citrate, Tri-Creatine HMB, Glycocyamine

StimulBANG!
Caffeine (anhydrous), L-Tyrosine Ethyl Ester HCl, Green Tea (extract; 90% polyphenols, 50% EGCG), Raspberry ketones, β-Phenylethylamine HCl, Synephrine (Citrus Aurantium 95%)

PENTACARN Novel L-Carnitine Matrix
L-Carnitine Fumarate, L-Carnitine L-Tartrate, Acetyl L-Carnitine, Glycine Propionyl-L-Carnitine, Propionyl L-Carnitine

BIG PUMP Nitric Oxide Blood Flow Boosters
Di-Arginine Malate, Di-Arginine Orotate, L-Arginine Alpha-Ketoglutarate (AAKG), L-Arginine (base), L-Arginine Ethyl Ester HCl, Nicotinamide

Essential and Anabolic Amino Acid Super-Matrix
L-Leucine, Taurine, L-Tyrosine, L-Lysine, L-Isoleucine, L-Valine, L-Ornithine, L-Histidine, L-Methionine, L-Phenylalanine, L-Threonine, L-Tryptophan

Fatigue Fighter Super-Matrix
Beta-alanine, L-Citrulline Malate, Glycine L-Arginine Alpha Ketoisocaproate Calcium (GAKIC), Creatinol-O-Phosphate, PEAK ATP® (adenosine 5'-triphosphate)

G-BOMB Multi-Vector Glutamine Super-Matrix
Acetylated glutamine analogue: N-acetyl-L-glutamine, Free form amino acid version: L-glutamine, Esterified molecule form: Glutamine ethyl ester, Stable glutamine dipeptide: L-alanyl-L-glutamine

Optimizer Matrix
Tribulus terrestris, Cinnamomum Burmanni (water extract), Grape Seed extract (vitis vinifera; 95% polyphenols)

"Expressorb" active substance delivery enhancement system
Glucose polymers (maltodextrin), Sodium Hydrogen Carbonate, Naringin, BioPerine®

† Daily Value not established.
Other ingredients: Orange flavor: citric acid anhydrous, orange flavor, acesulfame K, sucralose, orange color.

http://www.sciteconline.com/languages/eng/scitec_termekek_akt.php?nev=Scitec_big_bang (http://www.sciteconline.com/languages/eng/scitec_termekek_akt.php?nev=Scitec_big_bang)

Devil
16-09-10, 17:11
28γρ blend ..... απλα θεοι χαχαχαχα!!!

Marios1991
16-09-10, 18:05
Απορω πως βρισκουν τετοιες ονομασιες για συμπληρωματα:p παντως φαινεται να εχει αρκετα συστατικα μεσα .. Το εχει δοκιμασει καποιος?

COBRA_STYLE
16-09-10, 21:15
Απορω πως βρισκουν τετοιες ονομασιες για συμπληρωματα:p παντως φαινεται να εχει αρκετα συστατικα μεσα .. Το εχει δοκιμασει καποιος?
ρε το blend ειναι πολΥ λιγο...τι να το κανεις...ουτε 1 γρ απο το καθενα δεν θα εχει....ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ

Marios1991
16-09-10, 21:57
Looool τωρα το ειδα χαχαχαχαχαχχαχα

metz
16-09-10, 22:57
Λογικά άν τα μοιράσουμε σε 28γρ πρέπει οι ποσότητες να είναι μικρές. Δεν φαίνεται να το έχει δοκιμάσει και κανεις...

deluxe
17-09-10, 03:20
Το nicotinamide γιατι το εχει στο Nitric Oxide Boosters; Η Νιασινη ειναι (Β3).

metz
17-09-10, 13:19
Έκανα παραγγελία, μόλις τη δοκιμάσω θα γράψω εντυπώσεις.

Devil
17-09-10, 13:42
και θα μας πεις πιο συατατικο δουλευει........λοοοοοοοολ!!!

