PDA

Επιστροφή στο Forum : Size up (Met-Rx)



FuriousRabbit
24-09-10, 16:36
(Σόρυ αλλα δεν ξέρω να βάλω εικόνα και συστατικά)Τί γνώμη έχετε για την συγκεκριμένη φόρμουλα?Σκέφτομαι να την παίρνω μόνο μετά την προπόνηση...

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16062&stc=1&d=1285424869


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16063&stc=1&d=1285424873



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=16064&stc=1&d=1285424877

Devil
24-09-10, 17:54
για gainer ακουγετε .... με λιγα λογια τσαμπα λεφτα

FuriousRabbit
24-09-10, 19:54
Και τις Reflex η Instant mass είναι όγκου αλλα έχουν ειπωθεί καλά λόγια...

Devil
25-09-10, 05:14
ναι δεν διαφωνω αλλα για σκετη πρωτεινη μαζι με μαλτο εχουν ακουστει καλητερα λογια

πολυ μικροτερο κοστος ;)

FuriousRabbit
26-09-10, 13:35
Ευχαριστώ για την απάντησή σου...Αντί για μαλτο θα μπορούσα να βάλω Waxy?Κάποιας γνωστής εταιρίας για παράδειγμα τις PHD to Waxy Vol?Η τις Nutrabolics το Waxybolic?Ποιά είναι η γνώμη σας?

COBRA_STYLE
26-09-10, 14:11
ναι δεν διαφωνω αλλα για σκετη πρωτεινη μαζι με μαλτο εχουν ακουστει καλητερα λογια

πολυ μικροτερο κοστος ;)
αλλα και υγειας...ετσι??

Devil
26-09-10, 14:29
Ευχαριστώ για την απάντησή σου...Αντί για μαλτο θα μπορούσα να βάλω Waxy?Κάποιας γνωστής εταιρίας για παράδειγμα τις PHD to Waxy Vol?Η τις Nutrabolics το Waxybolic?Ποιά είναι η γνώμη σας?

θα μπορουσες αλλα ετσι το χαραμιζεις τσαμπα το waxy

και δεν ειναι και φτηνο..... πιο φθηνη ειναι η μαλτο και κανει μια χαρα για αυτο που τη θες


αλλα και υγειας...ετσι??

υγειας??? δλδ?? σοκολατα!!! λολ:green:

COBRA_STYLE
26-09-10, 21:55
υγειας??? δλδ?? σοκολατα!!! λολ:green:
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑ.........:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:...για τα spikes με την ινσουλινη λεω σχετικα με δεξτροζη...που λενε οτι δεν ειναι κ τοσο καλο...δλδ καλυτερα υδατανθρακας χαμηλου γλυκαιμικου

Devil
27-09-10, 04:03
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑ.........:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:...για τα spikes με την ινσουλινη λεω σχετικα με δεξτροζη...που λενε οτι δεν ειναι κ τοσο καλο...δλδ καλυτερα υδατανθρακας χαμηλου γλυκαιμικου

α οκ

δεν το πιασα;):green:

sotos2911
30-07-11, 23:11
εγω παντοσ παιδια χρισιμοπιησα για λιγοτερο απο ενα μινα και με μιτροτερη δοσει των 170 γραμαριων και πηρα 4 κιλα και εχει και πολυ ωραια γευση!ιδικα αν την βαλεισ μ γαλα!

panosbardas
31-07-11, 00:07
Ειναι πολυ καλη για να ξεκινησει κανεις.. εχει τα παντα.. βοηθαει πολυ ειδικα τα ατομα που περνοθν κιλα δισκολα.. :thumbup:

savage
31-07-11, 01:39
οτιδηποτε σου δινει 600 θερμιδες ανα δοση, θα σου δωσει κιλα,ειδικα οταν εισαι αρχαριος;)
μηνα βγαζετε βιαστικα συμπερασματα.
παντως γενικα για την εν λογω εταιρια ακουγονται καλα λογια. τωρα για τα gainers τα εχουμε ξαναπει ολοι λιγο πολυ στο φορουμ.

εμενα πιο πολυ θα μου εκανε τουτο δω για αναπληρωση γευματος(μιας και εχει πολλων διαφορετικων πηγων πρωτεινες,εχει και συνθετο κατα βαση υδατανθρακα),εχει και τις βιτεαμινες με τα μεταλλα του,εχει και την κρεατινουλα του,αλλα εχει ελαχιστα λιπαρα για να θεωρηθει ενα σωστο γευμα.
μεταπροπονητικα αν το παρουμε by the book,δεν εινα ιη βελτιστη λυση.
η μαλλον για να το πω κι αλλιως.αν ειναι να πιει σκονη καποιος,εε ας πιει τη σωστη:)

ionos1
31-07-11, 11:44
οτιδηποτε σου δινει 600 θερμιδες ανα δοση, θα σου δωσει κιλα,ειδικα οταν εισαι αρχαριος;)
μηνα βγαζετε βιαστικα συμπερασματα.
παντως γενικα για την εν λογω εταιρια ακουγονται καλα λογια. τωρα για τα gainers τα εχουμε ξαναπει ολοι λιγο πολυ στο φορουμ.

