PDA

Επιστροφή στο Forum : Menios Ser1985 ΦΩΤΟΣ



Menios Ser1985
22-09-10, 16:43
Παρουσιάζω κι εγώ κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες για να μήν γράφω σαν άγνωστος!

http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=15943&d=1285162620


http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=15944&d=1285162968

Menios Ser1985
22-09-10, 16:44
Στην πρώτη φωτό είμαι τέρμα δεξιά και στη δεύτερη τέρμα αριστερά!Είναι από τους δύο αγώνες που έπαιξα φέτος!

Menios Ser1985
22-09-10, 16:47
Και μερικές ακόμη:

http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=15945&d=1285163219


http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=15946&d=1285163236


http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=15947&d=1285163251

Qlim4X
22-09-10, 17:11
Και μερικές ακόμη:
http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=15947&d=1285163251


κοματιας:weights: nice job μενιο :thumbup:

εχεις ακουση αυτο που λενε και η παναγια μαζι σου? εσυ εχεις πολες απ οτι φενετε :rolf:

Levrone
22-09-10, 17:17
ρε φιλε, μια χαρα εισαι αλλα μιλας ετσι υπεροπτικα που πραγματικα "ριχνεις" μονος σου τον εαυτο σου.

εσυ θα επρεπε πρωτος να τρεξεις και να βοηθησεις οσους δεν ξερουν. Οχι να δηλωνεις οτι βοηθας επιλεκτικα. Εδω βοηθανε ατομα και ατομα που ειναι ΤΕΡΑΤΑ στο χωρο, με τιτλους και διακρισεις και θα μιλας ετσι εσυ? Δηλαδη θελω να πω οτι χαλας εσυ το προφιλ σου.

Αλλωστε και εσενα καποιος σε βοηθησε. Ετσι δεν ειναι?

Menios Ser1985
22-09-10, 17:20
κοματιας:weights: nice job μενιο :thumbup:

εχεις ακουση αυτο που λενε και η παναγια μαζι σου? εσυ εχεις πολες απ οτι φενετε :rolf:

Νά'σαι καλά φίλε,σ'ευχαριστώ!:thumbup:
Αν και εδώ είμαι στο σπίτι ενός φίλου μου,παρ'όλα αυτά πιστεύω στη βοήθεια του Θεού και είμαι άνθρωπος που πάντα προσεύχομαι για το καλύτερο!
Καλή συνέχεια με το πρόγραμμά σου Άλεξ!

pepeismenos karga
22-09-10, 17:24
εγω θα μπω παντως μπραβο...εισαι πολυ καλος....αλαλ τον ανθρωπο κακα τ αψεματα δεν το φτιαχνει μνο η εμφανιση αλαλ και το εσωτερικο....αμα απεξω εισαι κουκλα και απο μεσα μανουκλα τοτε δνε προχωρας στη ζωη ...εαν εσαι γενιακ εναρετος στη ζωη σου τοτε καποια στιγμη θα στο επιστρεψει ακι η ιδια η ζωη...εαν εισαι υπεροπτικος σε ολα...δεν πας μπροστα με τιποτα...γενικα τα λεω αυτα...

υ.γ. σε ποια κατηγορια ησουν στην ifbb?και τη θεση πηρες?

Menios Ser1985
22-09-10, 17:28
ρε φιλε, μια χαρα εισαι αλλα μιλας ετσι υπεροπτικα που πραγματικα "ριχνεις" μονος σου τον εαυτο σου.

εσυ θα επρεπε πρωτος να τρεξεις και να βοηθησεις οσους δεν ξερουν. Οχι να δηλωνεις οτι βοηθας επιλεκτικα. Εδω βοηθανε ατομα και ατομα που ειναι ΤΕΡΑΤΑ στο χωρο, με τιτλους και διακρισεις και θα μιλας ετσι εσυ? Δηλαδη θελω να πω οτι χαλας εσυ το προφιλ σου.

Αλλωστε και εσενα καποιος σε βοηθησε. Ετσι δεν ειναι?

Σ'ευχαριστώ φίλε!
Όσο για την παροχή βοήθειας να είσαι σίγουρος πως όσα ξέρω τα μοιράζομαι με όσους περισσότερους μπορώ,έτσι κι αλλιώς δεν είμαι γκουρού!
Η βοήθεια που έλαβα και λαμβάνω από τον άνθρωπό μου είναι ανεκτίμητη και πραγματικά τον ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όλα!

Menios Ser1985
22-09-10, 17:36
εγω θα μπω παντως μπραβο...εισαι πολυ καλος....αλαλ τον ανθρωπο κακα τ αψεματα δεν το φτιαχνει μνο η εμφανιση αλαλ και το εσωτερικο....αμα απεξω εισαι κουκλα και απο μεσα μανουκλα τοτε δνε προχωρας στη ζωη ...εαν εσαι γενιακ εναρετος στη ζωη σου τοτε καποια στιγμη θα στο επιστρεψει ακι η ιδια η ζωη...εαν εισαι υπεροπτικος σε ολα...δεν πας μπροστα με τιποτα...γενικα τα λεω αυτα...

υ.γ. σε ποια κατηγορια ησουν στην ifbb?και τη θεση πηρες?

Σ'ευχαριστώ πολύ!
Να ξεκαθαρίσω κάτι,δεν είμαι υπεροπτικός,είμαι αρκετά προσγειωμένος απλά λέω κάποια πράγματα όπως έχουν και δεν τα φέρνω γύρω-γύρω!Και όταν λέγονται αλήθειες φαίνεσαι κακός,αλλά όπως είπα είμαι διατεθιμένος να πληρώσω το τίμημα!
Στην IFBB ήμουν στα -85 κιλά και πήρα την 4η θέση ανάμεσα σε 6 αθλητές(1ος ο Πασχάλης Τσιορνοβίτης).
Μέτρια η κατάστασή μου επειδή από τα 110 κιλά(με πολύ λίπος) έπεσα στα 85 σε 4 μήνες για να μπορέσω να κατέβω στον αγώνα.Αυτός ήταν ο 2ος αγώνας στην μικρή αγωνιστική μου πορεία.

Menios Ser1985
22-09-10, 18:13
Ακόμη μία φωτό από το Πανελλήνιο της IFBB στη Θεσ/κη τον Μάιο!(Backstage).

http://www.bodybuilding.gr/forum//attachment.php?attachmentid=15964&d=1285168369

pepeismenos karga
22-09-10, 20:30
μια χαρα λοιπον...οχι σε ρωταω για να σε θυμηθω γιατι επεξα και εγω το μαιο στα τζουνιορ γι αυτο...στην -85 ηταν καλος ο συναγωνισμος...και γνεικα δηλαδη σε ολες τις κατηγοριες...φετος θα ξανακατεβειες?

NASSER
22-09-10, 21:45
Aντε Μένιο και του χρόνου!!!
Πολυ καλη φορμα, καλες αναλογιες. Αυτο που σου μένει ειναι να αυξησεις τα μυικα κιλά :thumbup:

Menios Ser1985
22-09-10, 21:45
μια χαρα λοιπον...οχι σε ρωταω για να σε θυμηθω γιατι επεξα και εγω το μαιο στα τζουνιορ γι αυτο...στην -85 ηταν καλος ο συναγωνισμος...και γνεικα δηλαδη σε ολες τις κατηγοριες...φετος θα ξανακατεβειες?

Έχω ήδη αρχίσει την προετοιμασία για το Πανελλήνιο της IFBB τον ερχόμενο Ιούνιο στη Θεσ/κη!Συνεπώς,όλο τον χρόνο φέτος θα προσπαθήσω να κάνω κάποιες σημαντικές βελτιώσεις,κυρίως στα αδύναμα σημεία μου.

Menios Ser1985
22-09-10, 21:50
Aντε Μένιο και του χρόνου!!!
Πολυ καλη φορμα, καλες αναλογιες. Αυτο που σου μένει ειναι να αυξησεις τα μυικα κιλά :thumbup:

Σ'ευχαριστώ πολύ ΝΑΣΣΕΡ!:welcome:Όπως το είπες:και του χρόνου!!!Και μακάρι να έχουμε υγεία και δύναμη να το κάνουμε κάθε χρόνο!
Όντως,κύριος στόχος μου είναι αυτός που ανέφερες,να αυξήσω τη μυική μάζα μου,θεωρώ ότι μου λείπουν ακόμη 10 κιλά:P αλλά αυτό είναι αρκετά δύσκολο!
Εμπιστεύομαι όμως 1000% τον αθλητή που με στηρίζει κι έτσι ελπίζω πως όλα είναι δυνατά,αρκεί να υπάρχει η θέληση και η όρεξη για θυσίες!!!

thegravijia
22-09-10, 22:31
μπραβο ! πολυ καλος - κοματια !:clap:

αν θες γραψε καποια πραγματα για την προπονηση σου και την διατροφη σου ητε σε περιοδο ογκο ητε οταν κανεις διαιτα

Titanium
22-09-10, 22:38
Τωρα μαληστα.....πολυ ωρεος...μπραβο σου....:toast:

Qlim4X
22-09-10, 22:46
αν θες γραψε καποια πραγματα για την προπονηση σου και την διατροφη σου ητε σε περιοδο ογκο ητε οταν κανεις διαιτα


διαιτα δεν κανει. κοβει το νερο στο ελαχιστο και γινετε κοματια:bbbiceps:

TRIANTAFYLLOU
22-09-10, 23:51
μπράβο μένιο πολύ καλός σε είχα δεί και στούς αγώνες βέβαια , καλή συνέχεια και ανοδική πορεία :thumbup::thumbup::thumbup:

KATERINI 144
22-09-10, 23:53
μπράβο μενιο παντα επιτυχίες, ποσα κιλα κατεβηκες σε αυτους τους αγώνες?.



αν θες γραψε καποια πραγματα για την προπονηση σου και την διατροφη σου ητε σε περιοδο ογκο ητε οταν κανεις διαιταεσυ εισαι απο αλλο πλανήτη βιγια :green:

Titanium
23-09-10, 14:23
μπράβο μενιο παντα επιτυχίες, ποσα κιλα κατεβηκες σε αυτους τους αγώνες?.

εσυ εισαι απο αλλο πλανήτη βιγια :green:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::green:

Menios Ser1985
23-09-10, 17:00
διαιτα δεν κανει. κοβει το νερο στο ελαχιστο και γινετε κοματια:bbbiceps:

Χαχαχα!!!Ωραίος Άλεξ αλλά μακάρι να ήταν τόσο απλό και ανώδυνο!Είναι πολλοί μήνες ταλαιπωρίας για να βγεί ένα έστω ικανοποιητικό αποτέλεσμα!

Menios Ser1985
23-09-10, 17:10
μπράβο μένιο πολύ καλός σε είχα δεί και στούς αγώνες βέβαια , καλή συνέχεια και ανοδική πορεία :thumbup::thumbup::thumbup:
Σ'ευχαριστώ Ηλία,να είσαι καλά!Το ίδιο ελπίζω κι εγώ,να υπάρξει μία ανοδική πορεία...αλλά πάντα κρατάμε μικρό καλάθι γιατί είναι πολύ περιορισμένες οι συνθήκες για τους ΒΒερς στην Ελλάδα!Η προσπάθεια όμως είναι συνεχής και αδιάκοπη,παρά τα ελάχιστα μέσα που έχουμε στη διάθεσή μας!Παρ'όλα αυτά γνωρίζω αρκετά παιδιά που τα καταφέρνουν εξίσου καλά(και καλύτερα),παρά τις δυσκολίες!


μπράβο μενιο παντα επιτυχίες, ποσα κιλα κατεβηκες σε αυτους τους αγώνες?.


Σ'ευχαριστώ πολύ Φώτη!Φέτος ήμουν στα 85 κιλά και στους δύο αγώνες.Θεωρώ ότι είναι αναγκαία η αύξηση της μυικής μάζας μου,για να ελπίζω σε μία καλύτερη εμφάνιση του χρόνου!

Menios Ser1985
23-09-10, 17:22
μπραβο ! πολυ καλος - κοματια !:clap:

αν θες γραψε καποια πραγματα για την προπονηση σου και την διατροφη σου ητε σε περιοδο ογκο ητε οταν κανεις διαιτα

Τα βασικά που μπορώ να σου πώ για μένα είναι ότι πάντα προσπαθώ να καταναλώνω ημερησίως ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 γρ. πρωτείνης/κιλό σωματικού βάρους(στερεά τροφή-ροφήματα).Οι υδατάνθρακες και τα λιπαρά καταναλώνονται σύμφωνα με το πώς δείχνει το σώμα μου,στην περίοδο αύξησης μάζας αυξάνονται οι υδατάνθρακες αλλά με προσοχή!
Όσον αφορά στα συμπληρώματα,χρησιμοποιώ όσα περισσότερα μπορώ,με δεδομένο όμως ότι η διατροφή μου είναι ήδη ολοκληρωμένη,ποτέ δεν θυσιάζω το κρέας για να πάρω συμπληρώματα!!!Όπως λέει ο Μανώλης Καραμανλάκης που είναι και ο προπονητής μου- In Protein We Trust-!!!Αυτό τα λέει όλα!
Τώρα,όσον αφορά στην προπόνηση,κυρίως χρησιμοποιώ ελεύθερα βάρη και πάντα δίνω μεγάλη έμφαση στο να πιέζω όσα περισσότερα κιλά μπορώ!(Άλλωστε αυτός είναι ο κανόνας για να μεγαλώσουν οι μύς μας)!

Niiick
23-09-10, 17:31
Ωραιος τερας εισαι. Με τον καραμανλακη κανεις? :thumbup:


Θελεις να πεις τι συμπληρωματα σου αρεσουν και χρησιμποποιεις οταν μπορεις? Οχι μαρκες, απλα κατηγοριες.

Qlim4X
23-09-10, 17:56
Θελεις να πεις τι συμπληρωματα σου αρεσουν και χρησιμποποιεις οταν μπορεις? Οχι μαρκες, απλα κατηγοριες.

(αμινοξεα,κρεατινη,προτεινη,waxy,γλουταμινη)

τα βασικα αρκουν ;)

Antonis Giannoulis
23-09-10, 18:19
Μπραβο Μενιο ωραια δουλεια εχεις κανει.. και στους επομενους αγωνες που θα κατεβεις ειμαι σιγουρος θα εισαι ακομα καλυτερος..

Menios Ser1985
23-09-10, 20:52
Μπραβο Μενιο ωραια δουλεια εχεις κανει.. και στους επομενους αγωνες που θα κατεβεις ειμαι σιγουρος θα εισαι ακομα καλυτερος..

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Αντώνη,να είσαι καλά φίλε!Να ξέρεις ότι σε εκτιμώ πολύ και σέβομαι τη γνώμη σου!:welcome:

Eddie
23-09-10, 21:01
Πολυ καλος Μενιο,κομματια.Μπραβο:clap:

Menios Ser1985
23-09-10, 21:07
Ωραιος τερας εισαι. Με τον καραμανλακη κανεις? :thumbup:


Θελεις να πεις τι συμπληρωματα σου αρεσουν και χρησιμποποιεις οταν μπορεις? Οχι μαρκες, απλα κατηγοριες.

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε!
Ναι,με τον Μανώλη Καραμανλάκη πάντα στο πλευρό μου!Είναι ανεκτίμητη η βοήθεια που παρέχει και σε μένα αλλά και σε πολλούς ακόμη αθλητές!Δεν είναι τυχαίο ότι ο αθλητής του Μανώλη,ο Κώστας Κιαχόπουλος,έκλεψε τις εντυπώσεις με τον πρώτο του αγώνα στη Θεσ/κη φέτος τον Μάιο!Επίσης,ένας ακόμη αθλητής του Μανώλη και φίλος μου με τον οποίο προπονούμαστε μαζί,ο Αχιλλέας Βησσάρης(24 ετών),πήρε τη 2η θέση τον Μάιο στη Θεσ/κη στα -85(με 1ο τον Πασχάλη Τσιορνοβίτη).
Τώρα,όσον αφορά στο τί συμπληρώματα χρησιμοποιώ...κυρίως μένω στα βασικά!Δηλαδή,μία καλής ποιότητας πρωτείνη,κρεατίνη(Phd)και ένα προιόν νιτρικού οξειδίου για πρίν της προπονήσεις!Όταν έχω μεγαλύτερη άνεση χρησιμοποιώ και γλουταμίνη,που κάνει απίστευτη δουλειά!Και μετά τις προπονήσεις χρησιμοποιώ υδατ/κα waxy της Phd!Την περίοδο που κάνω δίαιτα χρησιμοποιώ κάποιον καλό λιποδιαλύτη για να με βοηθήσει στην αύξηση του μεταβολισμού μου!

Menios Ser1985
23-09-10, 21:08
Πολυ καλος Μενιο,κομματια.Μπραβο:clap:

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

Niiick
23-09-10, 21:26
Ωραιος ευχαριστω εισαι σκασμενος!

Menios Ser1985
23-09-10, 21:46
Ωραιος ευχαριστω εισαι σκασμενος!

Τίποτα φίλε,να είσαι καλά!Για αρχή κάτι γίνεται,αλλά είναι πολύ μακρινή η εικόνα και η κατάσταση που έχω στο μυαλό μου!Όπως έμαθα ως τώρα,ένα είναι το σίγουρο,ότι η σκληρή προσπάθεια πάντα ανταμείβεται!Απλά,είναι πολύ δύσκολο για εμάς τους Έλληνες να κάνουμε τα γρήγορα βήματα και τη βελτίωση που κάνουν κάποιοι άλλοι αθλητές του εξωτερικού,κυρίως Αμερικάνοι,εκεί το ΒΒ είναι μία ολόκληρη βιομηχανία εδώ και πολλά χρόνια και είναι σε πολύ ανώτερο επίπεδο από το δικό μας!Αν πριν από 5 χρόνια λέγαμε ότι κάποια στιγμή στη χώρα μας θα έχουμε 2 Έλληνες επαγγελματίες ΒΒερς θα μας γελούσε ο κόσμος,αλλά ο Μανώλης και ο Μιχάλης μας δείχνουν ότι το επίπεδο πλέον ανεβαίνει και υπάρχει ελπίδα!Και ήδη γίνονται πολλές αξιόλογες προσπάθειες από ανθρώπους που θέλουν να βοηθήσουν!

Levrone
23-09-10, 23:14
Μενιο επαγγελματικα ασχολεισαι με κατι? Ρωταω γιατι αν καταλαβαινω καλα το bb το πας για επαγγελμα, αλλα μαζι με το plan a πρεπει να υπαρχει και το plan b. Σωστα?

Menios Ser1985
24-09-10, 01:18
Μενιο επαγγελματικα ασχολεισαι με κατι? Ρωταω γιατι αν καταλαβαινω καλα το bb το πας για επαγγελμα, αλλα μαζι με το plan a πρεπει να υπαρχει και το plan b. Σωστα?

Έχω μόνιμη δουλειά εδώ και 6 χρόνια περίπου!Παρ'όλα αυτά θα ήθελα πάρα πολύ να έχω το ΒΒ σαν επάγγελμα!Κάτι τέτοιο όμως,είναι δύσκολο εδώ στην Ελλάδα,διότι το έδαφος δεν είναι πρόσφορο για τέτοιες μεγάλες αποφάσεις!Πολλά συγχαρητήρια να πώ σε αυτούς που ήδη το κάνουν ως επάγγελμα και καταφέρνουν να ανταπεξέλθουν στις απαιτήσεις της καθημερινότητας παρά τις δυσκολίες!:clap::clap::clap:

Niiick
24-09-10, 01:34
Μενιο να σου κανω μια ερωτηση, και εαν θελεις μου απαντας.

Πιστευεις φιλε μου οτι καποιος χωρις να αγγιξει την παραμικρη "εξωτερικη" βοηθεια μπορει να χαρακτηριστει με τα δικα σου μετρα και σταθμα ως bodybuilder?

Εισαι ηδη πολυ καλα και ηλικιακα και σωματικα και με καποιον διπλα σου που ξερει πολυ καλα τα πραγματα.. ειναι καλο που εχεις μακροπροθεσμους στοχους, think big!

Menios Ser1985
24-09-10, 01:48
Μενιο να σου κανω μια ερωτηση, και εαν θελεις μου απαντας.

Πιστευεις φιλε μου οτι καποιος χωρις να αγγιξει την παραμικρη "εξωτερικη" βοηθεια μπορει να χαρακτηριστει με τα δικα σου μετρα και σταθμα ως bodybuilder?

Εισαι ηδη πολυ καλα και ηλικιακα και σωματικα και με καποιον διπλα σου που ξερει πολυ καλα τα πραγματα.. ειναι καλο που εχεις μακροπροθεσμους στοχους, think big!

Εννοείται φίλε μου!Εδώ στην Καρδίτσα που μένω άνετα μπορώ να σου πώ ως παράδειγμα 3 παιδιά που γυμνάζονται συστηματικά χωρίς την παραμικρή "βοήθεια" που λές και όλοι τους φαίνονται σαν να χρησιμοποιούν κάτι πέρα από συμπληρώματα!
Μάλιστα ο ένας δεν παίρνει κάν πρωτείνη!Τα αποτελέσματα που σου δίνει η βαριά προπόνηση(συστηματική)και η προσεγμένη διατροφή είναι εμφανή σε τεράστιο βαθμό!Πολλοί με έχουν ρωτήσει άν αυτά τα παιδιά έχουν πάρει κάτι "παραπάνω" αλλά η απάντηση είναι όχι.Οπότε αυτό που έλεγα και σε άλλο θέμα ισχύει,όταν κάνεις ΒΒ με πάθος και αγάπη για αρκετό διάστημα τότε το σώμα σου μπορεί να αλλάξει δραματικά και αυτό είναι αρκετά εμφανές πάνω σου!

Niiick
24-09-10, 01:53
Τι να σου πω ισως σκεφτομαστε διαφορετικα.. Εγω για να δω εναν με ενα πουλοβερ και να πω ο σκασμενος ο bb τοτε σκεφτομαι ενα σωμα που εχει χαρακτηριστικα που τρομακτικα σπανια θα δεις σε εναν που δε πινει ουτε πρωτεινη. Πες κανενα tip απ τη προπονηση σου αν θελεις διοτι σωστη η βαρια προπονηση αλλα η μαγκια ειναι στην εξυπνη προπονηση.:welcome:

thegravijia
24-09-10, 07:13
Τι να σου πω ισως σκεφτομαστε διαφορετικα.. Εγω για να δω εναν με ενα πουλοβερ και να πω ο σκασμενος ο bb τοτε σκεφτομαι ενα σωμα που εχει χαρακτηριστικα που τρομακτικα σπανια θα δεις σε εναν που δε πινει ουτε πρωτεινη. Πες κανενα tip απ τη προπονηση σου αν θελεις διοτι σωστη η βαρια προπονηση αλλα η μαγκια ειναι στην εξυπνη προπονηση.:welcome:
:thumbup:

και για ποσο βαρια μιλαμε >?
τι νουμερα παιζεις στις βασικες?

επισης πως εφθασες 110κιλα?
ποσες θερμιδες ετρωγες καθημερινα?

Polyneikos
24-09-10, 08:57
Mενιο εγω σε εχω δει σε φωτογραφίες,συγχαρητηρια,σοβαρος.΄
Ίσως το ότι όπως λες εχασες σε τόσο μικρό χρονικο διαστημα τόσα κιλα για να κατεβεις στην -85 δεν σε βοηθησε να δουλεψεις σε λεπτομερειες.Τι υψος εχεις;Τωρα βεβαια με προπονητη τον Καραμανλακη περιττευουν οι απόψεις μας ή οι συμβουλες μας.
----
όσο για τις απορίες σας,εγω το εχω ξαναπει,δεν υπαρχει κανενα αγιο δισκοπότηρο στο bbing,καποιος εξωτικος υδατανθρακας ή καποια μυστικη πηγη πρωτεινης που σε μεγαλωνει.Ουτε μυστικες ασκησεις από το υπερπεραν...
Το θεμα είναι η πειθαρχία,το πρόγραμμα και κατα πόσο μπορεί καποιος να τα τηρει για χρόνια ευλαβικα,ε,αυτος ρε παιδια κανει και την διαφορα.

Menios Ser1985
24-09-10, 15:11
Mενιο εγω σε εχω δει σε φωτογραφίες,συγχαρητηρια,σοβαρος.΄
Ίσως το ότι όπως λες εχασες σε τόσο μικρό χρονικο διαστημα τόσα κιλα για να κατεβεις στην -85 δεν σε βοηθησε να δουλεψεις σε λεπτομερειες.Τι υψος εχεις;Τωρα βεβαια με προπονητη τον Καραμανλακη περιττευουν οι απόψεις μας ή οι συμβουλες μας.
----
όσο για τις απορίες σας,εγω το εχω ξαναπει,δεν υπαρχει κανενα αγιο δισκοπότηρο στο bbing,καποιος εξωτικος υδατανθρακας ή καποια μυστικη πηγη πρωτεινης που σε μεγαλωνει.Ουτε μυστικες ασκησεις από το υπερπεραν...
Το θεμα είναι η πειθαρχία,το πρόγραμμα και κατα πόσο μπορεί καποιος να τα τηρει για χρόνια ευλαβικα,ε,αυτος ρε παιδια κανει και την διαφορα.

Σ'ευχαριστώ Πολύνεικε!Το ύψος μου είναι 1,76.Είναι αλήθεια ότι ήταν μεγάλη ταλαιπωρία η τελευταία προετοιμασία γιατί είχα πολύ δρόμο για να αδυνατίσω,με αποτέλεσμα να μή δοθεί μεγάλη έμφαση στα αδύναμα σημεία αλλά και στη συνολική αύξηση μυικής μάζας.Αυτά τα δύο στοιχεία θα προσπαθήσω να βελτιώσω για τους επόμενους αγώνες.
Επίσης,όλες οι συμβουλές είναι καλοδεχούμενες,μιας και στη σκηνή του αγώνα εκτός από τους κριτές μας κρίνει και όλος ο κόσμος που μας παρακολουθεί!
Επίσης,η πειθαρχία και η υπομονή σε συνδιασμό με τη σκληρή δουλειά είναι τα βασικά στοιχεία για να χτίσεις μία αξιόλογη σωματική διάπλαση!Κανείς δεν το πέτυχε μέσα σε 2-3 χρόνια,η όλη διαδικασία είναι αρκετά χρονοβόρα,γι'αυτό πρέπει να αγαπάει κανείς αυτό που κάνει!
Τέλος,μυστικά με την ακριβή έννοια της λέξης δεν υπάρχουν,απλά υπάρχουν κάποιες διαφορετικές προσεγγίσεις σε όλα τα θέματα της καθημερινότητας ενός ΒΒερ!

Menios Ser1985
24-09-10, 15:25
:thumbup:

και για ποσο βαρια μιλαμε >?
τι νουμερα παιζεις στις βασικες?

επισης πως εφθασες 110κιλα?
ποσες θερμιδες ετρωγες καθημερινα?

Πάντα προσπαθώ να σηκώνω όσα περισσότερα κιλά μπορώ στις προπονήσεις,με εξαίρεση κάποια διαστήματα που κάνω συνειδητά πιο λίγα κιλά για να ξεκουράσω το μυικό και νευρικό σύστημα.Ενδεικτικά αναφέρω ότι σε ηλικία 20 ετών έκανα 6 επαναλήψεις σκουώτ(ελεύθερο με μπάρα)με 220 κιλά με σωματικό βάρος 105 κιλά.
Αυτό το λέω μόνο για να δείξω ότι η προπόνηση ήταν αρκετά βαριά από τα πρώτα χρόνια στο ΒΒ!Δεν θα αναφερθώ σε κιλά που χρησιμοποιώ τώρα,μιας και μπορεί να θεωρηθεί σαν μία κίνηση αυτοπροβολής.:P
Μετά από 4 χρόνια προπόνησης έφτασα τα 100 κιλά σωματικό βάρος και από τότε εκεί κοντά κυμαίνεται το βάρος μου,100-110 κιλά.
Τα πράγματα είναι απλά τουλάχιστον σε ορισμένα θέματα,δηλαδή για να χτίσουμε μύς απαιτείται μεγάλη πρόσληψη πρωτείνης και μεγάλα βάρη στην προπόνηση!Αυτά τα δύο πάντα ήταν και θα είναι κανόνας για μένα!

thegravijia
24-09-10, 15:34
Πάντα προσπαθώ να σηκώνω όσα περισσότερα κιλά μπορώ στις προπονήσεις,με εξαίρεση κάποια διαστήματα που κάνω συνειδητά πιο λίγα κιλά για να ξεκουράσω το μυικό και νευρικό σύστημα.Ενδεικτικά αναφέρω ότι σε ηλικία 20 ετών έκανα 6 επαναλήψεις σκουώτ(ελεύθερο με μπάρα)με 220 κιλά με σωματικό βάρος 105 κιλά.
Αυτό το λέω μόνο για να δείξω ότι η προπόνηση ήταν αρκετά βαριά από τα πρώτα χρόνια στο ΒΒ!Δεν θα αναφερθώ σε κιλά που χρησιμοποιώ τώρα,μιας και μπορεί να θεωρηθεί σαν μία κίνηση αυτοπροβολής.:P
Μετά από 4 χρόνια προπόνησης έφτασα τα 100 κιλά σωματικό βάρος και από τότε εκεί κοντά κυμαίνεται το βάρος μου,100-110 κιλά.
Τα πράγματα είναι απλά τουλάχιστον σε ορισμένα θέματα,δηλαδή για να χτίσουμε μύς απαιτείται μεγάλη πρόσληψη πρωτείνης και μεγάλα βάρη στην προπόνηση!Αυτά τα δύο πάντα ήταν και θα είναι κανόνας για μένα!
:shock::bowdown::clap:

arisfwtis
24-09-10, 16:00
πολυ καλος μπραβο:clap:
οταν λες πολυ πρωτεινη ποσα γρ παιρνεις ανα σωματικο κιλο?

gmalamos
24-09-10, 16:14
Δεν κανεις καπου paste τη διατροφη που ακολουθεις να δωσεις καμια ιδεα και στους καινουργιους..??

