PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετά από 18 μήνες!



Thodoris21
21-07-07, 15:08
http://img262.imageshack.us/img262/1433/dsc00671tf6.jpg (http://imageshack.us)

Κάλα είμαι για τον καιρό που ασχολούμαι με το άθλημα?Που θέλω βελτίωση?

gpol
21-07-07, 15:35
Εμενα μου αρεσεις! Μπραβο. Αν θες βγαλε και καμια φωτογραφια πλατης και ποδιων

Thodoris21
21-07-07, 15:41
Εντάξει είμαι δηλαδή για τον καιρό που ασχολούμαι?
Πόδια το τελευταίο τρίμηνο έχω αρχίσει για αυτο δεν δίνω φωτογραφία!
Ορίστε και η μικρή μου πλάτη
http://img242.imageshack.us/img242/1679/dsc00677tn3.jpg (http://imageshack.us)

gpol
21-07-07, 15:52
Νομιζω το μπροστινο μερος δεν συγκρινετε με την πλατη σου. Τι προγραμμα ακολουθεις για την πλατη; (split,ασκησεις)

billys15
21-07-07, 16:16
Καλα εισαι για τον καιρο που κανεις! Καλη η προσπαθεια σου!

Συμφωνω με τον gpol,απο μπροστα εισαι καλυτερος.Ισως χρειαστει να αλλαξεις κατι στις ασκησεις πλατης για να ερθεις σε σωστη αναλογια.

Thodoris21
21-07-07, 20:36
Κάνω τροχαλία,κωπηλατική,κωπηλατική στην τροχαλία και τώρα τελευταία κάνω και αρκετές έλξεις στο μονόζυγο.Απλά πιστεύω ότι η πλάτη μου δεν έχει ανοιξει γιατί τόσο καιρό στην τροχαλία δεν έπιανα την μπάρα στις άκρες άκρες αλλά πιο στη μέση!

billys15
21-07-07, 21:28
Κάνω τροχαλία,κωπηλατική,κωπηλατική στην τροχαλία και τώρα τελευταία κάνω και αρκετές έλξεις στο μονόζυγο.Απλά πιστεύω ότι η πλάτη μου δεν έχει ανοιξει γιατί τόσο καιρό στην τροχαλία δεν έπιανα την μπάρα στις άκρες άκρες αλλά πιο στη μέση!

Μου φαινονται ΟΚ οι ασκησεις.Αυτο που λες για την λαβη,ναι μεν παιζει κι αυτο καποιον ρολο,αλλα δεν πιστευω οτι εξαιτιας αυτου δεν εχεις τα επιθυμητα αποτελεσματα.Κατι αλλο γινεται αλλα δεν ξερω τι ακριβως :? .Το μονοζυγο καλα εκανες και το εβαλες γιατι βοηθαει πολυ.Ακομα κι αν δεν μπορεις να κανεις κανονικο chin-up προσπαθησε να ανεβαινεις οσο πιο πανω μπορεις και να τραβας με τα φτερα σου.Σιγα σιγα θα βλεπεις οτι θα ανεβαινεις ολο και πιο ψηλα,και η πλατη σου με τη σειρα της θα φαρδαινει.

Ισως η πλατη σε σενα συγκεκριμενα ειναι ενας μυς που δεν ανταποκρινεται τοσο καλα και γρηγορα ( ;; ) Δεν ξερω τι να υποθεσω.Μην αγχωνεσαι ομως,θα ανοιξει κι αυτη με τη σειρα της που θα παει :wink:

Thodoris21
21-07-07, 21:57
Ok thanks!!!Για το μπροστινό μέρος είμαι οκ?Τι νομίζετε ότι πρέπει να βελτιώσω?

billys15
21-07-07, 22:05
Ναι μπροστα εισαι ΟΚ.Εχεις ωραια κοψιματα και καλη μυικοτητα και φλεβικοτητα.



Τι νομίζετε ότι πρέπει να βελτιώσω?

Πλατη-ποδια.