εμενα πιο πολυ θα μου εκανε τουτο δω για αναπληρωση γευματος(μιας και εχει πολλων διαφορετικων πηγων πρωτεινες,εχει και συνθετο κατα βαση υδατανθρακα),εχει και τις βιτεαμινες με τα μεταλλα του,εχει και την κρεατινουλα του,αλλα εχει ελαχιστα λιπαρα για να θεωρηθει ενα σωστο γευμα.
μεταπροπονητικα αν το παρουμε by the book,δεν εινα ιη βελτιστη λυση.
η μαλλον για να το πω κι αλλιως.αν ειναι να πιει σκονη καποιος,εε ας πιει τη σωστη:)

+1

g1annakis
08-02-12, 16:08
για πειτε παιδια καλη ειναι??την εχει δοκημασει κανεις??εχω ακουσει οτι ειναι απο τις καλυτερες και σκεφτομαι να την παρω:green:

39950

Ενημερωτικό Φυλλάδιο Διατροφικών Στοιχείων

2,7KgStrawberry
Μέγεθος Σερβιρίσματος: 167 grams, 7 scoops
Μερίδες Ανά Συσκευασία: 16
Ποσότητα Ανά Μερίδα γρ , % ΣΗΔ*
Energy 587 Θερμίδες
Energy 2456,008 χιλιοτζάουλ
Protein 54,4 γρ
Total Carbohydrate 81,6 γρ
of which Sugar 5,9 γρ
Total Fat 4,8 γρ
of which Saturated Fat 2,9 γρ
Dietary Fibre 4,6 γρ
Sodium 0,39 γρ
L-Glutamine 3 γρ

Polyneikos
08-02-12, 18:50
Αν το κρίνω αποκλειστικα ως συμπληρωμα (και όχι ως επιλογη μεταπροπονητικου) είναι από τις καλές επιλογες.Εχει δηλαδή σωστους υδατανθρακες,ενα μιγμα πρωτεινων,κρεατινη κτλ.
Αυτο που δεν θα εκανα ίσως να βαλω και τα 7 σκουπ που λεει (167 γρ προιοντος ) γιατι αυτα σου δίνουν κατι παραπανω από 50 γρ πρωτεινης,κατι που δεν ξερω πόσο είναι εφικτο να αφομοιωθουν,πόσο μαλιστα από εναν αρχαριο που αναζητα κιλα γρήγορα,αρα δεν ειναι και κανενα κορμι των 100 κιλων και να θελει τόση πρωτεινη ανα γευμα.
Νομίζω και με την μιση δόση θα ειναι καποιος εντάξει,μην χαραμίζει δηλαδη πρωτεινη από το σκευασμα για να παρει τις θερμίδες που θελει ή την ποσότητα των υδατανθράκων,μπορείς να συμπληρωσεις και με ενα μηλο ή μια μπανανα π.χ.
Γενικα ενω φαινονται μεγαλοι κουβαδες αν αναλύσεις τις δόσεις που σου προσφέρουν τα gainers δεν ειναι και τόσες πολλες τελικα.

kost0123
26-03-14, 15:04
Εγώ δεν έχω καταλάβει ποσα scoops θέλει τη μέρα.

Δηλαδή θέλει 4 scoops μετά τη προπόνηση και τέλος? Γιατί εγώ το scoop το σπάω τη μέρα, μιση το πρωί, μιση απόγευμα, μιση βραδυ.
Πως θα με συμβουλεύατε να παίρνω τς δώσεις?

ironjimis
27-03-14, 11:41
Εγώ δεν έχω καταλάβει ποσα scoops θέλει τη μέρα.

Δηλαδή θέλει 4 scoops μετά τη προπόνηση και τέλος? Γιατί εγώ το scoop το σπάω τη μέρα, μιση το πρωί, μιση απόγευμα, μιση βραδυ.
Πως θα με συμβουλεύατε να παίρνω τς δώσεις?

ενα το πρωι 2 μετα την προπονηση και ενα πριν τον υπνο. δεν την εχω δοκιμασει αυτη ουτε θα την αγοραζα. αλλα αν μου την χαριζανε δεν θα ελεγα οχι