κοιτα αν και blend πανω κατω οι ποσοτητες βγαινουν με το ματι ποσες ειναι σε καθε ουσια

σκεψου οτι το πρωτο ειναι κρεατινες,stims,καρνιτινες,αργινινες, β-αλανινη και σια και τελος γλουταμινες

και οτι οι ποσοτητες στα μπλεντ πανε με τη σειρα τον συστατικων

metz
17-09-10, 15:12
και θα μας πεις πιο συατατικο δουλευει........λοοοοοοοολ!!!

κοιτα αν και blend πανω κατω οι ποσοτητες βγαινουν με το ματι ποσες ειναι σε καθε ουσια

σκεψου οτι το πρωτο ειναι κρεατινες,stims,καρνιτινες,αργινινες, β-αλανινη και σια και τελος γλουταμινες

και οτι οι ποσοτητες στα μπλεντ πανε με τη σειρα τον συστατικων

Εφόσον μιλάμε για blend με ένα κάρο συστατικά, άκρη δεν θα βγεί.

Σίγουρα όμως έχοντας σαν μέτρο σύγκρισης το Super Pump 250 από το οποίο έχω χρησιμοποιήσει 2 κουτιά θα μπορώ να κρίνω αν έχει κάποια επίδραση σ'εμένα...

COBRA_STYLE
17-09-10, 16:03
Εφόσον μιλάμε για blend με ένα κάρο συστατικά, άκρη δεν θα βγεί.

Σίγουρα όμως έχοντας σαν μέτρο σύγκρισης το Super Pump 250 από το οποίο έχω χρησιμοποιήσει 2 κουτιά θα μπορώ να κρίνω αν έχει κάποια επίδραση σ'εμένα...
μιας και το ανεφερες...εμενα δεν μου εκανε τπτ απολυτως...παπαρια....εσενα σου δουλεψε??

metz
18-09-10, 12:11
μιας και το ανεφερες...εμενα δεν μου εκανε τπτ απολυτως...παπαρια....εσενα σου δουλεψε??

Με ένα scoup μόνο με πιάνει μια χαρά, το έχω γράψει και στην αξιολόγηση του προϊόντος (είμαι στα 96 κιλά, και το πέρνω 40 λεπτά πριν την προπόνηση, 1 ώρα πριν την προπόνηση πέρνω πρωτείνη). Μετά από τη δουλειά είμαι κουρέλι συνήθως και κάνει τη διαφορά - συγκέντρωση, ενέργεια, καλύτερα πρηξίματα.

COBRA_STYLE
18-09-10, 12:24
Με ένα scoup μόνο με πιάνει μια χαρά, το έχω γράψει και στην αξιολόγηση του προϊόντος (είμαι στα 96 κιλά, και το πέρνω 40 λεπτά πριν την προπόνηση, 1 ώρα πριν την προπόνηση πέρνω πρωτείνη). Μετά από τη δουλειά είμαι κουρέλι συνήθως και κάνει τη διαφορά - συγκέντρωση, ενέργεια, καλύτερα πρηξίματα.
ουτε στα 3 δεν με επιασε...δεν ξερω γτ!!!τεσπα σορρυ για το οφ

aDonIs
31-10-10, 21:38
λεει κατι να μην το περνοθνε οσοι ειναι κατω απο 21 κατι τετοιο τελοσ παντων!!οντωσ δεν κανει να το παρουμε?

metz
31-10-10, 22:54
λεει κατι να μην το περνοθνε οσοι ειναι κατω απο 21 κατι τετοιο τελοσ παντων!!οντωσ δεν κανει να το παρουμε?

Πρέπει να είναι θέμα νομοθεσίας - στην Αμερική ενήλικας θεωρείσαι μόλις κλείσεις τα 21 - οπότε το βάζουν για να γλιτώσουν τυχόν μηνύσεις. Εικασία κάνω βέβαια, δεν το γνωρίζω σίγουρα.

aDonIs
01-11-10, 17:12
λεσ να παθουμε τιποτα???ξερεισ κανει ρε παιδια??

metz
01-11-10, 20:34
Στα συστατικά δεν βλέπω κάτι που θα μπορούσε να προκαλέσει προβλήματα σε άτομα κάτω των 21. Εσύ πόσο χρονών είσαι; Για ποιο σκοπό θέλεις να το χρησιμοποιήσεις;

aDonIs
01-11-10, 21:17
κοίτα ρε συ εχει μέσα Tribulus terrestris νομίζω πωσ δεν κανει γτ σταματαει ο οργανισμός να παράγει τεστοστερόνη..κατι τετοιο εχω ακούσει δεν ξερω αν ισχύει 17 ειμαι εγω και το θελω για πριν την προπόνηση!!!τωρα εχω το hemorush

metz
02-11-10, 00:06
καλά δεν είναι και αναβολικό το τριβόλι, άσε που θα έχει μικρή ποσότητα οπότε δεν νομίζω να κάνει και πολλά...

στα 17 βέβαια η τεστο είναι στα ύψη, οπότε οτιδήποτε extra χαμένο θα πάει.

Αν θέλεις σε pre-workout δοκίμασε το super-pump 250 ή απλά υγρή guarana όπως http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1669&category=429 η οποία προσωπικά με ''πιάνει'' πολύ καλά :thumbup:

aDonIs
02-11-10, 19:51
ρε συ θέλω κατι σε φόρμουλα όπως αυτό!με κρεατίνη και 1002 αλλά που χει μέσα αλλα για να λεει οχι κάτω απο 21 κάποιος λόγος θα υπάρχει λεει και πωσ να συμβουλευτούμε γιατρό!

metz
02-11-10, 20:31
ρε συ θέλω κατι σε φόρμουλα όπως αυτό!με κρεατίνη και 1002 αλλά που χει μέσα αλλα για να λεει οχι κάτω απο 21 κάποιος λόγος θα υπάρχει λεει και πωσ να συμβουλευτούμε γιατρό!

Καλά μην ψαρώνεις με ολα αυτά που περιέχει, 2-3 συστατικά κάνουν τη διαφορά - κρεατίνη, αλανίνη, αργινίνη (λέμε τώρα...) κλπ...

Επαναλαμβάνω! Το προϊόν κυκλοφορεί σε πολλές χώρες. Όπως και άλλα συμπληρώματα, συνιστά να συμβουλευτείς γιατρό, μη τυχόν πάσχεις από κάτι και δημιουργηθεί πρόβλημα.

Εσύ τί θέλεις από το συμπλήρωμα; Δύναμη; Αντοχή, Πρηξίματα; Ενέργεια;

Αφού σε ανησυχεί, μην το παίρνεις, δες κάτι άλλο...

Στην ηλικία σου εγώ ούτε πρωτεΐνη δεν έπαιρνα...:thumbup:

aDonIs
02-11-10, 23:42
δύναμη και ενεργεία...τα αλλά 2 οχι και τόσο!!λεσ να βρούμε κανένα δείγμα?

Devil
03-11-10, 06:05
δύναμη και ενεργεία...τα αλλά 2 οχι και τόσο!!λεσ να βρούμε κανένα δείγμα?

παρε μια απλη κρεατινη και τα εχεις και τα 2....

aDonIs
03-11-10, 09:15
οπότε μου λες με τρόπο να μην το πάρω!!:P

Dreiko
03-11-10, 12:39
οπότε μου λες με τρόπο να μην το πάρω!!:P

βασικα δε στο λεει με τροπο...στο λεει χυμα:P:P:P:green:

metz
03-11-10, 12:59
Κι εγώ συμφωνώ αφού ανησυχείς τόσο, μην το παίρνεις! Από εναλλακτικές άλλο τίποτα!

Πάρε μια κρεατίνη όπως είπε και ο φίλος, αν θες μπορείς να πάρεις και κάτι με καφεΐνη όπως σου έγραψα ποιο πάνω (π.χ.: guarana) και είσαι κομπλέ για αυτά που ζητάς.

Έτσι εξοικονομείς χρήματα και έχεις ακριβώς αυτό που ζητάς, απλά και δοκιμασμένα πράγματα...