Συνεχισε ετσι την καλη δουλεια,τα πας καλα.

gpol
21-07-07, 22:19
Ισως φταει που εκανες πλατη μετα απο δικεφαλα, ισως οτι εκανες 5 ασκησεις για πλατη. Αν θες να κανεις πιο πολλες ασκησεις, κανε ασκησεις που γυμναζουν το μυ απο διαφορετικη γωνια και οχι ασκησεις που γυμναζουν περιττα τον μυ απο την ιδια γωνια

anastasisk
21-07-07, 23:48
Αυτο ακριβως που ειπαι ο gpol.Να κανεις 5 ασκησεις αλλα με διαφορετικη γωνια ετσι ωστε να αναπτυξεις πιο ολοκληρωμενα την πλατη.Επισης να κανεις κωπηλατικη με μπαρα και σιγα,σιγα να μπεις στις αρσεις θανατου.

Gasturb
26-07-07, 01:03
Μια χαρά σε βρίσκω Thodoris21, σχετικά με την πλατή ότι σου είπανε τα παιδιά

Gt

Sourlas
02-08-07, 15:55
Δειξε μας και τα ποδια.
Συμβουλη. Ριξε διαβασμα και βαλε κιλα. Φαε ΚΑΘΑΡΑ κ ΠΟΛΥ κ συνεχισε φιλε.Περιμενω νεες φωτο

Thodoris21
02-08-07, 21:57
Τρώω πολύ καλά και αρκετά παιδιά!Πόδια δεν έχω γιατί δεν πολυασχολούμε...

anastasisk
03-08-07, 00:53
Τρώω πολύ καλά και αρκετά παιδιά!Πόδια δεν έχω γιατί δεν πολυασχολούμε...

Kακως δεν ασχολεισαι με τα ποδια,εκτος του οτι χρειαζεσαι δυνατα ποδια για παρα πολλους λογους,να ξερεις οτι βασικες ασκησεις των ποδιων οπως τα σκουως βοηθανε την αναπτυξη ολοκληρου του σωματος.Και εγω δεν εκανα καθολου ποδια μεχρι πριν ενα χρονο,μολις τα εβαλα ομως στο προγραμμα μου καταλαβα την διαφορα....

billys15
03-08-07, 14:57
Φιλε Θοδωρη τα ποδια ειναι το μισο σου σωμα.Σ'αρεσει να γινεις σαν αυτους τους χαρακτηρες στα καρτουν που ειναι τουμπανιασμενοι πανω και εχουν κατι οδοντογλυφιδες ποδαρακια;

Επισης συμφωνω με τον anastasisk.

Vson
10-08-07, 07:01
ολο το βαρος και το στιριγμα ειδικα οταν κανεις ελευθερα βαρη πανε στα ποδια(αν εισαι ορθιος) και συνηθως οι ασκησεις που σε γυμναζουν καλυτερα ειναι με ελευθερα βαρη,οσο για πλατη πιστευω οτι τραβιχτηκες και λαθος κ βγηκε ετσι πρεπει να εχεις ισια την πλατη σου και οι ωμοι να πηγαινουν προς τα πισω

jGod
14-11-07, 14:04
φιλε μου βασικα να σε συγχαρω για την ολη προσπαθεια..εισαι σε πολυ καλο επιπεδο.
και κατι λιγο ..οφ τοπικ...πιστευω την πλατη την αδικεις στο ποζαρισμα..δεν ειμαι επαγγελματιας για να ξερω πως ακριβως ποζαρουν(αυτο ασ το πει αλλος(αναγνωστου π.χ))αλλα δεν ανοιγεις σωστα τα φτερα!καλη συνεχεια

ioannis1
14-11-07, 14:42
δεν την ανοιγει καλα αλλα παλι θελει να κανει πιο πολλες ασκησεις για το ανοιγμα.το μονοζυγο ειναι ο βασιλιας γιαυτο.μπροστα μου αρεσς πολυ.συγχαρητηρια.ακολουθησε τις συμβουλες του gpol.τα ιδια λεω και εγω.

