PDA

Επιστροφή στο Forum : Αρχίζω Γυμναστήριο ( οι φωτος μου )



Panagos7
23-09-10, 15:22
Καλησπέρα σε όλους :welcome::welcome:

εδώ και 3 μέρες Έχω αρχίσει γυμναστήριο και άνοιξα αυτό το θέμα για να βάζω ανά κάποια διαστήματα τις photo μου για να βλέπετε την πρόοδο μου και να μου λέτε την γνώμη σας.

Επίσης τα συμπληρώματα που θα περνώ είναι πρωτεΐνη και κρεατίνη.

Λοιπόν είμαι 1.81 και 73 κιλά και βάζω 5-6 photos που ειναι απο την δευτερα πριν αρχίσω το γυμναστήριο και θα ξαναβάλω σε ένα μηνα .:weights:

Επίσης θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το ήδη υππαρχον σώμα μου...που χρειάζομαι βελτιώσεις ktlp.

Ευχαριστώ παρα πολλυ.:thumbup:

PS.Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτη :):weights:

No Cash
23-09-10, 15:26
μην το παρεις τοσο ασχημα... αλλα χρειαζεσαι βελτιωσεις παντου...


γνωμη μου ειναι να βαλεις κιλα μπολικα... να δειξεις καπως καλυτερα... και μετα μπες στη διαδικασια να χασεις λιγο λιπος...

αν ξεκινησεις τωρα να χανεις λιπος... λογικα θα "εξαφανιστεις"..

καλη αρχη υπομονη και πειθαρχια... το αποτελεσμα θα σε αποζημιωσει :thumbup:

Titanium
23-09-10, 15:29
Δωσε εμφαση στην πλατη,ομους και στους πλαγιους κοιλιακους γιατι εχεις μεγαλη μεση και θα εισαι μια χαρα.....Καλη αρχη...:toast:

gmalamos
23-09-10, 15:40
Χαμηλα ποσοστα λιπους αλλα θες πολυ δουλιτσα εε..Αν το θες θα τα καταφερεις!!

manosvdm
23-09-10, 15:50
ογκο αβλεπη καλη επιτυχια και υπομονη:thumbup::thumbup::thumbup:

COBRA_STYLE
23-09-10, 16:12
Δωσε εμφαση στην πλατη,ομους και στους πλαγιους κοιλιακους γιατι εχεις μεγαλη μεση και θα εισαι μια χαρα.....Καλη αρχη...:toast:
σωστος ο παιχτης!!!;):clap:

dhmhtrhs
23-09-10, 16:46
1ον)καλη αρχη 2ον)το σωμα σου θα φτιαξει αμα κανεις σοβαρη δουλεια,μην ανησυχεις.. και 3ον και πιο βασικο)κανεις 3 μερες γυμναστηριο,εισαι τελειως αρχαριος και θα παρεις κρεατινη??δεν νομιζω οτι αυτα ειναι που θα σε σωσουν...φτιαξε διατροφη,γυμναστικη να δεις πως αντιδρα το σωμα σου και μετα ξεκινα και κρεατινη..δεν βρισκω το λογο ακομα δεν αρχισες να παρεις συμπληρωματα...τεσπα,κανε ο,τι θες..

Titanium
23-09-10, 16:51
1ον)καλη αρχη 2ον)το σωμα σου θα φτιαξει αμα κανεις σοβαρη δουλεια,μην ανησυχεις.. και 3ον και πιο βασικο)κανεις 3 μερες γυμναστηριο,εισαι τελειως αρχαριος και θα παρεις κρεατινη??δεν νομιζω οτι αυτα ειναι που θα σε σωσουν...φτιαξε διατροφη,γυμναστικη να δεις πως αντιδρα το σωμα σου και μετα ξεκινα και κρεατινη..δεν βρισκω το λογο ακομα δεν αρχισες να παρεις συμπληρωματα...τεσπα,κανε ο,τι θες..

:thumbup::thumbup::thumbup: Συμφωνω απολητα για την κρεατινη....δεν προκιτε να δουλεψει πανω σου και μπορει να παθεις και τιποτα επιδι δεν θα ξερεις να την χρισιμοποισεις σωστα...