Eddie
24-09-10, 16:22
Τι λετε ρε παιδια??Ο Μενιος εχει αγωνιστικους στοχους,τι δουλεια εχουν οι νεοι στο αθλημα με αγωνιστικη διατροφη.Εκτος αυτου παιζουν πολλα ρολο,υψος βαρος,σωματοτυπο,μεταβολισμος,στοχοι κλπ..

flexakis
24-09-10, 16:53
Δεν κανεις καπου paste τη διατροφη που ακολουθεις να δωσεις καμια ιδεα και στους καινουργιους..??
Εχεις δει κανεναν αγωνιστικο Β.Builder εδω μεσα να ποσταρει την πραγματικη αγωνιστικη διατροφη του?
Οποτε μην την περιμενεις και τωρα,και δυο αιτιες υπαρχουν,πρωτον λογο ανταγωνισμου,και δευτερον αν δεν πληρωσεις κανεις δεν σου δινει τπτσ'αυτην την ζωη!
Κατα τα αλλα ειμαστε εδω για να βοηθαμε.:unsure:

kutsup
24-09-10, 17:10
Εχεις δει κανεναν αγωνιστικο Β.Builder εδω μεσα να ποσταρει την πραγματικη αγωνιστικη διατροφη του?
Οποτε μην την περιμενεις και τωρα,και δυο αιτιες υπαρχουν,πρωτον λογο ανταγωνισμου,και δευτερον αν δεν πληρωσεις κανεις δεν σου δινει τπτσ'αυτην την ζωη!
Κατα τα αλλα ειμαστε εδω για να βοηθαμε.:unsure:

Δεν υπάρχουν πια και τόσα πολλά μυστικά στην αγωνιστική διατροφή. Μην το αναγάγουμε και σε επιστήμη. Αν έχεις καταλάβει την ανθρώπινη φυσιολογία και έχεις μάθει τον οργανισμό σου στο πως ανταποκρίνεται δεν χρειάζεσαι και κανέναν guru του είδους για να σε φωτίσει.
Το ξανά είπαμε προπόνηση - φαγητό - φάρμακα. Μην αρχίζουμε τα γραφώμενα του στυλ muscle & fitness magazine "τρώτε πολύ πρωτείνη 3 γρ/ κιλό σωματικού βάρους, σηκώνετε βαριά κιλά και θα γίνετε θηρία".
Έλεος πια. Και όσο για τις προπονήσεις δε θέλει βαριές αλλά έξυπνες. Απλά βαριές φέρνουν προβλήματα αργά ή γρήγορα.

flexakis
24-09-10, 18:02
Δεν υπάρχουν πια και τόσα πολλά μυστικά στην αγωνιστική διατροφή. Μην το αναγάγουμε και σε επιστήμη. Αν έχεις καταλάβει την ανθρώπινη φυσιολογία και έχεις μάθει τον οργανισμό σου στο πως ανταποκρίνεται δεν χρειάζεσαι και κανέναν guru του είδους για να σε φωτίσει.
Το ξανά είπαμε προπόνηση - φαγητό - φάρμακα. Μην αρχίζουμε τα γραφώμενα του στυλ muscle & fitness magazine "τρώτε πολύ πρωτείνη 3 γρ/ κιλό σωματικού βάρους, σηκώνετε βαριά κιλά και θα γίνετε θηρία".
Έλεος πια. Και όσο για τις προπονήσεις δε θέλει βαριές αλλά έξυπνες. Απλά βαριές φέρνουν προβλήματα αργά ή γρήγορα.
Ξεχνας οτι εδω μεσα οι περισσοτεροι ειναι σχετικα αρχαριοι.Μπορει επειδη εσυ να εχεις αγωνιστικη εμπειρια να σου φαινετε γελοιο,αλλα κατ εμε η διατροφη ειναι επιστημη.
Απαντησε μου αν εστω και ενας αγωνιστικος εχει ποσταρει την διατροφη του?
Και οσο για τα διαφορετικα body stats του καθενος συμφωνα με τα στοιχεια που θα ειχαμε απο τον αθλητη θα τα προσαρμοζε ο καθενας στο δικο του σωματοτυπο.
Ετσι για να παρουμε μια ιδεα βρε αδερφε.

Menios Ser1985
24-09-10, 18:48
πολυ καλος μπραβο:clap:
οταν λες πολυ πρωτεινη ποσα γρ παιρνεις ανα σωματικο κιλο?

Σ'ευχαριστώ πολύ,νά'σαι καλά!
Προσπαθώ να λαμβάνω καθημερινά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3γρ.πρωτείνης/κιλό σωμ.βάρους.Το ιδανικό είναι τα 4γρ.

Menios Ser1985
24-09-10, 19:03
Δεν υπάρχουν πια και τόσα πολλά μυστικά στην αγωνιστική διατροφή. Μην το αναγάγουμε και σε επιστήμη. Αν έχεις καταλάβει την ανθρώπινη φυσιολογία και έχεις μάθει τον οργανισμό σου στο πως ανταποκρίνεται δεν χρειάζεσαι και κανέναν guru του είδους για να σε φωτίσει.
Το ξανά είπαμε προπόνηση - φαγητό - φάρμακα. Μην αρχίζουμε τα γραφώμενα του στυλ muscle & fitness magazine "τρώτε πολύ πρωτείνη 3 γρ/ κιλό σωματικού βάρους, σηκώνετε βαριά κιλά και θα γίνετε θηρία".
Έλεος πια. Και όσο για τις προπονήσεις δε θέλει βαριές αλλά έξυπνες. Απλά βαριές φέρνουν προβλήματα αργά ή γρήγορα.

Μυστικά αυτού καθ'αυτού δεν υπάρχουν,απλά υπάρχει η σωστή προσέγγιση σε όλα!Και στη διατροφή και στην προπόνηση!Και αυτό απαιτεί να υπάρχει σωστή επίβλεψη!Προσωπικά θεωρώ ότι για να κάνει κάποιος σοβαρή σωματική βελτίωση και να μήν πειραματίζεται άσκοπα μόνος του,καλό είναι να εχει την καθοδήγηση ενός πιό έμπειρου στο ΒΒ.Γι'αυτό και εγώ,για παράδειγμα,συμβουλεύομαι τον Μανώλη Καραμανλάκη και του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη!Παιδιά,όλα έχουν απλή λογική...ο Μανώλης για παράδειγμα κάνει ΒΒ τόσα χρόνια και τα έχει δεί σχεδόν όλα,έχει πείρα σε όλα τα θέματα που αφορούν τη σωματική διάπλαση,οπότε ποιός καλύτερος από εκείνον στο να δώσει σωστές συμβουλές και ορθή καθοδήγηση?Τον Μανώλη τον αναφέρω σαν παράδειγμα επειδή είναι προπονητής μου,υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι άνθρωποι στην Ελλάδα για να βοηθήσουν!Αυτό έλεγα και στο θέμα περί υποστήριξης αθλητών κλπ.
Όσο για τις προπονήσεις,για να αυξήσεις τη μυική μάζα σου χρειάζονται ΠΟΛΛΑ κιλά στην προπόνηση,δεν μεγαλώνουν αλλιώς οι μύς!Δείτε και τους επαγγελματίες αθλητές πόσα κιλά σηκώνουν όταν θέλουν να αυξήσουν τη μάζα τους!Όλα αυτά είναι προσωπική μου άποψη!

Menios Ser1985
24-09-10, 19:10
Θέλω να διευκρινήσω και κάτι ακόμη!Ακόμη και να γράψω τη διατροφή μου δεν σημαίνει ότι όποιος την κάνει θα έχει και παρόμοιο αποτέλεσμα!Αυτό συμβαίνει γιατί καθένας μας αντιδράει διαφορετικά στα διατροφικά στοιχεία(πρωτείνη,υδατ/κες κλπ.).
Όλοι ξέρουμε την διατροφή που έκανε ο Dorian Yates,την έχει δημοσιεύσει...Παρ'όλα αυτά κανένας δεν έγινε σαν κι εκείνον κάνοντας τη διατροφή του!Υπάρχει διαφορά στο κάθε σώμα και ξεχωριστή γενετική προδιάθεση για τον καθένα μας!Επίσης,κάποιοι πληρώνονται για να ασχοληθούν μαζί μας,οπότε δεν μπορούμε να εκθέσουμε τις προσεγγίσεις τους στη διατροφή-προπόνηση!Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός!

manos_
24-09-10, 19:15
Δεν υπάρχουν πια και τόσα πολλά μυστικά στην αγωνιστική διατροφή. Μην το αναγάγουμε και σε επιστήμη. Αν έχεις καταλάβει την ανθρώπινη φυσιολογία και έχεις μάθει τον οργανισμό σου στο πως ανταποκρίνεται δεν χρειάζεσαι και κανέναν guru του είδους για να σε φωτίσει.
Το ξανά είπαμε προπόνηση - φαγητό - φάρμακα. Μην αρχίζουμε τα γραφώμενα του στυλ muscle & fitness magazine "τρώτε πολύ πρωτείνη 3 γρ/ κιλό σωματικού βάρους, σηκώνετε βαριά κιλά και θα γίνετε θηρία".
Έλεος πια. Και όσο για τις προπονήσεις δε θέλει βαριές αλλά έξυπνες. Απλά βαριές φέρνουν προβλήματα αργά ή γρήγορα.

Κυτσαπ εσυ και κανα δυο τρεις ακομα ειναι ντομπροι εδω μεσα.Ρε παιδια τους εαυτους σας κοροιδευετε?Κρατηστε την διατροφη και ξεκουραση σας -προπονηση οπως ειναι και βαλτε τα φαρμακα μεσα και θα γινετε και σαν τον μενιο και σαν αλλους τι ρωτατε το παιδι τι διατροφη κανει λιγο μυαλο θελει ελεος δηλαδη.Εμενα μου αρεσει το σωμα του μενιου αλλα τι τον ρωτατε και εσεις τι να σου πει δηλαδη.

Menios Ser1985
24-09-10, 19:25
Κυτσαπ εσυ και κανα δυο τρεις ακομα ειναι ντομπροι εδω μεσα.Ρε παιδια τους εαυτους σας κοροιδευετε?Κρατηστε την διατροφη και ξεκουραση σας οπως ειναι και βαλτε τα φαρμακα μεσα και θα γινετε και σαν τον μενιο και σαν αλλους τι ρωτατε το παιδι τι διατροφη κανει λιγο μυαλο θελει ελεος δηλαδη.Εμενα μου αρεσει το σωμα του μενιου αλλα τι τον ρωτατε και εσεις τι να σου πει δηλαδη.

Αυτό δεν ισχύει φίλε μου γιατί τότε με τόσα φάρμακα που παίρνουν κάποιοι εδώ στην Ελλάδα θα πρέπει να είχαμε και από 2 MR. OLYMPIA σε κάθε πόλη,και γνωρίζω πολύ καλά αυτό που λέω!Υπάρχουν πολλοί που παίρνουν ολόκληρα φαρμακεία και είναι σαν να κάνουν προπόνηση 5 μήνες!Οπότε μήν θεοποιείτε ορισμένοι τα φάρμακα,αλλά ενθαρρύνετε τους νεότερους να κάνουν ΒΒ με πειθαρχία και συνέπεια!
Παλιότεροι ΒΒερς(κυρίως ξένοι)έπαιρναν δόσεις στεροιδών που σήμερα θεωρούνται πιό light από παιδικές θεραπείες και είχαν τεράστια και γραμμωμένα σώματα!Αλλά όταν το ΒΒ είναι η ζωή σου και είσαι αφοσιωμένος εκεί στο 100%,τότε θα πετύχεις!
Τα πολλά φάρμακα είναι πάντα μία μεγάλη διακαιολογία για όσους δεν δουλεύουν σκληρά!

manos_
24-09-10, 19:31
Αυτό δεν ισχύει φίλε μου γιατί τότε με τόσα φάρμακα που παίρνουν κάποιοι εδώ στην Ελλάδα θα πρέπει να είχαμε και από 2 MR. OLYMPIA σε κάθε πόλη,και γνωρίζω πολύ καλά αυτό που λέω!Υπάρχουν πολλοί που παίρνουν ολόκληρα φαρμακεία και είναι σαν να κάνουν προπόνηση 5 μήνες!Οπότε μήν θεοποιείτε ορισμένοι τα φάρμακα,αλλά ενθαρρύνετε τους νεότερους να κάνουν ΒΒ με πειθαρχία και συνέπεια!
Παλιότεροι ΒΒερς(κυρίως ξένοι)έπαιρναν δόσεις στεροιδών που σήμερα θεωρούνται πιό light από παιδικές θεραπείες και είχαν τεράστια και γραμμωμένα σώματα!Αλλά όταν το ΒΒ είναι η ζωή σου και είσαι αφοσιωμένος εκεί στο 100%,τότε θα πετύχεις!
Τα πολλά φάρμακα είναι πάντα μία μεγάλη διακαιλογία για όσους δεν δουλεύουν σκληρά!

φαρμακα με σκληρη προπονηση και διατροφη εχουν τρελα αποτελεσματα.Εγω το καλοκαιρι ετρωγα πιτσες και σουβλακι με τρεν τεστο γουινι και πεταγα φλεβες στην κοιλια στην παραλια.Ειναι σαν να πεταει ο ενας με ελικοπτερο και ο αλλος με 3 μαχ μην τρελαθουμε κιολας το φαρμακο κανει την διαφορα.Τωρα αν ο αλλος ειναι αναπηρος και περνει δεν περνει φαρμακα ειναι 80 κιλα με μια πλατουλα γκομενας ε καλυτερα να μην ασχοληθει με το αθλημα.

geo28
24-09-10, 19:37
Κυτσαπ εσυ και κανα δυο τρεις ακομα ειναι ντομπροι εδω μεσα.Ρε παιδια τους εαυτους σας κοροιδευετε?Κρατηστε την διατροφη και ξεκουραση σας -προπονηση οπως ειναι και βαλτε τα φαρμακα μεσα και θα γινετε και σαν τον μενιο και σαν αλλους τι ρωτατε το παιδι τι διατροφη κανει λιγο μυαλο θελει ελεος δηλαδη.Εμενα μου αρεσει το σωμα του μενιου αλλα τι τον ρωτατε και εσεις τι να σου πει δηλαδη.

:thumbup:Ωραιος,εγραψες...πραγματικα τοσο μυαλο θελει??

Menios Ser1985
24-09-10, 19:37
Το γεγονός ότι αν αφαιρούσαμε τα φάρμακα από το ΒΒ,οι αθλητές που είναι τώρα πρώτοι θα ήταν και τότε,οπότε τα γενετικά και η αφοσίωση είναι το πάν!Γνωρίζω αθλητή που έπαιρνε 4-5 γρ τεστο την εβδομάδα και έκανε 90 κιλά στον επικλινή!Κι εκείνος τα ίδια έλεγε περί φαρμάκων και τελικά έπεσε έξω,πάνω στη σκηνή ήταν σαν μύγα!Επίσης κάποιοι παίρνουν αρκετή GH αλλά το σώμα τους είναι σαν αθλητή καράτε(δεν έχω κάτι ενάντια στο καράτε)παρά σαν ΒΒερ!ΠΟΤΕ όποιος θεοποίησε τα φάρμακα και στηρίχτηκε σε αυτά δεν πήγε μπροστά,αυτό να το διαβάσουν όλοι οι νεότεροι αθλητές και να το θυμούνται πάντα!

KATERINI 144
24-09-10, 19:41
παιδια τελος τα ποστ περι φαρμάκων, δείξτε κατανόηση, μη μας αναγκάζεται να μεταφέρουμε η να σβήνουμε ποστ....

Menios Ser1985
24-09-10, 19:42
Κυτσαπ εσυ και κανα δυο τρεις ακομα ειναι ντομπροι εδω μεσα.Ρε παιδια τους εαυτους σας κοροιδευετε?Κρατηστε την διατροφη και ξεκουραση σας -προπονηση οπως ειναι και βαλτε τα φαρμακα μεσα και θα γινετε και σαν τον μενιο και σαν αλλους τι ρωτατε το παιδι τι διατροφη κανει λιγο μυαλο θελει ελεος δηλαδη.Εμενα μου αρεσει το σωμα του μενιου αλλα τι τον ρωτατε και εσεις τι να σου πει δηλαδη.

Για να σου αποδείξω αυτά που λέω προκαλώ όλους που κάνουν 8 χρόνια προπόνηση να πάρουν όσα φάρμακα θέλουν και μπορούν και να παίξουν έναν αγώνα ΒΒ σε 2 χρόνια από τώρα!Είμαι σίγουρος ότι δεν θα πετύχουν αυτό που φαντάζονται στο μυαλό τους!Το ΒΒ είναι αφοσίωση και συνεχής δουλειά,τα φάρμακα δεν σε κάνουν ΒΒερ!Και όπως προανέφερα έχω πολλά παραδείγματα που να το αποδεικνύουν αυτό,όπως και παλιότεροι αθλητές του ΒΒ μπορούν να το διαβεβαιώσουν!

Menios Ser1985
24-09-10, 19:44
παιδια τελος τα ποστ περι φαρμάκων, δείξτε κατανόηση, μη μας αναγκάζεται να μεταφέρουμε η να σβήνουμε ποστ....

Φώτη σβήσε όποια πόστ νομίζεις ότι είναι άσχετα!Ή μετέφερέ τα σε ένα άλλο θέμα που να είναι σχετικό με αυτά.

Dreiko
24-09-10, 19:45
Το γεγονός ότι αν αφαιρούσαμε τα φάρμακα από το ΒΒ,οι αθλητές που είναι τώρα πρώτοι θα ήταν και τότε,οπότε τα γενετικά και η αφοσίωση είναι το πάν!Γνωρίζω αθλητή που έπαιρνε 4-5 γρ τεστο την εβδομάδα και έκανε 90 κιλά στον επικλινή!Κι εκείνος τα ίδια έλεγε περί φαρμάκων και τελικά έπεσε έξω,πάνω στη σκηνή ήταν σαν μύγα!Επίσης κάποιοι παίρνουν αρκετή GH αλλά το σώμα τους είναι σαν αθλητή καράτε(δεν έχω κάτι ενάντια στο καράτε)παρά σαν ΒΒερ!ΠΟΤΕ όποιος θεοποίησε τα φάρμακα και στηρίχτηκε σε αυτά δεν πήγε μπροστά,αυτό να το διαβάσουν όλοι οι νεότεροι αθλητές και να το θυμούνται πάντα!

κοιτα το να εισαι στη θεραπεια και να περιμενεις οτι μονο με αυτο και χωρις σοβαρη προπονηση και διατροφη θα γινεις hulk...εκει εχεις δικιο...αλλα ενας bber που φτυνει αιμα στη προπονηση και ειναι αυστηρος και σοβαρος στη διατροφη του με εναν που κανει τα ιδια αλλα ειναι "μεσα"....δεν συγκρινεται...αποψη μου παντα...

εντιτ.σορυ κατερινη εγραφα την ωρα που ποσταρες

manos_
24-09-10, 19:47
Για να σου αποδείξω αυτά που λέω προκαλώ όλους που κάνουν 8 χρόνια προπόνηση να πάρουν όσα φάρμακα θέλουν και μπορούν και να παίξουν έναν αγώνα ΒΒ σε 2 χρόνια από τώρα!Είμαι σίγουρος ότι δεν θα πετύχουν αυτό που φαντάζονται στο μυαλό τους!Το ΒΒ είναι αφοσίωση και συνεχής δουλειά,τα φάρμακα δεν σε κάνουν ΒΒερ!Και όπως προανέφερα έχω πολλά παραδείγματα που να το αποδεικνύουν αυτό,όπως και παλιότεροι αθλητές του ΒΒ μπορούν να το διαβεβαιώσουν!

εγω ειπα οτι κανουν την διαφορα δεν ειπα οτι χτιζουν πρωταθλητες.Ο πρωταθλητης ειναι μυαλο και σωμα οχι μονο σωμα.Και 2 χρονια χρηση αας δεν ειναι τιποτα στα 5 και πανω γινεσε κτηνακι ετσι οπως τα ενοιωσα εγω.

manos_
24-09-10, 19:52
παιδια τελος τα ποστ περι φαρμάκων, δείξτε κατανόηση, μη μας αναγκάζεται να μεταφέρουμε η να σβήνουμε ποστ....

Σορρυ φωτη αλλα πως αλλοιως να το γραφα.

Menios Ser1985
24-09-10, 19:56
κοιτα το να εισαι στη θεραπεια και να περιμενεις οτι μονο με αυτο και χωρις σοβαρη προπονηση και διατροφη θα γινεις hulk...εκει εχεις δικιο...αλλα ενας bber που φτυνει αιμα στη προπονηση και ειναι αυστηρος και σοβαρος στη διατροφη του με εναν που κανει τα ιδια αλλα ειναι "μεσα"....δεν συγκρινεται...αποψη μου παντα...

εντιτ.σορυ κατερινη εγραφα την ωρα που ποσταρες

Συνήθως όμως αυτό γίνεται,περιμένουν όλοι να γίνουν Coleman!Δεν είναι έτσι όμως τα πράγματα!Παιδιά,παρακαλώ όμως να τελειώσουμε εδώ με αυτό το θέμα και αν κρίνει κάποιος αναγκαίο να ανοιχτεί ένα καινούριο θρέντ για να μιλήσουμε!Ευχαριστώ!:toast:

savage
24-09-10, 20:09
Μενιο εγω σε θυμαμαι,γιατι σε ειχα δει απο κοντα στους αγωνες,γιατι η κατηγορια σου βγηκε ακριβως πριν τη δικια μου,και σε εβλεπα που εκανες ζεσταμα στα αποδυτηρια οσο εγω βαφομουν,αλλα ωραιες και οι φωτο που εβαλες!!!:thumbup:
επισης να σου πω οτι εν μερει συμφωνω και γω με καποια απο αυτα που λες γενικα,αλλα με τον τροπο που τα λες,χανεις το δικιο σου καποιες φορες και αδικεις τον εαυτο σου(σε καποια δε συμφωνω αλλα και οι διαφωνιες μεσα στο παιχνιδι ειναι).καλη επιτυχια στη συνεχεια και καλα αποτελεσματα στους αγωνες σου





Απαντησε μου αν εστω και ενας αγωνιστικος εχει ποσταρει την διατροφη του?


flexakis,οπως πολυ καλα ξερεις εγω γραφω στο log μου καθε μερα τη διατροφη μου εδω και μηνες,οποτε υπαρχει 1 αγωνιστικος που την ποσταρει.

kutsup
24-09-10, 20:20
Ξεχνας οτι εδω μεσα οι περισσοτεροι ειναι σχετικα αρχαριοι.Μπορει επειδη εσυ να εχεις αγωνιστικη εμπειρια να σου φαινετε γελοιο,αλλα κατ εμε η διατροφη ειναι επιστημη.
Απαντησε μου αν εστω και ενας αγωνιστικος εχει ποσταρει την διατροφη του?
Και οσο για τα διαφορετικα body stats του καθενος συμφωνα με τα στοιχεια που θα ειχαμε απο τον αθλητη θα τα προσαρμοζε ο καθενας στο δικο του σωματοτυπο.
Ετσι για να παρουμε μια ιδεα βρε αδερφε.

Εντάξει επιστήμη είναι αλλά για άλλο επίπεδο. Για το επίπεδο του ΒΒing είναι κοινός νους, διάβασμα και πειραματισμός.
Όσο για τις διατροφές ένα search αν κάνεις στο google θα βρεις πολλές γιατί ντε και καλά να ψάξεις μόνο σ' αυτό το forum?

Menios Ser1985
24-09-10, 20:31
Μενιο εγω σε θυμαμαι,γιατι σε ειχα δει απο κοντα στους αγωνες,γιατι η κατηγορια σου βγηκε ακριβως πριν τη δικια μου,και σε εβλεπα που εκανες ζεσταμα στα αποδυτηρια οσο εγω βαφομουν,αλλα ωραιες και οι φωτο που εβαλες!!!:thumbup:
επισης να σου πω οτι εν μερει συμφωνω και γω με καποια απο αυτα που λες γενικα,αλλα με τον τροπο που τα λες,χανεις το δικιο σου καποιες φορες και αδικεις τον εαυτο σου(σε καποια δε συμφωνω αλλα και οι διαφωνιες μεσα στο παιχνιδι ειναι).καλη επιτυχια στη συνεχεια και καλα αποτελεσματα στους αγωνες σου


Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε,να είσαι καλά!Σου εύχομαι κι εγώ καλή συνέχεια στην αγωνιστική πορεία σου και πολλές επιτυχίες!:hantel:

Menios Ser1985
24-09-10, 20:39
Παιδιά,θέλω να τονίσω κάτι!Όπως και σε όλα τα υπόλοιπα αθλήματα υπάρχουν προπονητές,έτσι πρέπει να γίνεται και στο ΒΒ αν κάποιος έχει σοβαρούς στόχους βελτίωσης(αγωνιστικούς και μή)!Τα πράγματα είναι απλά!Γιατί να χάνεις τον καιρό σου κινδυνεύοντας με λάθος προπονήσεις κλπ κλπ.,ενώ κάλλιστα μπορείς να συμβουλεύεσαι έναν πιό έμπειρο άνθρωπο που "τα έχει φάει στη μούρη" όλα αυτά για χρόνια?Εννοείται πως αυτό δεν είναι απαραίτητο για όλους τους ΒΒερς,αλλά σίγουρα θεωρώ πως έχει μεγάλη σημασία για εκείνους που επιθυμούν να κάνουν σίγουρα και σταθερά βήματα!Αυτή είναι η δική μου άποψη και επίσης το βλέπουμε ακόμη και σε νέους ΒΒερς(κυρίως ξένους)που θέλουν να κάνουν ουσιαστική βελτίωση!Από νωρίς δεν βαδίζουν στα "τυφλά" αλλά συμβουλεύονται πιο έμπειρους!

Menios Ser1985
28-09-10, 15:21
Ακόμη 2 φωτογραφίες:

Εδώ με τον προπονητή μου IFBB PRO Μανώλη Καραμανλάκη
16194

Και εγώ μετά το Πανελλήνιο της IFBB τον Μάιο 2010:
16195

just chris
28-09-10, 15:38
Ακόμη 2 φωτογραφίες:

Εδώ με τον προπονητή μου IFBB PRO Μανώλη Καραμανλάκη
16194

Και εγώ μετά το Πανελλήνιο της IFBB τον Μάιο 2010:
16195

ο προπονητης σου (καραμαν) εχει ενα χερι σαν το κεφαλι μου...οχι! δλδ φαντασου το κεφαλι μου...με μια φλεβα στη μεση:P

Dreiko
28-09-10, 15:40
ο προπονητης σου (καραμαν) εχει ενα χερι σαν το κεφαλι μου...οχι! δλδ φαντασου το κεφαλι μου...με μια φλεβα στη μεση:P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:εγραψες!!!!!
πολυ ωραιος μενιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

just chris
28-09-10, 15:45
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:εγραψες!!!!!
πολυ ωραιος μενιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μενιο;;;;;;;;;;;;;;;;; :shock:

Menios Ser1985
28-09-10, 15:46
ο προπονητης σου (καραμαν) εχει ενα χερι σαν το κεφαλι μου...οχι! δλδ φαντασου το κεφαλι μου...με μια φλεβα στη μεση:P

Χαχαχα!Έτσι είναι φίλε,είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ,ειδικά από κοντά καταλαβαίνεις για τί μάζα μιλάμε!:shock:

Menios Ser1985
28-09-10, 15:47
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:εγραψες!!!!!
πολυ ωραιος μενιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε,να είσαι καλά!

just chris
28-09-10, 15:52
Χαχαχα!Έτσι είναι φίλε,είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ,ειδικά από κοντά καταλαβαίνεις για τί μάζα μιλάμε!:shock:

φιλε μενιο τον ειχα δει καποτε πριν 4-5 χρονια σε κατι αγωνες στο ξενοδοχειο imperial στο μεταξουργειο,οπου εκει ηταν κριτης.δεν τον ηξερα καθολου τοτε ουτε το ονομα του ουτε τιποτα αλλα μου εκανε τοσο μεγαλη εντυπωση ο ογκος του...που τον εβγαλα φωτογραφια χωρις να το καταλαβει! βασικα κ να το καταλαβαινε ε δεν νομιζω να μου ελεγε τιποτα......

Menios Ser1985
28-09-10, 19:37
φιλε μενιο τον ειχα δει καποτε πριν 4-5 χρονια σε κατι αγωνες στο ξενοδοχειο imperial στο μεταξουργειο,οπου εκει ηταν κριτης.δεν τον ηξερα καθολου τοτε ουτε το ονομα του ουτε τιποτα αλλα μου εκανε τοσο μεγαλη εντυπωση ο ογκος του...που τον εβγαλα φωτογραφια χωρις να το καταλαβει! βασικα κ να το καταλαβαινε ε δεν νομιζω να μου ελεγε τιποτα......

Πού να τον δείς τώρα!!!!!!!!!!Πολύ πιό μεγάλος!:shock:
Εννοείται πως δεν θα σου έλεγε τίποτα,είναι από τα καλύτερα παιδιά στον χώρο ο Μανώλης!
Μεγάλη ευκαιρία να τον συναντήσετε από κοντά όσοι επιθυμείτε και να μιλήσετε μαζί του,θα βρίσκεται στην Έκθεση στην Αθήνα(Ελληνικό)από 30 Σεπτ.-3 Οκτ. στο περίπτερο της Phd Hellas!Θα είμαστε ΟΛΟΙ εκεί παρέα!Ελάτε να γνωριστούμε!

korasanis
08-10-10, 17:31
Μπραβο φιλε πολυ καλος!Με τον Μανωλη στο πλευρο σου δεν φοβασε τιποτα!

Menios Ser1985
10-10-10, 15:37
Μπραβο φιλε πολυ καλος!Με τον Μανωλη στο πλευρο σου δεν φοβασε τιποτα!

Νά'σαι καλά Σταύρο,σ'ευχαριστώ πολύ και το εκτιμώ μιας και είσαι πολύ πιο έμπειρος στον χώρο από μένα!
'Οσο για τον Μανώλη έχεις δίκιο!Επίσης θέλω να πώ ότι οποιαδήποτε αποτυχία(μακρυά από μάς:green:)θα οφείλεται αποκλειστικά σε μένα και μόνο,ο Μανώλης δίνει πάντα το 100% των γνώσεων του σε κάθε προετοιμασία μας και ποτέ δεν θα χρεωθεί κάποιο λάθος δικό μου!Αλλά και ο ίδιος γνωρίζει ότι δίνουμε τα πάντα κι εμείς απο την πλευρά μας,γι'αυτό και είναι συνεχώς στο πλευρό μας!

Υ.Γ Άντε να σε δούμε κι εσένα ξανά στη σκηνή!!!:welcome:

Menios Ser1985
25-10-10, 19:47
Έφτασα τα 103 κιλά,αλλά παρ'όλα αυτά αισθάνομαι μικρός ακόμη!Τουλάχιστον σε σχέση με πέρυσι,το σώμα δείχνει πιό σκληρό στα ίδια κιλά,έχω καλά σχόλια για τη βελτίωση αλλά εγώ δεν βλέπω τίποτα!:unsure:
Σύντομα θα ανεβάσω και μερικές πρόσφατες φώτο!

pan0z
25-10-10, 20:30
Ασε το μπλαμπλα και δειξε φωτο δεν συγκινουμαστε εμεις απ αυτα :P:P:P:P

Menios Ser1985
25-10-10, 21:01
Ασε το μπλαμπλα και δειξε φωτο δεν συγκινουμαστε εμεις απ αυτα :P:P:P:P

Χαχαχα!Δεν έχω αξιόλογο φωτογράφο φίλε να βγάλουμε φώτος!Ο Αχιλλέας ο συναθλητής μου δύσκολα μπορεί να με τραβήξει φώτο μετά από σέτ με 250 κιλά άρσεις θανάτου,τρέμουν τα χέρια του,καταλαβαίνεις!!!
Σύντομα θα ανεβάσω όμως μερικές!;)

thegravijia
25-10-10, 21:31
Χαχαχα!Δεν έχω αξιόλογο φωτογράφο φίλε να βγάλουμε φώτος!Ο Αχιλλέας ο συναθλητής μου δύσκολα μπορεί να με τραβήξει φώτο μετά από σέτ με 250 κιλά άρσεις θανάτου,τρέμουν τα χέρια του,καταλαβαίνεις!!!
Σύντομα θα ανεβάσω όμως μερικές!;)
πιο πολυ θελω να σε δω σε προπονηση
να δω τι κανετε
γιατι παιζετε σοβαρα κιλα
ανεβασε βιντεο απο την προπονηση σας!!

Menios Ser1985
25-10-10, 21:42
πιο πολυ θελω να σε δω σε προπονηση
να δω τι κανετε
γιατι παιζετε σοβαρα κιλα
ανεβασε βιντεο απο την προπονηση σας!!

ΟΚ φίλε,θα ανεβάσω ένα-δύο βιντεάκια μόλις μπορέσω!Τράβηξε ένας φίλος τον συναθλητή μου να κάνει ελεύθερο σκουώτ με 250 αλλά δεν είχε πατήσει το rec στο κινητό και δεν το τράβηξε τελικά!Δεν πειράζει,θα τραβήξουμε κανένα καινούριο με 300 κιλά:shock: τώρα!:P

pepeismenos karga
25-10-10, 23:18
να ανεβασεις να δουμε και εμεις.....πεζεις πολλα παντως μπραβο σου συνεχισε ετσι δυανμικα...και 103 εισια μια χαρα εισια τι μικροσ???/

Menios Ser1985
25-10-10, 23:37
να ανεβασεις να δουμε και εμεις.....πεζεις πολλα παντως μπραβο σου συνεχισε ετσι δυανμικα...και 103 εισια μια χαρα εισια τι μικροσ???/


Νά'σαι καλά φίλε,τουλάχιστον να ακούμε έναν καλό λόγο για την προσπάθειά μας,ούτε πλούσιοι θα γίνουμε από το ΒΒ ούτε πρωθυπουργοί!
Ανεβάζω σε πρώτη φάση ένα βίντεο που τραβήχτηκε 4 μέρες πρίν το Πανελλήνιο της IFBB που έγινε φέτος τον Μάιο στην Θεσ/κη!
Θα υπάρξει και συνέχεια!!!

Menios Ser1985
27-10-10, 03:09
Επιτέλους μετά από υπεράνθρωπες προσπάθειες κατάφερα να ανεβάσω ένα βίντεο!
Άντε και χάκερ μου εύχομαι!
Αυτό το τράβηξα περίπου 4 ημέρες πρίν το Πανελλήνιο πρωτάθλημα της IFBB που έγινε φέτος τον Μάιο στη Θεσσαλονίκη!
DmOrO5xVz_M
Άν θυμάμαι καλά αυτή είναι η τελευταία χαλαρή προπόνηση πρίν αρχίσω την υπερπλήρωση με υδατ/κες!

NASSER
27-10-10, 09:48
ωραιος Μένιο :thumbup:
Του χρονου σε κόβω πιο βαρή και πιο συμπαγή! Ήδη έχεις κάνει βελτιώσεις!

savage
27-10-10, 12:43
Επιτέλους μετά από υπεράνθρωπες προσπάθειες κατάφερα να ανεβάσω ένα βίντεο!
Άντε και χάκερ μου εύχομαι!
Αυτό το τράβηξα περίπου 4 ημέρες πρίν το Πανελλήνιο πρωτάθλημα της IFBB που έγινε φέτος τον Μάιο στη Θεσσαλονίκη!
DmOrO5xVz_M
Άν θυμάμαι καλά αυτή είναι η τελευταία χαλαρή προπόνηση πρίν αρχίσω την υπερπλήρωση με υδατ/κες!

αυτη η ασκηση με μπαρα ειναι πολυ καλη για τις ωμοπλατες.δουλευει τρομερα ρομβοειδεις,πισω δελτοειδεις,κατω τραπεζιους κτλ.
εγω την κανω σε χαμηλη τροχαλια με σκοινι,ωστε να ανοιγουν και τα χερια και να πηγαινουν ακομα πιο πισω οι αγκωνες.ασε που εκει εχεις ακομα καλυτερη κλιση λογω του οτι η αντισταση του σκοινιου ειναι σε διαγωνια τροχια και οχι σε κατακορυφη οπως γινεται με τη μπαρα και την βαρυτητα.

Eddie
27-10-10, 15:07
Ωραιος ο Μενιος!!!!Μπραβο ρε,βλεπω και απο τεχνικη σκιζεις.

Οπως ειπε ο Νικ αυτην η ασκηση για ρομβοειδεις και μεσους τραπεζοειδεις ειναι μπομπα αλλα το κακο ειναι οτι δε μπορεις να φορτωσεις κιλα.Α,και θελει πολυ προσοχη για να γινει οπως πρεπει.


Ανεβασε και κανενα τωρινο με τιποτα σκουοτ η deadlifts να θαυμασουμε!

Menios Ser1985
27-10-10, 19:37
ωραιος Μένιο :thumbup:
Του χρονου σε κόβω πιο βαρή και πιο συμπαγή! Ήδη έχεις κάνει βελτιώσεις!

Σ'ευχαριστώ πολύ Νάσσερ!:toast:
Μακάρι να βγείς αληθινός!Το σίγουρο είναι ότι κάνω την προσπάθειά μου με όσα μέσα έχω στη διάθεσή μου και ελπίζω στην δικαίωση μέσω της σκληρής δουλειάς,αυτό μας διδάσκει ο Μανώλης και μας το τονίζει πάντα!Μακάρι να ήμουν σε καλύτερη κατάσταση από άποψη συνθηκών,αλλά πρέπει να είμαι συνεπής στη δουλειά μου και σε όλες τις υποχρεώσεις και εκεί μέσα σε όλα αυτά να στριμώξω το ΒΒ και την προετοιμασία μου!Ευτυχώς που υπάρχει και η Phd Hellas του Δημήτρη Παπαντώνη και αρχίσαμε να βλέπουμε λίγο φώς στον ορίζοντα!Θέλω να είμαι αισιόδοξος όμως και να μήν ρίχνω τους ρυθμούς μου,μόνο σκληρή δουλειά!

Menios Ser1985
27-10-10, 19:43
αυτη η ασκηση με μπαρα ειναι πολυ καλη για τις ωμοπλατες.δουλευει τρομερα ρομβοειδεις,πισω δελτοειδεις,κατω τραπεζιους κτλ.
εγω την κανω σε χαμηλη τροχαλια με σκοινι,ωστε να ανοιγουν και τα χερια και να πηγαινουν ακομα πιο πισω οι αγκωνες.ασε που εκει εχεις ακομα καλυτερη κλιση λογω του οτι η αντισταση του σκοινιου ειναι σε διαγωνια τροχια και οχι σε κατακορυφη οπως γινεται με τη μπαρα και την βαρυτητα.


Ωραιος ο Μενιος!!!!Μπραβο ρε,βλεπω και απο τεχνικη σκιζεις.

Οπως ειπε ο Νικ αυτην η ασκηση για ρομβοειδεις και μεσους τραπεζοειδεις ειναι μπομπα αλλα το κακο ειναι οτι δε μπορεις να φορτωσεις κιλα.Α,και θελει πολυ προσοχη για να γινει οπως πρεπει.


Ανεβασε και κανενα τωρινο με τιποτα σκουοτ η deadlifts να θαυμασουμε!

Κατ'αρχάς ευχαριστώ για τα καλά λόγια!:toast:
Την συγκεκριμένη άσκηση την κάνω στο βίντεο με λίγα κιλά και peak-contraction για να εξαντλήσω κάθε ίχνος αποθηκευμένου μυικού γλυκογόνου,πρίν αρχίσω την υπερπλήρωση υδατ/κων.
Σε περίοδο που βάζω μάζα την κάνω πάλι την ίδια άσκηση αλλά με περισσότερα κιλά!
Eddie σύντομα θα ανεβάσω και άλλα βίντεο!:welcome:

Dreiko
27-10-10, 19:57
τωρα που ανεβασες το πρωτο...ποιος σε πιανει μενιο....:turtle::turtle::turtle:
παντως ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα...παρα πολυ καλος....βαλε κανα βιντεακι απο ποδια να γουσταρουμε...:squat:

Menios Ser1985
27-10-10, 20:34
τωρα που ανεβασες το πρωτο...ποιος σε πιανει μενιο....:turtle::turtle::turtle:
παντως ενα μεγαλο μπραβο και απο μενα...παρα πολυ καλος....βαλε κανα βιντεακι απο ποδια να γουσταρουμε...:squat:

Σ'ευχαριστώ πολύ!Το επόμενο βιντεάκι που θα ανεβάσω έχει ποζάρισμα σε όλα τα relax και τις βασικές πόζες,φαίνεται όλο το σώμα!
Βίντεο με προπόνηση προς το παρόν,θα ανεβάσω ένα πρίν τον αγώνα που κάνω άρσεις θανάτου και έπεται συνέχεια με κάποιο που θα κάνω σκουώτ!

Dreiko
27-10-10, 20:35
^^^^nice:thumbup:

marvin
28-10-10, 10:52
Επιτέλους μετά από υπεράνθρωπες προσπάθειες κατάφερα να ανεβάσω ένα βίντεο!
Άντε και χάκερ μου εύχομαι!
Αυτό το τράβηξα περίπου 4 ημέρες πρίν το Πανελλήνιο πρωτάθλημα της IFBB που έγινε φέτος τον Μάιο στη Θεσσαλονίκη!
DmOrO5xVz_M
Άν θυμάμαι καλά αυτή είναι η τελευταία χαλαρή προπόνηση πρίν αρχίσω την υπερπλήρωση με υδατ/κες!

:clap::clap::clap::clap::clap::thumbup:

Menios Ser1985
31-10-10, 16:09
Ανεβάζω ένα βίντεο το οποίο τραβήχτηκε 2 εβδομάδες πρίν το Πανελλήνιο της IFBB φέτος τον Μάιο!Εδώ είμαι στα 90 κιλά,με μηδέν υδατ/κες τις τελευταίες 6 εβδομάδες πρίν τον αγώνα!
J_-F248-MLA
Αφιερωμένο στον thegravigia!!!;)

Menios Ser1985
31-10-10, 16:12
Και ένα ακόμη βίντεο 4 μέρες πρίν τον αγώνα,σε φάση απογλυκογόνωσης!Δηλαδή πρίν αρχίσω να κάνω υπερπλήρωση με υδατ/κες!
Zb7oOkh64Io

Titanium
31-10-10, 16:15
Ωρεος μενιος....συνεχισε γερα......:awesome:

Menios Ser1985
31-10-10, 16:20
Ωρεος μενιος....συνεχισε γερα......:awesome:

Σ'ευχαριστώ φίλε!:thumbup:
Προσπαθώ όσο μπορώ!Ελπίζω να κάνω βελτίωση για τον επόμενο αγώνα του χρόνου!

Qlim4X
31-10-10, 16:51
φετος θα γινει μαχη λογικα, προετημασου οχι απλα καλα αλλα πολυ καλα.

κανε ενα διαλιμα του χρονου και φορστοσε γερα στο μεθεπομενο :)

ps πολυ καλη τεχνηκη στα video. ερωτηση. στης αρσεις γιατι κανεις στο τελος το τραβηγα πισω?

Αντωνης
31-10-10, 17:27
:clap::clap::clap: πολυ καλος!!
Καλη συνεχεια στην αγωνιστικη σου πορεια σου ευχομαι.

Βαλε και ενα video που κανεις bench press για μας τους παγκολατρεις:green:

Eddie
31-10-10, 17:44
Mπραβο ρε Μενιο,πολυ καλος!!Τραβα και κανενα βιντεο τωρα που εισαι στο φορτωμα;)


@Qlim4X για ραχιαιους και τραπεζοειδεις μαλλον..

Menios Ser1985
01-11-10, 02:45
φετος θα γινει μαχη λογικα, προετημασου οχι απλα καλα αλλα πολυ καλα.

κανε ενα διαλιμα του χρονου και φορστοσε γερα στο μεθεπομενο :)

ps πολυ καλη τεχνηκη στα video. ερωτηση. στης αρσεις γιατι κανεις στο τελος το τραβηγα πισω?

Μάχη,δε λές τίποτα!Αλλά γι'αυτό κάνουμε ΒΒ,για τις μάχες!
Το τράβηγμα το κάνω για να απομονώσω ακόμη περισσότερο εκείνους τους μύς!Αν και δεν είναι απαραίτητο,πλέον δεν το κάνω το τράβηγμα,αλλά όσο περνάει ο καιρός βελτιώνω τη σύνδεση νού-μυών και δουλεύουν καλύτερα οι ασκήσεις!

Menios Ser1985
01-11-10, 02:47
:clap::clap::clap: πολυ καλος!!
Καλη συνεχεια στην αγωνιστικη σου πορεια σου ευχομαι.

Βαλε και ενα video που κανεις bench press για μας τους παγκολατρεις:green:

Νά'σαι καλά φίλε,σ'ευχαριστώ!:toast:
Θα ανεβάσω ένα βίντεο με πιέσεις πάγκου,αν και εκεί δεν είμαι πολύ δυνατός!Κάτι θα κάνω όμως!

Menios Ser1985
01-11-10, 02:48
Mπραβο ρε Μενιο,πολυ καλος!!Τραβα και κανενα βιντεο τωρα που εισαι στο φορτωμα;)


@Qlim4X για ραχιαιους και τραπεζοειδεις μαλλον..

Ευχαριστώ πολύ Eddie!Θα ανέβει και νέο βιντεάκι στο φόρτωμα σύντομα!:thumbup:

Levrone
01-11-10, 03:47
Mπραβο ρε Μενιο, πολυ ωραιος!

Παρα πολυ ωραιος:clap:

Menios Ser1985
01-11-10, 16:41
Mπραβο ρε Μενιο, πολυ ωραιος!

Παρα πολυ ωραιος:clap:

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε!:thumbup:

Menios Ser1985
09-11-10, 21:38
Προσθέτω δύο φωτογραφίες μου σε offseason περίπου στα 102 κιλά σωματικό βάρος!
18138

18139

giannis64
09-11-10, 21:40
μπράβο Μενιο.. θηρίο :clap:

Menios Ser1985
09-11-10, 21:55
Σ'ευχαριστώ Γιάννη!;)Ελπίζω να κάνω κάποιες βελτιώσεις στα αδύναμα σημεία μου,να τα φέρω σε ισορροπία με τα υπόλοιπα και αν μπορέσω να παίξω τον Ιούνιο έχοντας βάλει λίγη περισσότερη μάζα!

Υπάρχει όρεξη για δουλειά,η δουλειά και η προπάθεια γίνονται κάθε μέρα αλλά μερικές φορές αποθαρρύνομαι λίγο λόγω του ότι παίζουμε με αρνητικούς όρους και ελλιπείς συνθήκες σε σχέση με άλλους αθλητές!Αλλά από την άλλη έτσι ήταν πάντα και έτσι θα είναι!

Ευτυχώς φέτος έγινε μια κίνηση βοήθειας και στήριξης από ανθρώπους που αγαπάνε τον χώρο και πιστεύουν σε ορισμένους νέους αθλητές και στις δυνατότητές μας!Μακάρι να συνεχίσουμε ακόμη πιό δυναμικά γιατί πραγματικά τα δίνουμε όλα και οι θυσίες που κάνουμε είναι τεράστιες!!!

Polyneikos
09-11-10, 21:58
Μπραβο Μενιο,το "εχεις" το θεμα:clap::clap:

Menios Ser1985
09-11-10, 21:59
Ένα βίντεο από την σημερινή προπόνηση ποδιών,ο συναθλητής μου Αχιλλέας κάνοντας σκουώτ με 240 κιλά για 4 επαναλήψεις!Το σωματικό του βάρος είναι περίπου 100 κιλά!
6CGJCvpzfcI

geo28
09-11-10, 22:05
τελειος ,μπραβο,πολυ γεματος στις 2 φωτο που εβαλες...και παλι μπραβο:thumbup:

καλα για τα σκουωτ δεν εχω λογια.:thumbup:..παραλληλα δεν ειναι,αν δε κανω λαθος?...να μ πεις με τοσα κιλα ειναι αδυνατο να ναι ass to grass που λενε?

Menios Ser1985
09-11-10, 22:24
Μπραβο Μενιο,το "εχεις" το θεμα:clap::clap:
Ευχαριστώ Κώστα!Το "έχω" λές,το θέμα είναι και να το "δείξω" στη σκηνή!;)Είδωμεν!!!

τελειος ,μπραβο,πολυ γεματος στις 2 φωτο που εβαλες...και παλι μπραβο:thumbup:

καλα για τα σκουωτ δεν εχω λογια.:thumbup:..παραλληλα δεν ειναι,αν δε κανω λαθος?...να μ πεις με τοσα κιλα ειναι αδυνατο να ναι ass to grass που λενε?


Ευχαριστώ επίσης φίλε geo28,να είσαι καλά!Τα σκουώτ δεν ήταν πέραν του παράλληλου λόγω επιλογής,έχουν γίνει και 250 κιλά με γλουτούς(εκφραζόμαστε σεμνά):P να αγγίζουν φτέρνες!

Eddie
09-11-10, 22:44
Μου αρεσει το σωμα σου Μενιο.Στη 2η φωτο φαινεται οτι εχεις πολυ λεπτη μεση!!

Και τραπεζια μπομπα..γενικα πολυ καλος!!

Οσο για το φιλο σου,τι να λεμε τωρα..πολλα τα κιλα!!!Πονος!!!!

savage
09-11-10, 23:00
εγω τις ειδα ολες τις φωτο(απο το facebook) οχι μονο αυτες τις 2.πραγματικα δε βλεπω καποια εμφανη αδυναμια.δειχνεις πολυ γεματος και συμμετρικος παντου.μονο ποδια δε ειδα στις off season φωτος,αλλα υποθετω πως και αυτα καλα ειναι.
keep pumping:thumbup:

Menios Ser1985
09-11-10, 23:28
Μου αρεσει το σωμα σου Μενιο.Στη 2η φωτο φαινεται οτι εχεις πολυ λεπτη μεση!!

Και τραπεζια μπομπα..γενικα πολυ καλος!!

Οσο για το φιλο σου,τι να λεμε τωρα..πολλα τα κιλα!!!Πονος!!!!
Σ'ευχαριστώ πολύ ρε Βασίλη!:)Η μέση μου είναι μικρή αλλά είναι μικρά και όλα τ'άλλα!(Προσοχή στα υπονοούμενα):spank: Πάντως τώρα σε offseason μόλις κάθομαι χαλαρός είναι μεγάλη η κοιλιά,αλλά με τόσο φαγητό τί να κάνει κι αυτή!Τελοσπάντων,σε 3 μηνάκια αρχίζω τη γράμμωση οπότε θα καθαρίσω!


εγω τις ειδα ολες τις φωτο(απο το facebook) οχι μονο αυτες τις 2.πραγματικα δε βλεπω καποια εμφανη αδυναμια.δειχνεις πολυ γεματος και συμμετρικος παντου.μονο ποδια δε ειδα στις off season φωτος,αλλα υποθετω πως και αυτα καλα ειναι.
keep pumping:thumbup:

Σ'ευχαριστώ πολύ Νίκο!Μπορεί εκ πρώτης όψεος να δείχνω πλήρης,αλλά έχω βασικές αδυναμίες όπως στους μηρ.δικεφάλους,άνω στήθος και πίσω ώμους!Τα υπόλοιπα πόδια(4κέφαλοι-γάμπες)καλούτσικα είναι αλλά θέλουν κι άλλο!
Γενικά υπάρχει ένα καλό καλούπι και σχήμα σώματος(απ'όσο μου έχουν πεί και πιό έμπειροι)το οποίο όμως θέλει συνολικό γέμισμα σε μυική μάζα!

Μέχρι τώρα φαίνεται πως κάτι καλύτερο έγινε σε σχέση με πέρυσι,αλλά θα δείξει το τελικό αποτέλεσμα στη σκηνή,αν και πέρυσι λόγω αυστηρής δίαιτας έχασα πολλά κιλά και αρκετή μυική μάζα,αλλά δεν γινόταν αλλιώς!

Galthazar
10-11-10, 01:46
παρα πολυ καλος ειδικα για off season...αναμενουμε και οταν θα μπεις σε γραμμωση συνεχισε ετσι ;)

Menios Ser1985
10-11-10, 15:39
παρα πολυ καλος ειδικα για off season...αναμενουμε και οταν θα μπεις σε γραμμωση συνεχισε ετσι ;)

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε!Σκοπός είναι να βάλω λίγη ακόμη μάζα χωρίς να ανέβω πολύ σε λίπος,γιατί μετά θα τρέχω και δεν θα φτάνω...
Το δύσκολο με εμάς που δεν τα έχουμε όλα στη διάθεσή μας σε offseason,είναι να βάλουμε άπαχη μάζα και ταυτόχρονα να κρατάμε το λίπος σε σχετικά χαμηλά επίπεδα,πραγματικά ακόμη και με low glycemic carbs είναι αρκετά δύσκολο γιατί πόσο ψηλά να κρατηθεί ο μεταβολισμός???!!!
Πάντως,ελπίζω να βγώ λίγο πιό βελτιωμένος τον Ιούνιο 2011!;)

Galthazar
11-11-10, 01:36
Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε!Σκοπός είναι να βάλω λίγη ακόμη μάζα χωρίς να ανέβω πολύ σε λίπος,γιατί μετά θα τρέχω και δεν θα φτάνω...
Το δύσκολο με εμάς που δεν τα έχουμε όλα στη διάθεσή μας σε offseason,είναι να βάλουμε άπαχη μάζα και ταυτόχρονα να κρατάμε το λίπος σε σχετικά χαμηλά επίπεδα,πραγματικά ακόμη και με low glycemic carbs είναι αρκετά δύσκολο γιατί πόσο ψηλά να κρατηθεί ο μεταβολισμός???!!!
Πάντως,ελπίζω να βγώ λίγο πιό βελτιωμένος τον Ιούνιο 2011!;)

μην μασας το χεις..;)

Mitsen
11-11-10, 09:02
:shock::shock:
Πολύ γεμάτος, καλή συμμετρία!:bowdown:
Γενικά είσαι θηρίο, παρα πολύ καλός:clap::clap:

Menios Ser1985
11-11-10, 19:42
μην μασας το χεις..;)
Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε,έχουμε ανάγκη να ακούμε ένα καλό λόγο για να μας κρατάει σε εγρήγορση!:thumbup:

:shock::shock:
Πολύ γεμάτος, καλή συμμετρία!:bowdown:
Γενικά είσαι θηρίο, παρα πολύ καλός:clap::clap:

Σ'ευχαριστώ,νά'σαι καλά!:thumbup:
Μακάρι να συνεχίσουμε με βελτιώσεις,όσο είναι δυνατόν!

Senereison
12-11-10, 01:39
Κοίτα οntός έχεις πάρει πολύ έτσι αλλα πρόσεξα κάτι ότι έχεις πάρει και στο πρόσωπο η κάνω λάθος?

Muscleboss
12-11-10, 12:01
Μένιο έργαψες και με τις φώτος και με το βίντεο, hardcore κατάσταση. :bbbiceps:
Πολύ καλός. Να σαι χει ο Θεός καλά φίλε και θα χεις πολύ καλή πορεία.

Όσο για την κοιλιά μη μασσάς, και το ξέρεις, έτσι είναι στον όγκο, λίγο κάποια νερά που κρατάμε, λίγο οι μεγάλες ποσότητες φαγητού, ανοίγει το στομάχι... στη δίαιτα θα μαζέψει σε μηδέν χρόνο. Και τα ποσοστά λίπους σου είναι καλά για off season.

Keep it up :squat:

ΜΒ

Menios Ser1985
12-11-10, 16:38
Κοίτα οntός έχεις πάρει πολύ έτσι αλλα πρόσεξα κάτι ότι έχεις πάρει και στο πρόσωπο η κάνω λάθος?

Δεν κάνεις καθόλου λάθος,εννοείται ότι πάχυνα στο πρόσωπο,είναι αναγκαίο κακό αυτό στους περισσότερους ερασιτέχνες αθλητές,ελάχιστοι μπορούν και διατηρούν λεπτό πρόσωπο σε offseason!Και πάλι μάλλον λόγω γενετικών χαρακτηριστικών και εκείνοι,σχεδόν όλο το χρόνο το πρόσωπό τους είναι μαζεμένο!Εγώ δεν είμαι τόσο τυχερός σε αυτό τον τομέα και μετά τα 95 κιλά αρχίζουν να μεγαλώνουν τα μάγουλα!
Πάλι καλά που στη δίαιτα μαζεύουν!!!;)

Menios Ser1985
12-11-10, 16:48
Μένιο έργαψες και με τις φώτος και με το βίντεο, hardcore κατάσταση. :bbbiceps:
Πολύ καλός. Να σαι χει ο Θεός καλά φίλε και θα χεις πολύ καλή πορεία.

Όσο για την κοιλιά μη μασσάς, και το ξέρεις, έτσι είναι στον όγκο, λίγο κάποια νερά που κρατάμε, λίγο οι μεγάλες ποσότητες φαγητού, ανοίγει το στομάχι... στη δίαιτα θα μαζέψει σε μηδέν χρόνο. Και τα ποσοστά λίπους σου είναι καλά για off season.

Keep it up :squat:

ΜΒ

Α ρε Πάνο,νά'σαι καλά ρε θηρίο,σ'ευχαριστώ πολύ!:thumbup:
Αυτό λέω και με τον φίλο μου,αφού είμαστε γεροί και προπονούμαστε σκληρά,τότε είμαστε μια χαρά!

Κρίμα για μας που δεν είμαστε και οι πιό εύποροι αθλητές,αλλά κάνουμε ο,τι είναι ανθρωπίνως δυνατόν για να είμαστε έστω αξιοπρεπείς πάνω στη σκηνή!
Παρασυρόμαστε πολλές φορές βλέποντας τους PRO BBers,αλλά μετά συζητάμε μεταξύ μας και ξαναπροσγειωνόμαστε!

Αφού οι συνθήκες που κάνουμε ΒΒ κι εγώ και ο Αχιλλέας ο φίλος μου δεν είναι οι καλύτερες,τουλάχιστον κάνουμε όσο πιό σωστά μπορούμε όλα τα υπόλοιπα,τουλάχιστον την προπόνηση που την αγαπάμε!

Είναι πολύ δύσκολο εως ακατόρθωτο σε αυτή τη φάση που βρισκόμαστε τώρα να ανέβουμε επίπεδο,απλά κάνουμε λίγες βελτιώσεις στο ίδιο επίπεδο που είμαστε τώρα!

Σας ευχαριστώ όλους για τα θετικά σχόλια και την υποστήριξη,μόνο αυτό έχω για όπλο!:welcome:

Senereison
12-11-10, 20:37
το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ για αυτό σε ρώτησα πάντως έχεις δείξει τρελή διαφορα σε δικέφαλα και φτερά

Menios Ser1985
12-11-10, 22:38
το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ για αυτό σε ρώτησα πάντως έχεις δείξει τρελή διαφορα σε δικέφαλα και φτερά

Νά'σαι καλά!!!;)
Όσο για το προβληματάκι με το φούσκωμα στο πρόσωπο,θα περάσει με τον καιρό και όσο πιό χαμηλά μένεις σε λίπος σε κάθε offseason τόσο το καλύτερο!

Επίσης,αυτό που βοηθάει πάρα πολύ είναι οι φάσεις γράμμωσης σε τακτά χρονικά διαστήματα,τουλάχιστον μία φορά το χρόνο,αλλά μιλάω για γράμμωση καλή έτσι!
Αυτό κυνηγάω κι εγώ,σε κάθε αγώνα να γραμμώνω όλο και περισσότερο και να βγάζω βαθύτερα κοψίματα από πρίν,έτσι το σώμα σου με τον καιρό δεν θα κρατάει πολύ λίπος και επίσης θα έχει τη δυνατότητα να το διώχνει πολύ πιό γρήγορα και εύκολα!

Qlim4X
12-11-10, 22:47
ι χα καρδιτσαααααα


soz ακυριλα:P

Menios Ser1985
12-11-10, 23:08
ι χα καρδιτσαααααα


soz ακυριλα:P
Τί είναι αυτό ρε Άλεξ,δεν το 'πιασα!Από τους 10 μικρούς Μήτσους???

Qlim4X
12-11-10, 23:24
Τί είναι αυτό ρε Άλεξ,δεν το 'πιασα!Από τους 10 μικρούς Μήτσους???



yeap :toast:

Menios Ser1985
12-11-10, 23:28
yeap :toast:

Οκ!:toast:Καρδίτσα ΔΥΝΑΜΗ λέμε!:bowdown:

NASSER
12-11-10, 23:50
Συνεχιστε δυνατα Μένιο και εσυ και ο Αχιλλεας:thumbup:
Πανω απο ολα κανετε ββ επειδη το αγαπατε το αθλημα και ανεβαζετε καθε χρονο πιο ψηλα τον πήχη. Σιγουρα μεχρι τον Ιουνιο εχετε χρονο και για αλλες βελτιωσεις και ειμαι σιγουρος πως θα ειστε αρκετα καλυτεροι απο τον περασμενο χρονο.
Υπομονη πανω απο ολα για σας, γιατι τα υπολοιπα τα εχετε!!

Menios Ser1985
13-11-10, 03:09
Συνεχιστε δυνατα Μένιο και εσυ και ο Αχιλλεας:thumbup:
Πανω απο ολα κανετε ββ επειδη το αγαπατε το αθλημα και ανεβαζετε καθε χρονο πιο ψηλα τον πήχη. Σιγουρα μεχρι τον Ιουνιο εχετε χρονο και για αλλες βελτιωσεις και ειμαι σιγουρος πως θα ειστε αρκετα καλυτεροι απο τον περασμενο χρονο.
Υπομονη πανω απο ολα για σας, γιατι τα υπολοιπα τα εχετε!!

Νά'σαι καλά ρε Νάσσερ!:thumbup:
Το παλεύουμε όσο δεν λέγεται και εγώ και ο Αχιλλέας,αυτό είναι σίγουρο!
Τουλάχιστον κάνουμε αυτό που αγαπάμε όπως λές!

Αν και πήραν τα μυαλά μας λίγο αέρα μετά τους αγώνες του Μαίου φέτος,έχουμε ήδη προσγειωθεί και βλέπουμε την ωμή πραγματικότητα,ότι απλά δεν υπάρχει μέλλον για παραπέρα σχέδια ή έστω αν υπάρχει,πρέπει να περάσουμε και οι δύο από σαράντα κύματα!
Δύσκολα υποστηρίζουμε αυτό που κάνουμε,ακόμη και σαν ερασιτέχνες,χλωμό το μέλλον και χλωμή και η στήριξη από τρίτους(μιλάω για ουσιαστική στήριξη)!