Από βδομάδα ξεκινάω το big bang μετά από αποχή 4 εβδομάδων από κρεατίνες, νιτρικά, καφεΐνες κλπ. Θα ποστάρω εντυπώσεις σύντομα λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται ;)

aDonIs
03-11-10, 15:14
άντε ωραίος...ρε με την κρεατίνη θα πάρω μεν δύναμη αλλά θα γεμίσω υγρά!

metz
03-11-10, 15:48
Έχουμε βγει πολύ off-topic - υπάρχει topic για την κρεατίνη:

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=886

και όχι, δεν γεμίζεις υγρά με την κρεατίνη

Devil
03-11-10, 18:07
οπότε μου λες με τρόπο να μην το πάρω!!:P


βασικα δε στο λεει με τροπο...στο λεει χυμα:P:P:P:green:

^^^:thumbup::thumbup::thumbup::green:

aDonIs
04-11-10, 19:08
metz ποτέ θα το δοκιμάσεις που είπες?

metz
04-11-10, 23:56
Από Δευτέρα 8/11/2010 το ξεκινάω.

aDonIs
09-11-10, 18:45
τι έκανες τελικά ρε metz το δοκίμασες??

metz
09-11-10, 21:52
Χαλάρωσε ρε φίλε, μία φορά το πήρα... ;)

Δεν θεωρώ πως με μία φορά μπορείς να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα - προσωπικά θα ήθελα να δω πως πάει για 1-2 εβδομάδες πριν το κρίνω, αλλά και τη διάρκειά του σε βάθος χρόνου (πως είναι στην 3η, 4η εβδομάδα).

Επειδή όμως σε βλέπω αγχωμένο, δεν μπορώ να σε απογοητεύσω:

Γεύση: Πολύ καλή

Διαλυτότητα: πολύ καλή - προσοχή είναι ελαφρώς ανθρακούχο, οπότε ή το ανακατεύεις με κουτάλι, ή κάθε 3-4 χτυπήματα στο σέικερ ανοίγεις λίγο μη σου σκάσει!

Στο δια ταύτα τώρα, δεν ένιωσα κάποιο ιδιαίτερο πρήξιμο, δεν με τσίτωσε ιδιαίτερα (σε σχέση με το super pump 250 και το υγρό guarana που με τσίτωσαν πολύ), μου έδωσε κιλά και επαναλήψεις σε όλες τις ασκήσεις, παρόλο που γενικώς δεν ήμουν ξεκούραστος είχα καλές αντοχές. Σε γενικές γραμμές δεν με τρέλανε κιόλας...

Σήμερα είμαι ''χώμα'', να δω αύριο αν θα πάω για προπόνηση ή θα την αναβάλω...

aDonIs
11-11-10, 10:46
οπότε μάπα!!και ήθελα να το πάρω :P

metz
11-11-10, 12:55
Λοιπόν χθες δεύτερη φορά.
Αντιλήφθηκα πως η δόση δεν είναι 1 σκουπ αλλά όπως λέει στην ετικέτα 2 και 1/3. Βάζω λοιπόν 2 σκουπ, 50 λεπτα πριν την προπόνηση. Στο μισάωρο ένιωθα το ''τσίτωμα'' έντονα (την πήρα στις 6μμ μετά από αρκετά κουραστική και στρεσογόνα μέρα)!
Βγάζω μία ώρα αρκετά σκληρής προπόνησης, με μεγάλη ένταση. Παρατήρησα επίσης πως είχα αυξημένη αντοχή - η κούραση αργούσε να εμφανιστεί παρόλο που τα διαστήματα ξεκούρασης ήταν μικρά. Στο τέλος της ώρας είχα όρεξη και ένιωθα έτοιμος να βγάλω άλλη μια ώρα - με είχε κόψει όμως η πείνα :turtle:
Μέχρι εδώ όλα καλά...

Το ''τσίτωμα'' (εγρήγορση, πέστε το όπως θέλετε...) δεν έφευγε, δεν ηρεμούσα με τίποτα.
Μέχρι τις 5 τα ξημερώματα δεν έκλεισα μάτι. Ξύπνησα με το ζόρι στις 9, κουρασμένος, πιασμένος κλπ.