Fiesta S 09
23-09-10, 17:01
Πάνω απο όλα μην βιάζεσαι να δείς άμεσα αποτέλεσμα γιατί μπορεί να οδηγηθείς σε λάθος τακτικές και συμπεράσματα.

gmalamos
23-09-10, 17:02
:thumbup::thumbup::thumbup: Συμφωνω απολητα για την κρεατινη....δεν προκιτε να δουλεψει πανω σου και μπορει να παθεις και τιποτα επιδι δεν θα ξερεις να την χρισιμοποισεις σωστα...

Εγω δεν βρισκω καποιον λογο να μην παρεις κρεατινη.Απλα μην περιμενεις τιποτα ιδιαιτερο μονο απ αυτη.Σιγουρα πολυ περισοοτερα θα σου δωσει μια καλη διατροφη σε συνδυασμο με καλη δουλεια και κυριως υπομονη.:bbbiceps::bbbiceps:

masistas
23-09-10, 17:18
Εγω δεν βρισκω καποιον λογο να μην παρεις κρεατινη.Απλα μην περιμενεις τιποτα ιδιαιτερο μονο απ αυτη.Σιγουρα πολυ περισοοτερα θα σου δωσει μια καλη διατροφη σε συνδυασμο με καλη δουλεια και κυριως υπομονη .:bbbiceps::bbbiceps:
:thumbup::thumbup::thumbup:

...και μην ξεχνάς και την απαραίτητη ξεκούραση ανάμεσα στις προπονήσεις! :)

Καλό ξεκίνημα. Προχώρα βήμα βήμα και θα τα καταφέρεις! ;)

Panagos7
23-09-10, 18:35
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Να πω την αλήθεια περίμενα λίγο καλύτερα λόγια αλλα ok δεν πειράζει καλύτερα έτσι να ξέρω που βρίσκομαι...
Πιστεύετε ότι θα μπορέσω να φτιάξω ένα καλο σώμα ?
Λέω να πηγαίνω 5 μέρες την βδομάδα γυμναστήριο Δευτερα τρίτη τεταρτη παρασκευή και σάββατο.Και αν ξέρει καλά κάποιος θα ήθελα να μου πει αυτές τις μέρες που θα πηγαίνω pies ομάδες να γυμνάζω.

Όσο για την διατροφή δεν τρώω 6-7 γεύματα που λέμε όλοι αλλα τρώω γύρο στα 4 η 5 το πολύ...απλά δεν τρώω γλυκα αναψυκτικά σουβλάκια πίτσες ktlp ktlp...
τρώω τόνο σαλάτες νερό πολύ κοτόπουλο βραστό ρύζι μακαρόνια φρούτα μπανάνες πορτοκαλια μήλα ktlp κανένα τοστάκι επίσης 1 κουταλια του γλυκού meli το πρωί και μια μετά την προπόνηση και 2 κουταλιές λάδι την μέρα.....αυτά περίπου από την διατροφή μου.

Και για τα συμπληρώματα τώρα...να πω την αλήθεια την φοβόμουν την κρεατίνη για να μην μου κάνει καμια κοιλια αλλα λογικά με την γυμναστική δεν θα γίνει αυτό και θα με βοηθήσει.....και επίσης η πρωτεΐνη μου έχουν πει ότι είναι απαραίτητη ....επειδή κιόλας δεν τρώω συνεχεια και η δουλειά μου είναι λίγο περίεργη επειδή μια week δουλεύω πρωί μια βραδυ και μια απόγευμα.Από πρωτεΐνη περνώ 2 scoop από 25 γραμμάρια το κάθε ένα το πρωί και 2 μετά την προπόνηση και για την κρεατίνη περνώ 1 Scoop τον 50 gr το πρωί και 1 scoop τον 50 μετά την προπόνηση...είναι σωστό?

Λογικά θα μπορέσω να φτιάξω κάτι καλο e ?
Περιμένω αρκετές απαντήσεις γιατί ρωτάω αρκετά πράγματα.....αντικειμενικά πάντα και όχι να μου λέτε καλά πράγματα για να μην μου πέσει η ψυχολογία.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ !

dhmhtrhs
23-09-10, 19:02
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Να πω την αλήθεια περίμενα λίγο καλύτερα λόγια αλλα ok δεν πειράζει καλύτερα έτσι να ξέρω που βρίσκομαι...
Πιστεύετε ότι θα μπορέσω να φτιάξω ένα καλο σώμα ?
Λέω να πηγαίνω 5 μέρες την βδομάδα γυμναστήριο Δευτερα τρίτη τεταρτη παρασκευή και σάββατο.Και αν ξέρει καλά κάποιος θα ήθελα να μου πει αυτές τις μέρες που θα πηγαίνω pies ομάδες να γυμνάζω.
5 μερες την βδομαδα ειναι πολλες για αρχαριο..3 αντε το πολυ 4.επειδη ξεκινας τωρα το καλυτερο προγραμμα που μπορω να σου προτεινω ειναι κυκλικο(δηλαδη βασικες ασκησεις)οπως παγκος,αρσεις θανατου,μονοζυγο,στρατιωτικες κτλ κτλ για να δυναμωσεις και να φτιαξεις μυικη μαζα...αν θες βαλε και αεροβιο 1-2 φορες την βδομαδα!!
Όσο για την διατροφή δεν τρώω 6-7 γεύματα που λέμε όλοι αλλα τρώω γύρο στα 4 η 5 το πολύ...απλά δεν τρώω γλυκα αναψυκτικά σουβλάκια πίτσες ktlp ktlp...
τρώω τόνο σαλάτες νερό πολύ κοτόπουλο βραστό ρύζι μακαρόνια φρούτα μπανάνες πορτοκαλια μήλα ktlp κανένα τοστάκι επίσης 1 κουταλια του γλυκού meli το πρωί και μια μετά την προπόνηση και 2 κουταλιές λάδι την μέρα.....αυτά περίπου από την διατροφή μου.
κοιτα καποια προτυπα διατροφων απο την ενοτητα διατροφη του φορουμ να καταλαβεις περιπου πως πρεπει να ειναι μια σωστη διατροφη
Και για τα συμπληρώματα τώρα...να πω την αλήθεια την φοβόμουν την κρεατίνη για να μην μου κάνει καμια κοιλια αλλα λογικά με την γυμναστική δεν θα γίνει αυτό και θα με βοηθήσει.....και επίσης η πρωτεΐνη μου έχουν πει ότι είναι απαραίτητη ....επειδή κιόλας δεν τρώω συνεχεια και η δουλειά μου είναι λίγο περίεργη επειδή μια week δουλεύω πρωί μια βραδυ και μια απόγευμα.Από πρωτεΐνη περνώ 2 scoop από 25 γραμμάρια το κάθε ένα το πρωί και 2 μετά την προπόνηση και για την κρεατίνη περνώ 1 Scoop τον 50 gr το πρωί και 1 scoop τον 50 μετά την προπόνηση...είναι σωστό?
οταν λες 50 γρ. κρεατινη το ξερεις οτι αυτο ειναι αδυνατο(και αυτο προκυπτει απ την αγνοια που εχεις,οχι μονο εσυ αλλα καθε αρχαριος, και παιρνεις ο,τι σου πουνε χωρις να το ψαξεις..απ ο,τι καταλαβαινω χρησιμοποιεις καποια φορμουλα κρεατινης..η λογικη ποσοτητα κρεατινης παντως ειναι 5-10 γρ. ημερησιως..δεν προκειται να σε βλαψει απλως εγω επιμενω πως δεν προκειται να σε βοηθησει στην κατασταση σου!!

Λογικά θα μπορέσω να φτιάξω κάτι καλο e ?αμα προσπαθησεις,εννοειται!!!
Περιμένω αρκετές απαντήσεις γιατί ρωτάω αρκετά πράγματα.....αντικειμενικά πάντα και όχι να μου λέτε καλά πράγματα για να μην μου πέσει η ψυχολογία.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ !

αυτα απο μενα!!καλη τυχη!!!

gmalamos
23-09-10, 19:05
αυτα απο μενα!!καλη τυχη!!!

Μελετησε θεματα που αφορουν τη διατροφη και συμπληρωματα..Οσες αποριες εχεις απλα ρωτα..

Panagos7
23-09-10, 19:21
Ορίστε η κρεατίνη πρωτεΐνη που περνώ και το πρόγραμμα του γυμναστήριο ....

επειδή ο δημήτρης μου είπε 3-4 φορες την βδομάδα για αρχή λέω να κάνω το κυκλικό μου prograama για άλλη μια βδομάδα από 4 φορες την βδομάδα dld δευτερα τρίτη πέμπτη παρασκευή...
εκτος αν μου πείτε και χρειάζεται να το κάνω για άλλες 2 weeks. Οποιες ασκήσεις βλέπετε με A τις κάνω την πρώτη μέρα και με B τις κάνω την δευτερh....στην ουσία είναι πρόγραμμα 2 ήμεροn που θα το κάνω 2 φορες την βδομάδα.

.επίσης και photo από "σοκολατε" πρωτεΐνης που περνώ μιση το πρωί και μιση το απόγευμα.
Στις ασκήσεις μου κάνω 4 set τον 10 και κοιλιακούς 4 τον 25 και ραχιαίους 4 τον 15.

ευχαριστώ:thumbup:

dhmhtrhs
23-09-10, 19:29
Μελετησε θεματα που αφορουν τη διατροφη και συμπληρωματα..Οσες αποριες εχεις απλα ρωτα..
σε μενα το λες αυτο??:turtle:

Ορίστε η κρεατίνη πρωτεΐνη που περνώ και το πρόγραμμα του γυμναστήριο ....

επειδή ο δημήτρης μου είπε 3-4 φορες την βδομάδα για αρχή λέω να κάνω το κυκλικό μου prograama για άλλη μια βδομάδα από 4 φορες την βδομάδα dld δευτερα τρίτη πέμπτη παρασκευή...
εκτος αν μου πείτε και χρειάζεται να το κάνω για άλλες 2 weeks. Οποιες ασκήσεις βλέπετε με A τις κάνω την πρώτη μέρα και με B τις κάνω την δευτερh....στην ουσία είναι πρόγραμμα 2 ήμεροn που θα το κάνω 2 φορες την βδομάδα.

.επίσης και photo από "σοκολατε" πρωτεΐνης που περνώ μιση το πρωί και μιση το απόγευμα.
Στις ασκήσεις μου κάνω 4 set τον 10 και κοιλιακούς 4 τον 25 και ραχιαίους 4 τον 15.

ευχαριστώ:thumbup:

κλασσικα συμπληρωματα αρχαριου που επισκευεται την γνωστη μας αλυσιδα με τα συμπληρωματα των "πρωταθλητων"..λοιπον,μιας που τα πηρες τωρα εγω θα σε συμβουλευα να παιρνεις την πρωτεινη σου κανονικα για κανα 6μηνο και μετα αν ειναι παρε και την κρεατινη..το κακο ειναι οτι σου εδωσαν και την παλια cell-tech οι κουφαλες για να τις διωξουν.....ελεος....:bowdown:

Titanium
23-09-10, 19:39
σε μενα το λες αυτο??:turtle:


κλασσικα συμπληρωματα αρχαριου που επισκευεται την γνωστη μας αλυσιδα με τα συμπληρωματα των "πρωταθλητων"..λοιπον,μιας που τα πηρες τωρα εγω θα σε συμβουλευα να παιρνεις την πρωτεινη σου κανονικα για κανα 6μηνο και μετα αν ειναι παρε και την κρεατινη..το κακο ειναι οτι σου εδωσαν και την παλια cell-tech οι κουφαλες για να τις διωξουν.....ελεος....:bowdown:

:thumbup::thumbup::thumbup:

Panagos7
23-09-10, 19:41
κοίτα δεν νομίζω να είναι και πεταμένα λεφτά τα συμπληρώματα ...σίγουρα θα με βοηθήσουν λογικά....απλά έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο πάνω στο πρόγραμμα του γυμναστηρίου που θα το κάνω για 4 μέρες και για poses βδομάδες να το κρατήσω πριν αρχίσω κανονικά και ποσα ακριβώς scoop να περνώ από κρεατίνη και πρωτεΐνη ? η πρωτεΐνη έχει ένα scoop που παίρνει 25 γραμμάρια και η κρεατίνη έχει ένα τον 50.

dhmhtrhs
23-09-10, 19:49
πρωτεινη παιρνε το πρωι και 30 λεπτα μετα την προπονηση με βαρη,την κρεατινη ακριβως μετα την γυμναστικη
γυμναστικης σου ειναι ενα κλασσικο τυποποιημενο προγραμμα που δινουν σ ολους οι γυμναστες γιατι βαριουνται..εγω στην θεση σου θα εκανα δευτερα και πεμπτη ανω κορμο και τριτη και παρασκευη κατω κορμο με βασικες ασκησεις.
για παραδειγμα:
δευτερα ισιος παγκος,στρατιωτικες πιεσεις,επικλινη αλτηρες,ισια μπαρα για δικεφαλα,κλειστες πιεσεις τρικεφαλων
τριτη squat,αρσεις θανατου με ισια ποδια,εκτασεις τετρακεφαλων,γαμπες
πεμπτη μονοζυγο,κωπηλατικη(ειτε μπαρα ειτε αλτηρες ειτε μηχανημα),εκτασεις ωμων,αλτηρες δικεφαλα,πιεσεις τροχαλιας τρικεφαλα
παρασκευη πρεσσα ποδια,μηχανημα δικεφαλων,προβολες

καπως ετσι τουλαχιστον..αυτο που σου εγραψα ειναι ενδεικτικο παραδειγμα.εσυ πρεπει να φτιαξεις το δικο σου.

Panagos7
23-09-10, 19:54
Για poses weeks λες να κρατήσω αυτό το "πραγραμα" για να ξυπνήσουν οι μύες αλλα και για να μην πιαστούν όταν αρχίσω κανονικά ? και επίσης ποσα scoop πρωτεΐνης και κρεατίνης ? η κρεατίνη έχει ένα τον 50 gr και η πρωτεΐνη 1 τον 25 gr

dhmhtrhs
23-09-10, 19:57
εγω θα το ακολουθουσα για κανα 2μηνο.αλλα αυτο εξαρταται απο τον οργανισμο σου..οταν δεις οτι δεν σε πιανει,τοτε αλλαζεις...
επειδη δεν ξερω τις αναλογιες που εχουν αυτα τα συμπληρωματα παιρνε οσο λενε οι οδηγιες ή τοσο ωστε να παιρνεις περιπου 10γρ.κρεατινης μετα την γυμναστικη και περιπου 30γρ.πρωτεινης απο την whey plex.

Panagos7
23-09-10, 20:00
για 2 μήνες θα πηγαίνω μονο 4 φορες την βδομάδα ? δεν είναι πολύ χαλαρό η εγώ βιάζομαι λιγάκι ? δεν θέλω απλά να πηγαίνω γυμναστήριο για βόλτα ούτε να δείξω το σώμα μου σε γκόμενες....θέλω να φτιάξω ένα πολύ καλο σώμα για την υγεία μου αλλα και για να αρέσω σε εμενα. Ευχαριστώ φιλε.

dhmhtrhs
23-09-10, 20:06
αμα κανεις σωστα και με ενταση το προγραμμα που σου λεω αμφιβαλω αν θα εχεις αντοχες για 5η μερα...και 4 φορες γενικα δεν ειναι καθολου χαλαρο προγραμμα!!οι πιο πολλοι κανουν 3μερα και 4μερα splits!!!ειναι καλο που μπαινεις με ορεξη αλλα προσεξε γιατι οι τραυματισμοι ειναι πολυ ευκολοι στις αρχες!!!

Panagos7
23-09-10, 20:08
ορίστε φιλε 2 photos ...η πρώτη είναι από την κρεατίνη και η δεύτερη από την πρωτεΐνη μπορείς λίγο να τις τσεκάρεις και να μου πεις ? ευχαριστώ.

dhmhtrhs
23-09-10, 20:11
ορίστε φιλε 2 photos ...η πρώτη είναι από την κρεατίνη και η δεύτερη από την πρωτεΐνη μπορείς λίγο να τις τσεκάρεις και να μου πεις ? ευχαριστώ.

ωραια αρα αφου τα 25γρ.εχουν 2,5 γρ. κρεατινης εσυ θα παιρνεις 2 scoop(50γρ.) ακριβως μετα την γυμναστικη..απο την πρωτεινη θα πινεις 1 scoop το πρωι και 1,5 scoop 30 λεπτα περιπου μετα την κρεατινη!!

Panagos7
23-09-10, 20:18
δεν χρειάζεται να πίνω το πρωί κρεατίνη e ? αν κάνει και το πρωί τότε να πίνω κάθε μέρα και ακόμα όταν δεν έχω γυμναστήριο πρωτεΐνη και κρεατίνη το πρωί.

dhmhtrhs
23-09-10, 20:19
τις μερες που γυμναζεσαι πινεις κρεατινη μετα την γυμναστικη..τις μερες που δεν γυμναζεσαι θα πινεις κρεατινη και πρωτεινη το πρωι!

Panagos7
23-09-10, 20:22
Ok φιλαράκι ευχαριστώ....μήπως έχεις MSN να σε κάνω add να τα λέμε καμια φορα αν έχω κάποια απορία ?

dhmhtrhs
23-09-10, 20:54
επειδη δεν το χρησιμοποιω τωρα πια το msn μου ο,τι θες στειλε μηνυμα!!

gmalamos
23-09-10, 21:23
σε μενα το λες αυτο??:turtle:


κλασσικα συμπληρωματα αρχαριου που επισκευεται την γνωστη μας αλυσιδα με τα συμπληρωματα των "πρωταθλητων"..λοιπον,μιας που τα πηρες τωρα εγω θα σε συμβουλευα να παιρνεις την πρωτεινη σου κανονικα για κανα 6μηνο και μετα αν ειναι παρε και την κρεατινη..το κακο ειναι οτι σου εδωσαν και την παλια cell-tech οι κουφαλες για να τις διωξουν.....ελεος....:bowdown:

Οχι στον φιλο τον παναγο..

masistas
24-09-10, 09:40
για 2 μήνες θα πηγαίνω μονο 4 φορες την βδομάδα ? δεν είναι πολύ χαλαρό η εγώ βιάζομαι λιγάκι ? δεν θέλω απλά να πηγαίνω γυμναστήριο για βόλτα ούτε να δείξω το σώμα μου σε γκόμενες....θέλω να φτιάξω ένα πολύ καλο σώμα για την υγεία μου αλλα και για να αρέσω σε εμενα.

4 φορές είναι οριακά πολλές. Κάποιες μυικές ομάδες όπως τα χέρια που δουλεύουν αναγκαστικά και όταν θα κάνεις ώμους, στήθος και πλάτη μπορεί να υπερπροπονηθούν.
Προσωπικά είδα πολύ καλύτερα αποτελέσματα στη δύναμη, την αντοχή και τελικά στο μυικό όγκο που πήρα από τη στιγμή που μείωσα τις προπονήσεις μου σε 3 φορές την εβδομάδα.
Με αυτόν τον τρόπο οι μύες έχουν το χρόνο να αποκατασταθούν και να μεγαλώσουν.
Το ζητούμενο είναι όχι πόσο συχνά θα δίνεις το παρών στο γυμναστήριο, αλλά πόσο καλές προπονήσεις θα κάνεις όταν θα πηγαίνεις.

Όσο για τα συμπληρώματα πιστεύω πως η κρεατίνη αυτή τη στιγμή δε θα σου προσφέρει τίποτα ουσιαστικό.
Φτιάξε μια καλή διατροφή πλούσια σε πρωτεΐνες. Κρέας, κοτόπουλο, γαλοπούλα, σολομός, cottage cheese, βρώμη... υπάρχουν τόσες τροφές που μπορούν να σου δώσουν ότι χρειάζεσαι.
Από συμπληρώματα πάρε μια καθαρή Whey αμέσως μετά την προπόνηση μαζί με λίγο μέλι ή μια μπανάνα και άσε τις πρωτεΐνες όγκου που, για μένα, είναι μια απάτη και πεταμένα χρήματα και είναι γεμάτες από συστατικά που ούτε τα χρειάζεσαι ούτε θα σε ωφελήσουν.

Προπάντων μη βιάζεσαι. Ένα ωραίο σώμα χτίζεται βήμα βήμα. ;)

metz
24-09-10, 11:58
Φίλε καλή αρχή και υπομονή.

Από τις φωτογραφίες που είδα μου θύμισες λιγάκι τον εαυτό μου όταν πριν χρόνια ήμουν 72 κιλά.

Αν έχεις υπομονή και επιμονή σίγουρα θα βάλεις πολλούς μυς! Αλλά αργά και σταθερά.

Πρόσεξε το λίπος, αν ξεφύγεις σε θερμίδες θα συσσωρευτεί λίπος στη μέση και θα χαλάει την εικόνα σου (σου μιλάω εκ πείρας...).

Δεν χρειάζεται να πηγαίνεις κάθε μέρα γυμναστήριο, η ανάπτυξη γίνεται όταν ξεκουράζεσαι και τρως - όπως είπαν και οι υπόλοιποι 3 φορές είναι μια χαρά για αρχάριο. έμφαση στη διατροφή και στην ξεκούραση πρέπει αν δώσεις.

Από ασκήσεις να προτιμάς τις βασικές, με αργές επαναλήψεις - πιέσεις πάγκου, μονόζυγο, βυθίσεις, κωπηλατικές, σκουοτ...

Σε μερικά χρόνια δεν θα πιστεύεις στα μάτια σου :thumbup:

Panagos7
03-10-10, 03:12
Γεια σας και πάλι μετά από 2 weeks ορίστε η πρώτη photo μου......η αριστερή είναι η σημερινή και η δεξιά είναι πριν 2 βδομάδες.
(να υπογραμμίσω ότι αυτές οι 2 βδομάδες είχαν το πρόγραμμα το κυκλικό οποτε οι προπονήσεις δεν ήτανε στο MAX )

Ακούω σχόλια.
Ευχαριστώ
Από την δευτερα αρχίζω το καινούριο μου και κανονικό μου πρόγραμμα που είναι το παρακάτω στην photo ( θα πηγαίνω GYM 5 φορες την week Deftera,Trith,Tetarth,Paraskeuh,Sabbato )
Οποιος θέλει ας σχολιάσει και το πρόγραμμα.

PS.Από 73 κιλά πήγα 76

-beba-
03-10-10, 08:47
Μπράβο Πανάγο. :clap::clap::clap:Καλά πας. Πολύ ωραίος δικέφαλος. Πάντως θα σου πήγαινε να βάλεις κιλά (μύες). Φαίνεσαι πολύ λεπτός τώρα. Συνέχισε σταθερά.

Titanium
03-10-10, 11:45
Γεια σας και πάλι μετά από 2 weeks ορίστε η πρώτη photo μου......η αριστερή είναι η σημερινή και η δεξιά είναι πριν 2 βδομάδες.
(να υπογραμμίσω ότι αυτές οι 2 βδομάδες είχαν το πρόγραμμα το κυκλικό οποτε οι προπονήσεις δεν ήτανε στο MAX )

Ακούω σχόλια.
Ευχαριστώ
Από την δευτερα αρχίζω το καινούριο μου και κανονικό μου πρόγραμμα που είναι το παρακάτω στην photo ( θα πηγαίνω GYM 5 φορες την week Deftera,Trith,Tetarth,Paraskeuh,Sabbato )
Οποιος θέλει ας σχολιάσει και το πρόγραμμα.

PS.Από 73 κιλά πήγα 76

3 Κιλα σε δυο εβδομαδες????Ορε μπραβω....Αρχισες CellTech?????

StefPat
03-10-10, 11:50
Τα σχόλια μας, κίνητρο σου!

Συνέχισε φίλε!

Όντως, γρήγορα τα έβαλες :D

Panagos7
03-10-10, 12:22
Ναι περνώ πρωτεΐνη και κρεατίνη από την αρχή παιδιά...
Κάποιο σχόλιο για το πρόγραμμα μου ? από δευτερα που το ξεκινάω και θα έχω να γυμνάζω 1-2 ομάδες το πολύ λογικά θα έχω πολύ περισσότερη ανάπτυξη.
Αλλα ακόμα και έτσι σε αυτές τις 2 βδομάδες έχω δει μια διαφορα στο σώμα μου...εγώ που το ξέρω φαίνεται ότι αρχίζει να παίρνει σιγά σιγά.
Και μια ερώτηση.....κάποιες μέρες πρέπει να σηκώνομαι στις 9 το πρωί να τρώω το πρωινό μου και την πρωτεΐνη/κρεατίνη και κατά τις 10 να πηγαίνω gmnasthrio....και κατά τις 12 τελειώνω.....μπρώ να "ξαναπια" μετά το γυμναστήριο πάλι πρωτεΐνη κρεατίνη σε τόσο σύντομα διάστημα ? γιατί έχω ακούσει θέλει και το πρωί και μετά την προπόνηση.

Ευχαριστώ παιδιά....θα ξαναβάλω photos τον επόμενο μηνα πάλι ελπίζω με καλύτερα αποτελέσματα.

Titanium
03-10-10, 13:00
Ναι περνώ πρωτεΐνη και κρεατίνη από την αρχή παιδιά...
Κάποιο σχόλιο για το πρόγραμμα μου ? από δευτερα που το ξεκινάω και θα έχω να γυμνάζω 1-2 ομάδες το πολύ λογικά θα έχω πολύ περισσότερη ανάπτυξη.
Αλλα ακόμα και έτσι σε αυτές τις 2 βδομάδες έχω δει μια διαφορα στο σώμα μου...εγώ που το ξέρω φαίνεται ότι αρχίζει να παίρνει σιγά σιγά.
Και μια ερώτηση.....κάποιες μέρες πρέπει να σηκώνομαι στις 9 το πρωί να τρώω το πρωινό μου και την πρωτεΐνη/κρεατίνη και κατά τις 10 να πηγαίνω gmnasthrio....και κατά τις 12 τελειώνω.....μπρώ να "ξαναπια" μετά το γυμναστήριο πάλι πρωτεΐνη κρεατίνη σε τόσο σύντομα διάστημα ? γιατί έχω ακούσει θέλει και το πρωί και μετά την προπόνηση.

Ευχαριστώ παιδιά....θα ξαναβάλω photos τον επόμενο μηνα πάλι ελπίζω με καλύτερα αποτελέσματα.

Τι να πω μαλον την εχουμε υποτιμισει πολυ την μασκλτεκ....:unsure:

Eddie
03-10-10, 13:37
Τι να πω μαλον την εχουμε υποτιμισει πολυ την μασκλτεκ....:unsure:

Το πιο πιθανο..

Ειδικα η Cell tech εμενα στην αρχη μου ειχε δωσει καλα πριξηματα και απιστευτη δυναμη η οποια κατα ενα μεγαλο μερος εμεινε και αφου τελειωσα το ενα και μοναδικο κουτι.

metz
03-10-10, 14:55
Πολλές ασκήσεις και κατά συνέπεια σύνολο σετ ανά μυική ομάδα σου έχουν βάλει φίλε...
Θα πρότεινα εώς 3 ασκήσεις για στήθος, πλάτη πόδια, 2-3 για ώμους και 1-2 ασκήσεις για δικέφαλο και τρικέφαλο.

Είσαι ακόμη αρχάριος, μη πέφτεις στο λάθος που κάνουν πολλοί ανυπόμονοι. Η ανάπτυξη γίνεται με διατροφή και ξεκούραση, δεν θα κερδίσεις κάτι φορτώνοντας το πρόγραμμά σου με ατελείωτα σετ και ασκήσεις.

Επίσης 5 μέρες βάρη είναι πολλές, θα σου πρότεινα 3-4 και αν θέλεις να κάνεις και κάποιο άλλο σπορ η αεροβική για συμπλήρωμα.

Καλή δύναμη!

DiKey
11-10-10, 12:08
Πολλές ασκήσεις και κατά συνέπεια σύνολο σετ ανά μυική ομάδα σου έχουν βάλει φίλε...
Θα πρότεινα εώς 3 ασκήσεις για στήθος, πλάτη πόδια, 2-3 για ώμους και 1-2 ασκήσεις για δικέφαλο και τρικέφαλο.

Είσαι ακόμη αρχάριος, μη πέφτεις στο λάθος που κάνουν πολλοί ανυπόμονοι. Η ανάπτυξη γίνεται με διατροφή και ξεκούραση, δεν θα κερδίσεις κάτι φορτώνοντας το πρόγραμμά σου με ατελείωτα σετ και ασκήσεις.

Επίσης 5 μέρες βάρη είναι πολλές, θα σου πρότεινα 3-4 και αν θέλεις να κάνεις και κάποιο άλλο σπορ η αεροβική για συμπλήρωμα.

Καλή δύναμη!

Συμφωνω απολυτα, ειναι μια πολυ καλη αρχη αυτη για σενα που εισαι στην αρχη! Υπομονη, πειθαρχια, καλο φαγητο κ θα πετυχεις το μονο σιγουρο!

musicboxpower
30-10-10, 22:02
καλη αρχη φιλε κ καλο ξεκινημα ...χωρις να θελω να σου αλαξω το προγραμμα σου , εγω στην θεση σου θα εκανα για κανα 4μηνο κυκλικο προγραμμα ετσι ωστε να αρπαξουν οι μυς σου κ να δημιουργηθει μια βαση, με πολυ λιγα κιλα ....δωσε βαση στην εκτελεση ασκησης μια καλη whey protein και καλη διατροφη .... καλη δυναμη φιλε ...:weights:

loufas
10-11-10, 03:25
πλακωσου στην μασα κρεας πιο πολυ φαε πολυ καθε μερα!και κανε βαροι δυνατα με καλο ζεσταμα να παρεις κανα κιλο!αντε... εισαι σαν αδεια κουβαριστρα!

paulakos
10-11-10, 06:08
Ωραιος φιλε,να τρως καλα και να μας λες πως τα πηγαινεις.Κανενας εδω μεσα δεν ειναι καλυτερος απο σενα,ολοι το ιδιο πραγμα προσπαθουμε.:thumbup:

GyM=life
22-11-10, 17:11
gl!!!!