Ευτυχώς έχουμε τον Μανώλη δίπλα μας που μας βοηθάει και κάποια βοήθεια έρχεται από την PhD μέσω του Μανώλη!

Θα ανέβουμε τον Ιούνιο στη σκηνή σαν αξιοπρεπείς αθλητές του ΒΒ και θα δείξουμε αν αξίζουμε κάτι!Αν έχουμε κάνει βελτιώσεις θα είμαστε και οι δύο ευχαριστημένοι,δεν έχουμε τίποτα τρελές προσδοκίες,ούτε να είμαστε οι κορυφαίοι Μρ Ελλάς κλπ. και να είμαστε στάρ όπως μερικοί(τα πήρα τωρα και θα πώ πολλά...)!
Σκοπός μας είναι να κερδίσουμε τον σεβασμό κάποιων αληθινών ΒΒερς και άξιων αθλητών,αυτό επιδιώκουμε και αυτή την αναγνώριση ζητάμε και οι δύο,όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι!
Αυτά τα ολίγα...και πάλι σ'ευχαριστώ Νάσσερ!
Να υπενθυμίσω σε όσους ενδιαφέρονται,παιδιά ακούστε τη συνέντευξη που έδωσε ο Μανώλης Τζινίδης πρίν από λίγο καιρό,λέει αλήθειες,ΑΞΙΖΕΙ!

Menios Ser1985
16-11-10, 23:13
Παρακάτω παραθέτω ένα απόσπασμα από ένα άρθρο που έγραψε ο Dorian Yates για λογαριασμό του Αμερικάνικου Muscular Development.
Στο απόσπασμα αυτό ο Dorian προσδιορίζει τον όρο "Σκληροπυρηνικός ΒΒερ".

"Για μένα,σκληροπυρηνικός πάντα σήμαινε αυτός που έχει απόλυτο αυτοέλεγχο.
Όλοι έχουμε ένστικτα και το βασικό ένστικτο είναι η αποφυγή του πόνου.
Όταν οι επαναλήψεις αρχίζουν και γίνονται πραγματικά δύσκολες,οι μύες καίνε και η αναπνοή δυσχεραίνεται,το ένστικτό σας σας λέει να σταματήσετε.
Ο συνηθισμένος άνθρωπος κάνει ακριβώς αυτό-ο σκληροπυρηνικός όμως συνεχίζει.

Όταν κάνετε δίαιτα και ξυπνάτε πεινασμένος τη νύχτα,το ένστικτό σας απαιτεί να πάτε αμέσως στην κουζίνα και να τσακίσετε υδατάνθρακες και λιπαρά.Ο σκληροπυρηνικός ΒΒερ θέλει να κερδίσει κι έτσι καταπολεμά αυτό το ένστικτο.

Όταν είστε εξαντλημένος,το τελευταίο που θέλετε είναι να κάνετε μία ώρα αεροβική ή μία σκληρή προπόνηση ποδιών.

Ο παραγματικά σκληροπυρηνικός αθλητής έχει κυριαρχήσει στα ένστικτά του και τις ορμές του και κάνει αυτό που πρέπει για να βελτιώσει το σώμα του.Μπορεί να είναι επίπονο,μπορεί να είναι το τελευταίο που θέλει να κάνει εκείνη τη στιγμή,αλλά το κάνει.

Αυτός είναι ο σκληροπυρηνικός,φίλοι μου".

Αυτά το λόγια τα είχα συνεχώς στο μυαλό μου καθ'όλη τη διάρκεια της τελευταίας προετοιμασίας μου για τους αγώνες,μου έδιναν δύναμη να συνεχίσω τη δύσκολη προσπάθεια!
Το κυριότερο,είναι λόγια αληθινά από έναν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΗΝΙΚΟ BODYBUILDER!

Muscleboss
16-11-10, 23:20
Σκληροπυρηνική Προπόνηση - Dorian Yates (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7520)

:thumbup:

ΜΒ

Dreiko
16-11-10, 23:34
Mενιο μολις με εσωσες γιατι εχω κατι λιγουρες και ημουν στο τσακ να παραγγειλω κατι γυρους και πιτες......:toast::toast::toast:
πραγματικα φιλε ,thanks...

Menios Ser1985
17-11-10, 03:55
Σκληροπυρηνική Προπόνηση - Dorian Yates (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7520)

:thumbup:

ΜΒ

Έτσι Πάνο,αυτό ακριβώς!:thumbup:

Menios Ser1985
17-11-10, 03:57
Mενιο μολις με εσωσες γιατι εχω κατι λιγουρες και ημουν στο τσακ να παραγγειλω κατι γυρους και πιτες......:toast::toast::toast:
πραγματικα φιλε ,thanks...

Τίίίίίίίίίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιίίίίιιιιιιιιιίίίιιιίί????
Επεμβαίνω πάνω στην ώρα Βαγγέλη!;)

Menios Ser1985
03-12-10, 23:29
Ένα καινούριο βίντεο με ΣΚΟΥΩΤ αφιερωμένο στον Βίγια!Ο Αχιλλέας ο συναθλητής μου με 270 κιλά για 2 επαναλήψεις!
sQEJv_OY0D4
:shock::shock::shock::bowdown::bowdown::bowdown:

beefmeup
03-12-10, 23:31
πολλα κιλα αρ@@δια πες του φιλου σου μενιο..

μπραβο:thumbup::thumbup::thumbup:

Menios Ser1985
03-12-10, 23:33
πολλα κιλα αρ@@δια πες του φιλου σου μενιο..

μπραβο:thumbup::thumbup::thumbup:

Πραγματικά Διονύση είναι σκύλος,δεν νιώθει από κιλά!Εγώ ο καημένος στα 220 σταμάτησα γιατί έχω και μία κοίλη στη μέση!:(

Polyneikos
03-12-10, 23:36
Αυτα ειναι,the hard way!! :clap::clap:

Μενιο κανε κατι με την λήψη ρε φίλε,όλα από μια στενη λωρίδα τα παρακολουθoυμε ,λες και μας εχει βαλεις παρωπιδες ειναι :P:P

beefmeup
03-12-10, 23:36
Πραγματικά Διονύση είναι σκύλος,δεν νιώθει από κιλά!Εγώ ο καημένος στα 220 σταμάτησα γιατί έχω και μία κοίλη στη μέση!:(

ασε φιλε γιατι εχω κ γω κοιλη κατω χαμηλα μεση,κ χτυπαει νευρο..
σε νιωθω..

κ παλι πολλα κανεις ομως για καποιον με τετοιο θεματακι:thumbup:

No Cash
03-12-10, 23:41
τουμπανο βιντεακι σε βαζει στην πριζα

Manos1989
03-12-10, 23:42
Τέρας ο Αχιλλέας....κι ο Μένιος το ίδιο βέβαια:P
Πορωτικά αυτά τα βίντεο:weights:

thegravijia
04-12-10, 00:01
Ένα καινούριο βίντεο με ΣΚΟΥΩΤ αφιερωμένο στον Βίγια!Ο Αχιλλέας ο συναθλητής μου με 270 κιλά για 2 επαναλήψεις!
sQEJv_OY0D4
:shock::shock::shock::bowdown::bowdown::bowdown:
:clap::clap:δεν νιωθει ο φιλος σου !!:bowdown::bowdown:

Dreiko
04-12-10, 01:26
Ρε συ μενιο τι σας ταιζουν στο βολο ρε φιλε?????μουσκαρια ειστε ρε φιλε...μπραβο στον αχιλλεα και σε σενα!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Eddie
04-12-10, 02:13
Ωρε φιλε!!!!Αυτα ειναι,πολυ καλος,και καλη εκτελεση!!!!!:clap::clap::clap::clap:

noz1989
04-12-10, 11:52
πολλα κιλα αρ@@δια πες του φιλου σου μενιο..

μπραβο:thumbup::thumbup::thumbup:
Αυτο ακρθβως!!

Giannis12
04-12-10, 14:12
Ψψψ πολυ σκυλος ο φιλος σου, Αυτα ειναι squat και με τρελα κιλα :clap::clap::clap: πολλα μπραβο του!!! :bowdown:

je666
04-12-10, 14:20
ναι και το γαματο ειναι οτι κολαει κατω! πολλοι δεν φτανουν κατω και ανεβαινουν με τοσο βαρος.:thumbup:

Gorillas
04-12-10, 14:52
πολύ καλός! έχεις πολύ καλές προοπτικές! είναι να το πάρεις ζεστά το θέμα!
σου εύχομαι κάθε επιτυχία και δυνατές προπονήσεις :clap::clap::clap::clap:

και ο φίλος σου φοβερός βαθύ κάθισμα με τόσα κιλά!

Αντωνης
04-12-10, 14:59
Απ τα πιο πορωτικα video που εχω δει,κτηνος ο φιλος σου:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Giannis12
04-12-10, 15:12
ναι και το γαματο ειναι οτι κολαει κατω! πολλοι δεν φτανουν κατω και ανεβαινουν με τοσο βαρος.:thumbup:

Ειναι σχεδον παραλληλα τα συγκεκριμενα,οταν "κολλας" κατω ειναι τα βαθια.

Μενιο βαλε και συ "ο καημενος" με τα 220 κιλα κανενα βιντεακι με καθισματα αν εχεις,τα κιλα που κανεις και εσυ δεν ειναι λιγα!! ;)
Παντος ωραιοι και οι δυο.

m3ssias
04-12-10, 16:57
Ένα καινούριο βίντεο με ΣΚΟΥΩΤ αφιερωμένο στον Βίγια!Ο Αχιλλέας ο συναθλητής μου με 270 κιλά για 2 επαναλήψεις!
sQEJv_OY0D4
:shock::shock::shock::bowdown::bowdown::bowdown:

Βαθια ολοκληρωμενα σκουωτ! Μπραβο το παλλικαρι, πολυ δυνατο παιδι:clap:

Menios Ser1985
05-12-10, 01:54
Σας ευχαριστώ πολύ όλους κι εγώ κι ο Αχιλλέας,πραγματικά τα λόγια σας είναι αφορμή για συνέχεια,για ακόμη πιό ΔΥΝΑΤΗ συνέχεια!
Δεν γίνεται ανάπτυξη αλλιώς παιδιά,μιλάω για τους στόχους που έχουμε εμείς βέβαια!Να φτάσουμε τον Cutler:P

Πέρα απ'την πλάκα,πάντα η προπόνηση είναι δυνατή και με αυστηρή εκτέλεση σε όλες τις ασκήσεις!
Ελπίζω να αναρρώσει γρήγορα η μέση μου και να φορτώσω κι εγώ πάνω από τα 220!
Θα σας κρατάω ενήμερους και με άλλα βίντεο!

Και πάλι να είσαστε όλοι καλά και σας ευχαριστώ που μας δίνετε κουράγιο!:thumbup:

Menios Ser1985
05-12-10, 01:59
Αυτα ειναι,the hard way!! :clap::clap:

Μενιο κανε κατι με την λήψη ρε φίλε,όλα από μια στενη λωρίδα τα παρακολουθoυμε ,λες και μας εχει βαλεις παρωπιδες ειναι :P:P

Thanks Κωστή!:welcome:
Όσο για τη λήψη θα κάνω πρόταση συνεργασίας με τον Νάσσερ για βιντεοσκόπηση προπόνησης,το κατέχει το θέμα,θα γυρίσουμε το The Way To The Olympus 2011...χαχαχα!:P
Δεν κατάλαβα,γιατί,μόνο οι Αμερικάνοι θα γυρίζουν βίντεο προπόνησης???;)

lila_1
05-12-10, 02:02
Mενιο απο που εισαι?
Δεν εχεις και πολυ ελληνικη φατσα..

NASSER
05-12-10, 11:56
Ένα καινούριο βίντεο με ΣΚΟΥΩΤ αφιερωμένο στον Βίγια!Ο Αχιλλέας ο συναθλητής μου με 270 κιλά για 2 επαναλήψεις!
sQEJv_OY0D4
:shock::shock::shock::bowdown::bowdown::bowdown:

Μπραβο και στους δυο!!! Μεγαλη σημασία εχει και ο καλος παρτενερ :clap:

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
05-12-10, 13:00
Σας ευχαριστώ πολύ όλους κι εγώ κι ο Αχιλλέας,πραγματικά τα λόγια σας είναι αφορμή για συνέχεια,για ακόμη πιό ΔΥΝΑΤΗ συνέχεια!
Δεν γίνεται ανάπτυξη αλλιώς παιδιά,μιλάω για τους στόχους που έχουμε εμείς βέβαια!Να φτάσουμε τον Cutler:P

Πέρα απ'την πλάκα,πάντα η προπόνηση είναι δυνατή και με αυστηρή εκτέλεση σε όλες τις ασκήσεις!
Ελπίζω να αναρρώσει γρήγορα η μέση μου και να φορτώσω κι εγώ πάνω από τα 220!
Θα σας κρατάω ενήμερους και με άλλα βίντεο!

Και πάλι να είσαστε όλοι καλά και σας ευχαριστώ που μας δίνετε κουράγιο!:thumbup:

Γεια σου Μενιο!
Νομιζω Τον φιλο σου τον εχω δει στην εκθεση (sportshow) τον Σεπτεμβριο στην Αθηνα(εγω δεν ημουν εκει αλλα μεσο διαδυκτιου και φωτο ενημερωνομουν)!Κανω λαθος?

Μπραβο στον Αχιλλεα,για το ψυχικο σθενος να παρει την αποφαση να μπει σε μια τοσο επικινδυνη διαδικασια:shock:
Ο γραπτος λογος ειναι φτωχοτερος του προφορικου και με αυτον τον προλογο θα ηθελα να προλογισω πως αυτα που θα αναφερω παρακατω εχουν αγνα συναισθηματα και δεν εχω προθεση,διαθεση προσβολης η υποβαθμισης της πραξης.Ισως να μαθω κατι το οποιο δεν ξερω.Οσο ζω μαθενω (αλλωστε ειμαι μονο 44 ετων::))!:toast:

1)Για ποιον λογο το κανατε αυτο(ποσοτητα κιλων σε συνδιασμο με 2 επαναληψεις)
2)Οποτε εχετε ποδια,εντασετε και αυτο στην προπονηση σας?
3)Ποτε την κανετε,Αρχη-Μεση-Τελος προπονησης?
4)Καθε ποτε?

Και γενικοτερα,κανε μας μια περιγραφη σε παρακαλω,διοτι αυτο που βλεπω ειναι τρομερο απο πολλες πλευρες.Και περαν του γεγονοτος πως ο Αχιλλεας ειναι πολυ δυνατο Παληκαρι,αν πιστευεις πως αξιζει να καταλαβουμε ολοι,(εγω)πες λιγα λογια,μια μικρη περιγραφη.
Σ'ευχαριστω & παλι μπραβο,πολυ μεγαλο εγκεφαλικο κλειδωμα!!!:toast::clap::toast:

Titanium
05-12-10, 14:53
Θιριο ο φιλος σου Μενιο:bowdown:...μπραβο του:clap:...στο τελος τι επαθε???επιασε κανα δαχτιλο στο rack????

Menios Ser1985
06-12-10, 00:28
Mενιο απο που εισαι?
Δεν εχεις και πολυ ελληνικη φατσα..

Χαχαχα το έχω ξανακούσει αυτό Λίλα,Έλληνας 100% είμαι!Από Καρδίτσα,κέντρο Ελλάδος κιόλας!
Πολλές φορές με μπερδεύουν με Γερμανό ή Ρώσσο πάντως!

lila_1
06-12-10, 00:30
Πολλές φορές με μπερδεύουν με Γερμανό ή Ρώσσο πάντως!
Αυτο εγραψα και στα οφ τοπικ!