KATERINI 144
14-11-07, 15:35
φιλε μου βασικα να σε συγχαρω για την ολη προσπαθεια..εισαι σε πολυ καλο επιπεδο.
και κατι λιγο ..οφ τοπικ...πιστευω την πλατη την αδικεις στο ποζαρισμα..δεν ειμαι επαγγελματιας για να ξερω πως ακριβως ποζαρουν(αυτο ασ το πει αλλος(αναγνωστου π.χ))αλλα δεν ανοιγεις σωστα τα φτερα!καλη συνεχεια
+1 δεν κανει καλα την ποζα και αδικείται.

πολύ καλα για το χρόνο που ασχολείσαι :army2:

Steve KinG STyLe
11-06-08, 12:38
Φιλε εμενα μου αρέσει παρα πολύ το σώμα σου!!!Δεν είναι το υπερβολικό φούσκωμα...είναι μια πολύ ωραία γράμμωση!!!!Εγώ λέω απλά να συνεχίσεις ακάθεκτος και λίγο την πλάτη να "φτιάξεις" :thumbsup:

TRIANTAFYLLOU
11-06-08, 15:16
πολύ καλός την πλάτη την αδικεί το ποζάρισμα όσο κρέας και να έχεις αν δεν μπορείς να το δείξεις πάει χαμένο το έχω δεί σε αξιόλογους αθλητές που δεν μπορούν να δείξουν αυτό που έχουν . :clap:

NASSER
11-06-08, 19:02
Για το χρονο που κανεις εισαι αρκετα καλος.ΤΟ μπροστινο μερος εχει παρει τη σωστη εξελιξη.Η πλατη εφοσον κανεις αυτο το προγραμα ασκησεων λογικα ακολουθει το μπροστα μερος απλα δεν εισαι σε θεση ακομα να την ποζαρεις σωστα οπως ειπε και ο Ηλιας. Τα ποδια ειναι πολυ πισω ομως και καλο ειναι να δωσεις περισσοτερη εμφαση, ειναι το μισο σωμα και η σωστη ασκηση θα βοηθησει την ολοκληρωτικη αναπτυξη του ολου σωματος.Στο σταδιο που βρισκεσαι προπονητικα να ελεγχεις την συμμετρια σου και θα το ελεγχεις με την αναλογικη δυναμη καθε μυηκης ομαδας σε σχεση με τις υπολοιπες. Παντα να ακολουθεις σωστη διατροφη και σε καλη ποσοτητα και με το χρονο ολα θα βελτιωνονται.Συνεχισε την καλη προσπαθεια και μην ξεχνας ΤΑ ΠΟΔΙΑ! :squat:

Thodoris21
12-06-08, 16:53
Σε λίγο καιρό έρχεται καλύτερο αποτέλεσμα πιστεύω αν και σχεδόν 1 χρόνο δεν πάτησα γυμναστήριο λόγω εξετάσεων και έχασα τη φόρμα μου...

hulkster
09-12-08, 15:20
καλη δουλεια εχεις προοπτικες συνεχεισε :turtle: :turtle:

Polyneikos
09-12-08, 16:44
Φίλε Θοδωρη έχει ένα πολύ καλο κορμο με προδιαγραφες να αναπτυξεις σωστό και συμμετρικο κορμί.
Στήθος-χερια -ώμοι - κοιλιακοι είναι σε πολύ καλο επίπεδο,μ΄αρεσει που έχεις "καθαρους"μυς επάνω σου,τωρα δεν ξερω τι στοχου ςεχεις από την προπονηση σου, τι κιλα θες να φτασεις ,παντως φαινεται ότι "εργαζεσαι"!
Πλάτη σίγουρα δεν μας βοηθας γιατί η πόζα σου είναι τελειως λαθος,έχεις κουλουριαστεί,συνεχισε να την δουλευεις με βασικες ασκησεις για να αποκτησεις και ανοιγματα αλλα και πυκνότητα.Τα πόδια σου υστερουν,ξεκινα τα δυνατα για να ισορροπησουν με τον πολυ καλο σου κορμο. :clap: :clap: