PDA

Επιστροφή στο Forum : Oh Yeah protein bar (Iss)



kyriakos23
04-05-10, 22:29
δοκιμασε ποτε κανεις αυτη την ετερεια η σοκολατες της.
ξερετε τι με βαζει σε υποψιες?οτι εχει απιθανη γευση και δεν μιαζει καθωλου με πρωτεινης αλλα κανονικη.

10642


10643

foko
05-05-10, 12:19
Ναι οντως ειναι πολλυ καλη για να ειναι κανονικη.
Απιστευτη γευση θα την πω εγω , οταν θελω να φαω γλυκο τρωω μια τετοια.Σχεδον σε ολες τις γευσης που βγαινει ειναι πολλυ καλη.

Calories from fat 180 εχει , μαλλον πρεπει να ειναι απο ζαχαρες , αλλα συγκριτικα πιστευω οτι απο το να φας μια κανονικη σοκολατα καλυτερη αυτη απο συστατικα γιατι σε γευση για μενα δεν υστερη καθολου

beefmeup
05-05-10, 12:30
εχει οντως καταπληκτικη γευση..τοσο πολυ που με βαζει σε υποψιες..

kyriakos23
06-05-10, 10:54
λετε να ειναι μουφα?

beefmeup
06-05-10, 11:51
λετε να ειναι μουφα?

kseerw γω φιλε..??πριν απο καποια χρονια ειχαν κανει μια ερευνα στο χημειο(αμερικη) για μια γνωστη σοκολατα(μπορει να ειναι κ αυτη λολ),κ τελικα απεδηχθει οτι ηταν σαν την σνικερς..τιγκα στην ζαχαρη..ασχετως του τι ελεγε πανω..

αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ισχυει κ δω η παντα..κ η supreme ας πουμε ειναι φοβερη..

jGod
06-05-10, 12:39
αυτη ειναι....
supplementspolice.com

Machiavelli
06-05-10, 12:40
Τι είναι το sugar alcohol;

beefmeup
06-05-10, 17:46
Τι είναι το sugar alcohol;


οταν τρως μπαρα προτεινης δεν εχει μια γευση σαν αλκοολη,που ειναι σιχαμερη??οι περισσοτερες την εχουν τεσπα..αυτη εδω κ η σουπριμ οχι..

ειναι υδρογονομενος (τροποποιημενος)υδατανθρακας κ χρησιμοποιειται σε φαγητα,για να καλυψει την επιγευση που αφηνουν καποια τεχνιτα γλυκαντικα..
εχει λιγοτερες θερμιδες απο ζαχαρη,κ δεν σου ανεβαζει το ζακχαρο στο αιμα το ιδιο με την απλη ζαχαρη..κανει κατακρατηση υγρων το ιδιο,κ σ καποιους εχει παρενεργιες τυπου διαρροια,φουσκωματα κλπ..

ΟΛΕΣ οι σοκολατες,πρωτεινης εχουν αυτη την μαλακια μεσα..
κ το αντιπηκτικο του αυτοκινητου σου επισης.

kyriakos23
07-05-10, 14:09
δλδ τπτ πρωτεινη δεν εχει μεσα μαλλον...

jGod
07-05-10, 15:44
ε ολο και κατι θα εχει,αλλα για μενα protein bar = cheat meal.. και δεν σηκωνω κουβεντα :weights:
παντως ειναι με διαφορα οτι πιο νοστιμο εχω δοκιμασει στη ζωη μου ..απο σοκολατοειδες!αναφερομαι σαυτο με την ασπρη σοκολατα..ασε και κολαζομαι εχω να αγιιξω γλυκο 10 μηνες !:shock:

beefmeup
07-05-10, 17:37
δεν ειναι οτι δεν εχει πρωτεινη..

απλα οτι ειναι τιγκα στην ζαχαρη,ενω λεει οτι δεν ειναι..

κ οντως ειναι cheat meal οι τσικουλατες αυτες..η μονο σε κατασταση αναγκης,που εχουν τελειωσει τα υπολοιπα πολεμοφοδια..κατα μεσο ορο μια τον μηνα τρωω,γιατι δεν τις πολυσυμπαθω..

-beba-
07-05-10, 17:52
:shock::shock::shock::shock::shock:
Ετρωγα καμιά πριν το γυμναστήριο.............................πάνε και αυτές......

beefmeup
07-05-10, 17:56
τωρα ξερεις.

-beba-
07-05-10, 17:59
Ναι ξέρω. Το μόνο σνακ που μου έχει απομείνει είναι αμινοξέα υγρά, γευση φρούτα του δάσους με γιαούρτι.

sTeLaKoS
07-05-10, 18:03
Ναι ξέρω. Το μόνο σνακ που μου έχει απομείνει είναι αμινοξέα υγρά, γευση φρούτα του δάσους με γιαούρτι.

Κάποτε σε είχανε πει "hardcore bodybuilderάκι". Αν θες να κρατήσεις τον τίτλο, έτσι πρέπει. Μόνο υγρά αμινοξέα! Αν είναι INKO ακόμη καλύτερα μάλιστα! :clap:

beefmeup
07-05-10, 18:06
Κάποτε σε είχανε πει "hardcore bodybuilderάκι". Αν θες να κρατήσεις τον τίτλο, έτσι πρέπει. Μόνο υγρά αμινοξέα! Αν είναι INKO ακόμη καλύτερα μάλιστα! :clap:

hardcore ειναι κ ο markus..

κ ολοι ειδαμε το βιντεακι:turtle:

-beba-
07-05-10, 18:34
Κάποτε σε είχανε πει "hardcore bodybuilderάκι". Αν θες να κρατήσεις τον τίτλο, έτσι πρέπει. Μόνο υγρά αμινοξέα! Αν είναι INKO ακόμη καλύτερα μάλιστα! :clap:

Και έτσι είμαι.

Τα αμινοξεα μου δεν είναι ΙΝΚΟ. Πειράζει?

Atkins
12-05-10, 11:55
βαριεμαι να ανοιξω τοπικ τωρα...

και μαις και πιασατε το θεμα για τους υδατανθρακες της μπαρας..


και η πρωτεινη ISS Research
Whey Matrix της αυτης εταιριας που πηρα πριν λιγο καιρο(ετσι απο περιεργεια γιατι ηταν η πιο φθηνη απο ολες)..

ειναι πολυ γλυκια σε σχεση με αλλες βανιλες που δοκιμασα

και φαινετε απο την συσταση εχει ενα κλικ παραπανω υδατανθρακες σε σχεση με αντιστοιχα προιοντα..

http://www.issresearch.com/sf/sf_whey_matrix_vanilla.php


σαν τελικο αποτελεσμα ειναι λες και εχει λιγο μπισκοτο μεσα μαζι με βανιλια
:P

μετα τον αρχικο ενθουσιασμο..

...μοιαζει πολυ αλευρι :unsure:(ειναι πηχτη σε βαθμο υποψιας) και φτηνο πραμα η υφη της κυριως και συσκευασια ..
επισης εχει χαλια διαλυση αφηνει μονιμα σβολους και παει πραμα πεταμενο..

ωστοσο ειχε πολυ καλα Reviews και rating!




ΥΣ.αν ειναι να μεταφερθει για να ειναι χρησιμο σε καποιον το ανοιγω σε νεο τοπικ

aqua_bill
20-09-10, 17:55
δοκίμασα και μου άρεσε πολύ. Το χρησιμοποιώ σαν γλύκισμα για να μου σπάει τη επιθυμία για γλυκό τις δύσκολες μέρες.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15923&stc=1&d=1285078618


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15924&stc=1&d=1285078618

Devil
20-09-10, 17:58
δεν μ αρεσει το μπλεντακι απο τις πρωτεινες που εχουν...

και ειναι γεματη απο sugar alcools

jGod
20-09-10, 18:18
άρρωστα ωραία σοκολάτα..τις έπερνα κάποτε...!ειδικά αυτή με την λευκή κρέμα απαπα!αν και οταν κανω cheat..προτιμω ενα γνησιο cheat :)

Eddie
20-09-10, 20:03
Εγω εχω φαει κολλημα με την peanut butter & caramel!!Κολλαση!!

Οταν θελω γλυκακι τσιμπαω μια!

TEFAAtzis
20-09-10, 20:14
εχω δοκιμασει και τις 4 γευσεις.Απλα τα σπανε.Η μια καλυτερη απο την αλλη.Τις τρωω μονο σε κανα ταξιδι για να μην χτυπαω σεικερ μες στο τρενο :P

beefmeup
20-09-10, 21:14
δεν μ αρεσει το μπλεντακι απο τις πρωτεινες που εχουν...

και ειναι γεματη απο sugar alcools

οπως ολες..ιδιο μπλεντ,ιδια ζαχαρα..

ιδια μουφα..αλλα αυτη εχει φοβερη γευση ομως,οποτε για τσητ ειναι κομπλε..
βασικα πλεον αν θα παρω,μονο αυτες περνω.

StefPat
20-09-10, 21:37
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=12&category_id=21&option=com_virtuemart&Itemid=30

αυτό λέτε; Δεν κτλβένω :Ρ

jGod
20-09-10, 21:44
αυτό:thumbup:try it!

StefPat
20-09-10, 21:48
Χαχα ;)

Σοκολατίτσα να φανταστώ ;) :P:P

kyriakos23
20-09-10, 22:02
τελια σοκολατα.σας το ξαναειπα κ πιο παλια πως μου κανει εντυπωση τετοια ωραια γευση να ειναι πρωτεινη.

StefPat
20-09-10, 22:25
Σπάνια αυτό που μας χρειάζεται, να είναι με ωραία γεύση ε; :D

Mitsen
21-09-10, 00:31
Σπάνια αυτό που μας χρειάζεται, να είναι με ωραία γεύση ε; :D

Σπανια?
Εγώ νομίζω ότι δεν υπάρχει ωραία γεύση σε αυστηρή bb διατροφή!

Devil
21-09-10, 00:45
οπως ολες..ιδιο μπλεντ,ιδια ζαχαρα..

ιδια μουφα..αλλα αυτη εχει φοβερη γευση ομως,οποτε για τσητ ειναι κομπλε..
βασικα πλεον αν θα παρω,μονο αυτες περνω.

ναι το ξερω ειχα καθαρισει ενα κουτακι στο παρελθον:P

πρεπει να κανω καμια αποπηρα να φτιαξω δικια μου.....λολ

deluxe
21-09-10, 00:52
Τα sugar alcools τι ειναι;

Devil
21-09-10, 01:11
Τα sugar alcools τι ειναι;

υδρογωνοποιημενος υδατανθρακας (δεν ξερω αν το λεω σωστα)

με λιγα λογια χρησιμοποιυντε για να δινουν γλυκια γευση (και οχι μονο)

ειναι λιγοτερο γλυκα απο την ζαχαρη και εχουν λιγοτερες θερμιδες

raiden
17-01-15, 13:33
Απλα οι ποιο γευστικες απο ολες οσες εχω δοκιμασει ( και δεν ειναι και λιγες ) . Ενταξει εχουν και λιγα λιπακια ...λογικο ! Αλλα αξιζει το cheat !