Menios Ser1985
06-12-10, 00:31
Μπραβο και στους δυο!!! Μεγαλη σημασία εχει και ο καλος παρτενερ :clap:

Thanks Νάσσερ :thumbup: αλλά δώσε μου συγχαρητήρια μόλις καθίσω κι εγώ κάτω από τα 270...πάντως του φωνάζω αρκετά να τον κρατάω τσιτωμένο αλλιώς είναι δύσκολα τα πράγματα,πάντα χρειάζεται η πνευματική προσέγγιση για να ανταπεξέλθουμε!

Menios Ser1985
06-12-10, 00:38
Θιριο ο φιλος σου Μενιο:bowdown:...μπραβο του:clap:...στο τελος τι επαθε???επιασε κανα δαχτιλο στο rack????

Σ'ευχαριστώ φίλε για τα καλά λόγια!Όχι δεν τραυματίστηκε,απλά στη 2η επανάληψη χτύπησε η μπάρα στον ορθοστάτη του rack και κουνήθηκε λίγο,παρ'όλα αυτά όμως,το ΤΑΝΞ(Αχιλλέας)σηκώθηκε κανονικότατα!

Titanium
06-12-10, 00:39
Σ'ευχαριστώ φίλε για τα καλά λόγια!Όχι δεν τραυματίστηκε,απλά στη 2η επανάληψη χτύπησε η μπάρα στον ορθοστάτη του rack και κουνήθηκε λίγο,παρ'όλα αυτά όμως,το ΤΑΝΞ(Αχιλλέας)σηκώθηκε κανονικότατα!

Οπος τα λες...τανξ..:thumbup:

Menios Ser1985
06-12-10, 00:44
Γεια σου Μενιο!
Νομιζω Τον φιλο σου τον εχω δει στην εκθεση (sportshow) τον Σεπτεμβριο στην Αθηνα(εγω δεν ημουν εκει αλλα μεσο διαδυκτιου και φωτο ενημερωνομουν)!Κανω λαθος?

Μπραβο στον Αχιλλεα,για το ψυχικο σθενος να παρει την αποφαση να μπει σε μια τοσο επικινδυνη διαδικασια:shock:
Ο γραπτος λογος ειναι φτωχοτερος του προφορικου και με αυτον τον προλογο θα ηθελα να προλογισω πως αυτα που θα αναφερω παρακατω εχουν αγνα συναισθηματα και δεν εχω προθεση,διαθεση προσβολης η υποβαθμισης της πραξης.Ισως να μαθω κατι το οποιο δεν ξερω.Οσο ζω μαθενω (αλλωστε ειμαι μονο 44 ετων::))!:toast:

1)Για ποιον λογο το κανατε αυτο(ποσοτητα κιλων σε συνδιασμο με 2 επαναληψεις)
2)Οποτε εχετε ποδια,εντασετε και αυτο στην προπονηση σας?
3)Ποτε την κανετε,Αρχη-Μεση-Τελος προπονησης?
4)Καθε ποτε?

Και γενικοτερα,κανε μας μια περιγραφη σε παρακαλω,διοτι αυτο που βλεπω ειναι τρομερο απο πολλες πλευρες.Και περαν του γεγονοτος πως ο Αχιλλεας ειναι πολυ δυνατο Παληκαρι,αν πιστευεις πως αξιζει να καταλαβουμε ολοι,(εγω)πες λιγα λογια,μια μικρη περιγραφη.
Σ'ευχαριστω & παλι μπραβο,πολυ μεγαλο εγκεφαλικο κλειδωμα!!!:toast::clap::toast:

Σ'ευχαριστώ κατ'αρχάς,για τα καλά σου λόγια Δημήτρη!:thumbup:
Να σου απαντήσω,αυτό δεν το κάνουμε σε κάθε προπόνηση,μόνο όταν νιώθουμε δυνατοί και ξέρουμε ότι θα πιέσουμε πολλά κιλά!Γίνεται για να κρατάμε τη δύναμή μας σε υψηλά επίπεδα και έτσι να έχουμε αποτέλεσμα στην αύξηση της μυικής μάζας!Καλές οι πλλές επαναλήψεις αλλά οι μύες θέλουν μεγάλη αντίσταση για να μεγαλώσουν!

Συνήθως γίνεται στην αρχή της προπόνησης,έπειτα από καλή προθέρμανση και σε όλες τις μεγάλες μυικές ομάδες του σώματος!

Δεν υπάρχει σταθερή προπόνηση και πάντα γίνονται κάποιες αλλαγές μεταξύ δύο προπονήσεων,όλα είναι θέμα σωστής προσέγγισης!

Δ.ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ
06-12-10, 11:45
Σ'ευχαριστώ κατ'αρχάς,για τα καλά σου λόγια Δημήτρη!:thumbup:
Να σου απαντήσω,αυτό δεν το κάνουμε σε κάθε προπόνηση,μόνο όταν νιώθουμε δυνατοί και ξέρουμε ότι θα πιέσουμε πολλά κιλά!Γίνεται για να κρατάμε τη δύναμή μας σε υψηλά επίπεδα και έτσι να έχουμε αποτέλεσμα στην αύξηση της μυικής μάζας!Καλές οι πλλές επαναλήψεις αλλά οι μύες θέλουν μεγάλη αντίσταση για να μεγαλώσουν!

Συνήθως γίνεται στην αρχή της προπόνησης,έπειτα από καλή προθέρμανση και σε όλες τις μεγάλες μυικές ομάδες του σώματος!

Δεν υπάρχει σταθερή προπόνηση και πάντα γίνονται κάποιες αλλαγές μεταξύ δύο προπονήσεων,όλα είναι θέμα σωστής προσέγγισης!



Ευχαριστω για τον χρονο σου Μενιο!

Ευχομαι σε'σενα & τον φιλο σου υγεια & καλη προετοιμασια για τον Ιουνιο στη Θεσσαλονικη!:toast: :welcome:

Pavlos17
06-12-10, 12:45
Σ'ευχαριστώ κατ'αρχάς,για τα καλά σου λόγια Δημήτρη!:thumbup:
Να σου απαντήσω,αυτό δεν το κάνουμε σε κάθε προπόνηση,μόνο όταν νιώθουμε δυνατοί και ξέρουμε ότι θα πιέσουμε πολλά κιλά!Γίνεται για να κρατάμε τη δύναμή μας σε υψηλά επίπεδα και έτσι να έχουμε αποτέλεσμα στην αύξηση της μυικής μάζας!Καλές οι πλλές επαναλήψεις αλλά οι μύες θέλουν μεγάλη αντίσταση για να μεγαλώσουν!

Συνήθως γίνεται στην αρχή της προπόνησης,έπειτα από καλή προθέρμανση και σε όλες τις μεγάλες μυικές ομάδες του σώματος!

Δεν υπάρχει σταθερή προπόνηση και πάντα γίνονται κάποιες αλλαγές μεταξύ δύο προπονήσεων,όλα είναι θέμα σωστής προσέγγισης!

μενιο καλη σου επιτυχια στους αγωνες! οταν κανεις το ζεσταμα και υστερα φορτοσεις τα πολλα κιλα για 1-2 επαναληψεις,αφου τα κανεις αυτα συνεχιζεις κανονικα την προπονηση σου πχ βαζεις 100 κιλα μπαρα στηθος 1 επαναληψη,αφου την κανεις βαζεισ πχ 70 κιλα και συνεχιζεις κανονικα τα σετ?

Menios Ser1985
09-12-10, 01:17
Ευχαριστω για τον χρονο σου Μενιο!

Ευχομαι σε'σενα & τον φιλο σου υγεια & καλη προετοιμασια για τον Ιουνιο στη Θεσσαλονικη!:toast: :welcome:
Να είσαι καλά Δημήτρη,μακάρι να ανέβουμε στη σκηνή τον Ιούνιο!

μενιο καλη σου επιτυχια στους αγωνες! οταν κανεις το ζεσταμα και υστερα φορτοσεις τα πολλα κιλα για 1-2 επαναληψεις,αφου τα κανεις αυτα συνεχιζεις κανονικα την προπονηση σου πχ βαζεις 100 κιλα μπαρα στηθος 1 επαναληψη,αφου την κανεις βαζεισ πχ 70 κιλα και συνεχιζεις κανονικα τα σετ?

Σ'ευχαριστώ πολύ Παύλο!Ναί φίλε μου,μετά το βαρύ σέτ κάνουμε ένα με λιγότερα κιλά και περισσότερη αυτοσυγκέντρωση και αυστηρή εκτέλεση!Θυμήσου όμως ότι τα σέτ με 1-2 επαναλήψεις δεν γίνονται πολύ συχνά!

Pavlos17
10-12-10, 12:51
ναι...ετσι πρεπει...μια φορα στο τοσο ειναι πολυ καλο (Υ)

cardinal
04-02-11, 17:02
μενιο πολυ δυναμη ο φιλος σου αλλα δεν μου κανει ιδιαιτερη εντυποση μιας και τον εχω δει να προπονηται απο κοντα... και ξερω την νοoτροπια του που ειναι ειναι γυμναστηκη ειναι δουλεια!!!!!:weights:

Menios Ser1985
30-03-11, 20:19
μενιο πολυ δυναμη ο φιλος σου αλλα δεν μου κανει ιδιαιτερη εντυποση μιας και τον εχω δει να προπονηται απο κοντα... και ξερω την νοoτροπια του που ειναι ειναι γυμναστηκη ειναι δουλεια!!!!!:weights:

Έτσι είναι φίλε μου,χωρίς βαριά προπόνηση δεν θα πετύχεις και πάρα πολλά,χάνεις μεγάλο μέρος της βελτίωσης που θα είχες σε διαφορετική περίπτωση!Αν είσαι Καρδίτσα έλα σήμερα από το γυμναστήριο να τα πούμε,έχω κι εγώ άδεια αυτές τις μέρες και κάνω προπόνηση με τον φίλο μου για 10 μέρες,έχουμε και προπόνηση ποδιών σήμερα!:turtle:

cardinal
12-04-11, 23:09
φιλε δεν μενω εκει. αλλα σας εχω δει αρκετες φορες στη προπονηση και τους δυο και ξερω τη θυσιες κανετε. και το μονο που εχω εγω να πω ειναι καλη επυτιχια στους προσεχης αγωνες ποθ εχετε μπροστα σας και καλη δυμανη επιμονη και να μην ξεχνατε τους στοχος σας

Menios Ser1985
19-02-12, 02:17
5p62HD9mghA

Dreiko
19-02-12, 11:21
που χαθηκες ρε συ Μενιο?!Ετοιμαζεσαι για καποιο αγωνα?
ωραιο το βιντεο!!:thumbup:

Menios Ser1985
22-02-12, 23:27
Γειά σου ρε Βαγγέλη,μπαίνω συχνά στο φόρουμ και παρακολουθώ τα τεκτενόμενα απλά δεν γράφω όσο παλιότερα!
Σ'ευχαριστώ για το βίντεο,θα βρώ και μερικά ακόμη αποσπάσματα να βάλω από τον περσινό αγώνα.

Όσον αφορά σε κάποια μελλοντική αγωνιστική εμφάνιση,σίγουρα θα υπάρξει αλλά χωρίς να έχω αποφασίσει κάτι προς το παρόν!
Εξάλλου ο σκοπός μου είναι να εμφανιστώ πιό βελτιωμένος από την τελευταία φορά,οπότε μόλις νιώσω έτοιμος και έχω τις απαραίτητες για μένα συνθήκες,θα το κάνω!

Όπως και να'χει το ΒΒ δεν σταματάει,κάθε μέρα είναι μια μέρα βελτίωσης για μένα!

Θα τα πούμε κι από κοντά στους ερχόμενους ανοιξιάτικους αγώνες αλλά σαν θεατής.
Να είσαι καλά και δώσε χαιρετίσματα στον Τίμο αν τον δείς στο γυμναστήριο...:welcome:

Dreiko
22-02-12, 23:31
Εγινε Μενιο θα του μεταβιβασω τα χαιρετισματα...:thumbup:
Τα λεμε απο κοντα,λοιπον...:toast:

Menios Ser1985
20-10-12, 02:09
Μετά από αρκετό χρονικό διάστημα είπα να ανεβάσω καμία πρόσφατη φωτογραφία γιατί έτσι όπως πάω θα με διαγράψετε από μέλος του φόρουμ!:P
Εδώ είμαι περίπου στα 108-109 κιλά με ..πολύ..% λίπος:turtle::turtle::turtle:
55627
55628
Πάμε σιγά σιγάαααααα για την αγωνιστική περίοδο 2013!
Καλή συνέχεια σε όλους!:welcome:

Eddie
20-10-12, 02:20
Μενιο,εισαι μπομπα φιλε μου..δε σε φοβαμαι,παλι κομματια θα βγεις.. :P

Καλη επιτυχια στους στοχους σου :clap:

Menios Ser1985
20-10-12, 02:47
Μενιο,εισαι μπομπα φιλε μου..δε σε φοβαμαι,παλι κομματια θα βγεις.. :P

Καλη επιτυχια στους στοχους σου :clap:

Σ'ευχαριστώ πολύ Βασίλη,να'σαι καλά!:welcome:
Με αργά και σταθερά βήματα,πάντως το ευχαριστιέμαι όσο μπορώ και το χαίρομαι πραγματικά,γενικά όλη αυτή τη διαδικασία!
Ελπίζω τουλάχιστον να εμφανιστώ πιό βελτιωμένος από την τελευταία φορά!

Υ.Γ Κι εσύ αυπνίες εεε???;)

TRIANTAFYLLOU
20-10-12, 04:37
και γω βάμπιρας είμαι αν και έχω ταξιδι αυριο για τους αγωνες , αλλα Μενιο είσαι μια χαρα αυτα τα παραπάνω κιλα έπρεπε να μπουν δεν είναι πρόβλημα και θα φύγουν αέρας και απ ότι φαίνετε με δεδομένο ότι άνετα θα ξαναρθείς στην ίδια φόρμα , άλλωστε το έργο το ξέρεις τωρα αν είσαι και μερικα κιλα πιο βαρύς θα δείχνεις ακόμα καλύτερος σίγουρα
χρειάζετε να έχει το σώμα και παραπάνω κιλα να προπονείσε πιο καλα και με περισσότερη ενέργεια και μείωση τραυματισμών :thumbup::thumbup:

Menios Ser1985
20-10-12, 11:35
και γω βάμπιρας είμαι αν και έχω ταξιδι αυριο για τους αγωνες , αλλα Μενιο είσαι μια χαρα αυτα τα παραπάνω κιλα έπρεπε να μπουν δεν είναι πρόβλημα και θα φύγουν αέρας και απ ότι φαίνετε με δεδομένο ότι άνετα θα ξαναρθείς στην ίδια φόρμα , άλλωστε το έργο το ξέρεις τωρα αν είσαι και μερικα κιλα πιο βαρύς θα δείχνεις ακόμα καλύτερος σίγουρα
χρειάζετε να έχει το σώμα και παραπάνω κιλα να προπονείσε πιο καλα και με περισσότερη ενέργεια και μείωση τραυματισμών :thumbup::thumbup:

Έτσι είναι Ηλία,οι προπονήσεις έχουν βελτιωθεί κατά πολύ σε σχέση με παλιότερα και γενικά ο βαθμός ανάρρωσης είναι μεγαλύτερος.
Θα έρθω κι εγώ σήμερα στη Θεσ/κη στον αγώνα,θα τα πούμε κι από κοντά!:welcome:

Pavlos19
25-10-12, 12:58
απιστευτος φιλε ;) αν θες ριξε μια ματια στις δικες μου φωτο να μου πεις την εμπειρη γνωμη σου