Πιστεύω πως η προτεινόμενη δόση έχει υπερβολικά πολλή καφεΐνη. Δεδομένου πως από τιμή δεν είναι και ότι ποιο οικονομικό δεν θα την πρότεινα σε κάποιον. Υπάρχουν και καλύτερες επιλογές μάλλον. Ίσως μια caffeine free εκδοχή της θα είχε ποιο μεγάλο ενδιαφέρον - ή κάτι αντίστοιχο stim-free.

Τώρα αν κάποιος έχει αυξημένη αντοχή στην καφείνη και γενικώς δεν τον ''πιάνουν'' τα γνωστά pre-workout, ίσως να αξίζει μια δοκιμή...


Φίλε aDonIs, δεν θα στο πρότεινα. Ειδικά στην ηλικία σου δεν το χρειάζεσαι.

metz
20-11-10, 15:37
Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης πρέπει να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Μετά τη φρίκη της δεύτερης δοκιμής, δεν μου πήγε η καρδιά να το πετάξω. Δοκίμασα άλλη μία φορά με 1,5 scoop αυτή τη φορά. Αυτή είναι και η κατάλληλη δόση για εμένα τελικά.

Σε γεύση είναι σαν Fanta.

Σε διαλυτότητα καλή - το βάζω σε ποτήρι και το ανακατεύω με κουτάλι. Στο shaker δεν το βάζω γιατί είναι ελαφρώς ανθρακούχο και με 3-4 κουνήματα πάει για σκάσιμο...

Από ''τσίτωμα'', συγκέντρωση και τα σχετικά στο μισάωσο είναι στο full και κρατάει ώρες. Αν το πάρω πριν τις 6μμ μέχρι τις 11 έχω χαλαρώσει οπότε κοιμάμαι καλά. Προσοχή, με 1,5 scoop.

Αυτό που πραγματικά με ενθουσιάζει είναι η αντοχή και η δύναμη που μου δίνει. Βγάζω αρκετά ποιο πολλές επαναλήψεις και ανεβάζω κιλά ταυτόχρονα.

Το έχει πάρει και ένας φίλος οπότε θα δούμε πως θα τον πιάσει.

xristosmostar
10-02-11, 23:12
Το πήρα και εγώ από κατάστημα στην Κρήτη. Σήμερα ήπια τη 1η δόση. Δεν μου έδωσε τόσο "τσίτωμα" όσο αντοχή στα κιλά. Είχα μεγαλύτερη αντοχή στη δύναμη! Από πρηξίματα τίποτα το ιδιαίτερο. Γενικά φαίνεται καλό συμπλήρωμα.

myrulles
11-07-11, 19:34
einai i 2h fora pou to phra kai boro na pw oti to proion douleuei para polu kala....energeia dunamh polu adoxh(den kourazese me tpt) polles epanalipseis kai ligo anevasa sta kilakia....den exw parathrisei akomh kapoia kakh parenergeia se emena opote pros to paron eimai arketa euxaristhmenos...!!!!oso gia ta priksimata exei apotelesma arketo toulaxiston se emena...!!!

***Γράφουμε μόνο με Ελληνικούς, πεζούς χαρακτήρες. Διάβασε τους Κανόνες του Φόρουμ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1626-%CE%9A%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%A6%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC). Καλώς ήλθες. *** Mods Team***

www.leontsi@yahoo.gr
17-09-11, 21:38
Απορω πως βρισκουν τετοιες ονομασιες για συμπληρωματα:p παντως φαινεται να εχει αρκετα συστατικα μεσα .. Το εχει δοκιμασει καποιος?opos olla exei mia disi ipervoleis kanei doulia s deini oreksi alla ws ekei 8a to ksana perna pantos


***Γράφουμε μόνο με Ελληνικούς, πεζούς χαρακτήρες. Διάβασε τους Κανόνες του Φόρουμ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?1626-Κανόνες-του-Φόρουμ). Καλώς ήλθες. *** Mods Team***